Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Wifi težava

Urossek
31.01.2013, 16:49
Lep pozdrav,

imam težavo, ki se ponavlja že kar dolgo časa. Klical sem že na 080 1000 in vedno vaši tehniki resetirajo modem, kar pa reši težavo le za dan ali dva.

Težava je naslednja -> Vsakih nekaj dni moram it v modem posodobiti podatke za brezžični dostop, ali pa mi je dostop onemogočen. Velikokrat se lahko preko računalnika povežem preko telefona pa mi je dostop preprosto onemogočen(tudi če prekinem povezavo na računalniku).

Hvala vnaprej.

mnheia
31.01.2013, 17:17
Kateri modem in verzijo programske opreme imaš? Prosim poizkusi se obrniti na tehnično pomoč preko zasebnega sporočila s svojim uporabniškim imenom, da bodo preverili ali je za tvoj modem na voljo kakšna posodobitev in pravilnost nastavitev.

Če ni na voljo nobene nadgradnje in so ti modem že zamenjali prav tako pa so pravilne nastavitve ti priporočam nakup drugega usmerjevalnika. Za izredno dobrega na preizkusih in pri drugih uporabnikih se je izkazal TP-Link TL-WR1043ND (http://trgovina.siol.net/oddelki/racunalnistvo/izd_3258_ac92128197_brezzicni_usmerjevalnik_tp-link_tl-wr1043nd_4-gigabit_port).

Urossek
31.01.2013, 18:35
Equipment Vendor IskraTEL
Product Sinope568+ Home Gateway
Hardware type X5568 Annex B / Solos 461x CSP v1.0

mattejci
01.02.2013, 19:09
Top router za domačo uporabo :)
http://www.mimovrste.com/artikel/1140454928/q=wrt54gl/brezzicni-router-linksys-wrt54gl

SandAgony
01.02.2013, 22:18
Probaj tuki (http://www.siol.net/pomoc_in_podpora/internet/brezzicna_povezljivost_wi_fi.aspx) najdet svoj modem pa se mal poigrat z nastavitvami. Loha imaš problem v izbrani zaščiti. Loh si probaš tut spremeniti nastavitve kanala.

Router je pa vedno super rešitev za vse probleme z wifi omrežjem. Je tvoja oprema sam jo nastavljaš. Sam lahko narožiš poljubno programsko opremo pa še tisoč več funkcij za nadzor nad omrežjem imaš.

Lp
SandAgony

mnheia
01.02.2013, 22:19
Linksys WRT54G2 je odličen usmerjevalnik ampak malo za časom če gledamo standarde pri brezžičnem omrežju in tudi možne hitrosti na vratih. Odlična stvar za tisti čas in tam kjer se še vedno uporablja - sam ga novega ne bi kupil.

Vseeno bolj kot tega priporočam zgoraj omenjenega TP-Link-a ker je novejši in podpira novejše standarde tako, da vam bo služil dlje. Cena je pa sicer primerljiva in lahko izbirate. V primeru nakup-a vam pomagam zadevo še povezati preko oddaljenega namizja in telefona. Več informacij na ZS če se odločite za to.

Z tem modemom so že bile težave z brezžično povezavo zato prosim pošlji svoje uporabniško ime in povezavo do te teme preko zasebnega sporočila, da bodo preverili možnost nadgradnje in nastavitve.

V primeru, da z nadgradnjo oziroma po preverjanju nastavitev zadeva ne bo delovala ti priporočam nakup enega od zgoraj omenjenih usmerjevalnikov.

080 Tehnična pomoč
01.02.2013, 22:37
Lep pozdrav,

imam težavo, ki se ponavlja že kar dolgo časa. Klical sem že na 080 1000 in vedno vaši tehniki resetirajo modem, kar pa reši težavo le za dan ali dva.

Težava je naslednja -> Vsakih nekaj dni moram it v modem posodobiti podatke za brezžični dostop, ali pa mi je dostop onemogočen. Velikokrat se lahko preko računalnika povežem preko telefona pa mi je dostop preprosto onemogočen(tudi če prekinem povezavo na računalniku).

Hvala vnaprej.

Pozdravljeni,

na ZS mi sporočite uporabniško ime in opis težave.

Lep pozdrav,
Nina Nia

kažin
02.02.2013, 11:35
Zdaj ne vem če veliko potrebuje wifi, da bi kupil router..
samo ne vem če so meni 2-3x menjali modem, ker ni delal wifi bodo tudi njemu :D
imam prenosnik(od1-5m od modema), ki je skoraj po cel dan vklopljen in se gleda preko njega hbogo oz. brska po spletu na TV pa lepo gledam siol tv, občasno še 2 telefona vključena, brez katerikoli routerja, samo siolov modem..
zdaj če jaz ne potrebujem drugega routerja, ne vem zakaj bi on kupil router, res da to ni prvotna funkcija modema(tako so mi tudi večkrat ko sem klical rekli tehniki), ampak če ima res vse prav "naštimano" in je kriv modem..

Urossek
29.03.2013, 17:07
Pred nekaj časa so mi menjali modem in internet se mi več ne resetira randomly. Je pa še vedno problem, da se velikokrat pojavi ''Omejen dostop'' in internet dela šele po ponovnem zagonu modema.

Kakšna rešitev, ker je zelo moteče?!

krepki
30.03.2013, 16:44
Rešitev je edino nakup routerja,drgače se težav ne boš znebil,možno je še če kupiš wireless usb ključek,jaz sem tako rešil težavo pri kolegu.