Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Avstrija :-))

Davor
22.09.2005, 14:25
Avstrija bo zavrnila prošnjo za podelitev državljanstva otrokom tujcev, ki ne bodo naredili letnika v šoli in bodo morali razred ponavljati, razkrivajo poročila o načrtih nove zakonodaje, ki naj bi jo pripravljali na Dunaju. Temu bi se otroci lahko izognili le, če bi naredili t.i. "integracijski test" znanja nemščine, ki pa bi ga mlajši otroci lahko le s težavo naredili, poroča nemška tiskovna agencija dpa.

Pri opozicijskih socialdemokratih (SPOe) so že izrazili ogorčenje nad omenjenim predlogom, ki je sicer šele v fazi priprave. Kot je dejala dunajska mestna svetnica za integracijska vprašanja Sonja Wehsely, je omenjena klavzula nečloveška in ni mogoče verjeti, da parlament misli resno.

Toda za vladno stran predlog ni v nobenem pogledu kakorkoli sporen. Kot je povedala notranja ministrica Liese Prokop, ki prihaja iz Ljudske stranke (OeVP) kanclerja Wolfganga Schuessla, ni z omenjenim predlogom nič narobe in ga namerava podpreti. Podobno je menila tudi ministrica za pravosodje Karin Gastinger iz Zavezništva za prihodnost Avstrije (BZOe), ki jo je v začetku leta iz vrst svobodnjakov (FPOe) ustanovil koroški deželni glavar Joerg Haider in vstopil v vlado.

Tudi kancler Schuessel je nakazal podporo predlogu. Kot je v sredo dejal v Salzburgu, je problem, če več kot 40 odstotkov novo registriranih otrok doma ne govori nemško. "Vsak, ki bi si zapiral oči pred tem, bi naredil veliko politično napako," je še dejal, povzema STA.

***, tis mymoon!

maestro
22.09.2005, 14:53
naciji

-------------
Nov odgovor je objavljen!

Hvala za Vaše mnenje!

Nazaj na forum (http://forumi.siol.net/)

Knez
23.09.2005, 07:11
quote:Originalna objava maestro

naciji

-------------
Nov odgovor je objavljen!

Hvala za Vaše mnenje!

Nazaj na forum (http://forumi.siol.net/)

Mah, kakšni naciji, Evropejci.Lahko bi s ezgledovali po njih.

Mi pa samo ponavljamo za levičarji neke floskule "vsi drugačni, vsi enakopravni", kot eni bebčki.

Mighty
23.09.2005, 10:03
kaj pa ce bi pr nas kaj takega uvedli? sej pr nas tut pol folka nima pojma o slovenscini. najbol smesno pa je, da mislijo da jo govorijo.

------------------------------
My life is my message.
-MAHATMA GHANDI-
http://www.georgemichaelforums.com/images/smilies/avatar18601_1.gif

Rojen v 20. stol.
26.09.2005, 08:56
Jaz sem za.

-------------------------------------------------------
De duobus malis, minus est semper eligendum

CaptainBlackAdder
26.09.2005, 09:39
Mi mamo vsaj svoj jezik, ki se mu reče slovenščina. Jodlarji še tega nimajo. Nemci jih imajo za germanske šiptarje, zato pa so v Jodllandu totalno zakompleksani in potem take piizdarije zganjajo.

__________________________________________________ ________
Baldrick, believe me, eternity in the company of Beelzebub and all his hellish instruments of death will be a picnic compared to five minutes with me and this pencil if we can't replace this dictionary.

Nincha
27.09.2005, 18:41
Se strinjam z Avstrijci.

A ce hoces, da se v javnosti govori uradni jezik, si nacist??? :shock:

Oh.

To bi mogli tut pri nas uvest, ker je primereno znanje jezika drzave, kjer zivis, osnova integracije v druzbo.

Doma govori kakor zelis in s svojimi rojaki na ulici ali v bifeju tudi, ko pa imas uradne opravke ali kaj podobnega ... mi gredo kar kocine pokonc, ko slism vse drugo razn slovenscine. In to po moznosti od folka, ki je ze 40 let v Sloveniji. Nihce ne zahteva perfektnega znanja, ampak da nekateri pa niti volje nimajo, da bi se potrudili... tega pa ne razumem.
:dontknow:

"Die Liebe... die Liebe... ist die grosste Kraft... die alles, die alles schafft..."

kekez
27.09.2005, 18:53
quote:Originalna objava Nincha

...

"Die Liebe... die Liebe... ist die grosste Kraft... die alles, die alles schafft..."

In to naj bi bila slovenščina :veryevil::disapp:?

Nincha
27.09.2005, 19:13
Dragi Kekez,

sem v Nemciji, kjer intenzivno delam na tem, da bo moja nemscina kar se da dobra, hkrati pa ne pozabljam na slovenscino.
Tudi zaradi sebe zelim znati dobro nemsko.

Tako je to pri nas. :)

Štrudl
27.09.2005, 19:36
bravo Avstrija :2thumbs:

matejjan
28.09.2005, 21:02
ja

MyWay_SI
30.09.2005, 19:52
:rolling: :rolling: :rolling:
Če bi set trenutno vladajočo večino v SLO ocenjevalo po (A) kriterijih, bi bil njihov izgon v Albanijo še kulturni odnos do njih

metamorf
09.11.2005, 11:28

Se strinjam z Avstrijci.

A ce hoces, da se v javnosti govori uradni jezik, si nacist??? :shock:

Oh.

To bi mogli tut pri nas uvest, ker je primereno znanje jezika drzave, kjer zivis, osnova integracije v druzbo.

Doma govori kakor zelis in s svojimi rojaki na ulici ali v bifeju tudi, ko pa imas uradne opravke ali kaj podobnega ... mi gredo kar kocine pokonc, ko slism vse drugo razn slovenscine. In to po moznosti od folka, ki je ze 40 let v Sloveniji. Nihce ne zahteva perfektnega znanja, ampak da nekateri pa niti volje nimajo, da bi se potrudili... tega pa ne razumem.

:2thumbs::2thumbs:

T2 T2 T2 T2 T2 T2 T2 T2 T2 T2 T2 T2 T2 T2 T2 T2 T2 T2 T2 T2 T2 T2 T2 T2 T2 T2 T2 T2 T2 T2 T2 T2 T2 T2 T2 T2 T2 T2 T2 T2 T2 T2 T2 T2 T2 T2 T2 T2 T2 T2 T2 T2 T2 T2 T2 T2 T2 T2 T2 T2 T2 T2 T2 T2 T2 T2 T2 T2 T2 T2 T2 T2 T2 T2
Vse napisano je zgolj moje osebno mnenje.

Ni res, da so med nami ljudožerci, zadnjega smo pojedli včeraj!

"I don't trust anything that bleeds for 5 days and doesn't die" South Park

Jelengar
09.11.2005, 11:38
Bravo Avstrija!!! :2thumbs: :2thumbs: :2thumbs:
Tako se dela. :approve:

matt
09.11.2005, 11:46
Hm hm .. edino posteno bi bilo, ce bi potem tud lokalnim smrkavcem, katerim se ne da piflat, odvzeli drzavljanstvo.

Mimogrede, glede na katastrofalen nivo poznavanja osnov slovenske slovnice tule na forumu bi morali to uvedsti tudi v Sloveniji.

Jelengar
09.11.2005, 12:45
Zakaj pa, ce lokalni mulci znajo svoj domaci jezik? Ne vidim logike.
Sicer pa, zakaj bi dali nekomu, ki se noce integrirati v druzbo, drzavljanstvo? :hammer:
Jaz grem stavit, da ti na Skotskem ne shajas samo s slovenskim jezikom. :dontknow:

Jelengar
09.11.2005, 12:53
quote:Originalna objava matt
Mimogrede, glede na katastrofalen nivo poznavanja osnov slovenske slovnice tule na forumu, bi morali to uvedsti tudi v Sloveniji.

;)

albundy
09.11.2005, 13:08
A kdo ve kje je mularija pobrala besedo KIRI (npr.norci)?
Ali pa ko "fudbaleri" s Cimetom na čelu govorijo smo jih ZMAGAL.

================================================== ==================
Jaz sem že po naravi zoprn.Kar vprašajte druge.Ampak tečen sem zato, ker hočem red in disciplino.

eisenhower
09.11.2005, 13:14
quote:Originalna objava albundy

A kdo ve kje je mularija pobrala besedo KIRI (npr.norci)?
Ali pa ko "fudbaleri" s Cimetom na čelu govorijo smo jih ZMAGAL.

================================================== ==================
Jaz sem že po naravi zoprn.Kar vprašajte druge.Ampak tečen sem zato, ker hočem red in disciplino.
sleng je sleng, tak kot smo mi kot mulci mel kake besede (pr nas je bila tam nekje sredi osemdesetih ful popularna Ja Bravooo:D), tak jih majo zdaj

Silent enim leges inter arma

kekez
09.11.2005, 13:26
Tole je pa prou đazn :angel:.

Meni gre (tudi na radiu) na živce: "Vlak se je iztiril."
In to sem poslušal enkrat, ko sem vozil mimo letališča. Takrat je ravno eno letalo se je pristalo. :approve:

Nincha
14.11.2005, 17:43
Men gre pa na zivce, ko slism, da en rece "bom bil doma" al´pa "on bo bil s tabo" ... :dontknow:

quote:Ali pa ko "fudbaleri" s Cimetom na čelu govorijo smo jih ZMAGAL.

Albundy,

ta je cist lahka. Pride iz srb.-hrv. "pob(ij)edili smo ih" ;)
Mislim, da "ne rabim vec objasnjevat to" :hammer:

kekez
15.11.2005, 00:18

ta je cist lahka. Pride iz srb.-hrv. "pob(ij)edili smo ih" ;)
Mislim, da "ne rabim vec objasnjevat to" :hammer:

Ih, saj je v slovenščini tudi tako in pravilno: "premagali smo jih ;)."

Pravilno je tudi:
- zmagati nad nasprotnikom

Pravilna in bolj običajna je celo Cimetova varianta v malo bolj abstraktnem primeru:
- zmagal ga je spanec
- zmagal je vzpon

Torej je najbrž, strogo slovnično gledano, Cimetova varianta tudi pravilna. Gre le nekoliko bolj neobičajno rabo in precejšen južnaški pridih. :approve:

Nincha
20.11.2005, 17:33
quote:Pravilno je tudi:
To mi je znano, ja. ;) Ali - premagati nasprotnika

quote:- zmagal ga je spanec
- zmagal je vzpon

V obeh primerih bi rekla, da je "premagal" bolj ustrezen. Sam, ce Cime tko rece... pol nima kej da se muti tle. :veryevil:

kekez
20.11.2005, 18:30
Primeri so iz SSKJ ;).

Nincha
21.11.2005, 16:43
Ok, pol pa "ni panika" :blush: ;) Ne oporekam.

metamorf
25.11.2005, 17:40
Saj v SSKJ je itak vse živo...:hammer:

VDSL VDSL VDSL VDSL VDSL VDSL VDSL VDSL VDSL VDSL VDSL VDSL VDSL VDSL VDSL VDSL VDSL VDSL VDSL VDSL VDSL VDSL VDSL VDSL VDSL VDSL VDSL VDSL VDSL VDSL VDSL VDSL VDSL VDSL VDSL VDSL VDSL VDSL VDSL VDSL

Vse napisano je zgolj moje osebno mnenje.

Ni res, da so med nami ljudožerci, zadnjega smo pojedli včeraj!

"I don't trust anything that bleeds for 5 days and doesn't die" South Park

BMX
12.12.2005, 20:43
Avstrija bo zavrnila prošnjo za podelitev državljanstva otrokom tujcev, ki ne bodo naredili letnika v šoli in bodo morali razred ponavljati. Temu bi se otroci lahko izognili le, če bi naredili t.i. "integracijski test" znanja nemščine, ki pa bi ga mlajši otroci lahko le s težavo naredili, poroča nemška tiskovna agencija dpa.
Če bi v Sloveniji kdo pršu s takim predlogom bi Hanžek spet mel kej za govort. Glede ponavljanja je kruto, saj to vsak ve. Ker pa še ti otroc ne živijo v urejenih družinah, nenormalnih stanovanjskih pogojih ipd. se mi ne zdi prov. Integracijski test/nemščina pa mislm, da je čist OK. Sej če živiš v neki državi in jezika ne znaš...

Nincha II.
22.12.2005, 21:37
Trenutno imajo v Nemciji neke ideje o ne samo intergacijskem tecaju iz nemscine, ampak na splosno, o integraciji v druzbo. In to precej obsezno zastavljeno, cca. 6h na teden, mislim da traja se pol leta po prihodu...

Sej ne vem, ce bo res kaj iz tega, pa se to bo, ce bo - verjetno le za tiste, ki prihajajo iz povsem druge kulture... Men se to sploh ne zdi napacna ideja.

Jezik in kultura sta prvi stvari, ki ju mores sprejet in ti potem tud dost stvari olajsa.
Pa tut ljudje, s katerimi prihajas v stik vsak dan te bolj cenijo, ker vedo, da se trudis, da bi se vklopil v novo okolje. Samo zal vse premalkrat srecamo tok volje in pa seveda kdaj tudi cisto neupravicene predsodke s strani domacinov. Vse se da, ce se hoce.

Jelengar
22.12.2005, 21:53
Natanko to, o cemur govoris, imajo ze vrsto let (najmanj deset) na Nizozemskem. Gre za integracijski postopek vkljucevanja tujcev v druzbo, ki obsega realtivno obsiren program, ki vkljucuje ucenje jezika, kulturo, obicaje, sege in podobno.

Ravno te dni v Amsterdamu sodijo nekaj muslimanskim fundamentalisticnim skrajnezem. Ko jih je sodnik vprasal, zakaj so storili doloceno dejanje, je eden od kriminalcev odvrnil: "zato, ker sovrazim Nizozemsko".

Taksnega kretena bi jaz poslal v dezelo njegovega izvora. Se prej pa bi mu vsadil v telo chip, ki bi ga identificiral, ce bi se ta ****** kdaj poskusal vrniti se nazaj.

Sicer se pa tudi z vsem ostalim kar si napisala popolnoma strinjam. :smile:

Nincha II.
22.12.2005, 22:23
Natanko to, o cemur govoris, imajo ze vrsto let (najmanj deset) na Nizozemskem. Gre za integracijski postopek vkljucevanja tujcev v druzbo, ki obsega realtivno obsiren program, ki vkljucuje ucenje jezika, kulturo, obicaje, sege in podobno.

Ravno te dni v Amsterdamu sodijo nekaj muslimanskim fundamentalisticnim skrajnezem. Ko jih je sodnik vprasal, zakaj so storili doloceno dejanje, je eden od kriminalcev odvrnil: "zato, ker sovrazim Nizozemsko".

Taksnega kretena bi jaz poslal v dezelo njegovega izvora. Se prej pa bi mu vsadil v telo chip, ki bi ga identificiral, ce bi se ta ****** kdaj poskusal vrniti se nazaj.

Sicer se pa tudi z vsem ostalim kar si napisala popolnoma strinjam. :smile:

Jelengar,

Tega za Nizozemsko res nisem vedla.
Me zanima, ce se je procent priseljencev, ki se cutijo kot del nizozemske druzbe kaj povecal, odkar so uvedli tak nacin?
Je efekt?

Je pa res, da ti lahko ljudi se ne vem kako "prosis" in se trudis, da jim das moznost... potem ti pa na koncu recejo, da sovrazijo tvojo drzavo :shock: Zakaj so potem sploh prisli?
Vem, da bodo vedno deviacije in bolj ali manj ocitni primeri, ampak v takih ocitnih primerih, ko se ukvarjajo z rovarjenjem proti drzavi gostiteljici, pa samo na taprvo letalo in ven iz drzave. Druge resitve ne poznam :dontknow:
Tukaj ti dam cisto prav, Jelengar.

Je pa se ena stvar...

Clovek se vcasih pocuti malce razcepljeno.
Moj primer : zivim v Nemciji, imam se vedno slovensko drzavljanstvo.
Navezana sem se vedno na Sovenijo, ampak tudi Nemcijo cenim in se temu primerno obnasam.
Ce v Sloveniji recem, da se doma pocutim tudi v Nemciji, mi bodo nekateri morda rekli, da nisem "patriotka" in da jim "lezem v rit" (ce lahko temu recemo tako samo zato, ker javno in zasebno govorim NEM in se ne obnasam vpadljivo).

A je res nujno potrebno, da pozabis od kod prihajas, ce se odselis v eno drzavo in tudi to drzavo sprejmes za svojo? Jaz mislim, da ne.

Vasa mnenja?

Knez
23.12.2005, 07:08
Nincha II., popolnoma pravilno, da ceniš državo, v kateri živiš.

Jelengar
23.12.2005, 08:28
Ne vem ce se je % priseljencev zaradi programa integracije kaj povecal in ne vem kaksen je efekt.. Pravzaprav sem nekje zasledil, da bodo proracunska sredstva prav za integracijo priceli klestiti, oziroma si bo marsikateri emigrant celo moral sam financirati program integracije.. Denar bi povrnili samo tistim, ki so integracijo uspesno zakljucili. Iz tega bi jaz sklepal, da efekt ni ravno cvetoc. Je pa nasplosno problem s Turki in se zlasti z Marocani. V glavnem muslimani ne kazejo kaj dosti zanimanja za integracijo. V bistvu si bolj zelijo, da se domacini prilagodijo njim. Zato so stalni cirkusi z nosenjem naglavnih rut in burk.

