Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Ko ugrizne pes....

freya
10.06.2005, 13:35
Zgodilo se je, da je še ne enoleten pes (rotweiler) zelo grdo ugriznil domačega nekajletnega otroka, ki ga je nič hudega sluteč hotel pobožati.
Pa me zanima, ker vas je tukaj kar nekaj, ki dobro poznate živali
...je to običajno enkraten dogodek ali velja, da pes ko ugrizne enkrat, zagotovo ugrizne spet
...kaj storiti s psom, zaradi katere boš gledal posledice na obrazu otroka vsak dan?
...kako preprečiti, da pes sploh kdajkoli in kakorkoli napade otroka
...je značilno za rotweilerje, da so agresivnejši do ljudi, zlasti otrok?
:shy:

p.s. vidim, da so nekateri razumeli, da je to moj pes...ne, ni moj

partibraker
10.06.2005, 14:21
ja moraš poskrbet da nebosta nenadzorovano(sama) skupi oz. da se otrok ne bo motal okol njega.namreč kar nekaj psov ne mara preveč majhnih otrok ker so nepredvidljivi:approve:(mogoče je imel že kakšno slabo izkušnjo iz njim:dontknow: ga je povlekel za ušes ali kej podobnega).moj pes tud zarenči če se kšn otrok mota okol njega še bl pa če ga hoče božat pa je drugač zelo miren kuža res:approve:dvomim da bi pes prišel do otroka in ga kar ugriznil:nonono:
pa še to je treba vedt da je za psa je otrok najnižje po hiararhiji v "kardelu"

Lilly the Bear
10.06.2005, 14:48
quote:Originalna objava freya

...je to običajno enkraten dogodek ali velja, da pes ko ugrizne enkrat, zagotovo ugrizne spet

Če ugrizne otroka, potem je s psom nekaj hudo narobe. Rešitev: uspavat, brez pardona.

quote:...kaj storiti s psom, zaradi katere boš gledal posledice na obrazu otroka vsak dan?

Brzdaš se, da ga brutalno ne pretepeš do smrti in ga pelješ k veterinarju uspavat.

quote:...kako preprečiti, da pes sploh kdajkoli in kakorkoli napade otroka

Ne moreš, prvenstveno pa ne kupuj agresivnih pasem (rotweilerji, doge, buldogi, mopsi, pitbuli, ipd.). 100% preprečit pa tega ne moreš, razen tako, da doma nimaš psa.

quote:...je značilno za rotweilerje, da so agresivnejši do ljudi, zlasti otrok?

Agresivnejši so od kakih drugih pasem, recimo zlati prinašalci, novofundlandci ipd. so menda precej mirne pasme.

Mislim, kaj pa sploh sprašuješ? A ni bil un dogodek dovolj, ko sta 2 rotweilerja popadla nič hudega slutečo mimoidočo 17letnico? Mela je srečo, da je preživela!

In ti se še sprašuješ, kaj naredit s takim psom? Za tako agresijo še ljudi zaprejo, psa je treba pa takoj odstranit, ker je vsem nevaren! Razen če hočeš večno plačevat odškodnine zarad tožb poškodovancev.

Being me is the best thing in the world.

bobi
10.06.2005, 14:48
brisano

bobi
10.06.2005, 14:54
brisano

Pancho
10.06.2005, 14:56

Zgodilo se je, da je še ne enoleten pes (rotweiler) zelo grdo ugriznil domačega nekajletnega otroka, ki ga je nič hudega sluteč hotel pobožati.
...kaj storiti s psom, zaradi katere boš gledal posledice na obrazu otroka vsak dan?

Ne vem, težko jih je pogruntat...

Z labradorko (ugriznila ni nikogar) sva večkrat zganjala norčije; jst si pustu, da me tud ugrizne, ampak je očitno vedla, da je samo igra in je vedno ugriznla roko čist na izi (sam tolk, da se je rahlo dotaknila); medtem, ko je do žoge, cunje ali kakšnega drugega predmeta gojila povsem drugačen odnos. Pri ovčarjih, rotweilerjih, pitbulih ipd. je povsem drugače... jest enostavno ne morem vzpostavit zaupanja.

Ugriz je ponavadi povsem nepredvidljiv (je pa res, da psu naj ne bi smel vzbuditi nič takega, da bi se počutu izzvanega). Kako preprečiti napad? Enostavno... tako, da psa kontroliraš; pa ga lahko? Ne!

Ja, rotweilerji naj bi sodili med agresivnejše...

You have to expect things of yourself before you can do them.
--- Cobra Mind --- (http://galerija.jurerobic.net/albums.php)

Lilly the Bear
10.06.2005, 15:04
quote:Originalna objava bobi

Na nekatere bedaste poste z razlago katere pasme so nevarne pa ne mislim odgovarjati ker avtorji pojma nimajo kaj pišejo ampak ste pač "pametni" že po defoltu :clown:

Mogoče je res veliko odvisno od vzgoje psa, ampak čist iz lastnih izkušenj ti povem, da sem včasih vsem psom zaupala, vključno z rotweilerji in ostalimi ki sem jih naštela, pa jim ne več - sem prevečkrat slišala za kak napad al pa ga vidla. In pač - določenih pasem v teh napadih ni bilo nikoli.

Se pardoniram za svojo neuko laičnost.

Ampak - a niso v bistvu buldoge vzredili za pomoč v klavnicah, pitbule pa kot borilne pse za pasje boje? A ni potem logično, da majo mogoče ti psi tud drgačne genetske dispozicije? A se pasme med sabo ne razlikujejo po "karakternih" lastnostih?

Rotweilerje ne vem, če so vzgajali s kakšnim namenom, sam služijo ponavadi kakim čuvajskim ali policijskim namenom, ker so izjemno močni.

Razloži mi, prosim, ker res ne vem več, kaj naj si mislim.

O-bala
10.06.2005, 16:22

rotweiler ni nič bolj agresiven od drugih psov če je primerno vzgojen .... če ste ga pač vzgojili tako da se sam počuti dominantnega ste ga pač zasrali .... ( če hoče biti božan sam pride do človeka in dobesedno izsili kar hoče, če hočeš ti njega pobožati ti da jasno vedeti da je on glavni in da se bo sam odločil kdaj in kdo ga bo božal - ni nujno da je tak do vseh, verjetno je ravno zato ugriznil otroka ker se je počutil močnejšega in ima otroka za podrejenega )
s pravilno prevzgojo se da storiti veliko ... jaz osebno bi ga verjetno dal stran od hiše in si priskrbel kakega manjšega psička ... tak da bo otroku v družbo in ne v strah

sam sem imel staforda (samico )in je bil kot igračka, z nečakom pa najboljši prijatelj .... pač stvar vzgoje in malce to da je samička

freya
13.06.2005, 07:20
quote:Originalna objava partibraker

ja moraš poskrbet da nebosta nenadzorovano(sama) skupi oz. da se otrok ne bo motal okol njega.namreč kar nekaj psov ne mara preveč majhnih otrok ker so nepredvidljivi:approve:(mogoče je imel že kakšno slabo izkušnjo iz njim:dontknow: ga je povlekel za ušes ali kej podobnega).moj pes tud zarenči če se kšn otrok mota okol njega še bl pa če ga hoče božat pa je drugač zelo miren kuža res:approve:dvomim da bi pes prišel do otroka in ga kar ugriznil:nonono:

to, da bi preprečili vsak stik med psom in otroki, je nemogoče (razen če je pes ves čas v ogradi). sigurno pa se ne strinjam, da je lahko opravičilo, da pes ugrizne, ker ga je nekoč v preteklosti ta otrok povlekel za ušesa, brcnil...
po moje je otrok zadnji, ki naj bi nosil krivdo za to. za vzgojo in vse ostalo je odgovoren lastnik

freya
13.06.2005, 07:24
quote:Originalna objava DavorTheBastard

Zakaj ta pes ne bi ugriznil več?

Torej...veš kaj je edina možna rešitev.

rešitev ni v moji moči, me zanima, če je možno tako mladega psa še kakorkoli vzgojiti,prevzgojiti oz.. najti kako drugo primerno okolje zanj

Smarty
13.06.2005, 09:08

Moje mnenje...če so mejhni otroc pr hiši, morš psa zbrat po pameti. Kokr kol obrneš, pes je žival in ne veš, kako bo odreagiral.
Če bi se to pri nas zgodilo, bi pes šel. Bi jst poskrbela za to. :approve:

Ja, določene pasme so bolj agresivne, določene pasme otrok ne marajo najbolj. Npr. naš je kr mal živčen do otrok, božat se itak ne pusti, kričanja otrok pa sploh ne maram. Ma pa vseeno eno skupino otrok na morju, k lohk z njim delajo skor vse, samo smo vedno mi zraven in ga držimo...ker se še tko prehitr lahko kej zgodi. :disapp:

http://freeweb.siol.net/kompar78/Smilies/essen.gif
Kaj bomo dobrega jedli?

partibraker
13.06.2005, 11:19
quote:Originalna objava Lilly the Bear

Če ugrizne otroka, potem je s psom nekaj hudo narobe. Rešitev: uspavat, brez pardona.

quote:...kaj storiti s psom, zaradi katere boš gledal posledice na obrazu otroka vsak dan?

Brzdaš se, da ga brutalno ne pretepeš do smrti in ga pelješ k veterinarju uspavat.

quote:...kako preprečiti, da pes sploh kdajkoli in kakorkoli napade otroka

Ne moreš, prvenstveno pa ne kupuj agresivnih pasem (rotweilerji, doge, buldogi, mopsi, pitbuli, ipd.). 100% preprečit pa tega ne moreš, razen tako, da doma nimaš psa.

quote:...je značilno za rotweilerje, da so agresivnejši do ljudi, zlasti otrok?

Agresivnejši so od kakih drugih pasem, recimo zlati prinašalci, novofundlandci ipd. so menda precej mirne pasme.

Mislim, kaj pa sploh sprašuješ? A ni bil un dogodek dovolj, ko sta 2 rotweilerja popadla nič hudega slutečo mimoidočo 17letnico? Mela je srečo, da je preživela!

In ti se še sprašuješ, kaj naredit s takim psom? Za tako agresijo še ljudi zaprejo, psa je treba pa takoj odstranit, ker je vsem nevaren! Razen če hočeš večno plačevat odškodnine zarad tožb poškodovancev.

mislm dej bodi tiho prosm:approve:ker je dost očitno da nimaš blageveze o psih:nonono: rešitev:usmrtit brez pardona mislm as ti normalna:(

partibraker
13.06.2005, 11:31

to, da bi preprečili vsak stik med psom in otroki, je nemogoče (razen če je pes ves čas v ogradi). sigurno pa se ne strinjam, da je lahko opravičilo, da pes ugrizne, ker ga je nekoč v preteklosti ta otrok povlekel za ušesa, brcnil...
po moje je otrok zadnji, ki naj bi nosil krivdo za to. za vzgojo in vse ostalo je odgovoren lastnik

nism reku da je opravičilo:approve:je pa lahko razlog:approve:seveda če bo otrok psa vlekel za uhel bo naslednjič pes odreageral čist obrambno

no in kaj misliš zdej narest:question:menda ne boš izvajal kakšnih glupih idej od lilly

freya
13.06.2005, 21:52
quote:Originalna objava bobi
Prvo pravilo je da nista otrok in pes nikoli brez nadzorstva odrasle osebe.
Kako preprečujemo napade ali pasje ugrize:
Z pravilno vzgojo in socializacijo psa ko je še majhen, otroku pa je potrebno dopovedati da pes ni igrača.
Tukaj je težko govoriti da so rotwailci agresivnejši ampak da se težje rangirajo v družini.
Najraje bi bili po rangu takoj za gospodarjem.
To velja tudi za več pasem.
V tem primeru sta za ugriz vsekakor kriva starša ki nista bila dovolj seznanjena kako se pes rangira v družini in sta pustila psa in otroka skupaj brez nadzora.
Kaj je pa še vse ozadje tega dogodka da je prišlo do ugriza pa vedo samo oni.
Pes je verjetno že preje opozarjal da lahko pride do tega.

mogoče bi tole o rangiranju malo obrazložil, ker ne vem, o čem govoriš...mogoče pa je bistvo vsega res tukaj
pes je dejansko opozoril, da se lahko kaj zgodi (vsaj meni se je zdelo opozorilno), ko je zarenčal na lastnika.
v ozadju..se mi zdi, da je bilo odločilno prijateljstvo med bližnjim dobermanom in tem rotweilerjem, ker ko sta bila skupaj, sta se verjetno počutila zelo močna in pogumna, ker sta oba v roku enega meseca grizla
in najbolj nerazumljivo pri tem je, da lastnika obeh psov za ugriz krivita ogrizene ..verjetno, dokler ne bosta ogrizena.

bobi
13.06.2005, 23:04
bris

bobi
13.06.2005, 23:16
bris

jack25
16.06.2005, 16:11

Glede na to,da imam sam psa rotweilerja starega 19mesecev in to ne prvega psa,ampak ze tretjega.Mi ni jasno kako ni do sedaj se noben pes ugriznil nobenega otroka ali odraslega????Lahko Vam povem,da se raje igra z otroki kot pa z zogo:approve:,kar pomeni,da je vse cisto odvisno od lastnika kako psu dopove to,kar je BOBI omenu v svojem komentarju,da pes smatra druzino kot krdelo in gospodar je njegov vodja krdela.Ta kuza,ki naj bi pa ugriznil otroka,pa ga sigurno ni ugriznil namenoma ali pa brez razloga,kajti ta otrok je moral tem psu nekaj naredit ali pa"je gospodar ta,ki z psom ne ravna pravilno z psom".Kaj se pa tice rotweilerjev,ki so pa napadli v Celju tisto deklico je pa tako,če človeka negdo drzi v nekem prostoru zaprtega brez civilizacije se mi zdi,da ko bi prsu ven se tudi nebi obnasu lih primerno do svoje okolice tako je z psi.Če imas psa se je treba ukvarjat z njim ne pa ga imet doma zaprtega v boxu po cele dneve,da postane kuza agresiven ampak ga peljat med ljudi in ostale pse,da se pes socializira.Ne vem to je moje misljenje in do sedaj je vedno uzgalo.Nekateri pa imajo pse zaprte ali pa jih tretirajo po ssvojem agresivnem karakterju in po postane kuza agresiven,Zato zivcnim ljudem lih nebi priporocu psa se sploh ne take pasme,ker pes je zelo obcutljiva zivalca.Lahko samo se za zakljucek recem to,če bi bilo vec takih kot je BOBI,vrjemte mi nebi taki psi kot pravte agresivni psi(staford,rotweiler,itd.....)bili na tako slabem glasu.Ce smem dodat se nekaj,tisti pa ko nimate psa,pa mislim,da v bodoce ne dajajte takih komentarjev kot je usmrtitev psa ampak raje zadrzite komentarje za sebe.Tisti pa ko imate pse pa itak veste,ceprav ne vsi kako je treba delat z kuskom,da ne postane agresiven.:)

mouse
18.06.2005, 19:07
quote:originalna objava Smarty
Ja, določene pasme so bolj agresivne, določene pasme otrok ne marajo najbolj. Npr. naš je kr mal živčen do otrok, božat se itak ne pusti, kričanja otrok pa sploh ne maram. Ma pa vseeno eno skupino otrok na morju, k lohk z njim delajo skor vse, samo smo vedno mi zraven in ga držimo...ker se še tko prehitr lahko kej zgodi.

Ni res da so določene pasme bolj agresivne,med ljudmi se prenaša ta neresnični podatek,ker so predvsem rotvailerje in dobermane zaradi njihove moči in oblike telesa v zgodovini vzgajali za napadanje ljudi in živali(al pa za čuvanje hiše)

Smarty
19.06.2005, 12:20
Jst mam tok rada pametne ljudi :sleepy:

Dokler vsakmu pustijo met vsako pasmo, bo tut tolk in tolk ugrizov, napadov, spopadov, mrtvih. In pika stop. :approve:

Ko se bo pa vedl, kdo ma kakšno žival doma in kako jo je vzgojil in bo zanjo tut odgovarju, se pa lahko kej premakne.

http://freeweb.siol.net/kompar78/Smilies/essen.gif
Kaj bomo dobrega jedli?

kvaka
20.06.2005, 06:40
Kljub temu, kaj govorijo, običajno lastniki psov po naravi agresivnejših pasem, je razlika. Preprosto. Če prepustiš psa pri vzgoji samega sebi bo kak pes čuvaj (recimo rotweiler) precej bolj agresiven kot, kajpavem, recimo labradorec.
Če pes začne reagirati agresivno, to ni hec. Običajno v tem primeru v bukvicah priporočajo pomoč strokovnjaka za dresuro - če bo seveda lahko kaj naredil.
Renčanje psa na lastnika je resen opozorilni znak.
Ugriz otroka pa je baje tipičen za slabo vzgojepsa, ki je ravno odrastel. Tako kot so že drugi napisali: pes se pri pohodu na mesto vodilnega v krdelu najprej loti najšibkejšega - torej otroka.

tanca
20.06.2005, 12:34
sm imela škotskega ovčarja... kupila sem ga ker so ga priporočal za družine z otroki.. torej.. ko je biu star 3 leta se mu je kratkomalo zmešalo. Postal je krvoločen. Ugriznil je use v družini (večkrat) razen mene. Renčal na vse ostale otroke, če nebi biu privezan bi jih 100% ugriznil, nazadnje je napadel 3 letnega fantka ki je prišel k nam, ker so starši kosili travo v bližini. Seveda je biu ta otrok večkrat pri nas in vedno sem mu govorila "STRAN OD PSA".. no, pa je blo..
In sedaj našega Rona ni več, veterinar ga je uspaval.
Imela sem pa na vratu policijo, sodnika za prekrške pa še plačevala veterinarja, ker je hodil na kontrole h psu zaradi stekline.

Po pogovoru z veterinarjem, nisem 2x premišljevala.

LeonVeliki
20.06.2005, 13:22
Ma kaj je pes kriv? Vse je vzgoja. Še posebej pri taki pasmi, ki je že tako al tko mal preveč temperamentna. Lastnika peljat k veterinarju uspavat, ne pa psa:(!!! Lastnik bi ga moral imeti pod kontrolo. Če pa se ne morte spomnit, kdo je lastnik psa, je pa tuki prblem. Pes mora poznati svojega gospodarja in ga mora brezpogojno ubogati. Če gospodarja nima, potem se počuti zapostavljenega in bo samo še slabše. Mislim pa, da ne velja to, da če ugrizne 1x da bo še grizel, seveda s primernimi ukrepi, da bo pes vedel, da ni bilo prav, da je grizel. Tukaj je tudi pomemben splet okoliščin. Lahko da se je pes ustrašil, je glih najdu kej za jest, mu je ta ta mal že kdaj kej naredu, ko je bil pes majhen, pa ga zdej pes ne mara... če ni bilo spleta okoliščin in da je pes normalen, potem je lastnik vprašliv, če je sposoben imet psa.

Mislim pa, da moraš psa kdaj pa kdaj tut udarit. Ne mislim natepsti, da bo čist poklepan, ampak klofuta al pa dve po riti (samo po riti, ne po glavi) in ga fest nadret, da bo vidu, da je neki narobe naredu. Res je pomembna je doslednost pri vzgoji.

In če lastnik pravi, da ni kriv in ni nič naredu, da se nebi ponovilo, pa na policijo in stožit. Gospodar je kazensko odgovoren za svojo žival.

freya
21.06.2005, 06:43
hvala za vse vaše odgovore.
Sem velik ljubitelj psov, živali nasploh. Kot so mnogi. Žal pa opažam, da se nekateri radi ponašajo z lepim močnim psom, pozabljajo pa, da tak pes potrebuje res strogo vzgojo, stalni nadzor, veliko ukvarjanja s psom, ker sicer lahko postane nevaren okolici in nenazadnje njemu. Nekateri so zato plačali že zelo visoko ceno.
Verjamem pa, da so lahko stafordi, bandogi, rotweilerjo veliki prijatelji otrok (tudi moji so), če so primerno vzgojeni, res pa ti psi niso za družinske pse za začetnike in malomarneže.

partibraker
22.06.2005, 13:57

hvala za vse vaše odgovore.
Sem velik ljubitelj psov, živali nasploh. Kot so mnogi. Žal pa opažam, da se nekateri radi ponašajo z lepim močnim psom, pozabljajo pa, da tak pes potrebuje res strogo vzgojo, stalni nadzor, veliko ukvarjanja s psom, ker sicer lahko postane nevaren okolici in nenazadnje njemu. Nekateri so zato plačali že zelo visoko ceno.
Verjamem pa, da so lahko stafordi, bandogi, rotweilerjo veliki prijatelji otrok (tudi moji so), če so primerno vzgojeni, res pa ti psi niso za družinske pse za začetnike in malomarneže.

res je:approve:že sam če pogledaš kakšni ljudje majo v dostih primerih danes pitbule neki kvazi taf modeli(ala mladi dilerčki) k se točno vid da majo psa sam zato da se postavljajo iz njim ,da izpadejo frajerji uglavnem:approve:nažalost je tko

freya
24.06.2005, 07:53

quote:Originalna objava tanca

quote:NO SAMO DA POVEM EN PODATEK NEBOSTE VERJEL AMPAK NALVEČ UGRIZOV V DRUŽINI POVZROČIJO ZLATI PRINAŠALCI ČE VRJAMETE AL PA NE
glih najvec pa res ne.. usaka pasma je ze ugriznla, tko da tle se ne da definirat kateri najveckrat...
ja pisda:nonono:tega podatka si nism jest izmislu

od kod ti ta podatek..ti od nas vedno pričakuješ, da ti verjamemo na besedo

kvaka
24.06.2005, 08:03
UGRIZOV V DRUŽINI POVZROČIJO ZLATI PRINAŠALCI:approve:ČE VRJAMETE AL PA NE:approve:

Ja, sem bral nekaj v tem smislu, da zlati prinašalci niso ravno psi za "začetnike" in da znajo biti kar pošteno muhavi.
Če to povežeš še s številom teh psov, ki jih družine imajo (zadnje čase poleg labradorjev velja za skoraj idealnega družinskega psa) bi bilo čisto možno.

partibraker
24.06.2005, 09:18

quote:Originalna objava tanca

quote:NO SAMO DA POVEM EN PODATEK NEBOSTE VERJEL AMPAK NALVEČ UGRIZOV V DRUŽINI POVZROČIJO ZLATI PRINAŠALCI ČE VRJAMETE AL PA NE
glih najvec pa res ne.. usaka pasma je ze ugriznla, tko da tle se ne da definirat kateri najveckrat...
ja pisda:nonono:tega podatka si nism jest izmislu

od kod ti ta podatek..ti od nas vedno pričakuješ, da ti verjamemo na besedo
od prjatlce iz društva:)

MajaL
27.06.2005, 17:38
Oprosti, Lilly the bear (to se navezuje na tvoj 1. post v tej rubriki), ampak očitno ne poznaš vseh pasem, ki se jih naštela...1. se raje prepričaj kakšen karakter ima kakšen pes...naštela si par pasem, ki so izrazito karakterno popolni (če se lahko tako izrazim)...drugače se pa se mi ob tvojih replikah oziroma odgovorih enostavno obrača...psa bi uspavala za vsako malenkost ki bi jo storil. Do živali sploh nimaš odnosa in nanje gledaš brez kančka spoštovanja in si sama sebi zadost.
Veš...učasih bi bilo potrebno uspavati takšne ljudi kot si ti(pa brez zamere!)

Res pa je, da bi morali lastniki imeti privezane pse, če vedo da so nagnjeni k napadom (vendar je fora v tem, da je za to kriv lastnik in ne pes)

MajaL
27.06.2005, 17:42
Drugače so pa tudi ljudje nepredvidljivi..in lahko vam povem iz prve roke, da je moja prinašalka popolnoma miren pes, ampak absolutno ne morem trdit da ne bo nikoli ugriznila.

MajaL
28.06.2005, 06:23
kot sem rekla, za take reči so krivi ljudje.
Pa dej povej mi,darling, kdo je bil tisti , ki je dresiral pse za borbo...jim uničil karakter?

Ne razumem, zakaj bi bila za vse kriv pes...moj pes ne bi verjetno ugriznil nikogar,ker je bil vzgojen z nežno roko in ker ga tako dobro poznam, da ga lahko brez nagobčnika vodim na vrvici po mestu.

LeonVeliki
01.07.2005, 07:32
men gre tut en pes skos na jetra, k se skos dere. Kaj lahko storiš v takem primeru?

freya
01.07.2005, 08:41
brez zamere, MajaL, Ugriz v obraz je vse prej kot malenkost

Verjetno je med vami tudi kdo, ki je že doživel kak ugriz psa. Kakšen je zdaj vaš odnos do psov...se jih bojite, jih sovražite, kako ste premagali te občutke do psa ali jih sploh niste?
In nenazadnje, ste odstanili brazgotino?

partibraker
01.07.2005, 09:58

brez zamere, MajaL, Ugriz v obraz je vse prej kot malenkost

Verjetno je med vami tudi kdo, ki je že doživel kak ugriz psa. Kakšen je zdaj vaš odnos do psov...se jih bojite, jih sovražite, kako ste premagali te občutke do psa ali jih sploh niste?
In nenazadnje, ste odstanili brazgotino?

mene je kr uredu ugriznu:approve:enkrat pred leti sm šov mal nažgan scat za eno bajto nism pa vedu da ma za vogalom svojo hisco nemčki ovčarček:)no jes veselo ščijem in kr naenkrat me za stegno neki ubir zagrab:)in jest zbežim seveda:)bil je na ketni tko da me je lihk dosegu :approve:če pa nebiblo ketne pa nevem kva bi blo:approve:ampak se ih nč ne boim zard tega:nonono:je pač čuvu svoj teritorij:)sm sm biu kriv

kvaka
01.07.2005, 16:17
quote:Originalna objava MajaL
izrazito karakterno popolni (če se lahko tako izrazim)

:clapping::angel:

Psu se karakterja ne da uničit, ampak mu ga je potrebno zgradit. "Karakterno popolnega" (še kar ne morem prebavit fraze :rolling:) psa je pač treba na "kratko" držat in mu karakter obrzdat... če se ti ljubi sneto sekiro dresirat seveda. Meni se ne.

MajaL
01.07.2005, 21:50
mene je pes že ugriznil, zato vem, kakšen je občutek..vem pa tudi, da sem bila sama kriva, saj psa nisem poznala, on pa ni bil navajen tujcev...prev tako mislim, da človek, ki je bil ugrižen v obraz ni ravnal previdno in je zato kriv sam.

Kvaka...kaj nej rečem...tvoj problem

MajaL
01.07.2005, 21:52
pes zahteva določeno odgovornost in če človek ne zna poskrbeti sam zase, naj si nakar ne kopuje psa..ker to bi bil samomor!Za oba

shark007
02.07.2005, 08:05
Mene je pes vgriznil, ko sem bil star 4 leta:), pa mu nisem nič zamero al pa kaj. Kost je ravno jedo, jaz pa nisem vido in sem mimo njega šel. On pa je valda svojo hrano čuval:blackeye:.

http://img240.echo.cx/img240/6349/limona0qh.gif

lady_lucifer
02.07.2005, 08:20
mene je em manjsi pes hotu ugriznt, kr tko, na ulci, ko sm bla stara tm nekje 8 let. takrat mi ga je ratal brcnt in je zbezal stran, tko da ni blo panike.

Sköt dig själv och skit i andra.
http://www.cosgan.de/images/midi/teufel/d030.gif

eisenhower
02.07.2005, 08:31
mene je tut pes pri sedmih letih v rit ugriznu, pa je drgač bil ful kul pes, smo se vedno igral, ampak enkrat mu ni pasal, pa mi je zasadil štir zobe v guzačo.

Silent enim leges inter arma

nimm2
02.07.2005, 09:27
šla k sosedi pri kakšnih 8 as usual ampak nemški ovčar je bil unusualy v bajti. skočil name in me za vrat :( še vedno zmrznem ko zagledam kakšnega šetat okol brez ketne.

mouse
03.07.2005, 13:45
Mene me ni nikol noben ugriznu,četudi imam precej opravka z psi.
Sem pa ugotovila da je najbolje če kakšen zarenči,da mu ne gledaš v oči in tiho obstaneš.Samo ne smeš mu dat vedet ,da te je strah.
Verjamem pa da je pasji ugriz hud psihičen pretres.:)

freya
03.07.2005, 22:35

mene je pes že ugriznil, zato vem, kakšen je občutek..vem pa tudi, da sem bila sama kriva, saj psa nisem poznala, on pa ni bil navajen tujcev...prev tako mislim, da človek, ki je bil ugrižen v obraz ni ravnal previdno in je zato kriv sam.

Kvaka...kaj nej rečem...tvoj problem

lubica, človk, ki je bil ogrižen, je bil otrok še ne pet let star in po nobeni logoki ni sam kriv za to
prav tako ne razumem, zakaj se sama čutiš kriva, da si sama doživela isto..si psa tepla, dražila, brcala, si šla k njemu kjub opozorilu?

Davor
04.07.2005, 06:47
There is a dog bite epidemic in the United States. There are almost 5 million victims annually -- about 2% of the entire population. 800,000 need medical attention. 1,000 per day need treatment in hospital emergency rooms. Between 15 and 20 die per year. Most of the victims who receive medical attention are children, half of whom are bitten in the face. Dog bite losses exceed $1 billion per year, with $345 million paid by insurance.

The problem appears to be growing. In a 10-year period, the number of dogs rose by 2% while the number of bites increased by 33%.

shark007
04.07.2005, 10:21
Davor lahko kaže slike, ki se navezujejo na temo. Ampak res je za...

Ja pes bo grizo, če ga treniraš tako. Za primer vzemimo mojga Pitbula. Ta pes ma tak karakter(sploh ljubi otroke) in NE bi vgriznil, če ga ne zafrkavaš, mu pihaš v ušesa.To psa enostavno razjezi in ti vrne. Milo za drago al kako so pravili. Mamo ga zdaj 3 leta psa vozimo na vrvici brez nagobčnika tud po mestu. Uboga vse od prevala, pridi nazaj, išči, sedi in čakaj(sedi in čaka dokle mu ne rečeš skoči)da tačko, igra klavir in celo reče adijo:D. Da pa psa naučiš ubogljivosti in vsega tega, je pa pomembna ena stvar...Pasja šola. Tja ga moraš voziti že, ko je majhen, ker se takrat najlažje uči.

Torej to pove, da lahko vsakega psa naučiš, če imaš voljo in strpnost;).

http://img240.echo.cx/img240/6349/limona0qh.gif

MajaL
08.07.2005, 11:57
potem, freya, pa je to naloga starša, da pazi na otroka. Ker otroci so pač firbčni in lahko hitro pride do tragičnih posledic...
zakaj se počutim krivo sem že navedla.

kvaka
08.07.2005, 12:33

potem, freya, pa je to naloga starša, da pazi na otroka. Ker otroci so pač firbčni in lahko hitro pride do tragičnih posledic...

Naloga lastnika pa ni da pazi na psa?

MajaL
08.07.2005, 13:03
itak..oboje-stranska je zadeva...saj sem že nekje prej napisala, da mora lastnik paziti na svojega psa...če ve, da je pes napadalen in ne mara preveč ljudi in drugih psov, naj bi nosil pes nagobčnik, oziroma bil na vrvici. Če pa lastnik ve, da je pes socializiran, potem tak pes niti ne ugrizne...vendar pa mislim, da bi morali biti vsi psi na vrvici v urbanih okoljih!

Davor
10.07.2005, 14:50

itak..oboje-stranska je zadeva...saj sem že nekje prej napisala, da mora lastnik paziti na svojega psa...če ve, da je pes napadalen in ne mara preveč ljudi in drugih psov, naj bi nosil pes nagobčnik, oziroma bil na vrvici. Če pa lastnik ve, da je pes socializiran, potem tak pes niti ne ugrizne...vendar pa mislim, da bi morali biti vsi psi na vrvici v urbanih okoljih!

Socializiran pes na vrvici me je ugriznil za brezveze na pločniku sredi mesta. Sicer mi je strgal samo hlače, vendar pa...bil je na vrvici, psa tudi pogledal nisem, pa se je vseeno zapodil vame.

No....vem da je tisti pes podlegel igli:approve:, ker je bil pač zmešan.

freya
12.07.2005, 13:49

Naloga lastnika je , da spozna psa, ga primerno vzgoji, predvidi vse kočljive situacije in se jim izogne oz. poskrbi za varnost in opozorila. Nekaj o tem pravi tudi kazensko in odškodninsko pravo.
Kdor se s tako odgovornostjo ne more sprijazniti, pač ni primeren za lastnika psa. Kasnejše obžalovanje ne pomaga.

in še epilog k zgodbi, zakaj je bila tema sploh odprta
rotweiler je ostal doma, oz. je začasno odšel v prevzgojni dom na prevzgojo k profesionalnemu trenerju policijskih psov . deklico pa čaka operacija (ali več) .

vsem hvala za odgovore
:)

soseda
13.07.2005, 09:53
quote:Originalna objava BEJBAnr1
Ko ugrizne pes ... cimprej vloziti milijonsko odskodninsko tozbo.

:2thumbs:
... in nenazadnje...kdo ve, ima mogoče kdo celo izkušnje.. KAKO, KOLIKŠNA, je dejansko odškodnina:dontknow:

------
Liter vode in en poljub in mejhna doza tvojih obljub, je vse kar potrebujem na dan, brez tega več živeti ne znam:)

MajaL
14.07.2005, 10:59
ja no...kaj nej rečem...boga punčka...
sem že napisala, da so velikokrat krivi lastniki, ker mislijo, da njihov pes ni zmožen ugriznit!
To se mi zdi butasta teorija, sicer se pa strinjam s tabo...maš prav...lastniki bi morali biti previdnejši:2thumbs:

doody
19.07.2005, 18:00
Dlgo časa je veljalo nepisano pravilo,da pes ko enkrat ugrizne
,to rad tudi ponovi.Ne ni točno.Sploh pa ne,kar se tiče domačih.
Če je bil pes res star šele eno leto,še nima privgojenega značaja.
to se pri mldih psih rado dogaja.Navadno ugriznejo,ker so bili presenečeni ob dotiku.
Pozna se tudi,če je pes vzgajan s 'trdo roko',ali pa skozi igro.
Psi,ki so vzgojeni s 'trdo roko',so navadno nevrotični in radi ugriznejo,če niso pod skrbnikovo kontrolo.
Psi vzgojeni izključno samo z igro in z veliko pohvale,navadno ne ugriznejo človeka.
Ker so blj umirjeni,in se ljudi ne bojijo.
Seveda so tudi izjeme tako kot povsod.To naj bi veljalo v 90%ih.
Zato se tudi v pasjih šolah danes poslužujejo te druge variante.Prav tako na policiji.
Zato tudi trdim,psa spoštuj kot živo bitje ki ima pravico živeti mirno življenje,
pa ti bo to povrnil v veliki meri.
Razne pasje verige in pesjaki(zapori za večino)odpadejo.

Tak je zakon in ne odstopam od tega.Bljak
http://www.shrani.si/pics/jezik32426.jpg
http://url-doody.hitri.com

lipa1
20.07.2005, 12:53
Doody super stran imaš.

Imela bi nekaj mogoče marsikomu v razmislek. Kar nekaj prakse imam tudi glede šolanja psov, domače vzgoje ... Žal je tako da ni enega pravila. Vsak pes, ne samo rotweiler, tudi španjel ali kak drugi, lahko ugrizne. Vse je odvisno:
- od legla ( ali je vodilni pes v leglu)
- vzgoje od mladiča ( že mladiča moramo vzgajati, ne pa mu pustiti vse, potem pa ko je čas za šolanje, aha no sedaj se bomo pa izšolali- to ne gre) Že mladič mora vedeti, kaj sme in kaj ne sme. Pri psu mora biti to dosledno. Ne tako: danes ti dovolim, jutri pa ne. Za psa je to tako: ali je JA ali pa NE. Pametno je, to spodbuditi tudi z nagrado-hrano, božanje...
- pametno je da smo s psom čimveč, ne samo takrat ko ga moramo peljati na sprehot ostal čas je pa v pesjaku
- če hočemo da je PES ČLOVEKOV NAJBOLJŠI PRIJATELJ, moramo tako tudi z njim ravnati - moramo spoznati njegove značilnosti, kajti vsak pes je poglavje zase, tako kot človek
- ko kupimo psa, moramo vedeti kakšne pasme naj bo, ker že takrat približno lahko ocenimo kakšne značilnosti bo imel naš novi DRUŽINSKI ČLAN.
No še to: 1o let smo imeli briardko, ki sem jo šolala in naredili izpit iz poslušnosti, sedaj pa imamo baucerona, ki sem ga sama izšolala in socializirala, tako da lahko rečem, da iz iskušenj nekaj vem. :)

doody
20.07.2005, 19:35
Lipa,vse to drži,kar si napisala.Toda še mnogo več je dejavnikov,
ki vplivajo na to,kdaj in koga pes ugrizne.Tudi sam imam kar nekaj
letne izkušnje s šolanjem psov,zato lahko rečem tudi to,da 'pasja šola'ne
naredi psa takega kot želimo.Tam dobimo samo smernice,kako naj bi vzgajali psa.
Seveda je pa tudi pes čisti 'individuum',tako kot človek.Zato je potrebna tudi
uporaba psihologije,če želimo psu privzgojiti socialno obnašanje.Res je kar praviš,
da ni toliko pomembna pasma psa,ampak predvsem leglo iz katerega psiček prihaja.
Prvo vzgojo da mladičku 'mati',nato vzreditelj.Šele potem stalni skrbnik.Moje psičke
so imele kar neka legel,kjer sem bil vedno 'babca'.To je prvi stik psa s človekom,kateremu mora
kasneje brezpogojno zaupati.Sedanja psička je moja tretja po vrsti,in tudi ta ima zelo dobro
privzgojeno socializacijo.Seveda tudi poslušnost in čut do pravičnosti.Nikoli je nisem 'kaznoval'
po krivem.Sicer pa preberi mojo spletno stran,pa boš lahko tudi tam prebrala nekaj
o odnosih na relaciji človek-pes.Še zelo veliko bi lahko pisal o pasji vzgoji iz svoje prakse,
ampak ljudje to sprejemajo največkrat z nesoglašanjem,ker jih veliko misli,
da takšni kot sem jaz,želijo psa počlovečiti.Kar seveda ni res.Zavedati se moramo,
da je pes v prvi vrsti 'zver',po naravnih zakonitostih,šele potem vse ostalo.:music:

doody
21.07.2005, 23:13
Poreklo psa
Pes spada v družino psom podobnih živali, med katerimi so še volkovi, lisice, kojoti in divji psi. Vse te živali imajo marsikaj skupnega. Psi so se razvijali že dolgo prej preden jih je udomačil človek. Po udomačitvi psa se je razvili veliko pasem.

Od kod je pes
Pes spada v družino psom podobnih živali, ki se imenujejo kanidi in lovijo v tropih. Domači pes se imenuje Canis familiaris. V to družino spadajo poleg psa še volkovi, lisice, kojoti, šakali itd. (nekateri so podobni psu, drugi sploh ne).
Tukaj preberi o osnovni vzgoji mladega psa.
http://www.mojpes.com/clanki/clanek.asp?page=2&rubrika=novice#januar2005

doody
22.07.2005, 14:30
quote:Originalna objava lipa1

Super. Hvala lepa. Že brskam. Pa pozdravček.:):):)

Želim ti veliko uspeha.Vračam pozdravček.:music:

LiSiCkA_
15.08.2005, 09:30
hay:shy:Rotweiler:Dam...agresivnost je že značilnost te pasme...in nikakor ni primerna za otroke...:nonono:je pa res žalostno da grize nedolžne otroke:cool:bye...:kisses:

I LoVe My d0gGy :*

Tommy Kebab
15.08.2005, 10:35

Sam imam rottwailer-ja na povodcu, ki zdrži 2 toni obremenitve.:) Agresiven niti ne sam vsak, ko sliši za besedo rottwailer misli da je ne vem kaj. Parkrat se mi je pa zgodil da sta dva mlada otroka 6 letna kar na enkrat pritekla do psa in hotela božat no pravi čas sem jih odmaknil od psa starša sta pa semo rekla pazita, da se vama ne bo kaj zgodilo. Lepo bi bilo, če bi malo bolj pazljivo pazila.

MOJ NOS BLOKIRA VSE UDARCE (http://freeweb2.siol.net/perica-smack/perica.wma)
MOJ NOS BLOKIRA VSE UDARCE (http://freeweb2.siol.net/perica-smack/perica1.wma)

vilivolcini
17.08.2005, 22:49
wam powem en žaleten dogodek o mojmu mucku...:disapp::disapp::disapp:
sta prišla dva psa in prvi je ugriznil mojga mucka in ga zabrisal v sosedov avto drugi ga je ugriznu...pač zlo sta ga mučla je blo use krvav:disapp::(to so bile govorice in nato je moj sosed ubil mačka z lopato kdo bi pustu mucka živet:imel je zvito nogo ali celo odtrgano
bil je slep pa matral se je:(ta novica ko so mi jo prijatelji povedali me je zelo:shock:pretresla kmalu sem padel v jok

Ne Razumem Zakaj Se Mački in Psi SOVRAŽIJO???ZNA KDO TO RAZLOŽIT???

Orwell
19.08.2005, 13:05
quote:Originalna objava Lilly the Bear

[quote]...kaj storiti s psom, zaradi katere boš gledal posledice na obrazu otroka vsak dan?

:2thumbs:

Če se kakšen cucek na javnem mestu spravi na mojega pajaca, naj se pripravi na milo smrt, me prav malo briga če je za to kriv lastnik ali pes. Stvar v takem primeru rata osebna.

Če pa se to zgodi ker sem otroka pustil preblizu, ali pa se to zgodi nekje, kjer je označba v stilu "pozor hud kuža", sem seveda kriv sam in sem jaz tisti ki si zasluži batine.

It's a disease,... and they're all green

lipa1
19.08.2005, 14:59
quote:Originalna objava LiSiCkA_

hay:shy:Rotweiler:Dam...agresivnost je že značilnost te pasme...in nikakor ni primerna za otroke...:nonono:je pa res žalostno da grize nedolžne otroke:cool:bye...:kisses:

Lisička tle s pa mim udarla. Za nobeno pasmo ni značilna agresivnost.:) Ljudje smo tisti, ki naredima psa agresivnega.:hammer:Tudi zlatega prinašalca npr. lahko narediš agresivnega.:hammer:

Misli, ki se jih odločamo misliti, so orodje, s katerima barvamo platno svojega življenja. L.Hay

LiSiCkA_
22.08.2005, 15:54
lipa1 :D malo si preberi o tej pasmi http://www.mojpes.net/modules/pasme/index.php?id=59 ... sicer je pa to samo tak dobesedno povedano:tongue:dioss:cool:

lipa1
25.08.2005, 11:18

lipa1 :D malo si preberi o tej pasmi http://www.mojpes.net/modules/pasme/index.php?id=59 ... sicer je pa to samo tak dobesedno povedano:tongue:dioss:cool:

Ja noro. Kdor je pa to pisal..... Ja tisti ki se odloča za nakup psa na osnovi takega opisa sigurno ne bo kupil rotweilerja.
No na osnovi podobnega opisa beaucerona se mi tudi leta 90 nismo odločili za to pasmo. Ko smo pa šli gledat leglo beauceronov nekaj let kasneje in bili v družbi odraslih beauceronov smo ga pa kupili. Sedaj je to edina pasma, ki bi jo ponovno vzeli, če bi se odločali za nakup mladiča. Toliko o raznih opisih ki jih zasledimo na netu, knjigah ....:hammer:
Drugače pa je imel naš sosed rotweilerko. Je bila v pesjaku. Imeli so 2 majhna otroka. Nikoli ni bilo problemov. Celo pazila je otroke.
Vsak pes je lahko napadalen do otrok, če ga dražijo. Dobi slabe izkušnje z njimi in jih bo napadal. To ni nič čudnega. Pes na podlagi slabih izkušenj tudi slabo reagira. Tako pač je.

Misli, ki se jih odločamo misliti, so orodje, s katerima barvamo platno svojega življenja. L.Hay

kvaka
25.08.2005, 11:36
Lisička tle s pa mim udarla. Za nobeno pasmo ni značilna agresivnost.:) Ljudje smo tisti, ki naredima psa agresivnega.:hammer:Tudi zlatega prinašalca npr. lahko narediš agresivnega.:hammer:

Zadnje čase je kar popularno trditi, da so vse živalce prepuščene same sebi prijazne kot metuljčki.
Pes je vajen življenja v tropu. V tropu pa se psi občasno pomenijo kdo je šef. Za prehranjevanje lovijo druge živali. Nekatere pasme so bile vzgojene za borbe in agresivnost (varovanje...)...
Res pa se vsakega psa da ustrezno vzgojiti, le da nekateri lastniki o vzgoji nimajo pojma.

lipa1
25.08.2005, 12:05
quote:Originalna objava kvaka

, le da nekateri lastniki o vzgoji nimajo pojma.
[/quote]

Žal je tako. In vsak si lahko nabavi psa kakršnega koli hoče. In potem se nekateri hočejo dokazovati preko psa. Katastrofa......:hammer:

PLIXY
01.09.2005, 22:52
Lisička,kar ber kar piše natvojem linku o Rotwellerjih.
Tisti opis psa je narejen po zdresiranem psu za policijo.
Kot pa verjetno veš,policajem ne ugaja
,če kdo boža njihove"Bodygarde".Mislim ,da ti je Lipa,kar lepo napisala.
Sama tudi ne bi božala take zverine,ker me je strah že,ko jo samo vidim.

Plixy

doody
02.09.2005, 16:59
Madona,kdo je tukaj poklicni kinolog?Naj pove že enkrat strokovno mnenje,da
si bomo na jasnem.Ali pes ugrizne ali ne?Jest ne bom nič ve č reku,ker zdej res ne vem,
pri čem sem.Eni zagovarjate,da je pes "podivjana zverina,drugi spet ,da je krotka
igrača.Zdej bom še svojo psičko kr pustu,pa naj dela kar hoče.Ste me tako zmedli,da ne vem ,kaj bi ji dovolu
in kaj prepovedu.Ali naj ugrizne ali ne?:clapping::clapping::clapping:

http://ronaa.freehost386.com/

lipa1
03.09.2005, 13:16
Tolk čvekate tukej. Me prav zanima kdo od vas ki se dela pametne ima sploh psa. Kdo od vas je sploh kakšnega psa izšolal? Spet nekaj napamet govorite. REKLA KAZALA.:hammer::hammer::hammer:

lipa1
13.09.2005, 14:44
:dontknow:Ja očitno vsi ki ste pametovali ali nimate psa in pa še nikdar niste nobenega izšolali, zato ste pa vsi utihnili. :kmet:

http://moja-pot.freehost386.com/

povožena žival
13.09.2005, 16:36
pse je treba dat v šolo [}:)]

s

1982
18.09.2005, 12:25
quote:Originalna objava povožena žival

pse je treba dat v šolo [}:)]

s

sej folk jih vozi v šole, samo te šole so pač da ga naučiš nekaj ukazov kot so sedi, prostor itn. še zmer pa ne morš s tem vplivat na pasjo naravo, če je rotweiler ugriznil otroka je bil vzrok verjetno ali hrana, ki je bila v bližini, ali igračka, al pa pač mu ni pasalo da se ga takrat kdo dotika in ga je ugriznil... vsekakor razlogov je več.. psa je treba opazovat,ker ma itak svojo mimiko in pokaže kdaj bo ugriznil.. če se to ponavlja, pač al otroku povedat da takrat se ga ne dotikat, al pa pač psa oddat kaki družini brez otrok oz. družini k se spozna na pse

HELL WAS FULL SO I CAME BACK

zzigon
05.10.2005, 21:02
okej, da še jst dodam svoje:

-vsak pes je karakter zase:veryevil::angel:

-večina (velika večina) je odvisna od vzgoje, so težje vzgojlivi psi in lažje, nekateri zahtevajo pač več vztrajnosti in znanja

-pri molosoidnih pasmah (recimo "borbeni psi") kot so razne doge, stafordi,...je potrebna bolj stroga vzgoja predvsem zato, ker so močnejši in kot taki lahko naredijo več škode ter ponavadi ne marajo drugih psov-zopet odvisno od socializacije, ki je pri teh pasmah zelo pomembna...kot dejstvo vem, da je bila večina teh psov, ki sedaj ne mara drugih psov v mladosti napadena s strani kakih pudlov, kokrov,maltežanov...in da lastniki te pse držijo v precejšnji izolaciji od drugih psov že od rane mladosti...:hammer:

-za otroke so načeloma primerni večji psi in ja, tudi staffordski
bullterrierji,pitbulli...in to zato, ker imajo višji nivo tolerance bolečine in se jih ne da tako hitro "znervirati" kot kakšne manjše pasme(ala pinči, kokri...)

-v statistikah pasjih ugrizov je jasno razvidno, da niso pitbuli, rotwailerji,...pasme, ki največkrat ugriznejo, so pa pri teh ugrizih najhujše posledice!
en primer neke študije, če koga zanima:
http://www.co.el-dorado.ca.us/publichealth/pdf/FullDOGBITEREPORT.pdf
te nisem detaljno prebral, tko, da je ne bom komentiral, pač jo dam za primer.

načeloma pa je bilo v večini zapisano v vrhu pogostosti ugrizov veliko "miroljubnih" pasem...predvsem labradorjev, zlatih prinašalcev, nemških ovčarjev,koker španjelov...šele nekje proti sredini spiska so se nahajali tako imenovani "nevarni psi".
seveda je treba upoštevati vsaj dva dejstva:
-da je zlatih p., nemških ovčarjev, kokrov,....daleč največ
-da je daleč največ "neumnih in nedoraslih ter nasilnih" lastnikov psov ravno med "nevarnimi pasmami" s katerimi si dvigajo ego!
....

poznam zlate prinašalce, ki so do svojega 2 leta starosti nekajkrat šavsnili (ne v igri!) svoje lastnike in na drugi strani poznam kr lepo število staffordov in rotwailerjev,...ki niso nikoli nikomur nič naredili (razen morda kakšnega ravsa med psi)!

-potem, pa so še bistvene razlike med samcem in samico o katerih pa ne bom, ker sm že tko preveč dolgovezil.

-za zaključek: psi so kot ljudje, razvijajo se v "osebnosti" glede na svoje izkušnje, vzgojo in karakter, torej ni pravila za agresivne pse...to je nekak takole-ferrari v rokah izkušenega voznika je lahko popolnoma varna igračka, v rokah nedoraslega mladeniča pa "truga na kolesih"!;)

ok, zdej pa res dost.:blush:

lp

lipa1
06.10.2005, 11:44
quote:Originalna objava zzigon

.

-za zaključek: psi so kot ljudje, razvijajo se v "osebnosti" glede na svoje izkušnje, vzgojo in karakter, torej ni pravila za agresivne pse...to je nekak takole-ferrari v rokah izkušenega voznika je lahko popolnoma varna igračka, v rokah nedoraslega mladeniča pa "truga na kolesih"!;)

ok, zdej pa res dost.:blush:

lp

:2thumbs::2thumbs::2thumbs:

mrjerry
10.10.2005, 10:52
quote:Originalna objava O-bala
rotweiler ni nič bolj agresiven od drugih psov če je primerno vzgojen .... če ste ga pač vzgojili tako da se sam počuti dominantnega ste ga pač zasrali .... ( če hoče biti božan sam pride do človeka in dobesedno izsili kar hoče, če hočeš ti njega pobožati ti da jasno vedeti da je on glavni in da se bo sam odločil kdaj in kdo ga bo božal - ni nujno da je tak do vseh, verjetno je ravno zato ugriznil otroka ker se je počutil močnejšega in ima otroka za podrejenega )
s pravilno prevzgojo se da storiti veliko ... jaz osebno bi ga verjetno dal stran od hiše in si priskrbel kakega manjšega psička ... tak da bo otroku v družbo in ne v strah

sam sem imel staforda (samico )in je bil kot igračka, z nečakom pa najboljši prijatelj .... pač stvar vzgoje in malce to da je samička

Ce je pes vzgojen tako, da ni agresiven, pac ni agresiven, logicno. Je pa BISTVENO tezje vzgojiti agresivnega psa (npr. rotvajlerja ali volcjaka), kot neagresivnega (npr. labradorca). Za vzgojo taksnih psov potrebujes blazno avtoriteto, pa se veliko casa in energije potrebujes. Vse pogosteje pa si taksne pse kupujejo pussyji (oprostite izrazu), ki se userjejo ze, ce mu za njegovim hrbtom zazvoni drug mobitel. Tak clovek niti pod razno ne more vzgojiti agresivnega psa.

Osebno sem mnenja, da dolocene pasme psov lahko potencialno ogrozajo okolico, zato bi moralo biti lastnistvo nad njimi omejeno, oziroma bolje kontrolirano. Tako si pa dejansko lahko vsak bizgec kupi kakrsnokoli mrcino ze hoce, potem naj pa drugi nosijo posledice njegove blesavosti.

Bedaki imajo vedno prav, ker so v večini. Žarko Petan.

kvaka
13.10.2005, 18:53
quote:Originalna objava zzigon
-v statistikah pasjih ugrizov je jasno razvidno, da niso pitbuli, rotwailerji,...pasme, ki največkrat ugriznejo, so pa pri teh ugrizih najhujše posledice!
en primer neke študije, če koga zanima:
http://www.co.el-dorado.ca.us/publichealth/pdf/FullDOGBITEREPORT.pdf
te nisem detaljno prebral, tko, da je ne bom komentiral, pač jo dam za primer.

načeloma pa je bilo v večini zapisano v vrhu pogostosti ugrizov veliko "miroljubnih" pasem...predvsem labradorjev, zlatih prinašalcev, nemških ovčarjev,koker španjelov...šele nekje proti sredini spiska so se nahajali tako imenovani "nevarni psi".
seveda je treba upoštevati vsaj dva dejstva:
-da je zlatih p., nemških ovčarjev, kokrov,....daleč največ
-da je daleč največ "neumnih in nedoraslih ter nasilnih" lastnikov psov ravno med "nevarnimi pasmami" s katerimi si dvigajo ego!

Ja, nekako piše to, kar poudarjaš na koncu.
Največ ugrizov so zakrivili labradorji, ki pa so v ameriki tudi najpopularnešji psi... Žal pa nimajo podatkov, koliko je dejansko psov katere pasme.

Po popularnosti pa grejo takole:
Labrador retrievers 1
Golden retrievers 2
German shepherds 3
Dachshunds 4
Beagles 5
Poodles 6
Yorkshire terriers 7
Chihuahuas 8
Boxers 9
Shih Tzus 10

Potem imajo še eno tabelo pasem, ki najpogosteje grizejo (nimam pa pojma, kako so jo dobili):
Pit Bulls
Rottweilers
German shepherds
Huskies
Alaskan malamutes
Doberman pinschers
Chows
Great Danes
St. Bernards
Akitas

Zdaj pa še ogrizi v tem ElDorado countyju:
Labrador 50 20.2%
German Shepherd 34 13.8%
Rottweiler 24 9.7%
Chow Chow 13 5.3%
Akita 11 4.5%
Pitbull 10 4.0%
Queensland Heeler 9 3.6%
Australian Shepherd 8 3.2%
Mixed Breed 8 3.2%
Husky 6 2.4%
Dalmation 5 2.0%
Poodle 5 2.0%

In kaj vidiš? Labrador povzročil največ ugrizov in je najpopularnejši pes, nemški ovčar drugi največ, a je tretji najpopularnejši pes. Rotweiler, Pitbul in Chow Chow pa recimo niso med najpopularnejšimi pa so visoko po ugrizih... Iz tega bi rekel, da bo le nekaj, da so ene pasme bolj agresivne (pa tudi da labrador ni noben angelček).

Sicer pa zanimiv članek (tako tvoj kot tisti PDF). :2thumbs:

paradox
13.10.2005, 19:58
...mimogrede, ko je ze govora grizenju...
----------
Ontario, became the first province in Canada to ban the pit bull in the wake of vicious attacks by the dogs...(res jih je dost, ceprav mislim, da je odvisno od lastnika, kaksen je njegov pes...)

The measure/(mislec zakon) makes it illegal to breed pit bulls or bring the dogs into the province. Those already in Ontario will be allowed to stay on a restricted basis, provided they're spayed, and leashed and muzzled in public....

....Any pit bull born after October 28that will have to be shipped out of the province, sent to a research facility or destroyed.

freya
20.10.2005, 12:04
tudi pri nas kinologi že razmišljajo o tem, da ni vsak pes za vsakega lstnika, kar je razvidno iz izjave predsednice društva prijateljev dobermanov

Za quote: pasme, ki jih navajate kot potencialno nevarne in agresivne - ameriški pit bulterier, ameriški staffordširski terier, staffordširski bulterier in bulterier - drži, da so to pasme z velikim energijskim nabojem... Žal za te pasme v Sloveniji ne zahtevamo niti osnovnega šolanja, kot je obvezno za službene pasme, in tukaj se začnejo pojavljati problemi. Velika večina skrbnikov teh pasem so ljudje, ki nimajo izkušenj s šolanjem, so prvič skrbniki psa in največkrat so vodniki takih psov mladoletne osebe. Menim, da bi strokovni svet Kinološke zveze Slovenije moral predlagati zaostritve pri vzreji in uvozu teh pasem in zahtevati obvezno šolanje in vzgojo psa in vodnika."

v tujini je so že bolj rigorozni zakoni
quote:Mnoge evropske države imajo za uvoz in vzrejo potencialno nevarnih pasem psov precej rigorozne zakone. V Nemčiji so tako že pred časom napravili spisek nezaželenih in prepovedanih. V prvi kategoriji, ki so jo poimenovali agresivni in nevarni psi, so se znašle naslednje štiri pasme: ameriški pitbul terier, ameriški staffordširski terier, staffordširski bulterier in bulterier. Sledijo neapeljski mastif, bordojska doga, argentinska doga, brazilska fila. V drugi kategoriji (potencialno nevarni psi) so med drugimi našteti: bulmastif, doberman, rotvajlec...

Tudi na sosednjem avstrijskem Tirolskem so nedavno sprejeli zakon, ki predpisuje, da mora lastnik opraviti poseben test, iz katerega nato strokovnjaki razberejo, ali lahko poseduje potencialno nevarno pasmo. Lastnik ne sme biti odvisen od alkohola in mamil, biti pa mora najmanj dvakrat težji od psa. Tudi Italijani imajo precej oster zakon, nekateri državljani celo menijo, da bi lastniki teh psov morali imeti kar orožni list.

cel članek je zapisan tukaj (http://www.vecer.si/vecer2006/default.asp?kaj=6&id=2004061500537201)

bobi
20.10.2005, 20:54
bris

freya
21.10.2005, 11:40
glede evidence ugrizov
prijaviti bi se moral vsak ugriz, ker po vsakem ugrizu obstaja možnost obolevanja za tetanusom ali steklino (cepljenje), prav tako mora biti rana strokovno oskrbovana, psa pa mora opazovati veterinar.
mogoče procentualno dobermani in rotweilerji, staffordi, pitbuli.. ne izstopajo posebej po številu ugrizov, so pa posledice ugrizov toliko hujše, da je treba zagotovit, da do tega ne bi prihajalo.
na kak način, je stvar stroke in zakonodaje, vsekakor pa je dober prvi korak, da uvedejo obvezno šolanje za lastnika in psa.
preverjanje, kdo ni sposoben imeti takega psa, se mi ne zdi sporno.

za rotwailerja iz prvega posta je sedaj dobro poskrbljeno, še vedno se šolata lastnik in pes, ker je imel vmes poškodovano nogo. lepo napredujeta. verjetno sem kje omenila, da se je tako agresivno obnašanje psa začelo, ko se je družil z agresivnim dobermanom (ki je mimogrede ogrizel že več ljudi) - odkar so srečanja z njim prepovedana, je agresivnost zmanjšana, z vzgojo pa obvladljiva.
deklica se psa ne boji, kar me čudi, za odstranitev brazgotin se bodo odločali čez leto.

Snowblind
08.11.2005, 05:17
ko ugrizne pes ga ugrizneš nazaj
vsaj tako dela eden od mojih kvazi prijateljev

Feuer Frei!!

lipa1
08.11.2005, 15:40

Tolk čvekate tukej. Me prav zanima kdo od vas ki se dela pametne ima sploh psa. Kdo od vas je sploh kakšnega psa izšolal? Spet nekaj napamet govorite. REKLA KAZALA.:hammer::hammer::hammer:

ya sorry no :hammer:moj pes se je izšolal...tak da...:clown:

Kaj pa ti? Tečaji so predvsem namenjeni da se vodnik-lastnik psa nauči kako mora delati s psom, ne pa pes. Pes se seveda socializira in nauči določenih vaj poslušnosti, pa to ni dovolj. Vsak dan je treba vaje ponavljati doma, če hočeš da je pes res poslušen tako kot je treba, da lahko z njim greš povsod. Ko ti obvladaš te zadeve, ti ni treba več hodit na tečaje.

http://www.shrani.si/pics/compiman125116.gif

LiSiCkA_
10.11.2005, 18:10
pa saj moj pes več ne hodi...pa posluša kak je treba:tongue:

doody
31.03.2006, 19:55
Imam izšolano psičko,Nemško Ovčarko.Šolal se jo sam,sicer je to že moj četrti izšolani kuža.Izšolal sem kar nekja kužkov drugih skrbnikov,zato lahko povem le eno.Noben kuža,ki se skoti ni podvržen nepotrebni agrsivnosti.Take naredimo ljudje.Res pa je tudi,da je največ ugrizov pri malih pasmah.(Pinči,Terierčki,Mopsi,Pudlji itd.)Zakoni ,ki jih imajo v Nemčiji,glede 'nevarnih'pasem,so poplnoma brezveze.Vsaka pasma je lahko nevarna.pri večjih pasmah je to seveda bolj poudarjeno,ker imajo močnejši ugriz kot male pasme.Kot ste že nekateri tukaj napisali,je v prvi vrsti potrebno izšolati skrbnika skupaj s psom seveda.Tudi uzakoniti bi bilo to potrebno.

ain
01.04.2006, 13:07
dost izjav me je zmotlo. pes te lahko ugrizne tud če ga tko ne vzgajaš! pač se čuti ogrožen, a ti neb nikol nikogar mahnu, tud če bi po tebi s kolm mlatu?
drugič, saj ne veš kaj je otrok psu neki nared al ga je ta kr tko ugriznu. če je otrok psa vleku za uha, za rep, mu gobec odpiru... nevem kaj še vse delu. pol je skoraj logično da se je branu. res, pes in otrok nikol sama brez odraslega.
in ugrizne lahko tudi pes ki ni rotvajler, doga...tud čist majhen hišni pres. je pa res da so tu poškodbe lahko manjše.

freya
04.04.2006, 05:51
psi grizejo, a karavane gredo dalje
je že kaj konkretno zakonsko urejenega...ali spet ostaja samo pri besedah??

doody
13.04.2006, 21:36
psi grizejo, a karavane gredo dalje
je že kaj konkretno zakonsko urejenega...ali spet ostaja samo pri besedah??
Glede česa misliš?Ali ko ugrizne pes?Ali ko ugrizne gospodar?

roxa
29.04.2006, 08:49

psa je treba civilizirati-prilagoditi družbi, otrokom živalim..itd
verjetno ga je iz igre :dontknow:
to ni res da ko enkrat da bo spet:approve:
preprečiš pa tko, da jih navadiš na skupno življenje, ker mogoče pes ni kriv in je otrok:dontknow:
rotweiler je fajn pes rabi pa trdo roko pri vzgoji in veliko potrpežljivosti-VZGOJA JA VSE:approve:

spartan
03.05.2006, 09:44

......kakšen gospodar, takšen pes:yes:

tayaoo
14.05.2006, 19:43
:dontknow: saj ne morem verjet .. pes je pes, vzgoja gor al pa dol, nikol ne veš kako reagira..:nonono:
zato mislim ,da morajo ljubitelji jih imeti za sebe ne pa da jih spuščene brez nadzora puščajo med druge ljudi,ki ni nujno da si njihove družbe želijo:mad: se najdejo tudi taki lastniki, ki psa pustijo neprivezanega pred trgovino, skrajno neodgovorno..odgovor pa je oh naš kuži je tako miroljuben..ja dokler te ne ugrizne..:mad: :nonono:

freya
18.05.2006, 10:18
Glede česa misliš?Ali ko ugrizne pes?Ali ko ugrizne gospodar?

zakonske ureditve, ki bi zmanjševale možnosti ugrizov in napadov psa na človeka
danes je bilo slišati novico, da je predlog že v parlamentu

freya
18.05.2006, 10:22
psa je treba civilizirati-prilagoditi družbi, otrokom živalim..itd
verjetno ga je iz igre :dontknow:
to ni res da ko enkrat da bo spet:approve:
preprečiš pa tko, da jih navadiš na skupno življenje, ker mogoče pes ni kriv in je otrok:dontknow:
rotweiler je fajn pes rabi pa trdo roko pri vzgoji in veliko potrpežljivosti-VZGOJA JA VSE:approve:

smo že vse povedali :)
-ni ga iz igre, ampak zelo zares (preko 20 šivov na obrazu)
-pred kratkim jo je hudo skupil mlad kokeršpanjel
-ugriz je bil poskus napredovanja po hierarhični lestvici (ki se je že dlje nakazoval, kot so ugotovili kasneje) - posledica pomanjkljive vzgoje

roxa
18.05.2006, 10:37
-ugriz je bil poskus napredovanja po hierarhični lestvici (ki se je že dlje nakazoval, kot so ugotovili kasneje) - posledica pomanjkljive vzgoje

takoj, ko kupiš psa si ga moraš podrediti že v igri, oziroma skozi igro...moj pes je bil tko vzgajan in mu 99% zaupam...vsaj dan ko greva po mestu oztrokom v vozičkih tala :kisses:

roxa
18.05.2006, 10:38
zakonske ureditve, ki bi zmanjševale možnosti ugrizov in napadov psa na človeka
danes je bilo slišati novico, da je predlog že v parlamentu
glup predlog:evil:
moj pes ne rabi in ne bo nosil nagobčnika:evil:

freya
18.05.2006, 13:43
ko doživiš neprijetno izkušnjo, imaš rahlo drugačen pogled na tole
kolega, ki ima sicer krasno vzgojenega stafforda, pravi, da 100% še sebi ne zaupa, kaj šele psu
;)

roxa
18.05.2006, 13:49
ko doživiš neprijetno izkušnjo, imaš rahlo drugačen pogled na tole
kolega, ki ima sicer krasno vzgojenega stafforda, pravi, da 100% še sebi ne zaupa, kaj šele psu
;)sem napisala 99%:approve:

freya
18.05.2006, 14:01
sem napisala 99%:approve:

ok
pri staffordih, bandogih, rotweilerjih je tudi 1% pomemben

nočem nobenga *** dragi hmelj2k, ampak mal reda na tem področju bo pa treba narest
p.s. v Pragi imajo na vsakem vogalu papirnate vrečke za pasje kakce..in parki so čisti za razliko od naših

hmelj200
18.05.2006, 14:05
ok
pri staffordih, bandogih, rotweilerjih je tudi 1% pomemben

nočem nobenga *** dragi hmelj2k, ampak mal reda na tem področju bo pa treba narest
p.s. v Pragi imajo na vsakem vogalu papirnate vrečke za pasje kakce..in parki so čisti za razliko od naših
pa si si kdaj prebrala češke zakone in jih primerjala z našimi?
nikomur ni treba pobirati kakcev ampak je to stvar lastne odločitve

pri pasmah ki jih omenjaš je važno kdo ih vzgaja ne pa 1%

freya
18.05.2006, 14:13
fino...in ker so vrečke na dosegu roke, je lastna odločitev lažja

Bistvo je, da je pes lahko krasno vzgojen, vodljiv, da pa ne moreš predvideti vsake situacije in nagonskih pasjih reakcij.

hmelj200
18.05.2006, 14:15
nagonskih? vzgoja je pomembnejša, vsazga pitbula lahko podrediš, če znaš

za lenobo, ravnodušje ... še nisi čula?

freya
18.05.2006, 14:29

se mi zdi, da je pasja dušča zate bolj misterij kot ne
;)
take pasme je nujno podredit sicer je bolje, da ga nimaš

hmelj200
18.05.2006, 14:30
zate pa lastni teorem? :D

kako pa to narediš, pasja doktorca? :D

tayaoo
18.05.2006, 18:38
z zakonom bi morali prepovedat, da ljubitelji psov puščajo neprivezane pse med druge ljudi, tiste , ki pa se ocenjujejo kot nevarne pasme pa prepovedat , saj nikoli ne moreš predvideti 100% reakcije še tako dobro vzgojene živali..običajno pa lastniki ne da ne razumejo drugih NOČEJO razumeti in vsiljujejo svoje pse drugim:mad: :mad: :mad:
pa ne samo prepovedat, tudi nadzirat in kaznovat
a niso nekoč imeli tudi nagobčnike ? a to je ven iz "mode" ?
zakaj moramo kar naprej poslušat pes napadel otroka, pes napadel ...??? a res ni nobenga reda :nonono:

roxa
19.05.2006, 06:18
;)
slab vodnik....

roxa
19.05.2006, 06:26
Bistvo je, da je pes lahko krasno vzgojen, vodljiv, da pa ne moreš predvideti vsake situacije in nagonskih pasjih reakcij.

lahko, saj to je bistvo, ko imaš psa in od tu izvira zaupanje...jaz za svojega psa vem za vsako njegovo reakcijo že zato, ker sem mu odkar sem ga vzela od psice v naročje posvetila 100% pozornost in zdaj vem, kakšen karakter je in kaj lahko pričakujem in kaj ne...

Pes je žival, ni človek...psa je treba učit in prilagajat in tisti, ki tega ne zmorejo naj si ne nabavljajo psov, kajšele psov pasem, ki potrebujejo iskušenega vodnika...
Ni vsaka pasma primerna za vsakogar.
Pri vzgoji psa potrebuješ znanje in če ga nimaš, bi moral v pasijo šolo.
Jaz, hvala bogu, imam tipa, ki je kinolog in nisem imela težav, ker sem delala po njegovoh navodilih in imam zdaj psa (pasme je francoski buldog), ki je vodljiv in predvsem poslušen. In kar je najbolj pomembno zaupava drug drugem...vse, kar sem vložila vanj mi vrača:) :approve:

roxa
19.05.2006, 06:27

podrediti ga moraš-pes mora vedeti, da si ti vodja krdela...to je zelo pomembno:approve:

roxa
19.05.2006, 06:36
z zakonom bi morali prepovedat, da ljubitelji psov puščajo neprivezane pse med druge ljudi, tiste , ki pa se ocenjujejo kot nevarne pasme pa prepovedat , saj nikoli ne moreš predvideti 100% reakcije še tako dobro vzgojene živali..običajno pa lastniki ne da ne razumejo drugih NOČEJO razumeti in vsiljujejo svoje pse drugim:mad: :mad: :mad:
pa ne samo prepovedat, tudi nadzirat in kaznovat
a niso nekoč imeli tudi nagobčnike ? a to je ven iz "mode" ?
zakaj moramo kar naprej poslušat pes napadel otroka, pes napadel ...??? a res ni nobenga reda :nonono:
-s tem, da mora bit pes na povodcu se strinjam:approve: vedno v množici na povodcu (kjerkoli kjer so ljudje v psa na povodec)
-KAJ JE ZATE NEVAREN PES...tuhtaj kaj pišeš, VSAK PES JE LAHKO NEVAREN...s prepovedjo takšnih psov se ne strinjam...Zakaj le? To je totalna bedarija....:nonono:
-vsiljevanje psov drugim mi tudi ni všeč...moj pes recimo ni nevaren, ampak ga vedno umaknem pred ljudmi, ker opazujem in vuidim kdo se boji in kdo nemara, da je pes blizu...
-nadzirat in kaznovat je treba ljudi, ki so si omislili pse in jih učijo napada na druge pse, živali in ljudi:evil:
pa tiste, ki nimajo psov na povodcih in tiste, ki ne čistijo za svojimi psi:evil: :nonono:
-nagobčnik? seveda, ampak za tistega, ki ima nevarnega psa-moj pes ga ne bo nosil-NIKOLI:approve:

-zadnji primer, ko je pes napadel otroka....bom rekla sam to. Ko je pes varuh dvorišča in je na ketni, nimaš kaj hodit tja...tu v tem primeru so krivi starši....deklica ne bi smela iti do psa...tisti pes je čuvaj in ni na ketni kar tko zarad lepšega...

freya
19.05.2006, 10:36
slab vodnik....

ne, profesionalec, zato še bolj previden, ker ve, da je vsak pes v določenih okoliščinah nepredvidljiv...in dober in pozoren vodnik bo predvidel reakcijo, nihče pa ni jasnovidec

roxa
19.05.2006, 10:41
ne, profesionalec, zato še bolj previden, ker ve, da je vsak pes v določenih okoliščinah nepredvidljiv...in dober in pozoren vodnik bo predvidel reakcijo, nihče pa ni jasnovidec
če svojega psa dobro vzgojiš, civiliziraš...potem poznaš njegove reakcije...

freya
19.05.2006, 10:55
lahko, saj to je bistvo, ko imaš psa in od tu izvira zaupanje...jaz za svojega psa vem za vsako njegovo reakcijo že zato, ker sem mu odkar sem ga vzela od psice v naročje posvetila 100% pozornost in zdaj vem, kakšen karakter je in kaj lahko pričakujem in kaj ne...

Pes je žival, ni človek...psa je treba učit in prilagajat in tisti, ki tega ne zmorejo naj si ne nabavljajo psov, kajšele psov pasem, ki potrebujejo iskušenega vodnika...
Ni vsaka pasma primerna za vsakogar.
Pri vzgoji psa potrebuješ znanje in če ga nimaš, bi moral v pasijo šolo.
Jaz, hvala bogu, imam tipa, ki je kinolog in nisem imela težav, ker sem delala po njegovoh navodilih in imam zdaj psa (pasme je francoski buldog), ki je vodljiv in predvsem poslušen. In kar je najbolj pomembno zaupava drug drugem...vse, kar sem vložila vanj mi vrača:) :approve:

ti si pač skrbna lastnica, podučila si se.......moraš pa vedeti, da veliko lastnikov psov nima pojma o kinologiji, niti o vzgoji, značilnosti pasem, njihovih potreb...zakon naj bi bil v prvi vrsti namenjen takim. pes bi moral biti ljudem v veselje, ne za strah, jezo.
zato pravim, da bi prvo pri psih, katerih ugrizi imajo najhujše posledice, morali zagotoviti, da do njih ne bi prišlo. kako..je stvar stroke, verjetno z obveznim šolanjem, preverjanjem lastnikov, striktnem ukrepanju po napadih, obveznem nošenju nagobčnikov v javnosti. na pasjo žalost, človekova ( sploh otrokova ) varnost pretehta pred ljubiteljstvom do psov. baje so bila včeraj Trenja na to temo in videti je bilo, kako grozljive posledice ima lahko pasji ugriz. iz lastne izkušnje ti povem, da je v živo vse še bolj grozno kot na slikah...in to je treba preprečit.

roxa
19.05.2006, 11:01
in to je treba preprečit.
sigurno....

jaz sem ful jezna na slabe lastnike, ker posledično meče luč na nas dobre:evil:

tayaoo
19.05.2006, 16:19
-s tem, da mora bit pes na povodcu se strinjam:approve: vedno v množici na povodcu (kjerkoli kjer so ljudje v psa na povodec)
-KAJ JE ZATE NEVAREN PES...tuhtaj kaj pišeš, VSAK PES JE LAHKO NEVAREN...s prepovedjo takšnih psov se ne strinjam...Zakaj le? To je totalna bedarija....:nonono:
-vsiljevanje psov drugim mi tudi ni všeč...moj pes recimo ni nevaren, ampak ga vedno umaknem pred ljudmi, ker opazujem in vuidim kdo se boji in kdo nemara, da je pes blizu...
-nadzirat in kaznovat je treba ljudi, ki so si omislili pse in jih učijo napada na druge pse, živali in ljudi:evil:
pa tiste, ki nimajo psov na povodcih in tiste, ki ne čistijo za svojimi psi:evil: :nonono:
-nagobčnik? seveda, ampak za tistega, ki ima nevarnega psa-moj pes ga ne bo nosil-NIKOLI:approve:

-zadnji primer, ko je pes napadel otroka....bom rekla sam to. Ko je pes varuh dvorišča in je na ketni, nimaš kaj hodit tja...tu v tem primeru so krivi starši....deklica ne bi smela iti do psa...tisti pes je čuvaj in ni na ketni kar tko zarad lepšega...
glede na to da nisem prav strokovnjak , ne bi jaz ocenjevala kateri je nevaren pes , za mene so VSI:dontknow: , toliko pa vem da se psi delijo na skupine... in rotweilerji in terjerji ne veljajo ravno za ljubke kužke (kot pudlčki..) to bi že drugi, ki se spoznajo morali oceniti
občudujem tako vestne lastnike kot si ti, žal pa večina ni takšna:nonono:
če je pes privezan , se strinjam to dovolj jasno pove da nimaš kaj tam iskat, in za varnost otrok moraš poskrbet
res pa ni pošteno kar vse v en koš tlačit, so tudi lepo vzgojeni kužki in lastniki , marsikateremu pa dela kuža družbo in mu pomeni vse..kar je gotovo pozitivno.. saj veš "nekoga moraš imeti rad" po moje so tudi takšni in se mi zdi to OK
samo da bi bil en red in da se človek počuti varno:2thumbs:

bobi
19.05.2006, 16:40
bris

roxa
22.05.2006, 06:01
Še neki bi rada povedala.

Psi, ki grizejo ali psi, ki se jih bojimo so običajno mešanci (v večini primerov) ali pa Pittbulli, ki nimajo rodovnika FCI te pasme ne priznava...In mene strašno moti, kako so se ti psi razpasli zadnja leta, zato, ker je to IN (ne vem za koga:evil: ) imeti nevarnega pitta, ki trga na ukaz ljudi in vse živali...
Neki je potrebno storit v tej smeri v našem mestu je vsak drugi pes pitt into zelo nevaren pes:( s slabim vodnikom v ozadju, ki psa ne obvlada...pes ni postal samo družabnik...postal je varnostnik človeka, ki ga ima...običajno se za takimi psi skrivajo vodniki, ki so ali dilerji ali narkomani ali še kaj hujšega...:nonono:

pa še neki:
otroka vsakega je treba učiti, kako se pristopi (seveda z dovoljenjem lastnika) do psa ne pa ga učit, da se mora psa bat...
Psu, ki je neznan nimaš kaj pristopat še posebej,je na verigi (takrat je pes bolj nevaren)-takrat ne sme nihče pristopit...to je pes čuvaj...
Otrok najprej ponudi roko pod gobček za povohat in ko pes sprejeme otroka, da pes znak, vodnik ve, da lahko psa otrok poboža...Nikoli otroka učit, da se psa boji...
Ugotovila sem, da se ljudje (vsaki drugi) bojijo psov. Odkar sprehajam psa po mestu se ljudje izogibajo, otroke umikajo in to mi ni uredu. Otroku vcepit prepričanje, da je pes nevaren...naučiš otroka pristopa do psa in vodnika...

aussie
26.05.2006, 16:53
P R A V I L N I K o zaščiti hišnih živali:
28. člen
(nevarni psi)
(1) Za nevarne pse se štejejo psi, ki so neizzvano enkrat ali večkrat ugriznili, napadli ali se napadalno vedejo do človeka ali drugih živali.
(2) Nevarni psi morajo na javnih površinah obvezno biti na povodcu in nositi nagobčnik.

Nikjer pa ne piše, da so to pitbulli, rotwajlerji, doge, staffordi,....
Hm...saj res, ljudje še vedno "padajo" na videz! Važna je embalaža, a ne?!! :nonono:

tayaoo
26.05.2006, 17:10
P R A V I L N I K o zaščiti hišnih živali:
28. člen
(nevarni psi)
(1) Za nevarne pse se štejejo psi, ki so neizzvano enkrat ali večkrat ugriznili, napadli ali se napadalno vedejo do človeka ali drugih živali.
(2) Nevarni psi morajo na javnih površinah obvezno biti na povodcu in nositi nagobčnik.

Nikjer pa ne piše, da so to pitbulli, rotwajlerji, doge, staffordi,....
Hm...saj res, ljudje še vedno "padajo" na videz! Važna je embalaža, a ne?!! :nonono:
točno , lahko da nikjer to ne piše , samo kolikokrat ste slišali , da je pudl napadel človeka.. zlati prinašalec .. etc... ojej:nonono: :nonono: :nonono: zanimivo, da ravno o zgoraj naštetih pasmah govorijo :dontknow: v zvezi z napadi..

aussie
26.05.2006, 18:44
Glej, če bi beležili statistiko ugrizov psov, potem telih definitivno NI na 1. mestu!!!

tayaoo
29.05.2006, 19:01
Glej, če bi beležili statistiko ugrizov psov, potem telih definitivno NI na 1. mestu!!!

statistika gor ali dol , ful me je strah :veryangry: ko srečam na cesti enega od teh psov (statistično me pa ne sme biti)
če pa srečam pudla :lala: grem mirno mimo.. kakšen čudak sem :nonono:

aussie
29.05.2006, 21:14
Doma imam stafforda. Prej smo imeli bull terierja. Imam/sem imela po tvoje napadalne, krvoločne pse? Takih mazic še nisi videla, pa tudi če tako "grozno" (ali kakorkoli že) izgledajo! Pa daj že nehajte padat samo na "videz".... ***emti embalažo!!! Po tvoje bi se morali bati tudi vseh dedcev, višjih od 190 cm???? Ali morda težjih od 100 kg???

roxa
30.05.2006, 06:19
če pa srečam pudla :lala: grem mirno mimo.. kakšen čudak sem :nonono:
nisi čudak..ampak ovca:dontknow:

SPAM
30.05.2006, 11:14
človek je tolk zanimivo bitje... tle pr prerekanju okol pasjega ugriza se spet pojavlja rotweiler, doberman, pitbull ipd. kar je isto kt recimo.. posilli so žensko, storilec je bil črnec, storilec je bil osebek južnega porekla ipd. in ne vem kaj še vse.. folk dejte mal razmmislt v lajfu da če ugrizne pes, lahka ugrizne tud čivava, tko kt posiljujejo ženske tud belci in folk k ni južnega porekla... huala za razumevanje

SPAM
30.05.2006, 11:47
prbližn taka je resnica, pa še zmer bo folk vidu d je belc naredu štalo pa bo reku.. it was black man!:nonono:
al bo pa enmu malčku jazbečar hlače strgal folk bo pa reku da ga je napadu bernardinc:dontknow:

ježek
30.05.2006, 22:56
hja.. ponavad se folk bol boji velikhi prsou zato ker če te en mali napade ga zbrcaš velicga pa ne morš.. pa tut če te mali ugrizne se vidi 3 pikce od zobkov tavelk ti pa odgrizne pou roke/noge...

al pa ker preveč gledajo filme kjer grizejo samo take pasme kot jih tuki naštevate:donknow:

freya
31.05.2006, 06:27
Še neki bi rada povedala.

Psi, ki grizejo ali psi, ki se jih bojimo so običajno mešanci (v večini primerov) ali pa Pittbulli, ki nimajo rodovnika FCI te pasme ne priznava...In mene strašno moti, kako so se ti psi razpasli zadnja leta, zato, ker je to IN (ne vem za koga:evil: ) imeti nevarnega pitta, ki trga na ukaz ljudi in vse živali...
Neki je potrebno storit v tej smeri v našem mestu je vsak drugi pes pitt into zelo nevaren pes:( s slabim vodnikom v ozadju, ki psa ne obvlada...pes ni postal samo družabnik...postal je varnostnik človeka, ki ga ima...običajno se za takimi psi skrivajo vodniki, ki so ali dilerji ali narkomani ali še kaj hujšega...:nonono:

pa še neki:
otroka vsakega je treba učiti, kako se pristopi (seveda z dovoljenjem lastnika) do psa ne pa ga učit, da se mora psa bat...
Psu, ki je neznan nimaš kaj pristopat še posebej,je na verigi (takrat je pes bolj nevaren)-takrat ne sme nihče pristopit...to je pes čuvaj...
Otrok najprej ponudi roko pod gobček za povohat in ko pes sprejeme otroka, da pes znak, vodnik ve, da lahko psa otrok poboža...Nikoli otroka učit, da se psa boji...
Ugotovila sem, da se ljudje (vsaki drugi) bojijo psov. Odkar sprehajam psa po mestu se ljudje izogibajo, otroke umikajo in to mi ni uredu. Otroku vcepit prepričanje, da je pes nevaren...naučiš otroka pristopa do psa in vodnika...

:approve:
nimam uradnih podatkov, nekje pa sem prebrala, da je največ ugrizov zlatih prinašalcev, kar bi bilo možno glede na to, da je ta pasma najpogosteje izbrana za družinskega prijatelja, ne gre pa to za ugrize z najhujšimi posledicami.
strinjam pa se, da je treba otroke naučit, kako je treba pristopit k psu..otrok nima strahu, dokler ne doživi slabe izkušnje oz. se od odraslih ne nauči, da se je treba vseh psov bati. s poznavanjem pravilnega pristopa in z razvijanejm zdravega odnosa do psa bi sigurno zmanjšali ta problem.....pri tem bi lahko precej naredili kinologi z obiski in s poučevanjem otrok že v vrtcih.
včeraj je bil na tv simpatičen prispevek o tem, kako pozitivno delujejo psički na oskrbovance doma za onemogle.....tak odnos do psa bi bilo potrebno vzpodbujat.žal pa je mnogim pes je za izživljanje svojih agresij.

roxa
31.05.2006, 06:49
nimam uradnih podatkov, nekje pa sem prebrala, da je največ ugrizov zlatih prinašalcev, kar bi bilo možno glede na to, da je ta pasma najpogosteje izbrana za družinskega prijatelja, ne gre pa to za ugrize z najhujšimi posledicami.
strinjam pa se, da je treba otroke naučit, kako je treba pristopit k psu..otrok nima strahu, dokler ne doživi slabe izkušnje oz. se od odraslih ne nauči, da se je treba vseh psov bati. s poznavanjem pravilnega pristopa in z razvijanejm zdravega odnosa do psa bi sigurno zmanjšali ta problem.....pri tem bi lahko precej naredili kinologi z obiski in s poučevanjem otrok že v vrtcih.
včeraj je bil na tv simpatičen prispevek o tem, kako pozitivno delujejo psički na oskrbovance doma za onemogle.....tak odnos do psa bi bilo potrebno vzpodbujat.žal pa je mnogim pes je za izživljanje svojih agresij.

moja statistika velja predvsem za naše kraje...;) :shy:

drugač pa...Freya vidim da sva našli skupno besedo:kisses:

treba je začeti pri otrokih in jih učiti..tUDI TEGA; DA SE PSOV NI TREBA BATI

tayaoo
31.05.2006, 18:10
res je bil lep prispevek na Tv kako lahko pozitivno vplivajo pravilno vzgojeni in vodeni kužki na bolnike, starejše ljudi , sem bila prav navdušena ... to je :2thumbs:
, ne pa da izkoriščajo živali za negativno sproščanje :nonono:

DarkBloom
31.05.2006, 18:49

mops?? agresiven pes :loL: ta je pa dobra. a sploh veš kaka pasma je Mops. Tok škode ti lohk nardi kukr čivava..no zihr manj :angel:

doody
31.05.2006, 21:51
mops?? agresiven pes :loL: ta je pa dobra. a sploh veš kaka pasma je Mops. Tok škode ti lohk nardi kukr čivava..no zihr manj :angel:
Nemška doga ni agresivna pasma.Nasprotno.Zelo miroljuben hišni pes je.Pa še nekatere od teh pasem,ki si jih naštel ne spadajo med agresivne.Sicer pa noben pes ob skotitvi ni agresiven.Takega naredi človek.Če psu vzpodbujaš agresivnost ,lahko seveda to tudi " prekomerno " razvije,ne glede na pasmo.(Od Pudljev do Pitbullov.)

doody
31.05.2006, 21:54
Pri mopsu je edina nevarnost da te poliže do smrti :rolling:
Ha.Mopsi zanjo biti zelo,zelo agresivni.zato,ker jih kot mladičke zelo razvadijo,ko pa odrastejo jim primanjkuje pozornost,ki so jo imeli kot mladički.Z agresivnostjo skušajo pridobiti željeno pozornost.

doody
31.05.2006, 21:55
res je bil lep prispevek na Tv kako lahko pozitivno vplivajo pravilno vzgojeni in vodeni kužki na bolnike, starejše ljudi , sem bila prav navdušena ... to je :2thumbs:
, ne pa da izkoriščajo živali za negativno sproščanje :nonono:
Ta gospa,ki vodi kužke v dom starejših občanov,je namreč izkušena učiteljica psov in vodnikov.Zato ima tudi tak uspeh.

Rodrigo
31.05.2006, 22:48
Aja, še nekaj - rekla si celo, da je ugriznil domačega otroka. In da je to bil pes, mlad pes.

A veš, tudi mojo sestro je ugriznila psička - ampak to je bilo takrat, ko je mela mlade. V naravi živali je, da zaščitijo mladiče. Ta psička je ravnala čisto nagonsko, tega ji človek ne more zamerit.

Podivjan pes ki grize če ga hoče nekdo pobožat.... no, jst bi ga dal usmrtit. Iz čistega straha, kaj vse bo še naredil v prihodnosti.

roxa
01.06.2006, 06:05
sam tole je pa res poden od izjave...mops sploh ugriznit ne more, ker ma tko zlo majhen gobček da še lajat ne more...jah eni ne vedo kakšen je kateri pes:D

ugriz mopsa je redkost -ali pa ga spoh ni:approve:

pa še neki...NE LOČUJTE PSE PO PASMAH, KATERI SO NEVARNI IN KATERI NE...to je skrajno bedno in to govorijo taki, ki nimajo pojma

aussie
01.06.2006, 08:47
Freya jst nimam psa. Mamo pa kr hiši že celo življenje mačke, sosedi majo pa psa. Malo poznam psihologijo živali.

- Ta pes bo zagotovo ugriznil spet
- Ta pes ni primeren za med ljudi, ker je nevaren. Ni takšnega varovanja, da bi bila prepričana da ne bo več grizel.
- Psa ustreliti.
- Preprečiti takšno obnašanje psa : tu pa glavno vlogo igra gospodar. Če je ta v redu, če zna psa pravilno vzgojiti in socializirati ne bo problemov. Če tu zašteka, lahko kar priraviš naboj za to žival. Ker se ne bo spremenila nikoli.
- Ja, Rotweilerji so agresivnejši od ostalih psov (v nekaterih državah so prepovedani)

Toliko in upam da sem pomagal. Moj drugi sosed je tudi imel psa - kaj vse si mu lahko delal, pa te ne bi ugriznil nikoli. V bloku je pa eni drugi stanovalec mel psa ki je samo renčal in smo se mu vsi umikali - ne štekam gospodarja, saj pes itaq ne ve kaj dela. Koja je fora človeku da si žival vzgoji tako, da potem predstavlja nevarnost za nič hudega mimoidoče?

- Od kje ti ideja, da bo ugriznil SPET???? Mogoče mu grejo samo na živce otroci... Ja, obstajajo tudi psi, ki jih ne marajo! Ker so eni otroci tečni in jih ščipajo in vlečejo za dlako.... Mogoče je imel pes slabe izkušnje z njimi?!
- Zakaj nevaren? Zaradi enega ugriza?
- Psa ustreliti... Hm, res humano!!!! Najceneje in najlažje je poklicati lovca, ja...
- Delno se strinjam s tabo (samo 1. stavek). Najprej je treba socializirat in vzgojit lastnika!!! Zato: v pasjo šolo, kjer se učijo tudi lastniki psa!!!!
- Rajš ne komentiram...

Rodrigo
01.06.2006, 11:13
- Od kje ti ideja, da bo ugriznil SPET???? Mogoče mu grejo samo na živce otroci... Ja, obstajajo tudi psi, ki jih ne marajo! Ker so eni otroci tečni in jih ščipajo in vlečejo za dlako.... Mogoče je imel pes slabe izkušnje z njimi?!
- Zakaj nevaren? Zaradi enega ugriza?
- Psa ustreliti... Hm, res humano!!!! Najceneje in najlažje je poklicati lovca, ja...
- Delno se strinjam s tabo (samo 1. stavek). Najprej je treba socializirat in vzgojit lastnika!!! Zato: v pasjo šolo, kjer se učijo tudi lastniki psa!!!!
- Rajš ne komentiram...

Bo ugriznil ponovno, ker je takšen njegov karakter. Če mu grejo na živce samo otroci - a lahko 100% preprečiš da tak pes ne bo ponovno prišel v stik s kakšnim majhnim otrokom? Recimo lastnik ga pelje na sprehod, en majhen otrok ki še nič ne ve pa tega psa hoče pobožat - kaj se bo zgodilo?

Ne bom šel v debato... če bi jaz bil lastnik, si tega psa ne bi upal zadržati. Ker je dokazal da je nesocializiran in nevaren.

roxa
01.06.2006, 11:18
Bo ugriznil ponovno, ker je takšen njegov karakter. Če mu grejo na živce samo otroci - a lahko 100% preprečiš da tak pes ne bo ponovno prišel v stik s kakšnim majhnim otrokom? Recimo lastnik ga pelje na sprehod, en majhen otrok ki še nič ne ve pa tega psa hoče pobožat - kaj se bo zgodilo?

Ne bom šel v debato... če bi jaz bil lastnik, si tega psa ne bi upal zadržati. Ker je dokazal da je nesocializiran in nevaren.
1.pravilo: PSA KI GA NE POZNAŠ NE BOŽAŠ!

da o tvojem nepoznavanju pasjih karakterjev ne govorim...

Rodrigo
01.06.2006, 11:21
1.pravilo: PSA KI GA NE POZNAŠ NE BOŽAŠ!

da o tvojem nepoznavanju pasjih karakterjev ne govorim...

No...

http://www.rtvslo.si/modload.php?&c_mod=forum&op=viewtopic&topic_id=3868&forum=4

Tule poteka razprava ki govori tebi v prid. "Pes ki ga ne poznaš ga ne božaš" - lej - ko si ti bila otrok - si vedela za prav vsa pravila odraslih? A te je mogoče tega pravila naučil kak nesocializiran rotweiler ki ti je zmaličil obraz? Kaj če se bo majhen otrok spozabil in hotel v dobri nameri pobožat tega psa? Lastnik ve, da je ta isti pes pred časom enega otroka že doživljenjsko zaznamoval. Ampak je psa vseeno obdržal. Kaj se bo zgodilo potem? Koliko otrok bo še moralo čutit zobe te živali, da jo bodo končno odstranili?

Da se razumeva - pes ni nič kriv. Kriv je lastnik. Ampak takšna nevarna žival - ma zaradi česarkoli je že nevarna - ni za med ljudi.

roxa
01.06.2006, 11:24
No...

http://www.rtvslo.si/modload.php?&c_mod=forum&op=viewtopic&topic_id=3868&forum=4

Tule poteka razprava ki govori tebi v prid. "Pes ki ga ne poznaš ga ne božaš" - lej - ko si ti bila otrok - si vedela za prav vsa pravila odraslih? A te je mogoče tega pravila naučil kak nesocializiran rotweiler ki ti je zmaličil obraz? Kaj če se bo majhen otrok spozabil in hotel v dobri nameri pobožat tega psa? Lastnik ve, da je ta isti pes pred časom enega otroka že doživljenjsko zaznamoval. Ampak je psa vseeno obdržal. Kaj se bo zgodilo potem? Koliko otrok bo še moralo čutit zobe te živali, da jo bodo končno odstranili?

Da se razumeva - pes ni nič kriv. Kriv je lastnik. Ampak takšna nevarna žival - ma zaradi česarkoli je že nevarna - ni za med ljudi.
mene so starši naučili kako se je treba obnašati do psov, zato nikoli nisem imela težav...me je pa hotel napasti doberman, pa sem tudi pravilno odreagirala:approve:

Rodrigo
01.06.2006, 11:26
mene so starši naučili kako se je treba obnašati do psov, zato nikoli nisem imela težav...me je pa hotel napasti doberman, pa sem tudi pravilno odreagirala:approve:

Kaj pa tisti, ki jih starši niso tega naučili? Kaj bo s takšnimi ko bodo nič hudega sluteč hoteli pobožat to zverino? A veš kaj jvse se lahko zgodi?

Pa še nekaj : določene pasme so npr. v švici prepovedane. Praviš da so vsi psi enaki. Zakaj torej prepoved?

Prepovedane pasme v Švici (http://www.bullterrier.si/forum/viewtopic.php?p=4193&sid=34d919eb64d218925f9d5997c64ef605)

Rodrigo
01.06.2006, 11:29
Roxi, pa še tole - kako zadeve urejajo pri nas. Rottweiler spada med "Potencialno nevarne pse" (http://www.slo-apbt.com/zakonodaja.phtml?page=pasemskiseznami.htm)

Rotweiller ki ga Freya omenja je očitno že pokazal svoj nevarni potencial.

roxa
01.06.2006, 11:41
nekje sem že napisala, da morajo starši vzgajat otroke pravilnega pristopa do psov (preberi si)...tudi lastniki morajo vedeti kakšen je njihov pes in se obnašati v skladu s tem...odgovornost je na obeh...

pa še neki...PES JE NEVAREN ČE GA TKO VZGAJAŠ...AGRESIJO SE DA PSU S PRAVILNO VZGOJO OMILIT; CELO IZNIČIT...PRIDOBIT SE JE PA NE -DA!

VSAK PES JE LAHKO NEVAREN IN TISTI, KI UVRŠČAJO ROTE MED NEVARNE PSE SO NEVEDNEŽI...ROT RABI TRDO ROKO PRI VZGOJI...TO NI BORBENI PES TKO KOT RECIMO BULL, AMPAK DELOVNI PES IN TO POVE VELIKO

Rodrigo
01.06.2006, 11:44
nekje sem že napisala, da morajo starši vzgajat otroke pravilnega pristopa do psov (preberi si)...tudi lastniki morajo vedeti kakšen je njihov pes in se obnašati v skladu s tem...odgovornost je na obeh...

pa še neki...PES JE NEVAREN ČE GA TKO VZGAJAŠ...AGRESIJO SE DA PSU S PRAVILNO VZGOJO OMILIT; CELO IZNIČIT...PRIDOBIT SE JE PA NE -DA!

VSAK PES JE LAHKO NEVAREN IN TISTI, KI UVRŠČAJO ROTE MED NEVARNE PSE SO NEVEDNEŽI...ROT RABI TRDO ROKO PRI VZGOJI...TO NI BORBENI PES TKO KOT RECIMO BULL, AMPAK DELOVNI PES IN TO POVE VELIKO

SE POPOLNOMA STRINJAM S TABO. AMPAK ČE JE TALE KONKRETNI ROT DOKAZANO NEVAREN A MISLIŠ DA GA JE PAMETNO OBDRŽAT?:D

roxa
01.06.2006, 11:46
SE POPOLNOMA STRINJAM S TABO. AMPAK ČE JE TALE KONKRETNI ROT DOKAZANO NEVAREN A MISLIŠ DA GA JE PAMETNO OBDRŽAT?:D
vidiš...to je zlo delikatno...po mojem ga je dobro oddat iskušenemu vodniku...ali pa uporabit drugačne prijeme pri vzgoji (tu piše da je mladič)-dokler se še da

freya
01.06.2006, 11:59
lej roxa, povedali sva, da je treba naučit otroke pravilnega pristopa, pa tudi to, da večina navadnih smrtnikov ne ve, kaj je to "pravilen pristop", ker tega otrok nikjer ne naučijo..resnici na ljubo, tudi ,mnogi odrasli ne

kot drugo je pes nevaren, če je tako vzgojen ali pa če sploh ni vzgojen

ponavljam, da je dotični rotwajler ugriznil domačega otroka, ki ga je hotel pobožat...kar nikakor ni normalno niti sprejemljivo. mogoče ima kakšno slabo izkušnjo z otroki, tega ne vem. psa so obdržali, lasnik in pes sta šla v šolo, na zahtevo sosedov ni nikoli nenadzorovano spuščen brez nagobčnika. če bi ugriznil spet? Po moje bi ..navkljub šolanju, kljub prerasli puberteti, ker je pred kratkih raztrgal stegno nekega pudla pa tudi pritajeno renčanje na otroke ne daje dobrega občutka.
Jaz imam zelo rada živali, tudi pse, vendar si takega psa ne želim imeti.

roxa
01.06.2006, 12:06
no v tem primeru se mi zdi, da je lastnik pravilno ukrepal

Rodrigo
01.06.2006, 12:41
lej roxa, povedali sva, da je treba naučit otroke pravilnega pristopa, pa tudi to, da večina navadnih smrtnikov ne ve, kaj je to "pravilen pristop", ker tega otrok nikjer ne naučijo..resnici na ljubo, tudi ,mnogi odrasli ne

kot drugo je pes nevaren, če je tako vzgojen ali pa če sploh ni vzgojen

ponavljam, da je dotični rotwajler ugriznil domačega otroka, ki ga je hotel pobožat...kar nikakor ni normalno niti sprejemljivo. mogoče ima kakšno slabo izkušnjo z otroki, tega ne vem. psa so obdržali, lasnik in pes sta šla v šolo, na zahtevo sosedov ni nikoli nenadzorovano spuščen brez nagobčnika. če bi ugriznil spet? Po moje bi ..navkljub šolanju, kljub prerasli puberteti, ker je pred kratkih raztrgal stegno nekega pudla pa tudi pritajeno renčanje na otroke ne daje dobrega občutka.Jaz imam zelo rada živali, tudi pse, vendar si takega psa ne želim imeti.

No vidiš... tega nisem vedel ampak sem popolnoma uganil. Kakor pravim - če bi to bil moj pes (ampak moj pes ne bi bil tako vzgojen) - bi ga dal usmrtit.

Ker je samo vprašanje časa kdaj bo komu kaj orng naredil. Resno. Vem da se sliši kruto, žival res ni nič kriva ampak pomislite na otroka ki bo lahko pohabljen zaradi nespametnosti tega lastnika.

Fer bi blo naredit še nekaj - temu človeku prepovedat gojit potencialno nevarne živali.

Roxa zadovoljna?

roxa
01.06.2006, 12:46
zelo:approve:

Rodrigo
01.06.2006, 13:12
zelo:approve:

A veš, jaz se popolnoma strinjam s tabo:

- da je treba otroke vzgojit da se ne dotikajo neznanih živali. Recimo hčera od moje sestre je zadnjič kr šla ko so bli trije psi in jih je božala. To ni prav in sestra bo delala na tem da jo tega odvadi.

- da je treba pse dat v šolo (kar je hkrati šola za lastnike).

- Pa seveda da Rotwailer sam po sebi ni nevaren. Da ga takšnega naredijo lastniki.

Ampak dodajam še enkrat - če zataji vzgoja pri otroku (veš da mali otroki so sploh kriza) in gre otrok pobožat nekega psa, potem pes enostavno more bit tolk socializiran da ne bo šel takoj v napad. Ker, če logično pomisliš - kaj pomeni ugriz? Živali napadajo, ko se počutijo ogrožene. V bistvu s tem branijo svoje življenje. In če se takšen pes počuti ogrožen ob dotiku otroka... je nekaj narobe.

roxa
01.06.2006, 13:18
Ampak dodajam še enkrat - če zataji vzgoja pri otroku (veš da mali otroki so sploh kriza) in gre otrok pobožat nekega psa, potem pes enostavno more bit tolk socializiran da ne bo šel takoj v napad. Ker, če logično pomisliš - kaj pomeni ugriz? Živali napadajo, ko se počutijo ogrožene. V bistvu s tem branijo svoje življenje. In če se takšen pes počuti ogrožen ob dotiku otroka... je nekaj narobe.

nevem če slediš temi od začetka..
nekje sem napisala, da je treba psa znat pobožat-pes je žival in ne regaira tko kot človek...

imam kolegico, ki imajo doma bullterierja (a veš kak je to) in hčerkico staro leto pa pol...in ti povem, da je kolegica tamalo tko fajn naučila obnašati se do psov, da se sam čudiš...recimo, ko je srečala mojga psa prvič me je vprašala, če je hud in če ga lahko poboža...sem rekla, da ni in da lahko....in je šla, ter mojmu psu..rokco pod gobček(ampak najprej povohat-šele nato začeti božat pod gobčkom vedno--z roko nad psa -pes misli, da ga boš udaril in je ogrožen) in je blo kul (sicer pa moj pes itak ni hud in ima otrke, živali, ljudi strašno rad)

to vse je odvisno od obojih in za tem mnenjem stojim

SPAM
01.06.2006, 15:18
točno , lahko da nikjer to ne piše , samo kolikokrat ste slišali , da je pudl napadel človeka.. zlati prinašalec .. etc... ojej:nonono: :nonono: :nonono: zanimivo, da ravno o zgoraj naštetih pasmah govorijo :dontknow: v zvezi z napadi..

eno prašanje še za tiste k komplicirate okol pasijih ugrizov.. kerga je lažje naučit.. psa kak nov trik al človeka da ne drega v psa kadar le ta kaže očitne znake nezadovoljstva ?

prej bi reku da se da naučit psa naučit novih trikov kt pa človeku dotajčit nej ne drega v psa če ga ne pozna al pa tist k ma psa že lep čas doma, bi tud mislm da že mogu vedt kako reagira pes predn napade in glede na te signala potlej preprečt da bi pršlo do ugriza ipd.

tayaoo
01.06.2006, 19:12
eno prašanje še za tiste k komplicirate okol pasijih ugrizov.. kerga je lažje naučit.. psa kak nov trik al človeka da ne drega v psa kadar le ta kaže očitne znake nezadovoljstva ?

prej bi reku da se da naučit psa naučit novih trikov kt pa človeku dotajčit nej ne drega v psa če ga ne pozna al pa tist k ma psa že lep čas doma, bi tud mislm da že mogu vedt kako reagira pes predn napade in glede na te signala potlej preprečt da bi pršlo do ugriza ipd.

na vprašanje bi odgovorila, da je odvisno od človeka , pa tudi od psa .. ne bo tako enostavno :?:
sama se psov, ki jih ne poznam izognem in se delam kot da jih ne vidim
poznam gospodarja rotweilerja,ki ga pušča neprivezanega, brez nagobčnika, da se sprehaja po mestu tudi do cca 1km od doma.SAM. pa moram čakat, da ga ni na ulici, da lahko grem ven ... a to je pa prav??? pa pusti otroke pred svojo hišo če upaš.. In "prijazni" lastnik ti zabrusi, ko ga prosiš naj pazi na svojega psa , da njegov kuži ni nevaren, .... pa slišiš koga vse je že ugriznil..
ma saj nima smisla razpravljati o tem , ker se debata vrti v krogu... ostane le upanje , da slučajno ne naletim na psa , ki bi ugriznil..
:bored:

SPAM
01.06.2006, 21:06
na vprašanje bi odgovorila, da je odvisno od človeka , pa tudi od psa .. ne bo tako enostavno :?:
poznam gospodarja rotweilerja,ki ga pušča neprivezanega, brez nagobčnika, da se sprehaja po mestu tudi do cca 1km od doma.SAM. pa moram čakat, da ga ni na ulici, da lahko grem ven ... a to je pa prav??? pa pusti otroke pred svojo hišo če upaš.. In "prijazni" lastnik ti zabrusi, ko ga prosiš naj pazi na svojega psa , da njegov kuži ni nevaren, .... pa slišiš koga vse je že ugriznil..
ma saj nima smisla razpravljati o tem , ker se debata vrti v krogu... ostane le upanje , da slučajno ne naletim na psa , ki bi ugriznil..

hm... spet smo pr rotweilerjih ja? isti šit kt par postov nazaj k sm že omenu... it was a black male... tko da prosm lepo ne obtožvt sam določenih pasm psov d bi grizl k grizejo vsi psi, od najmanjšga do največjega, od trinogih do štirinogih ipd.

roxa
02.06.2006, 05:50

veš, kaj se takrat nardi...obvesti vse možne pristojne, najprej policijo in ga morajo opozorit, in ko ga bodo dvakrat in ne bo zaleglo kličeš še...PES NIMA KAJ (po zakonu) HODIT OKROG BREZ VRVICE IN GOSPODARJA, če je nevaren ali pa ne...

kazeni za kršitev zakonov so jasne...

priporočam ti, da nekaj ukreneš...jaz bi...in tudi že sem...

doody
02.06.2006, 14:30
Sam sem že dolga leta skrbnik in vzgojitelj psov,pa imam vedno rešpekt pred nepoznanim psom.Da,seveda se lahko približam vsakemu psu,če si to želim,pa vendar tega ne počnem že zaradi rešpekta samega.Ker vem kaj in kako so lahko psi vzgojeni(nevzgojeni) ne izzivam usode.hihi
Velikokrat so me prijatelji nagovarjali naj jim dokažem,če se resnično lahko približam vsakemu psu.Nekoč sem jim to dokazal,pa nikoli več.Približal sem se namreč resnično besnemu psu na verigi,ga odpel vzel v naročje in ga prinesel v prostor. Nakar je lastnik 'pop...idl.Odnesel sem psa nazaj ,ga pripel in šel k prijateljem v družbo.Med tem je lastnik prinel psu veliko kost od pečene krače ,prišel k meni ,nastopaško."Pa pjd zdej k našemu psu,ti bahač.".Prijatelji so ga pogledali ,nato še mene.Vstal sem,se odpravil k njihovemu psu,ga odpel,vzel v naročje psa in kost,ter oboj prinesel lastniku na mizo.Seveda je sledil smeh,meni se pa ni zdelo pravnič smešno,če se lastniki postavljajo s hudimi psi.
Lastniku sem povedal,naj psa odpne z verige in mu privošči vsaj boljše življenje,če ga že sebi ne.Taki ljudje so namreč prepotentneži,ki dokazujejo svojo "nadmoč"na način,da vzgagajo pobesnele pse.
Tega psa so dali kasneje evtanazirat,ker ni bil ''dober čuvaj''. Danes so brez ''psa-čuvaja''.

Lintvern
09.06.2006, 13:46
V Blaškovcu na Hrvaškem je pes mešanec do smrti zgrizel 23-mesečnega otroka, nato pa napadel še njegovo babico.
Nesreča se je zgodila, ko se je otrok igral s poškodovanim psom, ki je sicer od skotitve že devet let pri družini. Zakaj je pes podivjal, za zdaj ni znano, najverjetneje pa se je otrok med igro dotaknil njegove rane.

Babica je skušala pomagati, a je pes napadel tudi njo. Ko je na mesto incidenta prispela reševalna ekipa, je zgroženo dejala, da česa podobnega še niso videli. Otrok naj bi umrl med prevozom v zagrebško bolnišnico, kjer so ga skušali oživeti, a jim to ni uspelo.

Šlo naj bi za mešanca med rotvajlerjem in nemškim ovčarjem in je bil sicer miren pes, ki je lajal na mimoidoče, vendar pa nikoli ni storil nič hudega. Z otrokom naj bi se igral praktično vsak dan in bil do njega zelo potrpežljiv.

Pasja tragedija tudi na Nizozemskem
Na Nizozemskem pa je haski do smrti pogrizel osem dni starega dojenčka, ki naj bi spal v svoji posteljici. Mati otroka je to ugotovila, ko je želela preveriti, kako spi njen novorojenček. Nizozemska policija je psa evtanazirala.

Psi naj bi bili še posebej nevarni za otroke, saj jih, kadar jih napadejo, po navadi grizejo po glavi in vratu, medtem ko odrasle po navadi grizejo po nogah in rokah.

http://www.rtvslo.si/modload.php?&c_mod=rnews&op=sections&func=read&c_menu=8&c_id=110872

http://24ur.com/naslovnica/novice/svet/20060609_3075370.php

meadow sun
11.06.2006, 15:11
No tale je sigurno najbolj nevaren :rolling: :rolling:

roxa
12.06.2006, 07:49
No tale je sigurno najbolj nevaren :rolling: :rolling:
tak je bil moj lubek, ko sem ga kupla:)

to je francoz...lepi:)

:kisses: :kisses: :kisses: :kisses:

roxa
12.06.2006, 07:52
V Blaškovcu na Hrvaškem je pes mešanec do smrti zgrizel 23-mesečnega otroka, nato pa napadel še njegovo babico.
Nesreča se je zgodila, ko se je otrok igral s poškodovanim psom, ki je sicer od skotitve že devet let pri družini. Zakaj je pes podivjal, za zdaj ni znano, najverjetneje pa se je otrok med igro dotaknil njegove rane.

Babica je skušala pomagati, a je pes napadel tudi njo. Ko je na mesto incidenta prispela reševalna ekipa, je zgroženo dejala, da česa podobnega še niso videli. Otrok naj bi umrl med prevozom v zagrebško bolnišnico, kjer so ga skušali oživeti, a jim to ni uspelo.

Šlo naj bi za mešanca med rotvajlerjem in nemškim ovčarjem in je bil sicer miren pes, ki je lajal na mimoidoče, vendar pa nikoli ni storil nič hudega. Z otrokom naj bi se igral praktično vsak dan in bil do njega zelo potrpežljiv.

Pasja tragedija tudi na Nizozemskem
Na Nizozemskem pa je haski do smrti pogrizel osem dni starega dojenčka, ki naj bi spal v svoji posteljici. Mati otroka je to ugotovila, ko je želela preveriti, kako spi njen novorojenček. Nizozemska policija je psa evtanazirala.

Psi naj bi bili še posebej nevarni za otroke, saj jih, kadar jih napadejo, po navadi grizejo po glavi in vratu, medtem ko odrasle po navadi grizejo po nogah in rokah.

http://www.rtvslo.si/modload.php?&c_mod=rnews&op=sections&func=read&c_menu=8&c_id=110872

http://24ur.com/naslovnica/novice/svet/20060609_3075370.php

kot sem že rekla...mORAŠ BIT STRAŠNO NEUMEN, DA PUSTIŠ PSA IN OTROKA SAMA SKUP NE GLEDE NA TO, KOLK SE LEPO RAZUMETA....TO SO KRIVI STRAŠI (KAJ PUŠČAJO OTROKE STARCEM ZA ČUVAT...) IN KAJ PUSTJO, DA SE PES OTROKU PRIBLIŽA ALI PA OTROK PESU...OTROKA IN PSA SE NE PUŠČA SKUPAJ!

Goody
26.06.2006, 10:43
samo tole bom dodala, mislim, da bi za otroke morali poskrbeti starši ali skrbniki, ne pa lastniki psov ali psi, al kaj ... Če ugrizne pes otroka, je to TUDI odgovornost staršev ... je grozno, če koga kakšn ugrizne, samo večinoma zarad neodgovornosti tisega, ki ga želi božati, ne pa zato ker so psi nasilni. Vsakega je treba naučiti, da čisto vsak tujec ne more božati psa, ki ga ne pozna.

roxa
27.06.2006, 08:35
samo tole bom dodala, mislim, da bi za otroke morali poskrbeti starši ali skrbniki, ne pa lastniki psov ali psi, al kaj ... Če ugrizne pes otroka, je to TUDI odgovornost staršev ... je grozno, če koga kakšn ugrizne, samo večinoma zarad neodgovornosti tisega, ki ga želi božati, ne pa zato ker so psi nasilni. Vsakega je treba naučiti, da čisto vsak tujec ne more božati psa, ki ga ne pozna.
uhhh.....mene usta bolijo od dopovedovanja tega folku....pes je žival in nima razume...človek ga pa ima in se vede neumno in neodgovorno...:nonono:

Goody
27.06.2006, 08:38
neodgovorni pri takih stvareh so samo starši, ki so dožni zaščititi svoje otroke, niso krivi ne psi, niti lastniki psov, tko k niso krivi lastniki lokalov, da je bilo potrebno uzakonit hora legalis ;)

mene v življenju še ni ugriznil pes, pa sem jih srečala že milijardo takšnih in drugačnih, samo jaz za razliko otrok poznam pse in točno vem, k kateremu lahko pristopim in keremu ne, so pa živali drugače veliko bolj tolerantne, prijjazne in nenasilne od ljudi. Nasilje pri živalih so si izmislili strahopetni ljudje.

roxa
27.06.2006, 08:43
neodgovorni pri takih stvareh so samo starši, ki so dožni zaščititi svoje otroke, niso krivi ne psi, niti lastniki psov, tko k niso krivi lastniki lokalov, da je bilo potrebno uzakonit hora legalis ;)
to pa sigurno...:approve:

hudiča, jaz imam psa, ki res ni napadalen-otroke ima strašno rad-ampak otrok ne pustim blizu še posebej ne tko ko me ni poleg...pač, pes lahko presneti--:dontknow:

sicer sem pa že nekje pisala, da otroke je treba vzgajati pravilnega obnašanja do psa (živali) ne pa ga naredit takega človeka, ki misli da je bog, kar ljudje mislijo in vedno izpade tko da se mora žival prilagoditi, ki se že itak bolj prilagaja kot človek...
v bistu starši učijo otroke da se bojijo živali ne pa da jim znajo pristopiti...ful imam izkušenj s tem...ko hoče otrok do mojega psa-je mama takoj vsa bleda in takoj kriči:,,Ugriznil te bo, stran od psa....!"
Je pol kaj čudnega....da otroci nimajo pojma kako se pristopa do živali...

anjak
06.07.2006, 19:45
Pozdravljeni!

Zadnje čase se mi pogosto dogaja, da me napade kakšen pes. Najpogosteje kadar tečem, kolesarim ali se vračam iz šole. Seveda se vseh po vrsti bojim, saj nikoli ne veš kaj se skriva v njem. Zadnje čase pogosto prihajam v stik tudi z večjimi in zalo nevarnimi psi, ki prosto tekajo po polju, njihov lastnik pa se počasi sprehaja za nimi več sto metrov za njim. Preprosto ne vem, kaj naj storim... pes stoji pred menoj renči vame in mi kaže zobe.... lastnik se pa med tem dere da nič ne bo naredil, da je pes lepo vzgojen in da še nikoli nikomur ni storil nič hudega (pogled na psa pa jasno razkriva njegovo prijaznost). Razen tega da mi uničuje trening in rekreacijo sem deležna še posmehov iz strani lastnikov in ene in iste zgodbe doživljam vsak dan. Če kar koli rečem čez psa je lastnikov odgovor, naj se umaknem in ne hodim več na polje, če me motijo psi (preko polja pa pelje urejena potka, namenjena splošni uporabi).
Vsak dan isti psi, isti lastniki iste zgodbe. Preprosto jih ne trpim več. Umakniti se nimam kam, saj poleg polja ni druge primerne površine kjer bi se lahko mirno sprehajal, kolesaril, tekel... saj je povsod okoli glavna cesta.

Mogoče kdo ve, kam bi se dalo take lastnike psov prijavit, saj si res ne želim, da bi me kakšen kdaj napadel.... ali pa če kdo ve za kakšno učinkovito metodo, s katero bi odgnala psa od sebe.

Že v naprej se zahvaljujem za odgovore.

Katrin
06.07.2006, 21:43
A pol te še dejansko noben pes ni napadel? A je možno, da te je samo malo preveč strah? Jaz tudi tečem po obljudenih koncih, kjer je psoh vsaj toliko kot ljudi, pa me noben še pogleda ne...

DarkBloom
07.07.2006, 08:39
Pozdravljeni!

Zadnje čase se mi pogosto dogaja, da me napade kakšen pes. Najpogosteje kadar tečem, kolesarim ali se vračam iz šole. Seveda se vseh po vrsti bojim, saj nikoli ne veš kaj se skriva v njem. Zadnje čase pogosto prihajam v stik tudi z večjimi in zalo nevarnimi psi, ki prosto tekajo po polju, njihov lastnik pa se počasi sprehaja za nimi več sto metrov za njim. Preprosto ne vem, kaj naj storim... pes stoji pred menoj renči vame in mi kaže zobe.... lastnik se pa med tem dere da nič ne bo naredil, da je pes lepo vzgojen in da še nikoli nikomur ni storil nič hudega (pogled na psa pa jasno razkriva njegovo prijaznost). Razen tega da mi uničuje trening in rekreacijo sem deležna še posmehov iz strani lastnikov in ene in iste zgodbe doživljam vsak dan. Če kar koli rečem čez psa je lastnikov odgovor, naj se umaknem in ne hodim več na polje, če me motijo psi (preko polja pa pelje urejena potka, namenjena splošni uporabi).
Vsak dan isti psi, isti lastniki iste zgodbe. Preprosto jih ne trpim več. Umakniti se nimam kam, saj poleg polja ni druge primerne površine kjer bi se lahko mirno sprehajal, kolesaril, tekel... saj je povsod okoli glavna cesta.

Mogoče kdo ve, kam bi se dalo take lastnike psov prijavit, saj si res ne želim, da bi me kakšen kdaj napadel.... ali pa če kdo ve za kakšno učinkovito metodo, s katero bi odgnala psa od sebe.

pomoje sevaš takšno negativno energijo, da te psi ne marajo. Razčisti pri sebi :mad:

anjak
07.07.2006, 09:10
Če me pes ugrizne to pomeni konec moje letošnje sezone in konec sanj o kakršni koli športni karijeri, saj če me napade kakšen od psov, ki je meni sega do pasu mislim, da jo ne bom dobro odnesla. Če se pa zaključi moja letošnja sezona, to pomeni da mi bo treba spet trenirati od začetka, in kar lahko pomeni tudi konec sanj o kakšnem večjem tekmovanju in uspehu.... hkrati pa padejo v vodo tudi moje večne sanje. Me zanima kako bi drugi odreagirali, ko bi vam en pes uničil celotne sanje, vse cilje ki ste si jih kadar koli zadali.... meni šport pomeni preveč, da bi reskirala.... pa še sedaj, ko sem na res odlični poti k uspehu.
O moji negativni energiji.... toliko kot se jaz presmejim se malo kdo. Razmišljam zelo pozitivno, in me redko katera stvar moti.

roxa
07.07.2006, 09:44
Pozdravljeni!

to, da te psi napadajo je tvoja krivda ker se jih bojiš...
torej če tak pes pride do tebe ga ignoriraj in pojdi čisto normalno stran in vedi da pes "voha" strah in takrat te ima lahko za plen..

obstaja pa tudi posebno poščalk za okrog vratu, ki jo usmeriš v psa-zvokov ti ne slišiš za psa so pa tko zoprni da jo takoj vcvre...

prijavit nimaš kam-razen če te napada en in isti pes...

anjak
07.07.2006, 09:48
to, da te psi napadajo je tvoja krivda ker se jih bojiš...
torej če tak pes pride do tebe ga ignoriraj in pojdi čisto normalno stran in vedi da pes "voha" strah in takrat te ima lahko za plen..

obstaja pa tudi posebno poščalk za okrog vratu, ki jo usmeriš v psa-zvokov ti ne slišiš za psa so pa tko zoprni da jo takoj vcvre...

prijavit nimaš kam-razen če te napada en in isti pes...

Pripomoček ne pomaga vedno.... nekateri psi res gredo stran, drugi samo gledajo in se ne premaknejo, nekateri pa postanejo celo napadalni. Ni ravno odlična stvar.

Psi pa so vsak dan eni in isti (trije)...

roxa
07.07.2006, 09:52
Pripomoček ne pomaga vedno.... nekateri psi res gredo stran, drugi samo gledajo in se ne premaknejo, nekateri pa postanejo celo napadalni. Ni ravno odlična stvar.

Psi pa so vsak dan eni in isti (trije)...
prijavi na policijo lastnika...pes mora bit na vrvici...

ta piščal pomaga...stane pa 25 jurjev..naroči se jo po netu -ima jo ena moja znanka ki ima mopsa in se boji večjih psov -deluje tudi na mačke celo...

to da psi tko regirajo si ti kriv...in tvoj strah...nikoli se psa ustrašit, bežat in ga gledat v oči...:shy:

DarkBloom
07.07.2006, 10:22
O moji negativni energiji.... toliko kot se jaz presmejim se malo kdo. Razmišljam zelo pozitivno, in me redko katera stvar moti.

koliko se ti smeješ res nima veze pri psih. Jst pravim, da sevaš negativno energijo do psov. Ne vem mogoče jih ne maraš in se jih zraven še bojiš.
Spremeni mišljenje do psov in se jih nehaj bat in se grem stavit, da ne boš več imela problemov

Nincha II.
07.07.2006, 14:05
koliko se ti smeješ res nima veze pri psih. Jst pravim, da sevaš negativno energijo do psov. Ne vem mogoče jih ne maraš in se jih zraven še bojiš.
Spremeni mišljenje do psov in se jih nehaj bat in se grem stavit, da ne boš več imela problemov

Jaz tut medtem ko tecem, vedno srecam precej (taksnih ali drugacnih) kuzkov...
Samo jaz jih mam zelo rada in mi sploh ni padlo na pamet, da bi me hotel kater pohopsat...
Ce ze pridejo zraven, se samo pustim povohat, ga ne bozam, ker jih ne poznam in potem tecem naprej...

Zgleda, da je res nekaj na tem, kako dojemas pse, ker poznam kar neki ljudi, ki se psov bojijo al pa so jim zoprni in majo podobne tezave kot ti. :dontknow:

A te je ze kdaj kak pes napadel, Anja, da imas tak odnos do njih?

anjak
07.07.2006, 15:11
Ugriznil me k sreči ni nobeden, in upam, da me tudi nikoli nobeden ne bo. Zakaj tak odnos do psov?
Moja mama ima lepo vzgojenega psa, katerega se nisem nikoli bala in nikoli nisem niti pomislila, da bi mi lahko kaj naredil. Vedno se vede prijazno do domačih, ko pa pridejo tujci ga mama redno zapira v sosednjo sobo. Tudi drugih živali se ne bojim (npr. moj papagaj je res velik, pa se zelo dobro razumeva... še nikoli me ni ugriznil ali opraskal... pa je bil na začetku zelo divji. Ker pa razumem, da se marsikdo boji njegovega velikega kljuna in krempljov je ves čas v kletki (razen ko sva sama) in tako ne povzroča nobenih težav).
Psi pa... ok sej če je majhen se ga ne bojiš, pa tudi če je velik in poslušen pes ti je še nekako vseeno, ko pa pred teboj stoji take pasme pes:

http://www.bullterrier.si/up/poljska/mix/PICT7660.jpg

Pa enostavno ne ostaneš več miren. Lastnik se ti pa po vrhu še smeji, če mu poveš, da se njegovega psa bojiš in ga prosiš če ga lahko saj za 2 minuti priveže.

anjak
07.07.2006, 17:41
Anjak, na sliki je 3 mesečni mladič bullterierja ;).
Če se že mladičev bojiš, mi je vse jasno kako šele odreagiraš na odrasle.

Ne ne tega sem prilepila zato, ker sem med brskanjem po internetu to sliko zasledila prvo. Ker nisem vedela pod kaj naj iščem to pasmo, sem pregledala nekaj sto slik in ta je bila prva na kateri je bil tak pes.

aussie
08.07.2006, 10:50
Eh, Anjak, takega cukra je imel moj brat.... Crkljivec na kubik! Ki je samo zgledal "grozen".... Ne gledat samo na "embalažo"!!! :)

aussie
08.07.2006, 10:51
Uf...sem šele zdaj videla stavek pod slikco bulkota. Ja, tudi mene motijo psi, ki niso privezani. Pa naj je še taka "mazica"....

DarkBloom
08.07.2006, 11:43
Anjak a vidiš, da imaš ti probleme? polna si predsodkov...v svojo glavo si si zapičla, da so vsi bullterierji napadalni. Ko boš spremenila to mišljenje bo vse bolš. Verjem, da ti kak tečen mali pes naredi več problemov kot pa nek "strašni" bullterier

Lintvern
12.07.2006, 04:48
Sramota za slovensko kinologijo !
:nonono:

http://www.vecer.si/vecer2006/default.asp?kaj=6&id=2006071105085114

:O :mad:

aussie
12.07.2006, 06:17
....čapci z bullterierji..... ----> samo poglej si Bolho, pa boš videl, koliko jih tam prodaja bulkote: prodam vrhunske pitbulle/stafford terierje,... čistokrvne!!! Ampak brez rodovnika!! hahaha... Itak! Potem te popade neustavljiv smeh, ko si oglas malo bolj podrobno prebereš: pes je borbene linije, so zelo močni, ta in ta mladiček se je prvi skotil in je najmočnejši v leglu, mladiči so zelo močni, prodam psa za na skok,.....!!! In potem se več ne pobereš od smeha, ko si ogledaš še slikce....sami "trenerkarji"....ki bi radi fajn in na lahek način zaslužili. Ker papirji itak niso važni, ane!!?? Kar pa že ni več smešno!!!

Lintvern
12.07.2006, 06:39
....čapci z bullterierji..... ----> samo poglej si Bolho, pa boš videl, koliko jih tam prodaja bulkote: prodam vrhunske pitbulle/stafford terierje,... čistokrvne!!! Ampak brez rodovnika!! hahaha... Itak! Potem te popade neustavljiv smeh, ko si oglas malo bolj podrobno prebereš: pes je borbene linije, so zelo močni, ta in ta mladiček se je prvi skotil in je najmočnejši v leglu, mladiči so zelo močni, prodam psa za na skok,.....!!! In potem se več ne pobereš od smeha, ko si ogledaš še slikce....sami "trenerkarji"....ki bi radi fajn in na lahek način zaslužili. Ker papirji itak niso važni, ane!!?? Kar pa že ni več smešno!!!

:2thumbs: :2thumbs: :rolling:

roxa
12.07.2006, 09:35
Sramota za slovensko kinologijo !

http://www.vecer.si/vecer2006/default.asp?kaj=6&id=2006071105085114

:O :mad:
dej ne seri..kateri kinolog je bil tam poleg in kake veze ima s temi psi...:nonono: dooh:nonono:

dejta se mal zbrihtat-PAPIRJEV ZA PITTBULLE NI!

Lintvern
12.07.2006, 10:20
Psi napadejo le z razlogom
sreda, 12.07.2006
Avtor: Jana Petkovšek

LJUBLJANA - Ljubljansko okrožno sodišče še ni odločilo, kaj bo s trojico bulmastifov lastnika Saše Baričeviča in vzrediteljice Zore Roter, ki so po marčevskem napadu v Oražnovi ulici, ko so obgrizli Stanislava Megliča, v petek na Gmajnicah napadli in obgrizli še inštruktorico, ki naj bi poskrbela za njihovo prevzgojo.
http://www.dnevnik.si/uploads/image_cache/4bab2aef7aeed1cb23a8c35c4ae7f00a.jpeg

Sodišče se lahko odloči tudi za njihovo uspavanje. Kljub zadnjemu napadu na Gmajnicah s šolanjem, ki ga je prevzelo podjetje Meli center iz Repč lastnika Dušana Hajdinjaka, nadaljujejo.
"V tujini v primerih tako hudih napadov zadeve ne prepuščajo v dolgotrajno odločanje sodišču, pač pa se strokovnjaki zelo hitro odločijo, kakšna rešitev bi bila najboljša. V primeru psov, ki jih je zelo težko prevzgojiti, je treba pretehtati med človekovim življenjem in življenjem živali, ki ga ogroža," je pojasnil Jože Vidic, kinološki sodnik in med drugim tudi dober poznavalec vedenja psov. S tem je posredno že namignil, da bo posebna tričlanska komisija najverjetneje podprla možnost evtanazije psov, ki so v zadnjih štirih mesecih že dvakrat napadli ljudi.

"Njihov vedenjski vzorec je že oblikovan in težko je verjeti, da bi pse še lahko prevzgojili. Kvečjemu se bo takšno njihovo vedenje še stopnjevalo. V tujini poskušajo za "problematične" pse (za vsakega posebej) najti nove lastnike, ki imajo dovolj znanja o vedenju psov ter izkušenj. Pri vzgoji psa so ključni prvi meseci starosti, saj njegova socializacija poteka med 3. in 14. tednom. Če tu zamudimo, psa ne bomo mogli resocializirati z nobeno šolo. Če bi ljudje poznali pasji jezik, bi ugotovili, da so z napadom inštruktorice psi samo potrdili same sebe, potrdili so svojo premoč."

Na pomen znanja pri šolanju psov opozarja tudi Vlado Gerbec s Kinološke zveze Slovenija (KZS), ki trdi, da je bil Hajdinjak kot policist zgolj vodnik službenega psa v zaporih v Mirni in da nima ustreznega znanja. Ko smo njegove trditve preverjali pri Hajdinjaku, se je podjetniku kinologu, ki ima tri leta tudi zavetišče za zapuščene živali v Trebnjem, dobesedno dvignil tlak. "Pa vprašajte Gerbca, zakaj niso oni Zori Roter nudili pomoči, ko je iskala šolo za vzgojo svojih psov. Zakaj pa tedaj niso pokazali svojega znanja? Ali so se ustrašili? Roterjeva je več mesecev iskala ustrezne ljudi, pa ji nihče ni pomagal." Tako Dušan Hajdinjak, ki trdi, da njegova licenca, ki si jo je kot vodnik pridobil na KZS leta 1991, ni bila dovolj za odprtje zasebne šole, saj so na upravni enoti zahtevali potrdilo, ki ga izda država. "Potrdilo za inštruktorja mi je izdalo ministrstvo za notranje zadeve. Šele to je bilo res ustrezno dokazilo za upravno enoto," je zatrdil Hajdinjak, ki je pojasnil, da šolanje psov Saša Baričeviča nemoteno poteka, da so v ponedeljek delali tako kot vedno z vsakim psom posebej v prisotnosti Zore Roter, "pouk" pa je trajal tri ure.

Zakaj je Roterjeva za šolanje izbrala prav Hajdinjakovo podjetje in ali so ji druge šole pomoč zavrnile, včeraj nismo mogli preveriti, ker se nam na telefonske klice ni odzvala. Svoja stališča do podeljevanja licenc upraviteljem hotelov in pasjih zavetišč ter inštruktorjem za šolanje psov pa bodo predstavniki KZS predstavili na jutrišnji tiskovni konferenci.

Kako ravnati, da pes ne napade
ne glejte psa neposredno v oči

roke položite ob telo ali jih prekrižajte na prsih

ne kričite

ne skakajte ali bežite

če se srečate s popadljivim psom, je najbolje, da obstanete in se postavite bočno v smeri psa - vsak socializiran pes bo razumel našo neagresivno držo in bo odnehal

hodimo raje po nasprotni strani hiše, kjer imajo psa; lajanje psa in zaletavanje v ograjo spreglejmo

pes na dvorišču naj bo za dvojno ograjo, zunanja naj preprečuje pogled na cesto

svojega psa na dvorišču nikoli ne puščajmo samega, saj vedno obstaja možnost, da bo "kakšno zakuhal"
http://www.dnevnik.si/novice/aktualne_teme/zgodba/190100/

freya
12.07.2006, 11:02
dej ne seri..kateri kinolog je bil tam poleg in kake veze ima s temi psi...:nonono: dooh:nonono:

dejta se mal zbrihtat-PAPIRJEV ZA PITTBULLE NI!

verjetno inštruktor ne more biti nekinolog (kinolog je poznavalec psov in verjetn ne nujno član kinološke zveze)
po moje je stvar, kaj storiti s temi psi, kristalno jasna

Lintvern
12.07.2006, 11:04
http://www.neapeljskimastif.net/znacaj.htm

freya
12.07.2006, 11:04
Po prihodu Bulmastifov na Gmajnice se je ponovila ista napaka, katero je delala g. Rotnerjeva!
Samca-ata, ki je vodja tropa niso ločili od ostalih in kalvarija z napadi na tujce se nadaljuje. On je povod vsega in po njem se preostale dva zgledujeta in učita. Od samega prihoda, samec ne spušča do sebe nikogar razenj nje- gospodarja in tudi trenerka je lahko delala samo v njeni prisotnosti, do momenta ko je zopet začutil da mora braniti njo in ostale v tropu.
In kaj sedaj, nič, zaradi nestrokovnosti strokovnih delavcev bodo peljali na injekcijo vse tri.

če se prav spomnim, so samca-ata ubili policisti

Lintvern
12.07.2006, 11:35
Kdorkoli trdi, da je te pse možno prevzgojiti, še nikoli v življenju ni imel v rokah resnično potencialno nevarnega psa. Psa se ne da prevzgojiti v smislu, da bi spremenili njegovo osebnost, da se ga samo izšolati tako, da ne pokaže svoje prave narave. Če ti to dobro uspe in je vodnik vedno pozoren in psa pravilno vodi, z nekaj sreče ne bo tak pes nikoli več pokazal prave narave. A izpolnjeni morajo biti vsi našteti pogoji.
Psa se lahko osebnostno nekoliko spreminja samo v prvem letu starosti, najbolj do 20 tedna starosti. Potem je izoblikovana osebnost in spreminjamo lahko samo še pojavno obliko njegovega vedenja - njega pa ne.
Pozna se, da večina ljudi in tudi inštuktorjev še ni nikoli v življenju imela v rokah zares nevarnega psa. Ukvarjali so se samo s psi, ko so bili slabo socializirani ali so grizli iz strahu ali iz nevzgojenosti .
Pes , ki grize iz kombinacije in plena in dominance človeka je popolnoma nekaj drugega. G. Vidic v tem primeru ve kaj govori. Kot zaposleni pri policiji je imel zagotovo priliko srečati tudi prave nevarne pse - čeprav je tudi v policiji takih izredno malo.
Sama sem imela psa, ki je bil po osnovni genetiki "nevaren" - beri dominanten in nepredvidljiv. Nikoli ni nikogar poškodoval in nikoli ne bi nihče verjel, da je res nevaren, saj je izgledal pravi mucek in lahko si ga vlekel za rep in vsak ga je lahko božal in lahko je bil spuščen v množici in psov - ker je bil odlično socializiran in šolan.
A kljub temi je moral biti vsako desetinko pod nadzorom in jaz sem morala vsako desetinko sekunde imeti pod nadzorom vse, kar bi se lahko nepričakovanega zgodilo v okolju in obenem čekirati kaj si misli pes , še preden je reagiral.

A ti ljudje, ki bluzijo o tem kako se da te pse prevzgojiti sploh vedo kaj govorijo; a se zavedajo kako zagotovo se ti v 10 letih dogodi, da kakšno sekundo nisi pozoren?
Jim jaz povem nekaj primerov iz mojih izkušenj.
Vedno znova misliš, da si natreniral vse mogoče situacije- ja pajade. Nikoli ne natreniraš vseh!
Npr. primer ena - natrenirala sva tudi invalidske vozičke. A glej čudo, ko je prvič zagledal invalida na elekrtčnem invalidskem vozičku, se mu je prižgala zelena luč v očeh. Če bi jaz to spregledala in ne bi imel pes haltija, tistega invalida ne bi bilo več - no potem sva netrenirala še električnega in bi ga kasneje lahko uporabljali tudi v domovih ostarelih za terapevskega psa- ampak kasneje :roll: :!:
A veste kaj pomeni vse življenje vsako sekundo nadzor okolice?
Ne veste :!: - vam povem kaj to pomeni - imela sem psa privezanega na fleksu in na ovratnici (napaka - moral bi biti na haltiju!) med parkiranimi avtomobili in odprta vrata prtljažnika, ko sem stala za avtom, zato nisem opazila ženske, ki se je tlačila med parkiranimi avti. Za desetinko sekunde sem se sklonila, da bi vzela nekaj iz prtljažnika - v tem trenutku je gospa prišla med avti do nas , zagledala psa prepozno - najbrž se jih je bala - in reagirala nadvse butasto - ko je zagledala psa, ki je do takrat čisto pasivno stal tam, je odskočila in udarila z zaprto marelo proti njemu. Desetinka sekunda - kaj se je zgodilo - gospe nič , privezan pes pa je z enim ugrizom pregriznil dežnik na pol :shock: .
Tretji primer - pes je hodil seveda z mano na kavo in pijačo in jedačo. Neštetokrat, (brez povelja) ležal pod mizo ko krava- nikoli nič. Nekega dne spet nič - natakar je prihajal in odhajal ves čas. Nič. Potem je prinesel račun - nisem opazila povoda (mogoče se mu je zdelo , da prinese lahko kaj, odnese pa ne) - v glavnem , če pes ne bi bil na haltiju , bi tega natakarja malo manjkalo - tako pa je komaj opazil, da je pes skočil vanj oz. proti njemu. Od takrat naprej sem vedno dala psa pod mizo v povelje prostor in v eni zadeva nikoli več ponovila - ampak od takrat dalje :!: .

Naj poudarim, da je bilo najbolj nevarno to, da je bil pes popolnoma socializiran, izšolan , vzgojen in 99,99% časa nadvse prijazen - posledica takega vedenja je, da 99,99% vodnikov zato pozabi , da je tak pes zelooo nevaren. Če nek pes stalno napada, zgleda hud so vodniki pozorni. Tako pa večinoma "zaspijo" in začnejo psu zaupati. NAPAKA- takemu psu ne smeš NIKOLI zaupati :!: :!: :x .

Naj povem, da so iz tega legla (od mojega psa) dva brata tega psa morali evtanazirati - ker je prihajalo do takih posameznih nepričakovanih akcij, a psi niso bili toliko pod nadzorom in so povzročali težje poškodbe. Genetike se ne da povsem spremeniti, lahko jo samo zamaskiramo.
In jaz sem prepičana, da sta tale dva mladička tudi genetsko nepredvidljiva.
Najbolj nevarno pa je pri tem ravno to, da očitno lastnika še celo zdaj mislita, da psi niso nevarni. 1000 % ne bosta dovolj pozorno opazovala okolice in 1000% ne bosta v stanju vzpostaviti toliko kontrole kot sem jo imela jaz.
Naj povem, da sem tega psa lahko vedno odpoklicala, obrnila, ustavila - tudi če je že skočil, če sem le pravočasno reagirala. A stvari se včasih zgodijo tako hitro, da preden rečeš "a" je že lahko kdo brez roke ali drugega dela telesa. V mojem primeru bi v najslabšem primeru sledil en ugriz - kajti pes je bil toliko pod konrolo, da je tudi med pretepom ali napadom vedno poslušal. Ko je npr. skočil na mačko in sem zavpila "ne", je v skoku obrnil glavo stran in samo s telesom padel nanjo. Z lahkoto sem ga odpoklicala iz kontre v vajah obrambe in v primeru pretepa s psi ni bil niti najmanjši problem, takoj ko je drugi pes popustil ugriz; izrekla sem povelje prostor - in se je ulegel in ni nadajeval s spopadom, tudi če je drugi pes še besnel okoli.
Ali mi lahko od zveličavnih inštuktorjev teh psov garantira, da bodo isti ali novi lastniki imeli toliko kontrole nad temi psi - da tudi če bo po spletu okoliščin še kdaj prišlo do ugiza, možno takoj zaustaviti nadaljevanje tega napada?
Vidite, tu jaz mislim, da že pasma zanika to sposobnost. Kajti moj pes je poleg tega, da je bil šolan in v treningu vse življenje nekaj ur na dan, bil tudi pasme , ki ima reagibilnost v genih. Mastifi vseh vrst pa so psi, ki se počasi ogrejejo, ko pa se , se zlahka ne ohladijo in nikakor ne slovijo po svoji vodljivosti, ko so v nagonu.
http://www.mojpes.com/forumbb/viewtopic.php?p=131826#131826

:2thumbs: :2thumbs:

Lintvern
12.07.2006, 12:56
http://24ur.com/naslovnica/novice/slovenija/20060712_3077371.php

:nonono: :nonono: :O

roxa
13.07.2006, 12:45
če se prav spomnim, so samca-ata ubili policisti
ubili so psico, kolkor jaz vem...

roxa
13.07.2006, 12:47
Psi napadejo le z razlogom

Kako ravnati, da pes ne napade
ne glejte psa neposredno v oči

roke položite ob telo ali jih prekrižajte na prsih

ne kričite

ne skakajte ali bežite

če se srečate s popadljivim psom, je najbolje, da obstanete in se postavite bočno v smeri psa - vsak socializiran pes bo razumel našo neagresivno držo in bo odnehal

hodimo raje po nasprotni strani hiše, kjer imajo psa; lajanje psa in zaletavanje v ograjo spreglejmo

pes na dvorišču naj bo za dvojno ograjo, zunanja naj preprečuje pogled na cesto

svojega psa na dvorišču nikoli ne puščajmo samega, saj vedno obstaja možnost, da bo "kakšno zakuhal"
http://www.dnevnik.si/novice/aktualne_teme/zgodba/190100/

tako je:approve:

roxa
13.07.2006, 12:47
verjetno inštruktor ne more biti nekinolog (kinolog je poznavalec psov in verjetn ne nujno član kinološke zveze)
po moje je stvar, kaj storiti s temi psi, kristalno jasna
kinologi in inštruktorji to ni isto...tudi šolanje in izpiti so različni freya...:shy:

roxa
13.07.2006, 12:48
http://www.neapeljskimastif.net/znacaj.htm
to so dobri psi V DOBRIH ROKAH...ni dvoma

roxa
13.07.2006, 12:49
http://24ur.com/naslovnica/novice/slovenija/20060712_3077371.php

:nonono: :nonono: :O
moje osebno mneje je da bo morali pse uspavati že takoj-

freya
13.07.2006, 13:58
ubili so psico, kolkor jaz vem...

v tem članku trdijo, da je bil ubit oče, mati z mladičema je ostala živa klik (http://www.vecer.si/vecer2006/default.asp?kaj=6&id=2006071105085114)...sicer pa to ni bistveno.

freya
13.07.2006, 14:16
kinologi in inštruktorji to ni isto...tudi šolanje in izpiti so različni freya...:shy:

Nikljer nisem zasledila, da bi kdo trdil, da so kinologi in inštruktorji eno in isto, ja? Pri napadu na Gmajnicah so bili prisotni veterinar in inštruktorja, ki naj bi bila kinologa...ker po mojih informacijah poteka šolanje psov preko kinološke zveze, za nekatere dejavnosti pa so potreba še dodatna potrdila, ki jih izdaja ministrstvo za notranje zadeve. Radovedni smeško pomeni, da želim vedeti o tem več, če mi kdo ve povedat več o tem ( a ti e to sploh treba razlagat??)

Any way, kinološka zveza modruje in si pere roke ob zadnjem dogodku , dejstvo pa je, da so padle vse inštitucije na celi črti...tudi kinologi kot največji poznavalci in strokovnjaki. Sedaj priznavajo, da prevzgoja tako starih psov ni mogoča, ampak ta podatek je bil znan že prej, kajne?

U462
14.07.2006, 11:25
..

kje pa se je to zgodilo?
če se je na dvorišču lastnikov psa potem so starši otroka sokrivi
če se je na otrokovem dvorišču potem psa ubiti takoj, lastnika psa pa na križ pribiti
če pa se je na nevtralnem terenu pa psa ubiti takoj in takoj za njim še lastnika.

aja, pa jaz imam že četrtega psa

Goody
14.07.2006, 12:28
Po prihodu Bulmastifov na Gmajnice se je ponovila ista napaka, katero je delala g. Rotnerjeva!
Samca-ata, ki je vodja tropa niso ločili od ostalih in kalvarija z napadi na tujce se nadaljuje. On je povod vsega in po njem se preostale dva zgledujeta in učita. Od samega prihoda, samec ne spušča do sebe nikogar razenj nje- gospodarja in tudi trenerka je lahko delala samo v njeni prisotnosti, do momenta ko je zopet začutil da mora braniti njo in ostale v tropu.
In kaj sedaj, nič, zaradi nestrokovnosti strokovnih delavcev bodo peljali na injekcijo vse tri.

ma ne bogi psi :( ubil jih bodo spet zarad človeške neumnosti :mad: :censored:

aussie
14.07.2006, 19:15
Mene je šokiral tale stavek:
Kljub zadnjemu napadu na Gmajnicah s šolanjem, ki ga je prevzelo podjetje Meli center iz Repč lastnika Dušana Hajdinjaka, nadaljujejo.

Adijo pamet!!! Kje so njih našli??? Oni imajo kao-zavetišče v Trebnjem.... O tem pa raje ne bi!

aussie
15.07.2006, 09:55
Točno to sem hotela povedat!!!

U462
15.07.2006, 16:41
ma ne bogi psi :( ubil jih bodo spet zarad človeške neumnosti :mad: :censored:
da ni bilo človeške neumnosti, ko so jih prekrščevali iz volkov :dontknow:
jih tudi bilo nebi ;)

aussie
16.07.2006, 20:42
Bo zakonodaja omogočala odvzem napadalnih psov?
http://novice.siol.net/default.aspx?site_id=1&page_id=2&article_id=1206071509113240&cid=100&pgn=1

Pri napadih psov ne velja izpostaviti nobene od pasem psov, je dejala direktorica VURS Vida Čadonič Špelič. Na eni strani je namreč čistih pasem samo okoli deset odstotkov vseh registriranih psov v Sloveniji, na drugi strani pa analize podatkov kažejo največ ugrizov psov pasme zlati prinašalec, najverjetneje zato, ker so zelo priljubljeni in jih je razmeroma veliko v Sloveniji.

"Zato bi bilo krivično, da izpostavimo določeno pasmo," pravi direktorica VURS in poudarja, da gre pri tej problematiki predvsem za lastnike psov, ki so nevestni in precenjujejo svoje sposobnosti

Pravilnik o zaščiti hišnih živali, ki ga je na podlagi zakona o zaščiti živali pripravila veterinarska uprava in velja od avgusta lani, natančneje opredeljuje, da se za nevarne pse štejejo tisti psi, ki so neizzvano enkrat ali večkrat ugriznili, napadli ali se napadalno vedli do človeka ali drugih živali. Pravilnik določa tudi, da morajo biti nevarni psi na javnih površinah obvezno na povodcu in nositi nagobčnik.

Sašo Novak, predsednik komisije za agility pri KZS, poudarja, da ni nevarnih psov, ampak so nevarni ljudje.

Goody
18.07.2006, 10:31
prov se mi zdi, da se psom da šansa in da jih pustijo živet. Meni pa se skrajno neprimerno zdi, da bi moralil živo bitje ubiti, zato ker je/ga nekdo ni znal vzgojiti, če se tako izrazim. Kot sem slišala, jih na srečo ne bodo ubili in se bodo še trudili okoli njih. Meni se to zdi zgledno.
Ne razumem, eni bi vse kar vas, kao ogroža pobili. najboljš pol, da vse zdemoliramo(pobijemo, uničimo po domače), al kaj...

Nikka06
18.07.2006, 12:03
Se strinjam s tabo Goody. Saj se da zival prevzgojiti. Sam jaz ne bi vrnila pse prvotnim gospodarjem, oz. bi jim prepovedala zakonsko lastnistvo kakrsnega koli zivega bitja.

aussie
18.07.2006, 20:46
Se strinjam z obema!
Ja, na žalost res obstajajo primerki, ki bi zdaj vse pse najraje pobili.... Zadnjič je ena küra na enem forumu rekla, da je njej čisto vseeno, če nobenega psa ne bi bilo!!?? Najbolje, da res kar vse živo pobijemo....tako - za vsak slučaj!

roxa
19.07.2006, 09:44
Nikljer nisem zasledila, da bi kdo trdil, da so kinologi in inštruktorji eno in isto, ja? Pri napadu na Gmajnicah so bili prisotni veterinar in inštruktorja, ki naj bi bila kinologa...ker po mojih informacijah poteka šolanje psov preko kinološke zveze, za nekatere dejavnosti pa so potreba še dodatna potrdila, ki jih izdaja ministrstvo za notranje zadeve. Radovedni smeško pomeni, da želim vedeti o tem več, če mi kdo ve povedat več o tem ( a ti e to sploh treba razlagat??)

Any way, kinološka zveza modruje in si pere roke ob zadnjem dogodku , dejstvo pa je, da so padle vse inštitucije na celi črti...tudi kinologi kot največji poznavalci in strokovnjaki. Sedaj priznavajo, da prevzgoja tako starih psov ni mogoča, ampak ta podatek je bil znan že prej, kajne?
freya...ta i8nštruktorica je bila samooklicana ;)

lucifer 73
23.07.2006, 17:21
Ne vem kaj naj naredim! Imam 2 leti starega basseta, ki je postal napadalen do otrok, predvsem do domačih. Ugriznil je že oba nečaka, drugače je pa povsem miroljuben kužek.

Problem pa je sedaj predvsem v tem, da bom v roku 2-3 tednov rodila in da sploh ne vem kaj naj naredim.

Takega psa oddati drugim ne moreš (če je pa napadalen), da bi ga dala pod inekcijo, mi sploh na kraj pameti ne pride, bi ga pa dala kam na prevzgojo (tako kot sem brala,da so tisti bullmastifi) - za to zadnjo opcijo pa ne vem na koga naj se obrnem.

Če pa ima kdo kakšen pameten predlog, bom pa zelo vesela!

Katrin
23.07.2006, 21:19
1. Če bi bil to moj pes, bi poskrbela, da ne bi nikoli prišel v stik z otroki.

2. Ker to ni moj pes, bi ti predlagala a) oddajo ljudem, ki bodo seznanjeni z njegovo 'hibo' ali b) evtanazijo.

'Dat' psa na prevzgojo ni tako enostavno. Prevzgoja psa je kot prevzgoja človeka - zahteva čas in veliko pozornosti, ki pa ga ti, kot razumem, nimaš. Psa ne moreš strpat v en program in mislit, da bo pol priden kužek. Otrok se verjetno boji, ker je verjetno nekoč nekje en otrok grdo delal z njim. Da bi ga naučila, da je grizenje kogarkoli nezaželjeno dejanje, boš morala dnevno delat z njim kar nekaj časa, pa še potem ne boš nikoli ziher.

aussie
25.07.2006, 20:22
a) in b) odpade!!!
a) zato, ker takega psa ne bo noben vzel (ti povem iz izkušenj, ker oddajam živalce)
b) ker je to zadnja možnost

c) res poskusi s prevzgojo. Kdo se pri vaši hiši največ ukvarja z njim oz. koga ima za gospodarja? Ker boš ti verjetno po porodu imela zelo malo časa za kuža, naj se psu posveti partner. Vprašajta tule: http://www.mojpes.net/modules/news/article.php?storyid=1013

pk
25.07.2006, 21:27
zelo razumem težavo:sad:
tvoj kuža je moral doživet nekaj zelo neugodnega. tudi psi imajo lahko travme. ali pa je v njem nekaj prvotnega pastirskega nagona . v tem primeru obravnava otroke kot del črede, ki jo je treba seganjat skupaj in tako kot ovčarski psi tudi on "vzgojno ugrizne " neubogljiv osebek v čredi). Za te vrste psov otroci namreč niso čisto pravi ljudje.
pravzaprav je to zdaj vseeno. časa imaš izredno malo, pa še tega moraš posvetiti zdaj v prvi vrsti sebi in detetu.
najboljše bi bilo, če bi se uspela dogovorit z njegovim vzrediteljem, vsaj da ga za nedoločen čas vzame v rejo, ker predpostavljam, da mu pes še vedno zaupa (to je zelo pomembno) in tako ne bi prišel ne v tuje roke ne v neznano okolje, kjer bi se lahko travme še poglobile, tekom časa pa bi se tudi siuacija bolj razbistrila in bi se mogoče pokazale nove opcije.
kakorkoli gledam, bi bila za vse zaenkrat to najboljša rešitev. čestitam ti za bodoče materinstvo in ti želim vse najboljše.i

roxa
26.07.2006, 09:53
Ne vem kaj naj naredim! Imam 2 leti starega basseta, ki je postal napadalen do otrok, predvsem do domačih. Ugriznil je že oba nečaka, drugače je pa povsem miroljuben kužek.

Problem pa je sedaj predvsem v tem, da bom v roku 2-3 tednov rodila in da sploh ne vem kaj naj naredim.

Takega psa oddati drugim ne moreš (če je pa napadalen), da bi ga dala pod inekcijo, mi sploh na kraj pameti ne pride, bi ga pa dala kam na prevzgojo (tako kot sem brala,da so tisti bullmastifi) - za to zadnjo opcijo pa ne vem na koga naj se obrnem.

Če pa ima kdo kakšen pameten predlog, bom pa zelo vesela!
mlad je še...probaj ga malo porihtat...pokliči koga od strokovnjakov naj ti svetuje...jaz psa ne bi dala ubit ali pa stran...ali pa ga navadi da bo tvojga otroka sprejel (to se da)

Njuška Trap
26.07.2006, 12:38
Kako pa navadiš psa, ki je od prej napadalen do otrok, da sprejme tvojega otroka? :shy:

ozayrus
26.07.2006, 12:45
Zdej je odvisno, če kaže agresijo samo do teh dveh nečakov. Al do otrok na splošno. Če sta samo nečaka tarči, je možno, da sta mu kaj "ušpičla" pa sta se mu zamerla. Je je do vseh otrok, pa je zgodba drugačna. Lahko je to posledica neagonov, lahko je posldeica neprimernega vedenja do njega (iz strani otrok, ko je bil še mladič). Glede opcij, prvzgoja ni ne vem kako učinkovita (tut pri bulmastifih se ni odnesla, ker so kmal sped napadal) seveda je odvisno od pasme tvojega psa. Ostale opcije so precej boljše, sploh oddaja nekomu in pa evtanazija, ki je pač skrajna možnost. Toda včasih moraš pač določiti prioriteto, sicer pa bolje da ga daš usmrtit, kot pa da skošaš nasilno zatret njegove nagone, pri tem pa trpita ti in on.

nattka
26.07.2006, 12:50
Kako pa navadiš psa, ki je od prej napadalen do otrok, da sprejme tvojega otroka? :shy:

jaz tega ne bi poskušala ... ali bi ga oddala nekomu ki ima dovolj časa in živcev za njega ali pa bi ga uspavala ...

sori ... tukaj pa gre za mojega novorojenčka ...

freya
02.08.2006, 15:37
kje pa se je to zgodilo?
če se je na dvorišču lastnikov psa potem so starši otroka sokrivi
če se je na otrokovem dvorišču potem psa ubiti takoj, lastnika psa pa na križ pribiti
če pa se je na nevtralnem terenu pa psa ubiti takoj in takoj za njim še lastnika.

aja, pa jaz imam že četrtega psa

to je že predelana zgodba....dogajalo se je na domačem dvorišču, seveda krivi so starši - zaradi nepoznavanja pasje narave, nepravilne vzgoje-malomarnosti, za kar so plačali hudo ceno
pes in lastnik sta že zaključila šolanje, vendar je zaprt v sicer dovolj velikem pesjaku, izven parcele se sprehaja na vrvici oz. z nagobčnikom...sicer je prerasel obdobje divje pubertete ( in dokazovanja), vendar posebne naklonjenosti do majhnih otrok in manjših psov ne bo kazal nikoli

freya
02.08.2006, 15:42
freya...ta i8nštruktorica je bila samooklicana ;)

da bi šolanje psov, ki ga je naložilo sodišče izvajala samooklicana inštruktorica?
sori, ne verjamem...ker tega podatka nisem zasledila, čeprav bi ga predsednik kinološke zveze takoj privlekel na dan
;)
še vedno ne vem, kakšna je izobrazba in pogoji za naziv "inštruktor"
in kako napreduje sprejetje zakona in ukrepov za večjo varnost ljudi pred nevarnimi štirinožci

freya
02.08.2006, 17:58
"inštruktorica" nima potrdila od KZS-a, so sami potrdili na tv takoj po napadu na njo!

Tv res ne gledam veliko, priznam( potrdil je kdo?)....torej so tovrstne zadeve urejene katastrofalno

Goody
03.08.2006, 08:52
kaj pa mogoče tistim, ki bi vse kar zatamanili, ... pri psih je vedno tako, da se ga da vedno prevzgojit in je na svetu pa tudi v SLO veliko strokovnjakov, ki lahko pomagajo pri takih težavah. Mislim, najbolj vse kar nas ogroža pobit, grozno ....

Zato predlagam, da se posvetujete z veterinarjem kaj storiti v takih primerih, kako pomagati psu, da bo razumel, da ga otroci ne ogrožajo. Sicer pa je tko, psi imajo ponavadi radi dojenčke in pomojem se ga bo navadil, sploh če bo član družine ;)

Štrudl
03.08.2006, 09:06
edina možnost je uspavanje....pri psih nikoli ne veš, če pa že sedaj kaže očitne znake agresije, ja potem pa verjetno ne boš izpostavljala dojenčka in ostalih otrok....nimaš kaj razmišljati, na žalost....

Goody
03.08.2006, 09:23
aja aja a pol uspavamo tud tiste ljudi, ki zlorabljajo otroke? ..

vsak pes je tako kot človek živo bitje in si ne zasluži smrti zato, ker se ne zna z njim ravnat ...in pa razlika med ljudmi in živalmi je ta, da živali ne poznajo take zlobe kot ljudje. Če napadejo, je to ponavadi zato, ker jih nekdo ogroža. Tudi človeku ne bi pasalo, da ga pridejo malo žokat in božat brez uvodnega pozdrava.
sicer pa kar se tiče otrok in živali, kot opazujem odnos otrok do živali, ni ravno najboljši. Velikokrat vidim otroke kako po ulici preganjajo nedolžne mačke ali ptice, jim mečejo kamne, palice ali podobno pa noven nič ne ukrepa,. Tko da še vedno mislim, da živali niso krive za nasilje. Vsak starš odgovarja za svoje otroke, tako ko lastnik psa za svojega kužata. Samo enkrat is že dopovejte, da psi niso igrače in se jim brez dovoljnja ne približuje.
lucifer še vedno ti predlagam posvetuj se z vetom ali pasjo šolo, sigurno obstaja ena dobra rešitev.
Poleg tega tudi mojo je enkrat prestrašil otrok, pa jih je vedno nalajala, sploh fante ... pučke ne toliko. Pa smo šli počasi, smo jo peljali v bližino otrok in jo počasi privajali, da je ne ogrožajo. In se je čisto lepo navadila. Poleg tega, je tudi to res, da psi čisto drugače gledajo na dojenčke kot na malo večje otoke (tm 2-6let) - ker otroci pri tej starosti včash ne razumejo, da je potrebno biti s živaljo nežen in jih ali preveč cukajo ali preveč stiskajo, potem lahko nastane problem, če je kuža malo bolj nervozen. Dojenčki jih pa ponavadi zanimajo, amapk jih še ne ogoržajo.
Moja soseda je svojega psa na otroke navadila tako, da je sosedove otoke prosila, da ji med jedjo vzamejo posodo in je sedaj ful prijazna do otrok, mačkov in ostalih.
Mislim da tudi bo tudi tvoj baset z malo truda razumel, da ga otroci ne ogoržajo in se bo pomiril, le malo ukvarjanja v tej smeri bo potrebno. Pa brez drastničnih ukrepov, gre vedno.

dkivi
03.08.2006, 09:48
aja aja a pol uspavamo tud tiste ljudi, ki zlorabljajo otroke? ..

vsak pes je tako kot človek živo bitje in si ne zasluži smrti zato, ker se ne zna z njim ravnat ...in pa razlika med ljudmi in živalmi je ta, da živali ne poznajo take zlobe kot ljudje. Če napadejo, je to ponavadi zato, ker jih nekdo ogroža. Tudi človeku ne bi pasalo, da ga pridejo malo žokat in božat brez uvodnega pozdrava.
sicer pa kar se tiče otrok in živali, kot opazujem odnos otrok do živali, ni ravno najboljši. Velikokrat vidim otroke kako po ulici preganjajo nedolžne mačke ali ptice, jim mečejo kamne, palice ali podobno pa noven nič ne ukrepa,. Tko da še vedno mislim, da živali niso krive za nasilje. Vsak starš odgovarja za svoje otroke, tako ko lastnik psa za svojega kužata. Samo enkrat is že dopovejte, da psi niso igrače in se jim brez dovoljnja ne približuje.
lucifer še vedno ti predlagam posvetuj se z vetom ali pasjo šolo, sigurno obstaja ena dobra rešitev.
Poleg tega tudi mojo je enkrat prestrašil otrok, pa jih je vedno nalajala, sploh fante ... pučke ne toliko. Pa smo šli počasi, smo jo peljali v bližino otrok in jo počasi privajali, da je ne ogrožajo. In se je čisto lepo navadila. Poleg tega, je tudi to res, da psi čisto drugače gledajo na dojenčke kot na malo večje otoke (tm 2-6let) - ker otroci pri tej starosti včash ne razumejo, da je potrebno biti s živaljo nežen in jih ali preveč cukajo ali preveč stiskajo, potem lahko nastane problem, če je kuža malo bolj nervozen. Dojenčki jih pa ponavadi zanimajo, amapk jih še ne ogoržajo.
Moja soseda je svojega psa na otroke navadila tako, da je sosedove otoke prosila, da ji med jedjo vzamejo posodo in je sedaj ful prijazna do otrok, mačkov in ostalih.
Mislim da tudi bo tudi tvoj baset z malo truda razumel, da ga otroci ne ogoržajo in se bo pomiril, le malo ukvarjanja v tej smeri bo potrebno. Pa brez drastničnih ukrepov, gre vedno. :2thumbs:na ta način je s pomočjo mojega enoletnega sina (takrat) postal sosedin staford prava igrača, navajen otrok cukanja tekanja smeha vreščanja plezanja po njem itd. res pa je da je bil takrat kuža star cca 3 mesece in kasneje tudi šolan,lucifer žal si veliko zamudila....

roxa
03.08.2006, 12:46
počasi in potrpežljivo...kolegica ima bullterierja in je pred letom in pol rodila...pes ni maral otrok...in ga je porihtala..počasi....zdej ima tamalo najraje

roxa
03.08.2006, 13:02
da bi šolanje psov, ki ga je naložilo sodišče izvajala samooklicana inštruktorica?
sori, ne verjamem...ker tega podatka nisem zasledila, čeprav bi ga predsednik kinološke zveze takoj privlekel na dan
;)
še vedno ne vem, kakšna je izobrazba in pogoji za naziv "inštruktor"
in kako napreduje sprejetje zakona in ukrepov za večjo varnost ljudi pred nevarnimi štirinožci
kinologi so to vse povedala na sestanku takoj po napadu..tudi razloge zakaj so povedali in da njihovega mnenja ni nihče upošteval....

kaj mora met inštruktor...
se bom pozanimala:shy:

freya
07.08.2006, 12:15
ja, a so na KZS povedali tudi razloge, zakaj sami niso hoteli prevzeli odgovornosti, ki jo je naložilo sodišče za prešolanje psov?...bojda imajo experte za šolanje, agility...:shy:

roxa
10.08.2006, 12:12
Na KZS se noben tudi zganil in ko je prišlo še do napada na inštruktorco so se rajši zafrkavali na njen račun kakor da bi objavili kaj bodo storili.
Če mene vprašaš ne bodo storili nič in ob naslednjem primeru eneko nič in to vse dokler bomo imeli VURS v taki strokovni sestavi.

Preko KZS deluje dosti strokovnjakov, vendar pričakujejo plačilo
na kzs so svetovali kaj je potrebno storit takoj ko so odvzeli bullmastife in ponudili inštruktorje...vendar so naredili po svoje...kot vedno-zdej pa je to kar je...

kar se pa tiče plačila-tako je treba-znanje se plača:shy:

pa še neki
kak se vam zdi predlog zakona LDS-a

freya
11.08.2006, 12:53
roxa, sej je luštno debatirat s tabo....ampak nikol se jasno ne izraziš, več ali manj le namiguješ
zato...
kaj so so svetovali kinologi?
če so ponudili inštruktorje, zakaj niso prevzeli prevzgoje?
z detajli predloga nisem seznanjena
:shy: :)

Lintvern
03.01.2007, 16:39
Ker na nobenem našem spletnem mediju ne najdem te pretresljive novice, ki je že 3 dni v ospredju določneih svetovnih medijev, objavljam tole še tu v upanju, da bo kdo objavil novico tudi na prvih straneh portala!

Pes, ki je ubil 5 letno deklico Ellie Lawrenson, (http://ellie-lawrenson.gonetoosoon.co.uk/my_index.php) je bil iz v Angliji prepovedane pasme "tipa pit bull" ...

http://image.guardian.co.uk/sys-images/Guardian/Pix/pictures/2007/01/02/ellie.jpg

Ellie Lawrenson, Photograph: Reuters/Merseyside Police

http://www.guardian.co.uk/uk_news/story/0,,1980981,00.html

Killer dog was banned pit bull breed (http://www.guardian.co.uk/uk_news/story/0,,1981411,00.html)

1 leto star pes Reuben je že prej 2 x napadel ljudi, ti so napad prijavili policiji, a zgodilo se ni nič. Sedaj je policist psa ustrelil na licu mesta! Žal je to nedolžen otrok plačal z živjenjem.

Ni kriva pasma, ampak modni trend, da je pit bull "mačo statusni simbol" mladih ljudi, ki svojih psov zavestno ne socializirajo in jih namenoma delajo napadalne...
(Chris Laurence, veterinary director of the Dogs Trust, believes it is pit bulls' new standing as a macho status symbol for young men that has been a major reason behind recent attacks. BBC (http://news.bbc.co.uk/2/hi/uk_news/6222689.stm))

http://ellie-lawrenson.gonetoosoon.co.uk/image/thumb/2918/16648.jpg

http://ellie-lawrenson.gonetoosoon.co.uk/my_index.php

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Ali je kdo videl to novico v kakšnem domačem mediju ?; tiskanih medijev ne berem, na naših spletnih medijih, ki običajno "pobirajo" tako pokrite in domevne novice, kot je tale, iz istih virov (AP, BBC ipd...) pa na moje začudenje te tragične novice nisem zasledil :shock: :?: Pa menda ne zato, ker je pes, ki je napadel, tipa pit bull in se novinarji bojijo, da bodo ožigosani kot rumeni medij? :?: :?

http://newsimg.bbc.co.uk/media/images/42407000/jpg/_42407017_ellietwo203.jpg

http://ellie-lawrenson.gonetoosoon.co.uk/image/thumb/2918/16843.jpg

Tanatie
03.01.2007, 17:04
ampak res, ne vem od kje zdej ideja da je kriva pasma psa...to je cist isto kot ce bi rekel da so vsi belci morilci (zarad hitlerja)...kriv je lastnik in samo lastnik in vedno samo lastnik. doma mam dobermana. in kot je splosno znano dobermanom zraste kost v glavi, ki jih prisili da znorijo un ubijajo krave. yeah right. moj doberman (ki spi zraven mene v postelji in, ki ketne ni videl nikoli v zivljenju) je najbolj krotek kuza kar sem jih videl kadarkoli v zivljenju. ta pes pusti drugemu psu, da mu iz gobca vzame kost in pri tem samo zacvili in se umakne. ta pes je, ko je bil star 5 let sprejel pol leta staro mucko in sta danes najboljsa prijatelja. ta pes pusti psu z ulice, da pride v hiso in zacne jesti z njegove posode. je pa normalno, da ce je pes priklenjen na dvometrski ketni celo zivljenje (pa tudi ce je pasme civava), da se mu bo utrgalo. tudi meni bi se in grem stavit, da ga ni cloveka, ki ne bi ves slinast grizel in ubijal, ce bi bil celo zivljenje priklenjen na metrski ketni. take lastnike bi blo treba zapret. ce mas psa, mas odgovornost, da z njim ravnas kot z otrokom, ne pa kot z robotom, ki mu das enkrat na dan za jest in pricakujes da ti bo cuval hiso!

Lintvern
03.01.2007, 20:07
Kdo je kjerkoli tule trdil, da je kriva pasma. Prvi dan, ko je bila novica objavljena, se ni vedelo, katere pasme je bill pes, vedelo se je le, da je punčka umrla, 46 letna babica pa je pogrizena v bolnici. Šele včeraj so objavili, da je bil pes tipa pit bull in da je bil lastnik lani po zakonu o nevarnih pasmah že 2 x pisno posvarjen od policije, ker so bile podane prijave zaradi napadov njegovega psa na druge. Zakaj je pes ravno te pasme, ne vem in jaz nimam s tem dejstvom ničesar. Bi pa opozoril, da je izključevanje slehernega vpliva pasje genetike povsen zgrešeno, čeprav gre tule očitno za to, kar sem zgoraj napisal, da je imel lastnik psa bolj zaradi "šminkarije" in da ni bil pravilno šolan, socializiran in voden. Nobenega dvoma ni, da je krivda primarno izključno na "lastnikih" (ki nočejo biti skrbniki), kdo kjerkoli trdi kaj drugega?

Nincha II.
03.01.2007, 21:07
Ojoj. :(

Uboga deklica, ubogi starsi, ubogi pit bulli - upam, da se ne bo sedaj spet sprozila gonja proti psom v javnosti :( ... vse zaradi NESPOSOBNIH, NEODGOVORNIH IN NEUMNIH LASTNIKOV, neverjetno. :mad: :nonono:

PS: Lintvern, tudi pri nas (Nemcija) je bila ta novica v casopisu ... ---> http://www.spiegel.de/panorama/0,1518,457587,00.html

HOLLAND
04.01.2007, 08:16
ampak res, ne vem od kje zdej ideja da je kriva pasma psa...to je cist isto kot ce bi rekel da so vsi belci morilci (zarad hitlerja)...kriv je lastnik in samo lastnik in vedno samo lastnik. doma mam dobermana. in kot je splosno znano dobermanom zraste kost v glavi, ki jih prisili da znorijo un ubijajo krave. yeah right. moj doberman (ki spi zraven mene v postelji in, ki ketne ni videl nikoli v zivljenju) je najbolj krotek kuza kar sem jih videl kadarkoli v zivljenju. ta pes pusti drugemu psu, da mu iz gobca vzame kost in pri tem samo zacvili in se umakne. ta pes je, ko je bil star 5 let sprejel pol leta staro mucko in sta danes najboljsa prijatelja. ta pes pusti psu z ulice, da pride v hiso in zacne jesti z njegove posode. je pa normalno, da ce je pes priklenjen na dvometrski ketni celo zivljenje (pa tudi ce je pasme civava), da se mu bo utrgalo. tudi meni bi se in grem stavit, da ga ni cloveka, ki ne bi ves slinast grizel in ubijal, ce bi bil celo zivljenje priklenjen na metrski ketni. take lastnike bi blo treba zapret. ce mas psa, mas odgovornost, da z njim ravnas kot z otrokom, ne pa kot z robotom, ki mu das enkrat na dan za jest in pricakujes da ti bo cuval hiso!
Točno!:2thumbs:

zverina
04.01.2007, 10:35

hm zanimivo...tvoj post je identičen govorenju mojga znanca o socializiranem, sladkastem dobermanu katerega lastnik je bil 6let, nato ga je dal uspavat, ker je napadel njegovega soseda.

mrjerry
04.01.2007, 10:48
It's his dog and it's his daughter and I don't care about either of them :approve:

Matilda
04.01.2007, 17:04
Če je pasma prepovedana je pač prepovedna. Če bi policija izvajala zakon (predhodne prijave so imeli) potem, morda...
Skratka, dobre pasme v napačnih rokah. That's all folks.

Matilda
04.01.2007, 17:09
Če se s psom ukvarjaš in upoštevaš njegovo pasmo, karakter in vse kar sodi zraven, potem je manj možnosti, da bo do nesreče prišlo. Lahko pa se vedno zgodi...tudi tisti ata je vedno rad spil štamperle s sosedom pol ga pa je s sekiro po hrbtu....

Šalu na stranu..kdor želi postati učitelj ali zdravnik, kdor želi imeti otroke ale pse, bi moral za to prestatii dober test in dobiti dovoljenje. Ne me vprašat kako naj bi ta test izgledal...en velik faktor bi vsekakor morala biti srčnost.

Lintvern
04.01.2007, 18:00
Glede pasem pa bi zadeve spremenil samo en zakon - zakon, ki bi prepovedal nerodovniško vzrejo in prodajo, kakršno koli.
Kajti pri rodovniški vzreji lahko vodiš neko vzrejno politiko, izločaš neprimerne pse iz vreje (vsaj možnost je, da se začne striktno izvajat značajske teste za vse pasme). Poleg tega imaš pri rodovniški vzreji še varovalko - resen vzreditelj malo pogleda komu proda psa, šteparjem pa dol visi. Resen vzreditelj tudi opremi nove lastnke z navodili, zna precenit katero pasmo komu in katerga psa iz legla komu. Resen vzreditelj si ne želi, da se ime njegove psarne pojavlja v rumenem tisku. In dejstvo je, da nekdo, ki ima rodovniško legla je v vsakem primeru bolj resen in poučen od vsakega, ki ima nerodovniško leglo.
Kar pa se tiče lastnikov - prav nič ne bi škodilo, če moral vsak, ki hoče kupiti psa najprej opraviti teoretični dela ala BBH- pred nakupom, potem pa še osnovni test vodljivosti. Tako bi vsaj odpadla množica brezveznikov, ki se jim ne ljubi niti rit dvignit za svoj en pasje izobraževanje. In tudi če bi vsem s kartoteko nasilnosti, alkoholizma ali druge zasvojenosti prepovedali imeti ali voditi kakršnega koli psa nad 10 kg ali 40 cm - ne glede na poreklo - kajti pes se malo tudi po lastniku vrže, pa tudi kako naj nekdo, ki še sebe ne zna v red spravit, to poskrbi za žival?.

Na SKy News je predstavnik policije iz kraja Merseyside sporočil, da je policija ponoči "zasegla" 8 pit bull terierjev, za katere obstajajo indici, da so jih gojili za pasje boje.
Kar se tiče lastnika ubitega psa Reubena, to je stric pokojne deklice Kiel Simpson, se je včeraj izvedelo, da je bil pred 3 leti že obsojen zaradi posedovanja 20 kg mamil!
Lord Baker, ki je uvedel "the Dangerous Dogs Act" leta 1991 je včeraj povedal po TV ( BBC News 24), da je bi ta zakon "omiljen" leta 1997 zato, da so dobili psi "drugo možnost" ("second chance"). Tudi Reuben je bil v tem obdobju "druge možnosti", kar je po njegovem povzročilo to tragedijo. Povedal je:
"Namen tega zakona je bil, da se popolnoma odstrani to in 3 druge nevarne pasme psov iz Združenega kraljestva". ("The whole purpose of the act was to take this dog and three other breeds completely out of the UK.").

No, kot vidimo, mu ni uspelo, vse skupaj se je zgolj preselilo v ilegalno kriminalno podzemlje. Če država ni sposobna kontrolirati situacije v realnosti, je res bolje, da se problematike nevarnih lastnikov psov in ilegalnih psov lotijo drugače ...:dontknow:

http://www.guardian.co.uk/frontpage/story/0,,1981738,00.html

Tanatie
04.01.2007, 18:18
hm zanimivo...tvoj post je identičen govorenju mojga znanca o socializiranem, sladkastem dobermanu katerega lastnik je bil 6let, nato ga je dal uspavat, ker je napadel njegovega soseda.

ne recem da ni mozno da bi koga napadel, pes je vedno pes in ne mores biti nikoli 100%, dam pa glavo stran, ce ga je napadel brez vzroka pa po kosckih se dam rezat, ce ga je napadel zaradi pasme ali kosti v glavi...

Tanatie
04.01.2007, 18:24
Kdo je kjerkoli tule trdil, da je kriva pasma. Prvi dan, ko je bila novica objavljena, se ni vedelo, katere pasme je bill pes, vedelo se je le, da je punčka umrla, 46 letna babica pa je pogrizena v bolnici. Šele včeraj so objavili, da je bil pes tipa pit bull in da je bil lastnik lani po zakonu o nevarnih pasmah že 2 x pisno posvarjen od policije, ker so bile podane prijave zaradi napadov njegovega psa na druge. Zakaj je pes ravno te pasme, ne vem in jaz nimam s tem dejstvom ničesar. Bi pa opozoril, da je izključevanje slehernega vpliva pasje genetike povsen zgrešeno, čeprav gre tule očitno za to, kar sem zgoraj napisal, da je imel lastnik psa bolj zaradi "šminkarije" in da ni bil pravilno šolan, socializiran in voden. Nobenega dvoma ni, da je krivda primarno izključno na "lastnikih" (ki nočejo biti skrbniki), kdo kjerkoli trdi kaj drugega?

vem, je tragicno za puncko, ampak tukaj se ne da narest nic (zal)...ponavadi pa vedno po takih objavah cel kup ljudi krivi pse, ki v vecini primerov niso sami nic krivi. se sicer strinjam tudi s tem, da pasja genetika vpliva, ampak se trdno preprican (in mi ni se nihce dokazal nasprotnega), da prav tako kot lahko psa izsolas za morilca, ga lahko naucis da je prijazen (pa ne glede na to kere pasme je)...kar se pa tice tistega kar si napisal v zadnjem postu glede vzreje in kako resni rejci gledajo na to komu dajo psa. mogoce res malo bolj, ampak morilec navzen velikokrat zgleda enako kot jaz ali ti, kako bos pol predvidel neki tazga?

Njuška Trap
04.01.2007, 18:54
Jah, ***iga, še nekaj časa bo trajalo, da bodo ljudje dojeli, da je med biti lastnik in biti gospodar psu velika razlika. In pojma nimam, kdaj bodo razni idioti dojeli, da psom enostavno niso kos in da je (tudi zanje) varnejše, če jih nimajo.
Žal.

Katrin
04.01.2007, 22:37
Mene pa zanima, kaj je ta punčka počela ob 4 zjutraj ponoči pokonci, da je lahko prišlo do tega?

Lintvern
04.01.2007, 23:02
Mene pa zanima, kaj je ta punčka počela ob 4 zjutraj ponoči pokonci, da je lahko prišlo do tega?
Spala je v sobi pri babici, narobe pa je bilo to, da je bil skupaj z njo v isti sobi ta pes, ki se mu je verjetno "zmešalo" zaradi pokanja petard in raket in je lajal. To je punčko verjetno zbudilo in ga je poskušala umiriti. Kaj se je v resnici dogajalo, ne vemo ...:dontknow:
Nikoli ne smemo pustiti otroka samega s katerimkoli psom ...:nonono:

DAYDREAM
05.01.2007, 16:48
:nonono: :nonono: groza:nonono: :nonono:

zverina
06.01.2007, 18:27
ne recem da ni mozno da bi koga napadel, pes je vedno pes in ne mores biti nikoli 100%, dam pa glavo stran, ce ga je napadel brez vzroka pa po kosckih se dam rezat, ce ga je napadel zaradi pasme ali kosti v glavi...

in kaj je za tebe vzrok? Kopanje vrta je dovolj tehten vzrok.

Drugač pa ne mislim pisarit nadalje v tej debati, ker poznam, kar veliko ljudi, ki so imeli psa(beri, pitbule, mastife in dobermane), ki so vedno zatrjevali kako prijazni so njihovi psički, dokler ni prišlo do raznih pysdarij, kjer so ta kratko na žalost povlekli čist nedolžni ljudje.

1mb-lol
07.01.2007, 17:03
Evo pes je kosmat za ušesi se reče. Kriv je pa po moje lastnik, da se kaj takega zgodi in ni pogledal za ušesa psu ;) Mislem bedak, po domače, jaz imam bandoga, ki tudi ni nedolžna živalca, vendar ob pravi roki postane in tudi je. Zdi se mi pa totalno neodgovorno, da imajo takšni ljudje takšne pse. Pes je bil že prej napadalen oz. je neki špiču kokr sem na hitrco razbral ne? WTF to je enako kot če bi dal nezreli osebi pištolo in bi se šli mogoče bo streljal mogoče pa ne bo. :nonono: Takšni ljudje si ne zaslužijo živali pa naj bo zgolj mačka. :veryevil:

Sick people. Ellie's uncle je bedak, seveda prvo žur, potem pa masacare :nonono:

Katrin
07.01.2007, 20:05
Na posvojitev otroka se čaka 8 let, psa pa si lahko kupi vsak gumpec.

Tanatie
07.01.2007, 23:05
tudi otroka lahko zaplodi vsak gumpec mimogrede...

zverina, vem da mas po svoje prav, nikol ne mors vedet kaj bo vzrok. lahko se pes zaradi nam nerazumljivega spleta okoliscin boji recimo dolocenega vonja, ki ga poveze s slabo izkusnjo in zaradi tega napade, vedno so mozne taksne stvari ampak pravim da je v 90% takih napadov kriva napacna vzgoja oz. da je kriv lastnik. pa ne gelde na to kok prijateljev mas, ki so ti povedali drugace, jaz osebno se nisem mel nobene slabe izkusnje s svojim psom (in tudi s prejsnjim ne), sem pa ze mel izkusnje z njim, ko sem skoraj 100% da bi vsaj polovica psov napadla psa/cloveka, ce bi naredil kaj takega, moj pa je enostavno gledal...najboljsi primer je prav tista kost. nekdo mu je dal kost (ko je imela mama 50. rojstni dan) in je mimo prisel nek lokalni nemski ovcar (ki ga moj pes ni poznal) in mu iz gobca potegnil to kost, moj pes pa se je samo umaknil in malo zacvilil. pa se nisem slisal za drug primer ko se pes ne bi stepel za svojo kost, ce bi ju jo drug pes vzel na tak nacin. tudi prejsnjemu psu sem lahko brez problema vzel kost iz gobca ampak mislim, da ce bi mu jo vzel drug pes, bi se stepla...