Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : problem z telefonjo

iztok9
15.08.2012, 16:56
Problem imam s siol telefonijo in namreč da mi telefonija nekajkrat na dan crkne. Čeprav gorijo vse lučke na modemu, da je povezava ok, mi tel ne dela, posebej dopoldan. Vedno ga je treba resetirat in pol je neki časa ok. To ni za nikamor, pa kamorkoli sem klical da mi to uredijo, nobeden ne ve kje bi bil problem

080 Tehnična pomoč
15.08.2012, 20:52
Problem imam s siol telefonijo in namreč da mi telefonija nekajkrat na dan crkne. Čeprav gorijo vse lučke na modemu, da je povezava ok, mi tel ne dela, posebej dopoldan. Vedno ga je treba resetirat in pol je neki časa ok. To ni za nikamor, pa kamorkoli sem klical da mi to uredijo, nobeden ne ve kje bi bil problem

Pozdravljeni,

prosil bi vas, da nam sporočite vaše uporabniško ime na ZS, da preverimo težave, ki se vam pojavljajo.

Lep pozdrav,

Marcel

alex1
18.08.2012, 17:21

Jaz sem se v vseh letih nekako sprijaznil, da pač IP telefonija občasno ne dela, vedno pa pomaga reset modema. Pri teh novih modemih pa dejansko lučka gori, v nastavitvah vidiš Registered, signala pa ni oz. je telefon mrtev.

Mi je bila že predlagana zamenjava modema, samo se nisem odločil, ker je sosed menjal modem in mu je tehnik 2 x prinesel star "popravljen", pokvarjen modem, ki je še slabše deloval.

080 Tehnična pomoč
20.08.2012, 12:33
Jaz sem se v vseh letih nekako sprijaznil, da pač IP telefonija občasno ne dela, vedno pa pomaga reset modema. Pri teh novih modemih pa dejansko lučka gori, v nastavitvah vidiš Registered, signala pa ni oz. je telefon mrtev.

Mi je bila že predlagana zamenjava modema, samo se nisem odločil, ker je sosed menjal modem in mu je tehnik 2 x prinesel star "popravljen", pokvarjen modem, ki je še slabše deloval.

Prosil bi vas, da nam tudi vi sporočite vaše uporabniško ime na ZS, da preverimo težave, ki se vam pojavljajo in celo ponavljajo!

Boštjan

tomzzi
28.10.2013, 19:30
Nam se pa te dni redno izkalplja povezava. Modem "crkne". Ne dela ne internet ne telefon. To traja minuto, dve pa se spet vzpostavi nazaj.
Torej večkrat na dan prekinja... Kot, da bi reboot delal.

Pred petimi minutami je bilo isto.
Sedaj mi pa v nastavitvah modema piše:

Broadband Voice is not connected.
(Registration Failure)

Kaj je za narediti? Kakšen firmware upgrade bi bil dobrodošel in ponovna registracija telefona, ker očitno je "zresetiralo" nastavitve.

cveto
29.10.2013, 17:51
To da se modem sam izklaplja in vklapja, je zelo možno da je fuč napajalnik.
Če imaš možnost poizkusi z drugim napajalnikom.
Vsekakor pa napako prijavi,in ti bo prišel tehnik zamenjat ali napajalnik ali pa komplet modem.

Da se ti telefon ni konektal,včasih pomaga če še sam poizkusiš enkrat narediti reset modema.

Že zaradi samega padanja modema pa itak rabiš tehnično pomoč,takrat pa se bo vse uredilo.

lp Cveto

080 Tehnična pomoč
30.10.2013, 21:20
Nam se pa te dni redno izkalplja povezava. Modem "crkne". Ne dela ne internet ne telefon. To traja minuto, dve pa se spet vzpostavi nazaj.
Torej večkrat na dan prekinja... Kot, da bi reboot delal.

Pred petimi minutami je bilo isto.
Sedaj mi pa v nastavitvah modema piše:

Broadband Voice is not connected.
(Registration Failure)

Kaj je za narediti? Kakšen firmware upgrade bi bil dobrodošel in ponovna registracija telefona, ker očitno je "zresetiralo" nastavitve.

Opisano bi lahko pomenilo okvaro modema ali njegovega napajalnika. Na ZS mi sporočite vaše uporabniško ime in kotnaktno mobilno telefonsko številko. Napako bom predal našim terenskim tehnikom, ki bodo prišli oporaviti menjavo modema.

LP
Sandi

wolfyy
13.02.2014, 16:25
Pozdravljeni,

imam podoben problem, le da je telefon veliko večino časa mrtev. Najprej je 2 dni deloval brez problemov nato pa je 1 teden sploh ni deloval. Preizkusil vse mogoče in nemogoče (reset modema, prenastavitev telefonskega aparata pa nič ni pomagalo). Nato je spet začel delovati sam od sebe in naslednji dan spet ni deloval.

080 Tehnična pomoč
13.02.2014, 21:44
Pozdravljeni,

imam podoben problem, le da je telefon veliko večino časa mrtev. Najprej je 2 dni deloval brez problemov nato pa je 1 teden sploh ni deloval. Preizkusil vse mogoče in nemogoče (reset modema, prenastavitev telefonskega aparata pa nič ni pomagalo). Nato je spet začel delovati sam od sebe in naslednji dan spet ni deloval.

Sporočite mi vaše uporabniško ime na ZS in preverili bomo delovanje telefonije na vašem priključku.

Lp, Jure