Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Predvajanje mp3 datotek s siol box

grga1975
28.06.2012, 17:12
Pojavlja se mi problem pri predvajanju glasbenih datotek preko mediacentra siol box.

Moja konfiguracija:
Iskratel Prospero modem (internet preko optike), v katerega imam na eth 1 priključen NAS server Synology, ki deluje kot DLNA strežnik.
Siol box je priključen preko eth 3 porta na modemu.

Na siol box - media center programskem mestu - se mi pokaže moj NAS z vsemi ustreznimi folderji. Lahko gledam fotografije, pri predvajanju mp3 datotek pa se mi zgodi, da se po približno 3 minutah predvajanje ustavi, nekaj časa je premor, potem pa preskoči na naslednji datoteko.
Najprej me je skrbelo, da zmogljivost NASa ni zadovoljiva, ampak ko sem spremljal "resource meter" je med predvajanjem kazalo samo 20% obremenjenost procesorja. Pri pretoku podatkov preko mreže pa sem opazil, da takrat, ko se predvajanje prekine, pade promet preko mreže na 0, in se potem spet vzpostavi. Glede na to, da z gledanjem televizijskih kanalov nimam težav, predvidevam da je pretočnost mreže OK. Kaj bi bil lahko razlog za prekinjeno predvajanje? Bi moral spreminjati kakšne nastavitve na modemu? Na siol boxu?
Hvala za odgovor.

Uroš

080 Tehnična pomoč
29.06.2012, 11:30
Preveril sem na naših SiOL BOX-ih in te napake ne uspem ponoviti, saj se vsak MP3 predvaja brez težav tudi prek treh minut, do konca pesmi. Ali se to zgodi z vsakim predvajanim MP3jem ali le z določenimi?

lp Mitja

grga1975
29.06.2012, 20:03
Dogaja se neodvisno od mp3-ja.

mitjad123
08.07.2012, 00:20
Spoštovani,

upam, da lahko takole uletim. Imam namreč podobno konfiguracijo, Synology 211j, le da je modem Sinkope568+.

Moj SiolBox igra v Media Centru MP3 datoteke, če so na dodatnem zunanjem USB disku, priključenem na Siol Box. Če pa ga odklopim in ostane samo SAN v lokalnem omrežju, pa SAN-a sploh ne vidi.

Je treba kaj posebej nastaviti? (SAN pa npr. vidi Samsung LCD TV preko svojega Media Playerja)

Hvala:)

mitjad123
08.07.2012, 00:34
Hvala, rešeno
http://forumi.siol.net/showthread.php?t=40162