Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : SIOL TV - Nedelovanje dolocenega programa

Strani : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

klemenr
15.11.2004, 14:28
Spoštovani,

V to tematiko vpisujete TV kanale, ki vam trenutno pri storitvi Siol TV ne delujejo oz. se vam pri spremljanju pojavljajo motnje.

lep pozdrav, Klemen Ramoves

marchi66
15.11.2004, 15:31
adult chanel na 406 ne dela sploh

nature76
15.11.2004, 16:28
- vsi trije RAI programi - občasne zatikanje slike
- Terranova - občasno zatikanje slike
- Net TV

marchi66
15.11.2004, 18:45
net tv dela z 10Hz

eduardo
15.11.2004, 20:34
Adult Channel sploh ne dela že dolgo časa.

Hude motnje, ki skoraj onemogočajo gledanje, imajo:
Net TV, Rai 2, Rai 3, ZDF ...

Včasih tudi nagaja Terranova, ki bi ga lahko v vmesniku lahko poimenovali s pravim imenom. Zdaj ga najdemo kot Onyx in med glasbenimi programi, kamor zagotovo ne sodi. Podobno bi lahko preimenovali HTV Plus, saj HTV 3 ne obstaja več.

Ker ima XXL Adult le kakšne štiri ure sporeda na noč (+1-2 uri reklam), bi lahko številko 403 čez izkoristili tudi čez dan.

Da ne govorimo o vašem programu SIOL TV na številki 200, ki je doslej vsega skupaj delal če dvakrat, če se ne motim

tommm1234
16.11.2004, 19:48
težave na htv plus (kockice), net tv(slow motion), adult channel(ne dela)
lep pozdrav

tomazv

Double_J
18.11.2004, 14:05
Pri meni se pa pri vseh močno zatika zadnje dni in zvok šteka, še posebaj če kaj dl-jam.

Zaenkrat še ni bilo tolk hudih težav, pa mam že pol leta zadevo.

Double_J
18.11.2004, 14:14
Hm zdej pa odlično dela, k sem aminota vrgu u steno!(joke) Ne v bistvu sem še enkrat resetiral, čeprav sem že prej nekajkrat.

:D

kokrsiol
19.11.2004, 06:36
18.11.04 ob 22.30, oziroma celo oddajo na TV-Paprika, kocke, popačen glas, na čase popolnoma nerazumljiv. Večkrat kockice.

http://freeweb.siol.net/jure500/KladivceKdorGaIma.jpg Pred istočasno uporabo, uspavalnih in odvajalnih tablet, se posvetujte z zdravnikom!!

mattadox
20.11.2004, 18:16
Pozdrav!

Po pribl. dveh mesecih mi siol tv spet para živce. Zadnje tri dni se mi na LJ1,2, Akanal, Pop in ORF 1,2.. pojavljajo kockice in popačenje glasu na pribl. 15 sekund. Napako sem že prijavil na brezplačni siol številki in dobil "lame" navodilo, češ resitiraj modem in vse bo ok. Zadevo sem prijavil tudi na 116. Kaj naj storim?! Verjetno razumete, da takšna storitev ni odraz kvalitete in celovitosti.

Moje up. ime je: "mnovaks". Prosim, da zadevo preverite!

LP

<----***@@@@@***---->

kokrsiol
21.11.2004, 19:08
Uf, zdejle pa vsi progrmi štekajo, tko, da je težko normaln gledat. isto se je dogajalo že včeri tud okol takele ure (20 ure), pa trajal je slabo urco. POP-TV je obupen dons, kocke pa glas.

http://freeweb.siol.net/jure500/KladivceKdorGaIma.jpg Pred istočasno uporabo, uspavalnih in odvajalnih tablet, se posvetujte z zdravnikom!!

MihaK.
22.11.2004, 11:08
pri meni je bilo zadnjih nekaj dni enako kot pri tebi... no vceraj je bila pa popolna katastarofa... kockice nerazumljiv zvok ipd...

znizat narocnino zarad takih zadev!

juvenile
22.11.2004, 11:57
ja jst mam isti problem. Že 3,4 dni mam sliko popačeno, zvok sm že skorej da pozabu da ga mam, če že je pa popačen pa sm že mislu da vse spet dela tko kot je treba sam zdej sam še na sobno anteno lah gledam. Mislm za znoret. Pokličeš 080 1000 dobiš standardn odgovor resetirejte pa bo delal. Pokličem na telekom in bojo spet poslal tehnika in če se ne motm bo pršu zamenu modem pa reku da bo delal. Tko k prejšnič k sta v 2h dneh dva pršla pa obadva zamenjala modem pa šla vsa zadovolna čez 10 minut pa spet gledam kockice. :(
No da ne omenm če kej slučajno po netu skačem pa loudam pol je šele zabavno :hammer: No upam da bo zdej kej bol pa da bo tehnik res kej uštimu sm obtimist :blackeye:

And if you help another, without concern for a reward of gold
What you give, you shall recieve to tenfold

Sved
22.11.2004, 16:33
HTV1 vsakih 20s kocke

Kreta Rules, PLANINA

eduardo
24.11.2004, 00:39
Zakaj so sploh uvedli ta topic, če po vsem času niso ničesar popravili in očitno tudi nimajo namena?

aci
24.11.2004, 10:50
Meni se pa zadnje čase pojavlja to da mi enostavno zamrzne slika in ko resetiram AMINO se na zaslonu pojavi napis LOADING ki traja približno 5 minut nato se pojavi okno za prijavo v SIOL.To mi se zadnje čase dogaja kar pogosto,a ima kdo podobno težavo?

mattadox
24.11.2004, 16:54
Kaj naj rečem..razočaran do konca.
Počasi imam dost balinanja med SIOL-om in Telekomom, študentov na 080 številki, ki vse kar znajo je: "resetirajte modem" ali "pokličte 116". Dost mam klicov s strani Telekoma ob najbolj nemogočih urah, ko sem v službi (mislite, da bom zaradi vaših napak dopust jemal?). Dost mam izgovarjanja "kličite Telekom" s strani Siola in pritoževanja Telekomovih "strokovnjakov" čez Siol, ki svojih težav s siol TV noče priznati Telekomu (danes mi je Telekomovc potarnal, da Siol težav s siol tv, ki se pojavljajo od četrtka četrtka sploh ne prizna). Dost mam nedelujočih programov, kock in podobnih ****...!

Skratka dost mam!!
Ma kdo kaj izkušenj z uradom za varstvo potrošnikov?!!!!? Glede na vsa dejstva, si jih bom očitmo moral pridobiti tudi sam!

Še enkrat! Hvala lepa za tako storitev! NOT!
LP
MAtt

<----***@@@@@***---->

mattadox
24.11.2004, 16:56
quote:Originalna objava aci

Meni se pa zadnje čase pojavlja to da mi enostavno zamrzne slika in ko resetiram AMINO se na zaslonu pojavi napis LOADING ki traja približno 5 minut nato se pojavi okno za prijavo v SIOL.To mi se zadnje čase dogaja kar pogosto,a ima kdo podobno težavo?

Tako težavo imam "samo" zadnjih 5 dni!!!

<----***@@@@@***---->

kokrsiol
24.11.2004, 19:28
NE. Zadnjič mi je po zeeeelooooo dolgem času enkrat zamrznila slika. Po resetu (izklop aminota za 15 sek), se je vse postavilo v delovanje po 1,5 minute (minuti in pol).

MihaK.
24.11.2004, 19:34
glede 116 in podobnih cifer...

kadar imam jaz probleme samo posljem privatno sporocilo g. Klemenu Ramovšu... z opisom napake in uporabniskim imenom.... pa se zadeve "kar same od sebe" uredijo naslednji dan :)

dusko_
25.11.2004, 10:55
Da še jaz nekaj napišem imam podobne težave s tem da vse skupaj zamrzne ko izklopim amino z elektrike in vklopim nazaj najprej tisti loading... kako minuto in pol pol je treba spet kodo vpisat in potem deluje 2,3 dni in potem je treba vajo ponoviti. Mislim kolk je težav zadnji mesec jih nisn mel že celo leto.
Programi kot so 402 spice ne delajo že od včeraj ko smo doma včeraj poklicali na 080 1000 da pač ne dela je oni na telefonu baje rekel ,da gre pogledat in po 2 minutah ga ni blo nazaj smo pol kar tak odložli.
406 to itak že dolgo ni delalo pa tudi ko je je kaj štekalo in tudi oddaja samo od 0.00 do 5.00
Mislim lahko bi kdaj organizirali kakšen live chat s tem šefom siol tv-ja ,da mu povemo kakšne so težave,ker dvomim da bere forum ,če pa mu klemen kaj pove pa se tudi po mojem bolj kot ne požvižga.
Ker nevem no v zadnje pol leta je siol tv na isti točki razen vmesnika in truda gospoda Lojzeta ostali bolj kot ne spijo na starih lovorikah.
Zgleda da je prioriteta siola,adsl in te njihove akcije potem ta nova elektronska pošta.
Zdaj za novo leto bi lahko ponudli kakšne novosti ampak zgleda da ne bo nič

juvenile
25.11.2004, 14:40
quote:Originalna objava juvenile

ja jst mam isti problem. Že 3,4 dni mam sliko popačeno, zvok sm že skorej da pozabu da ga mam, če že je pa popačen pa sm že mislu da vse spet dela tko kot je treba sam zdej sam še na sobno anteno lah gledam. Mislm za znoret. Pokličeš 080 1000 dobiš standardn odgovor resetirejte pa bo delal. Pokličem na telekom in bojo spet poslal tehnika in če se ne motm bo pršu zamenu modem pa reku da bo delal. Tko k prejšnič k sta v 2h dneh dva pršla pa obadva zamenjala modem pa šla vsa zadovolna čez 10 minut pa spet gledam kockice. :(
No da ne omenm če kej slučajno po netu skačem pa loudam pol je šele zabavno :hammer: No upam da bo zdej kej bol pa da bo tehnik res kej uštimu sm obtimist :blackeye:

no tehnika ni blo:(, včeraj sm še enkrat poklicu pa se je nardila neumno češ da je tehnik biu pr men in potem ponouno naročila da bo pršu in začuda spet ga ni. ja pa omenila je da ma siol neke probleme in če se slika slučajno popravi da to sporočim. skos ista zgodba siol krivi telekom telekom pa nazaj siol mi pa gledamo kockice :blackeye:

nature76
25.11.2004, 17:06
Ne delajo Spice, Adult, NTV mir, EWTN

Zatikanje slike na RAI kanalih in Terranova.

kokrsiol
25.11.2004, 19:08
Že od včerej dalje ne dela PIKA-TV, prejšnji dan je bla pa vsa v kockah.

Pišuka, spet je dons po preklopu na SLO2 zamrznu amino. Dobr da sm hitr zrihotv, če b se prej začela košarka, bi jih spet slišov. Amino je pa zdej verzija 1.4m

Dons pa novost, pri predstavlanju igralcev (košarka ob 20 uri), sem imu prilko gledat "sliko v sliki", he he, pa ne se bat, ni to nadgradnja.

Tommy Kebab
26.11.2004, 11:44
quote:Adult Channel sploh ne dela že dolgo časa.

Men dela sam pozno začnejo vrtet.

MOJ NOS BLOKIRA VSE UDARCE (http://freeweb2.siol.net/perica-smack/perica.wma)

kokrsiol
27.11.2004, 00:12
quote:Originalna objava Perica

quote:Adult Channel sploh ne dela že dolgo časa.

Men dela sam pozno začnejo vrtet.

01.14 - ura, Perica, prav imaš, Adult Channel dela čist normaln,

PIKA-TV pa še vedno ne. Sicer vedo za Piko, odpravlajo napako, dela pa še ne.

Sved
27.11.2004, 17:30
KAJ JE S SLO2???????????????

TOK KOCK NISEM V ŽIVLJENJU VIDU!!!!

Kreta Rules, PLANINA

Sved
27.11.2004, 19:40
Pa HRT2 v kockah

Kreta Rules, PLANINA

kokrsiol
30.11.2004, 02:27
Kock dons ni blo nč, me pa zanima kaj je s TV-PIKA, še zdej jo ni. Nej eden saj vzrok napiše, pa kolk časa jo še nau.

Hvala lepa!

markomarko
30.11.2004, 13:24
kaj je z vami? a ne vidite, da nas cist ignorirajo...ne vem ce ima sploh kaksen smisel tukaj kaj pisat...

lubica
30.11.2004, 13:31
quote:Originalna objava markomarko

kaj je z vami? a ne vidite, da nas cist ignorirajo...ne vem ce ima sploh kaksen smisel tukaj kaj pisat...

Jaz sploh ne vem, zakaj ta tema, ker zakaj bi pa mi morali pisati, kateri program dela in kateri ne... a od njih nima noben SIOL TVja doma al kva... da ne vedo... al pa enga v sluzbi, da bi vidl, kva dogaja?

kokrsiol
30.11.2004, 18:24
Bravo, za pozitivn zaključek mesca, dela tudi TV-PIKA.

aci
01.12.2004, 20:31
Eh pa je zaštekal TV Pink pa nebo filma popolnoči frkkkk

Sved
05.12.2004, 19:17
Prosim lepo Klemena administratorja, naj pove oziroma napise zakaj je na nasih programih SLO in ostali toliko motenj. Trenutno ni signala za NTV mir (porgram 111) in HTV 1!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kreta Rules, PLANINA

3nity
06.12.2004, 13:54
BBC Prime (za po****it, boste kaj naredili glede tega.Kaj me brigajo, če nemški programi delujejo, naj dela tudi ta)
HRT 1
HRT 2

Zakaj nemški programi delujejo brez problemov???

------------------------------------------------------------------------
Everything that has a beginning has an end.

Marjan1
07.12.2004, 15:15
Pri BBC Prime je ponavadi problem prenizka hitrost na liniji. Če se pojavljajo kockice je to TO.

dusko_
07.12.2004, 17:07
ma jaz že celi teden ne glede kaj gledam kolkokrat resetiram modem,amino, ali vlečem še kaj dol z neta ali ne. gledam v spodnjem delu slike kocke na 10 sekund.
A iima še kdo podobne težave? Sicer mam namen jutri povprašat malo na 116 da mi zmerijo linijo ker nevem kaj je to zadnja dva tedna ali pa teden.

lubica
07.12.2004, 18:08
quote:Originalna objava dusko_

ma jaz že celi teden ne glede kaj gledam kolkokrat resetiram modem,amino, ali vlečem še kaj dol z neta ali ne. gledam v spodnjem delu slike kocke na 10 sekund.
A iima še kdo podobne težave? Sicer mam namen jutri povprašat malo na 116 da mi zmerijo linijo ker nevem kaj je to zadnja dva tedna ali pa teden.

Sej pr nas tud ni tko, kot bi mogl bit... kockice pa kr nekam cudna slika :nonono:

rock
07.12.2004, 18:26
Zgleda da so nekaj spreminjali na programski opremi. :question:

Mene tud cca. en teden nagaja SLO2 in zgoraj omenjeni kanal. Parkrat sem opazu tudi na SLO1. A zelo redko in le zvečer?! Vsake tolko enostavno zmanjka del podatkov (DUmeter). Zjutraj in sredi noči recimo manj pogosto. Konc tedna pa je blo zvečer na SLO2 že kar krizno. Download dodatnega MB podatkov stvari ne poslabša.

Pred časom sem brez problema vzporedno pognal 2 VLC-ja. Podatki so neprestalno prihajali do maksimalne zmožnosti moje ADSL povezave. Sedaj zadeva "zašteka". Prenosa podatkov sploh ni ko sta zahtevana dva različna kanala, ki sta preširoka za linijo. En kanal v dveh izvodih špila. Tečeta recimo tudi Animal in Science. Ko pa zahtevam recimo slo1 in SLO2 pa prenosa podatkov sploh ni. Skratka imam občutek da server oz. DSLAM ustavi pošiljanje podatkov, ko ti ne morejo v celoti skozi.

Ali to tudi kaj vpliva na te podatkovno bolj zahtevne kanale?

Klemen prosim pojasnilo.

3nity
07.12.2004, 21:16
quote:Originalna objava Marjan1

Pri BBC Prime je ponavadi problem prenizka hitrost na liniji. Če se pojavljajo kockice je to TO.

in kaj pomaga. boljši paket?

rock
07.12.2004, 22:10
quote:Originalna objava 3nity

ne, linija za TV je maksimalno odprta
omejitev za dostop do intereneta je izvedena ločeno
do pred cca, tedna nisem od spomladi vidu nobenih kock (razen kadar je bila občasno težava s posameznim kanalom), zdej se pa po nekaterih kanalih nekaj pase:dontknow:

3nity
08.12.2004, 07:20
quote:Originalna objava rock

quote:Originalna objava 3nity

ne, linija za TV je maksimalno odprta
omejitev za dostop do intereneta je izvedena ločeno
do pred cca, tedna nisem od spomladi vidu nobenih kock (razen kadar je bila občasno težava s posameznim kanalom), zdej se pa po nekaterih kanalih nekaj pase:dontknow:

Kateri paket ADSL-ja pa imaš?
Ti HRT normalno dela? Kaj pe, če ti kdo že srfa po netu, ti programi normalno delujejo?

rock
08.12.2004, 08:16
mam 1 MB paket. Pred časom mi je DUmeter pokazal (dvojni VLC kot sem pisal mal višje), da mi gre skoz linijo cca. 6.8mbps. ker ima slo 2 konstantno cca. 5.5 mbps je šlo lepo skozi, no do pred kakšnega tedna (zdi se mi sicer da se nekaj dogaja od takrat, ko se je po forumu začelo govoriti o padanju hitrosti prenosa, kar je nekako sovpadalo z zapoznelimi e-maili o nedelovanju sisema kakšna 2 tedna nazaj??) ni blo prav nobenih motenj.

glede pojavljanja kockic v zadnjem času pa ni nobene razlike ali downloadam ali ne. So nekako prisotne.:dontknow: Včasih kar v paketu po nekaj sekund, pol je lahk nekaj minut čisto vredu, pa se spet kaj pojavi. Kot sem že reku pa se pojavljajo pri kanalih z nad 5 mbps. Ko bo kaj cajta pripnem graf DUmetra. Jasno se vidi pri kanalih ki imajo enakomero količino podatkov ves čas, da vsake toliko nekaj podatkov manjka neglede na to ali zraven trošim še tisti dodatni mbps za dolvleko ali ne. BBC Word pa je poglavje zase, ker je drugače kodiran. Glih v nedeljo sem tovoru proti sebi eno distribucijo Linuksa pa je blo kockic glih tolk kot zvečer, ko je blo končano. So že skor moteče. Saj če se morda vsako minuto pojavita dva trije kvadratki ali morda pol vrstice ni problem. ko pa je vsakih nekaj sekund motnja v sliki ali tonu pa postane zoprno.

HRT ga v zadnjem času kar precej biksajo - točno ne vem ker gledamo bolj občasno

Klemen prosim povej ali ste kaj spreminjali, ker če niste mi je začela nagajat povezava do centrale.

3nity
08.12.2004, 08:43
jaz imam 2Mb paket, vendar se mi pozna, ali imam e-mulo prožgano ali pa je kdo na netu, potem siol-tv bolj zafrkava.

dusko_
09.12.2004, 10:46
Rock: Meni so zdaj na 116 uredili zadevo in ni več kockic. Priporočam ,da pogledaš v temo izgradnja sioltv-ja in prvi post piše tudi katere centrale bodo nadgrajevali. In ko včeraj opazim na tisti strani tudi mojo sem poklical še enkrat siol če res nimajo težav in po zagotovilu da jih nimajo. Sem potem poklical na 116 kjer so me danes poklicali in mi razložli da so pred ravno tolko časa ko mam kockice vse skup na nove porte povezali in zdaj so mi še enkrat skonfigurirali zadevo in zdaj dela.

kokrsiol
09.12.2004, 23:31
Dons že cel popoldan, pa cel večer, pa še ponoč, ne dela NET-TV. "Zapečena" je reklama z oglasom NordMende in zapisom firme RG.d.o.o.

Upam, da ni to zdej ta firma zakupila en kanal do novga leta ali clo dl :dontknow::dontknow::hammer:

kokrsiol
12.12.2004, 19:44
Bravo SIOL, program NET-TV deluje po dolgem času, čisto normalno. Naj tako ostane.

kokrsiol
12.12.2004, 19:47

Rock: Meni so zdaj na 116 uredili zadevo in ni več kockic. Priporočam ,da pogledaš v temo izgradnja sioltv-ja in prvi post piše tudi katere centrale bodo nadgrajevali. In ko včeraj opazim na tisti strani tudi mojo sem poklical še enkrat siol če res nimajo težav in po zagotovilu da jih nimajo. Sem potem poklical na 116 kjer so me danes poklicali in mi razložli da so pred ravno tolko časa ko mam kockice vse skup na nove porte povezali in zdaj so mi še enkrat skonfigurirali zadevo in zdaj dela.

Pol se zdej ve od kod kockice!!:clapping: Obtožbe pa kar povprek :hammer:

kokrsiol
12.12.2004, 19:47

Pol se zdej ve od kod kockice!!:clapping: Obtožbe pa kar povprek :hammer:

Marjan1
14.12.2004, 01:54
NET-TV štekne na vsako sekundo.

CoCkTAil
14.12.2004, 10:43
Slovenija ena ze par dni stalno kocke, zvok se zatakne.... postaja zelo motece!

Celje-ostrozno

Marjan1
15.12.2004, 19:40
Trenutno je SLO1 popolnoma nehala delovat!

Corleone
17.12.2004, 00:16
VH1 že cel dan in pol noči brez zvoka.

Celje - Nova vas :kmet:

I`m Gonna Make Him An Offer He Can`t Refuse

Balonar
17.12.2004, 23:36
prišel zvok nazaj :2thumbs:

Celje - Otok

--------------------------------
Bolje ispasti budala nego iz balona

aci
20.12.2004, 11:15
HALO SIOLOVCI OPAŽAM DA MI JE IZGINILO NEKAJ PROGRAMOV SEDAJ SE TAM POJAVLJAJO NEKI TESTNI PROGRAMI. NA PROGRAMU 47 PINK TV PA SO KONSTANTNE TEŽAVE IZGINJAPROGRAM. UKREPAJTE PROSIM!!!!!!!

Balonar
20.12.2004, 19:14
kje je pa HRT plus?

--------------------------------
Bolje ispasti budala nego iz balona

Dunan
21.12.2004, 14:22
Po dolgem tuhtanju tudi jaz z svojimi problemi.
Čez dan se v vseh programih pojavljajo kocke za par sekund,občasno
zamrzne slika tako da se pojavi komaj ob menjavi kadra a po
20 uri pa za celo uro ali več na vseh programih kocke,trganje zvoka
občutek kot bi bil v kakšni horor sobi vidiš pa tako nič.A je res kriv modem kot je razbrati iz forumov(callisto821).
Program BBC-prime je pa kot skrita slika odpira kocko po kocko odpre pa ne.
Heeeelp!

Na norcih se pametni učijo.

SloCop
26.12.2004, 09:19
Nedelja, 10h dopoldan, ne dela slo1, slo2, poptv, hrt 1, hrt2, koper, pa se net tv se mi zdi.. morda se kej..
klicem na siol so rekl da vedo kdaj bo ustimano pa ne vedo...

zanimivo :)

juvenile
26.12.2004, 11:15
quote:Originalna objava SloCop

Nedelja, 10h dopoldan, ne dela slo1, slo2, poptv, hrt 1, hrt2, koper, pa se net tv se mi zdi.. morda se kej..

poleg zgoraj naštetih programov mi ne dela še MTV, MTV hits in MTV base, Discovery (vse varijante)....

račun bo pa vseeno enak :blackeye::blackeye:

mattadox
26.12.2004, 11:51

Zadeva je ***ala že včeraj zvečer!!

Ali se vam kdaj zgodi, da ko izklopite (resetirate:) aminota, se na ekranu tv-ja pokaže napis "Loading...". Te probleme imam že par dni.Traja pa dobrih 10 min, preden spet lahko gledam program.

<----***@@@@@***---->

SloCop
26.12.2004, 12:01
Še nikol nisem vidu sploh loading......

Samo če eni programi delajo ni pa ne, ni kriv telekom ampak siol.

kokrsiol
26.12.2004, 12:14
quote:Originalna objava mattadox

Zadeva je ***ala že včeraj zvečer!!

Ali se vam kdaj zgodi, da ko izklopite (resetirate:) aminota, se na ekranu tv-ja pokaže napis "Loading...". Te probleme imam že par dni.Traja pa dobrih 10 min, preden spet lahko gledam program.

<----***@@@@@***---->

Glih 10 minut ne, ene tri do štiri pa, ampak to vedno po resetu.

jurec
28.12.2004, 10:18
BBC PRIME že nekaj časa ne deluje 14 dni

SloCop
28.12.2004, 15:30
Centrala Cikava - Nič ne dela! Vsaj meni ne, kličem siol in bojo kao poslali tehnike jutri dopoldan ko je folk na sihtu....

Sam nevem kaj bojo pri meni poceli, vem pa kaj bo poklical me bo po telefonu, do takrat bojo neki sprckal da bo delalo in bo reku da je siol kriv, ko bom klical na siol bojo rekl da je telekom kriv

juvenile
28.12.2004, 19:22
mtv base pa mtv hits še vedno ne delataaaaaa:(:(:(:(

SloCop
29.12.2004, 07:30
Sam popravljam svoj post... meni ni delovalo zaradi nevem cesa ampak dal sem zahtevo za 2Mbps link in je siol poslal zahtevo na telekom da mi iz 8 zmanjsajo na 2..... tako da ni mogu siol tv delat :)

Zdej dela

nature76
01.01.2005, 15:22
- ne delajo MTV hits, MTV base, Koper, TopChannel, EWTN
- na Escales ni zvoka
- občasni izpadi na PrivateGold in Animaux

eduardo
01.01.2005, 17:03
quote:Originalna objava nature76

- ne delajo MTV hits, MTV base, Koper, TopChannel, EWTN
- na Escales ni zvoka
- občasni izpadi na PrivateGold in Animaux

Crknil tudi Spice Platinum, ORF1 ima še vedno grozljive motnje, tako da je neuporaben, Adult Channel pa ima v času nočnega delovanja nenehno izpade, tako kot Private Gold.

Ali vse skupaj jemlje vrag?

nature76
01.01.2005, 18:19
Očitno bo vedno manj kanalov in ne več kakor so obljubljali....

aci
01.01.2005, 18:28
KANAL 48 BKTV SKAČEJO KOCKE KOT ZA STAVO ŽE 14 DNI KLICAL SIOL IN UREJAJO STVAR ŽE 14 DNI.:disapp:

marchi66
02.01.2005, 06:00
spice tv, mtv base, mtv hits, koper ne dela sploh ; prekinja pa rts in private gold

lp:nonono:

Sacha
04.01.2005, 07:09
A za HRTplus(7) se že ve kaj je narobe?

blake
04.01.2005, 19:33
klemenr ma vidt dobust k ni odgovorov v določenih temah

rock
04.01.2005, 20:12
quote:Originalna objava Sacha

licenca - vsaj tako je nekdo napisal

Sacha
05.01.2005, 08:39

quote:Originalna objava Sacha

licenca - vsaj tako je nekdo napisal

A tako[}:)]

:kisses:

dusko_
05.01.2005, 09:05
quote:
ORF1 ima še vedno grozljive motnje, tako da je neuporaben,

Glede ORF1 in kockic je problem sledeč vsaj pri meni v kolikor vlečem kakšne datoteke z neta in pride konekcija do 60kB/s se mi na tem kanalu pojavijo strahovite motnje.Če preklopim na kateri drug kanal pa je slika oki pa še DL se mi iz 60 poveča na 100.
Tako,da nevem zakaj pri drugih kanalih ni kock med downlodom.In zakaj se ob menjavi kanala download poveča oziroma če dam spet nazaj na ORF1 spet pade.

rock
05.01.2005, 09:52
"Pipce" so prešvoh!
ORF1 zasede do 7mbps. Izstopa za 2 mbps nad glavnino kanalov. S tem da pri ORF1 količina podatkov zelo niha.

SIOL dajte prosim še ORF1 in BBC Prime spravt na 4.8mbps kot ste nardili z nekaterimi kanali, ki so nekaj časa zasedali več.

dusko_
05.01.2005, 10:48
Hvala rock za to informacijo. In druga zadeva ki jo delajo samo pri tem programu recimo nekatere filme,ki so z znanimi črnimi črtami spodaj in zgoraj. Siol raztegne tako da je od logotipa orf1 viden samo o.Ko je konec filma pa slika skoči spet nazaj. Pri filmu zato manjkajo določeni napisi na začetku. Drugače obrazi in ostalo je oki. Oziroma nimam dveh tv-jev v eni sobi da bi lahko preveril ali mi ko se to zgodi ko nardijo zoom slike manjka kaj slike.

rock
05.01.2005, 12:00
Si spregledov. Debata na: http://forumi.siol.net/topic.asp?TOPIC_ID=42936.

Sam nimam problemov. VLC vse spedena kot je treba.
Mimgrede. Zdaj VLC prepozna tudi "TTX flag", tko da tud TTX ni več moteč! Ali je to zasluga Siol-a ali novejše verzija VLC pa mi je neznano:2thumbs:.

mattadox
06.01.2005, 19:29
Pozdrav!

ORF1 je totalno neuporaben. Tenutno sem 1 minuto gledal (beri snemal) kockice v Leathal weapon 3, ki je btw. spet predvajan v xy formatu (logotipa se ne vidi...bla bla).

1. Mi lahko nekdo svetuje, kako pridem do nastavitev za apreminjanje aspect ratia?

2. Na kakšen način lahko reklamiram račun za sh:i:t:y quality storitev, kot je Siol TV?

3. Pozna kdo kakšnega free web space providerja, ki omogoča upload datotek velikih do 10 mega? Pripravljam zbirko posnetkov (oz. imam že pripravljeno)nekvalitetnega oddajanja SiolTv v preteklih 2 mesecih. Več ali manj so kockice, kockice in spet kockice, nedelovanje določenega programa ipd. Posnetke sem pripravil s kamero in so v avi formatu.

Lep pozdrav!

PS. Nad siolom, kot ponudnikom SiolTV sem že obupal, ker pa nimam druge možnosti spremljanja tv programov (no satelitska je alternativa, a sem jo zamenjal s sioltv) jo pač uporabljam. Še vedno mislim, da je Siol dolžen zagotoviti ustrezno kvaliteto storitve. Na pobudo predstavnice urada za varstvo potrošnikov sedaj zbiram dokazni material:).

Kako se o vse skupaj razpletlo bomo še videli.

LP Matt

<----***@@@@@***---->

nature76
06.01.2005, 19:51

Pozdrav!

ORF1 je totalno neuporaben. Tenutno sem 1 minuto gledal (beri snemal) kockice v Leathal weapon 3, ki je btw. spet predvajan v xy formatu (logotipa se ne vidi...bla bla).

1. Mi lahko nekdo svetuje, kako pridem do nastavitev za apreminjanje aspect ratia?

Vzemi kabel ven iz Aminota; stisni Menu, pod TV settings nastavi letterbox ali widescreen (odvisno od TV-ja), shrani nastavitve in to je to.

rock
06.01.2005, 20:33

Pozdrav!

2. Na kakšen način lahko reklamiram račun za sh:i:t:y quality storitev, kot je Siol TV?

3. Pozna kdo kakšnega free web space providerja, ki omogoča upload datotek velikih do 10 mega? Pripravljam zbirko posnetkov (oz. imam že pripravljeno)nekvalitetnega oddajanja SiolTv v preteklih 2 mesecih. Več ali manj so kockice, kockice in spet kockice, nedelovanje določenega programa ipd. Posnetke sem pripravil s kamero in so v avi formatu.

Lep pozdrav!

PS. Nad siolom, kot ponudnikom SiolTV sem že obupal, ker pa nimam druge možnosti spremljanja tv programov (no satelitska je alternativa, a sem jo zamenjal s sioltv) jo pač uporabljam. Še vedno mislim, da je Siol dolžen zagotoviti ustrezno kvaliteto storitve. Na pobudo predstavnice urada za varstvo potrošnikov sedaj zbiram dokazni material:).

Kako se o vse skupaj razpletlo bomo še videli.

LP Matt

<----***@@@@@***---->

Standard ADSL omogoča kar omogoča. Ponudnik prenosa je Telekom. Siol je le ponudnik storitve. Marsikdo ima pač smolo in je od centrale predaleč ali pa je bila njegova parica pred desetletji postavljena na udarniški način; beri nestrokovno in so izgube zato še večje. Izgube so ponekod večje ponekod manjše. Če mal preberskaš forum so se nerešljivi problemi pojavli tud le nekaj 100 m od centrale.

Ko berem takele stvari mi zmer pride na misel štorija, ko eden od vodilnih mož ponudnika storitve v Veliki Britaniji ni mogu uporabit širokopasovne povezave, ker je bila njegova hiša priklopljena po daljši poti kot sosedova, kjer je vse delovalo 100%. Ne spomnim pa se več za kter način xDSL je šlo.

Siol bi se lahko bolj prijazno obnašal do uporabnikaov. Lahko bi uporabnikom katerim meritev ne pokaže zmožnosti polne teoretične propustnosti povezave omogočil začasno brezplačno testiranje...

Marsikaj se da zoptimizirat a mim fizikalnih omejitev se ne da. Če ti ne uspejo spravit v tebi sprejemljivo kakovost ti ne preostane druzga kot da odjaviš.

Zbiranje nekakšnih dokazov vklučevanje Zveze potrošnikov itd. je po mojem mnenju v tem primeru bedarija. Glede reklamacije računa pa ne boš prvi. Marsikje se storitev žal ne izide.

Kockice poznamo zato se ti ni treba trudit na server postavljat.;)

kokrsiol
06.01.2005, 22:37
Kva se dogaja dons, zdejle, 23.15 ~ pa mal prejle: NI:
- HRT2,
- ZDF,
- 3SAT,
- MDR,
- NDR,
- VH1,
- VH1 classic,
- MTV1,
- MTV1 hits,
- MTV base,
- RAI2,
- TOP chanel, pa še kak vmes zgine pa pride. Menda ni kdo smrekco podirov, pa naredu kreš???

mattadox
07.01.2005, 18:40
[/quote]
Standard ADSL omogoča kar omogoča. Ponudnik prenosa je Telekom. Siol je le ponudnik storitve. Marsikdo ima pač smolo in je od centrale predaleč ali pa je bila njegova parica pred desetletji postavljena na udarniški način; beri nestrokovno in so izgube zato še večje. Izgube so ponekod večje ponekod manjše. Če mal preberskaš forum so se nerešljivi problemi pojavli tud le nekaj 100 m od centrale.

Ko berem takele stvari mi zmer pride na misel štorija, ko eden od vodilnih mož ponudnika storitve v Veliki Britaniji ni mogu uporabit širokopasovne povezave, ker je bila njegova hiša priklopljena po daljši poti kot sosedova, kjer je vse delovalo 100%. Ne spomnim pa se več za kter način xDSL je šlo.

Siol bi se lahko bolj prijazno obnašal do uporabnikaov. Lahko bi uporabnikom katerim meritev ne pokaže zmožnosti polne teoretične propustnosti povezave omogočil začasno brezplačno testiranje...

Marsikaj se da zoptimizirat a mim fizikalnih omejitev se ne da. Če ti ne uspejo spravit v tebi sprejemljivo kakovost ti ne preostane druzga kot da odjaviš.

Zbiranje nekakšnih dokazov vklučevanje Zveze potrošnikov itd. je po mojem mnenju v tem primeru bedarija. Glede reklamacije računa pa ne boš prvi. Marsikje se storitev žal ne izide.

Kockice poznamo zato se ti ni treba trudit na server postavljat.;)
[/quote]

Vse, kar si napisal je lepo in prav. S siol & telekomom sem imel že ničkoliko problemov- tudi s šlampasto izvedenim priključkom pred 15 leti, ko so eno parico nekako razdelili na tri priključke (tri osamljene hiše). Po prerekanjih za pridobitev SIOL ADSL so izvedli meritve in potegnili čisto nov vod, tako, da se na to ne morejo zgovarjati (to potrjujejo meritve).

Kar se tiče "bedarije" glede Zveze potrošnoikov, bomo še videli, če je res bedarija. Za Siolovce je zagotovo, ne vem pa kako je z uporabniki.

Kar pa se kockic tiče, sem PREPRIČAN, da jih uporabniki poznaMO. Zadevo bom postavil predvsem zaradi uporabnikov (in ostalih "bodočih" providerjev), ki se za storitev še odločajo. Naj vidijo, kaj jih (lahko) čaka.

LP.

Če ne gre zlepa, vzemi večjo macolo!

<----***@@@@@***---->

Sadarj79
07.01.2005, 18:50
Ti si iz Ivančne rajt?
No koker jaz vem je tam kvaliteta Siol TV porazna. Jaz sem tudi iz tam pa sem Siol TV že zdavnaj odslovil. Kockice neprestano. So bli pri meni tudi ljudje s Telekoma pa niso vedli kaj storit. Linija pa naj bi bila "kao" idealna. ***em jim idelna, če mi pa nič ni delalo tako kot bi moralo. Sem pa drugače čisto blizu centrale.
Če bo ozunaj kmalu kakšen ADSL2+ se spet naročimo na Siol TV prej ne.
Kokice sem celo posnel na kamero samo nisem imel prostora, da bi filmčke kam dal. Zdaj jih pa tudi nimam več...

grekom
08.01.2005, 18:24
Hmmm,

ne vme kje so admiistratorji strani:question::question:

Se pa prostovoljno javljam, da mi date novi testni modem na testiranje, da vidim, ce bo kaj pomagalo......

Redno gledam Avstrija 1, PRO 7 in SAT1.... Vsi nasteti kanali so potencialni kandidati za kockice.... Se posebej TvTotal na PRO7 vsak vecer med pon in cetrtkom.... Steka sto na uro.

L.P. GreKom

Pod Pohorjem je lepo.

kitl
08.01.2005, 19:22
Najbolje bi bilo da se Siol TV preimenuje v Kocka TV:D

LP, Kitl

kokrsiol
10.01.2005, 00:45

Pozdrav!

Vzemi kabel ven iz Aminota; stisni Menu, pod TV settings nastavi letterbox ali widescreen (odvisno od TV-ja), shrani nastavitve in to je to.

Niti najmanše razlike ni!!!, med obema nastavitvama. Preizkušeno: 08.01.05 TV je Sony KV-32CS76E

nature76
10.01.2005, 16:08
Še vedno ne delajo TV Koper, Pristina in EWTN. Escales je brez zvoka, Animaux izpada na vsake dve minuti!:nonono:

vegave
14.01.2005, 17:17
:hammer:
-meni pa se pojavljajo kockice na programu ORF1,BK TV,RTS,
-namesto HRT3 pa nimam nič novega
- ali so kakšne posodobitve?

marchi66
14.01.2005, 18:47
kaj je klemenr še sploh pri siolu, od njega ni glasu sploh
bi bilo pa res zanimivo dobiti tudi kakšno uradno informacijo

ob tej priliki bi prosil odgovorne na siolu, da nas vsaj obveščajo če nam izklučijo kakšen program ( npr hrt3 ) ne pa da se do nas obnašajo kot da nas ni

če boste siolovci ravnali z naročniki kot dosedaj bom zahteval odklop siol tv paketa ter tudi adsl-a kajti za naročnino 11000 sit bi pa res prićakoval bolj profesionalen odnos

:dead:

SloCop
14.01.2005, 19:14
Hm dober tale zadnji post, recimo telemah ob spremembi obvesti s pri poloznici.
Sicer pa ob priklopu sem dobil knjizico s programsko shemo, veliko programov s tega spiska sploh nimam. Morda sem ravno zaradi hrt 3 narocil siol tv :) kje je ?

markoc
23.01.2005, 10:09
Cenjeni SiOL!!

Že kar nekaj časa ni mižno izbrati kanalov 77,78,79,80 in 81!

Je kaj hujšega:question:

:nonono::nonono::nonono:

MarkoC

rock
24.01.2005, 14:57
:clapping::clapping::clapping:

ORF1 končno ne presega 4.7 mbps

dusko_
25.01.2005, 23:31
quote:Originalna objava markoc

Cenjeni SiOL!!

Že kar nekaj časa ni mižno izbrati kanalov 77,78,79,80 in 81!

Je kaj hujšega:question:

:nonono::nonono::nonono:

MarkoC

zato ker gre so bli na teh kanalih eurosport v večih jezikih in so hoteli verjento narditi tako kot je na 68 euronews ko potem zbiraš jezike.

isljam
27.01.2005, 07:09
...nić ne dela splok!!!
No ja, tv sem dal na popravilo predvčerajšnjim...

kokrsiol
29.01.2005, 01:03

:clapping::clapping::clapping:

ORF1 končno ne presega 4.7 mbps

Ja res je, pa na VIVA tud zdej že kak dan ni več kock, so pohvalil domač k gledajo TV.

Me pa nekej druzga zanima. Glasnost programov, je dost potih nastavljena, razen nekaterih reklam in nekaterih posameznih programov. Tko, da s TV zvočniki, k jih pršponaš do konca (Siol na 15 - kar pomen 100%, na TV pa do konca skale), se sploh ne dere tko, da bi si mogu basat vato v ušesa. Mrbit, da sosed, še nekej sliš, tko kot majo eni, k se sliš skor po celmu naselju, pa sploh ni za mislt. Sem šu ven na dvorišče, pa sploh ni blo kej slišat. Je pa to čist nov sony Wega z deklaracijo 2x20W glasbene moči. Npr. v službi k mamo ravn tak TV na kabelski, se pa sliš zvok, da ne morš kej dost cajta imet na več kt 3/4 nastavitve, kaj šele do kraja glasnosti.

Kok je zdej s to glasnostjo na TV programih?

SloCop
29.01.2005, 19:13
Pri meni ni nobenih problemov z zvokom!

Zvok dela cist lepo dost se prevec naglas :)

Glede Siol Tv trenutno brez pripomb :)

Nič kock, novi slovenski programi, še novomesški vaš kanal dejte gor!

l.p.

extremo
09.02.2005, 20:15
SLO 1 - dva večja kvadrata v njem polno manjših kock!

Kocka TV??[}:)]

luzer1
13.02.2005, 13:47
vam delajo: MCM, Discovery T & L, Escales, Discovery Civilisation

rock
13.02.2005, 13:51
Escales ne dela ostali delajo

tassador
14.02.2005, 03:09
ODLIČNO!
čakam do 2h da se začnejo Grammy Awards na pro7, gledam urco pa se neki malenkosti zraven in potem..................NČ siol tv OUT! popolnoma...ni lepsga kot cakat pozno v noc zato da bos videl zadevo v zivo in potem ti nesposobni siolovci onemogocjo gledanje, kljub temu da redno v vseh rokih plačuješ.... ja tko je ce ni konkurence.....mislm neverjetno vsi kanali so izpadl niti en ne dela...newerjetno in ne mi z bednimi izklopi aminota, resetiraj modem, resetiraj hub....zal sem vse to ponovil vsaj 4x in zal negre....UPAM DA BOM OSKARJE, KI BODO KONEC FEBRUARJA LAHKO GLEDAL V ŽIVO!!!HVALA

koren
14.02.2005, 06:18
quote:Originalna objava tassador

ODLIČNO!
čakam do 2h da se začnejo Grammy Awards na pro7, gledam urco pa se neki malenkosti zraven in potem..................NČ siol tv OUT! popolnoma...ni lepsga kot cakat pozno v noc zato da bos videl zadevo v zivo in potem ti nesposobni siolovci onemogocjo gledanje, kljub temu da redno v vseh rokih plačuješ.... ja tko je ce ni konkurence.....mislm neverjetno vsi kanali so izpadl niti en ne dela...newerjetno in ne mi z bednimi izklopi aminota, resetiraj modem, resetiraj hub....zal sem vse to ponovil vsaj 4x in zal negre....UPAM DA BOM OSKARJE, KI BODO KONEC FEBRUARJA LAHKO GLEDAL V ŽIVO!!!HVALA

A ti ne bereš nobenih obvestil, Zaradi rednih vzdrzevalnih del bo v ponedeljek 14.2.2005 v casu 02-06 ure
prihajalo do nekaj minutnih prekinitev pri dostop do omrezja SiOL in
uporabi SiOL-ovih internetnih storitev.

Smešni ste do konca.:hammer:

Tommy Kebab
15.02.2005, 18:13
N-TV

nature76
18.02.2005, 08:30
ne delata n-TV in Escales....pa dajte HRT plus v novi vmesnik

dusko_
26.02.2005, 09:58
Jaz pa imam še vedno težave z programom 12 ORRF1,ki zadnje dni kar pogosto izpada.Ampak to ni glavni vzrok zakaj se oglašam tu. Jezen sem zaradi formata v katerem se odaja ta program predvsem ta novejši filmi ali različne oddaje.Saj potem raztegnejo sliko in vidim od logotipa ORF samo O torej kar precejšnji del slike manjka,kar se je vidlo lepo včeraj ko so meli izbor za pesem eurovizije in med glasovanjem se ni videlo skupnega števila točk oziroma vidla se je samo prva številka,čeprav je bla številka dvomestna.
Torej ta problem se vleče že par mescov in še zadeve niso uredili oziroma kolk mi je znano je pasovna širina programa večja kot 4MB.
Vendar zdaj ne vem ali je problem pri njih ali pa imam kakšno nastavitev na tv-ju glede formata slike.Vendar če bi imel napačno nastavitev potem tudi drugih programov ne bi mogel gledat.Ostale pa vidim normalno brez težav.
Prosim da to čimprej odpravite.Sicer moram v ponedeljek poklicat ampak verjetno takrat ne bom nič rešo.

rock
26.02.2005, 10:51
ORF1 ni glede prenosa (količine podatkov) prav nič posebnega. Celo nekaj manj kot recimo SLO1, SLO2. cca 4.66 mbps

Glede nastavitev za formate slike pa je bla ena tema. Se ne spomnim če si bil kaj zraven.

UPS! Zdele odkar tole pišem mi je 2 * po sekundo popolnoma zmanjkalo podatkov in sedaj še tretjič. Dejansko nekaj ne štima!
No zej je pa dol padu. Čeprav podatkov naj bi blo iz tega UDP 6.8 oz. kar mi gre skoz linijo.

aknez12
28.02.2005, 16:02
Evo me spet nazaj.

Glede delovanja Siol TV je vse OK. Razen Rai3 ima občasne težave.
Zanima pa me nekaj druga;in sicer,kdaj bo na Siol tv,če bo kdaj na voljo History channel in Adventure one. Ta dva kanal sta namreč zelo zanimiva,in lepo bi bilo,da bi se pridružila Siol tv.

tommm1234
02.03.2005, 19:00
zadnje case sem zelo zafovoljen s siol tv

razen internet na tv je podn

rock
02.03.2005, 20:58
Ne vem če se spomniš kolk je blo pred cca. 20 leti znakov na "slončku" alpa "mavrci". 40 na vrsto pa seveda nič TTF. Vsi znaki enak široki. Tist se je dal brat. Sicer razen "pres space to start" in "game over" itak ni blo...
Zdej bi pa radi sliko pa še nevem kolk zankov v vrsti na ekranu skoraj enakih karakteristik na istem standardu kot takrat (PAL). Enostaven se ne izide. Ko bodo plazma in LCD TV mal bolj dostopni bo pa to z ustreznim STB ali kar računalnikom uporabno. Do takrat pa je "klasičen TV" le za novice brat pa še to gre res precej težko. Je pa solidna zamenjava za zelo okoren TTX. Kot sem že nekajkrat napisal zaenkrat prisegam na nekoliko manjši in kvalitetnejši monitor.

Mal sem šel OFF topic a reklam na TV kar ni konca:hammer:.

nature76
03.03.2005, 06:22
Ne dela SCT in še odprej Escales

eduardo
03.03.2005, 13:00

Ne dela SCT in še odprej Escales

tudi Adult Channel odsoten že kakšen teden ...

grekom
05.03.2005, 08:54
Adult Channel:D

Hehehe, ko bi vsaj bil ta prava verzija, ne pa reklamni softi.....[}:)]

Pod Pohorjem je lepo.

eduardo
17.03.2005, 13:40
Po ne vem koliko tednih še vedno ne delajo Escales, EWTN in Adult Channel. Zakaj je HRT Plus še vedno dosegljiv le na starem vmesniku? Kaj je z interno Info stranjo? Nekaj časa so se na njej streljali, potem so objavljali novice iz sveta kot nekakšen teletekst, zdaj je spet vse črno. Ali ne bi najbolje opravljala svoje informativne vloge, če bi seznanjala uporabnike s programskimi novostmi na SiOL TV, njenimi načrti in težavami? Tako bi bil odveč marsikateri jezni topic na forumu.

Tommy Kebab
22.03.2005, 14:56
Zakaj vedno ko se začne tvtotal na pro7 slika malo zaliva:question:

lubica
29.03.2005, 12:43
Adult Channel se vedno ne dela :nonono:

nature76
30.03.2005, 19:06
- HRT2 bre zvoka
- Hallmark - zamik zvoka
- Makedonija - ne dela
- Escales - ne dela
- EWTN - ne dela
- Adult - ne dela
- HRT+ - v starem vmesniku; dela samo do 10h dopoldan?!

eduardo
01.04.2005, 12:14

- HRT2 bre zvoka
- Hallmark - zamik zvoka
- Makedonija - ne dela
- Escales - ne dela
- EWTN - ne dela
- Adult - ne dela
- HRT+ - v starem vmesniku; dela samo do 10h dopoldan?!

ne dela niti Trace TV

aknez12
05.04.2005, 18:45
Moram reči, da se do sedaj nisem pritoževal. Kaj se pa zdajj dogaja pa ni res. Pol programov ne dela. SLO 1, SLO2 da od tujih ne govorim. V soboto sem ravno mislil gledati Nikoli ob Desetih- TEMAAA. Obvezna oprema-sobna antena.

eduardo
08.04.2005, 00:25
Je že lepo in prav, da imate vsi polno pohval za g. Klemna, ker vam je pomagal pri nekaterih težavah. Toda naj vas še enkrat spomnim, da je prav on odprl ta topic lažnega upanja z naslednjimi besedami:

Spoštovani, v to tematiko vpisujete TV kanale, ki vam trenutno pri storitvi Siol TV ne delujejo oz. se vam pri spremljanju pojavljajo motnje. Lep pozdrav, Klemen Ramoves

V zadnjih tednih se je nabralo kar nekaj nedelujočih programov (zdaj občasno "umira" še Spice Platinum), nekaj jih je še kockastih ali slabo sinhroniziranih, pa ni nihče ničesar ukrenil. Niti popravil niti znižal naročnine.

bejli
10.04.2005, 13:32
razmišljam o siol tv, pa sem dejansko prebral sam mislm da dva pozitivna posta na vseh 8-ih straneh. se lahko javi kdo iz Novega mesta, okolica Grma, pa pove kakšne ima izkušnje.

bauci
11.04.2005, 13:30
To glih ne spada pod to temo ampak naj ti bo. Sem iz NM (Grm) in po začetnih težavah s tehniko na centrali, Siol TV dela brez problema. Res je, da se kakšen program vsake toliko časa malo "zakocka" ampak generalno sem zadovoljen.
Lep pozdrav, Bauci

BlindWilieMctel
04.05.2005, 07:34
Rad bi samo vprašal a komu v Murski Soboti dela Doscovery Science in Civilization ???? Kaj naj storim če ne dela....mi bodo pomagali na nam vsem znani 080 - izklopite modem liniji? :veryevil:

ali naj kličem na 116? :dontknow:

BWM

luzer1
04.05.2005, 13:02
quote:Originalna objava BlindWilieMctel

Rad bi samo vprašal a komu v Murski Soboti dela Doscovery Science in Civilization ???? Kaj naj storim če ne dela....mi bodo pomagali na nam vsem znani 080 - izklopite modem liniji? :veryevil:

BWM

Meni ne delujejo Discovery T&L, Discovery Civilisation, MCM TOP.
Discovery Scienc mi dela normalno (vsaj prejsnji teden).

Tommy Kebab
04.05.2005, 13:05

BWM

Pokličeš na 0801000 in rečeš kater program ti ne deluje.

luzer1
04.05.2005, 13:18
quote:Originalna objava Perica

BWM

Pokličeš na 0801000 in rečeš kater program ti ne deluje.

Pokličeš lahko, ampak problema še vedno niso rešili (MS).

Tommy Kebab
04.05.2005, 13:21
Kaj pa na 116 si klical:question:

GregorS
04.05.2005, 16:11
Še zdaj ni to rešeno? :hammer: Ej jutri se bom konkretno zavzel za tole zadevo.

lp

Sanc the Original
05.05.2005, 11:24
Mater ej, včeraj je crknila HRT2 ravno ko je bil film najbolj napet.... grrrrr:veryevil:

http://smilies.sofrayt.com/%5E/j0/type.gif[VAMPIRJI, OD***ITE, JAZ JEM BAKE ROLLS Z OKUSOM PO ČESNU...]

nature76
07.05.2005, 06:24
Ne delajo TraceTV, Makedonija, EWTN in Adult.:question:

bejli
18.05.2005, 10:26
da še jst dodam svoje mnenje. po obisku telekoma sem izvedel da na centrali, ki je bila nadgrajena (menjava kabla,...) ni bila storjena nadgradnja za Siol TV. medtem ko je na centrali (ki jo v veliki meri koristi Mercator) ta nadgradnja bila že storjena. omenjati da je na tisti centrali veliko manj prebivalcev v okolici kot na moji, od katere sm oddaljen manj kot kilometer, sploh ni potrebno, nevem pa tudi kaj merkator nuca siol tv?!?!. ko sem pobaral žensko na okencu pri siolu (bi napisal Telekomu, ampak kljub temu da so v isti sobi in isti stavbi oboji, delujejo kot da ne vedo drug za drugega), da se mi zdi to smešno da ko se nadgrajuje, se ne nadgradi do konca, mi je preprosto odgovorila da kr naj mi bo smešno, siol tv pa citat:"BO KO BO IN NČ PREJ!".

zdej pa vidm da se spet neki hvaljo z nekim Tryple Play....wow fuuuuuul dobr, spet nova ful super kul storitev ki jo imajo prvi v evropi al kje.....KI PA JE ITAQ SPET NE BOMO MOGL MET VERJETNO KAKŠNA 3 LETA. čeprov jo bodo oni na polno reklamiral.

bedaki...DEJMO KONKURENCA....skinte ta monopol:(

bejli
19.05.2005, 07:33
quote:Originalna objava bauci

To glih ne spada pod to temo ampak naj ti bo. Sem iz NM (Grm) in po začetnih težavah s tehniko na centrali, Siol TV dela brez problema. Res je, da se kakšen program vsake toliko časa malo "zakocka" ampak generalno sem zadovoljen.
Lep pozdrav, Bauci

kako imaš ti lahko na centrali GRM siol tv, če sm včeraj preveril in tam še ni mogoča uporaba Siol tv-a. si siguren da nisi na centrali CIKAVA?

lp
bejli

kokrsiol
24.05.2005, 00:59
Zdej pa že kar precej dni, ne dela program TV-Pika, po moje ne samo v Kranju.

eduardo
24.05.2005, 17:36
Medtem ko se Siolovi šefi slikajo na Hevreki in nakladajo o Triple Play in novih storitvah, nihče ne skrbi za SiOL TV. Zato ne delajo BBC Prime, Makedonija, RT Kosovo, EWTN, TV 5, MTV 2, MTV Hits in Adult Channel. Info kanal, prek katerega bi nas lahko obveščali o težavah in novostih, pa že tako ni nikoli zaživel. Kdo ima koga za norca?

Marko skače
25.05.2005, 16:31
quote:Originalna objava eduardo

Medtem ko se Siolovi šefi slikajo na Hevreki in nakladajo o Triple Play in novih storitvah, nihče ne skrbi za SiOL TV. Zato ne delajo BBC Prime, Makedonija, RT Kosovo, EWTN, TV 5, MTV 2, MTV Hits in Adult Channel. Info kanal, prek katerega bi nas lahko obveščali o težavah in novostih, pa že tako ni nikoli zaživel. Kdo ima koga za norca?

Ha, HA , Ha , beri forume o Siol TV in postal boš vedež....

Marion

bauci
25.05.2005, 19:11
Bejli,
s Telekomom sem se dogovoril, da so me preklopili na centralo Center, kjer so imeli še prostor. Pokliči na Telekom v NM in se probaj dogovoriti.
Lep pozdrav, Bauci

chraser
25.05.2005, 19:35
Meni pa zelo nelepo deluje RAI 3 !!
A ma še kdo probleme s tem kanalom ???
Problem je namreč tak, da nemalokrat kanal sploh ne deluje, oziroma prvih par sekund je gledljiv, potem je pa negledljiv, ali pa sploh kar zablokira.

Hvala LP

nature76
25.05.2005, 20:10
quote:Originalna objava chraser

Meni pa zelo nelepo deluje RAI 3 !!
A ma še kdo probleme s tem kanalom ???
Problem je namreč tak, da nemalokrat kanal sploh ne deluje, oziroma prvih par sekund je gledljiv, potem je pa negledljiv, ali pa sploh kar zablokira.

Hvala LP

Brez skrbi, nisi edini, ki se mu RAI3 zatika. Po besedah Siolovcev, ki so bili pri meni, ima kanal včasih prenos tudi krepko čez 8mb!

kokrsiol
27.05.2005, 23:13
RAI3 pr nas dons ob 00.04 do 00.07 dela brez problema, ne delajo pa:
TV5,
MKTV,
RTK
ČARLI TV
EWTN in ob 00.15 je nehala delati še TVPa prika.

Marjan1
28.05.2005, 01:00
Na Hallmarku zvok in slika nista poklopljena, zamak več kot sekunda!

:kmet:

eduardo
01.06.2005, 15:04
Tole seveda ni moje delo, ampak ob nesposobnežih, ki naj bi skrbeli za SiOL TV, mi ne preostane drugega, kot da javim, da ne dela cela kopica kanalov: TV Espana, 24 Horas, Črna Gora, MKTV, Kosovo, EWTN, TV 5, Trace TV, SCT, Adult channel in seveda tudi Info kanal, medtem Private crkne vsakih nekaj minut. Kaj ni nikomur nerodno prodajati nove pakete, še preden bi dvignili dosedanji SIOL TV z ravni eksperimenta? Za božjo voljo, nekateri kanali ne delajo že vrsto tednov in mesecev, nekateri pa so porazne kvalitete.

nature76
01.06.2005, 16:48
Pa kaj na celem Siol-u ni nikogar ki bi gledal kaj se dogaja z progami oz. nedelovanjem le-teh???!! Sramota! Tako kot je ''Eduardo'' napisal, nekateri kanali ne delujejo že več mesecev. Brezveze....

GregorS
01.06.2005, 19:33
Eduardo lahko napišeš, kateri programi so porazne kvalitete?

lp

eduardo
02.06.2005, 00:18
quote:Originalna objava GregorS

Eduardo lahko napišeš, kateri programi so porazne kvalitete?

lp

Recimo Rai 3, pa Terranova in zelo pogosto tudi 3Sat, ZDF in ORF v času konic (denimo športnih prenosov). No, da boste vedeli pri SiOL, zdaj je crknil še Reality, pred tem pa cel popoldan ni delal HRT 2. Sicer pa kaj bi še našteval. Razlogov, da bi bilo koga zelo sram, je vsak dan več kot dovolj,

eduardo
02.06.2005, 17:10
Nekdo je danes očitno brkljal po sistemu in od včerajšnjih "pogrešanih" usposobil Črno Goro, Reality in Trace TV, zato pa sta mrknila Eurosport 2 in Rai 1. Seznam nedelujočih programov se torej ni bistveno skrajšal.

GregorS
02.06.2005, 19:29
eduardo lahko sporočiš naročniške podatke klemnu?

lp

lubica
02.06.2005, 19:45
Na Hallmarku še vedno nista usklajena zvok in slika... zgleda tko, kt da bi bilo sinhronizirano in sploh ne moreš gledat... :nonono:

eduardo
02.06.2005, 19:53
quote:Originalna objava GregorS

eduardo lahko sporočiš naročniške podatke klemnu?

lp

Pa ne, da sem jaz edini, ki mu še vedno ne delajo Eurosport 2, TV Espana, 24 Horas, Reality, Makedonija, Kosovo, EWTN, TV 5, SCT, Adult Channel ...?

Imam še en predlog, ki bi lahko prispeval k higieni komunikacije: kaj če bi se vsi, ki so neposredno vpleteni v SiOL ali pri njem celo zaposleni, v forumu predstavljali kot takšni in s tem ločili od navadnih uporabnikov? Vem, da so v podobnem konfliktu interesov tudi komercialni tekmeci SiOL TV, vendar od njih ni pričakovati takšne identifikacije.

GregorS
02.06.2005, 20:36
Mislil sem glede kvalitete posameznih kanalov.Drugače pa pokliči na 116.

lp

Corleone
05.06.2005, 21:25
quote:Originalna objava eduardo
[br
Pa ne, da sem jaz edini, ki mu še vedno ne delajo Eurosport 2, TV Espana, 24 Horas, Reality, Makedonija, Kosovo, EWTN, TV 5, SCT, Adult Channel ...?

Nisi edini, ne .... pa še kakšem nedelujoči kanal bi se zraven našel http://users.telenet.be/eforum/emoticons4u/mad/1018.gif http://users.telenet.be/eforum/emoticons4u/mad/188.gif SIOL, preberite katere programe imate vse na seznamu, ko ponujate SIOL TV http://users.telenet.be/eforum/emoticons4u/mad/boese045.gif in koliko od tega jih dejansko lahko gledamo http://users.telenet.be/eforum/emoticons4u/mad/1435.gif http://users.telenet.be/eforum/emoticons4u/mad/1436.gif

http://emoticons4u.informationalot.com/cool/123.gif I`m Gonna Make Him An Offer He Can`t Refuse http://emoticons4u.informationalot.com/cool/123.gif

goba
06.06.2005, 14:55
Meni tudi ze lep cas ne dela spanska TV in ostalo. Grrrrrrr!

lubica
07.06.2005, 07:07
čemu je namenjen forum?
a od zaposlenih na SiOLu nima noben SiOL TVja doma, da ne veste, kateri program dela in kateri ne?
saj ne rečem, da kakšnega programa za kakšen dan ali dva zmanjka, samo da pa že nekaj tednov ne deluje, ali pa da Hallmark šteka že en teden, je pa že mal preveč.... :(

goba
07.06.2005, 09:49
quote:Objavljeno - 15/11/2004 : 15:28:02 Spoštovani,
V to tematiko vpisujete TV kanale, ki vam trenutno pri storitvi Siol TV ne delujejo oz. se vam pri spremljanju pojavljajo motnje.

Halo, Klemen Ramoves? Kje ste? Odgovorite prosim!

lp,
goba

Marjan1
07.06.2005, 12:34
Na Hallmark zvok in slika že dolgo nista sinhronizirana. Kdaj lahko pričakujemo popravilo?

WizZ
08.06.2005, 12:29
lol:D

aa?

kokrsiol
09.06.2005, 01:08
quote:Originalna objava lubica

čemu je namenjen forum?
a od zaposlenih na SiOLu nima noben SiOL TVja doma, da ne veste, kateri program dela in kateri ne?
saj ne rečem, da kakšnega programa za kakšen dan ali dva zmanjka, samo da pa že nekaj tednov ne deluje, ali pa da Hallmark šteka že en teden, je pa že mal preveč.... :(

O majo, sam ne vem kok vam uspe v enem večeru gledat vse programe :dontknow:

lubica
09.06.2005, 11:30
quote:Originalna objava kokrsiol

quote:Originalna objava lubica

čemu je namenjen forum?

O majo, sam ne vem kok vam uspe v enem večeru gledat vse programe :dontknow:

Sej lahko vsaj preleti programe, a jim ni v interesu, da delujejo vsi in da so naročniki zadovoljni? :dontknow:

SloCop
09.06.2005, 11:54
jst v več kot pol leta kar mamo siol tv nisem še niti za sekundo vidu slike na adult channel

rock
09.06.2005, 12:14
Prezgodej hodiš spat in prepozno vstaneš!:D

Mislim, da je vmes en čas bil aktiven. Lahk pa da je že več kot pol leta.

lubica
09.06.2005, 13:09

Prezgodej hodiš spat in prepozno vstaneš!:D

Mislim, da je vmes en čas bil aktiven. Lahk pa da je že več kot pol leta.

Adult začne ob 24h, ampak zadnje pol leta res ne vem, če je bila slika... :nonono:

zmajcica1
09.06.2005, 21:19
MEN ZE NEKI ČASA NE DELATA ŠPANSKA PROGRAMA TVE!!!!!!!!!!!!!!!!EDINA ŠPANSKA PROGRAMA PA NE DELATA.ZAKVA?????????????????????????????????????? ?????????????????

Taj
11.06.2005, 23:47

Na Hallmark zvok in slika že dolgo nista sinhronizirana. Kdaj lahko pričakujemo popravilo?

http://freeweb.siol.net/magus/sg.gif (http://staregate.com)

http://www.radio-kozmos.com/radio/
|Net-radio Kozmos (www.radio-kozmos.com)|

kokrsiol
14.06.2005, 20:50
quote:Originalna objava zmajcica1

MEN ZE NEKI ČASA NE DELATA ŠPANSKA PROGRAMA TVE!!!!!!!!!!!!!!!!EDINA ŠPANSKA PROGRAMA PA NE DELATA.ZAKVA?????????????????????????????????????? ?????????????????

Zato, da se ne boste nalezl navad iz nadaljevank.:2thumbs:

kokrsiol
16.06.2005, 23:18
Men so naročil nej napišem, da ne delajo tile programi:

- TV-Pika,
- 24 Horas,
- Eurosport 1,
- pa prej omenjeni TVE.

Ker domačim rad ustrežem, sem pač zapisal, vprašanje kolk bo nucal.

nature76
17.06.2005, 06:04
Ne delajo Makedonija, Pristina, MCM, Trace, TVE, 24Horas, TV5, Adult in Spice prekinja vsakih pet minut.

lubica
19.06.2005, 17:09

Men so naročil nej napišem, da ne delajo tile programi:

- TV-Pika,
- 24 Horas,
- Eurosport 1,
- pa prej omenjeni TVE.

Ker domačim rad ustrežem, sem pač zapisal, vprašanje kolk bo nucal.

Nič ne bo nucal... sploh ne vem, zakva še upamo, da kdo tle kej bere...:dontknow:

border1
21.06.2005, 02:08
em ... extreme se mi zdi da neki ne dela :)
upam da se kj dela na tem ..

SloCop
21.06.2005, 07:56
čarli tv sinhronizacija ***e

kokrsiol
21.06.2005, 23:37
Dons grem v službo, pa si bom ogledal TV-piko, da bom lahko zvečer doma vklopu TV aparat in nastavu program TV-pika in ženi razlagov, kaj je blo dopoldan na sporedu. Ker na drugih kablih dela brez problema.

Štos teme:
Spoštovani,

Štos Siola:
Ker plačujete redno naročnico, nimate prav nobene pravice biti obveščeni zakaj je izpad iz ponudbe. Upoštevajte zgornji mesič, pišite, pišite, vi le pišite, briga vas tko nič. Pa še kaj pišite :hammer:

digital
22.06.2005, 14:15
extreme channel ne dela že kar nekaj časa http://users.pandora.be/eforum/emoticons4u/fingers/fing07.gif, plus že zgoraj ničkolikokrat omenjeni programi
dejte že zrihtat enkrat...."ker to je višek" mi ja mat prbila

SloCop
22.06.2005, 15:10
pri nas na dolenjskem pa dela tv pika

SloCop
22.06.2005, 15:10
ravno tako extreme

alfista
23.06.2005, 07:51
Namesto raidue je še enkrat raitre(novost je da je brez kock), na raitre pa niso opazne nobene spremembe(kocke). Kako je to mogoče da enaka kanala tako drugače delujeta???:dontknow: Seveda da hočem nazaj raidue!!!
Pa še to, zakaj ko začne prenos f1 na raiuno ni več signala do konca dirke!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! joj kako me to jezi!!!!!!!!!!!!![}:)][}:)]:(:(

alfista
23.06.2005, 07:53
Obstaja kakšna tel.št. za javljat nepravilnosti na siol tv?

SloCop
23.06.2005, 08:54
0801000

kokrsiol
25.06.2005, 17:29
Ahhhhhhhhhhhhhh, Evrosport1, kej podatkov al bo še al ne bo več. Ker so določeni športni prenosi le na tem kanalu, bi blo zlo fino, da bi se porihtal tako, da ga bo spet možno gledati.

Naj ne bo za izgovor: po dopustih, sicer sploh nobenga izgovora niti objave ni s stranjo ponudnika, kar je zelo žalostno.

V kolikor tega le ni in ne bo možno, bi blo fino nekaj okol tega napisat, seveda s strani ponudnika v vednost uporabnikom. Al pa so že kje objavlena kaka obvestila pa mi ne vemo.

Mogočen protiukrep:
V kolikor ponudnik ne objavi težav glede predvajanja določenih izpadlih programov iz ponudbe, bi uporabniki razdelili celoten znesek za SIOL-TV z vsemi programi, nato pa odbili od vsote za plačilo skupen strošek nedelujočih programov in plačali le tisto, kar nam ponudnik resnično nudi. V kolikor ponudba s strani ponudnika ni 100%, ponudnik pa ne navede eventualnega vzroka za izpad posameznih programov in čas odprave napak, sem prepričan, da tudi uporabniki nismo dolžni plačati kompletne, le obljubljene ponudbe. V civiliziranem svetu, je vsekakor potrebno in dobrodošlo oz. nujno kontaktiranje na relaciji ponudnik-najemnik oz. kupec.

Pa ne me basat, da kličem po telefonu, ker danes obstajajo modernejši načini komuniciranja, kot je telefon, posebej, če je še v odprtju posta (teme), lepo zapisano, da naj pišemo! :2thumbs:

Mislim, da edino kar je potrebno, da zapisi niso žaljivi in se tičejo le navedenih tem. Potem je možno kvalitetno in obojestransko sodelovanje.

rock
25.06.2005, 17:50

Ahhhhhhhhhhhhhh, Evrosport1, kej podatkov al bo še al ne bo več. Ker so določeni športni prenosi le na tem kanalu, bi blo zlo fino, da bi se porihtal tako, da ga bo spet možno gledati.

Naj ne bo za izgovor: po dopustih, sicer sploh nobenga izgovora niti objave ni s stranjo ponudnika, kar je zelo žalostno.

V kolikor tega le ni in ne bo možno, bi blo fino nekaj okol tega napisat, seveda s strani ponudnika v vednost uporabnikom. Al pa so že kje objavlena kaka obvestila pa mi ne vemo.

Mogočen protiukrep:
V kolikor ponudnik ne objavi težav glede predvajanja določenih izpadlih programov iz ponudbe, bi uporabniki razdelili celoten znesek za SIOL-TV z vsemi programi, nato pa odbili od vsote za plačilo skupen strošek nedelujočih programov in plačali le tisto, kar nam ponudnik resnično nudi. V kolikor ponudba s strani ponudnika ni 100%, ponudnik pa ne navede eventualnega vzroka za izpad posameznih programov in čas odprave napak, sem prepričan, da tudi uporabniki nismo dolžni plačati kompletne, le obljubljene ponudbe. V civiliziranem svetu, je vsekakor potrebno in dobrodošlo oz. nujno kontaktiranje na relaciji ponudnik-najemnik oz. kupec.

Pa ne me basat, da kličem po telefonu, ker danes obstajajo modernejši načini komuniciranja, kot je telefon, posebej, če je še v odprtju posta (teme), lepo zapisano, da naj pišemo! :2thumbs:

Mislim, da edino kar je potrebno, da zapisi niso žaljivi in se tičejo le navedenih tem. Potem je možno kvalitetno in obojestransko sodelovanje.

Ne štekam začetnega dela tele objave. Eurosport ena ti ne dela?
Men angleška verzija dela na bivši nemški pa je info TV - playlista za VLC, ki je bla objavljena na forumu.

Dejstvo pa je da je težav spet več kot jih je bilo. Zamiki zvoka včasih več dni niso porihtani. Začasni izpadi posameznih kanalov kanalov.

kokrsiol
25.06.2005, 22:13
To je uradno EVROSPORT, Več kot en teden izpada, nikakor ni začasni :hammer: Enako s TV-PIKO.......................

SloCop
03.07.2005, 17:51
Discovery Channel zvok zginja....
1sec je 1 ni in tako naprej.... kot da bi kdo skos tipko mute stiskal...
razlaga siolovca da gre za prenos signala s satelita in da je napaka tam ne drzi ker je na CATV Telemach zadeva brez napake.

rock
03.07.2005, 18:08
Z VLC od včeraj podnaslovljen DC več ne dela. Zamik je prevelik in VLC zvok blokira kot zamujen. Enako na Čarli TV. Je zanjo tud satelit kriv?
Slabo je tole vzdrževanje.
Jutr je pondelk in tam do malce bo upam delalo - kot že nekajkrat do sedaj.:veryevil:

peterbald
03.07.2005, 21:38
Tole je pa že čez vse meje. Discovery in Cartoon sta popolnoma negledljiva odzivni čas pa tako obupen, da je še želva prej okoli sveta. Zgleda da bomo imeli ta mesec cenejši račun.

markoc
04.07.2005, 13:40
Menim, da bi to morali na SiOL-u kar samoiniciativno narediti, če že napake ne morejo odpraviti.
:approve::approve::approve::approve:
Če pa so krivi njihovi "providerji", pa naj razliko v izpadu dohodka izterjajo od njih.[}:)][}:)][}:)][}:)]

Hočem Discovery!!

:(:(:(:(:(

Dave1
05.07.2005, 11:23
HOČEMO DISCOVERY

:(:(:(:(

rock
05.07.2005, 14:04
Hm. A majo tle kakšne licence prste vmes. Animal na Siol recimo nima podnapisov. (So)lastnik Discovery produkcije in Telemaha je ista firma, če nisem kaj pobrkov.

dean003
06.07.2005, 08:46
Sem se sedajle malo sprehodil skozi programe in slika pri meni je sledeca:

HRT2 - ne deluje
BBC Prime - obcasno se zatika slika
Prva TV - nekaj casa dela, nekaj spet ne
MKTV - ne deluje
Sky News - obcasno se zatika slika
Hallmark - zvok in slika se ne ujemata (resda minimalno, a vendarle)
Eurosport 1 - zvok in slika se ne ujemata (resda minimalno, a vendarle)
Discovery Channel - raje ne bom izgubljal besed, sramota!!
EWTN - ne deluje

Napake se ocitno vrstijo ena za drugo, popolnoma neprofesionalno - se nas lokalni kabelski operater je boljsi pri preventivi in odpravi problemov... :(

podbevna
06.07.2005, 14:19
Zrihtajte Discovery, banda ena nesposobna, ali pa vsaj pojasnite kaj se dogaja!
To je pa že čisto preveč. Ignorantski so tile Siolovci do nas strank, da kar smrdi.

nature76
10.07.2005, 16:37
Nesinhronizirani programi:
- Čarli
- Cartoon/TCM
- Hallmark

Nedelujoči programi:
- RT Srbija .....Siol, info za vas:''RTS SAT promijenio frekvenciju na HOTBIRD satelitu (13° istok) - nova frekvencija je 11.585 V, Symbol Rate 27.500, FEC 3/4 Mpeg2 i dalje nekodirano, identifikacija kanala je RTS''
- Makedonija
- Ewtn
- Adult

:nonono:

kokrsiol
10.07.2005, 22:33
No, zdej upam, da ne bo več pritožb na nedelujoče programe, ampak bodo "okvare" sproti porihtal. Sicer bi mogli sami koj ugotoviti kaj ne dela, kaj ni sinhrono in to tudi takoj odpraviti.

Namreč položnica za SIOL-TV je za 400 SIT dražja :hammer: Upam, da niso zaračunane pritožbe in objave v forumu? :dontknow:

Marjan1
23.07.2005, 23:39
quote:Originalna objava kokrsiolUpam, da niso zaračunane pritožbe in objave v forumu? :dontknow:

Brez skrbi, vse je poračunano notri ;)

aci
25.07.2005, 10:15

- Čarli
- Cartoon/TCM
- Hallmark

Nedelujoči programi:
- RT Srbija .....Siol, info za vas:''RTS SAT promijenio frekvenciju na HOTBIRD satelitu (13° istok) - nova frekvencija je 11.585 V, Symbol Rate 27.500, FEC 3/4 Mpeg2 i dalje nekodirano, identifikacija kanala je RTS''
- Makedonija
- Ewtn
- Adult

AJDE LEPO PROSIM A NAM KDO OD ODGOVORINIH LAHKO SPOROCI A BODO TI PROGRAMI SE KDAJ DELOVALI ALI NE NE NAS TAKO IGNORIRAT EVO CLOVEK JE NAPISAL ZA RTS KJE DELUJE OD ZDAJ NAPREJ TOREJ TEHNIKI NA DELO

GregorS
25.07.2005, 14:18
EWTN ne oddaja programa že kar nekaj časa.

lp

dusko_
06.08.2005, 08:24
Pozdravljeni,

od Klemna ali od katere odgovorne osebe za siol tv bi rad pojasnilo zakaj kanal številka 12 ORF1 ne dela že od prejšnje nedelje verjetno pa ne dela že od sobote. Napako sem javil v nedeljo zvečer(31.7.2005). Torej skoraj že en teden od tega pa še vedno nič novega. Prosim da zadevo čim prej uredite, ker drugače me bojo moji doma požrli, zakaj ne dela.

kokrsiol
06.08.2005, 17:21
Po moje je tole rubriko najboljš kar najhitrejš ukint.

Ker jo je Siol verjetno nastavil le zato, da se njihovi vzdrževalci (če jih sploh imajo?), lahko zjutraj, ko vklopijo internet in pogledajo Forum, tako smejejo našim zapisom, da sploh ne morejo do konca šihta priti k sebi.

Sej je res, da se najdejo zelo nesramni pisci, katere se lahko enostavno ignorira, ampak, če nekaj ne dela, se kot naročnikom mora podati saj neka osnovna informacija. Zakaj, bi klicaril na telefon, če je že Siol odprl to rubriko zato, da lahko vanjo pišemo. Pa še z nobenim se ne morejo kregat, ker se tukaj enostavno ne da, kar je sila bolj ugodno.

So res le še podražitve tiste "informacije" za katere še izvemo??:dontknow:

Glede na obljubljeno ponudbo (na osnovi česar smo se naročili na SIOL-TV) in stalne izpade določenih programov, me zanima, kako je sploh možno podražiti naročnino???:dontknow::nonono:

MihaK.
21.08.2005, 12:33
Reality TV ne dela

Teslo
22.08.2005, 13:00
Reality dela
:2thumbs:

My day is Halloween !!

rock
22.08.2005, 14:24
z VLC ne

maja2
25.08.2005, 13:27
Mi lahko kdo pove kako se odklene zaklenjene programe na Siol Tv, nam namreč ne uspe?
Hvala.

SloCop
25.08.2005, 14:03
veseš pač geslo...
prednastavljeno geslo ti piše v knjigici... če pa si si sama zaklenila in si pozabila geslo, pa najbrž tut piše v knjigici kako se resetira... če ne pa pokliči na 0801000

kokrsiol
31.08.2005, 09:41
A lahko nekdo napiše, a Siol-TV dela a ne dela. Sam ga v Kranju nikakor ne morem oživet. Ima stalen zapis:

ERROR
The requested URL could not be retrieved

Na siolu trdjo, da bi program moral bit, pr nas pa nč. Sicer zadne dni kar prepogsot tole ven meče.

Vse sem že neštetokrat resetirov od modema, swicha do aminota (odklopljeno po več kot 10 minut), slike pa ni in ni.

Zdej mi je čisto preprosto zmanjkalo dobrih idej :dontknow:

Sacha
31.08.2005, 09:57
do 10 programov mi ne dela:disapp:

kokrsiol
31.08.2005, 10:22
hvala, se pravi, da sama tv dela, razen pr nas :nonono:

rock
31.08.2005, 11:59
Pri nas generalno TV dela.
Sem pa včeraj opazu, da je Evrosport hin.

Teslo
31.08.2005, 12:36
Ja, pa koper tudi (sej najbrž ni noben opazu ker do 14 ne dela itak)
:clapping:

My day is Halloween !!

cmurek
31.08.2005, 13:04
To je pa že apsurd!

Tud enkrat ni da če šaltam progam od začetka do konca da bi vsi delal. Povprečno jih ne dela od 5, včasih tud do 10:(
In to je pojav že od samega začetka ko so ponudili ta famozni SiolTV, po vsem temu času resno razmišljam da ga bom odjavil!!! Saj po vseh teh silnih obljubah o razvoju in porodniških težavah (sedaj to ne bi smele bit več!!!!) je popolnoma nesmiselno to reč plačevat, ker itak ne dela tko kot bi moralo!

Sm zelo razočaran nad Siolom, ali pač kateremkoli že to ponuja!!!

Btw, tisti, ki razmišljate da bi se priključili vam toplo priporočam da se ne! Pač glede na moje izkušnje!

kokrsiol
31.08.2005, 14:19
Ampak mora bit nekej hučevo fejst narobe s toto Siol-TV, ker da pa čist cel dopoldan odzivnik na 080-1000 sporoča:

Žal so trenutno vsi operaterji zasedeni, to pa ni normalno.

Zadnji klic (izmed enih 35), sem opravil ob 14.48 uri, pa še vedno so vsi zasedeni.

A bo mogoče kdo od odgovornih vrgu semle nekam kak podatek kaj se dogaja?????

Da neb slučajno še kdo omenu - Poklič na 080 1000 :hammer:, upam pa, da sami niso pozabil:

(Spoštovani,

lep pozdrav

da so odprl to temo v forumu, kjer bi uporabniki, lahko nekje našli saj kako pojasnilo, kaj se dogaja. Sej ni problem, če je prišlo do napake, al pa kakega daljšega izapada, to se pač nardi, ampak, da ni nobenga pojasnila kaj se dogaja, jz pa drkam kable, swich pa aminota, kabel od Tv vtikam direkt v modem, verjeten brez veze že cel dopoldan.

Če pa vklopim kabel direkt v modem pa izpiše: no data could be fetched for this URL (011). internet mi pa ves čas čisto normalno dela, dioda svet na 8M, torej, predvidevam, da napak ni pri men.

Je pa že precej bedast občutek, da sem en od mnogih norcev, k sem nasedu Siolu, čeprav dolg časa nisem niti pomisli na to.

Vsaka stvar ma ene meje, tud tukej se počas zapirajo s takim odnosom do uporabnika in bom na koncu koncev mogel še plačati kompletno brezhibno mesečno storitev Siol-TV - reklame, propagando, obljube:dontknow: in kaj vem kaj še, le stistega kar obljublajo v celoti ni nikoli, pardon, razen mesečnega stroška na položnici:hammer:

P.S. v servisnih straneh je zadnja objava od novembra04 :hammer:

Drgač sem zlo tolernaten in dopuščam napake, ki so prisotne povsod, ampak tak odnos do uporabnika, mi gre pa že na ..... tega pa še na kabelski nisem doživel, pa so ga sem in tja tud mal pobiksal, ampak, če sem vprašal po telefonu, so mi vsaj povedal, kaj se dogaja in je bilo v hipu s konkretnim pojasnilom kabelskega ponudnika za mene vse rešeno. Pač so težave, sej kje jih pa ni?

Tukej pa ne veš, a ti je kej crknil, a ma Siol težave, a so kje v prenosu težave, a jim je telefonsko centralo hudič (če zvoni, pol jo ni) vzel, a so poslal vse tehnike na dopust, al kva se sploh dogaja.

Še vprašat ne morš nobenga, kaj šele, da bi kje kej zvedu. Bi mi rekl, mamo težave, ne vemo do kdaj bojo, bi bil miren, tud če bi ble tri al več dni, tko pa klinc, brezuspešno klicarim na telefon, ugašam aminota, swich, modem, buljim v TV, pa kr mislim, zdejle pa bo kej. Pa nč, sploh nč, razen errorja. Položnica bo pa tko normalna, kot vsak mesec.

Ne vem, mrbit mi pa že tripley priključujejo? :dontknow::dontknow::dontknow:

P.S. men se nč ne prikazuje, ker sploh nč ne dela:2thumbs:

cmurek
31.08.2005, 15:35
kokrsiol se strinjam z povedanim!

Povsod obsatjajo meje, sam pri siolu pa ne! A oni mislijo, da če ne bodo objavil problemov, da jih pol tud uporabniki ne bodo opazili ?!!Obnašajo se že tko!!! Kakor praviš, napake so povsod, če jih pa priznaš in pojasniš da delaš na tem da jih boš odpravil v okvirnem roku je marikomu že to dovolj. Ampak ne, najbolje se je "anglež" narest in rečt da je vse ok, ti pa gledaš u ekran ob že stokratnem resetiranem aminotu in modemu in veš da ne štima. To je zame delanje norca iz nas!!!
Nobenega obvestila, informacije, ažurnosti, nič od nič!!!:(

Ok, vsaj poslali bi uporabnikom tiste centrale na kateri je kaj narobe eno ubogo obvestilo s pojasnilom na spletno pošto!

Bil sem toleranten, razumevajoč ampak tudi meni je dovolj tega, verjamem da mariskaterem drugemu, te arogance katero ima do nas uporabnikov Siol!

Važno je da plačamo položnico in da smo tiho:(:hammer:

kokrsiol
31.08.2005, 17:10
Ura je 18.06 minut, Siol-TV deluje, kar potrjuje moja predvidevanja: vsa tehnika pr men je OK.

No, a ne bi blo vseen, če bi tukej napisal, hej imamo probleme, do nadaljnega ne bo s TV nič, kt pa tkole, kokr je.

Lepo to, da dela, še lepše bi blo, če bi lahko saj malce pokumuniciral da bi kot uporabniki vedel pr čem smo :2thumbs:

Ivan Zagar
31.08.2005, 18:07
Mi lahko kdo pove kdaj bo ta Siol TV v Solkanu pri Novi Gorici,torej sto metrov stran od mene to imajo,sicer kako deluje ne vem.Sam pa jo že Siol Tv namreč čakam dve leti ?

LeQuack
31.08.2005, 19:14
Ne klicat hudiča.

"quack"

pcs
09.09.2005, 14:29
Tezave v Kranju (500m od Iskratela ,ki dela te centrale od telekoma)

1.) Discovery Science
Steka tako, da je za posrat.
Predvsem steka zvok in sploh ni razumljivo kaj govorijo.

2.) Zagreb 2
V nedeljo zvecer, ko imajo re-run vseh serij StarTrek iz tedna,
pogosto crkne za par minut. Ponavadi takrat, ko je kaka
akcija. Ko pride nazaj, je vse ze mimo. Za po****it, najraje
bi vse skupaj z macolo v prafaktorje. Mozno je sicer, da serjejo
hrvati.

3.) Itak ne dela se dost reci, samo ne bi zdaj o tem. Najbolj me
motita zgornja dva. Pa obcasno zmrzavanje z "Loading" po vnovicnem
zagonu, po navadi sredi kake filmske akcije (tko je to, ce ti TV
laufa na "windowsih" oz verjetno embedded linux varianti).

SiolTV nima on-line obvestil o stanju omrezja. Vsak resen ponudnik
interneta ali hostinga ima tako stran in to dosegljivo brez logina!
Na www.siol.net je itak vse razen tistega, kar bi tam pricakoval.

Cakam na alternativne ponudnike interneta in IP TV-ja. Presaltam
takoj, ko bo moznost, tud ce bo mal drazje. Dokler sta siol in
telekom povezana, ima siol itak preferencno obravnavanje v primeru
kakih tezav s centralami.
Upam, da bo nova vlada (kolikor mi gre veliki vodja sicer na
zivce z bajukom na celu) malo razhajkala to mafijo lopovsko. :veryevil:

------------------------------------------------
Rather than a heartless beep
Or a rude error message,
See these simple words: "File not found."

goba
10.09.2005, 16:05
Discovery Science, Channel, Civilisation, Animal Planet.....
NO SIGNAL! LOL
(To itaq nben vec ne bere)

ukralj
11.09.2005, 18:05
siol tv imam že več kot leto in ves čas nekaj šteka.
to kar pa se dogaja zadnje dni pa mi že rahlo načenja živce, saj poleg kockic in nedelovanja nekaterih programov, ki jih sploh več ne štejem, sedaj šteka tudi zvok.

:hammer:

Tommy Kebab
30.09.2005, 17:21

- Čarli
- Cartoon/TCM
- Hallmark

Nedelujoči programi:
- Makedonija
- Ewtn
- Adult

Adult Channel dela sam zelo zelo pozno začnejo z programom okoli 3:00 ponoč.

MOJ NOS BLOKIRA VSE UDARCE (http://freeweb2.siol.net/perica-smack/perica1.wma)

kitl
01.10.2005, 22:04
Men pa Realty TV ne dela že dva dni.

LP, Kitl

kokrsiol
03.10.2005, 20:46
Danes 03.10.05 sem si zvečer ob 21 uri vzel malce časa tud za TV in šel gledat programe. Na 66 kanalu mi je vse skupaj zablokiralo, tako, da sem moral narest reset aminota. Napajanje ven, čez cca 10 sekund nazaj in zadeva je zašpilala.

Zdej pa testiranje, če sem se že enkrat spravu k tej zadevi:
- ZDF se ustavlja slika, grem en kanal nazaj in spet ZDF - deljuje normalno,
- Club - ni programa,
- VH1 - ni programa,
- MTV1 - ni programa,
- Mezzo - šteka slika, ni zvoka,
- Passions - ni programa,
- MKTV - ni programa,
- RTS - ni programa,
- EWTN - ni programa,
- Test S20 - prazno,
- Test S21 - prazno,
- Test S22 - prazno,
- Test S23 - prazno,
- Test S24 - prazno,
- Test S25 - prazno,
- XXL Adult - ni programa,
- SCT - ni programa
- Adult Channel - ni programa.

Na ostalih programih sem gledal od 3 do 5 sekund in so delovali normalno.

Ekole, pa tak lep namen sem imel napisat kaj pozitivnega. Še pred testiranjem, napredno mi je na 66 programu zaštekala zadeva, so bile pa na nekaj programih kockice, ki jih že dolgo nisem vidu.

Večer bom preživu, brez, da bi se sekirov, saj TV tko kot ponavadi ne bom gledov. Ampak, ponudba, plačilo mesečne naročnine, pa ni pošteno do nas uporabnikov, če nam že obljubljajo, da vse to dela. Na enem testnem programu bi kamot naredil eno tabelo: Program TA in TA zaradi tehničnih težav ni možno gledati, program TA in TA do nadaljnega ne bo deloval, progam TA in TA smo morali odklopit, ne pa ***tese, važno da plačujete položnice vsak mesec, za vse obljubljene kanale-programe, ki so v tabeli.

Počutim se manjšega kot kalimero, ki ga že tko al tko ni blo nč.

rock
04.10.2005, 08:11
Kakšen program mal zakocka, če na hitro menjaš kanale. Po cca. 5 sek je mir.

manjka MTV1 zadnjih par dni.
VH1 je vklopljen kar precej in nisem opazu da bi izpadu.
Zakaj so testni kanali v menuju pa verjetno nihče več ne ve.
xxl in adult imata omejen čas oddajanja, spice pa ga res mal posvira a večinoma dela

Ostalo je vsaj zame balast in me ne mot, da jih ni.
Dejansko pa kot smo že pred časom pisal bi o izpadih morali obvestiti. Saj vmesnik se itak s serverja naloži in bi blo to lahk označeno. le nekaj dobre volje in malo truda...

kitl
04.10.2005, 08:44

Kakšen program mal zakocka, če na hitro menjaš kanale. Po cca. 5 sek je mir.

manjka MTV1 zadnjih par dni.
VH1 je vklopljen kar precej in nisem opazu da bi izpadu.
Zakaj so testni kanali v menuju pa verjetno nihče več ne ve.
xxl in adult imata omejen čas oddajanja, spice pa ga res mal posvira a večinoma dela

Ostalo je vsaj zame balast in me ne mot, da jih ni.
Dejansko pa kot smo že pred časom pisal bi o izpadih morali obvestiti. Saj vmesnik se itak s serverja naloži in bi blo to lahk označeno. le nekaj dobre volje in malo truda...

Se podpišem pod tole, kock pa jaz nima nikoli mogoče na vsake 3h za sekundico več pa ne.

LP, Kitl

miha55
06.10.2005, 00:19
sicer nisem mislil kaj dosti komentirati, ampak v bistvu siol tv od začetka deluje bolj kot ne porazno...

HTV1/2 itak izpadeta vsakodnevno večkrat, tudi pri SLO1/2 to ni ravno redek pojav... slika na poptv in akanalu na momente porazno kockasta, raznih polomij na halmarku rajši nebi omenjal (od desinhronizacije slike in zvoka, do poljskega sinhrono zvoka), na spice platinum mi tudi ni ratalo še pogledat enega porniča, brez da bi vmes vsaj za par minut krešnil... in če bi dejansko gledal še kak drug kanal, bi sigurno imel še kako pripombo...

najbolj žalostno je pa to, da po več kot enoletnem delovanju, siol ne naredi NIČ... izpadi se še vedno vrstijo, TV je še vedno lahko samo en... sramota, da si lahko taka firma kot je siol privošči, da v enem letu ne uspe zrihtat vsaj zanesljivega delovanja nacionalnih kanalov, če že ne česa drugega
mi lahko kdo odgovori, kdaj se bo to zrihtalo? ko bomo nehali plačevat račune? ko bomo šli na druge ponudnike?

skratka v dobre pol leta kar imam sioltv sem hudo razočaran in resno razmišljam o alternativnem ponudniku, pri katerem naj bi se dalo imeti celo 3 televizorje in precej višjo hitrost za enako ceno... sicer vprašanje, kakšna bo tam kvaliteta, ampak me res zanima, kako je lahko slabše...

telesmeh je sicer res hudo smešen, kar se tiče interneta, so imeli pa vsaj kabelsko poštimano, tako kot treba

kitl
06.10.2005, 07:32
@miha55 za večino telih tvojih pronblemov je kriva tvoja linija, ki je očitno na meji dopustnosti in ni kriv Siol TV. Meni naprimer PopTV še niti ene kockice ni vrgel ne Akanal. Na Spice-u lahko gledam pornake kolikor mi je volja pa tudi enkrat ne crashne, pa ne da bi sedaj hotel hvaliti in tebe narediti za bebčka sam vem kako je pri mojemu kolegu ima podobne probleme kot ti jaz jih pa nimam in tudi njegove probleme so ugotovili enostavno mu žica, ki pride iz centrale ne dovoljuje višjega prenosa in nemore narediti nič razen tega, da se enostavno oddjavi in gre nazaj na 3 kanale, kar mu pa spet ni pogodu in raje pogleda kako kockico.

LP, Kitl

SloCop
06.10.2005, 08:21
Za probleme ni kriva linija ampak naveza siol-telekom. Ker če model plačuje zadevo in je povezava preslaba da bi delalo uredu je kriv telekom ki ga je sploh priključil kljub temu daje linija slaba.... in siol ki se stem strinja tudi.

kitl
06.10.2005, 08:40

Za probleme ni kriva linija ampak naveza siol-telekom. Ker če model plačuje zadevo in je povezava preslaba da bi delalo uredu je kriv telekom ki ga je sploh priključil kljub temu daje linija slaba.... in siol ki se stem strinja tudi.

Se pravi je še zmerom linija :D Vem kaj si hotel povedati, da ga praktično vlečejo za nos.

LP, Kitl

miha55
06.10.2005, 12:33
ne bo držalo, tistih par metrov oddaljenosti od centrale bi linija mogla zdržati brez problemov...
če so pa nametali veliko preveč ljudi na eno centralo je pa to njihov problem... oz. posledično moj

btw... zraven TVja lahko mirno downloadam tam nekje do 150kb/s pa ni nobenih dodatnih motenj na TVju.. začnejo se nekje pri 160kb/s, tako da ima linija očitno vsaj 1,5mb lufta... tiste kockice na pop/a se pa pojavljajo tudi, ko imam internet povsem idle

bistvo je pa vseeno: plačujemo polstoritev, ne boš menda rekel, da so izpadi kanalov in nesihnroniziran zvok s sliko posledica linije?

SloCop
06.10.2005, 12:42
so problemi tudi če nisi prijavljen na internet?

miha55
06.10.2005, 13:22
ti, a veš da nebi šel ravno izklapljat vsega sranja, ampak tcpdump trdi, da nimam takorekoč nobenega prometa, pa vseeno na trenutke šteka TV...

sicer pa glede na to, da plačujem obe storitvi, naj bi tudi obe delovali istočasno, kaj praviš... že tako mi gre malo v nos, da ne morem hkrati uporabljati polne povezave 2mb (ampak samo ene 70% tega) in hkrati gledati TV...

SloCop
06.10.2005, 13:27
To sisi sam kriv, ne glede na to da ti oni to dajo na 2Mbps, če vidiš da ne gre pač sprmeni paket na manj. Ne trdim da imajo oni prav, ampak si pa trmast in rineš z glavo skozi zid.

:)

miha55
06.10.2005, 13:32
rabim upload zaradi službe...

tanab
14.10.2005, 00:38
Ne vem če štekate-bom kratek z kratek odgovorom. Več kot bo ADSL-jev, slabše bo s SIOL TV-jem. Vse bar lahko storite je, da odjavite SIOL TV oz. pokličete tista dva mojstra na Telekomu... !!!???(to je lahko trenutna rešitev). Vsa nadaljnja razgljabljanja so brez veze. Tu vas ne reši niti VDSL (mogoče za 0,5-1 leto potem pa-jovo na novo). Če ne bo optike v stanovanje oz.hišo nebo nič.

rock
14.10.2005, 01:19
zakaj? obrazloži mal namest da sam nekej klanfaš??
Kolker sem jaz dojel delovanje Siol TV, čeprav sam sistem ni bil nikol objavljen do centrale prihaja le en sgnal za vsak kanal neglede na to kolk naročnikov na centrali ga gleda in se šele tu razdeli. Zaradi tega tudi posebna oprema za TV. Do centrale je za UDP signale rezervirano tolk prostora kolker največ zasedejo in imajo absolutno prioriteto. Pojavlja pa se vpračanje kaj bo prinesel ADSL2+ in drugi ponudnik saj bo zelo hitro potrebno prenašati vse ponujene signale do centrale istočasno, torej ali so medomrežne kapacitete na razpolago. Tu pa bo treba rezervirat že kar nekaj pasovne širine. In na centrali do ktere je poleg ostalga pipca dost široka bo zadeva špilala napraj enako kot sedaj.
Po moji osebni logiki mislim da je bil zaradi teh medomrežnih povezav tudi precej ustavljena širitev TV. Kar se "last mile" kot jo imenujejo tiče pa tle nima veze. Važno je da signal pride do centrale naprej je zaenkrat parica na kteri bo še kar nekaj časa pri večini rezidenčnih uporabnikov xDSL. Ta pa je sedaj za ADSL ista kot bo za ADSL2+ oz. VDSL2. Omejitve so pač glede na sam protokol. Nič drgač ni blo pred dvema letoma in nič drgač ne bo čez 2 leti.

tanab
16.10.2005, 20:01
Bom malo poklamfal. Bistva mojega odgovora nisi razumel. Ni problem hitrost oz. pasovna širina do centrale temveč do naročnika. V centrali lahko potegneš novo vlakno oz. optiko, lahko postaviš novo centralo, lahko povečaš pasovno širino, vklopiš multicast to kar si omenil itd... narediš marsikaj v sami centrali ali do nje. Ko pa želiš hitrost distribuirati do naročnika imaš težave.

V samem začetku, ko je bilo malo adsl-jev in Siol tv-jev je zadeva špilala(pustimo začetniške težave). Sedaj, ko želijo imeti vsi sosedje okrog tebe adsl za 1 tolar pa zadeva začenja škripati. Prihaja do motenj med samimi adsl-ji. Najprej to občutijo tisti s Siol Tv-jem z visokimi hitrostmi, ki se gibljejo nekje med 6-8Mega(rešitev je edino najti boljšo parico). Hitrosti padajo(!!!) oz motnje med njimi se večajo, kar se vidi na TV-ju kot kockice(ne vedno) in če še malo posrfamo se zadeva ustavi, trokira oz. imaš večne težave(dela pa spet ne dela in tako v nedogled). Zadeva gre lahko tako daleč, da ti ne ostane nič drugega kot da vrneš Siol-Tv.
Sama sreča je, da ne more imeti vsak SiolTV-ja, ker ga zaradi zgornjega opisa nihče nebi imel(karikirano). Ne more pa ga imeti vsak zaradi pasovnih omejitev na sami centrali, kar posledično pomeni, da imaš zelo malo možnosti da dobiš dvojčka soseda s SIOL-TVjem, ki bi ti lahko povzročal motnje.
Če to repliciramo na VDSL pridemo na moj odgovor. Želim si optiko v stanovanje oz. vsaj v neposredno bližino.

rock
16.10.2005, 20:49
Smo spet off topic...

Ja sevede nisem kapirov kam meriš saj niti namignil nisi!
Ne vem no od kod ti to, da je (bo) to vsesplošno kritično. Nekaj sem o teh motnjah v kablih pred časom bral. Kaj zaznavnega vsaj v praksi tle okol nas (še) ni. V ulici, ki je resda mal razvejana je cca. 15 hiš. Brez ADSL jih je verjetno še 5 ali 6. Za 4 TV sem prepričan. Tudi dva naša soseda. Od centrale pa smo nekej čez 1500m. Kolk aktivnih ADSl je v vasi se mi niti ne sanja. Prav malo jih ni. Hiš je cca. 150. Je pa blo omrežje v celoti prenovljeno pred cca. 6 leti, kar bo gotovo pripomoglo k večji propustnosti.

Kolkerkol sem do nekaterih stvari precej kritičen pa moram reči, da se je kakovost TV v zadnjem času še dodatno popravila in je ta eorija trenutno še bosa.

Optika je zagotovo rešitev saj je fizikalna omejitev parice že sedaj preveč omejujoča. A se bomo ponekod še zagotovo načakali. Nazadje pa še enkrat predrago plčali.

Glede na to, da imaš nekaj pojma o teh stvareh me pa zanima, kako se v kablu med seboj prenašajo različni frekvenčni pasovi, ki se kolker mi je poznano delno tudi prekrivajo (ADSL, ADSL2+, VDSL). kakšen link...

kitl
17.10.2005, 07:35
Glede na to, da imaš nekaj pojma o teh stvareh me pa zanima, kako se v kablu med seboj prenašajo različni frekvenčni pasovi, ki se kolker mi je poznano delno tudi prekrivajo (ADSL, ADSL2+, VDSL). kakšen link...

Spoznam se jaz ne kaj dosti lahko pa ti povem kako mi je to rezložil eden izmed Telekomovih tehnikov. Rekel mi je, da se te tri tehnologije ne motijo med sabo zaradi različnih frekvenc. Poudaril pa mi je to da VDSL odstopa bolj pri stabilnosti saj deluje na več frekvencah hkrati, kar mu zagotavlja boljšo stabilnost.

LP, Kitl

tanab
17.10.2005, 23:52
Glede nato, da nimam pojma bo več povedal stric google ali za začetek http://www.itu.int/home/.

GregorS
20.10.2005, 19:04
Dejmo se vrnit k naslovu teme, prosim napišite kateri programi vam ne delujejo, in iz katerega področja ste(01,02...)?

lp

www.fmslo.net
http://www.nogomania.com/phpBB2/index.php

rock
20.10.2005, 19:37
Smo mal zataval ja tko cel ta sklop pa un pod njim. Saj ni nobenga s kterim bi se dalo kaj pametnga poment že celo večnost bliz blo.

Pregledov z VLC. Glede na listo, ki je bla objavlena mi ne dela(regija 01):

Makedonska TV
SR
AB Moteurs - prihaja 4,31 mbps a je tema
Mezzo
Passions
Club(E) - le zvok
EWTN

extreme mi ne dela z VLC, z STB je blo OK ko sem probov pred časom
evrosport je ostal samo angleški, mislim da bi marsikoga zanimala še vsaj nemška različica, o tem je blo že nekaj vprašanj pred časom

Marjan1
30.10.2005, 00:42
Club ne dela slika že cel mesec!

:dead:

andper
31.10.2005, 08:07
Club bi pa v tem času res lahko že zrihtal.

jagatinho
06.11.2005, 02:08
ARD ne dela sploh. Včasih bi rad gledal kakšno soboto nemški nogomet, pa nikoli ne dela.:nonono:

marchi66
06.11.2005, 14:49
sct ne dela že cel vikend

kitl
06.11.2005, 14:55
quote:Originalna objava marchi66

sct ne dela že cel vikend

Ja pa res je včer je moja hotla gledat pa je bla tema:( kmal bi brez ostal:D

LP, Kitl

nature76
06.11.2005, 20:37
Ne delajo:
- Club
- Enyclopedia
- Trace
- Reality
- SCT
- Passions
- Ewtn
- Makedonija

kitl
07.11.2005, 21:49
Tv Pika

LP, Kitl

marchi66
08.11.2005, 15:36
sct še vedno ne dela

jurec
08.11.2005, 20:24
CLUB tudi ne dela že cel mesec!

marchi66
09.11.2005, 16:43
sct še vedno ne dela

marchi66
10.11.2005, 16:02
sct še vedno ne dela

jurec
10.11.2005, 22:13
BRAVO ste pa res ekspeditivni pri odpravljanju nedelovanja programov. Kaj če bi jaz rekel, da plačam samo 70% naročnine na siol tv?

tommm1234
11.11.2005, 13:32
sct

mktv

club

passion

že več kot en mesec

dgrmek1
11.11.2005, 14:34
Ne delajo:
EWTN (od začetka-3 mesece)
MKTV (od začetka-3 mesece)
Club(od začetka-samo glas)
Trace Tv(3 tedne)
SCT (1 teden)
Reality(ni delal 2 meseca)

Ostali imajo velikokrat izpade-po par dni.

To ti je kvaliteta.

marchi66
11.11.2005, 17:52
sct še vedno ne dela

marchi66
12.11.2005, 14:54
sct še vedno ne dela:hammer: