Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : koliko nas evropa pozna?

angel
08.06.2005, 11:14
Meni se je zgodilo,da so me v Italiji (Rim) vstavili vstavili karabinjerji,kateri so imeli kontrolo prometa in so me vprašali zakaj imam na avtu zalepljeno SLO nalepko,če so na njem austrijske tablice. Nato sem jim razlagal,da so to slovenske tablice in,da SLO piše tudi na prometni.In oni meni POLA.Sem rekel ne,to je na hrvaškem.

naredi si življenje lepo!

Jelengar
08.06.2005, 12:01
To je katastrofa. Za cesko, slovasko, poljsko in baltske drzavice se vedo, ampak Slovenija je za vse res crna luknja. :(

maksimum
08.06.2005, 13:10
A ti imaš Italijo za Evropo ? Lepo te prosim no, sever Italije je zelo razvit in moderen, srednja in južna Italija je pa še slabše kot na Balkanu ... še sam italjanski šolski minister je zaskrbljen, ker njihovo šolstvo je najslabše v Evropi.

Še dandanes se lahko v Italiji kupi vozniško dovoljenje, diplomo, licenco, ... črnih gradenj je kolikor hočeš, po slepariji so v samem vrhu ,... in tako naprej.

Če boš še tam, vprašaj kje je Trst ? Ti bodo odgovorili, da je v Jugoslaviji. Ali pa njihovo vzhodno sosednjo državo ? Odgovor bo enak :rolling:

Čerenski
08.06.2005, 13:16
pa kaj se sekirate, ko vas tak glup policaj ustavi, mu natvezite da slo pomeni indija koromandija in da se država nahaja 50 milj nad zemljo, pol pa naj debil naprej sam tuhta

ali pa naj vas aretira in se kasneje zagovarja pred nadrejenimi( če so ti kaj bolj modri), ker nima pojma o geografiji:hammer::hammer:

My house, my rules!

Ain't nothin' gonna to break my stride, nobody's gonna slow me down!

It's easier to leave, than to be left behind.

cudezni
08.06.2005, 15:15
Jaz sem bil začuden, ko me je Avstijec( sosednja država ) vprašal ( gledajoč zastavo, ki je plapolala in lahko rečem ,da je bila na vidnem mestu ), če smo iz Črne Gore.:rolling:
Odgovoril sem mu,da je verjetno v šoli prešprical kakšno uro zemljepisa in da imajo v okoliških trgovinah velike popuste na Atlase sveta. :approve:

...sem čudežni...deček namreč

angel
08.06.2005, 15:34
Tudi v Siciliji sploh niso poznali slovenije. Poznajo koper,pulo,rijeko,zadar,mesta kot taka,ne vejo pa v katerih državah so.Celo eni so mislili,da je koper v Italiji.Za ostale je vse jugo.Vprašal sem več ljudi,če poznajo Ljubljano,še sanja se jim ne.Niti en ni vedel.

joshua
09.06.2005, 07:28
Kjerkoli sem bil, v Evropi ali pa kje prek oceana, Slovenije praktično ne poznajo nikjer. Če že, se jim malo posveti če rečeš ex Yugo. Tudi mene je to zelo presenetilo, sčasoma sem se pa navadil. Poznajo jo morebiti samo tisti, ki so tukaj bili.

malo za hec:
Glede Italije se pa strinjam, ja. Oni se zase ne vedo kje so.

mrjerry
09.06.2005, 07:31
Razumet morte dvoje:

v Evropi se 50 let v solah ni ucilo geografije drzav, ki so bile desno od zelezne zavese. Obstajajo solski ucbeniki, kjer je podrocje za zelezno zaveso naprintano v monotoni zeleni barvi, brez drzavnih mej, rek... Skratka, nula.

Enkrat mi je nekdo povedal zgodbo, kako je bil poslovno v Angliji. Tam je na nekem social dogodku spoznal neko prikupno deklico, ki se je izkazala za studentko geografije. Ker je mel po treh mesecih bivanja v Angliji malo domotozja, je bil strasno vesel, da je spoznal eno, ki bo vsaj v teoriji vedela kaj o Sloveniji, oziroma ji bo lahko iz njenega profesionalnega interesa nalagal o lepotah Bleda in Bohinja. Izkazalo se je, da punca, kljub temu, da je bila pred koncem studija, ni imela pojma glede Slovenije. Povedala je, da je vzhodna Evropa eden od izbirnih predmetov na faksu, ampak ona je rajsi izbrala afriske drzave, ker se je na koncu obetalo eno kulsko potovanje.

Drugi vzrok za ne-poznavanje Slovenije pa je, da nas nimajo po cem poznati. Nemce poznajo po avtomobilih in pivu, francoze po hrani in vinu, angleze po pivu, skote po viskiju, spance po celem kupu spanskih zadev, italijane prav tako po hrani... Po cem pa poznajo nas? Na nobenem podrocju izrazito ne izstopamo, zato smo prav tako nezanimivi, kot juzni predeli Gambije.

joshua
09.06.2005, 08:38
quote:Originalna objava mrjerry

Razumet morte dvoje:

v Evropi se 50 let v solah ni ucilo geografije drzav, ki so bile desno od zelezne zavese. Obstajajo solski ucbeniki, kjer je podrocje za zelezno zaveso naprintano v monotoni zeleni barvi, brez drzavnih mej, rek... Skratka, nula.

Enkrat mi je nekdo povedal zgodbo, kako je bil poslovno v Angliji. Tam je na nekem social dogodku spoznal neko prikupno deklico, ki se je izkazala za studentko geografije. Ker je mel po treh mesecih bivanja v Angliji malo domotozja, je bil strasno vesel, da je spoznal eno, ki bo vsaj v teoriji vedela kaj o Sloveniji, oziroma ji bo lahko iz njenega profesionalnega interesa nalagal o lepotah Bleda in Bohinja. Izkazalo se je, da punca, kljub temu, da je bila pred koncem studija, ni imela pojma glede Slovenije. Povedala je, da je vzhodna Evropa eden od izbirnih predmetov na faksu, ampak ona je rajsi izbrala afriske drzave, ker se je na koncu obetalo eno kulsko potovanje.

Drugi vzrok za ne-poznavanje Slovenije pa je, da nas nimajo po cem poznati. Nemce poznajo po avtomobilih in pivu, francoze po hrani in vinu, angleze po pivu, skote po viskiju, spance po celem kupu spanskih zadev, italijane prav tako po hrani... Po cem pa poznajo nas? Na nobenem podrocju izrazito ne izstopamo, zato smo prav tako nezanimivi, kot juzni predeli Gambije.

Bolj se ne bi mogel strinjat. Probem je pa potem se v tem, da Slovenci tudi nic naredimo zato da bi bili prepoznavni v svetu, zal. Edina svetla točka se mi zdijo šprtniki, ostalo je pa bolj beda.

Knez
10.06.2005, 07:22
Ne poznajo nas pa kaj.Večini ljudi se ne svita, kje je Slovenija.

Na ta način v Sloveniji ne bo nikoli dosti ekonomskih imigrantov iz manj razvitih držav, ki bi Slovencem kradli službe. Bodite srečni.

j@nez
10.06.2005, 10:08
Biti "nevidna miska" med "velikimi levi" je prednost.

To sporočilo se bo samodejno uničilo po 5 sekundah...

kronos
10.06.2005, 11:14
quote:Originalna objava joshua

quote:Originalna objava mrjerry

Razumet morte dvoje:

Bolj se ne bi mogel strinjat. Probem je pa potem se v tem, da Slovenci tudi nic naredimo zato da bi bili prepoznavni v svetu, zal. Edina svetla točka se mi zdijo šprtniki, ostalo je pa bolj beda.

Ne zastopim zakaj bi morali biti prepoznavni v svetu. In ne zastopim konstantne želje in obsedenosti Slovencev, da na dolgo in široko razlagajo tujcem, kje je Slovenija in kakšna je :hammer: (razen, če nekdo seveda ne pokaže interesa, da bi rad vedel). Kaj je Slovenija ne briga prav nobenega. Pustite jih pri miru, naj živijo v svoji aroganci in ignoranci, glupi kot so lahko predstavljajo le zgoraj opisane epizode s potovanj.:rolling:

fancy
10.06.2005, 19:23
Pa kaj potem če ne poznajo Slovenije:dontknow:Imamo svojo državo, torej obstajamo:approve:
Tudi Slovenci ne poznamo vsega sveta - kje je Artois, Kaliningrad, Monterey itd......:dontknow:
Tisti ki hočejo, nas poznajo:angel:

Fancy

angel
10.06.2005, 20:00
Da smo manj znani je posledica prejšnjega režima.Jugoslavija ,BEOGRAD in srbo-hrvaščina (uradni jezik v jugoslaviji).
Sedaj smo pa le samostojni in počasi nas bodo bolje spoznavali.

cigan
15.06.2005, 20:33
po moje bi rekel da ni fora v tem da nebi znali kje je slovenija ampak ignorirajo ker so arogantni. mislijo si mali ste še vi kaj se šopirite.

Dijatlov
25.06.2005, 19:01
Najbolj me ****i ker zamenjavajo Slovaško in Slovenijo. Če bi res naredili anketo v EU bi v resnici videli da ok. 10% ve kje je Slovenija, 60% bi na zamenjali s Slovaško in 30% na bi vedeli ali sploh obstajamo. Pa še to da slovani v Slovaški rečejo svoji deželi slovensko.

Eden od Bushizmov: I found Slovenia on the map today and I must say it is a very nica island.
:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(

QED

j@nez
26.06.2005, 20:56
To da nas ne poznajo je lahko tudi prednost. Nevidnost je prednost.

kmjr
01.07.2005, 00:55
quote:Originalna objava j@nez

To da nas ne poznajo je lahko tudi prednost. Nevidnost je prednost.

ko je blo ep v nogometu je mislim da 16%bavarcev mislilo da je slovenija hrana....

Mighty
06.07.2005, 12:35
delam v tujini in v vecini primerov smo za njih slovaki. sam pol moj mrki pogled pove vse in se kr hitr popravijo. sam stisnat jih je treba:2thumbs:

My life is my message.
-GHANDI, MAHATMA-

Knez
06.07.2005, 17:37
Pač nas ne poznajo, pa kaj.

Bolje, da nas ne poznajo, kot pa da bi bili znani po tem, po čemer so Srbi.

Mighty
06.07.2005, 19:14
kokr se menim s folkom srbe poznajo predvsem po sportnih dosezkih:dontknow:
pa hrvate tut tko da....

My life is my message.
-MAHATMA GHANDI-

Knez
09.07.2005, 15:07
No, jaz sem na vsak način zelo zadovoljen, da nas skoraj nihče ne pozna, naj tako ostane in mi ne pade na kraj pameti, da bi Slovenija morala biti razpoznavna.

Tako se nas razni Kitajci, Arabci, ne vem kdo še vse, izogibajo v velikem loku, če pa že pridejo, pa itak gredo v Avstrijo, ker vidijo, da je tam boljše.

Naj tako ostane.:2thumbs:

urko
16.07.2005, 15:07
Ja, se strinjam: čist smo obsedeni: "pa nimamo dost dobrih športnikov, pa nimamo industrije, pa naše misice niso zadost lepe, pa na eurosong pošiljamo zanič pesmi,..." Pa zakaj smo mi krivi za neznanje drugih??? Mene so v šoli kar fajn naučil geografije, če jih pa na Siciliji al pa kje drugje niso, je pa to njihov problem. Mene bi blo sram, če ne bi vedel kje je Avstrija.

kekez
21.07.2005, 08:00
quote:Originalna objava urko

Mene so v šoli kar fajn naučil geografije, če jih pa na Siciliji al pa kje drugje niso, je pa to njihov problem. Mene bi blo sram, če ne bi vedel kje je Avstrija.

Avstija že.
Pa veš, kje je npr Džibuti :dontknow:?

Na nekem drugem slovenskem forumu sem pred časom bral, ko so se ljudje prepirali, zakaj ne moremo vsi Evropejci čez maloobmejne prehode med Litvo in Estonijo. Debata je bila že kar burna in se je vrtela o enakopravnosti in pravicah.

Meni je bila zadeva takoj jasna :D. Glavni razlog je bil isti kot, zakaj ne morejo vsi Evropejci čez maloobmejni prehod med Slovenijo in Češko. Pač nista sosednji državi :hammer: in takih prehodov NI!

albundy
21.07.2005, 08:03
quote:Originalna objava perke

kokr se menim s folkom srbe poznajo predvsem po sportnih dosezkih:dontknow:
pa hrvate tut tko da....

My life is my message.
-MAHATMA GHANDI-

Meni se zdi pa da jih še bolje poznajo zaradi vojne na balkanu in vseh posledic o katerih se govori vsak dan.

================================================== ==================
Jaz sem že po naravi zoprn.Kar vprašajte druge.Ampak tečen sem zato, ker hočem red in disciplino.

Bober
21.07.2005, 11:40
quote:Originalna objava kekez

quote:Originalna objava urko

Mene so v šoli kar fajn naučil geografije, če jih pa na Siciliji al pa kje drugje niso, je pa to njihov problem. Mene bi blo sram, če ne bi vedel kje je Avstrija.

Avstija že.
Pa veš, kje je npr Džibuti :dontknow:?

na vzhodu Afrike. Zraven Eritreje pa Sudana, ob Rdečem morju;)

Forty-two, and nothing else matters.

manya
26.07.2005, 07:57
jaz živim v samem središču eu, pa so redki, zelo redki, ki so slišali za slovenijo. pol nas ponavadi zamenjajo za slovaško. ne vem kaj da slovaška na svojo promocijo,da jo bolj poznajo.:dontknow:

kekez
31.07.2005, 12:49
quote:Originalna objava manya

... ne vem kaj da slovaška na svojo promocijo,da jo bolj poznajo.:dontknow:

Med drugim to, da se že od pamtiveka približno tako imenuje in so vsi že v šolah slišali zanjo, sicer prej Češko-SLOVAŠKO.

Knez
31.07.2005, 13:14
Pa še večja država je.

In Slovaki svoji državi pravijo SLOVENSKO. Tako s epo njihovo reče Slovaška.

Unlimited
31.07.2005, 21:37

jaz živim v samem središču eu, pa so redki, zelo redki, ki so slišali za slovenijo. pol nas ponavadi zamenjajo za slovaško. ne vem kaj da slovaška na svojo promocijo,da jo bolj poznajo.:dontknow:
Jaz sem z enim Špancem dobil stavo, da Slovenci nikoli nismo bili svetovni prvaki v hokeju. :rolling:

_____

Dovoljeno je nepooblaščeno presnemavati in objavljati!

Jelengar
01.08.2005, 03:54

Hm, kje pa je sredisce EU? :dontknow:

~:~ Življenje je masovni pojav in kot tako ni primerno za posameznika. ~:~

manya
01.08.2005, 07:40
quote:Originalna objava Jelengar

Pravijo, da naj bi bil to Bruselj:dontknow:

Sicer pa imajo belgijci za ta njihov EU parlament eno šalo:

How many people work in the European Commission? About a third of them.

Meni od začetka ni bilo nič smešno to, pravzaprav nič jasno. Zdaj mi je pa vsak dan bolj jasna ta šala.
Mi vSloveniji se vsaj delamo, da delamo, tile tukaj se še to ne znajo:music:

eisenhower
01.08.2005, 08:22
si že dolgo gori:dontknow:

Silent enim leges inter arma

Jelengar
01.08.2005, 13:43
Hja, jaz mislim, da je Kekez kar fajn povedal (pa mr. Dzeri tut). Slovenija je na politicnem zemljevidu komaj od leta 1991. Koliko takih novonastalih drzav pa je se med novo pridruzenimi clanicami EU? Nobene, a ne!? Zapovrh pa imamo se smolo, da se imenujejemo podobno kot Slovaska (ki ni neznana) in mnogi nas prav zato zamenjujejo z njo. Zamenjujejo v tem smislu, da mislijo, da je Slovenia samo ena od oblik imena Slovakia. :dontknow:

manya
01.08.2005, 14:06
quote:Originalna objava eisenhower

si že dolgo gori:dontknow:

Silent enim leges inter arma

od začetka leta:dead:

kekez
01.08.2005, 14:08
quote:Originalna objava Jelengar

Nimam pojma, kje točno je (geometrijsko) središče EU.
Bral pa sem nekje, kje naj bi bilo (geomerijsko) središče Evrope.
Nekje v pribaltskih državah, nisem povsem prepričan, ampak zdi se mi, da v Litvi :shock:.

Na prvi pogled se zdi precej nenavadno, ampak po logičnem sklepanju je "zgoraj" in na "desni" še zelo veliko ozemlja, ki ga ponavadi "ignoriramo" oz. se nam ne zdi tako veliko kot v resnici je. Malo je to tudi posledica napake projekcij zemljevidov in dejstva, da prebivalcev tam ni veliko.

Ampak Norveška, Švedska in Finska na severu so površinsko zelo ogromne države.
Ukrajina na vzhodu je sploh največja (ki je še cela) v Evropi.

Srednja Evropa je v resnici precej severneje kot mislimo ;).

klaudija
01.08.2005, 16:35
Ja hvala bogu da nas ne poznajo. Ce bi nas, bi sam ugotovili da smo svetovni prvaki v pritozevanju.

"Ah smo mi bogi ker nas nic ne poznajo, kolk so tupi BLA BLA BLA"

Pa dajte komu kaj povedat o Sloveniji, namest da se sam zgrazate nad tem, da se pac nic ne vejo. Po lastnih izkusnjah lahk recem da je folk kr zainteresiran. Tisti ki pa niso pa itak niso zanimivi, zakaj bi se pa z njimi ukvarjala.

Dijatlov
09.08.2005, 11:08
Slovenijo največkrat zamenjajo za Slovaško.Nekateri sploh ne vedo da Slovenija sploh obstaja, za njih obstaja samo Slovaška.

:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(

QED

angel
09.08.2005, 16:46
quote:Originalna objava Dijatlov

Slovenijo največkrat zamenjajo za Slovaško.Nekateri sploh ne vedo da Slovenija sploh obstaja, za njih obstaja samo Slovaška.

QED

Se strinjam;)

ne pozabi na kondom!

mgolob
10.08.2005, 09:34
quote:Originalna objava Dijatlov

QED
To je lahko v dolocenih primerih celo plus ...;)

tanca
10.08.2005, 09:52
quote:koliko nas evropa pozna?Zdej nas poznajo bolje kot prej, zasluga gre pa nasmu ekstremnemu sportniku :kmet:

sJavorshek
12.01.2006, 12:08
Kar se tiče makaronarjev, se z njimi, kolk poznajo Slovenijo niti ne obremenjevat. Poznajo, če omenš Yugoslavijo :dontknow: , za američane smo itak some kind of a dutch food :nonono:
Kar se pa ostalga tiče pa raj tut ne bom govoru. :disapp:

Je pazanimiv, kjerkoli evropi si, pa da ne obvladaš jezika, poiščeš prvi burek plac, mal uporabš ex-yu jezik in si skor domačin.:rolling:

D' Andre
01.02.2006, 17:06
Zelo malo jih ve, kje točno je Slovenija, večinoma se v zvezi z njo omenja bivša Juga ali Slovaška, kar niti ni bad, ker sem prepričan, da tudi večina Slovencev ne loči med Latvijo in Litvo, ali pa točno ve, kje je Moldavija. Hude so pa primerjavo z Rusijo ali Ukrajino, to pa je strel mimo.

fancy
01.02.2006, 17:35
Zelo malo jih ve, kje točno je Slovenija, večinoma se v zvezi z njo omenja bivša Juga ali Slovaška, kar niti ni bad, ker sem prepričan, da tudi večina Slovencev ne loči med Latvijo in Litvo, ali pa točno ve, kje je Moldavija. Hude so pa primerjavo z Rusijo ali Ukrajino, to pa je strel mimo.

:nonono: :nonono: kakšna primerjava, čeprav je verjetno kar na mestu:nonono: :nonono:

silence
17.02.2006, 15:18
Litva in Latvija se niti ne razlikujeta dosti; stopnja razvitosti je ista, struktura prebivalstva prav tako (po narodnosti in po deležu kmečkega prebivalstva)) ....poleg tega sta sosedi (geografske značilnosti), zgodovina.....

Jaz ju ne zamenjujem, niti ne toleriram tega...hočem samo povedat,, da imat veliko več skupnega, kot mi pa Slovaki!:cool2:

Pa naj reče kdorkoli karkoli hoče....Riga je petkrat lepše mesto kot Vilinius!! :approve:

BTW: Slovaki pravijo da je slovaško SLOVENSKO....in slovensko ..SLOVINSKO ....:wink:

BMX
17.02.2006, 19:30
Uradni naziv Slovaške: Slovenska republika. Uradni naziv Slovenije: Republika Slovenija.

Slowhand
21.02.2006, 11:49
Koliko nas Evropa in svet pozna,vam bo kmalu jasno,če greste na HP stran in si poskušate odpreti kakšen priročnik (manual) za fotoaparat.Pod slovensko se odpre slovaški in obratno.Čudno je pa to,da imajo predstavništvo v Sloveniji,pa da že oni niso ukrepali

lover001
21.02.2006, 12:35
tudi v italiji - primer milano, grem v eno podjetje in jim razlagam kje je kamnik, pravijo hrvaška, sem kar dol padu... toliko o poznavanju geografije,

Mate23
22.02.2006, 13:45
tudi v italiji - primer milano, grem v eno podjetje in jim razlagam kje je kamnik, pravijo hrvaška, sem kar dol padu... toliko o poznavanju geografije,

Ja to je hudo če nas niti sosednja država ne pozna. Verjetno bomo morali narediti kako štalo da nas bodo spoznali.:dead:

čudežni
22.02.2006, 16:55
Ja to je hudo če nas niti sosednja država ne pozna. Verjetno bomo morali narediti kako štalo da nas bodo spoznali.:dead:

Imeli bomo parado na državni praznik.Takšno, o kateri bo še CNN poročal.Postali bomo slavni in znani.Cel svet nas bo spoznal. :cool2:

Arnulf
26.02.2006, 18:47
Evropo boli kuric za nas samo toliko, da jim varujemo južno mejo.

Gorman
27.02.2006, 22:05
Ne vem, kaj naredi polovica Milana (tudi 2 milijona) za to, da je kaj bolj prepoznavna svetu od druge polovice! :big:

Najbolje se je zgledovati po velikih: kaj naredi Evropa, da je svetu bolj prepoznavna kot Evropa? :wink:

caramia
28.02.2006, 19:19
zdaj imamo slovenskega kardinala, mogoče bo pa kaj bolje:veryevil: čeprav sedanji papež ne zna slovensko

Miran59
25.06.2007, 12:28
saj nas bodo zdaj spoznali in kazali s prsti na nas, ko si bomo naredili sramoto z novimi zakoni - za zdravilstvo :(

yannchy
26.06.2007, 19:03
Zakaj smo Slovenci tako bolestno obsedeni z željo po prepoznavnosti? Ni dovolj, da so prepoznavna podjetja, ki prodajajo kvalitetne izdelke v EU in po svetu? Ni dovolj, da sami zase vemo, da smo fejst fantje in dekleta?
In konec koncev, a ni fajn, da smo zaradi manjše prepoznavnosti npr. manj izpostavljeni nevarnosti terorizma in migracijam iz tretjega sveta? :approve:

Torej, naredimo si našo deželico tako, da bo nam fajn in se ne ozirajmo na druge.

Snegec
08.08.2007, 00:03
Torej, naredimo si našo deželico tako, da bo nam fajn in se ne ozirajmo na druge.

To pač nebi bilo po Slovensko, če bi te ubogali :D

hel1
12.08.2007, 14:58
Meni se je zgodilo,da so me v Italiji (Rim) vstavili vstavili karabinjerji,kateri so imeli kontrolo prometa in so me vprašali zakaj imam na avtu zalepljeno SLO nalepko,če so na njem austrijske tablice. Nato sem jim razlagal,da so to slovenske tablice in,da SLO piše tudi na prometni.In oni meni POLA.Sem rekel ne,to je na hrvaškem.

nas sploh ne poznajo...postajamo pa vedno bolj znani po svetu...vprasaj npr nemca "kje je slovenija?"...ti bo rekel: "kaj?slovaska?slo..kaj?ne poznam..sem ze kdaj slisal..":nonono: :nonono:

prelude
14.08.2007, 07:37
Dejte se mal zamiselt če nas bi vsi spoznali bi ogromno folka udrlo v Slovenijo in vsa Slovenija bi bila zabita s tujci.Kar smo smo.Če nas pa drugi ne poznajo se pa ne sekirat nas bojo že postopoma.

zverina
26.08.2007, 11:31
nas sploh ne poznajo...postajamo pa vedno bolj znani po svetu...vprasaj npr nemca "kje je slovenija?"...ti bo rekel: "kaj?slovaska?slo..kaj?ne poznam..sem ze kdaj slisal..":nonono: :nonono:

Nemci poznajo Slovenijo.

Geawind
26.08.2007, 11:34
smo naleteli že na avstrijce, k niso vedl, da smo sosedje ...

zverina
26.08.2007, 18:23
smo naleteli že na avstrijce, k niso vedl, da smo sosedje ...

jaz sem naletel na slovence, ki niso vedeli kje je Murska Sobota.

nejc
27.08.2007, 08:47
Na Big Brotherju smo meli tekmovalko, ki ni vedla, kje je Hrastnik(al Trbovlje...od koder je pač una Nina). S tem, da ta punca študira turizem.:rolling:

Vglavnem, 100 ljudi, 100 čudi.

Zakaj se Slovenci ne zavedamo, da je Slovenija le 20k km2 velika dežela s samo 2 milijonoma ljudi? Če daš to v pravokotno obliko, je komaj 100km x 200 km.Nepomembni smo tako po velikosti kot po številu prebivalstva. Mamo manj folka kot pa ogromno svetovnih mest. Js osebno se, če bi prihajal iz neke velike države ali celo iz velikega mesta, ne bi obremenjeval z nekimi žepnimi državicami. Spet po drugi strani pa Slovenci ravno zaradi majhnosti poznamo več sveta. Ker se zanimamo tudi za t.i. nepomembne kraje. Ostali se pač ne.:dontknow: Pa komi 16 let "smo" šele stari.

Geawind
27.08.2007, 13:05
majhnost še ne pomeni nepomembnost ...
to je nek brezvezen slovenski kompleks ... kaj ma veze na kolk velkem ozemlju živimo, pa kolk nas je?
pa za prepoznavnost mormo itak sami poskrbet ...

zverina
02.09.2007, 18:57
majhnost še ne pomeni nepomembnost ...
to je nek brezvezen slovenski kompleks ... kaj ma veze na kolk velkem ozemlju živimo, pa kolk nas je?
pa za prepoznavnost mormo itak sami poskrbet ...

poskrbet:nonono: , zgodovine pač nimamo in jbiga zato smo pač nerazpoznavni.

Marduk1
02.09.2007, 19:00
Vedno smo bli hlapci in vedno bomo hlapci.

Geawind
02.09.2007, 19:01
poskrbet:nonono: , zgodovine pač nimamo in jbiga zato smo pač nerazpoznavni.
ah, ja no ... :nonono: ... če tko folk na to gleda, pol pa j*** ga ...

zverina
02.09.2007, 19:10
ah, ja no ... :nonono: ... če tko folk na to gleda, pol pa j*** ga ...

kajtevem, te nerazpoznavnost me niti tako ne bega.

zverina
02.09.2007, 19:11
Vedno smo bli hlapci in vedno bomo hlapci.

jp moj ded še vedno z nostalgijo v nosnicah pogreša dunajski hlevski gnoj.:d

Twin_Peaks
02.09.2007, 21:43
Izrael je velik kot Slovenija, pa vsi vedo zanj.
Edini, ki poznajo Slovenijo so Hrvati, Srbi, Makedonci in Bosanci.

Knez
04.09.2007, 18:22
Pa kaj če nas ne poznajo.Sploh ne razumem, kaj vas to tako obremenjuje.

Ukrajino vsi poznajo.In kaj imajo Ukrajinci od tega?Recimo?

Boljše, da nas ne poznajo, tako nas vsaj zaobidejo horde imigrantov iz raznih nerazvitih držav, ki itak prinašajo samo probleme.

Twin_Peaks
05.09.2007, 22:01
Bojim se, da bojo imigranti kljub vsemu pršli :dontknow:

Metalc
18.10.2007, 21:30
z vsem se strinjam.sam ne vem zaka se tok ubadate s temu.pocas bomo ze bolj prepoznavni.ne bos zdej su v nemcjo mahat z slo zastavo pa se dret:WE ARE FROM SLOVENIA,NOT SLOVAKIA!.:clown: :clown: :veryevil: :veryevil: