Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : smešna vprašanja turistov

iri
11.09.2005, 15:17
Sej vem, da ne morejo vedeti bolje, ampak včasih se res hudo narežim kakšnim vprašanjem ali pripombam turistov, ki so pri nas...

Moji top trije:

1. V podhodu Ajdovščina v LJ: excuse me, where is the subway? :D

2. V parku Tivoli, LJ: at what time do the gates of the park close?

3. Pri kolegici doma by nemci: is the water drinkable? (voda iz pipe)

:)

----------------------------
Gravity makes the heart grow fonder.

Štrudl
11.09.2005, 15:28
najlepša fraza v Turčiji in še na nekaj mestih

Stupid turists :nonono:

castor
11.09.2005, 15:46
Na Krvavcu velikokrat vprašajo kje je jezero, če imamo "Plažo" :D

Matilda
12.09.2005, 13:05
Letos avgusta. Dve deklici na cesti Strunjan - Beli križ nad Piranom (nekje na sredi poti ...kar nekaj nadomorske višine) "Kje je najbližja plaža??" Sledi obrazložitev, da se morata vrniti v Pacug ali pa naprej do Pirana oz. v Fieso. Malček sta se čudili in bili predvsem vidno razočarani, da morata v vsakem primeru nekako priti s hriba dol, ker je pač plaža ob morju:shock: Morda pa so bili po sredi kakšni ostanki v krvi...

Verbal
12.09.2005, 15:39
quote:Originalna objava iri

To sploh ni smešno, prej bi si morali to šteti v čast.
Meni tudi letos Francozi niso mogli verjet, ko sem jim pojasnil, da pri nas lahko komot pijemo vodo iz pipe, saj sem si jo po nesreči še tam skoraj nalil v kozarec, ampak so me pravočasno opozorili (beri: debelo pogledali). :cool:

Psychology rips out your soul, boredom kills your mind.

iri
12.09.2005, 15:52
Zanimivo, tudi jst sem imela ravnokar na obisku dva Francoza in sem ju vprašala, če lahko pri njih pijejo vodo iz pipe in sta rekla, da ja.

Verbal
12.09.2005, 16:25
Od kod pa sta bila? Verjetno ne ravno iz Pariza ali kakega drugega velemesta. Tam sem jaz dobil drugačne napotke.

Jakec
12.09.2005, 16:46
quote:Originalna objava stripko

quote:Originalna objava iri

Meni tudi letos Francozi niso mogli verjet, ko sem jim pojasnil, da pri nas lahko komot pijemo vodo iz pipe, saj sem si jo po nesreči še tam skoraj nalil v kozarec, ampak so me pravočasno opozorili (beri: debelo pogledali). :cool:

to imaš prav. imam kolegico iz okolice Hannoverja in se je tudi čudila kako da mi pijemo vodo. res z strahom si je natočila kozarec vode, še roka se ji je malo tresla:D

I finally found ANY key....

Oja
12.09.2005, 16:57
Ni turistična v pravem smislu, je pa zgovorna. Avtor je moj bivši šef, Anglež.

ŠEF (piše naslov na pismo): Kako se po vaše reče 'Great Britain'?
JAZ: Velika Britanija. Ampak ni problema, napišeš lahko kar v originalu.
ŠEF: Pa bodo na pošti razumeli?
JAZ: Normalno, zakaj?
ŠEF: Na Poljskem (kjer je delal pred tem) niso nikjer!
JAZ: Ampak tole ni Poljska.
ŠEF: ja, in?
JAZ:

:(:(:(!

iri
12.09.2005, 17:16
quote:Originalna objava stripko

Od kod pa sta bila? Verjetno ne ravno iz Pariza ali kakega drugega velemesta. Tam sem jaz dobil drugačne napotke.
Uf, ko sem vprašala od kod sta, sem razumela samo TU. :shy:

iri
12.09.2005, 17:50
Da ne omenjam, da sem se zadnjič skregala z enim Špancem, ker je primerjal Tita s Francotom. [}:)] To se je zgodilo po tem, ko je bil čisto šokiran, ker je videl sliko od Titota v enem lokalu.

St.Silda
13.09.2005, 15:51
moji kolegici se je pa nekej drugega zgodlo...
in sicer policaj, ki naj bi se šele šel turista se je mal informiral o hemmm zanimivih in manj zanimivih turističnih destinacijah...
potem pa je sledila še razlaga v katalogu...šlo se je za opise apartmajev...
1/2 APP -> apartma za 2 osebi
1/3 APP -> apartma za 3 osebe
do tu je še šlo
1/6 APP -> apartma za 6 oseb
on: "ja kje pa najdejo tako velko posteljo za 6 oseb"

mislim in tak ima dovolenje za nošnjo in uporabo smrtonosnega orožja, sej se lahko revček še obstreli:nonono:

[}:)]D[}:)]
__________________________________________________ _________________________
Don't offer me advice; give me money

Cvetlični deček
14.09.2005, 00:28
na vprašanje "do you need help" mi je odgovoril "no, i'm a tourist" :D

"Ecosystem failing. Need ride off this rock. Pick up at Long 14e3365, Lat 46n2425, Earth."
http://boinc.mundayweb.com/seti2/stats.php/userID:1602/.png

Tanatie
14.09.2005, 22:16
tole z vodo je tut mal beadrija, ker folk nikjer ne zaupa vodi...tut v sloveniji je vedno vec paranoicnih frikov, ki se bojijo vode...drugace mi pa enkrat ko sem se s kolesom pripeljal s hriba dol na sisensko pa nisem vedel tocno kje sem, sem enga vprasal v keri smeri je siska (kasnej sem pogruntu da je prisel iz bloka na sisenski) pa mi ni znal povedat...se pa odpeljem par metrov naprej pridem pa do celovske:)

-----------------------------------------
Come to the dark side! We have cookies...

TuNina
15.09.2005, 07:50
hja.. moja cimra je enega bogega švaba, ki jo je na celovški vprašal, kako se pride do hotela union, poslala kar v pivovarno. :D

http://freeweb.siol.net/tvogrin1/raspa.gif

tanca
16.09.2005, 20:10
tale glih ni bla turistka ampak useen, vzemimo primer da bi bila turistka in prisla v SLO...torej:
italjanka je klicala v SLO in hotla telefonsko od hotela nivy iz bratislave, ces saj sem klicala pravilno, saj vi ste slovakia :nonono:
zalostno, da sosedje ne vejo na kero drzavo mejijo :nonono::D

mitchan
19.09.2005, 08:38
Mene sta pa pred hišo v Kranju ustavla dva nemca, starejši parček, in me spraševala kako se pride do Rijeke :nonono:
V takih primerih res ne vem, al so nekateri res tolk zabiti da se tud po karti ne znajo orientirat oz. jo znat brat, al pa so taki skopuhi da je ne kupjo in pol okol folk buzerirajo :D

Anyway, poslal sem jih v LJ - in jima reku, da se bosta že znajdla, da nej spet koga vprašata :D

Men je to dost podobn kot če bi nekje sredi Munchna sprašvov kako se pride do Amsterdama :blackeye:

RedMan
21.09.2005, 13:30
Ponoči sem stal na vrhu čopove v LJ. na prehodu.Zraven pride nek ameriški turist ali športnik?Kaj pa jest vem, v glavnem črnc!
Izjava: Where´s the mother****ing "Slon" man?

Tanatie
25.09.2005, 00:54
quote: Mene sta pa pred hišo v Kranju ustavla dva nemca, starejši parček, in me spraševala kako se pride do Rijeke
V takih primerih res ne vem, al so nekateri res tolk zabiti da se tud po karti ne znajo orientirat oz. jo znat brat, al pa so taki skopuhi da je ne kupjo in pol okol folk buzerirajo

Anyway, poslal sem jih v LJ - in jima reku, da se bosta že znajdla, da nej spet koga vprašata

Men je to dost podobn kot če bi nekje sredi Munchna sprašvov kako se pride do Amsterdama

men se je tut neki podobnega zgodil v stepanjcu (v lj) ko me je en model na biciklu (pa niti ne kakem sportnem) vprasal v kero smer je zagreb...

enkrat me pa ustav na dolgem mostu en kamionar in me na dolgo zacne po madzarsko sprasevat kako se pride nekam (pozabu sem kam je hotu it)...in pac ker nisem znal, je probu se nemsko, pa je za silo slo ampak ne cist, nakar sva se koncno nasla v anglescini (on je mel sicer zlo polomljeno ampak vseen)...in v redu...se tipo odpelje in pogledam tablco in je bil hrvat...pa mu ni padl na pamet da bi slovenec verjetno znal hrvasko...

-----------------------------------------
Come to the dark side! We have cookies...

elvis
26.09.2005, 16:58
Letos julija srecam gospodicno iz Singapurja na posti pri železniški postaji. Po kratkem sprehodu se je ustavila pri trafiki in vsa vesela je rekla:

"Wow, you have chewing gums!!!"

P.S.
V Singapurju ne moreš kupiti žvečilnega. Je prepovedan z zakonom...

elvis
26.09.2005, 19:11
To je živa resnica.

Baje sta dva razloga. Eden je ta, da so izračunali letne stroške čiščenja žvečilnih s pločnika, stebrov, ograje itd. in je bil račun gromozanski. Drugi razlog pa je ta, da so nekateri muloti na vagonih podzemne železnice med vrati lepili žvečilne in zaradi tega niso mogli kreniti, dokler niso našli žvečilnega in ga očistili. Ko tam namreč uporabiš podzemno, pred vsakim odprtjem ali zaprtjem vrat piska sto na uro...to je signal, da je varno vstopiti or. izstopiti.

V zadnjem obdobju lahko kupiš žvečilni na letališču. Izpolniti moraš en formular in pokazati potni list.

Pa še nekaj: če te v Singapurju ujamejo z več kot 15 gramov droge, sledi:

YOU WILL BE EXECUTED!

Mighty
26.09.2005, 20:34
res je. sam mislim, da je prvi razlog zaradi čistoče.
pa preden priletiš na letališče pilot skoz opozorja, da morš kadit sam v kadilnici, ker če ne....policaji baje ne padajo na foro nism vedo.
pa za drogo tut vela. morš pazit, da ti kdo kaj ne podturi.

------------------------------
My life is my message.
-MAHATMA GHANDI-
http://www.georgemichaelforums.com/images/smilies/avatar18601_1.gif

Restraint
08.03.2006, 20:42

to je v tujini tako ali tako standard, da voda iz pipe ni pitna!
jaz sem enkrat malo pmomotam spil, pa je blo redko sranje pa pogosto letanje. od takrat pa vedno ustekleničeno!

Duh
17.03.2006, 21:00
Evo kaj se je meni zgodilo...ni glih turisttična in tud ne za nagrado "turistička svaka čast" :p pa vseeno...

prvo leto po mojem prihodu na študij v lublano:, študenstki žur, za***ancija, spoznavanje ljudi, debate...se zapletem v debato z eno "ljubljansko srajčko"...tipček "sin po poklicu", študiral "ne vem kaj", v prvih 5 minutah nam povedal vse o firmisvojega fotra, njegovih hišah, voznem parku, nariočil pijačo za celotno družbo, itd...nakar debata pade na temo "od kje je kdo"...jaz njemu da sem iz maribora..on pa kod iz topa iztreli vprašanje " al je MB pred ali za Celjem, če kreneš iz Lj :p...

eheh, pijačo, ki jo je glasno naročil za družbo, pa smo tak al tak plačali sami :p

twarlock
17.03.2006, 21:25
to imaš prav. imam kolegico iz okolice Hannoverja in se je tudi čudila kako da mi pijemo vodo. res z strahom si je natočila kozarec vode, še roka se ji je malo tresla:D

I finally found ANY key....
jest sm bil kr neki časa v Hannovru pred cca. 15imi leti pa že takrat voda iz pipe absolutno ni bla pitna.

sJavorshek
18.03.2006, 10:00
Voda v tujini itak tko, da ni pitna iz pipe, ni mi pa jasno, zakaj se folk tolk preserava pr nas s to ustekleničeno vodo. Tujce še razumem, ne vejo, ne pa Slovenci. :nonono:

Tale je tut mal bol taka. K smo bli na ladji (vračal smo se s Sicilije), je mel en model na mikic napisan Hvar in smo jih pol mal pod***aval, iz kje smo. Govoril po slovensk, oni pa nč pojma. Sprašval po ladji drugo osebje, noben nč pojma. Bli smo pa vse, od skandinavcev, pa do kakih poljakov pa čehov. In pol se je najdla ženska, k je takoj povedala, čim nas je slišala, da smo Slovenci. Uni pa še kr nč. In pol moja frendica omen, da je bivša jugoslavija in modeli kr, Ja, ja, vi ste jugoslovani. (to je blo leta 2004 :disapp: ) Pa sosedje smo... :dontknow:

Snowblind
18.03.2006, 20:15
moj frend je enkrat skupino turistov , ki so iskali grad , poslal v rakovo jelšo:veryevil:

JAO!!!

zana k
04.03.2007, 17:20
Sej vem, da ne morejo vedeti bolje, ampak včasih se res hudo narežim kakšnim vprašanjem ali pripombam turistov, ki so pri nas...

Zgodilo se je lansko poletje, turistu sem razložila kje se nahaja, pa me je nadrl: " Vi boste meni rekli, da sem v Sloveniji???"

ludimilojko
04.03.2007, 19:20
Imam dve zelo podobni, doživeti na lastni koži.Geografija -1!!!!!
Prva:
Na mejnem prehodu Škofije (pri Kopru), me Italian ustavi in ljubeznivo vpraša, kjer lahko zamenja KUNE. Vse mu lepo razložim, na koncu pa pripomnem, da bo kune ugodneje kupil na hrvaškem on pa... Kako na hrvaškem, kje pa sem????

Druga:
U Duinu (na italianski strani ne daleč od meje) me na bencinskem servisu nek nemški turist sprešuje za pot do LJ. Pa mu razložim naj kar polje do TS, potem pa čez mejo, ko bo v SLO pa itak vse table kažejo kje je LJ. Pa spet podoben odgovor..... Kaj za prit do LJ moram čez mejo???

Teo
04.03.2007, 20:53
v najbolj zakotni ulici v novi gorici vidim starejši taljanski parček kako počasi vozista in pogledujeta levo in desno med vrtički in hišami... pol pa se pristavista pri meni in vprašata: Scusi, dove se va per Capodistria? ...jst pa sam u smeh:)) pa sm reku nej grejo nazaj v italijo in poskusijo znova:)

snežko
06.03.2007, 16:59
:) kako si grd...

smukec
23.04.2007, 08:05
V Bohinju turisti na vsak način hočejo priti z avtomobilom na Triglav ali pa sprašujejo za vozni red avtobusa in ko jim razložiš da to pač ne gre so zelo začudeni če ne že prav malo jezni

partibrejker
16.05.2007, 10:38

Moji top trije:

1. V podhodu Ajdovščina v LJ: excuse me, where is the subway? :D

2. V parku Tivoli, LJ: at what time do the gates of the park close?

:)

:d mogoče je pa mislu na prodajalno sendvičev