Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Koliko vedo slovenci o svoji domovini-drŽavi

kartako
19.10.2012, 10:48
Ob vseh sklicih in obreganjih ob državo (naj država poskrbi za to in to) se mi postavlja vprašanje koliko sploh Slovenci vedo o delovanju podjetja-države Slovenije? Koliko znanja sploh imajo naši politiki za državo,ne zase? Ali ni vse samo -všeč, ne všeč in nima nobene zveze z znanjem in učinkom,ker ga blokira všečnost? To,da je nekdo zase uspešen z tujim denarjem najbrž ni merilo? Ali pač?Koliko časa nam ostane do uspešnega gospodarja,ne izkoriščevalca Slovenskega naroda? Po dosedanjih vodenjih države,se samo Janša nekako trudi Slovencem povrniti vsaj delček samozavesti, vsi ostali so samo vodili državo in puščali Slovence v nekih upanjih "da bo bolje".!

mrki62
21.10.2012, 10:43
Ob vseh sklicih in obreganjih ob državo (naj država poskrbi za to in to) se mi postavlja vprašanje koliko sploh Slovenci vedo o delovanju podjetja-države Slovenije?
Navadnemu državljanu ni potrebe vedeti , tistim, ki so na vodilnih položajih je pa vsekakor potrebno znanje a ga na žalost nimajo.
Koliko znanja sploh imajo naši politiki za državo,ne zase? Ali ni vse samo -všeč, ne všeč in nima nobene zveze z znanjem in učinkom,ker ga blokira všečnost?
Znanja nimajo, ker su ujetniki te ali one poslanske skupine ali strankarskih veljakov.
Katera stranka promovira državno politiko ?
Jo ni !

To,da je nekdo zase uspešen z tujim denarjem najbrž ni merilo? Ali pač?Koliko časa nam ostane do uspešnega gospodarja,ne izkoriščevalca Slovenskega naroda?
Na volitvah se voli tisti , ki ti je všeč in ne tisti ki kaj zna - to je problem.
Zadnje čase opažam da so vsi dosedanji politiki v lasti kapitalizma in kot taki delajo v prid kapitalizmu.
Slovenci se že selijo na Zahod, izven Slovenije - zaradi boljših pogojev.
V Slovenijo kapitalisti ob žegnu politikov , uvažajo poceni delovno silo iz; bivše Yu, Romunije, Bolgarije,....Slovencov bo ostalo zelo malo in na koncu jih ne bo več niti za seme.
Dobro premisli , preden uključiš svoj ego ali občutke.
Po dosedanjih vodenjih države,se samo Janša nekako trudi Slovencem povrniti vsaj delček samozavesti, vsi ostali so samo vodili državo in puščali Slovence v nekih upanjih "da bo bolje".!
Janša se trudi ?
Ne, nisi ti glup , ampak pišeš gluposti !
Ko je JJ bil mandatar od 2004 - 2008 je takrataV sloveniji cvetelo, krize ni bilo a JJ se ni spomnil dvignuti minimalno plačo, ker bi s tem škodoval kapitalistom.
Pazi, minimalna plača se ne tiče javne uprave, ampak delovne sile v proizvodnji v gospodarstvu.
Da bolje razumeš, če ti omogočiš nizko minimalno plačo zaposlenim v gospodarstvu, to pomeni ,da v državno blagajno tudi priteka minimalno denarja. Iz državne blagajne jemljejo denar zaposleni v javni upravi,........... kako napolniti državno blagajno ?
Tako da se dvigne minimalna plača, s tem se dvigne kupna moč zaposlenega s tem se omogoči da bo kasneje zaposleni imel zadostno evrčkov , ko bo odkorakal v pokoj ,.....
Po čemu se to JJ trudi - po tvom ?????
V letih njegovega prvega mandata je omogočil jemati vsepoprek kredite, danes zaradi tega prenekateri ne morejo vračati iste.
Šele Pahor je preprečil dvigovanje kreditov, obenem je dvignil minimalno plačo ,..... sedaj je čas zopet , da se dvigne , vsaj na 1000 €.
Se bo JJ tega spomnil?
Se bo spomnil da vsaj omeni krepko zniževanje plač menedžerjem ?
Se bo spomnil , da sproži v parlamentu opcijo o zmanjševanju Občin vsaj 150 jih je preveč,....... a bo kaj iz tega ???

