Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : referendum za hrvate?

angel
09.06.2005, 18:18
Ste zato,da bi bil v Sloveniji referendum za vstop hrvaške v EU?

naredi si življenje lepo!

pinky
09.06.2005, 18:34
a ga boš ti plačal?

http://freeweb.siol.net/kompar78/Avatar/Pinky_podpis.gif

Štrudl
09.06.2005, 18:37
lahko :)

angel
09.06.2005, 18:43
Sicer pa referendum niti ni tako drag,če denar uložimo v glas ljudstva.

albundy
09.06.2005, 20:55
In kaj bi dosegli z njim? Še večje sovraštvo med sosedi, katero bi se z generacijami še stopnjevalo.
Nima smisla, da jim omejujemo njihovo prihodnost. Morda se bodo tudi strasti umirile, če bomo vsi v EU.
Če pa jim nekaj omejujemo in da recimo EU s časom razpade, pa bodo zamere, da smo jim zapirali vrata v boljšo prihodnost zelo zelo hude in nepopravljive , kar pa že zaradi naših otrok ne smemo dopustiti.
Kaj naredijo zamere smo lahko videli v prejšnjem desetletju .
Če so že oni "šufti" zakaj bi morali biti še mi.

================================================== ==================
Jaz sem že po naravi zoprn.Kar vprašajte druge.Ampak tečen sem zato, ker hočem red in disciplino.

bobi
09.06.2005, 22:00
Ne potrebuješ referenduma za nekaj kar ne pride v poštev.
Unija se sedaj verjetno nekaj časa ne bo širila, ko pa bo naslednji krog pa Hrvatje sami ne bodo zglasovali vstopa!

eisenhower
10.06.2005, 07:15
če bo referendum, bo referendum za vstop novih članic, nekatere države so ga mele, nekatere ne isto kot za ustavo.

Sloevnija ga seveda ne bo imela:approve:

Silent enim leges inter arma

Knez
10.06.2005, 07:24
Bedarija.

Mi naj imamo referendum za Hrvate in ga seveda tudi plačamo?

eisenhower
10.06.2005, 08:02
quote:Originalna objava Knez

Bedarija.

Mi naj imamo referendum za Hrvate in ga seveda tudi plačamo?

ti si kr plači, jst ne dam niti tolarja:veryevil:

3nity
10.06.2005, 08:11
Totalna bedarija. To ni stvar za katero je potreben referendum. Pa kaj so politiki res zmešani.

Ljudje, ne gledajo to iz pravih oči. oni bi takoj rekli, ZA, ker bi potem lažje prestopali mejo, enotni denar bi bil.
Ne pomislijo, ali HR izpolnjuje pogoje. Za to jim je vseeno.

------------------------------------------------------------------------
Every day of my life I'm forced to add another name to the list of people who PISS ME OFF!
http://www.langkawi.dk/smileys/u0102.gif

albundy
10.06.2005, 08:16
quote:Originalna objava 3nity

Totalna bedarija. To ni stvar za katero je potreben referendum. Pa kaj so politiki res zmešani.

Ljudje, ne gledajo to iz pravih oči. oni bi takoj rekli, ZA, ker bi potem lažje prestopali mejo, enotni denar bi bil.
Ne pomislijo, ali HR izpolnjuje pogoje. Za to jim je vseeno.

------------------------------------------------------------------------
Every day of my life I'm forced to add another name to the list of people who PISS ME OFF!
http://www.langkawi.dk/smileys/u0102.gif

Ali izpolnjuje pogoje oziroma ali jih bo, bodo odločali v Bruslju. Ne bomo odločali jaz ali ti ali ostali slovenci.

Jaz sem že po naravi zoprn.Kar vprašajte druge.Ampak tečen sem zato, ker hočem red in disciplino.

spartan
10.06.2005, 08:31
quote:Originalna objava angel

šloda keša

LeonVeliki
10.06.2005, 09:15
A ti to kar malo smešno? Pa ob enem, ko pomislim, da bi bil referendum me kar malo stisne. Kaj če bi bili proti vstopu Hrvatov? Si predstavljate, kaj vse bi se lahko zgodilo? Konec koncev so naši sosedje. Sej ni treba, da smo za njihov vstop, ampak za božjo voljo, ne razglašajmo tega javno! Saj imamo politike za to. Oni so tu zatio, da rešujejo take zapletene probleme, kot je spor s Hrvaško, mi lahko samo nekaj modrujemo in ni protestiramo, v resnici pa sploh ne vemo, kaj se dogaja. Če bi bila politična volja, bi bilo že vse rešeno, če ne drugače pa z arbitražo. Ne smemo pa dovoliti, da bi nam dali politiki preko referenduma vile v roke in potem rekli, saj ste sami hoteli "vojno" s Hrvati.

albundy
10.06.2005, 09:48
quote:Originalna objava LeonVeliki

A ti to kar malo smešno? Pa ob enem, ko pomislim, da bi bil referendum me kar malo stisne. Kaj če bi bili proti vstopu Hrvatov? Si predstavljate, kaj vse bi se lahko zgodilo? Konec koncev so naši sosedje. Sej ni treba, da smo za njihov vstop, ampak za božjo voljo, ne razglašajmo tega javno! Saj imamo politike za to. Oni so tu zatio, da rešujejo take zapletene probleme, kot je spor s Hrvaško, mi lahko samo nekaj modrujemo in ni protestiramo, v resnici pa sploh ne vemo, kaj se dogaja. Če bi bila politična volja, bi bilo že vse rešeno, če ne drugače pa z arbitražo. Ne smemo pa dovoliti, da bi nam dali politiki preko referenduma vile v roke in potem rekli, saj ste sami hoteli "vojno" s Hrvati.

Se strinjam. Ker če pride do vojne so taki "generali" kot je ta Podobnik vedno na sigurnem, raja pa naj crkava.

eisenhower
10.06.2005, 10:16
quote:Originalna objava albundy

Se strinjam. Ker če pride do vojne so taki "generali" kot je ta Podobnik vedno na sigurnem, raja pa naj crkava.

generale pa ni treba žaliti:D

drgač pa, Leon:2thumbs:

Sharkica
10.06.2005, 13:09

Podpošteno povedano: NE!

Čerenski
10.06.2005, 20:35
menim da bodo francozi zbrali toliko jajc in razpisali referendum, pred vstopom turčije. Naši politiki morajo zgolj poskrbeti pri francoskih kolegih, da bodo francozi v paketu odločali še o hrvaški(torej tur+hrv), in pogorijo po celi črti.:clapping:

Poleg tega, si sploh ne predstavljam turčije v EU, se bolj nagibam za obnovo Osmanskega cesarstva, pa naj turki poskrbijo za vse balkanske narode tako kot so to počeli že 500 let.:2thumbs:Vključno s Hrvaško, ker mentalno so bliže orientu kot zahodu!:kmet:

My house, my rules!

hmm...what the hell... I'm feelin' lucky!!

Veljo
13.06.2005, 14:01
quote:Originalna objava Cˇerenski

menim da bodo francozi zbrali toliko jajc in razpisali referendum, pred vstopom turcˇije. Nasˇi politiki morajo zgolj poskrbeti pri francoskih kolegih, da bodo francozi v paketu odlocˇali sˇe o hrvasˇki(torej tur+hrv), in pogorijo po celi cˇrti.:clapping:

Poleg tega, si sploh ne predstavljam turcˇije v EU, se bolj nagibam za obnovo Osmanskega cesarstva, pa naj turki poskrbijo za vse balkanske narode tako kot so to pocˇeli zˇe 500 let.:2thumbs:Vkljucˇno s Hrvasˇko, ker mentalno so blizˇe orientu kot zahodu!:kmet:

My house, my rules!

hmm...what the hell... I'm feelin' lucky!!

Dream on.

---------------------------------
Znasˇ, ko sam ja? Ja sam Kovacˇ!

švejk
02.09.2005, 09:54
Nič nimam proti vstopu hrvaške v EU.Mogoče bo to še bolje za nas.Vendar pred vstopom morajo ispolnjevat tudi pogoje za vstop.Med te pa spadajo tudi urejene meje.Tu pa je.......

juki
16.09.2005, 01:40
quote:Originalna objava dax

quote:Originalna objava cigan

hrvate treba zablokirat za naslednjih 2 tisoč let in basta.

Tako je.
Jedini problem je što bi Hrvati prestali kupovati slovenske proizvode/usluge (vidi najnoviji slučaj Viator-Vektor) i što bi Slovenci bili jako slabo primljeni na Jadranu. Osim toga, učinili biste nam time i veliku uslugu jer bismo mogli proglasiti i "gospodarsku conu" na moru, a sav vaš transport prema Srbiji i Bosni bi redovito kasnio zbog čvrste (Schengenske) granice, tako da bi vam ekonomske posljedice bile nesagledive, jer vam je Hrvatska i JI Europa jedno od najvećih izvoznih tržišta robe koju nitko u zapadnoj Europi neće. A to Janša i društvo dobro znaju. Dakle, samo dajte referendum i glasajte protiv - radujemo se tomu. :kmet:

Danes ni nobena usluga več zastonj! Tako da, če vi plačate imamo lahko refernedum. Sicer pa NE. Če častite še sendvič, pivo in zabavni program lahko glasujem po vaših željah.

Če ne, pa naj gdorkoli drug ocenjuje ali izpolnjujejo kriterije.

P.S. Pa z zabavnim programom mislim resnično zabavo; ne dveh tamburašov, ki sta falirala na glasbeni šoli.

juki
16.09.2005, 01:55
quote:Originalna objava albundy

:rolling:

A to resno o vojni?? :D

Sej se na 1000 km vidi; naši so prodajal Merkator pa so rabli mal pozornost preusmerit. Sej uprašanje kaj so dol mel. Tole so se verjetno itak skupi zmenil. Verjetno majo kakšnih 1000 primerov, kot so pri nas Merkator; pa bi potem usi stokal: Ali nas bo privil še Bruselj? Pa si resnično ne želijo v EU. Sej oblastnikom to tko al tko paše. Hrvaška raja pa živi kot v kameni dobi. :dontknow: Folk glup pa zmanipuliran kot je pa itak kot čreda govedi plane po tistem kar mu servirajo. (sej tko je po celem balkanu; je indoktrinacija v 50 letih naredila svoje) :dontknow:

povožena žival
16.09.2005, 07:36
hrvati še niso zreli za kaj takega, tk da referendum je čista izguba dnara [}:)]

s

Lord Tracey
05.10.2005, 16:52
Mal pridite semle za mejo,pa boste vidli kaj je imeti hrvata za soseda;)

angel
13.10.2005, 18:42
Hrtvati bodo vstopili v EU,saj nam bodo vrnili naše morje.
Hrvati trdijo svoje,vendar vedite ZAREČENEGA KRUHA SE NAJVEČ POJE.

crni major
01.11.2005, 02:03

Ne zapravljaj davkoplačevalskega denarja za zadevo, kjer je jasen rezultat.:D

vedno naprej

terorist
05.12.2005, 05:43

Definitivno sem za.Kar se pa tiče zapravljanja denarja se mi zdi pa bolj pametno da gre keš za referendum, ki bo vsaj koristen, kot pa v žepe politične elite.
Vidim,da se nekateri ne strinjajo s tem ampak bi se raje spet nardili ponižne in popustili j.ebenim hrvatom prosto pot.Mislite da bi hrvati tudi tako razmišljali,če bi bila situacija obratna? Ne vem če...

Smrt Kapitalizmu !!!:2thumbs:

eisenhower
07.12.2005, 16:34
za hec sem uvedel anketo:cool:

nejc
07.12.2005, 17:27
In kaj bi dosegli z njim? Še večje sovraštvo med sosedi, katero bi se z generacijami še stopnjevalo.
Nima smisla, da jim omejujemo njihovo prihodnost. Morda se bodo tudi strasti umirile, če bomo vsi v EU.
Če pa jim nekaj omejujemo in da recimo EU s časom razpade, pa bodo zamere, da smo jim zapirali vrata v boljšo prihodnost zelo zelo hude in nepopravljive , kar pa že zaradi naših otrok ne smemo dopustiti.
Kaj naredijo zamere smo lahko videli v prejšnjem desetletju .
Če so že oni "šufti" zakaj bi morali biti še mi.

Zato NE!:2thumbs: :2thumbs: :2thumbs:

lump muc
08.12.2005, 00:05
hrvati bodo slej ko prej v eu zato nima smisla, da bi jim to omejevali,
sicer pa mi ni všeč da si lastijo del piranskega zaliva,ki je v celoti slovenski

Zangetsu
08.12.2005, 15:08
Škoda denar zgubljat za tak referendum.

Če ga plačajo Hrvati, pol pa kar:big: :big:

BMX
12.12.2005, 20:39
Če bo referendum o Hrvaški in Turčiji bo zihr uspel. Sam upam, da ga ne bo. Tud zarad dnarja. Pa tud sicer bo OK, če se bo meja EU premaknla proti jugu.

grof-92
25.03.2006, 06:56
Mislim, da bi prvo morali izvesti referendum na hrvaškem, če oni sploh želijo v EU.!
Ne vem pa od kod pravica odločanja enega naroda o usodi drugega...so za to pristojne institucije, ki so izvoljene tudi od nas ( menda), strokovno usposobljene ( menda), in če Hrvaška izpolnjuje zadane pogoje, ne vem zakaj potem lahko nekateri rešujejo svoje frustracije preko nekih referendumov- nimajo pa blage veze kaj sploh to prinaša. Prejšnjih vpisov tle pa po večini nima smisla komentirat:dontknow:

metamorf
25.03.2006, 09:52
Vsaka obstoječa članica mora dati svoje soglasje za sprejem nove članice. Najbolj demokratično je o tem vprašati volilce in njihovo voljo nato spremeniti v odločitev o podpori.

Medved Pu
25.03.2006, 10:52
Nikoli ni bila in ne bo Savudrijska vala je del JEN NA POL !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

[][/URL]Nekaterim ne prebije, da je zemljepisno ime izmišljeno včeraj(Savudrijska) samo po sebi dokaz čigav je zaliv že od nekdaj.
Če bi mi Zagreb preimenovali v Zakop in rekli, da je tako že od nekdaj in da je zato naš, bi nas napotili na psihiatrijo.:dontknow:

metamorf
25.03.2006, 15:07
Al pa Zaprask;)

extremo
30.08.2006, 12:57
Zakaj referendum (600 Mil SIT),če sami nočejo v EU:evil: :

http://www.mycoolclips.com/?v=45b87b86ce0e46588dd648d9e12e03bd

albundy
30.08.2006, 20:18
Zakaj referendum (600 Mil SIT),če sami nočejo v EU:evil: :

http://www.mycoolclips.com/?v=45b87b86ce0e46588dd648d9e12e03bd
Kaj nočejo, samo fine se delajo . Sicer pa bi bil referendum resnično brez veze, saj bi bili verjetno sami slovenci proti, ker je ostalim itak vseeno. In kaj bi imeli od tega. Eno VELIKOO sranje naslednjih 1000let, ko bi bili skregani s sosedi.
Nehajte že enkrat nabijat s tem referendumom, ker je itam samo "strašenje" ruplna s puško katera ima na koncu cevi plutovinast zamašek na vrvici.

bobi
30.08.2006, 20:46
Kaj nočejo, samo fine se delajo . Sicer pa bi bil referendum resnično brez veze, saj bi bili verjetno sami slovenci proti, ker je ostalim itak vseeno. In kaj bi imeli od tega. Eno VELIKOO sranje naslednjih 1000let, ko bi bili skregani s sosedi.
Nehajte že enkrat nabijat s tem referendumom, ker je itam samo "strašenje" ruplna s puško katera ima na koncu cevi plutovinast zamašek na vrvici.

