Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : A song of ice and fire

Tanatie
21.03.2005, 20:08
A je kdo bral to? Vecina prav, da je to nekak edina knjiga ki se lahko primerja z gospodarjem prstanov...kar se mene tice je v dost pogledih celo boljsa...

No escaping gravity...

twarlock
21.03.2005, 22:57
no d'vidmo...

http://freeweb.siol.net/magus/sg.gif (http://staregate.com)

There are 3 types of ppl on this planet...
The good guys, the bad guys and the stupid guys...

eisenhower
22.03.2005, 07:00
ena najboljših sag in fantazijskih knjig sploh. Všeč mi je, ker so junaki ljudje (saj cepajo kot muhe) in knjige (prebral sem prve tri) so polne političnih spletk, v katerih najdeš ogromno povezav z resničnim življenjem.

omnia mea mecum porto

Tanatie
22.03.2005, 14:09
tud to med drugim...fajn je ker drgac pr vecini knjig ves da bo vse kul z junakom, ker mas itak se pol knjige pred sabo, tle pa res nikol ne ves kaj se bo zgodil...glih dans je en krepnu pod mecem:)

No escaping gravity...

eisenhower
22.03.2005, 14:23
kiro knjigo pa bereš?

omnia mea mecum porto

Tanatie
22.03.2005, 16:17
na koncu prve sem...game of thrones...me je pa tok not potegnila, da sem prsu do sem v dobrem tednu...prejsnjo soboto zacel, pa mam sam se ene 100 strani...

No escaping gravity...

eisenhower
22.03.2005, 17:06
jst sem vse tri dele (v bistvu imam izdajo, ko tretji del obsega dve knjigi) prebral v enem mescu in pol, lansk let tak cajt. Game of Thrones sem bral že enkrat pred sedmimi leti(in seveda še enkrat prebral), lani pa sem zašel v Konzorcij in sem zagledal vse na kupu in sem jih takoj kupil.

Men je sploh Clash of Kings nora, spletke, vojne, preobrati...:2thumbs:

Storm of swords je pa ful temačna in sam čakaš naslednjo knjigo (A Feast for Crows - naj bi izšla julija letos), kaj bo Martin naumijo.

omnia mea mecum porto

lady_lucifer
22.03.2005, 17:50
tole bi tud mene zanimalo, ce pravte, da je se boljs kot lotr...
sam, a tipo se kr knjige pise? a se sploh ve, kolk jih bo vse skupej?

Sköt dig själv och skit i andra.
http://www.cosgan.de/images/midi/teufel/d030.gif

Tanatie
22.03.2005, 20:38
prav da bo fertik, ko bo fertik...ko bo pac dost dobr...je pa ze zamudu par rokov, kokr jst vem...ma pa knjiga dve/tri pomankljivosti...prvo, na zacetku te ful zasuje z imeni in rabis par poglavij, da se ti poslihtajo v glavi...drugo, eni se ti ful prkupjo enih pa ful ne maras, in ker so poglavja vedno z zornega kota ene osebe, bos dolocena poglavja brala mal hitrej, zato da bi do naslednjega prsla...sicer so glih tok dobr napisana, sam zna narest, da ti gre kdo res na zivce...al pa da ti je kdo ful kul...pa pomojem si lahko zberes dve najljubsi osebi in to pol ostalim, ki so bral ful pove o teb:)

pa mogoce se to...lahko bi kak jezik izumu, sam ok ne more bit glih vsak tak lingvist kt je bil tolkien...sej tle sicer so neznani jeziki, sam so sam tko, par stavkov...mislm pr tolkienu, ce se hoces, se da visoko vilinscino (quenyo) tud naucit...ampak to je mogoce zdele ze mal prevec geeki tema zame... :)

No escaping gravity...

eisenhower
23.03.2005, 06:34
četrti del bi moral iziti prejšnega avgusta, ampak je zadevo prestavu na junij letos. Glede na to, kako se konča tretja knjiga, bo najbrž moral izdati še vsaj dve ali tri, da bo zaključil.

