Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Modem Oxygen: Koliko časa se "postavlja"

Gregor K.
29.08.2013, 18:21
Pozdravljeni,

Rad bi izvedel, kolikšen je povprečni čas postavljanja (da se popolnoma zažene in delujejo vse storitve) modema Oxygen, saj se mi zdijo moje tri do štiri minute preveč?
Prav tako bi rad izvedel, ali je normalno, da brezžično omrežje tega modema na vsake toliko časa (v kolikor je kdo povezan nanj; drugače ne) izgine in se nato ponovno pojavi?

080 Tehnična pomoč
30.08.2013, 08:40
Pozdravljeni,

Rad bi izvedel, kolikšen je povprečni čas postavljanja (da se popolnoma zažene in delujejo vse storitve) modema Oxygen, saj se mi zdijo moje tri do štiri minute preveč?
Prav tako bi rad izvedel, ali je normalno, da brezžično omrežje tega modema na vsake toliko časa (v kolikor je kdo povezan nanj; drugače ne) izgine in se nato ponovno pojavi?

Modem se lahko zaganja, predvsem pa nastavlja, tudi 5 minut. Odvisno od tega, kaj mislite pod vse storitve, saj se samo internet postavi hitreje kot pa npr. SiOL telefonija. Le ta začne zaradi sinhronizacije z voip strežniki (ki se lahko začne šele ko je modem ponovno sinhroniziran) delovati tri minute po delovanju interneta.

Kar se pa brezžične povezave tiče, ni normalno, da omrežje izginja med povezavo. Kako pogosto in za koliko časa se to dogaja?

Lp, Črt

kažin
30.08.2013, 22:24
Res je tudi meni se postavlja 4-5 minut + telefon še ~1 minuto.. pač "škart roba", ne ko Sinope, ki je rabil pol manj časa...

Z wifi povezavo sem pa tudi imel težave, da je po nekaj dneh izginjala - sem rešil tako, da so mi modem zamenjali 2x..