kartako
21.10.2012, 12:00
Hvala za komentar,saj nekaj takega sem pričakoval.! Pa naj se zadržim pri zadnjih glupostih.J.J.???? Kaj naj pričakujem oz kaj naj bi naredil??? Nič.!Ko je bil mandatar....????? Vse se začne spodaj,pri delavcu,poslancu,državnem zboru,vladi.!Če se tam ne premakne-začne-ja potem naj pa Janša misli in prdne na vsak fižol,ki se komu v grlu zatakne? Sindikati so prvi pomagali k stanju kakršno je danes-kar se minimalnih in sploh plač tiče.Že daljnega 91-dalje. Nikoli ni noben sindikalist rekel-gospodje dovolj imate še malo delavcu.! Vedno so podpisali neke sporazume z katerimi so omogočali vodilnim vse globlje poseganje v maso plač-zase,za delavca pa le minimalca,uzakonjeno plačo itd..Bili so prvi poklicani(in plačani) za to.!Delali so le za vodilni kader-to se lepo vidi sedaj,če se prej ni hotelo.---Ja, za izplačevanje minimalnih in nasploh plač so šli pufi in bodo še pa ni važno kdo bo na oblasti.! Državno blagajno pa najbrž z minimalcem iz pufa ne moreš napolniti,sploh če tisti ki iz nje jemljejo,sebi pripisujejo pravico večje plače kot tistemu,ki jo za njih ustvarja.! Manegerjem Janša ne more omejiti nič,ker so sindikati pomagali k lastninjenju podjetij in to krepko pred Janšo.! Zmanjševanje občin???? Mislim,da je LDS ustvaril tako stanje za svoje volilne potrebe,treba je pogledati malo nazaj ne samo kaj je bilo-jutri??? Vse se začne spodaj,spodaj-tudi če Janša gre stanje ne bo drugačno dokler ne bo podjetnikov z svojo vizijo dela,ne samo zaposlovanja preko subvencij,ki so zopet napajani iz pufov.... laje pas,ide karavan....Še vedno ne vidim odgovorov na temo.

mrki62
21.10.2012, 14:05
@kartako , da bi jaz tebe sploh imel za adekvatnega sogovornega, moraš pokazati kritike do vseh , brez da se brani bilo kateri posameznik a še najmanj tisti, ki je na oblasti.
Čigava je NLB ?
Se lahko v današnjem času računalništva zmanjša število direktorjev v državnim bankam ?
Pazi, delam v privat firmi, lastnik je Nemec - švabo, in vsak stroj je povezan preko PC in v današnjem času da se banke kao ne morejo povezati na en softver in PC na način da to kontrolira samo eden ( namesto na stotine ) direktor- jev.
Kaj ti delaš ?
Omenjaš LDS za krivdo , da je toliko Občin,......... yebe se mi za LDS. katerih več ni in oni kot taki ne morejo uplivati na zmanjšanje Občin.
Sploh veš koliko jih je bilo po osamosvojitvi ???
Cca 62 a sedaj jih je koliko ?
Pa še svojih stavb nimajo; najemnina, vzdrževanje, plače, telefoni,........koliko je to milijonov €na mesec - to je problem, ni problem kdo je Občine ustvaril, problem je kdo jih NOČE zmanjšati, ker se na položajih preveč nahaja županov sedanjih vladnih strankarskih veljakov.
Veš , z lahkoto se serje s polno ritjo, ozri se okrog sebe in se začni zavedati ; vladarja moraš sovražiti, da bi videl njegove hibe v nasprotnem jih ne vidiš.
Za konec, napiši vsaj tri napake sedanjega predsednika vlade.
Može Jože

kartako
21.10.2012, 18:33
@mrki,hvala enako.Vidiš sam praviš,da veš koliko jih je bilo ob osamosvojitvi. Torej zakaj se ti hebe za LDS,(ljudje so ostali)če jih je pa ustvaril? In ravnotako vse pogoje za vse mahinacije,ki so se potem zgodile(vključno z Janševim mandatom),vse lepo počasi uzakonjeno.! In sedaj naj pa Janša to vse popravi. Kako???On ni nič.Nič. Vse se začne pri...sem že zgoraj napisal.Dokler se bo gledalo le"vladarja",se ne bo videlo tistega,ki se ti reži v fris, morda je celo bližnji sosed.!Napake???Ne vidim nobenih,vidim pa vsaj 90 ljudi,ki imajo to vse v rokah pa ne mrdnejo za malega človeka.!

rock
21.10.2012, 18:44
To misliš onih 90, ki so bili na vrhu (volilnih) list.
Precej težka bo, da bodo ti spremenili volilni sitem. Pomoje gre šele potem "barka" lahko drugo pot.

mrki62
21.10.2012, 20:44
Napake???Ne vidim nobenih,vidim pa vsaj 90 ljudi,ki imajo to vse v rokah pa ne mrdnejo za malega človeka.!
Slepota je tvoja vrlina!
Ni človeka brez napake, tudi ti , jaz ali bilo kdo jih imamo, ravno tako JJ.
Slepi sledbenik si , zasužnjil si sam sebe z ideologijo JJ in kot takšen ne vidiš napak.
Če bi bil Borat ( Borut Pahor ) predsednik vlade, bi vsekakor imel kaj za povedati in to na način, da bi našteval vsak dan napake, a ko je JJ v igri, je pa brezmadežen.

