Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Nemčija

cigan
27.08.2005, 03:20
Mene pa zanima če kdo kaj ve kakšno predstavo imajo o nas Nemci. a nas marajo ali sovražijo, a smo za njih mi še vedno balkan ipd. kaj si mislijo o nas?

angel
27.08.2005, 10:57
O slovencih le najbolje!!!!!!!!!

ne pozabi na kondom!

eisenhower
27.08.2005, 10:58
dajte no, če že odgovarjate na vprašanja, vsaj malo rgumentirajte

Silent enim leges inter arma

Knez
27.08.2005, 11:04
Koga misliš pod "Nemci"? Njihovo oblast, ali navadne ljudi?

Odnosi med državama so uradno odlični.

Povprečen Nemec pa o Sloveniji po moje komaj kaj ve, ko skuži, da je to ex Jugoslavija, pa najbrž zamahne z roko in si misli "eh, Balkan pač".

NISMO tako pomembni, da bi se prav vsak Nemec obremenjeval z nami in nas imel rad ali pa ne.

Davor
27.08.2005, 13:27
quote:Originalna objava cigan

Mene pa zanima če kdo kaj ve kakšno predstavo imajo o nas Nemci. a nas marajo ali sovražijo, a smo za njih mi še vedno balkan ipd. kaj si mislijo o nas?

Kakšno mnenje prevladuje v evropskih državah o južnih sosedah oz. že o južnih predelih držav? Kaj si Slovenci milimo o južnih sosedah in tudi J Italije?

Ko sem šprehal s parimi kvazi entelektualci aus Berlin so že sami priznali, da jim gredo Bavarci na Živce, še bolj pa Avstrijci. Potemtakem lahko sklepaš kaj si o nas mislijo.

Knez
27.08.2005, 13:34
Kaj si pa povprečen Slovenec misli npr. o Čehih?

A vi vete, kako se slovenska maldina pogovarja.Če hočejo reči, da je nekaj zanič, rečejo, da je "češko".

Kdaj smo se Slovenci navzeli takšne velepomembnosti napram Čehom, pomembnemu zgodovinskemu narodu, ki je še bolj v Evropi, kot mi?

Ta debata odpira zanimiva vprašanja in ruši iluzijo o malem slovenskem narodu, ki "ima vse rad".

castor
27.08.2005, 13:36
cigan, a je tale tema kaj povezana s tisto v sklopu spolnosti. :D

Davor
27.08.2005, 13:41
quote:Originalna objava Knez

A vi vete, kako se slovenska maldina pogovarja.Če hočejo reči, da je nekaj zanič, rečejo, da je "češko".

Kdaj smo se Slovenci navzeli takšne velepomembnosti napram Čehom, pomembnemu zgodovinskemu narodu, ki je še bolj v Evropi, kot mi?

Ta debata odpira zanimiva vprašanja in ruši iluzijo o malem slovenskem narodu, ki "ima vse rad".

Ki ima vse rad je reku:rolling::rolling:

Sovražimo sosede, sovražimo uspešne, sovražimo bogate, nestrpni smo nestrpnih.......tujcem bi nekateri dali stalna prebivališča zastonj po drugi strani pa ščitimo nacionalni interes in nočemo prodajati domačega imetja?????

Res smo čudni, drugače nas težko opišem:shy:

Knez
27.08.2005, 13:45
Sej sem dal pod narekovaje.

LeonVeliki
27.08.2005, 14:44
Koker jaz vem, imajo do nas tak odnos, kot mi do Špancev.
Za njih smo en narod, ki je nekoliko bolj južno od njih. O nas ne mislijo nič slabega, se pa ravno ne pogljabljanjo v odnose Nemčija-Slovenija.

cigan
27.08.2005, 21:13
quote:Originalna objava castor

cigan, a je tale tema kaj povezana s tisto v sklopu spolnosti. :D

delno

cigan
27.08.2005, 21:15

Koga misliš pod "Nemci"? Njihovo oblast, ali navadne ljudi?

Odnosi med državama so uradno odlični.

Povprečen Nemec pa o Sloveniji po moje komaj kaj ve, ko skuži, da je to ex Jugoslavija, pa najbrž zamahne z roko in si misli "eh, Balkan pač".

NISMO tako pomembni, da bi se prav vsak Nemec obremenjeval z nami in nas imel rad ali pa ne.

mislim bolj na folk kot tak.

kekez
27.08.2005, 21:34

Češka je bila včasih najbolj razviti del Avstro-Ogrske.

matt
27.08.2005, 22:32

V glavnem pojma nimajo ... no, za njih smo "ta dobri jugosi", tisti k pridn delajo pa ne tezijo. Aja, za prose smo sam eni butasti catsi.
Je pa treba razumet, da nemcija ni homogena drzava. Ossiji te bodo gledal k boga (za njih je bla juga orgazem), samo pazt mors, da te zarad naglasa ne zamenjajo za poljaka. Bolj jugos kot poljak, to se mors zapomnt. Bavarci (pa baden-wuettenberg) te bojo gledal k tazadnga cafurja. Ti itak gledajo tud druge nemce zviska. Svabi pa hessencani te bojo mel za jugosa, kar pomen, da te majo za enga, k je bl na izi, ne pa tko k oni, k morjo ornk delat. Gor na severu (od vestfalije do hamburga) pa itak ne bojo vedl vot d fak sploh si ... so pa tkoaltko vsi na socialni podpori, se prav da ti bojo samo mal fous.

Ce pa misls na pecanje tiste bejbe, pa sam brez panike. Sam bod kul, pa bo dol padla ko hruska. Nemci so itak najbl dolgocasn folk z najmanj seksipila, tko da je vsak tujc za njihove babe terna. Sam se je bos prejalslej navelical. K so po defoltu butaste.

juki
27.08.2005, 23:05
quote:Originalna objava matt

V glavnem pojma nimajo ... no, za njih smo "ta dobri jugosi", tisti k pridn delajo pa ne tezijo. Aja, za prose smo sam eni butasti catsi.
Je pa treba razumet, da nemcija ni homogena drzava. Ossiji te bodo gledal k boga (za njih je bla juga orgazem), samo pazt mors, da te zarad naglasa ne zamenjajo za poljaka. Bolj jugos kot poljak, to se mors zapomnt. Bavarci (pa baden-wuettenberg) te bojo gledal k tazadnga cafurja. Ti itak gledajo tud druge nemce zviska. Svabi pa hessencani te bojo mel za jugosa, kar pomen, da te majo za enga, k je bl na izi, ne pa tko k oni, k morjo ornk delat. Gor na severu (od vestfalije do hamburga) pa itak ne bojo vedl vot d fak sploh si ... so pa tkoaltko vsi na socialni podpori, se prav da ti bojo samo mal fous.

Ce pa misls na pecanje tiste bejbe, pa sam brez panike. Sam bod kul, pa bo dol padla ko hruska. Nemci so itak najbl dolgocasn folk z najmanj seksipila, tko da je vsak tujc za njihove babe terna. Sam se je bos prejalslej navelical. K so po defoltu butaste.

Jah ni vidt. Tale sam še o Nemčiji pa <s>Nemcih</s> Nemki piše. Ga je zgleda mala kr fajn namešala.

dubidus
27.08.2005, 23:43
Nemke na dopustu so da best:2thumbs::2thumbs:

eisenhower
27.08.2005, 23:49
:D, dajmo pebi, mal rsnosti;)

matt
28.08.2005, 00:03
quote:Originalna objava eisenhower

:D, dajmo pebi, mal rsnosti;)

Sej se drzimo teme a ne?

eisenhower
28.08.2005, 00:05
sam tavate na zlo zlo tanki črti, ti rajš napiš, kaj si škoti mislijo o nas;):veryevil:

manya
31.08.2005, 11:03

Tiste, ki jih jaz poznam - pa jih ne malo, nimajo pojma kje Slovenija je:dontknow:

porota2
03.09.2005, 11:15
Jaz poznam enega, ki se je poročil z Vzhodno Nemko. Sedaj živita v Sloveniji. V Nemčiji so ji domači govorili, pa ja ne greš med te cigane.

Nemci nas imajo za CIGANE. In se imajo za boljše....zato nočejo krvi mešat z našo, kot oni pravijo cigansko. Oni se imajo za nekaj boljšega...

In nimajo nas le na pol cigane.Apak kar za velike cigane.

Henrix
03.09.2005, 12:57
quote:Originalna objava kekez

Češka je bila včasih najbolj razviti del Avstro-Ogrske.

vse dokler je po 2. svetovni vojni niso "okupirali" komunisti in z***ali njeno gospodarstvo. Ja bravo komunisti :clapping:

Nincha
05.09.2005, 07:01
Ma, dej Porota CIGANI nooooo ... maš pa res težke včasih :nonono:

Ne vem, a maš za ves folk mnenje, da je podebiljen in se jim čist nič ne sanja?

Aja, pa druge svetovne vojne je tut za Nemce že konc, zato s takimi o "mešanju krvi" rajš ne vn prhajat...

Sorry, k sm te "pojedla", sam tvoj mnenje mi je pa čist mim.
Brez zamere. ;)

Pomoje je Matt še najbližje resnici povedal, drugač pa mislim, da prevladuje mnenje, da smo pač ex-commiji in Jugosi.
Večina pa o nas sploh nima mnenja, ker nas premalo poznajo.

"Die Liebe... die Liebe... ist die grosste Kraft... die alles, die alles schafft..."

kekez
05.09.2005, 08:02
Takšno mnenje sploh ni tako nenavadno.
Vem, ko sem pred (že kar precej) leti prvič šel v Trst, je moj fotr tudi: "Pa ja ne boš hodil k tistim Ciganom (oz. cunarjem)."

Kaj češ, zanj so pa vsi Italijani cigani. Stara gorenjska korenina.
Gorenjske staroste imajo še danes tako mnenje. Ponavadi se mora za spremebo mnenja zamenjati cela generacija.

Knez
05.09.2005, 08:15
quote:Originalna objava matt

Zanimiv opis.:2thumbs::D

Sem čakal, da se ti oglasiš, ko malo bolj poznaš Nemce.

cigan
05.09.2005, 22:54
ma dajmo slovenčarji, preveč se dol gledamo. imam občutek, da mi sami sebe dajemo v nič. moram povedat da nimam slabih izkušenj nasplošno z nemci in lahko rečem da so eni celo izjavili da je pri nas lepše kot pri njih, tako da še sam nisem mogel verjeti. sami sebe premalo cenimo, v bistvu sploh slabo ne kotiramo. delam v turizmu in lahko povem da se nemci tukaj zelo lepo počutijo, tako da sem sam že zgubil ta predsodek o svoji manjvrednosti, tudi malo zaradi komentarja od ninche.

matt
05.09.2005, 23:12
quote:Originalna objava eisenhower

sam tavate na zlo zlo tanki črti, ti rajš napiš, kaj si škoti mislijo o nas;):veryevil:

Skoti? Tolk samoomalovazujocega folka zlepa ne srecas - zakompleksan (manjvrednostno) v nulo. Njih najbolj preseneti, ce se kdo sploh hoce preselit k njim ... drgac v ibr normalni, tud teoreticno nobene ksenofobije. Za njih smo pac "ena kontinentalna evropa", kjer se najbrs boljs zvi kot pri njih. Glavn da nismo anglezi, pol je vse uredu (teh RES ne prenesejo). No, mal postran gledajo se kake nemce, pa zadnje case nekolk poljake (ti so TAPRAVI cafurji), nikol pa ne bojo upal priznat, da jim grejo na zivce tud chinksi & gupte (za zumbe je preslab vreme).

No, ce poenostavim: slovencev tle gor skoraj ni, o srednji evropi nimajo kaj dosti pojma (tisto kar pa vedo, je pa v bistvu pretirano pozitivno), belci smo, znamo anglesko (bolje kot oni) ... torej .. brez problemov.

matt
05.09.2005, 23:15
quote:Originalna objava porota2

Jaz poznam enega, ki se je poročil z Vzhodno Nemko. Sedaj živita v Sloveniji. V Nemčiji so ji domači govorili, pa ja ne greš med te cigane.

Nemci nas imajo za CIGANE. In se imajo za boljše....zato nočejo krvi mešat z našo, kot oni pravijo cigansko. Oni se imajo za nekaj boljšega...

In nimajo nas le na pol cigane.Apak kar za velike cigane.

Hehe, tapravi se oglasajo, ossiji ... bljak ...
Ne vem ... kar sem jaz ossijev spoznal, so bli jugi ves cas mal fous .. kao bl svobodna, bols standard itd ... - 20 let nazaj me je pa en talesen kojn hotel na vsak nacin prepricat, da je stoenka dobr avto :rolling:

Seveda, dons so pa zakompleksan 200 na uro ... pa ne pozabt, da dederonci nkol niso nacijev skenslal.

matt
05.09.2005, 23:17
quote:Originalna objava kekez

Takšno mnenje sploh ni tako nenavadno.
Vem, ko sem pred (že kar precej) leti prvič šel v Trst, je moj fotr tudi: "Pa ja ne boš hodil k tistim Ciganom (oz. cunarjem)."

Kaj češ, zanj so pa vsi Italijani cigani. Stara gorenjska korenina.
Gorenjske staroste imajo še danes tako mnenje. Ponavadi se mora za spremebo mnenja zamenjati cela generacija.

A so lahi morda kaj drugega?

(vsaka cast izjemam okol firenc in verone ... ostali so pa, jbg, cgani pa pika)

joshua
06.09.2005, 07:22
quote:Originalna objava DavorTheBastard

Kakšno mnenje prevladuje v evropskih državah o južnih sosedah oz. že o južnih predelih držav? Kaj si Slovenci milimo o južnih sosedah in tudi J Italije?

Ko sem šprehal s parimi kvazi entelektualci aus Berlin so že sami priznali, da jim gredo Bavarci na Živce, še bolj pa Avstrijci. Potemtakem lahko sklepaš kaj si o nas mislijo.

Se strinjam popolnoma, si mi vezl iz ust:D:2thumbs:. Več ali manj povsod po svetu splošna mnenja oz. predstava ljudi "o tem ali onem" (namenoma nedefinirano) bazirajo na "rekla kazala sistemu" oz. bolje povedano na totalni neinformiranosti, nepoznavanju, nevedenju, strahov ipd.

Nincha
06.09.2005, 09:11
Cigan,

se strinjam s tvojo ugotovitvijo. Naroda, ki se tolk omalovažuje, zlepa ne bomo našli v naši soseščini. Zato, glavo pokonci pa kar tako naprej, kot si napisal! :2thumbs:

Matt,

ni čudno, da te je tist "lesen konj" za stoenko prepričeval, da je super avto... oni so mel samo plastik-fantastik Trabbyje (dons so spet blazno popularni zarad "Ostalgie" :nonono: )

Drugače pa kar se mojih izkušenj tiče...

Doživela sem, da nas tlačijo med "vzhodnjake" (o:question: ), drugega pa nič posebnega. O nas tako malo vejo, da si niti mnenja ne morejo ustvarit - kar ni nujno slabo. No, je pa res, da sem jaz v Severnem Porenju-Vestfaliji in zato verjetno vedo res še manj kot Bavarci.
Če nas pa poznajo, so pa to starejše generacije in to zaradi Slavka Avsenika in njegvih Oberkrainerjev :) (našo muzko majo pa radi, ja)
Drugače pa, ko sem spoznala fantove starše, brata in ostalo družino, nikoli nisem slišala nič slabega za nas, ali pa da bi kdo s kako besedo rekel kaj "proti" meni. Še prav zanimiva sem jim bila in lepo se razumemo.

Zato mislim, da včasih res ni treba pretiravat z lastno zaplankanostjo, ker konec koncev smo Slovenci sami tisti, ki o seb najslabš mislimo, ne pa Nemci (in ostali "sosedi").

"Die Liebe... die Liebe... ist die grosste Kraft... die alles, die alles schafft..."

cigan
06.09.2005, 22:01
Zato mislim, da včasih res ni treba pretiravat z lastno zaplankanostjo, ker konec koncev smo Slovenci sami tisti, ki o seb najslabš mislimo, ne pa Nemci (in ostali "sosedi").

mislim pa da je konec koncev boljše misliti o sebi slabo in naj te drugi hvalijo, kot pa na primer hrvati, ki imajo o sebi mnenje da so bogovi, medtem ko si drugi o njih mislijo ravno nasprotno, da so podn.

porota2
07.09.2005, 10:01
Najprej je arijska rasa, pol so ostali Nemci, pol pa dolg nobenga,...Čist na konc nekje so Slovani.....Tako nemci ocenjujejo sebe.

Nincha
07.09.2005, 11:30
Cigan,

če se ti sam ne spoštuješ, je to, da te bojo drugi spoštoval nč druzga kot optimizem. Pa ne pravim zdej, da se "napihuj" in bodi nacionalist. Jst spoštujem svoj narod, ker sem Slovenka, zraven pa tut vse ostale in problemov nikol nisem mela z nikomer in nikjer.

Porota,

pa kaj naj ti rečem? Aja, najboljš da nič.

cigan
10.09.2005, 13:04
[quote]Originalna objava Nincha

Cigan,

Jst spoštujem svoj narod, ker sem Slovenka, zraven pa tut vse ostale in problemov nikol nisem mela z nikomer in nikjer.

[/quote

jaz pa ne spoštujem vse narode enako.

korosec
10.09.2005, 19:47
zato pa tudi tebe drugi ne spoštujejo.

Niets wat ik zeg, is belangrijk en veel van wat jij zegt, is onzin.

Pofukana_Žival
12.09.2005, 18:07
quote:Originalna objava DavorTheBastard

Ni res to kar si napisal o južnih predelih držav in to drži že za Evropo. Si bil kdaj v Angliji? Tam je najbolj razvit in bogat del države jugovzhod in je tudi po navadah, drži in načinu življenja drugačen od severa. Sever je revnejši, še zmeraj precej delavski in bolj veren in v očeh "južnih Angležev" manjvreden. In enako velja za Švedsko, kjer je 90% kapitala skoncentriranega na jugu države. Tko da taka posploševanja padejo že relativno blizu naše dežele:approve:

AŠKALAMA.....RUSTAFA!

eisenhower
12.09.2005, 18:47
glej pf.žval, pač na dolečeni geografski širini ali drugod zarad geografskih vplivov je zadeva obrnjena, vzam si za vzgled zmerni pas, pa lahk na prste ene roke prešteješ države z obrnjeno strukturo;)

matt
13.09.2005, 01:10
quote:Originalna objava Po***ana_Žival
Ni res to kar si napisal o južnih predelih držav in to drži že za Evropo. Si bil kdaj v Angliji? Tam je najbolj razvit in bogat del države jugovzhod in je tudi po navadah, drži in načinu življenja drugačen od severa. Sever je revnejši, še zmeraj precej delavski in bolj veren in v očeh "južnih Angležev" manjvreden. In enako velja za Švedsko, kjer je 90% kapitala skoncentriranega na jugu države. Tko da taka posploševanja padejo že relativno blizu naše dežele:approve:

AŠKALAMA.....RUSTAFA!

Uf ... pr tistih cafurjih je pac london mal bl nobl ... drugo je pa beda. Sever anglije? Ma ko j.be tiste klosarje. Ampak, dej se vpras, kater del britanije je tehnolosko najbolj razvit in kje so zivljenjski stroski drugi najvisji koj za londonom?

A hint: central belt med glasgowom in edinburghom (ki je ponekod celo drazji od londona). FYI, to je ze skotska, se prav severno od anglije. In verjemi mi, niso kaj prida verni.

Armin
15.09.2005, 19:14
Nemčija je prevelika in preveč raznolika, da bi si lahko ustvarili neko splošno "razmišlanje" njenih prebivalcev. Osebno sem živel, delal in še danes poslujem z njimi. Torej več ko 15 let. Ogromne razlike so med bavarci, švabi, osiji, itd. Vzhodna nemčija je poglavje zase. Sicer precej "zaprt narod", ki se zna veseliti in sprejeti drugače misleče. Tehnološko razgledani, dopuščajo tehnične rešitve tudi tujcem. Dopušćajo gradnjo verskih objektov (džamije,sinagoge..). Precej odprta države za vse pridne in poštene. Večina njih ceni in spoštuje druge nacije. Toliko za začetek. Sicer pa bi se slovenci marsikaj naučili od tega svetovljanskega naroda.

Armin

tujka
25.09.2005, 18:16
quote:Originalna objava Armin

Nemčija je prevelika in preveč raznolika, da bi si lahko ustvarili neko splošno "razmišlanje" njenih prebivalcev. Osebno sem živel, delal in še danes poslujem z njimi. Torej več ko 15 let. Ogromne razlike so med bavarci, švabi, osiji, itd. Vzhodna nemčija je poglavje zase. Sicer precej "zaprt narod", ki se zna veseliti in sprejeti drugače misleče. Tehnološko razgledani, dopuščajo tehnične rešitve tudi tujcem. Dopušćajo gradnjo verskih objektov (džamije,sinagoge..). Precej odprta države za vse pridne in poštene. Večina njih ceni in spoštuje druge nacije. Toliko za začetek. Sicer pa bi se slovenci marsikaj naučili od tega svetovljanskega naroda.
Armin
Seveda je to odvisno v kaksnih krogih se gibljes, kaksne ljudi srecas. Lahko pa recem, da je njihova organiziranost dosegla vsaj tisti nivo, da vedo kdaj morajo molcati - ce se gre o sovrastvu tujcev. Kaj pa res mislijo bos 100% zvedel sele, ce te nimajo za tujca :shy: Neko posploseno mnenje se ne more uveljaviti, nesposobnezi bodo vedno dajali tujcem krivdo, da ne dobijo sluzbe; medtem ko jih bodo drugi spostovali za njihov uspeh...
Mladina je vsekakor bolj odprta navzven.

tujka
10.10.2005, 09:07
izredna porocila:
Merklova je predsednica Nemcije; to se je vedelo ze sinoci, ampak so morali do danes molcati (se menda ni imela bodigarda)... Zasedali bodo tako, da bo enako stevilo stolov, da ne bo mogla v kabinetu ena partija prevladat druge...
Porocila so bila pred 2 minutami na ARD.(1. program)

Nincha
10.10.2005, 17:29
Ne, ni predsednica Nemcije, ker predsednika ze majo in to je Horst Köhler!

Angela Merkel bo kanclerka.

Zverinica
11.10.2005, 07:31

A tisti trije, ki vedo kje je Slovenija?

http://www.handykult.de/plaudersmilies.de/tiere/catmilk.gif

tujka
11.10.2005, 19:18
quote:Originalna objava Zverinica

A tisti trije, ki vedo kje je Slovenija?
http://www.handykult.de/plaudersmilies.de/tiere/catmilk.gif

zadnje dni sem prelezala v bolnisnici; gospa z leve je vprasala, kje je Slovenija, gospa z desne pa je rekla: na Ceskem. :shy: