Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Slab zadah iz ust

čveka
10.09.2005, 20:25
Me zanima, kaj storiti, če imaš kljub zadovoljivi ustni higieni in neprestanem žvečenju slab zadah iz ust?

Black and White is low!!

popka
10.09.2005, 21:37
k zobarju jet:dontknow:

pikabu

TuNina
10.09.2005, 21:45
lahko je pa tud kaj z želodcem narobe.

http://freeweb.siol.net/tvogrin1/raspa.gif

lump muc
10.09.2005, 23:03
možno, da prebava ne deluje pravilno

nattka
11.09.2005, 22:31
ne morem se upreti ...:shy:

zadnjič v zoo trgovini opazim pri blagajni rjavo-zelene zvezdice namenjene psom proti zadahu ... pa vprašam prodajalca če na moških tud deluje ... ko sva se nehala smejati pravi, če ga prisilite da požveči kakšno, pridite povedat razultat ...:D

<h6> lepe ženske so kot ustvarjene za moške brez domišljije ...</h6>

tanca
12.09.2005, 10:37
prihajam od zdravnika, ki mu je mocno smrdelo iz ust :nonono:
zalostno :nonono:

dvojčica
12.09.2005, 14:00
lahko so vzrok tudi meandlji:)

Nasmeh je edini, ki nič ne stane in ga lahko podarimo vsakomur in kadarkoli

Jakec
12.09.2005, 16:48
quote:Originalna objava dvojčica

lahko so vzrok tudi meandlji:)

kaj pa če jih nimaš in še zmeraj smrdi?:dontknow:

I finally found ANY key....

DarkBloom
12.09.2005, 19:02
kupi si žvake wrigley's:veryevil:

------------------------
A perfect concert my best friend
So much to live for, so much to die for
If only my heart had a home

Zverinica
12.09.2005, 19:06
Mojmu zobozdravniku je tud full smrdelo iz ust ... no, zdej ni več moj zobozdravnik. Če ne zna zase poskrbet ... :dead:

Je pa res, da je izvor slabega zaaha lahko tudi iz želodca oz. večinoma prihaja iz želodca.

http://www.handykult.de/plaudersmilies.de/tiere/catmilk.gif

freya
12.09.2005, 19:13
k slabemu zadahu levji delež pripomorejo cigarete in kava

Jakec
12.09.2005, 20:08
quote:Originalna objava DarkBloom

------------------------

pri meni to spet vdari na drugo stran. zarad čigumijev imam toliko kisline v želodcu da sem takoj lačen. že itak sem non-stop lačen kaj je šele po tem:nonono:

dvojčica
13.09.2005, 08:06
quote:Originalna objava Jakec21

------------------------

pri meni to spet vdari na drugo stran. zarad čigumijev imam toliko kisline v želodcu da sem takoj lačen. že itak sem non-stop lačen kaj je šele po tem:nonono:

če imaš probleme s kislino v želodcu, potem je lahko vzrok zadaha tudi to:)

DarkBloom
13.09.2005, 15:38
quote:Originalna objava Jakec21

------------------------

ja pa sej nč hudga če mal papcaš. sam čebule se izogibaj :rolling:

------------------------

d_streets
13.09.2005, 17:19
Tu je po vsej verjetnosti želodec problem.
Ne vem, pojdi k zdravniku pa se pozanimaj.

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

A lesson lived is a lesson learned

Mistique
14.09.2005, 13:30
ena moja kolegica mi je pravila, da je včasih imela zelo zelo neprijeten zadah. ampak menda se je to nehalo, ko je prenehala jesti meso – ne samo, da ni imela več zoprnega zadaha, tudi znoj menda ne smrdi več tako zelo :2thumbs:

čveka
14.09.2005, 21:42
hvala za nasvete

Black and White is low!!

Pratolina
21.09.2005, 10:30
Jst mislim, da zdravemu človeku, ki vestno skrbi za zobno higieno ne bi smelo smrdet iz ust. (Pustmo zdej ce se nažre česnika, čebule in podobnih dišavnic..) Ni vazno samo, da si zobe umijes. Moras si jih PRAV umiti. Enkrat na dan tudi z zobno nitko, ki poseže tudi v take kotičke, v katere z zobno krtačko nikoli ne prideš... Tam se namreč nabira nesnaga in če se je ne lotiš, počasi lahko fajn zasmrdi... Drugo je pa če zadah izvira iz želodca.. Potem pa kar k zdravniku.

marinko22
05.10.2005, 16:44
Vse je odvisno od hrane.....poizkusi!

Daysleeper
06.10.2005, 00:42
Priporočam zobno prho. Boljša od vsake nitke. Pa še full je dober feeling... :2thumbs:

Lejte, pesniki pa pisatnli majo doma za svoje rokopise skrbno urejene arhive, jst mam pa namst tega skdn za pokvarjen papir... No in tam notr sm zadnč staknu svojo ta prvo popevko, k sm jo biu kdaj napisou... Hjooj, koko zdavni, zdavni je že to blo - tko sem zdi, k dj blo hmal po stvarenju sveta, mal po tistem, kj bog reku: "Bodi luč.", poj pa elektrika crknla. Pesem se imenuje Ajatutu, ali po slovensko: Ajatutu...

veska
06.10.2005, 08:22
malo petersila prezveci..ta dela cudeze.mas pol lep izdah.

--------------------------------------------------
So dnevi ko je treba z glavo skozi zid!!

Veska

chriss
08.10.2005, 15:11
pa pri umivanju zob ne pozabi na dlesni(ne premočno) in jezik

Prijatelj je duša,ki prebiva v dveh telesih!

bico
02.11.2005, 17:28
Slab zadah je tud iz želodca.:dead:

------------------------
ROCK'NROLL!

snickers
17.02.2006, 16:01
se bom se jazdelal mal pametnega:;)
http://halitosis.mojforum.si/

ponga
17.02.2006, 16:40
Menda je slab zadah lahko tudi posledica obolenja jeter?! Sploh če je povezan s kovinsko-grenkim okusom v ustih.

bozickus
24.02.2006, 06:46
Slab zadah. Sam sem mel problem pred 8 leti. Smrdel je ko kuga pa čeprav sem si pral zobe 3x dnevno in to po 10 min/runda. Pa je smrdel. Pa sm pol škatle Fishermans friend pojedu-še slabše...
Sm pa pogruntu eno stvar- včasih se na robu žrela (ob steni) ustvari tak majhen cmok. Jest sm ga stran spravu z krtačko (in skoraj pustu v umivalniko večerjo in zajtrk). In, glej ga zlomka, ni več smrdel!

Sam cmok smrdi da je joj (kot da bi si pral zobe s kravjekom-no, to bi še dišalo :))
Po tej štoriji so me punce tud raj mele (do takrat sam tiste, k do ga pile in kadile).
Drugače pa, če ješ čebulo, okusa ne spraviš zlepa vn. Če pa česen, joj, ta se pol veže še na žleze znojnice tak, da RES potem smrdiš kot kuga.
Če se čte rešit tečnga šefa ali delovodje, čebulno solato in česna zraven, pa po in mir in zdravje.

Fat_Mike
01.06.2006, 12:33
Ja jst sm mel včasih ful probleme, ker so se mi v lukenjce okoli mandeljnov in kjer koli je bil kak skrit plac v ustni votlini nabirali beli smrdeči koščki. Vsak tretji dan sem jih bezal iz luknjic z zobotrebcem, prtiskal s prstom na mandelnje, da sem spravu koščke iz luknjc in jih potem izpluval. Glede na to, da sem si dvakrat na dan pral zobe mi to ni nič pomagal. Stvar je bla v tem, da so čez par dni spet nastali novi koščki. Smrad se je povečal če sem jedel česen in čebulo, saj so ju anaerobne bakterije, ki proizvajajo te bele smrdeče koščke, vezale v svoje koščke. Zato sem po vsaki aromatični hrani panično vrtal po lukenjcah z zobotrebcem s čim sem si samo ranil mandeljne do krvi in s tem tvegal vnetje grla.

Ker sem uvidel da stvar nikamor ne pelje, sem probal spremeniti umivanje zob. Ob vsakem umivanju zob sem zadržal vso zobno paso v ustih, namesto da bi jo sproti pljuval. Po končanem ščetkanju sem zadržani masi zobne paste v ustih dodal še malo vode in dobro zgrgral. Grgral sem tako da je premešana voda dosegla vse prostore moje ustne votline in predvsem del grla. Po nekaj dneh oz. par tednov mi je vsa stvar izginila. Ta zadeva je podobna kot spiranje z ustno vodo le da jo dobro pogrgramo. Ker zobna pasta deluje kot razkužilo (antibakterijsko), onemogoča razmnoževanje anaerobnih bakterij v grlnem delu ustne votline.

Že par let je od tega ko grgram vodo po umivanju zob in od takrat ni nikakršne sledi o kakšnih koščkih v moji ustni in tako se je končala moja mora s slabim zadahom.

mrjerry
01.06.2006, 12:41
Mojmu zobozdravniku je tud full smrdelo iz ust ... no, zdej ni več moj zobozdravnik. Če ne zna zase poskrbet ... :dead:

Je pa res, da je izvor slabega zaaha lahko tudi iz želodca oz. večinoma prihaja iz želodca.

http://www.handykult.de/plaudersmilies.de/tiere/catmilk.gif

a-a, izvor slabega zadaha je najveckrat v zobeh. Zvecenje zvecilnih pri izboljsevanju zadaha ne pomaga (sploh pa ne dolgorocno).

Zadah izboljsas z:
1. Temeljitim umivanjem zob 2x dnevno
2. Uporabo zobne nitke vsaj nekajkrat tedensko (recimo vsak 2. dan)
3. Obiskovanje zobarja in cimprejsnje odstranjevanje morebitnih gnitij

Tudi mandlji, kot je bilo receno, so lahko vzrok. Vneto tkivo pac smrdi. Zelodec pa je zelo redko vzrok slabega zadaha, ko pa je, ga pa spremljajo se drugi dejavniki (bolecine ali vsaj pekoc obcutek, cuden apetit...). Razen ce pod slab zadah stejes smrad popoldanskega riganja po obilnem rostilju.

Thrall_
03.06.2006, 14:53
Slab zadah. Sam sem mel problem pred 8 leti. Smrdel je ko kuga pa čeprav sem si pral zobe 3x dnevno in to po 10 min/runda. Pa je smrdel. Pa sm pol škatle Fishermans friend pojedu-še slabše...
Sm pa pogruntu eno stvar- včasih se na robu žrela (ob steni) ustvari tak majhen cmok. Jest sm ga stran spravu z krtačko (in skoraj pustu v umivalniko večerjo in zajtrk). In, glej ga zlomka, ni več smrdel!

Sam cmok smrdi da je joj (kot da bi si pral zobe s kravjekom-no, to bi še dišalo :))
Po tej štoriji so me punce tud raj mele (do takrat sam tiste, k do ga pile in kadile).
Drugače pa, če ješ čebulo, okusa ne spraviš zlepa vn. Če pa česen, joj, ta se pol veže še na žleze znojnice tak, da RES potem smrdiš kot kuga.
Če se čte rešit tečnga šefa ali delovodje, čebulno solato in česna zraven, pa po in mir in zdravje.

si ti mogoče Kristjan?