Se strinjam da se samo delajo "kao", kar se pa referenduma tiče pri ostalih državah, pa verjemi da od starih članic skoraj ni nobene ki bi podprla vstop novih, skupaj z hrvaško.

lupus is back
31.08.2006, 07:30
Hrvati morajo izpolniti vse pogoje za vstop v EU, pol pa lahko zraven pridejo, ker not jih dejansko nikol ne bomo sprejel!

mertseger
31.08.2006, 09:18
jaz sem za referendum če ga plačajo hrvatje drugače pa je škoda denarja

zverina
31.08.2006, 12:08
absolutno proti.

Pozabljamo, da je nam je Hrvaška važen trgovinski partner in tud za večino najbolj priljubljena turistična destinacija.:D

Matjaz26
31.08.2006, 12:26
Ne vem za kaj bi ga imeli mi, a smo kaj posebnega slucajno?

albundy
31.08.2006, 16:19
Treba je izvest referendum. Ne vem zakaj bi morala spet Slovenija podpirat nerazvite.;)
Hm, nerazviti..Da ne bomo mi kmalu manj razviti kot oni. Če samo pogledaš kako gradijo avtoceste, pa kupujejo naš Kompas....itd.. potem smo mi bolj nerazviti kot oni. Poleg tega pa imajo dobro kapanijo kupuj domače in ščitijo domače proizvajalce in robo, pa čeprav je morda kdaj dražja kot uvožen pofl/( razni Eurospini ipd..pri nas)

bobi
31.08.2006, 23:47
Hm, nerazviti..Da ne bomo mi kmalu manj razviti kot oni. Če samo pogledaš kako gradijo avtoceste, pa kupujejo naš Kompas....itd.. potem smo mi bolj nerazviti kot oni. Poleg tega pa imajo dobro kapanijo kupuj domače in ščitijo domače proizvajalce in robo, pa čeprav je morda kdaj dražja kot uvožen pofl/( razni Eurospini ipd..pri nas)
Samo mali popravek, Adriatic net je last ameriškega kapitala in ne hrvaškega.
Tujih prodajnih centrov imajo pa že krepko več kot mi in verjemi da se ne prodaja samo domača roba.

Zapufanost se pa giblje okoli 23 miljard $

CRNO BELI
01.09.2006, 12:22
Tole z referedumom je previ bull..hit. Kako bi mi reagirirali, če bi nam recimo hoteli prirediti podoben referendum pred nekaj leti recimo Avstrijci.

Jaz gledam tako:

Če so pripravljeni v EU kaj prispevati (dati) imajo vso pravico tudi dobivati.
Da ne bo pomote. To velja tudi z nas. Mi smo šli v EU samo z idejo, da bomo dobili. Nikoli se nismo vprašali, kaj bomo prispevali. Torej. Kje imamo pravico drugim pamet solit.

albundy
01.09.2006, 12:49
Metamorf, tu je vse jasno.
Je pa neumno, da bi se na tak brezvezen način še dodatno skregali s sosedi.
Z referendumom ne moremo kompenzirati nesposobnosti politike ( še posebno Rupla), da na diplomatski način rešijo spore in nejasnosti.
Pa naj gredo hudiča že enkrat na arbitražo. Kaj se sedaj skrivajo, saj so stalno mahali s papirji in kako imamo mi prednost.

Mighty
09.09.2006, 22:58
po mojmu oni se niso za not, tko kot romuni in bolgari ne

bobi
10.09.2006, 00:30
po mojmu oni se niso za not, tko kot romuni in bolgari ne

Vsekakor, saj še od zadnjega paketa ni skoraj nihče za v EU, vklučno z Slovenijo.

zverina
10.09.2006, 12:27
mislim, da Maltežani uživajo vse EU "privilegije".

M.T.
25.09.2006, 09:29
Vsekakor, saj še od zadnjega paketa ni skoraj nihče za v EU, vklučno z Slovenijo.

Ker?

bobi
25.09.2006, 09:44
Ker?

Kaj ker?

Kaj ti ni jasno, moje mišlenje je da od zadnjega paketa ni nihče za v unijo, vklučno z nami.

nattka
25.09.2006, 11:24
Hrvati so vedno odigrali vse svoje adute. V našo maksimalno škodo. Nekako se mi v filmih zdijo neumni "junaki", ki ko razorožijo nasprotnika, tudi sami odvržejo pištolo in se spopadejo s pestmi.
Ena od naših prednosti je, da poti v EU vodijo preko nas (tudi fizično) in to je treba unovčit maksimalno. Hrvatje so se zelo potrudili, da bi otežili vse naše poti, ki vodijo preko njih. Treba je stvari izpeljat skladno z zakoni ampak odločno.

pa ne zato, ker bi bili oni taki junaki ... ampak zato ker so naši take riti ...

albundy
25.09.2006, 11:28
pa ne zato, ker bi bili oni taki junaki ... ampak zato ker so naši take riti ...
res ne vem kaj bi radi? a kak spopad? saj vidite, da naši policaji še nekaj navijaških huliganov ne morejo ukrotit (spomnite se kranja itd..) pa se bodo šli bost s hrvati, kateri imajo štiriletne vojne izkušnje.

nattka
25.09.2006, 11:33
res ne vem kaj bi radi? a kak spopad? saj vidite, da naši policaji še nekaj navijaških huliganov ne morejo ukrotit (spomnite se kranja itd..) pa se bodo šli bost s hrvati, kateri imajo štiriletne vojne izkušnje.

samo pripombo sem dala, da se vedno nekaj pritožujemo ... ker ni več BG je pa ZG ...

osebno pa sem sploh proti referendumom ... takim in drugačnim ...
ker referendum samo prenese odgovornost s tistega, ki je plačan ... na tistega, ki je napumpan ...

albundy
25.09.2006, 11:49
dober članek je bil v soboto v prilogi zelena pika.
link : http://www.dnevnik.si/novice/aktualne_teme/zgodba/202610/

pa še zadnji odstavek:
Na poti nazaj mi je v ušesih zvenel Milan Rakovac, ki se je pritoževal, da je Jaroslav Hašek umrl in da ni nikogar, ki bi znal z ustreznim pristopom opisati kalvarijo Slovencev in Hrvatov, ki morajo skupaj v Evropo. "Naš strateški cilj je, da vi izginete, tako da mi zlahka in brez ovir pridemo do Trsta, ne da bi šli skozi Slovenijo, vaš strateški cilj pa je, da nas ni, tako da greste lahko na morje in ste doma, ne da bi vas motili Hrvati." ......"

Medved Pu
25.09.2006, 19:34
Tendenciozno blebetanje nekega vaškega Rakovca....Katoliško enakomerno razdeljevanje krivde pridnim in manj pridnim fantkom na obe strani...Namerno ustvarjanje relativizmov...

Obe državi sta stopili z osamosvojitvijo v obdobje romanticizma, mehke meje so postale trde...
Medtem, ko je človek dobil vtis, da se vladam LDS-SD-SLS žvižgalo za trdo mejo in ni bilo resnejših poskusov varovanja slovenskih interesov, so Hrvati v obdobju po zaključku balkanskih klavnic zapluli v zagrebški centralizem in narodni turbo romanticizem v stilu-mi smo zmagovalci, ostali se nam podrejajo.
Hercegovci na krmilu HR so vnesli lokavost, verolomnost, celo vedno levi Split je čez noč postal hardcore desno iredentističen, slepo pihanje v rog "HR čez vse"(zelo spominja na "Deutschland uber alles"!!) je postalo HR mišljenjsko pravilo..
Zakaj HR iredenta?
Opisani HR pretresi in transformacije HR narodne zavesti, zelo spominjajo na čase, ko je pravkar združena Italija zaradi avstroogrskih porazov proti Nemcem izgubila Benečijo in so Italijani, slepi in pijani od "zmage", spregledali, da tam živi veliko drugih narodov...Mislili so, da kot imajo kot "kulturen narod", pravico do širitve na ozemlja sosedov.
HR politika je cagavost SLO vlad dodobra izkoristila, nikjer ni zaznati kakega sledu o prekljanju dveh "malih" držav.
Če bi poleg Podobnika južni sosedje pretepli še par LDS in SD jevcev, bi to bilo, recimo temu, pošteno zaslužene obresti od njihovega vloženega kapitala....
Da meja dandanes postaja tudi z naše strani trda, je popolnoma logično in razumno glede na pritisk z druge strani.

In v tej luči se lahko prevedem rakovčevo sprenevedanje in celoten intervju, tako lepo sklamfan v maniri minulih časov lutkovnega gledališča, ko so sosedje na pladnju hvaležno sprejeli ponujeno darilo, skuhano z arogantno topoumno oholostjo vrhuške do Slovenskega naroda in začinjeno z njenim bebavim zaničevanjem življenjskih interesov Slovencev.
Zelo trda meja, ki ustreza zelo trdemu, pretencioznemu apetitu južnih sosedov do njihovega ekskluzivnega nadzora nad njo, je trenutno edina (pa čisto nič "žal" ampak skrajni čas!!!!)rešitev po vseh zavoženih lutkarskih ekshibicijah.

Pri nobenem Slovencu še nisem opazil fantazme, da je HR obala naša, ta rakovčeva izjava je čez našo optiko dojemanja realnosti popolnoma blazna, ko nam jo takole sproti obesi...
Zakaj potem ne naženejo vseh turistov in si zgradijo bunkerje, da bodo odvračali vse evropske poletne kohorte, če jim jemljejo lepo našo?
Naši lutkarji jim bodo rade volje pri tem pomagali.

buba
26.09.2006, 08:27
Glede na izjavo Barrosa ob nameravanem sprejetju Bolgarije in Romunije, da bo za nadalnjo siritev nujno potrebna korenita institucionalna preobrazba EU-ja, je tale topik vsaj za kaksnih 10 - 15 let postal brezpredmeten --- ali drugace -- Hrvsaka lahko ocigledno racuna na vstop skupaj z ostalimi republikami bivse SFRJ....:approve:

zverina
26.09.2006, 09:00
kaj je imel v mislih z korenito institucionalno preobrazbo?

buba
26.09.2006, 10:10
kaj je imel v mislih z korenito institucionalno preobrazbo?:dontknow: -- taka je bila pac izjava -- nekako vsi trpajo v isto vreco Hrvasko in Turcijo....:approve:

gec
26.09.2006, 13:33
Dokler EU ne sprejme svoje ustave in ne konsolidira svojih mnenj na skupni imenovalec,širitve NE bo:P

bobi
26.09.2006, 14:53
Dokler EU ne sprejme svoje ustave in ne konsolidira svojih mnenj na skupni imenovalec,širitve NE bo:P

Točno tako, Nekih Mastritskih dogovorov ne bo več in počakat je treba na ustavo, ki pa bo...........:bored:

grof-92
26.09.2006, 19:01
Vse mi je jasno, nikoli mi pa ne bo kaj za vraga počneta Bolgarija in Romunija, v vrsti za sprejem v unijo. katastrofa države...tu se pa vsi obešate na Hrvaško kao balkan, ovo- ono...bedarije!

albundy
27.09.2006, 06:59
Vse mi je jasno, nikoli mi pa ne bo kaj za vraga počneta Bolgarija in Romunija, v vrsti za sprejem v unijo. katastrofa države...tu se pa vsi obešate na Hrvaško kao balkan, ovo- ono...bedarije!
meni tudi ne? politika?

Knez
27.09.2006, 08:14
Dajte ga no srat, kakšen referendum.

Hrvati še dolgo ne bodo v EU, pa naš morebiten referendum gor ali dol.Jaz mislim, da bodo sprejeti skupaj v paketu z BIH, Srbijo in ostalimi ex jugoslovanskimi republikami.

Vsekakor pa ni naša stvar, da jim to povemo..Naj se Bruselj ukvarja z njimi.