Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : App na iOS zelo nestabilen

xerces8
23.01.2019, 14:36
Imam Komunikator app na iPhone.
Zelo pogosto se dogaja, da nisem dosegljiv za klice. Prav tako SMS-i ne prispejo.
Prav tako s dogaja, da ne morem klicati. Eno sekundo po klicu prekine, brez kakega navedenega razloga ali napake. Tam po 3-4 poskusih včasih uspe klic.

Za primerjavo sem naložil en drugi voip app, Bria Mobile. Ta deluje veliko boljše. Po dnevu-dveh testiranja je skoraj vedno vse delovalo.

A je kaka možnost, da se Komunikator nadgradi in izboljša?

Ali mogoče kdo pozna kake druge dobre voip aplikacije, ki delujejo s Telekomovo storitvijo?
Po možnosti zastonj (Bria je plačljiva, imam na preizkusni dobi - trial).

080 Tehnična pomoč
23.01.2019, 18:27
Prosim, da na ZS sporočite svojo mobilno številko, na kateri uporabljate Komunikator in kontakt (če se ta razlikuje od te številke).

Lep pozdrav,
Marko

xerces8
27.01.2019, 16:03
Po nasvetu mobilne tehnične ekipe sem namestil aplikacijo Zoiper Lite.

Sprva je kazalo obetavno, ampak potem je šlo počasi k vragu.

Zdaj ne deluje več nič. Malo prej sem še uspel naredit klic na 0801000 zdaj pa ne gre nič:
16:47:00 Prijavim (register) v račun
16:47:15 registracija se uspešno zaključi
16:48:00 na vrhu ekrana piše z zeleno "Ready", poskusim klic na 0801000, po sekundi-dveh pade z napako : Forbidden (403)

16:50:30 ko je aplikacija odprta in prijavljena, poskusim z druge naprave poklicat mojo številko. Na aplikaciji se ne zgodi nič, čez kakih 30 sekund pa klicoča naprava dobi predvajan stavek "Številka ni dosegljiva zaradi blokade v telefonskem omrežju"

16:54:30 enak klic v drugem poskusu uspe (aplikacija kaže dohodni klic, torej "zvoni")

16:56:55 poskusil poslati SMS.... Napaka: Forbidden (403)
16:58:50 poskusil z druge naprave poslati SMS... Ne prispe. (aplikacija teče v ospredju)

Kako je če je aplikacija v ozadju, zdaj sploh ne bom testiral, je slabo. Čez dan sem si poslal nekaj sms-ov ter se poklical in včasih je delovalo, včasih ne.

xerces8
11.02.2019, 04:12
Za informacijo: namestil sem aplikacijo Bria Mobile (https://itunes.apple.com/si/app/bria-mobile-voip-softphone/id1236194368) in vklopil push notifications.
Vse dela (TM).

Če se komu ne da plačevati 1 EUR na mesec za storitev "push notifications" pa lahko poskusi Grandstream Wave (https://itunes.apple.com/si/app/grandstream-wave/id1029274043), ki dela tudi v ozadju in je tako 100% zastonj rešitev, a na račun večje porabe baterije.

Ostali app-i ki sem jih preizkusil so vsi imeli svoje muhe, večje ali manjše težave...