Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Modem se ne poveže s centralo

marklo
22.07.2014, 13:18
Imam naročen paket Top Trio 15mega, tehnologija vdsl2b. Modem Iskratel Innbox V50-U. Vsake 14 dni (včasih več včasih manj) se zgodi da modem zgubi povezavo z centralo. Vtripa zelena lučka in nato zasveti rdeča. In se to ponavlja v nedogled. Vsakič pokličem 080, rečejo da nemorejo nič narediti in da pride tehnik(ki samo začasno reši težavo) na dom, če je sreča je vikend in pride čez par dni. V tem času se modem nekako uspe povezat (po enem, dveh, treh dneh). In je to izjemno moteče da vsakič lahko samo čakaš v nedogled.

Zdaj mi je oni na 080, nastavil na minimalno sinhronizacijo da laufa samo internet, naj bi pa enkrat prišel tehnik pogledat in težava bo spet rešena do naslednjega tedna al pa 14 dni.

Izjemno moteča zadeva ko ti kar nekajkrat v mesecu ne dela praktično nič!

marklo
22.07.2014, 16:29
No sedaj sem dobil sporočil da so prijavleno okvaro zaključili, tako da nimam pojma kako je z mojo sinhronizacijo sedaj.

cveto
22.07.2014, 17:48
Očitno gre za težave na liniji. Problem v dolžini ali kvaliteti parice.
Tu ti niče drug kot tehniki ki preverijo tvojo povezavo ne more pomagati.

Prijaviš se v modem in pogledaš kako se je sinhroniziral modem s centralo.
Upstrem - downstream (Kbps)

lp

080 Tehnična pomoč
22.07.2014, 22:52
No sedaj sem dobil sporočil da so prijavleno okvaro zaključili, tako da nimam pojma kako je z mojo sinhronizacijo sedaj.

Prosil bi vas, da nam na ZS pošljete vaše uporabniško ime, da preverimo stanje na liniji.

LP, Marcel

marklo
23.07.2014, 08:12
Očitno gre za težave na liniji. Problem v dolžini ali kvaliteti parice.
Tu ti niče drug kot tehniki ki preverijo tvojo povezavo ne more pomagati.

Prijaviš se v modem in pogledaš kako se je sinhroniziral modem s centralo.
Upstrem - downstream (Kbps)

lp

Je bil tehnik še miljonkrat. Nikoli ni bilo jasnega odgovora/rešitve oziroma karkoli. Lahko ki je to lahko ki je ono bla bla bla...