Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Siol BOX S - audio izhod

bernikm
18.03.2013, 17:55
Spoštovani

Imam Siol BOX S ki je preko HDMI kabla priključen na Samsung UE46ES5500 TV.
Kot vidim ima BOX tudi optični audio izhod, zato me zanima ali to pomeni da lahko direktno iz BOXa dobim ven 5.1 zvok ? V kolikor da, kakšno komponentno je potrebno kupiti (kupil bi hišni kino - predvidevam da mora imeti optični audio vhod) da bo zvok iz Siol BOXS predvajan v 5.1 tehniki preko domačega kina.
Moram biti na kaj extra pozoren pri nakupu hišnega kina ?

Hvala za odgovor

lp,Miha

krepki
18.03.2013, 18:36
Glede na to da tvoj tv podpira Anynet+ (HDMI-CEC bi bilo najboljše nabavit,hišni kino ki prav tako podpira Anynet+ (HDMI-CEC.

V tem primeru ne potrebuješ dodatnega kabla za priklop zvoka 5.1 saj gre zvok 5.1 preko HDMI kabla in kar je najboljše lahko vse krmiliš z enim daljincem.
tule je en tak hišni kino za primer.

http://www.mimovrste.com/artikel/1700002313/sistem-za-domaci-kino-samsung-ht-e4500

bernikm
19.03.2013, 08:11
Hvala.
Kolikor razumem bo potem zvok še vedno preko HDMI ?
A ni ravno ideja da se iz Siol BOXa ki ima optični audio izhod spelje zvok v hišni kino ?
Sploh kaj profitiram s tem, oziroma zakaj imajo potem vse 'nove' naprave ta optični SPDIF out ?

Hvala

gorchi
25.05.2013, 21:38
Kar se mene tiče, bi pustil povezavo HDMI box-TV in potem optični kabel iz TVja na ojačevalec. Razlogov je več, saj kdaj pa kdaj lahko vrtiš film iz USB ključa/zunanjega diska (podnapisi delajo bolje) in drugače ne boš mogel pretransportirati zvoka iz TVja do ojačevalca. Potem lahko gledaš YouTube na TV, igraš igre... in enako transportiraš zvok v ojačevalec. Imaš pa možnost priklopit direkt Siol box na ojačevalec in enako tudi TV na ojačevalec, to pomeni, da nucaš dva optična kabla in ustrezno količino vhodov na ojačevalcu. Jaz imam recimo Yamaho RXV 2095 in imam dovolj optičnih vhodov, da lahko slednje naredim.