Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Optika in stacionarna telefonija

Dravlje
06.05.2018, 06:39
Zanima me tisti, ki uporabljate optiko in stacionarno telefonijo kako to deluje brezzicno. Sedaj sem uporabljal (vdsl) z vmesnikom patton in isdn gigaset 3070 brezzicno centralo.

080 Tehnična pomoč
06.05.2018, 12:50
Pozdravljeni,

vmesnik patton kot tak deluje tako na eni kot drugi tehnologiji in razlik pri uporabi ne bi smeli zaznati. Ne glede na to ali je VDSL ali optika je signal od modema naprej proti vašim napravam enak.
Patton samo pretvori iz IP-komunikacije v ISDN. Do Gigaseta pride potem ISDN signal. Brezžična centrala pa komunicira prek sistema DECT. Ta zadnji del je povsem enak.

Lp, Miha

Dravlje
07.05.2018, 08:55
Super, hvala za odgovor. Me pa samo zanima, če ne bi želel imeti več ISDN-ja in Pattona, ali je možna povezava, da bi imel modem (Innbox) povezan direktno na brezžično centralo za več ročk in kakšna bi ta brezžična centrala morala biti (Gigaset po možnosti).

080 Tehnična pomoč
07.05.2018, 21:35
Pozdravljeni,

Patton se v vašem primeru obnaša kot SIP-klient (centrala za telefonijo). Innbox modem DECT-a nima, zato bi, če bi želeli odstraniti ISDN oz. Patton, morali uporabiti eno izmed naslednjih dveh možnosti:
- Modem Innbox se obnaša kot centrala: V tem primeru potrebujete telefonski aparat oziroma bazno postajo z analognim telefonskim priklopom (mikrovtikač RJ11).
- Kupite IP-telefonski aparat oziroma bazno postajo, ki se v tem primeru obnaša kot telefonska centrala - številke so registrirane nanjo. V našem omrežju zagotavljamo in nudimo podporo za sistem Siemens A580 IP in C610 IP, praviloma pa bi s pravilnimi nastavitvami morala delovati praktično vsaka novejša IP-centrala.

Če želite uporabiti obstoječe Gigaset slušalke, potem predlagam nakup bazne postaje Siemens A580 IP ali C610 IP, saj so Siemensove DECT-slušalke med sabo skoraj sigurno združljive - obstoječe Gigaset slušalke boste torej lahko povezali na bazno postajo A580 ali C610 IP.

A580 in C610 IP omogočata tako analogni priklop (kjer se kot centrala obnaša modem Innbox), kot mrežni priklop (IP - številke so registrirane neposredno na A580 oz. C610).

Lep pozdrav,
Marko

Dravlje
14.05.2018, 14:16
Hvala za odgovor. V vaši E-trgovini sem našel samo tega: Gigaset C530IP, navedenih pa ne. Ali ustreza tudi ta ? Doma imam tudi ročko Gigaset CX610 ISDN pa me zanima ali je tudi ta ročka kompatibilna z Gigaset C530IP centralo ? Na Gigaset kompatibilni strani primerjave nisem mogel izvesti.

080 Tehnična pomoč
15.05.2018, 21:30
Žal te informacije nimam. Kot sta napisala Marko in Miha, morate imeti za ISDN napravo Pattona, če bi jo prikljulili direktno na modem. Če se pa lahko prek DECTa Gigaset CX610 ISDN poveže na Gigaset C530IP pa ne vem.

Lp, Črt

marko2222
23.02.2019, 02:33
brez isdnja + optiko + voip deluje normalno, kot navaden telefon, samo z boljšo kvaliteto zvoka

boš pa brez telefona če slučajno zmanjka elektrike