Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Hitrost interneta TopTrio

pkone
07.07.2014, 21:11
Pred kratkim sem spremenil paket na TopTrio internet do 15/1 MB router se mi sinhronizira na
Line Rate - Upstream (Kbps): 874
Line Rate - Downstream (Kbps): 13471

zanima me zakaj mi na Speedtest.net izmeri hitrost samo
11.10 Mb/s 0.68 Mb/s 27 ms
zakaj tako nizki upload zakaj ne gre na 1 Mb/s in
download bi tudi lahko šel na 12 Mb/s ali ne?
in to pri ugasnjeni TV in računalnik je priklopljen direktno na modem.
Je težava v mojem profilu ki mi ga nastavili?

g33k
08.07.2014, 14:43
Sinhronizacija na modemu za 15/1 hitrost bi morala biti vsaj 15xxxKbps v down in 1xxxKbps v up, lahko da ni zaradi oddaljenosti od centrale, težko rečem. Obrni se na tehnično pomoč, ti bodo povedali kaj več.

rock
08.07.2014, 15:16
Verjetno linija več ne da. ?

Naroči 15/5 in dobiš VDSL2b vkolikor je na lokaciji. Profit bo občuten, če so tole maksimalne povezave za ADSL2!
Pri € sicer ne vem koliko se pozna a VDSL2b je vsaj na naši lokaciji odličen. Smo pa na cca. 2000m od centrale. Morda malenkost manj.

pkone
10.07.2014, 19:27
Res nisem najbližje centrali po cesti od centrale do mene 2,30 km in zračna linija je 1,80 km. Kako je z VDSL2b do kakšne razdalje deluje, jaz sem trenutno na ADSL, bi moralo na VDSL delovati boljše? kakšna je razlika VDSL : ADSL?

cveto
10.07.2014, 20:58
Res nisem najbližje centrali po cesti od centrale do mene 2,30 km in zračna linija je 1,80 km. Kako je z VDSL2b do kakšne razdalje deluje, jaz sem trenutno na ADSL, bi moralo na VDSL delovati boljše? kakšna je razlika VDSL : ADSL?

Oba podatka ki si ju napisal od razdalji ne pomenita nič.Pomembna je dolžina kabla od centrale do tebe. Ta pa zna velikokrat delati kakšne ovinke in se posledično dolžina veča.

Vdsl2b je novejša tehnologija prenosa .Poleg drugih prednosti omogoča višje prenosne hitrosti ,seveda odvisno od dolžine in kvalitete kabla.

Preveri na telekomu, če vaša centrala sploh omogoča vdsl2b. Potem pač zaprosi za možnost preveritve in preizkusa.

Čeprav malo dvomim v kaj boljše rezultate, ker že sedaj upload malo peša,downloada tudi ne dosegaš polnega in pa tudi kabla je lahko hitro okrog 2.5km kar pa zna že biti rahel problem.

Vsekakor pa preveri na telekomu.

lp cveto

g33k
10.07.2014, 21:23
Naročnike ki so nad 2km se ne priklaplja na VDSL2b kolikor je meni znano.