Glede likov, ki so mi pri srcu, je pa na moški strani Jon Snow in ženski Daenerys Targaryen (Ice and Fire - hehe), pa me prokuži;):D

omnia mea mecum porto

Tanatie
24.03.2005, 17:59
men sta pa jon pa tyrion...mislm, pac vsak ma ful poudarjene dolocene znacilnosti, in pac bo vsaku kul nekdo, pa nekdo drug pac ne tok...men je vsec da sta oba dost zapostavljena pa blazno inteligentna...dany mi je mogoce mal prevec arogantna na hitr ratala...

No escaping gravity...

eisenhower
25.03.2005, 07:54
še nisi prebral ostalih knjig;)

omnia mea mecum porto

lady_lucifer
25.03.2005, 08:24
a so drgac ze prevedene v slo?
itak mislim brat v anglescini, sam cist tko me zanima..

:approve:

eisenhower
25.03.2005, 09:43
ne verjamem in dvomim, da bojo sploh kdaj prevedli, fantazija ni glih prioriteta za naše prevajalce

omnia mea mecum porto

lady_lucifer
25.03.2005, 14:17
ce bo dobra knjiga se je lahk jst lotim;):approve:

eisenhower
25.03.2005, 14:39
ti kr, ti lohka sugeriram;)

omnia mea mecum porto

Tanatie
25.03.2005, 14:39
Ni prevedena, sam je pa ze tko dost popularna pr fanih, tko da bi se slejkoprej mogla razsirt mal beseda...

p.s.
bomo vidl glede dany, zaenkrat sem glih zacel drugo brat, sem tm okol 100 strani, tko da je sploh se ni blo nc...

No escaping gravity...

eisenhower
25.03.2005, 14:49
se babnca skulira in malo odraste, zakaj raje sam odkrij. In potem so tu še njeni trije otroci;) (več ti ne povem, ampak kul banda)

Zdaj šele boš dobil občutek, kaj pomeni vojna, če gledaš iz sodobnega sveta je zadeva neverjetno aktualna.

Po drugi strani pa Martin vso bralstvo rajca z dogodki preko pregrade, tut po tretji knjigi še vedno ni povsem jasno, od kod ledeni zombiji in kva za hudiča se tam dogaja (jaz osebno - po prebranih vseh dostopnih delih - vidim glavno vlogo prav v jonu in dany, se bova lahko o tem pomenla ko prebereš)

omnia mea mecum porto

Tanatie
25.03.2005, 15:17
sej za jona se mi kr zdi da bo neki pomembnga, isto za dany, sam mi je jon bolj kul...njeni trijo otroci so drgac na koncu prve knjige ce to mislis...tko da za njih ze vem...ampak to je samo po seb pr men se ne nardi kul...tyrion mi je se vedno najbolj car, sam mam filing da se bo neki bednga zgodil z njim...sam ne mi razlagat vsebine, plis:)

No escaping gravity...

eisenhower
26.03.2005, 08:49
mal sm zamešu, sm mislu, da šele v drugi dobi trojčke.

Ne ne bom ti razlagu vsebine. Tyron je tak zanimiv tič, men nikol ni bil pri srcu prvič zato, ker je lev in drugič ima ful nepredvidljive fore, en cajt je kul, potem pa se mu sfuzla in začne delat nek čist drugega, hoče bit bad, ampak je po srcu še kar dobr itd. v glavnem psihično mal razdvojena osebnost (je pa sigurno najbolj pozitivni lik rodbine Lanister)

omnia mea mecum porto

Tanatie
26.03.2005, 10:11
se strinjam, sam men je zato vsec:)

mi je pa zanimivo, da sta mi vsec dva ki sta na nasprotni strani, in da sta si bla tud med sabo vsec:)

No escaping gravity...

Romul
26.03.2005, 13:39
Kar se tice Lenisterjev, tut Jamie pa Tywin nista glih ful neki negativna...Tyrion je pa itak car, in del tega je glih to, da je nepredvidljiv(domiseln).

-----------
Men se vrti

Tanatie
26.03.2005, 14:23
zaenkrat sta kr negativna:) je pa cist mozno da bo pol kul...

No escaping gravity...

Romul
27.03.2005, 01:37
Zaenkrat sta ti negativna, ker je zgodba na zacetku dost prikazana s strani Starkov. Kaj ti je pa tolk negativnga na njiju?

-----------
Men se vrti

Tanatie
27.03.2005, 10:58
tywin poslje na koncu prve knjige tyriona v bitko k da ga hoce ubit npr...

