Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : OŠO Velike Lašče

Maverick
13.06.2012, 20:37
Hiho!

Se da komu preverit če je na OŠO Velike Lašče vse zbil :)
Ne dela TV in telefon, omrežje ima pa Tritel čez...

Hvala!

080 Tehnična pomoč
14.06.2012, 17:05
Večje okvare nimamo zabeležene na tem območju. Se sedaj težave še vedno pojavljajo?

lp Mitja

Maverick
14.06.2012, 21:40
Hvala za odgovor...
Danes so menjavali modeme kot za šalo :)
Tako da sedaj večini deluje...

080 Tehnična pomoč
15.06.2012, 14:04
V takšnih vremenskih razmerah kot so bile v zadnjem tednu beležimo zelo povečano število napak, kjer prenapetost uniči večje število komunikacijskih naprav pri uporabnikih.

lp Mitja

mnheia
15.06.2012, 20:08
V takšnih vremenskih razmerah kot so bile v zadnjem tednu beležimo zelo povečano število napak, kjer prenapetost uniči večje število komunikacijskih naprav pri uporabnikih.

lp Mitja

Včasih so zato tehniki nameščali kombinirane prenapetostne zaščite, ki jo jaz uporabljam še danes. Morda bi bilo pametno ponovno razmisliti o tem pa bi nekaj privarčevali na drugi opremi.

Seveda je potem tukaj za upoštevati stanje linije, ki se bo z umestitvijo takšne zaščite postavilo z malenkost slabšimi parametri. A je to vsaj v mojem primeru zanemarljivo.

tom777
15.06.2012, 21:31
Včasih so zato tehniki nameščali kombinirane prenapetostne zaščite, ki jo jaz uporabljam še danes. Morda bi bilo pametno ponovno razmisliti o tem pa bi nekaj privarčevali na drugi opremi.

Seveda je potem tukaj za upoštevati stanje linije, ki se bo z umestitvijo takšne zaščite postavilo z malenkost slabšimi parametri. A je to vsaj v mojem primeru zanemarljivo.

So na optiki, ne na bakru, modem je skurilo po elektriki, ne liniji. Pomaga edino popolni izklop iz elektičnega omrežja.

mnheia
15.06.2012, 22:24
So na optiki, ne na bakru, modem je skurilo po elektriki, ne liniji. Pomaga edino popolni izklop iz elektičnega omrežja.

Jasno, da optične povezave ne boš ščitil z prenapetostno zaščito ker za to ni nobene potrebe ampak bi pa zadeva prišla prav v vsakem primeru za električno (ali ne?) in to sem hotel povedati. Bom v nadalje poskušal biti bolj jasen.

tom777
16.06.2012, 10:50
Ne, ne zdi se mi smotrno, saj v tem primeru skuri zaščito in še modem... Dvojni strošek...Te zaščite niso vredne NIČ. To je nateg...

Maverick
17.06.2012, 17:24
Imam UPS...
Tako da mi ni nič skurilo, UPS pa še vedno lepo deluje...

mnheia
17.06.2012, 18:29
@Maverick - se popolnoma strinjam s tabo. UPS je odlična zadeva. Sploh v zadnjem času pa jim še tako izredno padajo cene, da dobiš precej dobrega že za 50,00 EUR. Sicer to ni nek vrhunec, ki bo poganjal tvoje naprave več ur ampak ti bo vseeno dal dovolj časa, da zadeve lepo ugasneš.

Morda je za domače uporabnike takšna naprava vseeno malo preveč zato ostajam pri svojem mnenju, da bi prenapetostna zaščita, ki jo lahko vtaknete v vsako vtičnico rešila marsikatero napravo. Če imate doma domači strežnik pa vam vsekakor toplo priporočam, da razmislite o UPS.