Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Muslimani,šeriat in kamenjanje

Knez
10.09.2005, 18:47
Upam, da je tu kakšen musliman, ker imam nekaj vprašanj.

Zanima me,za katere zločine se po šeriatu kamenja človeka in za katere se mu odseka roko.

Potem me zanima še, ali je praksa raznih plemen v Nigeriji, ki kamenjajo nezakonske matere, v skladu s šeriatskim pravom.

Hvala za odgovore!

pk
10.09.2005, 20:08
quote:Originalna objava Knez

Potem me zanima še, ali je praksa raznih plemen v Nigeriji, ki kamenjajo nezakonske matere, v skladu s šeriatskim pravom.

Preberi si Puščavsko rožo:approve:

Don't worry, be happy !

mrjerry
11.09.2005, 06:43
Rok se ne seka vec, ampak ti jo prav prijazno in pod narkozo amputirajo.

fancy
11.09.2005, 08:22
quote:Originalna objava mrjerry

Rok se ne seka vec, ampak ti jo prav prijazno in pod narkozo amputirajo.

Ha jerry kakor kje - eno je uradno za javnost..............kaj pa ostalo.

Za krajo se odseče roka, za prešuštvo se kamenja (velja tudi za nezakonske matere)

Živeti je nevarno. Vsako življenje se konča s smrtjo.

mrjerry
11.09.2005, 11:12
quote:Originalna objava fancy

Pod `ostalo' lahko debatiramo v neskoncnost, pa se ne bomo nic zmenili. V Sloveniji so droge prepovedane, pa to se ne pomeni, da se jih ne uziva. Ane?

bico
11.09.2005, 11:30
Pol pa reč, da so normalni.:nonono:

ROCK'N ROLL!

mrjerry
11.09.2005, 11:33
Kaj pa je normalno?

fancy
11.09.2005, 13:47

quote:Originalna objava fancy

Pod `ostalo' lahko debatiramo v neskoncnost, pa se ne bomo nic zmenili. V Sloveniji so droge prepovedane, pa to se ne pomeni, da se jih ne uziva. Ane?

Se strinjam

Živeti je nevarno. Vsako življenje se konča s smrtjo.

_pravoslavec_
11.09.2005, 15:13

Kaj pa je normalno?

Normalnost je zgolj množična oblika psihoze ! :D

Jacques Lacan

bico
12.09.2005, 09:00
quote:Originalna objava _pravoslavec_

Kaj pa je normalno?

Normalnost je zgolj množična oblika psihoze ! :D

Jacques Lancan
:2thumbs::2thumbs::2thumbs:

------------------------
ROCK'NROLL!

george014
06.10.2006, 20:02
Živjo!!!

Jets mam v šoli seminarsko o islamu in je zelo zelo priporočljivo, da prinesemo kakšno stvar pokazat. Koran že mam v izvirniku, zanima pa me, kje bi lahko dobil kakšen drug predmet, ki ga musliman uporablja v vsakdanjem življenju. Lahko ga tudi kupim.

hvala in lp

simpa_skrozzz
07.11.2006, 00:13
Knez ce mislis o vsem tem resno,rezanje rok pa kamenovanje sploh ni po serijatu.To je samo iskrivljena slika islama ki ga dones tolmacio kot teroristicno religijo.Resnica pa je da v islamskih drzavah ne zapirajo prodavalnic nasplosno in ce tatovi poskusajo oropati in so pri tem ujeti mu odrezejo tisto roko s katero je prvo stvar uzel oz.odprl vrata in tudi to ni po serijatu ampak zgolj njihova tematika,praksa....

simpa_skrozzz
10.11.2006, 00:02
Živjo!!!

Jets mam v šoli seminarsko o islamu in je zelo zelo priporočljivo, da prinesemo kakšno stvar pokazat. Koran že mam v izvirniku, zanima pa me, kje bi lahko dobil kakšen drug predmet, ki ga musliman uporablja v vsakdanjem življenju. Lahko ga tudi kupim.

hvala in lp

:) GEORGE ne vem ce imas ilmihal-tp je u bistvu knjiga u kateri je napisano vseh pet molitev dnevno,veliki muslimanski praznici bajram-nacin kako se moli takrat i onstale primarne stvari o islamu katere bi moral vsak vernik,oz.musliman da ispoljnjuje.

lep pozdrav:2thumbs:

Nincha II.
10.11.2006, 09:49
Pol pa reč, da so normalni.:nonono:

ROCK'N ROLL!

Ej, ti se zdis njim lih tolk "normalen", kot oni tebi.
Definicija normalnosti je namrec v tem primeru zelo zmuzljiva zadeva, ki jo lahko vedno obrnes tako, da je tebi prav. Kdaj boste nekateri doumeli, da pac ne zivi cel svet po merlih zahodne civilizacije?:dontknow:

PS: pise se Lacan.

asdaq
12.11.2006, 15:18
Upam, da je tu kakšen musliman, ker imam nekaj vprašanj.

Zanima me,za katere zločine se po šeriatu kamenja človeka in za katere se mu odseka roko.

Hvala za odgovore!

Moškega se kamenja, če je naredil prešuštvo in če je poročen, ravnotako žensko. S tem da morajo štiri priče potrditi, da so videle spolni akt oz. da je moški prodrl v žensko. Če je ena od prič v dvomih, ostale pa ne, se takoj ovrže sum za prešuštvo. Ker priče morajo biti sigurne v to kar so videle, sicer se lahko sodi njim zaradi lažnih obtožb.

Roka se odseka glede na vrednost, ki jo je človek ukradel. Npr.: če ukradeš kos kruha ni isto kot če ukradeš npr. 2kg zlata. Tudi tu se postavi vprašanje oz. se vzamejo v pogled vse okoliščine zakaj je do tega prišlo. Če je človek bil na socialnem dnu oz. ni imel nič za jesti in je zaradi lakote kradel, se človeka oprosti sodi pa se namestniku oz. vodji pokrajine, ker ni poskrbel za socialno varnost oz. ni poskrbel da ljudje niso lačni.

V Nigeriji ne poznamo vseh razmer in okoliščin, da bi lahko obsojali oz. branili nekoga. Poznamo info. iz medijev, kar pa po moje ni relevantno oz. se na podlagi tega ne more dati konkretnega odg.

asdaq
12.11.2006, 15:20
Živjo!!!

hvala in lp

George, a si že imel seminarsko? Javi se mi na privat, mogoče lahko kaj porihtam.

TotenKopf
19.11.2006, 21:25
primati

Žeruh
23.11.2006, 18:31
Živjo!!!Jets mam v šoli seminarsko o islamu in je zelo zelo priporočljivo, da prinesemo kakšno stvar pokazat. Koran že mam v izvirniku, zanima pa me, kje bi lahko dobil kakšen drug predmet, ki ga musliman uporablja v vsakdanjem življenju. Lahko ga tudi kupim.

Pogovarjel sem se z enim modelom , ki študira tologijo v Sarajevu- islamsko, ker je pač musliman.
Povedal mi je, da bi bilo zelo pametno prepovedati razne izdaje posameznikov, ki so tolmačenje korana ali islamske vere. Take izdaje so ponavadi ekstremne in so realno v nasprotju z pravo dobro vero.

Omenil mi je - to bi bilo dobro zate v vednost- da krožijo nevarne skrajšane kopije Korana. Izpuščena so mnoga poglavja, v nekaterih primerih pa pomebni deli poglavij. Tako knjiga dobi čisto drugačno vsebino.
Knjiga postane navodilo za skromno življenje in bojevanje.
Pozanimaj se katero je tvoje. Ali ima tvoja knjiga poglavje o ženskah in kaj tam piše?
Model mi je trdil, da koran daje ženskam pravice prav take, kot jih ima dananja zahodna ženska:dontknow: .

TotenKopf
24.11.2006, 02:01
Žeruh je napisal: Model mi je trdil, da koran daje ženskam pravice prav take, kot jih ima današnja zahodna ženska.

model je tipični islamec, ki želi drugim tupiti, kako je islam v redu etc. poglej si kak dokumentarec o "neumnih" oz. naivnih evropejkah, ki so se udale z islamskimi moškimi, ki so jih potem z lepimi besedami pritegnili v svojo domovino, kjer se je pa stvar drastično spremenila... saj si lahko misliš kako.