No escaping gravity...

Romul
27.03.2005, 11:42
Kukr vzames...Tyrion je pac ne glede na to da je "spaka" se vedno sin Lorda Tywina in kot tak, ma dolznost da gre v bitko, v kateri sodeljuje hisa Lannister!sej Jamie je tut sou verjetn(ne spomnem se cist za kero bitko gre). To da ga hoce ubit, pa ne vem kje si zasledil? Mislm da se gre za to, da mu Tyrion dela sramoto(k sam spletkar pa to) in ga poslje v boj, da bo kao naredu iz njega častnega moža...Lannisterjem(se posebi Tywinu) se gre ful za čast hiše in če pač častno umreš v boju je to dost bl kul, k da pocnes druge bedarije, ki pac niso v ponos hiše(in to velja za vse, tut za Jamie-a, k je njegov najljubsi sin). Mislm da bos z nadalnjim branjem tut to opazu.

-----------
Men se vrti

Tanatie
27.03.2005, 13:06
hmm...to je tista bitka v kateri jaimeja ni ker ga eno bitko prej ugrabjo...fora je pa da poslje tyriona nekam na levo ful eno bedno pozicijo, in ma okol sebe sam une svoje gorske modele, nakar se pac izkaze da so dost dobri in prezivijo...no pa sej ni vazn...sicer pa to ze tko od zacetka pravm, enim so eni bolj kul enim pa drugi:)

No escaping gravity...

Romul
28.03.2005, 00:52
Ne gre za to kdo je bolj kul, men je tut recimo Tyrion bolj kul karakter kot Tywin, sam ful je d best pr tej knjigi, k ni vse tko crno/belo oz. negativno/pozitivno.

-----------
Men se vrti

Tanatie
28.03.2005, 10:09
ja, ok...cak da preberem,...btw a si ze pogledu ce mas 3jo knjigo?

No escaping gravity...

Romul
28.03.2005, 12:39
Ne nimam vec, bom probu dobit.

-----------
Men se vrti

Tanatie
28.03.2005, 13:31
aaaaaaaaaa...kaj nej pa nardim zdej ko bom to prebral in ostal brez svoje droge? god damn it...

No escaping gravity...

iri
28.03.2005, 14:16
Kje si sploh dobil katerokoli to knjigo iz serije? V knjižnicah ni nič (razen v Novem Mestu [}:)]) in zdej sem mogla zarad tvoje promocije masirat veze v Zagrebu, da mi drugič prinesejo knjigo iz knjigarne. Tam stane 50kn. :)

-----------------------------------
Gravity makes the heart grow fonder.

Tanatie
28.03.2005, 14:36
v knjiznjicah ni nic, obcasno dobijo kako v konzorciju, drgac jst sem jo pa cakal skor eno leto da sem jo dobil, prek enga kolega, pa ze naprej v vrsti stojijo...pa se to sem dobil samo prvi dve, za naprej pa se ne vem kaj bo...se pa splaca dat 50 kn

No escaping gravity...

iri
28.03.2005, 15:57
I know, zato pa vedno kupujem paperback v ZG. :)

Tanatie
28.03.2005, 17:17
ce dobis se priporocam za tretjo:)

No escaping gravity...

iri
28.03.2005, 17:42
Bom naročila pogledat. ;)

Tanatie
28.03.2005, 19:43
you're all heart:)

btw kok je 50 kn?

No escaping gravity...

iri
28.03.2005, 20:22
Mal čez 1500 sit.

Tanatie
28.03.2005, 22:12
u, fajn to...pol te morm pa se kdaj ponucat za kingovo serijo dark tower:)

No escaping gravity...

Romul
28.03.2005, 22:39
Kako tipicno od tebe, zensko bos izkoristu za knjigo pol je pa ne bos vec poklicu:D
btw. tretjo ti bom zrihtu, sem ze reku bratu.

-----------
Men se vrti

Tanatie
28.03.2005, 23:16
ok, se boljs...mam sam se 500 strani:) the time groweth short:)

p.s.
a na kej namigujes? vedno obdrzim zenske, ki mi lahko zrihtajo kake knjige:D

No escaping gravity...

eisenhower
29.03.2005, 06:26
jst mam tretjo, sam dostava je mal vprašljiva:dontknow:

omnia mea mecum porto

iri
29.03.2005, 13:47
quote:Originalna objava Tanatie

p.s.
a na kej namigujes? vedno obdrzim zenske, ki mi lahko zrihtajo kake knjige:D

To pa ne bo kul, jst delam isto s tipi. :D

Tanatie
29.03.2005, 14:01
ceprov jst do zdej nisem nasu glih nacitanih zensk, tko da je se vedno sansa da te pustim...no sicer jo bom pa zdej zgleda tko dobu:)

p.s.
gres pol na chomskega dans?

No escaping gravity...

iri
29.03.2005, 14:12

ceprov jst do zdej nisem nasu glih nacitanih zensk, tko da je se vedno sansa da te pustim...no sicer jo bom pa zdej zgleda tko dobu:)

C c c, s kom me spet varaš? :D;)

p.s.
gres pol na chomskega dans?
Hm, v bistvu ne. Sicer sem dobila karto (še zdej ne morem verjet!!), ampak sem jo kot zelo prijazen in fer človek dala sestri, ker ona dejansko veliko bolje pozna njegova dela in je edino fer, da gre ona poslušat predavanje. Itak bi se jst počutila hudo krivo, če bi jst šla, ona pa ne. :shy:

Tanatie
29.03.2005, 14:42
varam z vsem kar leze in gre:)

chomski je pa danes prenos na ffju v dve predavalnicah...jst tut nimam pojma o njemu, sam bi znal bit dost zanimivo, pa se druzba je fajn:)

No escaping gravity...

iri
29.03.2005, 16:04

chomski je pa danes prenos na ffju v dve predavalnicah...jst tut nimam pojma o njemu, sam bi znal bit dost zanimivo, pa se druzba je fajn:)
Jst bom spremljala prek neta. :approve:

Tanatie
29.03.2005, 20:45
jst sem pa spal in umiral od smeha kasneje ko se je nas vrli predstavnik matral govorit po anglesko...

No escaping gravity...

Romul
29.03.2005, 22:02

No escaping gravity...

s prvim delom s strinjam:D, glede druzga pa: hu iz it? N.?

-----------
Men se vrti

iri
29.03.2005, 22:11

jst sem pa spal in umiral od smeha kasneje ko se je nas vrli predstavnik matral govorit po anglesko...

No escaping gravity...
Ja, sem slišala, da je bil precej smešen in nadležen obenem. Sicer pa nisem gledala zadeve, ker server ni delal. [}:)] Bom pogledala iz arhiva, zdej je baje gor. Predavalnice s prenosom na FF so bile pa tudi polne, a ne?

Tanatie
29.03.2005, 22:12
um, v bistvu sem mislu na tretji del knjige...na zalost:) um, mal je zgleda narobe dojemljiv tale moj post...:D

No escaping gravity...

lady_lucifer
30.03.2005, 10:09
sam se tole vprasanje mam...glih sm kledala na cobiss, kje majo tele knjige...pa vidm, da druge sploh ni! prvo in tretjo majo pa sam v dveh knizncah...a vi ste jih kupil?

eisenhower
30.03.2005, 11:21
jst sem jo kupil v konzorciju. Kar se pa tiče založenosti naših knjižnic s fantazijsko književnostjo je pa tak tak. V Prežihovem Vorancu na Viču, je pred leti bila zaloga kar dobra (Martina sicer ni bilo). Pri nas na provinci, pa itak lahk sam sanjamo, da bodo, kdaj imeli veliko izbiro.

omnia mea mecum porto

Romul
30.03.2005, 11:50
V knjizncah je bl svoh. Ponavad je treba kupt, sam pejprbeki so itak chip. Teoreticno si loh tut narocis na Amazonu al pa kje.

-----------
Men se vrti

Romul
30.03.2005, 11:52

um, v bistvu sem mislu na tretji del knjige...na zalost:) um, mal je zgleda narobe dojemljiv tale moj post...:D

No escaping gravity...

šteta onda...

-----------
Men se vrti

iri
30.03.2005, 16:45
Danes sem izvedela, da je bil ta tip pred dvema letoma gost na sejmu v Zagrebu.

Tanatie
30.03.2005, 21:59
verjetn so mel velik futra...