kartako
22.10.2012, 09:18
Ja, na žalost odhajanje z teme in brskanje po ideologiji??? Ali lahko sploh kakšno temo kdo odpre brez da bi se tiščalo v njegovo glavo??Postaviš vprašanje-si že Janšist!Opozoriš si takoj tepen.!Koliko časa obstaja Slovenija? Koliko besede pri sestavi ustave so imeli Slovenci-narod? Zakaj so pisani zakoni,ki sedajo nekaterim na kožo? Zakaj se ne spremenijo(ni jih pisal Janša)če niso v prid Sloveniji?Zakaj večina Slovencev sploh ne ve kaj mu po ustavi-pripada?!Kdo je sprejemal zakone po katerih je delavec ničvreden-nekateri pa precenjeni? V tej smeri sem mislil,da bo šla debata,pa nič za to.!

mrki62
22.10.2012, 22:15
Ja, na žalost odhajanje z teme in brskanje po ideologiji??? Ali lahko sploh kakšno temo kdo odpre brez da bi se tiščalo v njegovo glavo??Postaviš vprašanje-si že Janšist!Opozoriš si takoj tepen.!Koliko časa obstaja Slovenija? Koliko besede pri sestavi ustave so imeli Slovenci-narod? Zakaj so pisani zakoni,ki sedajo nekaterim na kožo? Zakaj se ne spremenijo(ni jih pisal Janša)če niso v prid Sloveniji?Zakaj večina Slovencev sploh ne ve kaj mu po ustavi-pripada?!Kdo je sprejemal zakone po katerih je delavec ničvreden-nekateri pa precenjeni? V tej smeri sem mislil,da bo šla debata,pa nič za to.!
Vljudno sem uprašal za kakšno napako JJ , ampak ti tega nisi zmožen in tisto kar sem napisal samo potrjuje, da imam prav.
Boldirano, kdo je pisal, ni važno, problem je da JJ upeljuje varčevalne zakone , pa bi še kako določene zakone spremenil, kot je pri tistih , ki so sodelovali pri osamosvojitvi sLOVEnije,......... z novim zakonom jim je ukinil zaslužen privilegij - brezplačno zdravstveno zavarovanje.
Ok, razumem, da bi zamrznil, kriza je ( yebi ga ), lahko bi zamrznil za cca 5 let,........ ne, ukinil je že uveljavljene pravice.
Ok, verjetno je tudi za to nekdo drug kriv :lala:

kartako
23.10.2012, 09:16
Vljudno sem uprašal za kakšno napako JJ , ampak ti tega nisi zmožen in tisto kar sem napisal samo potrjuje, da imam prav.
Boldirano, kdo je pisal, ni važno, problem je da JJ upeljuje varčevalne zakone , pa bi še kako določene zakone spremenil, kot je pri tistih , ki so sodelovali pri osamosvojitvi sLOVEnije,......... z novim zakonom jim je ukinil zaslužen privilegij - brezplačno zdravstveno zavarovanje.
Ok, razumem, da bi zamrznil, kriza je ( yebi ga ), lahko bi zamrznil za cca 5 let,........ ne, ukinil je že uveljavljene pravice.
Ok, verjetno je tudi za to nekdo drug kriv :lala:

__________________________________________________ __________________________
Pa še vedno nadaljuješ z Janšo? Domov si ga pelji.! Tema je o državi,ne o Janši.Če nisi sposoben slediti temi,kaj sploh komentiraš?Kar se pa napak tiče.Vsak jih ima toliko kolikor jih kdo komu pripiše.Če sebe pogledaš v ogledalo boš videl obrnjeno sliko in tu se začne.!

mrki62
23.10.2012, 13:41
Pa še vedno nadaljuješ z Janšo? Domov si ga pelji.! Tema je o državi,ne o Janši.Tema je o državi, katere je predsednik vlade Janša a v državi ne velja predsedniški sistem, ampak parlamentarni a on je glavni v parlamentu - njegova se šteje.

Če nisi sposoben slediti temi,kaj sploh komentiraš?Komentiram z mojega vidika, svoje mišljenje uporabljam in nisem simpatizer nobene stranke, še manj pa posameznika.

