Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : težave pri montaži avtoradia

nescafe
12.07.2013, 16:37
Živjo!

Imam problem. Kupil sem nov avtoradio Pioneer DEH-1500 UBB, da bi ga menjal s starim tovarniškim radiem v VW Golf IV. Ko sem priklopil vse konektorje in dal v kontakt, pa se je iz radia pokadilo. Ali je šlo za kratek stik? Radio ni delal, zato sem ga nesel na v Big Bang, kjer so mi upoštevali reklamacijo in mi dali novega. Sedaj sem pred dilemo, ali še enkrat tvegati z montažo in morebitno novo okvaro, ker potem mi gotovo ne bodo več menjali izdelka. Ima pa konektor na radiu oznako 10 (10A), konektorji od original radia pa 7,5A. Ali bi blo v tem možno iskat morebitni kratek stik?

Hvala za odgovor

Slowhand
13.07.2013, 22:00
so bile v avtu narejene kake spremembe (prevezani kabli ali kaj drugega)?
10A in 7,5A je najbrž oznaka za jakost varovalke,to ne vpliva usodno na delovanje,radio ima pač 10A varovalko
malo sumim,da ti je "uspelo" povezati napajalni vtič z vtičem za izhode (zvočniki itd...)
vsekakor priporočam obisk pri avtoelektričarju,pred montažo povej,kaj se je zgodilo in naj najprej preveri povezave v avtu
ker so v priročniku opisi barv ustreznih kablov,ni ne vem kak problem ustrezno povezati zadevo

nescafe
15.07.2013, 19:42
Avtoelektričar mi je inštaliral novega, delal je nekaj ur, nato spet isti problem in je odpovedal. Vrglo je ven varovalko. Zamenjal je varovalko. Po nekaj sekundah se je iz radia pokadilo. Preveril je mojo napeljavo v avtu, vse ok. Stari radio dela normalno. Nesel sem v Big Bang, kjer pa mi nočejo zamenjat, ampak moram it k serviserju in uveljavljat garancijo. Avtoelektričar je totalno preveril mojo napeljavo in je vse ok.

Slowhand
15.07.2013, 22:49
o ti nesrečnik nesrečni
zna biti kaka slaba serija
shrani račun od avtoelektričarja,da ti ne bodo še na servisu kakih stroškov nabijal in opletal z nestrokovno montažo,pa to