Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Djerba

Strani : [1] 2 3 4 5 6

idrijcan
10.04.2005, 10:26
Zivjo,
Mene pa zanima v katerem mesecu se najbolj splaca it na Djerbo (cenovno) ter v kateri hoteli so dol vredu? ehm, ter s katero agencijo ste bili zadovoljni, ali ste sli v lastni reziji?
lp

mrjerry
11.04.2005, 08:10
Najboljse ponudbe letos ima Intelekta, splaca se pa it spomladi ali jeseni.

Jaz grem maja in pravijo, da je takrat ze zelo toplo (:cool::tongue:).

Glede na cene in aranzmaje, ki so na voljo, se mi zdi, da lastna rezija ni potrebna.

idrijcan
11.04.2005, 20:43
se pravi za jesen, to je meseca oktobra (je že prepozno? ) ali mesec september?

solsikke
11.04.2005, 21:14
September in oktober sta zelo dobra meseca. Sploh september, temperature so še vedno poletne, voda ima cca. 25C, medtem ko je oktobra že malo hladneje, pa se zna zgoditi, da je kdaj kak dež.
Jaz bi izbrala september.

Fakaalofa lahi atu !

Matilda
12.04.2005, 13:08
pomlad in jesen, Intelekta je zelo poceni, odsvetujem njihove izlete (predragi in slabo vodeni) zeloooo poceni in zanimivo v lastni režiji (vse blizu, taksiji ugodni , da o busu ne govorimo) splača se skočit na kontinent (lokalni mini busi). Hoteli - bolj je poceni, bolj je natural (čist zares), hrana je super povsod (hoteli in zunaj).

Matilda
12.04.2005, 13:11
...še nekja, če vas je več se splača najet terenca z vodičem in se podat v puščavo (6 v terencu - cca 10.000) to lahko organizira oz. izpelje lokalni vodič, ki sodeluje z Intelekto (mal zatežiš Intelektini vodički in ne padeš na finte kako so njeni izleti super)

d_streets
12.04.2005, 18:17
quote:Originalna objava Matilda
Intelekta je zelo poceni, odsvetujem njihove izlete (predragi in slabo vodeni)

Zakaj dragi in slabo vodeni?

Rock 'n' roll!!!

idrijcan
26.04.2005, 22:04
Kaj oktobra je ze prepozno? Ali pa avgust (prevroce?)

solsikke
27.04.2005, 08:42
Ja0, Davorčk. :nonono:

Drugače pa Idrijčan, če imaš rad vročino in poležavanje v senci, potem bo avgust tudi v redu. Če pa izbiraš med avgustom in oktobrom, bi pa jaz raje izbrala slednjega.

Fakaalofa lahi atu !

mgajvr
28.04.2005, 13:12
Đerba je tud junija super...

Sam nimas pa nočnega zivljenja, vse kar se dogaj se dogaja v hotelu, kjer si !!

Ven iz hotela ti v nočnih urah itak ne priporočajo it...ma pa intelekta res najboljso ponudbo ta čas.. Priporočam izbor kvalitetnjšega hotela, mal dnarja - mal muske tukaj full velja...

lp

eol
28.04.2005, 14:10
Djerba je super, hoteli fenomenalni glede na to v kateri državi letujete in plaže so ok.
Glede prevozov svetujem taxije ki so zlo poceni.

Glede agencije pa je res Intelekta najbolša. THE BEST :2thumbs:

Matilda
06.05.2005, 09:11
En veeeelik sori. Mal me ni biloo, mal sem pozabila na tale forum (se vidi da v naslednjem mesecu ne grem nikamor:-((()
Torej, Intelektini izleti:
- vodička ni imela pojma o Djerbi in Tuniziji nasploh (čeprav je bila tam nekaj mesecev - sploh ni bila na kontinentu le na otoku, kar sicer ni noben izgovor, ker obstajajo za to knjige, net ipd)
- vodila je tako, da je BRALA v busu (in belive me, da je bil njen ton enkraten za uspavanje otročičkov). Kar je imela napisanega je prebrala v enem šusu - 1/2 ure branja, na konkretna vprašanja pa ni imela odgovorov
Da ne bom pljuvala po bogi deklici, tudi ostale niso kazale kakšnega odstopanja v kvaliteti.
Sploh pa po mojih izkušnjah Intelekta nima pravih vodnikov temveč spremljevalce. Je pa Intelekta ena od poceni agencij, tako, da se iz tega vidika splača, ostalo pa se pač sam organiziraš.
Malo težje je ko z njimi potuješ po Grčiji in vsi v skupini vemo več o klasični Grčiji kot vodič.

ed
16.05.2005, 10:32
...nekdo je izrekel frazo o kolkor dnarja tolko muske, pa me zanima kaj je s tem mislil...udobje ???...zabava???...???
Ali je kdo že bil v Djerba Jasmina...vtisi...Hvala !

Matilda
17.05.2005, 12:58
V Tunisu je hrana v glavnem zelo dobra, ne glede na ceno aranžmaja.
Cena se pa prav gotovo pozna v opremljenosti hotela. Njihove tri zvezdice vsekakor niso naše tri zvezdice. Je pa lahko hotel poceni in čist ali pa obratno.

quote:Originalna objava ed

...nekdo je izrekel frazo o kolkor dnarja tolko muske, pa me zanima kaj je s tem mislil...udobje ???...zabava???...???

mrjerry
19.05.2005, 17:13

Jaz nisem bil, sem ga pa videl.
Hotel mi ni zgledal slab, ti pa priporocam, da vseeno vzames kak boljsi hotel. Penelope Beach, na primer. (Jasmin je manjsi, ne zgleda tok fancy... odvisno pac, kok si zahteven... jaz dam rajsi nekaj denarja vec, pa imam malo vecji hotel, vec dogajanja, vec folka, boljsi izgled...)

idrijcan
19.05.2005, 17:52
mrjerry,.... kok si pa ti dal recimo za aranzma za en teden?
lp

ed
20.05.2005, 06:19
...za Djerba Jasmina sem za 4. člansko družino pri Intelekti vplačal za 14 dni 310.000 sit !!! (...kompletno vse s taxami...). Za Penelope Beach bi nas prišlo cca. 480.000 torej. Torej, če je hotel urejen, čist z dobro hrano zakaj le bi dajal toliko več. Ne velja seveda za vas, ki ne sprašujete o ceni, toda... Povem, ko pridemo nazaj. Pred leti sem bil v Hammametu, hotel Dar Khayam, takrat cenovno predzadnji, pa vseeno super, če bo tu isto...LP

mrjerry
20.05.2005, 11:45
quote:Originalna objava idrijcan

mrjerry,.... kok si pa ti dal recimo za aranzma za en teden?
lp

Slabih 100K SIT. Letalo, 4 zvezdice, AI

mrjerry
20.05.2005, 11:48

...za Djerba Jasmina sem za 4. člansko družino pri Intelekti vplačal za 14 dni 310.000 sit !!! (...kompletno vse s taxami...). Za Penelope Beach bi nas prišlo cca. 480.000 torej. Torej, če je hotel urejen, čist z dobro hrano zakaj le bi dajal toliko več. Ne velja seveda za vas, ki ne sprašujete o ceni, toda... Povem, ko pridemo nazaj. Pred leti sem bil v Hammametu, hotel Dar Khayam, takrat cenovno predzadnji, pa vseeno super, če bo tu isto...LP

Ja, to je druga zgodba potem. Ker sem placal samo zase, me je prisla razlika okrog 15, 20 K SIT (za 1 teden), zato sem pac dal tistih 20 zraven. Ko bom moral placevati dopust se drugim, bom tud sam imel drugacne kriterije, o tem sem preprican. Ce pa naslednjic das se zraven podatke o tem, koliko ljudem bos placal dopust, se bom potrudil in odgovoril tako, da ne bom provociral zolcnih izpadov o tem, kako eni ne gledamo na ceno. Vprasal si pac, kaksen je hotel in dobil si odgovor. Ce je pa tvoj edini kriterij cistoca in hrana, sem preprican, da lahko na Djerbi dobis se cenejsega od Jasmina. Konec koncev imajo 110 hotelov.

pupa4x4
21.05.2005, 19:38
Pozdrav vsem

sem ravno na sveže iz tri tedenskega potepanja po Tuniziji. Djerbe smo se uspeli ogniti, so pa naši prijatelji po nesreči priromali tudi do tja.
Najslabše destinacije v Tuniziji so Djerba, Hammamet in Nabeul. Turistov kot toče, domačini vsiljivi kot ose, samo gledajo kako bi te obrali.
Resnična-prvinska afrika je nekaj drugega, mir, prijazni obrazi domačinov in predvsem največji biser Tunizije puščava, puščava in še enkrat puščava.....

LP

ed
23.05.2005, 09:54
quote:Originalna objava mrjerry

Ja, to je druga zgodba potem. Ker sem placal samo zase, me je prisla razlika okrog 15, 20 K SIT (za 1 teden), zato sem pac dal tistih 20 zraven. Ko bom moral placevati dopust se drugim, bom tud sam imel drugacne kriterije, o tem sem preprican. Ce pa naslednjic das se zraven podatke o tem, koliko ljudem bos placal dopust, se bom potrudil in odgovoril tako, da ne bom provociral zolcnih izpadov o tem, kako eni ne gledamo na ceno. Vprasal si pac, kaksen je hotel in dobil si odgovor. Ce je pa tvoj edini kriterij cistoca in hrana, sem preprican, da lahko na Djerbi dobis se cenejsega od Jasmina. Konec koncev imajo 110 hotelov.

...ne bit nervozen, saj ni bilo mišljeno nič slabega, kdor ima dost denarja naj bo srečen in pač uživa v tem. Poanta tega razgovora je le v tem, da se bodočim turistom pomaga pri njihovi odločitvi kam in kako. Na hrvaškem, v Grčiji... se npr. večkrat naserješ, če izbereš cenejši hotel, za Tunizijo upam da to ne velja (!?), torej vaši predlogi in mnenja...LP

izi-dule
25.05.2005, 13:42
z dekletom se odpravljava na Djerbo povsej vrjetnosti v Vincci Djerba resort 4*pa me zanima kakšne izkušne imate (če jh mate?) s tem hotelom oz kerga najbl priporočate!?(':dontknow:')

IZI hvala:2thumbs:

d_streets
25.05.2005, 22:54

Cena se pa prav gotovo pozna v opremljenosti hotela. Njihove tri zvezdice vsekakor niso naše tri zvezdice. Je pa lahko hotel poceni in čist ali pa obratno.

Matilda... pa Yasmina ni v Tunisu...
Poleg tega pa glede vodičk... jaz osebno poznam punce ki tam vodijo in če niso novinke opravljajo svoje delo več kot korektno. Slišal sem same slavospeve na njihov račun, še celo takrat ko so gostje npr. hotel posrali.
Saj se kdaj zgodi kaj, kar ni tako kot bi moralo biti ampak vsi ljudje delamo napake, zato ne prosim vse enačit in posploševat.
Po mojih (bogatih) izkušnjah da Intelekta velik povdarek na servis na destinaciji, zato je posledično vedno več vodnikov na vsaki destinaciji (2-3).
Pa povej kera druga agencija ima to tako pošlihtano...

Rock 'n' roll!!!

idrijcan
25.05.2005, 23:14
kdo opazil kšno ugodno varianto za Djerbo?

izi-dule
26.05.2005, 11:46
Idrijčan! Teh ponudb za Djerbo je miljon,pa vrjamem da boš saj kj najdu,sploh tiste last minute-lih zj mej punca klica la k je rekla da do 09.06.2005 djerba plača eden,gresta Dva (menda tut all inclusive)Uglavnem glej tiste ponudbe z odhodoh čez prbližn 10,15 dni kso ful pocen :2thumbs::clapping:;)

DULE

mrjerry
27.05.2005, 08:37
quote:Originalna objava izi-dule

z dekletom se odpravljava na Djerbo povsej vrjetnosti v Vincci Djerba resort 4*pa me zanima kakšne izkušne imate (če jh mate?) s tem hotelom oz kerga najbl priporočate!?(':dontknow:')

IZI hvala:2thumbs:

As I said: imam izkusnje z enim drugim 4* hotelom in nimam niti ene negativne kritike. Ne mors sicer pricakovat 4* tako, kot v Evropi (kjer imamo seveda tudi cene visje). Odstopanja od 4* standarda so pa predvsem v velikosti sobe. Vse ostalo (hrana, bazeni, bari, postrezba, dodatne aktivnosti (tenis, basket, fuzbal, vaterpolo, mini golf, ping pong... v sklopu hotela)) pa vrhunsko.

Kar sem videl na ven in splosen vtis: hoteli z vec * so predvsem vecji, zato je pac vec moznosti za ugodje. Imajo vec sob, zato je v jedilnici lahko vec razlicne hrane, vecji bazen, vec sportnih aktivnosti, itd. Na kratko: bolj fancy zgledajo.

d_streets
01.06.2005, 12:38
Vincci je zlo v redu. Če ga vzameš ne boš nič narobe naredil.
Večina hotelov 4* na Djerbi je dobrih do zelo dobrih.

Rock 'n' roll!!!

Matilda
02.06.2005, 13:02
A da Jasmina ni v Tunisu. Ne štekam štosa. Majkemi.

Če ti deklice poznaš osebno in si imel z njimi dobre izkušnje si pač dobro naletel. Jaz sem bila z Intelekto trikrat in so bili vodiči pač podenj. Zakaj sem šla trikrat - ker so poceni. Se kaj pritožujem - ne, ker se pač znajdem po svoje in če pač vodiča popravljam pri nekaterih zgodvinskih dejstvih....je malce smešno - pa se nasmejem. Posplošujem - morda, tako kot ti.
Bacio.

quote:Originalna objava d_streets

Matilda... pa Yasmina ni v Tunisu...
Poleg tega pa glede vodičk... jaz osebno poznam punce ki tam vodijo in če niso novinke opravljajo svoje delo več kot korektno. Slišal sem same slavospeve na njihov račun, še celo takrat ko so gostje npr. hotel posrali.
Saj se kdaj zgodi kaj, kar ni tako kot bi moralo biti ampak vsi ljudje delamo napake, zato ne prosim vse enačit in posploševat.
Po mojih (bogatih) izkušnjah da Intelekta velik povdarek na servis na destinaciji, zato je posledično vedno več vodnikov na vsaki destinaciji (2-3).
Pa povej kera druga agencija ima to tako pošlihtano...

Rock 'n' roll!!!

d_streets
03.06.2005, 07:34
Nevermind...

Jasmina pa vseeno ni v Tunisu, ampak na Djerbi.

Rock 'n' roll!!!

ed
07.06.2005, 12:00
...naj raje še kdo kaj pove o svojih izkušnjah, pa tudi npr. kdaj napitnina, koliko...kateri izleti so naj...

d_streets
07.06.2005, 17:30
Ko prideš tja receptoru, natakarjem, sobarcam nekaj porini pa boš ves teden car.

Rock 'n' roll!!!

idrijcan
07.06.2005, 19:22
ja kaksen je tam standard? mislim, je hrana oz. pijaca zunaj ful draga? pa ostale stvari?

Matilda
08.06.2005, 10:03
quote:Originalna objava idrijcan

ja kaksen je tam standard? mislim, je hrana oz. pijaca zunaj ful draga? pa ostale stvari?

Standard je beden (za naše razmere). Pijača in hrana v tursitičnih restavracijah je cenejša kot pri nas, ni pa zanemarljiva. Če se upaš zaviti v kakšno njihovo (local) pa je zastonj. In ostaneš živ. Vsaj jaz sem. V njihovih lokalih pa pozabi na alko (edina pomanjkljivost:() ker je hrana zeloooo dobra.

Treker
16.06.2005, 13:32
Cez 10 dni grem na Djerbo, pa me zanima... kako je kaj s potapljanjem, kaksna je voda, motna od peska?? Se splaca pakirat plavutke, masko, utezi...??

mrjerry
21.06.2005, 08:33
quote:Originalna objava Treker

Cez 10 dni grem na Djerbo, pa me zanima... kako je kaj s potapljanjem, kaksna je voda, motna od peska?? Se splaca pakirat plavutke, masko, utezi...??

Po mojem ne.

seni9
23.06.2005, 11:03
lep pozdrav! mene pa zanima če je že bil kdo na Djerbi v hotelu Djerba Plaza? Ter kako je tam, a je to vredu hotel ali ne?:)

idrijcan
28.06.2005, 22:53
v avgustu je verjetno prevroce na Djerbi?

kaj so oktobra temperature se okey? kako je z vremenom (padavine)

NAT
29.06.2005, 07:57
Smo bli lani sredi oktobra na Djerbi in nasvet: mega!!! še vedno ene 30 stopinj, odlično za izlete, brez katerih tam ne gre, sicer ostani doma! Hotel Vincci Djerba Resort - za tako ceno dobite precej več kot plačate (tudi mnenje mnogih vodičev o tem hotelu). Mi smo bli s Kompasom, vsi izleti so bili vodeni v SLo in zelo kvalitetni. Splača se iti na gusarsko ladjo (sploh z otroci), pa jasno v Saharo in na krokodiljo farmo. ponekod greste lahko v lastni režiji, na daljše izlete pa rajši ne, če hočete imeti kaj od tega. nas so Tunizijci očarali, ker pač gledajo na turizem drugače kot naši pametni sosedje, kjer smo jim bolj odveč kot ne... čez tri tedne gremo spet v Tunizijo, tokrat v Monastir. Ceneje in precej lepše kot Hrvaška...sploh če pobrskaš po različnih ponudbah in najdeš pravo!

mrjerry
06.07.2005, 11:21
quote:Originalna objava NAT

Smo bli lani sredi oktobra na Djerbi in nasvet: mega!!! še vedno ene 30 stopinj, odlično za izlete, brez katerih tam ne gre, sicer ostani doma! Hotel Vincci Djerba Resort - za tako ceno dobite precej več kot plačate (tudi mnenje mnogih vodičev o tem hotelu). Mi smo bli s Kompasom, vsi izleti so bili vodeni v SLo in zelo kvalitetni. Splača se iti na gusarsko ladjo (sploh z otroci), pa jasno v Saharo in na krokodiljo farmo. ponekod greste lahko v lastni režiji, na daljše izlete pa rajši ne, če hočete imeti kaj od tega. nas so Tunizijci očarali, ker pač gledajo na turizem drugače kot naši pametni sosedje, kjer smo jim bolj odveč kot ne... čez tri tedne gremo spet v Tunizijo, tokrat v Monastir. Ceneje in precej lepše kot Hrvaška...sploh če pobrskaš po različnih ponudbah in najdeš pravo!

Krokodilja farma v lastni reziji je samo priblizno tretjino cene vodenega izleta. Nekaj minut voznje s taksijem (ne glede na to, kjer si na Djerbi) in prakticno enak ogled.

Sam sem bil na cruisingu po Tuniziji (Tataoouine (spet sm narobe napisal), Medenin...) in priporocam vsakemu ljubitelju ganjanja z dzipi.

Dani B.
16.07.2005, 15:26

En veeeelik sori. Mal me ni biloo, mal sem pozabila na tale forum (se vidi da v naslednjem mesecu ne grem nikamor:-((()
Torej, Intelektini izleti:
- vodička ni imela pojma o Djerbi in Tuniziji nasploh (čeprav je bila tam nekaj mesecev - sploh ni bila na kontinentu le na otoku, kar sicer ni noben izgovor, ker obstajajo za to knjige, net ipd)
- vodila je tako, da je BRALA v busu (in belive me, da je bil njen ton enkraten za uspavanje otročičkov). Kar je imela napisanega je prebrala v enem šusu - 1/2 ure branja, na konkretna vprašanja pa ni imela odgovorov
Da ne bom pljuvala po bogi deklici, tudi ostale niso kazale kakšnega odstopanja v kvaliteti.
Sploh pa po mojih izkušnjah Intelekta nima pravih vodnikov temveč spremljevalce. Je pa Intelekta ena od poceni agencij, tako, da se iz tega vidika splača, ostalo pa se pač sam organiziraš.
Malo težje je ko z njimi potuješ po Grčiji in vsi v skupini vemo več o klasični Grčiji kot vodič.

Razvajenka, čist dobri izleti so.

Dani B.
16.07.2005, 15:32
quote:Originalna objava mgajvr

Đerba je tud junija super...

Sam nimas pa nočnega zivljenja, vse kar se dogaj se dogaja v hotelu, kjer si !!

Ven iz hotela ti v nočnih urah itak ne priporočajo it...ma pa intelekta res najboljso ponudbo ta čas.. Priporočam izbor kvalitetnjšega hotela, mal dnarja - mal muske tukaj full velja...

lp

Sam ne pa it v kakšnega prov finga, ker se tm nč ne dogaja. Hotel Abir je res zelo dober priporočam vsakomur.!:2thumbs:

regaa
20.07.2005, 19:44
Mi smo se pred dvema tednoma vrnil z Djerbe in blo je res SUPER. :cool:
Bli smo v hotelu Vinci Alkanatra Thalassa 5* in je res super hotel. Če rezerviraš že na začetku leta pride res pocen, je pa seveda odvisno kdaj greš. Ko smo bli mi tam je bla verjetno glih sezona alg, tal da so bli na plaži veliki kupi alg sam morje je blo pa zelo čisto, toplo in nizko. :clown: Ko pa smo odhajal ni blo več toliko alg. Šli smo z Relaxom, pa so res super. :D Vodič je bil zelo vredu. Mel smo veliko fakultativnih izletov. 1-dnevni v J Tunizijo (sahara, oaze, slano jezero). Šli smo do meje z alžirijo. Na avtobusu smo mel tud Tunizijsko vodičko, ki je bla res super, smo jo učil tudi slovensk, slovenski vodič je bil pa skozi prisoten in je tudi on govoril. Zvedli smo res veliko tudi o tem kako živijo, kakšne so cene, o šolstvu,... Hotel kjer smo prespal (hotel Sarra v Touzurju) ni bil preveč vredu, sam za eno noč je kr šlo. Nasledn dan smo se vozl z djeepi do gorskih oaz. Za doplačat je blo 100 eurov po osebi za otroke polovično. Bil je tudi izlet na Flamingo otoke z gusarsko ladjo in veliko plesa, Berberski večer in izlet po Djerbi. Vsi izleti so bili super vodeni.
Ljudje, ki kaj prodajajo so lahko zelo nestrpni zato moraš biti zelo nepopustljiv. :hammer: Cene moreš res dobro zbijati in ne kupiti pri prvem prodajalcu. Najbolj nadležni so otroci, ki prodajajo verižice, še posebej v gorskih oazah. :dontknow:
l.p.

ksvr4118
03.09.2005, 10:00
Hojla

Ta forum o Djerbo mi je full všeč. :)

Vendar me zanimajo informacije o hotelu Club penelope Beach ???

O vseh hotel sem za nekaj slisal o tem pa skoraj nič. :D

Z familijo grem 13.10.2005 za en teden prek Intelekte.

Zanimajo me slabe in dobre plati tega hotela, plaže, dogajanja, ...

Vnaprej hvala za odgovore. :2thumbs:

mrjerry
05.09.2005, 07:42
quote:Originalna objava ksvr4118

Hojla

Ta forum o Djerbo mi je full všeč. :)

Vendar me zanimajo informacije o hotelu Club penelope Beach ???

O vseh hotel sem za nekaj slisal o tem pa skoraj nič. :D

Z familijo grem 13.10.2005 za en teden prek Intelekte.

Zanimajo me slabe in dobre plati tega hotela, plaže, dogajanja, ...

Vnaprej hvala za odgovore. :2thumbs:

Sem bil, odlicna izbira hotela :2thumbs:
Hotel ima dokaj veliko vhodno zgradbo z recepcijo in barom, ter nekaj vecjimi sobami (najbrz za druzine). Skozi to zgradbo prides zadaj na bazene. 2 bazena, ogromno lezalnikov, zunanji bar in zraven tudi velika klimatizirana jedilnica. Hrana je fantasticna.
Za bazeni so hiske s po 8 sobami, tko da imas en prov lusten obcutek.
Sobe bi morda lahko bile malenkost vecje, imas pa v njih vse, kar potrebujes. Ciscenje je vzorno, se posebej, ce cistilkam pustis kaksen dinar baksisa.

Ce igras tenis, priporocam, da vzames loparje in zogce. Igrisce ima 4 brezplacna igrisca (loparje si lahko tudi sposodis, vendar niso ne vem kaj, predvsem so pa zjeebane zogce).

Dogajajo celodnevne animacije, ce si ti da s tem uvkarjat. Vodni sporti, razni plesi in aerobike, ucenje arabscine, vse to poteka ob bazenih. Igrat se gre tudi beach volley na plazo, kjer se sicer maja ni kaj dosti dogajalo. Najbrz tisti del zastartajo takrat, ko je sezona na vrhuncu.

Ja, meni je bilo super in bi se sel :approve:

idrijcan
05.09.2005, 14:29
Glede Tunizije oz. Djerbe! Gledam te ponudbe pa so vse za 7 dni! sam pa bi rad vzel 10 al 11 dnevno! mogoce kdo ve kaj vec o tem?

d_streets
06.09.2005, 06:34
Glede na to da je let 1x na teden take ponudbe ne boš našel.
Edino mogoče kak velika tuja agencija, vendar jaz take ponudbe še nisem videl.
Pojdi 2 tedna.

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

A lesson lived is a lesson learned

zuna
17.09.2005, 13:04
Ojla

28.09.2005 gremo z družbo na Djerbo v Sidi Slim hotel. Je morda že kdo bil tam?

A je res drugače tam pijača zelo draga? Moji kolegi so zdaj tam in pravijo, da če ne bi vzeli "vse vključeno", da bi še enkrat toliko plačali za pijačo..

Mi gremo z Iliriko, a imajo tudi tam kake organizirane izlete, se pravi, da se lahko tudi v hotelu zmeniš za kak izlet?

hvala, lp

Salvation
18.09.2005, 04:22
Sidi slim je verjetno eden izmed najslabših in posledično najcenejših hotelov na djerbi. Je ob rahlo umazani plaži z malo bolj umazano vodo. Hrana sicer ne vem kakšna je tam, ker nisem bil v tem hotelu; drugače pa je pred kratkim od tam prišel moj kolega ki se je v sidi slimu zastrupil s hrano in obležal počitnice v hotelski sobi. en rewiev o tem hotelu: Hotel Sidi Slim - Djerba/Tunisia

Operator and Date: Tunisia Experience - Aug 2004

Opinion submitted in Sept 2004 by : Anita Monus - Budapest (28,29,18,16)

Resort Rating: Below Average

Accommodation Rating: Below Average

My/Our Holiday Opinion:

Djerba is the nicest place in Tunisia, however, do not choose this hotel if you want to have a good time. Hotel staff is rude (except for few female employees), hotel guests are fighting a war over sunbeds on the beach (at 6:00 a.m.(!) you could hardly find an available bed), but the worst element by far is dining. We have never seen anything like that before: no air-conditioning, way too many guests pushing each other, kids running around with knifes in their hands, absolutely loud and unacceptably hot, that's the hotel's restaurant. The food is terrible, what is served for lunch will be served for dinner in a different form. We got really sick and gave up dining in that awful restaurant.

Beach is OK, but not cleaned properly. Hotel pool: more chlorine than water in it, we did not dare to try. Rooms are clean, but very simple (TV wasn't working). We recommend the one day excursion to a deserted island by the name of Flamenco Island. The "pirate" boat is a joke (make sure to take plenty of water and food with you!). The island is really small, there is absolutely nothing (no shades!), but the water is so unbeliveably crystal clear - we have never seen anything like that before - amazing. All in all, we do recommend Djerba, but not this hotel.

p.s. sam v tunizijo ne bi šel v hotel z manj kot 4,5*. Pred letom dni sem v Sofitel Palm Beach Hotelu, ki se nahaja na čudoviti plaži Sidi Mahrez, ki je naj. na djerbi, s svojo drago preživel čudovit dopust - ˝zato ker se cenim˝:cool:

idrijcan
19.09.2005, 08:56
imam namen it 5.10 pa me sedaj zanima, če je vreme še vredu ?

lp

d_streets
19.09.2005, 10:10
Moralo bi biti.

narciska
19.09.2005, 10:40
quote:Originalna objava zuna

Ojla

28.09.2005 gremo z družbo na Djerbo v Sidi Slim hotel. Je morda že kdo bil tam?

A je res drugače tam pijača zelo draga? Moji kolegi so zdaj tam in pravijo, da če ne bi vzeli "vse vključeno", da bi še enkrat toliko plačali za pijačo..

Mi gremo z Iliriko, a imajo tudi tam kake organizirane izlete, se pravi, da se lahko tudi v hotelu zmeniš za kak izlet?

hvala, lp

Sidi Slim so drugače bungalovi, tik ob morju, tako da je dosti trave na plaži.Jaz sem se prejšni teden vrnila iz Djerbe, bila sem v hotelu Abir. K nam sta prišla en par iz Sidi Slima in sta bila ful razočarana, sta naredila zamenjavo s hotelom Abir. Po drugi strani sem pa slišala da so se ljudje pač navadila, saj so večinoma hodli samo spat. Alkohol drag v hotelih,veni pa dobiš samo brezalkoholno pivo, obstaja pa ena trgovina v kateri lahko kupiš alkohol.
Ilirika ti je verjetno prodala aranžma, ozganizator počitnic pa je Kartaga Travel (hrvaška agencija). Ponujajo tudi oni izlete, kar dragi, pa tudi v hotelu se da zmenit za izlete, samo da so bolj po Djerbi kot pa po celini, pa tudi na plaži ti ponujajo izlete na otok Flamingov 20TD (seveda z barantanjem), agencija 40TD. 1TD cca. 150 SIT

idrijcan
21.09.2005, 12:02
Hammamet/hotel GLOBALIA SAVANA*****
7x polpenzion+prevoz do letališča+let.prevoz+transfer do hotela+zavarovanje+predstavnik

za 85k SIT

se splača?

al pa

Monastir-Skanes/hotel CALIMERA CHIRAZ CLUB***+

7x polpenzion+prevoz do letališča+let.prevoz+transfer do hotela+zavarovanje+predstavnik

za 70k SIT?

d_streets
21.09.2005, 13:03
Po moje, ja.

idrijcan
29.09.2005, 06:43
je sploh še vreme v oktobru za it v Tunizijo? Ima kdo izkušnje z obiskom Tunizije oktobra?

nicol
30.09.2005, 15:50
jst sm se v četrtek vrnila iz djerbe,bolj natančno iz sidi slima, tko da lohk zdej tudi jst povem svoje mnenje.preden sm odpotovala sm na netu prebirala razna mnenja od posameznikov,ki so me kar prestrašila.v resnici je sidi slim zelo simpatično naselje z bungalovi in z zelo prijaznim osebjem(seveda,če jim pustiš da so prijazni s teboj),hrana je čisto vredu,če vsaj malo paziš kaj daš v usta-na žalost je voda na otokih vedno umazana,zato moraš biti malo pazljiv kar se tiče sadja in zelenjave,druge stvari so pa seveda prekuhane.na izletih sm govorila tudi z ljudmi,ki so bili v drugih hotelih in sm spoznala da je v vseh hotelih ista kvaliteta hrane,ne glede na to ali ima hotel 3 ali 5 zvezdic.bungalovi so čisto vredu-seveda za ljudi,ki niso PREZAHTEVNI!so prostorni,imajo klimo,pohištvo pa je starejše.za dobro počutje in zabavo skozi cel dan in noč pa poskrbijo animatorji,ki so take pojave,da ne moreš ostati resen.res so nekaj posebnega-sploh pa Anis in pa seveda dj Boogie.res prva liga.zvečer pripravljajo razne skeče in druge animacije in se z gosti zabavajo do poznih jutranjih ur.v hotelu je tudi majhen disco,kjer se nabere kar nekaj ljudi-če ti pa tu ni všeč,se pa odpraviš s taxijem do kakšnega večjega diskača(če greš preko ilirike oz. kartaga travel,greš lahko po izletu Djerba by night kar z vodiči naprej žurat v neki diskač. by the way,tudi vodiči iz kartage travel so zlo vredu-sploh pa Robi in Lea!!!skratka,jaz sm preživela nepozaben teden na djerbi.kar se samih hotelov tiče,nisem ravno zahtevna,bolj sm zahtevna kar se tiče ljudi,ki delajo v hotelih in ki jih nasploh spoznam na potovanjih in moram reč da so me ljudje na djerbi res presenetili s svojo iskreno gostoljubnostjo-kaj ni ravno to THE WHOLE POINT OF TRAVELLING?!!

bubika
01.10.2005, 22:09
NICOL:

Sem vidila da sprašuješ o hotelu Globalia Savana, moram ti povedati da jaz nameravam tja odpotovati to sredo se pravi 5/10, sva si z prijateljico kar rezervirale na hitrco, in pomojem bo prav fino. Sem mal prebrala kaj si ljudje mislijo o hotelu in je bila med vsemi mnenji le ena kritika, tako da bo verjetno prav fino. Plus lokacija yasmine-Hamamet naj bi bila prav fantastična...tako da če se boč odločila potem se tko tam vidimo :)

bubika
01.10.2005, 22:21
aja, imam pa eno vprašanja....nekaj sem brala da v mesecu aprilu zunanji bari in BBQ niso odprti, pa me zanima če v oktobru to deluje, ali je tudi vse zaprto....??
( baje v aprilu še ni tako toplo da bi ta zunanja zadeva obratovala :dontknow::dontknow:)

Kam se pa res splača kej it na izlete, jaz sem namreč slišala da gusarska ladije naj bi bila zanič...

mrjerry
04.10.2005, 17:19
tudi zacetek maja se niso delovali, menda jih odprejo samo takrat, ko je res spica sezone.

Hotel, kjer sem bil, je bil tako velik, da tistega sploh nisem pogresal.

Predlagam izlet z dzipom v Tattooine (najbrz sem spet narobe napisal) in se eno drugo mesto na M. Vse, razen trznic, je zlo kul. Najboljsa trznica sploh je v Houmt Souku, ostalo ni omembe vredno.

Edvard
08.02.2006, 20:18
Lani smo že letovali na Djerbi in letos gremo zopet, tokrat v Abir. Mislim, da je, če primerjaš ceno s ponudbo to zelo primeren hotel, razen za seveda bolj razvajene s polnejšo denarnico.
Za 4-člansko družino in to za 14 dni pa je zgoraj napisano res optimalno izkoriščen dopust. Ne bi delal reklame za posamezne agencije, vendar je dejstvo, da nas letos pride 14-dnevni dopust z odhodom konec junija z Intelekto 312.000 (dva otroka pod 12, riziko odpovedi in zavarovanje z asistenco, letališka taksa - vse vračunano), medtem, ko nas bi prišlo isto s Kompasom cca. 430.000 !!!
Glede ostalih zadev, lani smo se vedno kopali le v morju, ki je imelo od 26-28 st., ob obali tudo do 32 st. (vendar je ob rahlem pihljanju to idealno !)! Ne vem zakaj bi se kopali v bazenih, to lahko počnemo doma, pa še veliko boljši so zato mi je prav žal teh, ki pridejo npr. na Djerbo potem pa cel dan poležavajo v ležalniku pred hotelom, no pa... ljudje smo različni...Glede izletov, mi smo bili zadovoljni, še posebno z gusarsko ladjo pa...treba pa se je tudi znajti, mi smo lani se in smo bili še toliko bolj zadovoljni, če ne razumete o čem pišem pa mogoče boste med vašim dopustom na Djerbi ali pa šele po njem, seveda je odvisno ali hočete vse bolj na "izi", ali pa...z malo iznajdljivosti boste še bolj zadovoljni...
Vsekakor priporočam ta dopust družinam z otroci, za mlajše, pare pa...naj pove še kdo drug. LP:2thumbs:

Red Sunshine
10.02.2006, 17:46
Abir je vsekakor dobra izbira.

tayaoo
14.02.2006, 19:11
Ali mogoče kdo pozna hotel Sidi Monsour na Djerbi?

nak6a
15.02.2006, 15:27
Jaz sem bil s familijo v tem hotelu lani oktobra. Vreme in morje krasna za ta mesec. Hotel pa je tako: Najprej so nas nastanili v sobo, ki jo sicer uporabljajo kot družinko torej ima povezovalna vrata in na drugi strani je bila nemško govoreča familija, ki je imela drugače navade kot mi s 3 letnim otrokom. Naslednji dan smo zaprosili za drugo sobo in jo tudi dobili. Sobe kot take so vredu (večina dvojno ležišče plus dodatna postelja) je pa probelm z umazanijo oz. z njihovim načinom čiščenja (tudi zamašen odtok je bil kar so zrihtali na našo pritožbo) tako, da je bilo po čiščenju več las in ostalih smeti - menda iz drugih sob ( in kljub temu da smo redno puščali napitnino) kot pred tem. Hrana je bila vredu nobeden izmed nas ni imel kakršnih koli prebavnih težav. Imajo notranji in zunanji bazen vendar je bila voda v teh bazenih hladnejša kot morja zato smo hodili na plažo, ki je oddaljena cca 200m. Do tja vozi brezplačno kočija hotela. Alkohol zelo drag kot povsod v arabskem svetu. V bližini hotela je trgovinica kamor smo hodili po jogurte, kruh, vodo (ki je 3x cenejša kot v hotelu), samo mimo recepcije moraš te zadeve malo kamuflirati. Osebje nekaj povprečnega (aja moram omeniti, da smo bili v času ramadana in veste kaj to pomeni ultra slowmotion). Če greš peš mimo svetilnika ob cesti prideš do krokodilje farme zato ne nasedat oglasom za izlet z busom do tja. Pred hotelom so taksiji, ki so neverjetno poceni in neverjetno čisti (vsaj tisti s katerimi smo se mi vozili - rumene barve) in vsem priporčam na Djerbi le taxi. V glavem če zadevo primerjam s Turčijo kjer smo bili leto poprej je za en razred kakovost nižja, ni pa tako slabo, da ne bi bilo za zdržat. Aja še to ob odhodu zjutraj ob 5 na letališče nam naj bi pripadla zajtrk, katerega seveda nismo dobili in po mnenju Intelektine predstavnice smo sami bili krivi (alo). Če nas bi oni opozorili nato, da moramo sami poskrbeti za stvri, ki so bili v plačanem računu bi se tako tudi organizirali. Če imaš kakšno vprašanje povej.

tayaoo
15.02.2006, 17:27
Super , sem prav vesela za informacije! Tudi primerjava s Turčijo mi pomaga saj smo bili lani v Alanyi hotel Meryan 5* in je bilo vse super(
Ali imate še kakšno info oziroma izkušnjo z izleti , izlet v puščavo ali samo na obrobje puščave kot sem nekje slišala? Ker bi želeli poleg malo poležavanja čim več (čim bolj ugodno seveda) videti v tem delu sveta imate kakšen predlog? Otok flamingov, izlet z gusarsko ladjo .. to ponujajo Intelekta , imate kakšne izkušnje?
Imamo hčerko 12 let upam da za animacijo je poskrbljeno kot navajajo , vsaj v večernih urah.
Hvala:2thumbs: pozdrav

nak6a
16.02.2006, 13:21
Mi smo šli na Djerbo lani konec oktobra in se je že zelo poznalo na dolžini dneva. Čez dan super sonce, toplo morje ampak po 18 uri se je kar shladilo (dolgi rokavi). Ta mali je ful užival na plaži, tako, da smo bolj malo šli na izlete. Peš smo se odpravili na krokodiljo farmo (cca 15 minut). Zanimivo. S taksijem v glavno mesto Houmt - za pogledat in s kočijo v bližnje mesto (s krajšim izletom na hrbtu kamele). Djerba "pravljčni" otok je je zelo umazan ko zaviješ z glavne ceste (ob glavnih cestah in turističnih centrih kar naprej smeti pobirajo). Kupi smeti povsod in zaradi tega temu primeren smrad. Tri letno otrok pač ima drugače potrebe in želje tako, da se nismo spuščali v daljše izlete (upam da kdaj v prihodnosti). Uživali smo na plaži. Je pa problem, da je veliko morske trave. Mi smo imeli srečo prvo večer je močno pihal veter in mislim, da je bi to razlog, da je travo odplavilo tako, da je bilo potem super. Ljudje so res povsod prijazni. Sam nima potrplenje za barantanje na tržnicah (to delo je opravljala žena, ki ima s tem več izkušenj), sam sem raje zavil v trgovino, kjer imajo cene postavljene zraven izdelkov in so fiksne in običajno kolko-tolko nižje. Kot sem že omenil je hrana bila raznovrstna in dobra vendar vam priporčam, da se ne vsedete za mize pri oknih, ker so tam roji muh. Glede izleta z gusarsko ladjo pa toliko, da so se tega izleta udeležila kolegica s familijo (otroci 5 in 7 let) in da so uživali ampak nič posebnega za odrasle. Za izlete uporabljajte taksije - rumene. Vsi imajo taksimetre so čisti, varni in kar je bistvo - poceni. Npr. mi smo dali za 20 km. oddaljen Houmt 6.5 dinarjev (1 din je bil 155 SIT) v eno smer. Nekaj več naj bi prišlo če hočete na celino (izkušnje enega izmed starejših gospodov v istem terminu). V glavnem taksiji so zakon. Domačini zelo radi sprašujejo po mobilnih telefonih tam do 10.000 SIT (važno, da je barvni displej in da je odklenjen glede operaterja). Recimo sam imam prepotopnega Sony-Ericsona (za naše razmere v slabem stanju) T310. Če bi bil odklenjen bi za njega lahko istržil cca 7000 SIT, pri nas bi se moral zelo trudit za 3000 SIT (zato ga bom raje imel za rezervo ko bo prišel njegov čas). V glavnem v Turčiji nam je bilo lepše, čistejše, večja profesionalnost, cenejše.....
Ja zvečer je disko na terasi pred hotelom v našem času so uživali samo otroci (tam do 7 leta) kako je v sezoni pa ne vem.

tayaoo
16.02.2006, 19:29
Pravgotovo nam bodo te informacije zelo pomagale, se bomo prilagodili situaciji, da kar najbolj izkoristimo letošnji dopust .
Mogoče kakšen nasvet glede menjave denarja ? A ste imeli s seboj US $, EUR? Imate kakšno izkušnjo s kreditnimi karticami? Hvala v naprej in prijeten dopust tudi vam
(oh kje je še???:dontknow: )lp

Ja Turčija je bla res super, pa kaj ko je treba videt še malo druge dežele, a ne!?:smile:

nak6a
17.02.2006, 06:23
V tunizijo je prepovedan vnos njihove valute in seveda tudi iznos. Se je že zgodilo, da so kontrolirali denarnice in torbice na letališču. Mi smo imeli s sabo EUR. Valuto lahko zamenjaš na letališču, bankah ali pa kar je najbolj komot na recepciji hotela. Menjalni tečaj je povsod enak. Imejte tudi manjše apoene. Kar vam bo ostalo pa potem zamenjate nazaj v EUR na letališču. Koliko se spomnim ni bilo potrebe po uporabi kartic, so pa nalepke v večjih trgovinah (državnih), da sprejemajo kartice mislim da Eurocard in Visa.

Ja no, uživajte na dopustu. :2thumbs:

Rafaelo
19.02.2006, 10:48
Poleti imam z družino namen oditi na dopust na Djerbo.In me zanimajo vaše izkušnje z tem otokom,ljudmi,hrano.Šli bi z Intelekto in v hotel Sidi monsiour**** Če je še kje kdo ki bo šel tudi tja na dopust?

tayaoo
19.02.2006, 14:31
Tudi mi gremo konec junija na Djerbo , hotel Sidi Monsour.
Dobila sem kar izčrpne in uporabne informacije pod temo Djerba (idrijčan) - poglej na zadnjo stran .
"nak6a" mi je zelo lepo predstavil situacijo...lp

tayaoo
19.02.2006, 14:35
pa še to... naknadno sem od znanke , ki je tudi bila v tem hotelu lani - dobila kar pozitivno oceno, njihova družina je bila zadovoljna ,le pri odhodu so na letališču čaaakaaali ure in ure na odhod.. ( je pač drugačen svet kot pri nas.. to je treba upoštevat )

Rafaelo
19.02.2006, 19:43
Mi gremo 29.6 -6.7 Tudi jaz sem že prebral cel kup forumov,pa si vse tako nasprotuje.Saj ne pričakujemo ne vem kaj ampak informacije vedno pridejo prav.Kaj pa si mislite o intelekti?

Rafaelo
20.02.2006, 17:04
A gre kdo letos konec junija v ta hotel sidi monsour

tayaoo
20.02.2006, 17:15
Ja, mi smo se že odločili da gremo 29.06. , z Intelekto (prvič, nimamo izkušenj!), je najugodnejši aranžma za Djerbo, kjer ima otrok do 14 let brezplačno.(preverjeno :Kompas, Globtour-AtlasAirtours)

Rafaelo
20.02.2006, 19:04
Ja tudi mi smo se že odločili no pravzaprav smo že plačali za 29.6 Najbolj ugodno se mi pa zdi da ima intelekta, ker smo družina z dvemi otroci je fino da imajo tudi popuste zanje. Gremo pa v hotel Sidi monseour.Z intelekto pa potujemo prvič.Naši znanci pa z njimi potujejo že dlje časa in so ful zadovoljni.Upam da bomo tudi mi.

Vsemogočni
21.02.2006, 20:48

Se strinjam 100%, samo enim ne moreš dopovedat.

Goody
22.02.2006, 11:17
http://trendi.siol.net/default.aspx?site_id=155&page_id=102&article_id=14513004120821233885&cid=419&pgn=2 - Djerba - otok sonca in ... (mal info o potovanju tja)

tayaoo
22.02.2006, 20:34
odlično.. hvala ..takšne info so res:2thumbs: ,
mogoče še kdo kaj odkrije na kakšni strani..

Matilda
23.02.2006, 12:19
Mi gremo 29.6 -6.7 Tudi jaz sem že prebral cel kup forumov,pa si vse tako nasprotuje.Saj ne pričakujemo ne vem kaj ampak informacije vedno pridejo prav.Kaj pa si mislite o intelekti?

Kot sem že napisala - od Intelekte ne pričakuj preveč, nasprotno - izberi boljši hotel (zaradi ambienta in hrane) glede ostalega pa jih odpiši in se organiziraj sam. Na Djerbi je to zelo izi.

mipo116
01.03.2006, 15:11
Da še jaz napišem nekaj besed:lani 26.5. smo z Intelekto potovali na Djerbo v hotel Sidi Monsour.Hrana v hotelu enkratna,osebje zelo prijazno(animator Nino je zakon).Sobe so kar bile kar v redu čiščene,le klimo nismo smeli prižgati(je začelo pihati tako smrdljiv zrak,da si pomislil,da si v hlevu pri čredi ovac).Klimo sicer ne bi potrebovali,saj bi bil dovolj odprt balkon,vendar smo ga zaradi hrupa ponoči(do 2-3h zjutraj se je slišala neka glasba ne vem od kod,ker je blizu hotela le nekaj manjših trgovinic) in predvsem zaradi komarjev,ki jih je bilo ob odprtem balkonu morje.Torej,obvezno rabite nekaj proti komarjem.Glede nočnega hrupa-rešite se ga lahko tako,da že pri vplačilu pri Intelekti zahtevate,da imate sobo s pogledom na bazen in ne zadaj na vrt tako kot smo ga imeli mi,pa še sonce je ves popoldan žgal v sobe.Sama lega hotela je pa taka:občutek sem imel,da sem sredi ničesarja.Tako zvečer skoraj nimaš iti kam z manjšimi otroki,razen da sediš zunaj pri hotelu in gledaš njihove animatorje.Tega pa smo se vsaj mi hitro naveličali.Pogrešali smo kakšne peš poti za sprehode,ki pa jih tu ne najdeš.
Glede Intelekte: izleti,ki vam jih bo predstavila njihova vodička,so precej dragi,zato vam svetujem,da poiščete kakšnega domačina (brez skrbi,bo prej on vas našel) in se z njim dogovorite za izlete po skoraj polovični ceni.Tudi mi smo plačali sedem polpenzionov(če kaj vem,to pomeni 7 zajtrkov in 7 večerij),a so nas ogoljufali za en obrok,isto kot je že nekdo zapisal zgoraj.Prvi obrok bi morali imeti večerjo,a ker smo v hotel prispeli šele ob 24.00h smo zamudili večerjo.Nato so nam obljubljali,da bomo v zameno dobili zadnji dan kosilo,a iz tega ni bilo nič.Zgleda,da Intelekta to prakticira pri vseh skupinah,pri takšnem številu pa že nekaj privarčuje.
Lahko dam še samo primerjavo( to je le moje mnenje oz. naše družine): z ženo sva za letos premišljevala ali bi dopust na Djerbi ponovila.Pa sva se odločila za spremembo in se odločila za Egipt-Sharm el Sheikh.Vrnili smo se prejšnji teden in moram rečt,da smo že pozabili Djerbo.Pošteno:Djerba ima več plusov le pri ceni aranžmaja(kar pa je resnici na ljubo glavnega pomena), v vsem ostalim zaostaja.Zatorej,naslednje leto ni nobenega dvoma,kje si bomo skrajšali zimo....
Prepričan sem,da boste vsi ki greste na Djerbo uživali,konec koncev, na dopustu se imamo tako,kot si sami naredimo.
Hudiča,sem se pa razpisal.
lep pozdrav

dady
26.03.2006, 12:22
al gre letos kdo na Djerbo od 28.6 do 12.7, jst grem prek Globtourja, mal opište kako je bilo na Djerbi

potovalka
26.03.2006, 12:58
Jaz grem 26.6. do 10.7 z Kompasom. V kateri hotel?

dady
26.03.2006, 13:06
zaenkrat mam rezerviran za abir,mybi še spremenim drug tedn grem plačat pol bomo pa vidl

tayaoo
27.03.2006, 15:12
ja, kot že povedano nekaj strani nazaj , mi gremo 29.6. na Djerbo ampak z INTELEKTO ker je ceneje , če kdo ve še kaj novega :) V tem času sem opazila enako ponudbo kot jo ima Intelekta pri nas tudi v Austriji

metamorf
27.03.2006, 15:43
Intelekta - z njimi ne grem več nikoli nikamor.

mrjerry
27.03.2006, 15:52
Jaz sem bil lani na Djerbi preko Intelekte in je bilo cisto okej.

Rafaelo
27.03.2006, 17:59
Mi gremo 29.6 z intelekto.Izkušnje pa vidim da imate zelo različne. Bistvo vseh agencij je da zaslužijo na nas turistih.Mislim pa da tudi ljudje preveč pričakujejo, najraje bi plačali 60 tisoč za ta denar pa bi jih stregli spredaj in zadaj. Mislim da je čas da smo malo bolj realni. Kolikor denarja toliko muzike.Dopust pa je vedno takšen kakršnega si naredimo.:veryevil: Seveda nam pa informacije vedno prav pridejo zato kar pišite. Mi pa se vidimo na Djerbi,kjer se bomo imeli BOMBASTIČNO:2thumbs:

mrjerry
28.03.2006, 15:12
Lej, kar se Intelekte tice... Moja izkusnja je, da smo se prvic videli na letaliscu, kjer so mi dali moj voucher s karto in vsem kar pase zraven. Brez zapletov. Potem smo se vkrcali na letalo in po slabih 3 urah pristali na Djerbi. Izkrcali smo se iz letala, se nekaj casa zamudili na mejnem prehodu (ene listke je bilo treba izpolnjevat, ce se prov spomnim... ce znas francosko, se je veliko lazje zment). Potem smo dobili svoje kufre, stopili iz zaprtega dela letalisca in se skoraj dobesedno zaleteli v intelektino vodicko. Ne mores jih falit, v njihovih rumenih uniformah se jih vidi na 100km. Da ne kompliciram, stale so tako, da si sel samo od tocke do tocke proti avtobusu. Nabrali smo se na bus, potem so nas razvozili po hotelih. V hotelih so nas cakali kljuci. Vodicke so nas lepo prosile, naj se naslednje jutro se zglasimo v recepciji na sestanku. No, celotno skupino je spet prisel iskat bus, nas peljal v nek drug hotel, kjer so nam v kaki uri in pol v sejni sobi razlozili, kaj lahko na djerbi pocnemo in cesa se je pametno izogibati, ter jasno naredile reklamo za izlete. Kar se tice izletov, kolikor sem videl, vsi ponujajo iste 4 ali 5 izletov, tko da je dejansko vseeno, s katero agencijo gres. Na krokodiljo farmo gres lahko v privat reziji s taksijem (je dosti ceneje), splaca se pa it za en dan z dzipi ali pa z busom na celino. Je celodneven izlet in vidis kar lep del Sahela (mi smo z dzipom naredil okrog 400km). Vodenje izletov: vodicke niso neke doktorice znanosti s podrocja arheologije ali zgodovine Tunizije, vseeno pa vidis neke standardne punkte in izves nekaj zanimivosti. Cisto zadosti za met vecji del mozganov na pasi.

No, po tistem izletu jih vse do zadnjega vecera, ko smo sli skupaj kadit sise, nisem vec videl. Zadnji dan - odhod - je spet potekalo vse brez zapletov.

Djerba pa... Se bi sel :approve:

ChaoS
17.04.2006, 13:42
Oj.

S punco greva začetek avgusta v hotel DJERBA SUN all inclusive preko Intelekte (ima 3+ zvezdice). Ker se nisva še 100% odločla (rezervirala), naju zanima, če je že kdo bi v tem hotelu in njegove izkušnje (hrana, pijača, sobe, čistoča,...).:dontknow:

Kaj se bolj splača: omenjeni hotel "all inclusive" ali hotel s 4 zvezdicami (npr. Sidi Mansour) in "polpenzion" za približno enako ceno? Kako je s hrano, ali je dovolj samo polpenzion ali je pametno vzet all inclusive? Kako je s hrano izven hotela?

Thanx

snežko
17.04.2006, 17:14
:) za prvi maj 60 k

Edvard
02.05.2006, 14:14
Zdravo, glede na to, da so izleti predragi bi si zelo želel info o možnosti izleta v stilu TATAOUINE-CHENINI v lastni režiji ( 2 družini - 7 dopustnikov ). Torej, če ima kdo že izkušnje bi prosil za... LP

sredo
05.05.2006, 11:29
Pazi pri intelekti - ko sem bil jaz, so en hotel prevec zabukirali in pol ene slovence prestavl v drug hotel.

PLP

d_streets
05.05.2006, 12:02
Oj.

S punco greva začetek avgusta v hotel DJERBA SUN all inclusive preko Intelekte (ima 3+ zvezdice). Ker se nisva še 100% odločla (rezervirala), naju zanima, če je že kdo bi v tem hotelu in njegove izkušnje (hrana, pijača, sobe, čistoča,...).:dontknow:

Kaj se bolj splača: omenjeni hotel "all inclusive" ali hotel s 4 zvezdicami (npr. Sidi Mansour) in "polpenzion" za približno enako ceno? Kako je s hrano, ali je dovolj samo polpenzion ali je pametno vzet all inclusive? Kako je s hrano izven hotela?

Thanx

Definitivno Sidi mansour/polpenzion.
Djerba sun je čisto OK hotel. Eni so popolnoma nezadovoljni ker grejo tja s prevelikimi pričakovanji. Vidijo po TV neke ultra hotele z all inclusive ponudbo pa si JoŽek pa Marička mislita: "pa daj, pojdiva midva tudi enkrat ta all inclusive". Pa vzameta varianto za 70 čukov pol pa jima čeljust dol pade ko ugotovita da jima osebni butleri ne brišejo riti s pozlačenim toaletnim papirom.

Ergo: Sidi je kar na nivoju, Sun pa bolj tak (tudi čist OK), za tiste ki pač hočejo ves dan jesti, ležati ob bazenu in jih Tunizija kot taka na zanima.

D' Andre
12.05.2006, 12:22
Bil na Djerbi in v Tunisu - splača se vzet hotele iz verige Magic Life tako na otoku kot na celini. Na Djerbi je hud Riu Royal Garden 5*****, all iclusive. Žreš in piješ, dokler dol ne padeš. Plaža huda, 4 bazeni - ni da ni. Resorti varovani z varnostniki, tko da od zunaj ne morjo uletavat kšni padalci. Strežba nenormalno dobra, so prijazni in gostoljubni. Na Djerbi veliko boljša hrana kot v Tunisu, je pa res da zna pihat, otok je napol puščavski. Zanimive so scene, ko se pelješ po otoku - sredi ničesar sedi en čiča na gajbi. Od kod se je vzel, nimam pojma, najbližja bajta je stran 20 km. Isto je s kamelami - tu pa tam sameva kaka kamela, privezana na eno in edino palmo daleč naokoli. Od agencij ima dobro ponudbo Sonček, ki sodeluje z avstrijskimi in nemškimi agencijami, ki imajo daleč najboljšo ponudbo. Splača se ti odšteti malo več keša, pa boš dobil hotel najvišjega ranga. Verjemi, ne bo ti žal. Hoteli s 3*** niso slabi, ampak potem je vprašanje hrana, lokacija, postrežba... Sej veš, mal dnara, mal muzke.

Iluzija-
13.05.2006, 11:56
Sredi poletja je za Djerbo čisto prevroče. Jaz grem tja naslednji teden, cena je zelo ugodna ... najboljše ponudbe imata Intelekta in hrvaški Atlas

http://www.my-smileys.de/smileys2/wiggle.gif

d_streets
14.05.2006, 01:12
Bil na Djerbi in v Tunisu - splača se vzet hotele iz verige Magic Life tako na otoku kot na celini. Na Djerbi je hud Riu Royal Garden 5*****, all iclusive. Žreš in piješ, dokler dol ne padeš. Plaža huda, 4 bazeni - ni da ni. Resorti varovani z varnostniki, tko da od zunaj ne morjo uletavat kšni padalci. Strežba nenormalno dobra, so prijazni in gostoljubni. Na Djerbi veliko boljša hrana kot v Tunisu, je pa res da zna pihat, otok je napol puščavski. Zanimive so scene, ko se pelješ po otoku - sredi ničesar sedi en čiča na gajbi. Od kod se je vzel, nimam pojma, najbližja bajta je stran 20 km. Isto je s kamelami - tu pa tam sameva kaka kamela, privezana na eno in edino palmo daleč naokoli. Od agencij ima dobro ponudbo Sonček, ki sodeluje z avstrijskimi in nemškimi agencijami, ki imajo daleč najboljšo ponudbo. Splača se ti odšteti malo več keša, pa boš dobil hotel najvišjega ranga. Verjemi, ne bo ti žal. Hoteli s 3*** niso slabi, ampak potem je vprašanje hrana, lokacija, postrežba... Sej veš, mal dnara, mal muzke.

Če iščeš All inclusive, seveda.

tayaoo
14.05.2006, 15:24
gre kdo od 28. junija pa do 12. julija da nam nau dolgčas:2thumbs:
mi novinci na djerbi , pa vi kakšna izkušnja, nasvet..:2thumbs:

Rafaelo
14.05.2006, 19:32
Res da je o tem veliko napisanega.Ampak kot vidim nas gre veliko 29.6 ,ja res je tudi mi gremo takrat.In naši znanci so se zdaj vrnili z Djerbe in so se imeli zelo dobro, videl sem tudi slike vse so zelo podobne tistim v katalogih.Hrana je bila O.K. Izlete so pohvalili , predstavnike agencije pa tudi.No to so bile njihove izkušnje. Bili pa so v hotelu z eno zvezdico manj kot jo imamo mi.

Edvard
21.05.2006, 08:44
Zdravo, glede na to, da so izleti predragi bi si zelo želel info o možnosti izleta v stilu TATAOUINE-CHENINI v lastni režiji ( 2 družini - 7 dopustnikov ). Torej, če ima kdo že izkušnje bi prosil za... LP

d_streets
21.05.2006, 10:30
S tem ni nobenih problemov. Poveš modelu, da bi šli in greste. Za polovično ceno.

Sacha
21.05.2006, 10:33
Nekje sem zasledila mnenja o Djerbi in izletih kjer je bilo rečeno, da imajo slovenske TA višje cene kot, če bi si poiskal lokalno TA in kar direktno dogovoril za izlet, cena naj bi bila približno polovična, to pa že nekaj šteje, ne?

tayaoo
21.05.2006, 13:00
S tem ni nobenih problemov. Poveš modelu, da bi šli in greste. Za polovično ceno.
kako pa naj ve m kateri model je pravi...:dontknow: pomoč prosim!

Edvard
22.05.2006, 12:05
D ' andre, zares me ne zanima tvoja teža, finance ipd. vendar tukaj ljudje pričakujejo realne ocene doživetega in videnega ne pa mlatenje v prazno v stilu malo denarja malo muzike, ne govori na pamet če nimaš pojma, mislim, da bi velika večina rada informacije o čim manj denarja za čim več muzike... če pa si pripravljen za 7 dni plačati 150.000 sit in več je pa jasno, da verjetno ne boš nezadovoljen...::shy: LP

D' Andre
22.05.2006, 13:00
Zato pa je turizem tako v pi*di... Zaradi folka, ki nima za burek, a bi radi vseeno potovali. Imam malo več pojma kot ti, dragi Eddie, ker delam v turizmu oz. v tesni povezavi z njim. Za klestenje cen prej dragih aranžmajev so nažalost krive manjše agencije, ki so se razrasle po osamosvojitvi Slovenije, in so konkurenčnost hotele doseči z nerealnimi cenami in ohlapnimi pogodbami. Tako da malo daš, malo dobiš. Za 70 jurjev sredi sezone ne dobiš nič drugega kot najbolj zanikrn apartma bogu iza nogu 5 km od obale. Folk hoče komfort in noče plačat. To ne gre skupaj. Vsako storitev posebej plačaš, hvala bogu, od tega folk živi. In Slovenci s(m)o kmetje, tudi na dopustu. Imel sem priliko videti razne scene na vseh možnih destinacijah, ko se ga je slovenski turist napil, težil kr neki brezveze ali kako drugače sramotil svojo skupino in s tem naš narod. Niso vsi ljudje primerni za potovanja. In manj ko je aranžma vreden, bolj debilen in zahteven je folk. Povprečen slovenski turist je seznanjen le z pravicami in komfortom, kot podpisnika pogodbe pa ga dolžnosti ne zanimajo, klavzul pa si itak ne prebere.

lady_lucifer
23.05.2006, 09:19
mene sam neki zanima :shy:
nekak se odlocava za bl na izi pocitnice pol nekje septembra...al djerba al pa tunizija na celini, recimo hammamet...kaj predlagate? kam se bl splaca? se splaca pokacat na last minute al ze recimo kr prej rezervirat?

:approve:

d_streets
23.05.2006, 10:32
Na Djerbi je vse vezano na hotele, tak da zvečer bolj težko greš ven v mesto, ker ni nič primernega.
Glede last minute pa je tvoja odločitev. Če želiš riskirat, lahko profitiraš, lahko pa se za***eš. Če bukiraš zdaj, veš kaj dobiš za svoj denar in neprimerno boljšo izbiro hotelov imaš. Pri last minute pa je v ponudbi to kar pač ostane. Zdaj je pa vprašanje, če ti bo všeč, kar bo ostalo. Itak pa dobiš še popuste na hitri buking.

Glede na to da greš septembra, ko so cene že nižje bi ti svetoval da vzameš po katalogu, če nisi glih ful slabo pri kešu. če je tako, pa itak boljše da doma ostaneš.

@ D'Andre: žebljico si zadel na glavico!

D' Andre
23.05.2006, 10:35
Če bi rada teden dni miru, potem Djerba - Hammamet je večje turistično naselej, kjer je dosti galame. Verjetno ti je pomembna cena, zato počakaj na last minute. Je pa potem vprašanje, kakšen hotel boš dobila. Splača se rezervirat zgodaj v sezoni, ko izide katalog, to je najkasneje marca. imaš velike predsezonske popuste. Tko da do odhoda že zdavnaj plačaš dopust, in pred odhodom je edino, kar narediš da spakiraš kufre.

lady_lucifer
23.05.2006, 11:32
no, cistga mira glih nocm met :D:D ponavad na pocitnicah skoz okol letava, tko da bl na izi u bistvu pomeni recimo kako uro ali dve lezanja na plazi, organizirana prehrana in da ves, kje bos spal:D...tko da se zarad tega se vseen mal bl nagibam na celino...

ja, cena je pomembna, sam po drugi strani sm pa pripravljena dat mal vec za neko mero "razkosja"....da niso glih umazane in neklimatizirane sobe...tko da je mogoce res bols zdele rezervirat....

a pol pravte, da ce grem recimo oktobra, je tam se dost toplo? se da tud kopat?

d_streets
23.05.2006, 11:37
Naj bi se dalo brez problemov.

Koliko bi pa dala, če lahko vprašam? Tam za 80-90 čukov dobiš lep hotel 4* s polpenzionom.

lady_lucifer
23.05.2006, 11:37
ja, neki tazga :)

Balonar
23.05.2006, 14:11
s familijo imamo vplačano Djerbo - Penelope Beach Hotel .. 8. avgusta letimo .. kaj lahko pričakujem razen vročine :rolling: :rolling:

d_streets
23.05.2006, 14:48
Pesek, morje, vsiljive domačine (enim to paše) in lepo urejen hotel.

tayaoo
23.05.2006, 17:11
...ali lahko vsaj še malo več... Hvala !:dontknow:
sem mislila kako naj ločim "zrno od plevela" oziroma ponujajo vse sorte tipi izlete po plažah... a greš v kakšno njihovo lokalno agencijo (če je?) ali se kar na plaži dogovoriš za izlet.. to sem mislila..
sem bolj okorne , nezaupljive narave.. pa kakšen namig prav pride..:) hvala

d_streets
23.05.2006, 17:13
Vprašaj v hotelu, ali pa kar tisto lokalno agencijo, s kero gre tvoja agencija na izlet.
Sem že videl primere, ko so šli eni po slovenski in eni po tunizijski ceni. Skupaj na isti ladji, recimo.

Iluzija-
26.05.2006, 23:26
Oj,

ravno dobro prispela z Djerbe... mislim da sem ujela še dober termin, zdaj je tam že peklensko vroče ;) Bilo je kul, hrana zeki dobra, hotel prav fajn - nastanjena sem bila v Mariqueen, nasproti Vincci Resorta. Za polpenzion, za teden dni sem skupaj z letališko takso + zavarovanje plačala cca 80 jurjev na osebo.

S trgovci se je treba obvezno hudo cenkat (so pa bolj vsiljivi kot v Turčiji!), spustit moraš na polovico predlagane cene. Agencija nam je organizirala nekaj izletov, dobro je it pogledat muzej Djerba Explore, kjer imajo še farmo krokodilov. Mi smo šli na celino do Sahare (žal v najhujši vročini!) ... mene je opeklo, pa čeprav sem bila večino časa v senci, če imate občutljivo kožo, naj bo faktor vsaj 30 :shy:

Tunis je kul, samo ne hodit dol sredi poletne sezone, ker je pol preveč vroče :nonono: Na last minute se dobi čisto dobre hotele, jaz sem za lokacijo odločila samo nekaj dni pred odhodom...

dinja
27.05.2006, 19:25
ojla
me veseli da sem najdla tale forum :) ....rada bi dobila čimveč informacij o djerbi....sicer sm že prjavljena ampak šele za 5.oktober v hotelu djerba sun....:)

tayaoo
28.05.2006, 07:23
Oj,

ravno dobro prispela z Djerbe... mislim da sem ujela še dober termin, zdaj je tam že peklensko vroče ;) Bilo je kul, hrana zeki dobra, hotel prav fajn - nastanjena sem bila v Mariqueen, nasproti Vincci Resorta. Za polpenzion, za teden dni sem skupaj z letališko takso + zavarovanje plačala cca 80 jurjev na osebo.

S trgovci se je treba obvezno hudo cenkat (so pa bolj vsiljivi kot v Turčiji!), spustit moraš na polovico predlagane cene. Agencija nam je organizirala nekaj izletov, dobro je it pogledat muzej Djerba Explore, kjer imajo še farmo krokodilov. Mi smo šli na celino do Sahare (žal v najhujši vročini!) ... mene je opeklo, pa čeprav sem bila večino časa v senci, če imate občutljivo kožo, naj bo faktor vsaj 30 :shy:

Tunis je kul, samo ne hodit dol sredi poletne sezone, ker je pol preveč vroče :nonono: Na last minute se dobi čisto dobre hotele, jaz sem za lokacijo odločila samo nekaj dni pred odhodom...
:2thumbs: ali lahko vprašam kakšne cene izletov (sahara 1 ali več dni?) so?
Imamo namen izbrati več izletov, da si ogledamo ta konec sveta,pa bi bilo fino malo vedeti koliko denarja potrebujemo s seboj.. ali je dvig z bančnih avtomatov v bližini hotelov ( kot v Turčiji) hvala:) :)

zverina
28.05.2006, 20:13
s familijo imamo vplačano Djerbo - Penelope Beach Hotel .. 8. avgusta letimo .. kaj lahko pričakujem razen vročine :rolling: :rolling:

poglej na nemško stran Hotelbewertung.de. Tam dobiš najbolj zanesljive informacije. Jaz vsako leto tam sčekiram in super pomaga.

G3nius
29.05.2006, 17:36
Je kdo izmed vas bil v hotelu Djerba holiday beach?
http://www.intelekta.si/si/poletje/djerba/hotel-lti-djerba-holiday-beach.htm

Iluzija-
29.05.2006, 19:54
:2thumbs: ali lahko vprašam kakšne cene izletov (sahara 1 ali več dni?) so?
Imamo namen izbrati več izletov, da si ogledamo ta konec sveta,pa bi bilo fino malo vedeti koliko denarja potrebujemo s seboj.. ali je dvig z bančnih avtomatov v bližini hotelov ( kot v Turčiji) hvala:) :)

Uh za vse izlete ne vem ... za obisk Djerba Explore se za obisk farme krokodilov plača 7 tuniških dinarjev (t. dinar = cca 150 SIT), za enodnevni obisk Sahare in jahanje kamel 70 + jahanje 20 dinarjev ... imeli so tudi varianto trodnevnega safarija, ampak če si samo za en teden dol, se ti skorajda ne splača it. Baje je lušten tut izlet z ladjico, ko se gre do enega zalivčka in je cel dan žurka, najbrž tudi cca 70-80 dinarjev.

V bližini hotelov oziroma v mestu najdež bankomate, kjer lahko dviguješ gotovino z BA kartico ... če glih zaškriplje ;)

Balonar
21.06.2006, 08:49
le glejte da mi boste vse poročal .. odhod imam 03.08.

tayaoo
21.06.2006, 14:41
mi še nimamo letalskih kart, jih dobimo na dan odhoda na letališču
:ja: :?:
znanci so ravno danes pristali na Djerbi , je fuul vroče :sun: :sun: :morje:
poročilo seveda sledi .. detajlno..:Laptop: ko pridemo nazaj..

korak
22.06.2006, 00:22
Čao dopustniki!
Mene loči do Djerbe še dobrih dvajset dni.Glede temperatur naj omenim,da je v tem tednu tam dnevna temperatura od 40 do 42 stopinj (preverjeno).Upam,da se bo do 12 julija shladilo za kako stopinjo.Plačan imam hotel Vinci Djerba,potujem pa z Guletom.Če je kdo že letoval z njimi,naj mi sporoči svoje izkušnje.Da nebi bilo uredu me ne skrbi,saj so me oz. so nas hrvati naučili,kako si moraš dopust popestriti kar sam.
Skrbi me edino ker letimo tja z tunizijsko letalsko firmo,ha ha.
En lep pozdrav z željami po čim lepšem dopustu želim vsem,ki v prihajajočih poletnih in zgodnje jesenskih tednih potujete na Djerbo.

Rafaelo
23.06.2006, 17:39
V katere hotele greste?

Balonar
23.06.2006, 19:49
Penelope Beach Resort

tayaoo
23.06.2006, 20:09
Sidi mansour

Rafaelo
24.06.2006, 18:15
Potlej se pa vidimo v sidi monsourju:2thumbs:

dinja
25.06.2006, 20:58
Mi gremo pa 5.oktobra iz brnika v hotel djerba sun :)

potovalka
26.06.2006, 12:18
Kaj ste obuli za safari? Pesek k je baje grozljivo vroč.

**_ursy_**
27.06.2006, 19:32
a kdo ve kako je kaj v hotelu mariqueen? slišala sem večinoma same pritožbe... :S
nisem pa tudi zasledila kako je s plažo? a so takšne kot v hammametu? tam je bilo namreč zelo veliko alg, oziroma palmovih listov na obali in ni bilo prav prijetno...
hmmmm...pa temparatura morja? a je toplo, toplejše kot na hrvaškem? obala je verjetno počasi se spuščajoča???

res hvala za kakšen nasvet... :) ;)

zverina
27.06.2006, 19:41
malce neumno vprašanje za vas, ki obiskujete Tunizijo.

Ali ne pogrešate tam piva?

lady_lucifer
27.06.2006, 19:42
a tam ni pira al kaj??

zverina
27.06.2006, 19:49
šok, a ne?:rolling: :rolling: ....:2thumbs:

Baje, da ni..samo njihovo(bleifrei in ful vodeno)

Zarad tega tud nočem v Tunizijo:blush: , ne bi se mogu odvadit rituala-vročina,terasica, cigarete, pivares.:approve:

lady_lucifer
27.06.2006, 19:51
ja, u bistvu ful sok...lahk nadomestim edin s koktejlcki...sam halo, zihr ga morjo uvazat za turiste :nonono:

zverina
27.06.2006, 19:59
tud žganega ni.

Alkohol se dobi samo v hotelskih barih in je zelo drag.

lady_lucifer
27.06.2006, 20:01
dej zverina nehej, k si bom se premisla :D:D

zverina
27.06.2006, 20:10
prisežem, tak sem slišal od očevidcev.....soseda so moral po petih dneh pripeljat nazaj domov, ker njegov želodec ni prenesel tega šoka.

o.k to z sosedom je bil trenutek retorične inspiracije drugač pa res..no alcohol...only for many pesos.

lady_lucifer
28.06.2006, 07:37
da ne bo zdej kdo mislu, da sm jst ful alkoholik :D
sam polet ga pa ni cez pir...

tayaoo
28.06.2006, 13:36
Kaj ste obuli za safari? Pesek k je baje grozljivo vroč.
nekje sem prebrala, da za safari naj bi bile ok teniske

miha11
01.07.2006, 23:20
Pozdravljeni!

Letos poleti grem na Djerbo pa me zanima ali je že bil kdo v hotelu DIAR YASSINE?pa kako je bilo??

Hvala!!:) :)

d_streets
02.07.2006, 13:01
Kaj če bi v google napisal Diar yassine review. Ali pa hotel review???

naj ti bo...
http://www.holidaycheck.de/
http://www.tripadvisor.com/

potovalka
13.07.2006, 11:58
Prišla nazaj živa in zdrava, predvsem pa navdušena. Pir je res drag, ampak na dopustu je malo potrate potrebno.

Mene je edino motilo, da si moral pri vstopu v Tunizijo izpolnjevati obrazce, prav tako v hotelih. Sploh so te non stop z nekimi anketami morili - največkrat v francoščini.

Hrana odlična, predvsem njihov brick - ko nek velik žlikrof, samo ocvrt. Polnjen pa z različnimi nadevi ( krompir, neka jajčna zadeva, tunin, rakov....ostalih nisem poskusila ) Kuskus je itak poezija zase. Ribe niso nekaj inn - vsaj jaz sem imela to srečo z neko povprečno zadevo. Biftek medium je pa bil res kot se šika.
Pogrešala sem JUHO.

Razno obvezno navlako sem kupovala v trgovinah z fiksnimi cenami. Priporočam tudi vam, ker so trgovci taki, da ti bodo steklo drago prodali kot najčistejši diamant.

Čistoča je O.K. Malo je pri kriterijih treba popustiti v notranjosti. Zvečer pa ni zdravo hoditi po sipinah ker se prav komot lahko najde kak škorpionček ali kačka.

Res ne nasedajte trgovcem - tisti denar raje zapijte v hotelu in njihove sandale kupite pri kitajcih v Trstu za pol cene - pa še vlečt jih ni potrebno s seboj.

Drugače je pa zelo lepo in če ne bi imela neke filozofije - nikoli ista destinacija kot lani bi se še vrnila. Priporočam.

Balonar
13.07.2006, 12:33
hvala lepa za tole poročilo ..

romanescu
13.07.2006, 17:59
LP vsem!

mene pa zanima kako je z alkotom na djerbi. Slisal sem da je v hotelih hudo drag(900 sit veliko pivo). Ga lahko prnesen s seboj(litrco viskija za redcit s kokakolo)? A na meji kaj komplicirajo? Hvala:)

bobi
13.07.2006, 18:14
LP vsem!

mene pa zanima kako je z alkotom na djerbi. Slisal sem da je v hotelih hudo drag(900 sit veliko pivo). Ga lahko prnesen s seboj(litrco viskija za redcit s kokakolo)? A na meji kaj komplicirajo? Hvala:)

Nič ne komplicirajo :), flašo ti vzamejo, ti greš pa z prvim frčotem nazaj, če imaš srečo :veryevil:

flip
14.07.2006, 09:01
Mene pa zanima, če je že kdo bil v LTI Djerba holiday? Mi gremo 14.09, imam pa sicer malo pomislekov ker bo hčerka takrat stara šele 16 mesecev. Zavedam se, da je s hrano bolj tako tako, vendar je bomo nekaj imeli tudi zraven( fruteki, juhice, mleko v prahu.... - imeli bomo zraven kuhalniček za cca 3 deci )!

potovalka
14.07.2006, 18:45
Vsak laho nese 1l alkota dol brez problema.

Vsak otrok pa je riž ali krompir z omako - tega je dovolj. Sem bolj videvala sadne kašice za malico, pa tudi za zajtrk so otroci mogoče navajeni jesti kaj............kaj vem.

Jaz sem bolj za konkretno in sem si privoščila bolj " konkretne " stvari, ki jih je moj ne preveč dragi opredelilkot - boš pa kokodakala kot........

tayaoo
15.07.2006, 13:17
hotel na sliki (had) je Sidi Mansour, pravkar smo se vrnili od tam..
samo da spakiram pa vam poročam "moj pogled na Djerbo in hotel Sidi Mansour"..

tayaoo
16.07.2006, 10:02
Če koga še kaj zanima naj pa vpraša ...

zverina
16.07.2006, 11:33
tayaoo, kaj pa nočno življenje?( a je kaj takega tam doli?)

tayaoo
16.07.2006, 13:37
tayaoo, kaj pa nočno življenje?( a je kaj takega tam doli?)
razen pred hotelom kjer je bil animacijski program nismo hodili ven zvečer,
v okolici hotela razen drugih ograjenih hotelskih kompleksov nisem opazila kaj posebnega, ko sem poskusila zvečer priti v sosednji hotel (da vidim če se tam kaj dogaja) nas je varnostnik ustavil in vprašal ali smo iz tega hotela- tu se je končalo
smo pa slišali mladince , da so hodili zvečer ven v lokale . žal nimam info
kakšnih diskotek ali kaj podobnega nisem opazila... ocenjujem, da je vse bolj omejeno na hotelski kompleks, ker zvečer tudi zaklenejo stranske vhode v kompleks in lahko greš le skozi glavni vhod- recepcija

pa še to : če kdo potrebuje internet - v mesto Midun (6 km) center , s taxijem ( cca 400 sit) velika tabla pred vhodom INTERNET, kjer lahko za cca 230sit uporabljaš računalnik 30 minut

potovalka
19.07.2006, 17:47
Najbolj mi je bil všeč tvoj stavek - Ne iščem Slovenije v Tuniziji. Tega bi se morali zavedati kadarkoli odpotujemo v tujino. Mi je taka muka poslušat kakšne butaste komentarje - pa to ni, paono bi lahko.........................

potovalka
20.07.2006, 18:06
Penelope je od zunaj videti čudovito. Videla ( z avtobusa ) sem tudi nekaj prekrasnik muck in njihovih hišic.

korak
01.08.2006, 02:31
Pred tednom sem se vrnil iz dopusta na Djerbi.Super dopust,zelo lep hotel (Vinci Resort),hrana odlična,uslužbenci hotela uslužni in prijazni,skratka brez pripomb.Kar se zabave tiče ,da ne pozabim.V sklopu hotela je tudi odlična diskoteka,odprta tudi za goste drugih hotelov.Edina pripomba bi bila na nam neimenovane agencije,ki niso Tunisairu plačale stroškov prevoza tako,da smo za nekaj ur obtičali na letališču.medtem ko so trajala pogajanja o tem ali nas bodo odpeljali nazaj domov ali ne.Tudi to smo nekateri vzeli bolj za smešno in zabavno plat dopusta,saj nebi imeli nič proti,če bi nas vrnili kar nazaj v hotel (vsaj za par dni)

Balonar
02.08.2006, 16:12
no .. sedaj gre pa zares .. pakiram .. jutri zjutraj letimo ... kaksen pa je TunisiAir? ..

tayaoo
02.08.2006, 18:22
Tunisair naj bi bila ena najbolj varnih letalskih družb (neke statistike na tujih straneh),

poskušam dobiti info glede animacije(otroci !) v hotelih konec oktobra , pa neuspešno... ali lahko preverite če boste imeli kakšen kontakt , poročilce o vašem hotelu bi bilo pa sploh dobrodošlo ko se vrnete za drugič

,:sun: :morje: o kako vam privoščim... imejte se lepo

Balonar
04.08.2006, 18:25
evo reporting live fro, cyber cafe nq Djerbi. Ne bo, veliko pisql ker je tqle arqbska tipkovnica cist kontra ... ampak za zacetek recem samo, da bi se lahko ,arsikdo prisel uciti sem (hrvaska press ne najde, zaklepaja
zadeva tukaj je postimana v nulo ... razen tipovnice hehe

zrak 41 morje 30 kaj ces vec ... ani,atorji skozi aktivni ... mah ne da se ,i vec iskat po tej tipkovnici ... v petek porocilo :2thumbs:

tayaoo
05.08.2006, 07:32
:helo: je pa le lepo prebrat v tem mrazu , da se imajo eni lepo na toplem
glede na naše izkušnje se popolnoma strinjam..
Djerba :2thumbs: :sun: :morje:

Balonar
10.08.2006, 16:00
Aslema!

Torej .. za nami je popoln teden .. če odmislim današnje čakanje na avion .. "technical problems misje" :rolling:

Hotel Penelope Beach .. super hotel o njem ni bi izgubljal besed .. ni napake .. all inclusive s hrano zelo dober .. hrana zelo dobra .. bi celo rekel da zelo evropejska .. si lahko mislite, da sem jedel kuhano govedino in pire krompir salato pa zeleno s papriko :2thumbs: .. in pil kokakolo :rolling: .. špageti boloneze, puran pecen, pohan, zelenjava, kobasice .. riž, in seveda veliko njihovih tradicionalnih jedi .. tist se nisem pritaknil .. ko sem lačen, raje jem tisto kar vem, da se bom najedel :D

če ste namjeni v ta hotel, potem obvezno poiščite šank ob bazenu .. popoldanska kelnerja (Nazim in Mohamed) .. kapo dol .. toliko smeha .. napol slovenca že .. postreže te v slovenscini :rolling: :rolling: obvladata slovenscino za njihov posel .. no ja tudi listke s frazami ie. Kako dolgo si tukaj .. :rolling: smo jim pisali .. ampak res .. tudi drugo osebje se trudi in ce ne druga pozdravilo te bo po slovensko in ogovorilo s par besedami .. (smo tega pri sosedih vajeni:nonono: :sarcasm ON)

Animatorji u nulo .. tip domačin animator je ŽE ZNAL vse taprave besede .. in kako je izgledal izbor za popoldansko rundo vaterpola v bazenu? (A - animator S - Slovenec)

A: Ale .. waterpolo .. let's play .. Who are you?
S: Slovenija
A: Out .. you no play :rolling: :rolling:
S: ***i Se :veryevil:
A: Od***i, pederčino :rolling:

jaz sem mislil da bom potonil od smeha .. :2thumbs: :rolling: :rolling: seveda je to bilo vse v zelo prijateljskem tonu .. gimnastika ob bazenu .. potem dvignejo na noge cel bazen nabijejo muziko in cel bazen pleše ..

zunaj hotelskega kompleksa .. beda .. smrdi .. smrdeče kamele in konji .. prodajalci ti kr neki turijo v roke in prodajajo ...

od izletov smo sli v Saharo (Vrata v Saharo - Douz v pokrajini Gabez - 230 km na celini v notranjost) .. se je izplačalo Sahara je pa Sahara :approve:

Šli smo si ogledali krokodiljo farmo (400 krokodilov) naleteli na zdolgočasenega varnostnika, ki nas je iz prijaznost povabil na slikanje z malimi krokodili .. (10 dinars my friend) seveda je tudi to bilo doživetje ..

.. in pa seveda bazar v Soumt Souk-u .. to je pa itak posebej doživetje .. pojdite tja z dobro mero živcev .. ker boste vse .. Slovenija, bankrot, kapitalisti, mafija .. cene . če ne zbijete vsaj trikratno dol niste nič naredili .. potem pojdite raje v trgovine s fixed prices :2thumbs:

uhh .. moram zdaj v trgovino .. imamo prazen hladilnik .. za prvo silo bo dovolj a ne :)

maslema ...

chembewa
14.08.2006, 10:45
Balonar je povedal vse tak ko je blo, sicer je pa tu premal placa, da bi napisali kak je blo fajn in kaj vse smo doživel.
Hej Balonar, na timbarin si pa pozabu;) ?

Balonar
14.08.2006, 11:03
joj .. Timbarin .. ker je seveda bil all inclusive je tudi Timabrin tekel v potokih (lokalni jaeggermeister) .. poleg tega je treba omeniti se Bukha (buha) kar je pa ekvivalent domači sljivovici :D

tayaoo
14.08.2006, 17:46
kako lepo je brati vajine vtise (balonar ,chembewa)...
si je mogoče kdo zapomnil kaj pravijo vodiči o Djerbi v oktobru ( konec okt.) ?
:2thumbs: :helo: :tenx:

pa še to, hotel Penelope beach če sem si prav zapomnila, a morska plaža je pri hotelu ali je treba kaj dalj hoditi ..:RD:

Balonar
14.08.2006, 20:50
plaža je tri minute stran .. preko ene promenade in že si na plaži .. seveda je tudi na plaži poskrbljeno za all inclusive s pijačo. Prav tako imajo na plaži svoje varnostnike, ki pa ne skrbijo za varnost v pravem pomenu besede, pač pa poskrbijo, da se prodajalci, ki prodajajo razne ogrlice and stuff, preveč ne približajo hotelskim gostom, da lahko le-ti nemoteno uživajo.

... jih kar odženejo kakor se kdo hoče ustaviti ..

. oktober .. pri njih je zima ko pade tempreatura na 15 stopinj .. 10 je pa itak že "poledica" za njih ... :d

jancek
02.09.2006, 10:42
Djerba je zakon. Vsaj konec avgusta. Vroč zrak, toplo morje, hladen pir, odličen čaj pa šiša z okusom jabolke. Izleti s Kompasom v Saharo (bus) in otok (polotok) flamingov, ki pa pridejo tja šele decembra. Ostali izleti so boljši s taksijem: Houmt Souk (največje mesto z velikim bazarjem - ceno spusti na 20% potem se pa pogajaj), krokodilja farma, Midoun (tam ti naredijo fotke iz digitalca za 20 tolarjev po komadu), Gaellala (muzej Djerbe in mesto s poceni keramiko). Nobeden od domačinov ni bil vsiljiv, si šel mimo njega, pa je bilo O.K. Nič se bat stranskih ulic, kava je tam po 50 SIT, kapučin pa po 75 SIT. Če že taksija ne najdeš (Gaellala), se pač vsedeš na kripo domačinovega poltovornjaka in se pelješ. Zabave z Bowlingom vred je kolikor hočes. Na levi stezi ena cela v črnem, samo oči ji gledajo ven, na desni stezi pa njena sestra v taki minici, da tebi oči padejo ven. Zunaj hotela je pir bolj redek, greš pa v trgovino Al Jazira, si kupiš pira in vina kolikor hočeš, ga daš pod rešetko v sobni klimi in uživaš. Za razliko od Hrvatov se tam trudijo razumet in govorit slovensko. Če kaj ne razumejo si to zapišejo v glavo in na papir. V trgovini hotela Abir je "Janez iz NOVEGA MESTA", sicer domačin, ki pa obvlada tudi dvojino, "Srečko iz KAMNIKA" pa mlati slovenščino. Pustiš na rjuhah 1 dinar in je soba spucana v nulo, postelja okrašena z dekoracijo iz brisač in še cvetje se najde zraven. V Abiru je hrana tak, tak, boljše so sladice. Za kosilo pa greš čez cesto na mešano meso na žaru, še svinjsko smo dobili zraven, naročiš vodo, dobiš pa pir in še pizza je tam za pojest, solata in črne olive so pa za v nebesa. Na plaži, ki smo jo bolj malo vidli (smo pač potovali po otoku), je sam pesek in nekaj trave, ki jo pa vsako jutro odstranjujejo. Če kdo noče v Saharo lahko na plaži jaha kamelo in konja in gre s padalom v luft, z banano in jeti pa po vodi. S padalom te dvignejo in parkirajo, da se počutiš kot Irena Avbelj. Nekateri so se pa sedem dni kopali v hotelskem bazenu in se potem pritoževali, da niso nič vidli! Halo!!! ... In vse to s Kompasom za 59.900 SIT + letališke takse + izleti + taksi + bakšiš, da o krokodilih ne govorim. Jaka s Kompasa pa zna vse o Djerbi. Bilo je tako dobro, da bi pisal do jutra. Tja pa ne grem več, sem videl vse.

Ally McBeal
25.09.2006, 13:08
Bi mi prosim kdo povedal kaj o hotelu Vincci Alkantara Thalassa? Ima kdo izkušnje z njim? Pa še nekaj me zanima: pravijo da na Djerbi ni pitne vode - kako je v resnici s tem? Že v naprej se najlepše zahvaljujem za odgovore.

Balonar
25.09.2006, 14:34
voda iz pipe ni pitna, ker imajo na Djerbi kar nekaj razsoljevalnic in razsoljujejo morsko vodo .. domačini sicer so navajeni da jo pijejo .. turisti pa lahko po dveh požirkih bookiramo WC za naslednjih par dni :)

kupuj ustekleničeno .. skoraj zastonj je ...

soncnica
29.09.2006, 17:52
do kdaj pa je na Djerbi dovolj toplo...mislm- do kdaj je "aktualna"?

Ally McBeal
29.09.2006, 19:17
kakšne imate pa kaj izkušnje z denarjem in dokumenti? Jih je varno puščati v hotelskih sobah? Ali je bolje uporabiti hotelski sef/nositi vse s seboj?

SloCop
30.09.2006, 11:01
kakšne imate pa kaj izkušnje z denarjem in dokumenti? Jih je varno puščati v hotelskih sobah? Ali je bolje uporabiti hotelski sef/nositi vse s seboj?

Midva sva bila tam pred dvema letoma. Najela sva sef vanj dala večino denarja, kartice in dokumente. V hotelskih sobah jaz osebno ne bi pšuščal ničesar, ker če ti kaj zmanjka imaš potem kup problemov. Najem sefa pa ni drag. Sabo nositi vse je pa bedarija... greš na plažo in hočeš v vodo... in kaj boš nekdo mora čuvat zadevo...
Najemi sef pa je :)

Sva bila pa v septembru in je bilo tudi ćez 30 stopinj. Sploh v shari :)

Lanu v Luxorju - Egipt v sredini septembra pa je bilo 50 Stopinj....... za znoret, pri 50 pa ne veš al boš prej umru po ''naravni'' poti al boš naredu samomor :) Vse kar lahko počneš je najdeš senco in si čisto pri miru :) Pa piješ in piješ :)

Glede vode... pri nas že doma vsi pijemo samo vstekleničeno vodo tako da je enako tudi na vseh dopustih. Plus tega v Tuniziji in Egiptu sva si tudi obraz in zobe umivala z vodo iz steklenice. Domačini pa ne pijejo te vode res, ker sploh ne živijo v turističnih središčih in nimajo te morske vode. Voda pa ne bom reku da smrdi ampak ima nek čuden vonj.... poleg klora še nekaj.... in že sam vonj in okus ko jo probaš te odvrneta od ideje da bi zadevo pil. Ustekelničena voda pa tudi najdražja ne pride dosti čez 100/sit na plasetnko. Seveda se dobi tudi za veliko manj, je pa dobro biti pazljiv da ni odprta, ker ti zna v kakšni čudni trgovini trgovec v prazno flašo natočit vodo iz pipe in ti jo prodat :)

Še en nasvet... sadje in zelenjavo tam umivajo z vodo iz pipe... tako da ni ravno dobro jesti nekuhane zelenjeave in neolupljenega sadja. Čeprav ... kupi Gin ali kaj podobnega in en požirek pred jedjo in enega po njej... ampak res po in pred vsako jedjo :) Pa ni težav.... midva tako jeva in sladoled ki ga naj ne bi, sadje, zelenjavo ...... sicer postaneš tisti čas malo alkoholik ampak se splača, glede na to kolk ljudi ima težave.... in tako uničen dopust je GIN prava rešitev :) Pa kupi ga že pri nas ker tam alkohola razen v hotelih kjer je drag ni

potovalka
30.09.2006, 21:52
V hotelu smo puščali dokumente in denar pač spravljen - ne pa v sefu. Glede na to, da nas je vratar pri izhodu iz kompleksa pozdravil po imenu prvi dan.......

No, mi smo se imeli lepo - harisso še sedaj ponudim k narezkom, kuskus pa še čaka..

SloCop
01.10.2006, 09:29
V hotelu smo puščali dokumente in denar pač spravljen - ne pa v sefu. Glede na to, da nas je vratar pri izhodu iz kompleksa pozdravil po imenu prvi dan.......

No, mi smo se imeli lepo - harisso še sedaj ponudim k narezkom, kuskus pa še čaka..

Jaz osebno ne bi tvegal..... tistih nekaj evrov kolikor stane sef za cel dopust ......... pomisli kaj boš nekje v afriki brez denarja, dokumentov..... pač moraš na veleposlaništvo da ti posodijo denar in izdajo potni list za vrnitev... pri nas moras denar vrnit, preklicat ukradene dokumente dat delat nove.... etc..... stoškov en miljon predvsem pa neprijetnosti.. zakaj za tistih 10 evrov kolkr bi dal za sef?

kobek
01.10.2006, 18:01
Jaz potujem na Djerbo sredi oktobra in nisem še zasledil nobenih mnenj o hotelu Venta club Iliade.Ali je bil kdo tam?Ali so izleti v Saharo samo dvo dnevni? Koliko vožnje (km) narediš pri izletu v Saharo?

SloCop
01.10.2006, 18:26
Jaz potujem na Djerbo sredi oktobra in nisem še zasledil nobenih mnenj o hotelu Venta club Iliade.Ali je bil kdo tam?Ali so izleti v Saharo samo dvo dnevni? Koliko vožnje (km) narediš pri izletu v Saharo?

mi smo bili 4 dni na safariju.... voznje je hm v km se ne spomnim je pa precej,

mrjerry
02.10.2006, 13:33
Hotel Penelope Beach .. super hotel o njem ni bi izgubljal besed .. ni napake .. all inclusive s hrano zelo dober .. hrana zelo dobra .. bi celo rekel da zelo evropejska .. si lahko mislite, da sem jedel kuhano govedino in pire krompir salato pa zeleno s papriko :2thumbs: .. in pil kokakolo :rolling: .. špageti boloneze, puran pecen, pohan, zelenjava, kobasice .. riž, in seveda veliko njihovih tradicionalnih jedi .. tist se nisem pritaknil .. ko sem lačen, raje jem tisto kar vem, da se bom najedel :D

Tunizija je bivsa francoska kolonija in ima posledicno dobro hrano. Ker sem bil tudi sam v penelopi ti lahko mirne duse zagotovim, da se lahko pozres od zalosti, da nisi probal tunizijskih jedi in si se raje naziral s hrano, ki jo lahko za jurja tristo dobis vsako nedeljo v poljubne neveckottrikilometre oddaljeni ostariji.

Upam, da si se vsaj flancatov napokal :approve::P

kobek
20.10.2006, 13:33
Midva sva bila tam pred dvema letoma. Najela sva sef vanj dala večino denarja, kartice in dokumente. V hotelskih sobah jaz osebno ne bi pšuščal ničesar, ker če ti kaj zmanjka imaš potem kup problemov. Najem sefa pa ni drag. Sabo nositi vse je pa bedarija... greš na plažo in hočeš v vodo... in kaj boš nekdo mora čuvat zadevo...
Najemi sef pa je :)

Sva bila pa v septembru in je bilo tudi ćez 30 stopinj. Sploh v shari :)

Lanu v Luxorju - Egipt v sredini septembra pa je bilo 50 Stopinj....... za znoret, pri 50 pa ne veš al boš prej umru po ''naravni'' poti al boš naredu samomor :) Vse kar lahko počneš je najdeš senco in si čisto pri miru :) Pa piješ in piješ :)

Glede vode... pri nas že doma vsi pijemo samo vstekleničeno vodo tako da je enako tudi na vseh dopustih. Plus tega v Tuniziji in Egiptu sva si tudi obraz in zobe umivala z vodo iz steklenice. Domačini pa ne pijejo te vode res, ker sploh ne živijo v turističnih središčih in nimajo te morske vode. Voda pa ne bom reku da smrdi ampak ima nek čuden vonj.... poleg klora še nekaj.... in že sam vonj in okus ko jo probaš te odvrneta od ideje da bi zadevo pil. Ustekelničena voda pa tudi najdražja ne pride dosti čez 100/sit na plasetnko. Seveda se dobi tudi za veliko manj, je pa dobro biti pazljiv da ni odprta, ker ti zna v kakšni čudni trgovini trgovec v prazno flašo natočit vodo iz pipe in ti jo prodat :)

Še en nasvet... sadje in zelenjavo tam umivajo z vodo iz pipe... tako da ni ravno dobro jesti nekuhane zelenjeave in neolupljenega sadja. Čeprav ... kupi Gin ali kaj podobnega in en požirek pred jedjo in enega po njej... ampak res po in pred vsako jedjo :) Pa ni težav.... midva tako jeva in sladoled ki ga naj ne bi, sadje, zelenjavo ...... sicer postaneš tisti čas malo alkoholik ampak se splača, glede na to kolk ljudi ima težave.... in tako uničen dopust je GIN prava rešitev :) Pa kupi ga že pri nas ker tam alkohola razen v hotelih kjer je drag niSamo malenkost o temperaturah: nikoli ne meri temperature na soncu!Lahko bo kdo pomislil , da si bil na dopustu na drugem planetu.

SloCop
21.10.2006, 17:19
temeprature so takrat uradno izmerjene temperature.... če bi meril na soncu bi že pri nas dosegel takšne

slatka
02.11.2006, 15:26
tud žganega ni.

Alkohol se dobi samo v hotelskih barih in je zelo drag.

Jaz sem bila pa junija na Djerbi in moram rečt, da bom šla drugo leto spet, saj takega dopusta ne doživiš kjerkoli! Skratka imeli smo all inclusive,tako da je bilo alkohola, kolikor in karkoli si si poželel, pa še nič ne bi zapravili, če ne bi šli na izlet v Saharo, pa kamele, krokodili... animatorji so se pa tudi tako potrudili da sploh ni bilo velike želje za odhod iz hotela, hrana je bila, da nisi vedel kaj vse bi vzel, da o vseh vrstah športa ne govorim: turnir nogometa in odbojke na mivki s sosednjim hotelom, lokostrelstvo, srfanje, mini golf, namizni tenis... da vse sploh ne naštevam.Skratka dopust, ki mi bo ostal v zelo lepem spominu!:)

tayaoo
15.02.2007, 19:41
ali je slučajno bil kdo v RYM BEACH hotel na Djerbi ?
Ima kdo izkušnje z Djerba - Gulet ?

:tenx:

SANDKO
01.03.2007, 19:04
Aloha!

Mene Pa Zanima Če Gre Gdo V ZaČetku Septembra Na Djerbo V Hotel Sidi Slim

In Pa Če Kdo Ve Prek Katere Agencije Je NajboljŠ It

Sabina Š.
06.03.2007, 08:48
Pozdravljeni!
zanima me , če je kdo že bil v hotelu MELIA PALM AZUR ali pa v LTI DJERBA HOLIDAY BEACH?

saskia
06.03.2007, 15:44
mi smo bili pred 4 leti v LTI HOLIDAY BEACH. izbrala sem ga zaradi lokacije, naj bi bil zelo blizu gl. mesta. nato se je izkazalo, da je to gl. mesto ena velika vas in smo bili tam s taksijem samo enkrat. se je pa izkazalo za dobro, ker je avtobus za izlete proti celini štartal iz našega hotela in smo lahko sedeli spredaj (npr. ko smo se vračali v zadnjem delu avtobusa klima skoraj ni več delala, ker je bilo tako vroče).

zvečer nismo imeli it kam na sprehod, ker praktično ni nikjer nič. smo se zadrževali bolj v hotelu ob vinu in šiši, otroci so imeli nek mini disco. najbrž so tudi zato naredili AI, ker nimaš it kam na kosilo.

hrana je bila meni dobra, ker imam rada to vrstno hrano, mož in hči sta se malo zmrdovala. lahko bi bil boljši izbor. tudi zajtrki so bolj skormni glede salam in sirov, imajo pa zelo dober jogurt (podoben grškemu). in malo slabši izbor kruhov, v glavnem samo bel kruh in bele štručke.

hotel ima uradno 4*, zasluži jih 3 in pol. je zelo čisto vse, ni pa novo. in kakšno manjkajočo ploščico so zamenjali z eno čist mem. bazen in okolica sta bila vedno čista, ležalnikov je bilo dovolj (ampak mi smo vedno zjutraj nesli brisače za rezervacijo, čeprav je pisalo, da se to ne dela). stacionirani smo bili ob bazenu in smo se hodili samo kopat v morje, do kamor je v bistvu blizu (skozi hotelski vrt in preko neprometne cestice). plaža pa taka kot vse tam naokrog.

tunizijski večer je bil samo enkrat, ravno tisti dan, ko smo imeli mi menjavo in nas ni bilo na večerji.

(PS to sem kopirala iz enega drugega foruma, kjer sem to pred dnevi že pisala)

Sabina Š.
06.03.2007, 19:25
Hvala za odgovor, moram povedati , da sem kar malce v dvomih?!

saskia
07.03.2007, 08:24
zelo je odvisno kaj želiš in kaj pričakuješ. mi smo se imeli odlično, sem pa zelo kritična in zelo zahteven gost. hrana je res individualna stvar in kot sem rekla - meni super, mož in hči (ki je cel teden jedla testenine in kruh) pa sta komaj pričakala govejo juho. od sadja je izbira samo lubenica, ostalo itak ne priporočajo. v primerjavi s sidi slim ali abirjem je lti zelo dober hotel, če pa želite, da je vse tip-top potem pa izberite 5*.

glede AI: mi ga nismo imeli, ker je bilo tisto leto možno samo polpenzion. mož je hodil na kosilo (natakrju je dal žepnino in se švercal), ki je bilo podobno kot večerje, vmesni prigrizki so bili pa palačinke in hot dogi. jaz sem v tisti vročini preživela ob piškotih od doma in iz bližnjega marketa.

Sabina Š.
07.03.2007, 17:44
:2thumbs: Preko katere agencije pa ste šli? Mi imamo namen potovati s Kompasom!?

saskia
08.03.2007, 07:39
mi smo šli z Intelekto (in sicer prvo leto, ko so šele štartali s to destinacijo iz Slovenije). v bistvu agencija nima veze, greš s tisto, kjer pride ceneje (opovedni riziko ima kompas kar 5%, kar je zdaleč največ, poglej tudi kdo ima zastonj parkiranje). je imela intelekta tunizijskega prevznika, kompas pa ima običajno adrio. adria mi je boljša v tem, ker si dlje na dopustu. mi smo pišli okrog polnoči, iz hotela smo šli pa že po kosilu. ker adria leti brnik-džerba-brnik, tunis air pa džerba-brnik-džerba. ima pa tunisair letala z ekrančki, kjer smo celo pot spremljali kje se peljemo, kajti pogled na italijo je bil fenomenalen.

Sabina Š.
08.03.2007, 19:19
Hvala za odgovor! Glede parkinga na letališču ni problema, ker smo doma v okolici letališča, tako da nas bo že kdo pripeljal.

lorena
10.03.2007, 15:43
Js sm bla pred dobrima dvema tednoma na Djerbi v hotelu LTI Holiday Beach. Kljub temu, da smo tja "uleteli" čist izven sezone, mi sploh ni blo dolgčas. V tem času je bil hotel sicer poln nemških penzionistov, sam sm prepričana da poleti ni tako. Nasploh sm bla zadovolna, hrana je bla dobra, animatorji zabavni in vedno pripravljeni, da te nasmejijo. Res je, da znajo bit nekateri Tunizijci zlo vsiljivi, ampak to je treba vzet v zakup. Tut oni hočejo sam zaslužit. Če bo šlo, bom z veseljem šla tja še enkrat med poletjem.

Sabina Š.
13.03.2007, 19:29
Js sm bla pred dobrima dvema tednoma na Djerbi v hotelu LTI Holiday Beach. Kljub temu, da smo tja "uleteli" čist izven sezone, mi sploh ni blo dolgčas. V tem času je bil hotel sicer poln nemških penzionistov, sam sm prepričana da poleti ni tako. Nasploh sm bla zadovolna, hrana je bla dobra, animatorji zabavni in vedno pripravljeni, da te nasmejijo. Res je, da znajo bit nekateri Tunizijci zlo vsiljivi, ampak to je treba vzet v zakup. Tut oni hočejo sam zaslužit. Če bo šlo, bom z veseljem šla tja še enkrat med poletjem.

kakšne so pa sobe?

lorena
13.03.2007, 19:43
Sobe so čiste, s tv-jem, sefom, klimo, brez kakšnih nepovabljenih žužkov. :) Ni to zdej nek luksuz, ampak če ti na kratko povem - normalne. Js nimam pripomb čez njih.

saskia
14.03.2007, 12:17
tudi meni so se zdele sobe zelo čiste. naša je bila v pritličju in smo kar čez balkon hodili.

lorena
14.03.2007, 17:19
Tudi naša soba je bila v pritličju. Vendar smo imeli enkrat hud naliv in je voda začela dobesedno zalivat hotel. Takrat se to pritličje ni izkazalo za tako super zadevo, ker je malo manjkalo, da bi voda preko balkona prišla v sobo in vse poplavla. Še dobr, da je prav čas odtekla. ;)

monterček
17.03.2007, 17:41
Lani maj smo odšli štiri članska družina (dva odrasla in dva majhna otroka 4.in 2.5let) na djerbo in bilo je prekrasno.Bili smo v Penelope beach all inclusiv.Ker se vsi izleti vežejo na agencijo Intelekta smo bili po pogovoru z ostalimi turisti malo skeptični glede cene.Mi smo se glede na starost otrok odločili za obisk Otoka flamingov in krokodilje farme v režiji agencije.Bilo je nepozabno.Smo pa preračunali,da obisk krokodilov v režiji agencije res pride malo dražji (razlike minimalne ).Z agencijo ti razkažejo muzej,vas,...Prednost je vodič,ki ti razloži kaj zanimivega, v lastni režiji po vidiš samo krokodile.
Glede naše izkušnje predlagam vseeno izlete v režiji agencije, ker vodičke naredijo ful žur.
Uživajte

grem
18.03.2007, 08:48
mi smo šli z Intelekto (in sicer prvo leto, ko so šele štartali s to destinacijo iz Slovenije). v bistvu agencija nima veze, greš s tisto, kjer pride ceneje (opovedni riziko ima kompas kar 5%, kar je zdaleč največ, poglej tudi kdo ima zastonj parkiranje). je imela intelekta tunizijskega prevznika, kompas pa ima običajno adrio. adria mi je boljša v tem, ker si dlje na dopustu. mi smo pišli okrog polnoči, iz hotela smo šli pa že po kosilu. ker adria leti brnik-džerba-brnik, tunis air pa džerba-brnik-džerba. ima pa tunisair letala z ekrančki, kjer smo celo pot spremljali kje se peljemo, kajti pogled na italijo je bil fenomenalen.

Letos julija gremo na Djerbo s Kompasom in naj bi leteli z nekim Tunizijskim prevoznikom Nouvelair res pa je da ko sem plačal v agenciji še niso bili 100 % prepričani da bo res tako.Pri letalskih destinacijah se res lahko pojavi problem,da si v najslabšem primeru lahko tudi skoraj ob 2 dneva.Drugače z družino odhajamo v hotel Vincci Djerba resort,če kdo pozna lahko kaj napiše me pa zanima tudi glede plaže in morja (trava,valovi)glede katere so na forumu najbolj deljena mnenja - vse od rajske pa do popolnoma zanikrne se lahko prebere.Najbrž to pomeni da bo torej nekje vmes ,kar bo čisto ok se pa vseeno zahvaljujem,če je kdo bil v tem hotelu oziroma pozna realno situacijo.
LP.

monterček
18.03.2007, 09:38
Tudi mi smo leteli z tem aviono pa je blo čisto uredu,navam kakšni problemi najbi bili.V tem holelu nismo bili je pa bil takrat tam par mladoporočencev jn sta pohvalila vse.Glede plaže pa tako:za morje bolj povdarjajo meduze,plaža je mivka, senčniki,res lepo.POZOR najbolj so nadležni prodajalci,ki te kar ne izpostijo.Prodajajo od tradicionalnih kap,puščavskih rož,verižin.Najbolje je da jih ignoriraš.Bolje da se ne spustiš v pogovor z njimi ker boste kaj hitro iz obupa spokali v hotel.Nadležni pa so tudi z kamalani.Predvsem pa barantajte!!!!!
Sicer pa imajo hoteli krasne bazene.

grem
18.03.2007, 16:48
Tudi mi smo leteli z tem aviono pa je blo čisto uredu,navam kakšni problemi najbi bili.V tem holelu nismo bili je pa bil takrat tam par mladoporočencev jn sta pohvalila vse.Glede plaže pa tako:za morje bolj povdarjajo meduze,plaža je mivka, senčniki,res lepo.POZOR najbolj so nadležni prodajalci,ki te kar ne izpostijo.Prodajajo od tradicionalnih kap,puščavskih rož,verižin.Najbolje je da jih ignoriraš.Bolje da se ne spustiš v pogovor z njimi ker boste kaj hitro iz obupa spokali v hotel.Nadležni pa so tudi z kamalani.Predvsem pa barantajte!!!!!
Sicer pa imajo hoteli krasne bazene.

Hvala za odgovor sem pa seveda pri problemu mislil na vozni red ,ki ga je omenila že saskia ko so prišli v hotel ob polnoči ,sicer so odšli po kosilu lahko pa bi se vračali tudi zgodaj zjutraj kar se pri čarterjih rado dogaja .Kar pa se same vožnje z letali tiče pa je itak največja nevarnost kako varno po cesti prispeti na letališče.

monterček
19.03.2007, 08:22
Hvala za odgovor sem pa seveda pri problemu mislil na vozni red ,ki ga je omenila že saskia ko so prišli v hotel ob polnoči ,sicer so odšli po kosilu lahko pa bi se vračali tudi zgodaj zjutraj kar se pri čarterjih rado dogaja .Kar pa se same vožnje z letali tiče pa je itak največja nevarnost kako varno po cesti prispeti na letališče.

REs,mi smo leteli iz Brnika in smo prišli okrog polnoči na Djerbo.Je pa dobro to da se vrečaš iz Djerbe po zajtrku.Če pa letiš iz Maribora prideš na Djerbo okrog treh popoldne,vračeš pa se od Sedmih zjutraj.Tako da bodite srečni za odhod iz Lj.,ker so bili ljudje na odhodu iz Mb čist nesrečni ker so mogli ustat zadnji dan iz odhod ob petih zjutraj (brez zajterka).Predstavljaj si kako je bilo družinam z majhnimi otroci.

Edvard
19.03.2007, 10:07
Ojla, ker smo bili zadnji dve leti v Abirju, me zanima, če je bil kdo že v Hammametu (hotel Fourati) in poda kakšno mnenje o tem hotelu, ki je nekako v podobnem cenovnem razredu kot Abir. Ker je to debata o Djerbi lahko povem, da smo bili v Abirju v glavnem zadovoljni, seveda moramo vzeti v ozir, da pride npr. v drugi polovici Junija dopust (2 tedna) 4-članske družine (2+2) cca. 1300-1400€, kar je precej ugodneje od večine drugih destinacij s 4. ali 5. zvezdicami, razlika pa mislim da ni tolikšna kot je razlika v ceni ! Da je Abir kar ugodna izbira pove že podatek da so vse kapacitete pokupljene takoj po objavi kataloga...Še enkrat pa prosim kogarkoli z izkušnjami iz Fouratija...Lp

potovalka
19.03.2007, 18:11
Letos julija gremo na Djerbo s Kompasom in naj bi leteli z nekim Tunizijskim prevoznikom Nouvelair res pa je da ko sem plačal v agenciji še niso bili 100 % prepričani da bo res tako.Pri letalskih destinacijah se res lahko pojavi problem,da si v najslabšem primeru lahko tudi skoraj ob 2 dneva.Drugače z družino odhajamo v hotel Vincci Djerba resort,če kdo pozna lahko kaj napiše me pa zanima tudi glede plaže in morja (trava,valovi)glede katere so na forumu najbolj deljena mnenja - vse od rajske pa do popolnoma zanikrne se lahko prebere.Najbrž to pomeni da bo torej nekje vmes ,kar bo čisto ok se pa vseeno zahvaljujem,če je kdo bil v tem hotelu oziroma pozna realno situacijo.
LP.

Bili v Vinciju lani. Plaža je oddaljena cc 500m, kar je zame super ker pelje pot mimo trgovine, kejer smo nabavili vodo in sadje za mularijo. Trgovina na hotelski strani je cenejša od tiste na levi.
Na plažo pelje tudi vlakec ali pa si privoščiš konjička na zadovoljstvo otrok.
Plaža pa je mivka in odvisna od vremena. Če je vetrovno nanese kar nekaj trave, čeprav se fantje zelo trudijo in jo pridno grabijo.
Voda je bila zame super ugodno topla, kar pomeni da če je temperatura medija manj kot 28 stopinj me ni niti blizu.

Hrana čudovita - kuskus je enkraten - bolj ko greš v notranjost boljši je. Šli smo namreč tudi na safari in sem začimbe za kuskus kupila od neke babice, ki me je seveda opetnajstila do fula - začimbe so pa res super in niso samo v oranžno pobarvan mleti sladkor, kar je na tržnici " zbarantala " moja sodelavka.

bukuna
21.03.2007, 21:28
:helo: Lep pozdrav!

Prebral sem vse, kar ste do sedaj napisali in sem močno zmeden:rolling: , kar se Djerbe in Sidimansourja tiče.

Letošnji dopust sem se odločil preživeti v Sidimansourju od 26.6. - 10.7.

Gre še kdo:confused: ??

Zanima ma pa sam 1 stvar. Prosim, da odgovorite samo tisti, ki ste imeli ALL IN. v Sidimansourju. Prosim Vas, če mi lahko opišete, kaj je za jest:ham: pri vseh 3 obrokih in KAJ JE S PIROM :dontknow: (je al ga ni, pa ne uni al kej podobnega - tisto ne štejem za pir:nono: ).

Hvala v naprej!:tenx:

Marko

Sabina Š.
22.03.2007, 08:45
Pozdravljeni, Mene Pa Zanima , Če Je Že Kdo Bil V Hotelu Melia Palm Azur In KakŠne Ima IzkuŠnje??!!

sakic12
17.04.2007, 18:30
Pozdravljeni,
zanima me če ima kakšne izkušnju v Djerbi(kakšni so standarti itd-)
Vsaka informacija bi mi prišla prav.

tayaoo
17.04.2007, 20:26

Prebral sem vse, kar ste do sedaj napisali in sem močno zmeden:rolling: , kar se Djerbe in Sidimansourja tiče.

Zanima ma pa sam 1 stvar. Prosim, da odgovorite samo tisti, ki ste imeli ALL IN. v Sidimansourju. Prosim Vas, če mi lahko opišete, kaj je za jest:ham: pri vseh 3 obrokih in KAJ JE S PIROM :dontknow: (je al ga ni, pa ne uni al kej podobnega - tisto ne štejem za pir:nono: ).

Marko

saj ni vse v pivu :d , neke vrste pivo je ...malo spremembe :2thumbs:
za jest je kuskus na več načinov, pašta, meso, zelenjava, veliko dobrih sladic :ham: :ham: :ham:

potovalka
23.04.2007, 10:03
Pir je kar dober. Sem si prinesla stekleničko domov, ker jih zbiram. Ne vem pa kje ga delajo - je vse napisano podobno kot EKG.

Izven hotelov pa pira v pravem pomenu ni - ti prinesejo nekaj brezalkoholnega - skratka bolje je naročiti pomarančni sok in kapnit malo dodatka.

To smo mi delali v sahari. Pa te potem ni toliko prizadelo ali je res fatamorgana ali ne.

soncnica
23.04.2007, 10:35
ok...na kratko- kakorkoli pogledamo, je morje za kopat uredu, sprehajanje in nočne pohode/ponočevanja pa lahko pozabiš, ko gres na djerbo?

tvoja bivsa
24.04.2007, 07:24
rad bi šla na djžerbo pa ne vem kere kopalke lahko sploh sabo vzamem. enodelne al dvodelne?
moj dragi bivše gre tut tja pa ga moram met skos na oku

arturius
30.04.2007, 12:35
rad bi šla na djžerbo pa ne vem kere kopalke lahko sploh sabo vzamem. enodelne al dvodelne?
moj dragi bivše gre tut tja pa ga moram met skos na oku

Na Djerbi ti ne bo nihče težil zaradi kopalk (samo ne jih slečt v javnosti!), bodo pa ti non-stop težili, da kupi kaj.

To da greš težit svojemu bivšemu je precej psiho :veryevil:, ampak Djerba niti približno ni plac za pecarjenje, ker je nočno življenje zelo borno in alkohol težko dostopen in drag.

V bistvu bi ti bolj svetoval, da raje idi sama v Grčijo in si tam poišči kakega novega tipa, pa pusti bivšega naj se sam ubada z nadležnimi trgovci in arabsko hrano, ki jo povsem uničijo, da bi jo evropske družine na oddihu lažje sprejele.

za life
22.05.2007, 06:54
na djerbo nameravam konec avgusta oz. začetek septembra. zanima me, ali je šel kdo izmed vas na 3-dnevni safari (se splača it?)? kateri hotel priporočate (nekaj solidnega, 4*)?

mrjerry
22.05.2007, 12:52
Penelope Beach :approve:

mrjerry
22.05.2007, 12:54

Marko

V hotelih ni problemov s tocenjem alkohola. Osebno sicer nisem pil piva in ne znam povedati, kaksnega imajo. Imajo pa ga.

za life
25.05.2007, 14:32
Kaj pa tile hoteli: Diar Yassine, Mariqueen, Sidi Mansour, Vincci Djerba Resort in Abir? Jih kdo pozna/je že bival v teh hotelih? Kakšna je hrana? Zanima me predvsem splošen vtis, ki ste ga dobili vi.

Hvala.

Natttasaaa
25.05.2007, 17:57
Bila sem v Abirju. Za to ceno je res super hotel,hrana je tudi ok.

vesela
26.05.2007, 12:31
Hojla,

sprašuješ za hotel Diar Yassine. hotel je čist, urejen, z velikim bazenom. Poleg hotela je restavracija Le Pirate in Cagge bleu in še ena kavarna. tudi manjši kompleks prodajalne je (trgovina z prehrambenimi artikli in kramarija - za moje pojme). V restavraciji imajo tudi glasbo, tako, da lahko zaplešete če vas je volja. Žal do hotelske plaže je treba mal se sprehositi, vendar to vzemite kot rekreacijo. jaz sem hodila na plažo mariquen hotela , pa ni blo frke. Domačini so ful prijazni, res je da so mal vsiljivi prodajalci, a če ne pokažeš zanimanja te kar pustijona miru. Še bolje je, če se oblečete kot poslovna oseba, potem pa imata itak mir pred njimi.

Tudi hotel Abir je v redu, podobno kot Diar Yassine. Če potrebujete hotel zgolj za to, da prespite v kolikor toliko čisti postelji, da se lahko stuširat in pri hrani niste preveč izbirčni, ni potrebe trošiti denarja za hotele 4 ali 5 zvezdic.

jaz sem bila zadovoljna v Yassinu.

pa uživajte na počitnicah na Djerbi.

Zabavate pa se lahko toliko kot to hočete sami - imajo tudi diskoteke, kamor lahko zavijete, greste igrati golf, greste na izlete., skratka ni samo poležavanje.

lp

vesela:)

lump muck
26.05.2007, 18:53
kaj so visje cene kot tu?

zverchek7
01.06.2007, 08:57
lepo pozdravljeni.s punco se odpravljava 19.6.2007 na djerbo...v hotel sidi slim...pa me zanima....zato me je malo matro frbec,pa sm šu mal na forume brat...evo sm vas ujago...pa vas mama.sm novinc...ZATO MAL SPOŠTOVANJA...(HEHE SEJ NE)
uglaunem mene malo bolj zanimle ,,,kok je kj oddaljen hotel od palže ,kaj vse lahko pričakujem od alllinkluziv,je veliko 380€na osebo ter ALI SO RES ZASTON ALKOHOLNE PIJAČE pri allinkluziv??
hvala za vaša mnenja in odgovore...pa ljepu se mejnte

grem
16.06.2007, 08:56
Tudi mi gremo na Djerbo v hotel Vincci Djerba resort in ze koooomaj cakam....gremo pa 21.06. iz Brnika se kdo :)
ČAO.
Napiši kako je bilo ko se vrneš.V isti hotel gremo 16.07.

raa
21.06.2007, 18:59
Sporočte pol kako je blo! :)

Hej !

Evo danes sem se vrnila in moram reči, da bi šla najraje kar takoj nazaj. Bila sem v hotelu Jerba Menzel, in bilo je super! Hrana je prilagojena Evropskim turistom, tako da ni bojazni glede želodčnih težav....... Postrežba je tudi ok, animatorji pa so fantastični, in poskrbijo, da ti resnično skozi cel dan ni dolgčas.......:2thumbs: :2thumbs: :2thumbs:

raa
21.06.2007, 19:03
Pozdravljeni,
mi potujemo na Djerbo 28.06. Vzeli smo AI v El Mouradi Menzel hotelu. Je morda kdo že bil v tem hotelu ali morda potuje sedaj v tem terminu? Kar je videti po slikah, je dokaj dobro.

LP

Danes sem se vrnila od tam in bilo je fantastično. :2thumbs: Odločeni smo, da se septembra vrnemo.....:blush:

zverina
22.06.2007, 11:11
Danes sem se vrnila od tam in bilo je fantastično. :2thumbs: Odločeni smo, da se septembra vrnemo.....:blush:

s kero agencijo ste šli?

ZivaA
22.06.2007, 15:07
Tudi midva odhajava 26.6.07 na Djerbo v hotel Vincci Alkantara Thalassa. Let imava iz Graza, upam da bo potoval še kdo iz naših krajev in ne samo avstrijski penzionisti -:))) Vsem želim super dopust, v kar ne dvomim, bislema, see you on wahda ena -:))))

cinca
22.06.2007, 18:40
leppozdrav vseam,tudi jaz sem se vrnila iz Djerbe,bilo je fantastično,v septembru se najverjetneje tudi jaz vračam,....vsega je dovolj,tudi alkohola ( seveda v hotelu pač ),...nepozabno !

raa
23.06.2007, 14:44
s kero agencijo ste šli?

Vplačali smo na agenciji sun hollidays, organizator potovanja pa je oasis tours. Ta hotel pa sem drugače zasledila samo še pri xxl turizmu.

Če se odločite vam sigurno ne bo žal........;)

moonlord
24.06.2007, 09:06
Zanima me če kdo ve kje bi dobil najceneje samo povratno karto za letalo za djerbo? Ni važno ali je redna linija ali pa čarter. Verjetno je čarter cenejši

Hvala za info

ZivaA
24.06.2007, 10:14
Pozdravljen,
Tole sem našla, letalska karta na Djerbo 130 EUR se mi zdi kar ugodno... Lep pozdrav, Živa

http://odklop.com/index.php?st=a3-slo&ref=16280&kam=DJE&o1=Djerba&pop=&o2=Letalska+karta&kaj=-&kat=-&age=SMR&lng=

muhacece
25.06.2007, 15:47
Mene pa zelo zanima, ali je že kdo šel na Djerbo s TA RELAX in sicer na program Po poteh Ali Babe. Planiram, da bi šli oktobra, pa nisem čisto sigurna, ali je program ok ali ne. Ali pa morda Globturjev program. Karkoli, ima kdo kakšen odziv, mnenje?
Hvala!!!!!

lola4
26.06.2007, 00:35
Selam..Vrnili smo se danes, bilo je OK, sam vroče je bilo kot v peklu res, Ampak vse se da prenašati bolje kot tu.......Če ima kdo kako vprašanje kr na plan...Djerba je zakon vse je tko kot mora biti, sam je pa res , da moraš izbrati pravi hotel. Več daš več imaš..........Preverjeno, zato svetujemo raje mal več plačajte za destinacijo, pa boste se lepo imeli.....dobra plaža je ZAKON
Želim vsem , ki na Djerbo potujete LEP DOPUST.

buni
26.06.2007, 13:28
Vplačali smo na agenciji sun hollidays, organizator potovanja pa je oasis tours. Ta hotel pa sem drugače zasledila samo še pri xxl turizmu.

Če se odločite vam sigurno ne bo žal........;)

Živjo, kakšna je pa kaj okolica hotela, je kaj za videti (peš) ali je bolje vzeti taksi in iti kam drugam? Po slikah sodeč je hotel precej dober, kakšno je vaše mnenje in izkušnja?
LP

aleks1
01.07.2007, 10:10
Mene pa zanima vaša izkušnja glede na magic life na celini in na djerbi . Zanima me predvsem razmerje med ceno in kvaliteto in dejansko uslugo glede na ostale hotele tipa s 5 zvezdicami. Pa še nekaj , ali se najde kakšna zabava za 12 letnega kratkohlačnika :rolling: ? Hvala vam za mnenja!:)

lola4
02.07.2007, 21:17
Alex 1 haj.........Naj ti povem, da zabava se v hotelu 5* najde tudi zanj ne skrbi.......animatorji OK, čez cel dan do 24 ure...........mislim da če si izbral hotel 5 ne sekriaj se, Sem bila že 3x na Djerbi in še bom šla.Jeseni spet grem tja, svetujem pa ti vzemi še ALL potem si car- vse imaš uključeno pa cena tud ni pretirana 560 cca eur na osebo. Ješ in piješ kot hočeš vse kar je tam...........prigrizki pijače vse
razmisli pa javi se kaj ko prideš, če greš OK? papa

SuPerGiR|
03.07.2007, 11:24
lola4 v katerem hotelu si pa bila? In kje? Si bla na kakšnih izletih ali si šla kam sama?

grosika
03.07.2007, 16:08
Hello!
Mene pa zanima, če gre kdo na Djerbo 19.7.?? Mi2 z fantom greva z intelekto in sicer v hotel HAROUN 3*+!
Prebrala sem že ceu forum o djerbi, hotelih...a o tem hotelu nisem našla nobene informacije :(
Je mogoče kdo že biu tam ali ga vsaj videl?? Na slikah izgleda dobro, a slike lahko varajo...
Prosim, če ma kdo kakršnekoli informacije o tem hotel, naj me kontaktira

LP

lola4
03.07.2007, 22:08
alex 1 in super girl haj.....bila sem v jotelu Sprinclub je sicer lastnik Italija, Super girl tega hotla ki si ga opisala ne poznam.Na Djerbi je cca 125 hotelov tko da sorči . Mal je treba gledat pri izbiri da je hotel ob plaži, ker eni hoteli imajo plažo kr dost daleč....pol pa s kočijami ali pa z vlakci vozijo na plažo. Bazeni so pa itak pri hotelu eni manjpi drugi velji , tko kot sem povedala mal več daš pa verjemte mi se splača. Uživajte dopust.....vsekakor je bolje kot HR , v Tuniziji si car, na Djerbi itak še bolj......kaj naj rečem probajte........čaooooooooo

lola4
03.07.2007, 22:12
uf pozabila super girl bila sem na tdbeh izletih tokrat
krokodilja farma
pa izlet do dveh največjiš mest na Djerbi, mal smo si ragledal, mal kupoval, pa še najvišji vrh Djerbe smo si ogledal, vsega ti pa res ne emem povedat , ker pol ne bo bo zanimivo ane* Safari pa v tej vročini do sred septembra ne priproroćam OK? čaoo

lola4
03.07.2007, 22:15
uf se opravičujem za napake pri pisanju vsem...................deca spi pa tipkam pred ekranom v temi OK nočka

katrina
06.07.2007, 20:56
No pa smo se tudi mi vrnili iz Djerbe....bili smo 14 dni in ne morem prehvalit....se sedaj se aklimatiziram nazaj na SLO...pa tak mraz je tle :( dol pa vrocina vrocina in se enkrat vrocina ampak se je dal zdrzat....bili smo v hotelu Vincci Djerba resort in je bilo vse ok...hrana super...animatorji zelo v redu cez cel dan se je dogajalo in se za naso pupo je bilo veliko animacije...mini disco,mini klub in se kaj bi se naslo....tako da se se bomo vrnili na Djerbo....

LP

lana
07.07.2007, 21:12
Mi pa potujemo z družino v Djerba Sun 26.7. iz Maribora, pa me zanima kdaj gre letalo iz Mb in kdaj se vrača.
Nimamo še napotnice.:)

cinca
08.07.2007, 14:03
lep pozdrav !
Najprej morem povedat,da vam kr zavidam,ker sem pred 14 dnevi letovala prav vhotelu sun club,...bila zeeelo zadovoljna,bi se kr vrnila.
glede letala je bilo tako,da smo iz mb leteli ob 14.40h,pristali na djerbi ob cca 17h,vrnili pa smo se v mb ob 15h,iz hotela smo odšli ob 9h zjutraj,...če so odhodi še isto pa žal ne vem,...skratka uživajte,....:p

pardon ne nismo bili v mb ob 15h,pač pa ob 14h,...

Fallenangel
08.07.2007, 18:52
Lep Pozdrav!

Z Punco sva se odločila da bi šla na Djerbo in sicer v hotel Djerba Sun. Zanima me, kako je v tem hotelu glede hrane, pijače, ... in kako je glede plaže ter bazenov??? Če ima kdo slike od plaž, bazenov...

cinca
08.07.2007, 22:13
oj,...glede hotela djerba sun,meni osebno je bilo zelo všeč,hrana zeeelo dobra,velika izbira ,...jedla sem tudi solate,pa ni bilo diareje,...osebje zelo prijazno,zelo dobre animacije čez cel dan do 23h.
Glede pijače pa če imaš AI ni problema,pivo je,sicer ga točijo po 2dcl,so neki koktajli ( njihovo žganje+ juice ),coca-cola,kava,voda,vino (mmm zelo dobro )!Sicer je pivo v baru dokaj poceni mislim da je steklenica njihovega piva 0,33 cca 1EU ( pivo je sicer nekoliko manj alkoholno).Zeeeelo drago pa je v diskoteki.Po 2 uri pa alkohola ni več za dobit.Bazen je zelo urejen,zelo topla voda,tudi otroški bazen,na plaži je tudi pijača na AI,vendar je plaža pač tako,veliko morske trave,nadležni prodajalci,kamele,meduze,....na bazenu pa res uživaš.Sicer je zelo sanjsko,morje trkizno,....joj,....res vsem zavidam ki še greste tja,....:approve:

mejte se fajn in uživajte še zame !

NAT
09.07.2007, 09:42
Mi gremo z družbo (13 komadov z otroci) na Djerbo v četrtek 12.07. Prebukirali so nas iz Venta Club Iliade / Helios v Hotel El Mouradi Menzel, pa še vse izlete so nam zato dali gratis. A kdo pozna ta dva hotela za primerjavo?
Na Djerbi smo že bili enkrat oktobra, par let nazaj in šli na izlet v puščavo (Douz). A je bil kdo tam v juliju? Temperature so za preživet al ne?
hvala za odgovore

ajdica23
09.07.2007, 10:16
Živjo, mi2 s fantom greva na Djerbo 16.7.2007. Potujeva iz Brnika, z agencijo atlas (posrednik agencija xxl)
Zanima me, ali gre še kdo ta termin .
Ali ima kdo kakršne koli izkušnje s hotelom Sidi slim *.

sova
09.07.2007, 11:27
5.7. 07 smo se vrnili z Djerbe (hotel sun club). Bili smo več kot zadovoljni. Najbolj so me presenetili ljudje. Tolikšne prijaznosti in dobrovoljnosti hotelskega osebja nisem pričakovala. Če velja rek "turizem smo ljudje", potem ta rek na djerbi resnično dobi svoj pomen. Glede na to da je hotel malo starejši je bil urejen, zelo čist, tako sobe, kot vsi ostali prostori in zunanjost hotela . Hrane je bilo več kot dovolj za vse okuse. Ponujena hrana je bila na lep način predstavljena in dekorirana prav tako so z razporeditvijo bifejev za hrano preprečili gužvo in nabiranje vrst.
zelo zadovlojna je bila tudi hčera (15 let) in bi še kar ostala kakšen teden, pa tudi nečak (11 let) je bil navdušen.
če strnem: zelo zelo zadovoljni, prepričana sem da sem bomo še vrnili. Priporočam vsem ki so odprti za drugačnost in jih ne bo motilo da pač 7 dni ne bodo jedli šniclov.

neia*
10.07.2007, 13:21
no .. pa da se še jaz razpišem ..
pravkar prispela z Djerbe .. in bi dala vse da bi lahko tam ostala .. :( :sad:
najprej nekaj o domačinih ..
zelo prijazni ljudje.. čisto nasprotje slovencev .. to moreš doživet da razumeš .. turiste sprejmejo z takim navdušenjem .. sicer res, da so vsiljivi s prodajo .. ampak to sodi zraven .. pozdraviš .. rečeš ne .. in greš dalje .. v turistični coni jih većina zna nekaj slovenskih besed: dober dan, kako si, dobro ..
bili smo v hotelu Abir ..
same pohvale ..
naj začnem s sprejemom .. sprejeli so nas zelo lepo .. brez kakršnih koli problemov .. sobe so zelo čiste ..
okolica hotela ..
na voljo maš kočije, da te peljejo do plaže .. na plaži lahko jahaš kamele, konje .. te pripnejo na padalo in vlečejo s čolnom okoli .. surfanja je blo dosti .. drugače so pa na voljo tudi slamnati senčniki, ležalniki in ostalo ..
animatorji ..
skozi v akciji .. ne more ti bit dolgčas .. skozi se nekaj dogaja .. od waterpolo do nogometa do minigolfa do vodne aerobike .. zvečer je za najmlajše mini-disco .. ob desetih je vsak večer show .. showe pripravljajo take, da se polulaš od smeha .. animatorji drugače tut full prijazni .. vidi se, da delo opravljajo z veseljem .. z gosti se ful pogovarjajo.. če si pri bazenu dostikrat prisedejo .. da se spoznate .. ampak ne na vsiljiv način ... full se menijo .. no po showu okrog 11h .. sledi še muzika pri bazenu .. grejo vsi na oder in plešejo .. animatorji tudi ..
animatorju, ki so meni ostali najbolj v spominu ..
rico - ful prijazen .. rad naveže stike .. dela ful z veseljem .. ni tak da bi pač delau kr bi pač mogo .. ful se meni .. ko te vidi se ti nasmeji do ušes gor .. polepša ti ful dan ... luškan, simpatičn .. vse pohvale .. preko je meu ponavadi waterpolo .. ful naveže stike z ljudmi .. pozdravljajo ga vsi povprek .. radi ga majo
alex - facaa .. hiperaktivn človek, ki mu nikoli ne zmanjka energije .. v sebi ma nekaj, kar drugi nimajo .. ko vstopi v prostor se vsi nalezejo njegove energije .. showe pripravlja take, da ni variante da si resn polek .. ampak tudi kakovostne .. ne da bi bli zdaj kr nekaj da pač ljudi malo nasmejijo .. ampak tkae, da ti v spominu ostanejo .. ne moreš ga zgrešit .. publiko spravi na noge v sekundi in pol .. ljudje ga obožujejo ..
rio - človek ki z obrazno mimiko in telesno govorico toliko naredi .. sploh ni treba, da govori v jeziku istem kot ti .. sploh ni treba da ga razumeš .. pa je smešn .. ampak ne tak da bi biu klovnast .. ampak ful faca ..
šef animatorjev - uglajen .. na nivoju .. vidi se da dosti da na to, da je animacija res dobra .. ponavadi vodi različne showe .. francoz .. govori več jezikov .. preko ma vodno gimnastiko .. fajna stvar .. skozi se heca .. ampak on je popolnoma resn polek ...
gigi - edino dekle med fanti .. na začetku mi je šla na živce .. ampak rabiš nekaj časa da jo vzljubiš .. taka navihana .. mila .. ki pa zna bit ful energična .. mislim, da ma otroke pa minidisco čez .. otroci jo obožujejo ..
pol pa sta še bla dva animatorja, katerih imen nisem ujela .
oba malo manjša .. en malo mlajši .. en pa starejši ..
sicer ne izstopata toliko od ostalih .. ampak tudi .. sodelujeta v showih ..
animation team taki, da ga iščeš ..
drugač pa je v hotelu tudi ponujena masaža, jacuzzi, v bistvu je v hotelu tudi spa ..na tone različnih masaž .. masirajo tako moški kot ženske .. tako da si lahko izbereš, žensko al pa moškega ..
čeprau ma hotel 3 zvezdice .. je sanjski .. sicer ne toliko zaradi sob .. ampak zaradi animacije, okolice z bazenom, ponudbe ..
naj omenim še janeza iz trgovinice prio recepciji .. takoj ko vstopiš v hotel na levi strani .. star je nekaj čez 20 let in govori 9 različnih jezikov, med njimi tudi slovensko ..
djerba je pa znana kot otok tisočerih palm .. to je še milo rečeno .. palme palme palme palme .. full lepo .. ni preveč vroče .. lahko si tudi v senci, če ti je res prevroče .. en tedn tam je premalo .. definitivno .. vsi ful prijazni .. domačini sicer malo vsiljivi .. ampak na prijazen način .. ženske boste tu pa tam slišale kakšno pohvalo, ampak dalje od tega ne bo šlo ..
kdorkoli še pač gre tja - HAVE FUN !
:)

mcclane
15.07.2007, 13:48
Pred parimi dnevi sem se vrnil iz Sidi Mansourja in je bilo res odlično. Tako kot so napisali že pred mano so animatorji res super, hrana je dobra, morje odlično!

Ali kdo ve imena tistih komadov ki jih vrtijo na začetku večernih fešt? Eden se gre o tequili drugi pa se gre nekako tako "kesi, kesa...." Thanks!

freya
17.07.2007, 11:38
A je v zdajšnjih temperaturah za preživet v Djerbi?

mrjerry
17.07.2007, 14:05
Zdajle gledam vremensko na eni spletni strani in navajajo, da tam ni bistveno drugace, kot tukaj. Temperature ne presegajo 32 stopinj. Tudi ce se jih nekaj doda, si na max na 40. Pri tem, da je v neposredni blizini klimatiziran hotel, bazeni... Jaz bi zamenjal takoj ta moment za Ljubljano :p

freya
17.07.2007, 22:41
Upam da je res tako,...čeprav 14 dni prekladanja po klimatiziranem hotelu zame ne bi bil dopust ;)

nina_nana
19.07.2007, 08:58
zelo zelo mikavna destinacija...niti ne tako draga za to kar vse ponuja...
js cilam na djerbo za letos...

Rožca*
22.07.2007, 15:17
Mi gremo na Djerbo 13.8 in sicer v hotel Sidi Mansour****. Zanima me če je že kdo bil v temu hotelu in ima kaj informacij kako je dol. Plaže, hotel, ljudje, nočno življenje? Kar koli :]

Mi gremo prek gta Ilirika, gre še kdo ta termin na Djerbo [13.8]??

bukuna
22.07.2007, 17:06
Sidimansour, če maš allinclusive pol ste ga na***al. Bil dol 14 dni, vsak dan zmankalo kozarcev, krožnikov, na pir si čakal ko majmun, na plaži neočiščeno, pred plažo 3x metalo fekalije v zrak, kot kak gejzir... Upam, da greš HB, sam pol pa ful dnarja uzem s sabo, če češ kak pir spit (2,5dl = 2,5€).

mala.
22.07.2007, 20:06
Glede SidiMansourja pa čist nič več ne razumem..... Eni govorijo vse najboljše, drugi vse najslabše... :dontknow: Nameram bukirat , pa ste me čisto zmedli...
Kakšne dodatne informacije za lažjo odločitev?

Balonar
24.07.2007, 07:44
Penelope Beach na Djerbi je zakon .. bil lani ... nekje v tej temi je moj opis ..

mala.
24.07.2007, 10:54
Kaj pa hotel Byblos 4 zvezdice? Pozna kdo?