Kar se pa napak tiče.Vsak jih ima toliko kolikor jih kdo komu pripiše.Če sebe pogledaš v ogledalo boš videl obrnjeno sliko in tu se začne.!
Mene lahko "vržeš" kamor ti srce zaželi,........ torej,.... napake JJ ?
A bo kaj :dontknow:

kartako
23.10.2012, 16:53
Ko bom odprl temo o Janši pa tam dalje..

mrki62
23.10.2012, 20:04
Ko bom odprl temo o Janši pa tam dalje..
Ne, bolje je da začneš brati Ivana Cankarja - Hlapci :)

kartako
24.10.2012, 11:38
Bolje Nasredin Hođo.!

yamamoto
25.10.2012, 21:24
No, pa tudi Krleža in Nušič nista slaba, Milčinski pa je sploh zakon. :)

kartako
28.10.2012, 18:22
Ja ali pa Martin Krpan v originalu.!:d(Ni razlike danes ali takrat-mislim drugi del,:censored:ki so ga odstranili):veryevil:

mrki62
29.10.2012, 14:55
Dober naslov teme za tole novico : http://www.slovenskenovice.si/novice/slovenija/premierju-sporocajo-naj-ne-bo-tako-aroganten

kartako
31.10.2012, 09:02
:dMislim,da je naslov teme:Koliko vedo Slovenci o svoji domovini-državi.! :dVidim,da pretiranih odzivov ni. Lahko pa komentirajo tudi državljani Slovenije.:clown: Njima pripada.!:dontknow:(še iz bivših cajtov).!:nonono:

mrki62
31.10.2012, 10:48
:dMislim,da je naslov teme:Koliko vedo Slovenci o svoji domovini-državi.!
No, pa smo tam :2thumbs:
Kateri Slovenci ?
Po narodnosti ali po nacionalnosti ?

keops
31.10.2012, 12:33
No, pa smo tam :2thumbs:
Kateri Slovenci ?
Po narodnosti ali po nacionalnosti ?

Ta pravi Slovenci.

mrki62
31.10.2012, 17:10
Ta pravi Slovenci.
Očitno ne veš kdo so Slovenci po nacionalnosti a kdo po narodnosti.
Če bi bilo po tvoje "Ta pravi Slovenci" to pomeni, da jih je zelo malo, mogoče 1/3 , to pomeni da so manjšina,....... kaj bomo sedaj :dontknow:

kartako
31.10.2012, 18:46
Za tiste ki ne ločijo ::dNacionalnost ili narodnost označava pripadnost osobe narodu ili naciji.!:clown:---Jasno??:angel:

mrki62
31.10.2012, 19:04
Za tiste ki ne ločijo ::dNacionalnost ili narodnost označava pripadnost osobe narodu ili naciji.!:clown:---Jasno??:angel:
Kamor koli greš po svetu , ne glede kako se pišeš, oz. kako ti je ime, na podlagi dokumentov si Slovenec - po nacionalnosti , po državi, katere si državljan a narodnost je nekaj drugega, tiče se autohtonosti, domicilnosti,......

Toliko o naslovu; Koliko vedo slovenci o svoji domovini-drŽavi

Preveč se ljudstvo ukvarja s politiko a premalo z državo.

Trenutno v sLOVEniji ne vidim nobenega državnika, vsi so idealisti in yebivetri

keops
01.11.2012, 06:41
Ta pravi Slovenec si niti v sanjah ne bi dal takega nicka kot ti.:kmet:

PS: Nacija je po bosansko isto kot narod po slovensko.

mrki62
01.11.2012, 09:20
Ta pravi Slovenec si niti v sanjah ne bi dal takega nicka kot ti.:kmet:

PS: Nacija je po bosansko isto kot narod po slovensko.
Še vedno, premalo veš o državi v kateri živiš.
Ni problem nick, problem so imena, katera niso več sLOVEnska, ampak izpeljanke iz Svetega pisma.
Janez , Franc, Pavle , Jakob oz. Jaka, Jože ,...... itd.
Ok, Janez Janša je dal svojemu sinu sLOVEnsko ime - Črtomir, ampak sLOVEnska imena so zelo redka,............. ti jih naštejem , ali mogoče veš tudi sam :dontknow:
Nacija po bosansko ,....... to jaz ne vem kako je, ker nisem iz BiH :2thumbs:

keops
01.11.2012, 11:12
[QUOTE=mrki62;1486006]
Lej, ker spoštujem Bosance, sem napisal z malo začetnico...
Na ostalo ti ne bom odgovarjal, ker ne razumem o čem bluziš.

PS: Torej sem te pravilno prepoznal kot bosanca (šveda, kot smo kljub členu 133 rekli še pod Johnny B. Titotom...)

Lp :kmet:

keops
01.11.2012, 11:18
Torej, če se vrnemo k temi, Slovenci o svoji državi vemo zelo malo.
Zelo malo je znano npr., da do odstavitve Staneta Kavčiča v Sloveniji pravzaprav ni bilo švedov, ne vemo tudi, zakaj in kako se jih je kasneje nabralo toliko.
Vemo pa, kdo in zakaj je Staneta Kavčiča odstavil.
Kje bi bili zdaj, če...

mrki62
01.11.2012, 11:37
Lej, ker spoštujem Bosance, sem napisal z malo začetnico...
Na ostalo ti ne bom odgovarjal, ker ne razumem o čem bluziš.