No escaping gravity...

lady_lucifer
09.04.2005, 15:44
evo! sm si sla sposodit prvo knjigo...ker bom vecino casa u pojstili (:disapp:), resnicno upam, da je ful zanimiva:approve:

Tanatie
09.04.2005, 15:58
jst sem prvi dve prebral skor v enem susu...

No escaping gravity...

Tanatie
10.04.2005, 15:25
btw romul, nestrpno cakam na 3jo...

No escaping gravity...

Romul
10.04.2005, 23:57
Lady Lucifer:ce ti zvrat sede, je skor nemogoče, da te razočara

Tanatie: I'm working on it...

-----------
Men se vrti

podbevna
11.04.2005, 13:56
Meni se zdi ta serija knjig neprebavljivo zatežena. Prebral sem prvo in iz čiste trme (da vidim zakaj ves hype) še drugo knjigo in sem bil neomejeno razočaran.

Ritem zgodbe je počasen, kar me navadno niti ne moti, če je razvoj zgodbe in oseb uravnotežen in realen. Vendar v teh knjigah ni. Vsi akterji, ki so vpeljani in ki bi bili lahko nosilci dogajanja, prej ali slej pomrejo. Zlasti pozitivne osebe imajo le eno funkcijo - čimbolj zateženo smrt. Teženje se začne v prvi knjigi in se stopnjuje v drugi - 2000 ****nih strani.

Mogoče kdo misli, da je knjiga "realna", ali celo "fantazijska literatura" za odrasle. Kdor meni, da je svet, v katerem le spreverženi in pokvarjeni osebki v življenju uspevajo realen je imel res smolo v življenju, niti ne ve veliko o sociologiji in etiki. Junaki tudi niso življenjski, niso "sivi" - so črni in beli, dobri iz zli, le da je prvih zelo malo in jim ne gre najbolje. Nekateri negativci so v svoji bedi, maščevalnosti in čisti zlobi zapretiravani do karikatur, tako kot so pozitivci plemeniti in nerealni do stopnje debilizma.

Knjiga tudi pravzaprav sploh ni fantasy, saj (vsaj prvi dve) govorita izključno o političnih spletkah med različnimi plemiškimi hišami. Zanemarljivo malo je kakršnih koli fantazijskih elementov in knjiga se bere kot Cankarjev povzetek zgodovine vojne rož ali kakšnih drugih srednjeveških spletk.

V glavnem ne kupujte in ne trudite se, če niste zateženci, ki rabite potrditev kako za***** je ne le ta, temveč še vsi drugi svetovi. Obstaja ogromno bolj zabavne fantazijske literature in še več dosti kvlitetnejših romanov z zgodovinsko tematiko ali tematiko alternativne zgodovine.

Tanatie
11.04.2005, 19:22
mogoce ce bi brala naprej, bi ugotovila, da postane vedno bolj fantasy...prav tako se ne morem strinjati da so vsi dobri ali zli...tyrion je npr ful spletkar, ampak ma v seb ogromno dobrega...ne umrejo samo dobri, niti ne samo slabi, in jst v bistvu nisem dobil nobenega od tvojih nastetih obcutkov...skoda da ti ni bla vsec, i guess da ma vsak svoje mnenje...sicer pa ne vem zakaj se pac tega ne bi vsak odlocil sam...pac predlagam da dobite nekje, preberete in ce vam pac ni kul, je pac ni treba dokoncat...mislm, zato ker enemu ni vsec, na vem zakaj pol ne bi smel noben probat...men tut agatha christie ni vsec, pa vem da jo bere ful folka...

No escaping gravity...

Romul
12.04.2005, 02:12
Podbevna: ne se sekirat če ne razumeš. Do takšnih ugotovitev lahko prides samo ob površnem branju al pa popolnem pomankanju občutka in mentalitete za tako knjigo. Če imaš pa željo se pa loh tut bolj argumentirano pogovoriva.

-----------
Men se vrti

eisenhower
25.05.2005, 07:51
tanatie, že prebral:question:

Silent enim leges inter arma

eisenhower
27.05.2005, 08:28
vsem ljubiteljem pesmice o ognju in ledu sporočam, da je napovedana izdaja četrte knjige 26. julij 2005. Tokrat naj bi zadeva res izšla ob datumu (skor za en let je prestavu izid, naj ga vrane skluvajo).

Aja pa knjiga se bo imenovala A Feast for Crows

Tule je pa še malo o sami knjigi, nič natančnega vendar:

A Feast for Crows

It seems too good to be true. After centuries of bitter strife and fatal treachery, the seven powers dividing the land have decimated one another into an uneasy truce. Or so it appears....With the death of the monstrous King Joffrey, Cersei is ruling as regent in King’s Landing. Robb Stark’s demise has broken the back of the Northern rebels, and his siblings are scattered throughout the kingdom like seeds on barren soil. Few legitimate claims to the once desperately sought Iron Throne still exist--or they are held in hands too weak or too distant to wield them effectively. The war, which raged out of control for so long, has burned itself out.

But as in the aftermath of any climactic struggle, it is not long before the survivors, outlaws, renegades, and carrion eaters start to gather, picking over the bones of the dead and fighting for the spoils of the soon-to-be dead. Now in the Seven Kingdoms, as the human crows assemble over a banquet of ashes, daring new plots and dangerous new alliances are formed, while surprising faces--some familiar, others only just appearing--are seen emerging from an ominous twilight of past struggles and chaos to take up the challenges ahead.

It is a time when the wise and the ambitious, the deceitful and the strong will acquire the skills, the power, and the magic to survive the stark and terrible times that lie before them. It is a time for nobles and commoners, soldiers and sorcerers, assassins and sages to come together and stake their fortunes...and their lives. For at a feast for crows, many are the guests--but only a few are the survivors.

Tanatie
27.05.2005, 14:19
ja, sam baje da je blo ze parkrat za ziher napovedan, pa je pol prestavu...pa slisu sem da je nekje na netu objavljeno eno poglavje in sicer cez oci cersei...

-----------------------------------------
Come to the dark side! We have cookies...

eisenhower
12.06.2005, 18:36
eto, kar je povedal sam avtor o svoji novi in že naslednji knjigi:

No, I haven't finished writing everything I wanted to include in A FEAST FOR CROWS. I have wrapped up a whole bunch of characters and storylines since the last update in January, but "a whole bunch" does not equate to "all."

And I was facing another problem as well: the sheer size of the book.

All of the books in this series have been big, mind you. A GAME OF THRONES weighed in at 1088 pages in manuscript, not counting the appendices. A CLASH OF KINGS was even longer at 1184 pages, not counting the appendices. And A STORM OF SWORDS measured a gargantuan 1521 pages in manuscript, not counting the (etc).

Any publisher will tell you that a book as big as A STORM OF SWORDS is a production nightmare, and STORM did indeed cause problems for many of my publishers around the world. In some languages it was divided into two, three, or even four volumes. Bantam published STORM in a single volume in the United States, but not without difficulty. Pretty much everyone agreed that it would be a really good thing if the fourth volume in the series came in somewhat shorter than STORM, so I set out with the idea of delivering a FEAST closer in length to A CLASH OF KINGS.

Alas for good intentions. In hindsight, I should have known better. The story makes its own demands, as Tolkien once said, and my story kept demanding to get bigger and more complicated.

I passed A CLASH OF KINGS last year, and still had plenty more to write. By January, I had more than 1300 pages, and still had storylines unfinished. About three weeks ago I hit 1527 pages of final draft, surpassing A STORM OF SWORDS... but I also had another hundred or so pages of roughs and incomplete chapters, as well as other chapters sketched out but entirely unwritten. That was when I realized that the light I'd seen at the end of the tunnel was actually the headlight of an onrushing locomotive.

And that's why my publishers and I, after much discussion and weighing of alternatives, have decided to split the narrative into two books (printing in microtype on onion skin paper and giving each reader a magnifying glass was not considered feasible, and I was reluctant to make the sort of deep cuts that would have been necessary to get the book down to a more publishable length, which I felt would have compromised the story).

The first plan was simply to lop the text in half. In that scenario, I would finish the last few chapters in as short a length (and time) as possible. That would have produced a story of maybe 1650 to 1700 pages in manuscript, which we would simply have broken into two chunks of roughly equal length and published as A FEAST FOR CROWS, Part One and A FEAST FOR CROWS, Part Two.

We decided not to do that. It was my feeling -- and I pushed hard for this, so if you don't like the solution, blame me, not my publishers -- that we were better off telling all the story for half the characters, rather than half the story for all the characters. Cutting the novel in half would have produced two half-novels; our approach will produce two novels taking place simultaneously, but set hundreds or even thousands of miles apart, and involving different casts of characters (with some overlap).

The division has been done, and it think it works quite well. The upshot is, A FEAST FOR CROWS is now moving into production. It is still a long book, but not too long; about the same size as A GAME OF THRONES. The focus in FEAST will be on Westeros, King's Landing, the riverlands, Dorne, and the Iron Islands. More than that I won't say.

Meanwhile, all the characters and stories removed from FEAST are moving right into A DANCE WITH DRAGONS, which will focus on events in the east and north. All the chapters I have not yet finished and/or begun are moving into DANCE. I think this is very good, if truth be told, since it will give me the room to complete those arcs as I had originally intended, rather than trying to tie them up quickly in a chapter or two so I could deliver the massively late Big FEAST.

So there it is. I know some of you may be disappointed, especially when you buy A FEAST FOR CROWS and discover that your favorite character does not appear, but given the realities I think this was the best solution... and the more I look at it, the more convinced I am that these two parallel novels, when taken together, will actually tell the story better than one big book.

And if there are those who don't agree, and still want their Big FEAST with all the trimmings set out on one huge table... well, there's an easy fix. Get both books, razor the pages out with an Exacto knife, interleave the chapters as you think best, and bring the towering stack of text that results to your favorite bookbinder... and presto, chango the Big FEAST will live again.

As for me, I am getting back to work. There's good news on that front too -- A DANCE WITH DRAGONS is half-done!!!

(And before anyone asks, yes indeed, this development means that Parris was right all along. It will now probably require seven books to complete the story).

—George R.R. Martin, May 29, 2005

Tanatie
13.06.2005, 12:02
men je vsec ideja...to pomen da bos pr drugi ze prblizn vedu zgodbo, sam da jo bos pol zvedu v detajlih in skozi druge oci...nice:)

Tanatie
27.06.2005, 18:54
btw baje da je zdele prvi del knjige izsel...kdo ve kje to zdej na hitr dobit, ce clovek nima kreditne kartice?

Romul
07.08.2005, 04:10
A Feast for Crows izide v Ameriki:8 novembra, v Angliji pa 17.oktobra. V slovenske knjigarne pridi pa vejetn v kakem letu, kt ponavad.:dead:

http://www.georgerrmartin.com/gallery/art/crows02.jpg

-----------
Men se vrti

eisenhower
08.08.2005, 13:42
spet je podaljšu rok, člouk bi ga tepel:hammer::hammer:

Tanatie
08.08.2005, 14:47
kdo za vraga je borgias?

Tanatie
12.09.2005, 22:51
ok, kokr vem je pol cetrte knjige zdej ze izslo in baje so v konzorciju enmu mojmu kolegu rekl da jo bojo dobil septembra...zdej me pa zanima ce kdo ve ce so jo ze dobil, oz je je celo ze prebral...al pa vsaj da ce ma kdo namen v bliznji prihodnosti it kej v konzorcij da vprasa ce jo ze majo pa kok stane...George R. R. Martin: serija A song of Ice and Fire - cetrta knjiga/prvi del: A Feast for Crows...tnx...

matt
12.09.2005, 23:20
O fak.

Jest sm pa mislu, da gre za nov navijaski komad od Acronija ...

Tanatie
12.09.2005, 23:56
joj te bom tepu...

matt
13.09.2005, 00:17
:rolling:

Zabar torej ... :dead:

Tanatie
13.09.2005, 23:09
uh sploh nisem mislu zato...cist zarad spema:) nisem glih fan sporta:)

p.s.
dans sem bil v konzorciju in knjige se nimajo, baje jo dobijo enkrat po 8. oktobru, ker so narocili amerisko verzijo, ki izide sele takrat (baje)...se pa da pustit tm telefonsko stevilko in ko jo dobijo te poklicejo in si jo lahko rezerviras...

Tanatie
13.11.2005, 11:12
sam tok da se tle napisem...v konzorciju majo a feast for crows po 6900 sit - hardback...paperbacka se ni...

http://www.slavistika.net/forum/img/smilies/08_01_208.gif