Piši ti z veliko ali malo začetnico , zaboli me ,.......
Ne razumeš o čemu pišem a to "bluziš" je žaljivka a žaliti nekoga, to vsekakor ni v duhu Slovencev ,..... torej :hammer:

Torej, če se vrnemo k temi, Slovenci o svoji državi vemo zelo malo. Pa še res je , ko sedaj to pišem, oz. odgovarjam na tvoj post ,...... je razvidno iz tvoje pisave :uvi:

Zelo malo je znano npr., da do odstavitve Staneta Kavčiča v Sloveniji pravzaprav ni bilo švedov, ne vemo tudi, zakaj in kako se jih je kasneje nabralo toliko.
Vemo pa, kdo in zakaj je Staneta Kavčiča odstavil.
Kje bi bili zdaj, če...
Bodi zaveden pa boš marsikaj vedel.
Torej, sedanja vlada Republike Slovenije je vlada ne države, ampak kapitalistov.
Zgodilo se bo to, da bodo kapitalisti zaposlovali delavce za 500 - 600 € a to domicilni Slovenci ne bodo hoteli , posledično se bodo izselili iz sLOVEnije in odšli ven ( že sedaj jih odhaja 2 - 3 dnevno ) .
Da bi kapitalisti dobili poceni delovno silo, bodo začeli zaposlovati; Romune, Bolgarje, Kosovarje ,....... kri ni voda, marsikje bo preskočila iskrica, kemija bo začela delovati in se bodo otroci začeli rojevati ( rojevale bodo slovenske matere ) vse bolj temne polti in bodo daleč od tistih tvojih švedov :ass:

kartako
01.11.2012, 12:01
Piši ti z veliko ali malo začetnico , zaboli me ,.......
Ne razumeš o čemu pišem a to "bluziš" je žaljivka a žaliti nekoga, to vsekakor ni v duhu Slovencev ,..... torej :hammer:

Pa še res je , ko sedaj to pišem, oz. odgovarjam na tvoj post ,...... je razvidno iz tvoje pisave :uvi:

Bodi zaveden pa boš marsikaj vedel.
Torej, sedanja vlada Republike Slovenije je vlada ne države, ampak kapitalistov.
Zgodilo se bo to, da bodo kapitalisti zaposlovali delavce za 500 - 600 € a to domicilni Slovenci ne bodo hoteli , posledično se bodo izselili iz sLOVEnije in odšli ven ( že sedaj jih odhaja 2 - 3 dnevno ) .
Da bi kapitalisti dobili poceni delovno silo, bodo začeli zaposlovati; Romune, Bolgarje, Kosovarje ,....... kri ni voda, marsikje bo preskočila iskrica, kemija bo začela delovati in se bodo otroci začeli rojevati ( rojevale bodo slovenske matere ) vse bolj temne polti in bodo daleč od tistih tvojih švedov :ass:
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Sicer čisto mimo teme ampak::rolling:
Kapitalistom se v nobenem primeru ne moreš izogniti-ker vsakdo ki nekaj ima,je po logiki tistega ki nima nekdo- ali je to kapitalist, bogataš,skopuh,ali samo foušarija tako je.!Samo pri nas v Jugi je bila prisilna (a) similacija in se še kar po evropsko vleče naprej pod izgovorom demokracije in vagona pravic.:d Poceni delovno silo se uvaža že ves čas po 45-tem. Sedaj so uvozniki postali kar bivši bratje iz vseh republik. Vsak uvaža svoje,ki še vedno vidijo(jim naslikajo) Slovenijo kot obljubljeno deželo.:nonono: Tisti dodatni iz Evrope pa po vzorcu Juge.:rolling:Drugače pa svet od vekomaj držijo pokonci "kapitalisti in cerkev" Eni z denarjem, drugi z izobraževanjem. Narava se bo pa za mešanje že pobrigala po svoje.:nonono:

mrki62
01.11.2012, 12:30
Sicer čisto mimo teme ampak::rolling:Nič mimo teme, mogoče mimo tvojega videnja situacije v sLOVEniji.

Kapitalistom se v nobenem primeru ne moreš izogniti-ker vsakdo ki nekaj ima,je po logiki tistega ki nima nekdo- ali je to kapitalist, bogataš,skopuh,ali samo foušarija tako je.! Točno, ne moreš se izogniti, se pa moreš izogniti modernem suženjstvu.
Pazi, ne poznam te, ne poznaš me, poznam pa Austrijo in Nemčijo i predobro vem kakšne so tam minimalne plače - to so kapitalisti v Sloveniji so hoštaplerji in ne zagovarjaj roparje države, majku mu !

Samo pri nas v Jugi je bila prisilna (a) similacija in se še kar po evropsko vleče naprej pod izgovorom demokracije in vagona pravic.:d Poceni delovno silo se uvaža že ves čas po 45-tem. Sedaj so uvozniki postali kar bivši bratje iz vseh republik. Vsak uvaža svoje,ki še vedno vidijo(jim naslikajo) Slovenijo kot obljubljeno deželo.:nonono:
Veš kaj , če nekaj ne poznaš - se ne spuščaj v debato in to kar so tebe nekateri kao podučili kako je bilo je po sistemu ; čula - kazala.
Kaj ti veš sploh ?
Šimfat in trobezat v tri krasne a v bistvu pojma nimaš.
V bivši Jugi je Slovenija bila mala Švica, za Slovensko plačo se je lahko hiša zidala, otroci so se šolali , pa še na morje se je šlo.
No, na morje je bil problem iti, ker je bilo težko izbrati - toliko je bilo apartmajev, prikolic, stanovanj in to vse od firm ,........ kasneje so novopečeni kapitalisti to vse izropali in prodali.
Slovaška, Poljska, Češka in Mađarska so bile zelo revne države, naspram Slovenije a kje je sLOVEnija danes ?
Kdo je napredoval a kdo nazadoval ?
Ti mogoče imaš kakšnega "konjička" pa meni lahko pametuješ o tem a o sLOVEniji ne moreš , ker sem predolgo v njej - mogoče ti niti nisi toliko star, koliko sem jaz v sLOVEniji :2thumbs:

Tisti dodatni iz Evrope pa po vzorcu Juge.:rolling:Drugače pa svet od vekomaj držijo pokonci "kapitalisti in cerkev" Eni z denarjem, drugi z izobraževanjem. Narava se bo pa za mešanje že pobrigala po svoje.:nonono:
Imaš prov, samo sLOVEnija NI del tega sveta .
Slovenija se je pobalkanila in to v negativnem smislu.
Vzemi primer Ivana Zidarja, kako je na hitro plačal kazen milijon € v Nemčiji , zaradi korupcije, tam se niso ukvarjali z nekakšnimi dokazi pa z nekakšnimi nepravilni preiskovalnimi dokazi itd itd.
V tem svetu , katerega ti navajaš je normalno da se obdolženi upraša za izvir kapitala in če nima dokaza se kapital pohopsa a dotičnega v arest.
V sLOVEniji se država mora potruditi , da dokaže odkod toliko kapitala obdolžencu in v večini primerov tega država ni zmožna.
Banana republika, to je to

kartako
01.11.2012, 15:30
Kar se tiče uvoza v Slovenijo,prekleto dobro poznam zadeve,sem že toliko časa na svet,da je za marsikoga preveč. Stanje je bilo popolnoma enako kot danes,samo da tisti ki so pihali v rdečo zastavo so bili preskrbljeni(magari z obljubami)delali zanje smo pa mi in naši starši.
Ja,to je pa posledica,ker 91-ga ni bila izvedena lustracija in vsi bivši koritarji še vedno jahajo konje(rajo). Tisti,ki jim je ponudil banane v parlamentu-je hotel le čiste račune.Tisti ki so zavrli vse zadeve,se danes lepo v ozadju smejejo in gledajo rajo ki se med sabo grize kdo je bolj pameten,repa pa gnije....

mrki62
01.11.2012, 16:15
Meni verjemi, premlad si, da bi sploh mogel razsodno tolmačiti kaj in kako je bilo pred 1991.
Srednji sloj je obstajal in svi zadovoljni , srečanja so bila, veselice, izleti a sedaj je , kaj ????

kartako
01.11.2012, 16:44
Ja škoda.:)Obstajali so delavci in vodilni.! Bilo je še kakih 30 let pred 91.Cedilo se je mleko in kapljal med. Socialna služba je pa delovala 300 na uro. :rolling:Tudi takrat so se naseljevali , menjavali v barakah :censored:iz katerih so potem prišli v bloke (še v poznih 90- ih) današnji "intelektualci", :rolling:ki poznajo Slovenijo od včeraj naprej:clapping:.....Trava je zelena,nekateri pa še bolj...

mrki62
01.11.2012, 17:07
Ja škoda.:)Obstajali so delavci in vodilni.!
Da, vodilni so osebno šli na jug po delavce , pa so obljubljali med in mleko

Socialna služba je pa delovala 300 na uro. :rolling:Tudi takrat so se naseljevali , menjavali v barakah :censored:iz katerih so potem prišli v bloke (še v poznih 90- ih)
Ne vem a si prišlek ali pojma nimaš o sLOVEniji :dontknow:
Omenjaš pozna 90 - a , kje ti živiš oz. od kod pobiraš informacije ?
Bog s teboj sinko, peterletova vlada, koalicija je bila v kateri je bil tudi Jazbinšek in Jazbinškov zakon je omogočil ( da ne rečem prisilil ) južnjake , da naj kupijo stanovanja oz. pogoj je bil državljanstvo a vse to je bilo 1991 - 1992.
Od 1993 je obstajala možnost dobiti samo socialno stanovanje, katerega so kasneje 2005 prekvalificirali v neprofitno oz. profitno - odvisno od statusa stanovanja oz. najemnika.

današnji "intelektualci", :rolling:ki poznajo Slovenijo od včeraj naprej:clapping:.....Trava je zelena,nekateri pa še bolj...
Meni se zdi , da ti glih spadaš v to skupino - kot da si od včeraj v sLOVEnijo.
PS. perfekten naslov teme in ti si dokaz temu http://www.fiat-klub.si/forum/images/smilies/029.gif

kartako
01.11.2012, 17:48
Ovaj kako da ti kažem? Učio sam ćirilicu u osnovnoj,obavezni Srpskohrvatski.:d Ako znaš(neka ti netko stariji kaže) kada je to bilo.:rolling: Mahali smo z zastavicami Titu,ko se je peljal in ustavil tu,mesto je cvetelo dokler niso polastninili na račun certifikatov vse kar se je dalo prodati-kateri se ve:nonono:.Nekateri od njih se še danes rinejo proti vrhu.! :rolling:Katero leto bi pa ti rad obravnaval? Od 50-ga naprej se lahko pogovarjava,:)kar je bilo prej so mi pa povedali.!????:dontknow:

mrki62
01.11.2012, 18:58
Ovaj kako da ti kažem? Učio sam ćirilicu u osnovnoj,obavezni Srpskohrvatski.:d Ako znaš(neka ti netko stariji kaže) kada je to bilo.:rolling: Mahali smo z zastavicami Titu,
Pazi, tito je umrl 1980 , močno dvomim , da si ti bil do takrat sploh rojen http://www.fiat-klub.si/forum/images/smilies/009.gif
Moj nick ima številko, katera pomeni neko letnico :d

Od 50-ga naprej se lahko pogovarjava,:)kar je bilo prej so mi pa povedali.!????:dontknow:

Ne se sramotiti, tema je Koliko vedo slovenci o svoji domovini-drŽavi a ti bore malo veš o taisti http://www.fiat-klub.si/forum/images/smilies/027.gif
Problem države je v zagovarjanju te ali one ideologije a nihče ne dela v korist države ampak vsi ideolozirajo oz. promovirajo ideologijo teh ali onih narcisoidov.
Tudi ljudstvo se bori nekako opravičiti to ali ono ideologijo - ozri se v ogledalo, pa boš videl kje si http://www.fiat-klub.si/forum/images/smilies/032.gif

kartako
01.11.2012, 20:19
Ti kar uživaj v Sloveniji.Za prepir si pa najdi nekoga drugega.!

mrki62
01.11.2012, 21:04
Ti kar uživaj v Sloveniji.Za prepir si pa najdi nekoga drugega.!

A za konec, da zašpilamo eno našo http://www.bol-chat.com/forum/images/smilies/muzikafo1.gif

Klikniiii (http://www.youtube.com/watch?v=Ox6vbDB4jqI&feature=share)

http://www.fiat-klub.si/forum/images/smilies/049.gif

mrki62
02.11.2012, 16:49
Mogoče bomo pa le dočakali - nekoč :)

http://sphotos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/12688_537952016234480_1382651989_n.jpg

yamamoto
02.11.2012, 21:01
Dobra reklama. :d
Malo moti le ta elitizem. Meni bi bila veliko bolj všeč ena lepa panoramska fotografija z ene par sto gosti, s tema dvema v sredini, seveda. :veryevil:

keops
03.11.2012, 06:47
Dobra reklama. :d
Malo moti le ta elitizem. Meni bi bila veliko bolj všeč ena lepa panoramska fotografija z ene par sto gosti, s tema dvema v sredini, seveda. :veryevil:

A ne vidiš stricev v ozadju?

yamamoto
03.11.2012, 21:34
Saj tudi na njih sem mislil, ko sem govoril o panoramskem posnetku. :)
Če pa jih še ni tam, predlagam, da vsak od njiju napolni vsaj en katamaran.
Strinjal bi se celo, da grejo na državne stroške. :angel:

mrki62
04.11.2012, 09:53
Dobra tema, prenekateri ne vedo kdaj je slovenščina uvedena kot uraden jezik,...... pa poglejmo na linku http://www.siol.net/novice/slovenija/2012/11/dan_pravosodja_uvedba_slovenscine.aspx

Samo bi en stavek copi - paste Četrti november so v pravosodju izbrali v spomin na ta dan leta 1918, ko je začela veljati uredba o ureditvi in delovanju pravosodja takratnega ministra za pravosodje Vladimirja Ravniharja, ki je slovenščino določila kot uradni jezik sodišč.

Torej , pred Kraljevino SHS ni bilo Slovenskega jezika v inštitucijah, lahko se je uporabljal doma , za zaprtimi stenami v uradih pa nemško.

kartako
04.11.2012, 16:02
Tisti,ki smo že nekaj časa v Sloveniji,smo se te stvari še učili v osnovni šoli,pri uri ki se ji je reklo zgodovina.! Po osamosvojitvi je pa Gaber poskrbel,da je postal to predmet brez vsebine.!In kaj si hotel s tem "copy paste"povedati??

mrki62
04.11.2012, 18:36
Tisti,ki smo že nekaj časa v Sloveniji,smo se te stvari še učili v osnovni šoli,pri uri ki se ji je reklo zgodovina.! Po osamosvojitvi je pa Gaber poskrbel,da je postal to predmet brez vsebine.!In kaj si hotel s tem "copy paste"povedati??
Copi - paste ti pove koliko let je slovenščina v rabi.
In še v poduk, ko si ti hodil v osnovno šolo so vas učili ; Slovenija moja dežela, sedaj zagotovo govoriš - Slovenija moja sramota http://www.fiat-klub.si/forum/images/smilies/075.gif

kartako
04.11.2012, 18:54
Ja ne vem, pri nas so jo celo Francozi za časa svojega vladanja podpirali.!Ko sem hodil v šolo so nas učili,da so Turki prišli samo do Slovenije,nekaj "ožuljenih" se je pa poskrilo ko so se morali hitro pobrati nazaj"kod kuče".!

mrki62
04.11.2012, 20:08
Ja ne vem, pri nas so jo celo Francozi za časa svojega vladanja podpirali.!Ko sem hodil v šolo so nas učili,da so Turki prišli samo do Slovenije,nekaj "ožuljenih" se je pa poskrilo ko so se morali hitro pobrati nazaj"kod kuče".!
Uči se sinko , ko so Osmanlije ( in ne Turki ) udirali , takrat še ni bilo sLOVEnije , takrat so obstajale pokrajine ; ,.......... in takrat so Osmanlije udirale vse do Dunaja.
PS1. Turki so nastali leta 1923 , ko je Mustafa Kemal ataTurk ustanovil današnjo Turčijo in Turčija se imenuje po njemu - uči se prvo o sLOVEniji , pol pa pojdi malo ven http://www.fiat-klub.si/forum/images/smilies/105.gif

PS2. pojma nimaš s kom imaš opravka ccccccc

kartako
04.11.2012, 21:52
Ja,ti si pa preberi "Pod svobodnim soncem".:rolling: Počasi bova še do Đžingis kana prišla....:clown:

mrki62
05.11.2012, 07:35
Ja,ti si pa preberi "Pod svobodnim soncem".:rolling: Počasi bova še do Đžingis kana prišla....:clown:
Velja a ti si preberi Ivana Cankarja - Hlapci http://www.fiat-klub.si/forum/images/smilies/081.gif

keops
05.11.2012, 17:15
Velja a ti si preberi Ivana Cankarja - Hlapci http://www.fiat-klub.si/forum/images/smilies/081.gif

Tečen si.
A so ti ukinili kakšno subvencijo ali samo malo zayebavaš?

mrki62
05.11.2012, 21:22
:dTečen si.
A so ti ukinili kakšno subvencijo ali samo malo zayebavaš?
Ne, nisem tečen , samo realen.
Si ti sploh bral Cankarja ?
PS. subvencije nikoli nisem imel , veš , sem imel operacijo in so mi dali sLOVEnsko kri in sedaj moram samo delati , delati delatidelati,delati,,............................. ..............

keops
06.11.2012, 06:39
Dej si odtoči malo te slovenske krvi, ki te žene, da delaš, delaš, delaš...
Bo minilo, verjemi.:kmet:

oxegen
06.11.2012, 15:15
vsak naj naredi svoje delo pa bo najbolj prav

yamamoto
09.11.2012, 17:54

Jaz bi vsem državljanom Slovenije predlagal branje pesnitve Krst pri Savici, ki predstavlja nadaljevanje romana Pod svobodnim soncem.
To je edinstven primer v svetovni književnosti, ko je nadaljevanje romana nastalo pred samim romanom. :)
Obe deli pa lepo opisujeta kaj se je Slovencem zgodilo, da so danes takšni, kakršni so. :(

kartako
12.11.2012, 12:24
:2thumbs::2thumbs::2thumbs:

kartako
04.12.2012, 18:11
Mislim,da sem dobil odgovor.!Zadnji dogodki.