Seveda se tebi ni bilo tezko integrirati v Nemcijo, ker sta si Slovenija in Nemcija po kulturi zelo blizu. V kaki drugi drzavi bi ti pa ne bi bilo tako lahko. :wink: Ne sekiraj se zaradi Slovenceljnov, ce te sodijo, ces, da si se prodala Nemcem. Tak ocitek je idiotski. Se strinjam z vsem kar si povedala glede tega. In ne, ni ti treba pozabiti od kod prihajas. Vazno je edino zavedati se, kje se v dolocenem casu nahajas in se temu primerno obnasati. :wink:

Nincha II.
23.12.2005, 18:14
Knez,

hvala :wink:

Jelengar,

meni se res ni bilo tezko vklopit v druzbo, to je res in vem, da se iz drugih kultur mnogo tezje. Samo ni problem, od kod prihajas in kdo si, ampak koliksna je tvoja volja, da se integriras. Ce bo NIZ vlada res naredila tako, da bo uspesno integriranim vrnila denar, se mi zdi, da bi bili kar uspesni.
Svojega primera pa nisem dala zato, ker bi jaz osebno imela tako izkusnjo. Moji starsi, prijatelji in sorodniki dobro vedo, zakaj sem sla v Nemcijo, tako da... :blush:
Je pa res, da jaz tut nisem vpadljiva oseba in ne razumem, zakaj bi koga v Nemciji brigalo, da sem Slovenka in koga v Sloveniji brigalo, da je Nemcija zame 2. dom in da jo cenim.
Tocno tako, kot si napisal v zadnjem odstavku.

Ko pa berem razlicne clanke v casopisih oz. internetu in forumih, pa opazim, da so se kar pogosti kaksni "izpadi" na to temo, zato sem se malo zamislila.

Knez
23.12.2005, 22:38
In kako dolgo si že gor?

Nincha II.
23.12.2005, 22:44
Pol leta (studij).
Sem se bolj med mlajsimi na tem forumu verjetno ;-)

Knez
29.12.2005, 11:16
Aha, pol si še bolj frišna tam gori.

slehernik
03.01.2006, 16:55
Ih, saj je v slovenščini tudi tako in pravilno: "premagali smo jih ;)."

Pravilno je tudi:

Pravilna in bolj običajna je celo Cimetova varianta v malo bolj abstraktnem primeru:
- zmagal ga je spanec
- zmagal je vzpon

Torej je najbrž, strogo slovnično gledano, Cimetova varianta tudi pravilna. Gre le nekoliko bolj neobičajno rabo in precejšen južnaški pridih. :approve:
Minilo je potem leto in nekateri dan. Krpan je pa zmerom tovoril po hribih in dolinah. Kar se pripeti, da pride na Dunaj strašen velikan, Brdavs po imenu. Ta je vabil kakor nekdanji Pegam vse junake našega cesarstva v boj. Ali cesar pa tudi ni imel tako boječih ljudi, da bi dejal: nihče si ni upal nadenj; toda kdor se je skusil ž njim, gotovo je bil zmagan.

BMX
04.01.2006, 10:19
.... gotovo je bil zmagan.
Ne mešaj staroslovenščine z današnjim fuzbalerskim slengom.:rolling: :rolling:

kekez
04.01.2006, 10:25
Fuzbalerji skrbijo za ohranjanje "prave originalne" slovenščine brez "novih pritiklin". :cool:

Mighty
04.01.2006, 11:59
mah jst zivim v avstriji in je prav ok. ne cutim, da bi me kdo postran gledo zato, ker sm slovenc. sploh ce si izobrazen se tolk manj.

je pa res, da se muslici najtezje integrirajo, ker zenske z rutami okol hodjo , tipi pa se v krdelih drzijo. mislijo, da so sami seb dovolj in da lahko delajo stvari kot jih doma. zato bi jst vsa ta pokrivala in podobno ukinil.

Mighty
04.01.2006, 12:02
pa se to: se bol bojo poostrili pot za drzavljanstvo tu. kar mi je ok. se pr nas bi moral to nardit. ne pa da folk okol "fuzbalersko" :rolling: slovenscino govori.

Knez
04.01.2006, 13:54
mah jst zivim v avstriji in je prav ok. ne cutim, da bi me kdo postran gledo zato, ker sm slovenc. sploh ce si izobrazen se tolk manj.

je pa res, da se muslici najtezje integrirajo, ker zenske z rutami okol hodjo , tipi pa se v krdelih drzijo. mislijo, da so sami seb dovolj in da lahko delajo stvari kot jih doma. zato bi jst vsa ta pokrivala in podobno ukinil.

Kje v Avstriji pa živiš?

Mighty
04.01.2006, 14:02
a je pomembno?:dontknow:

Knez
04.01.2006, 14:03
V bistvu me zanima, če živiš na Koroškem, Celovec...ali kje drugje.

Mighty
04.01.2006, 14:04
ne v celovcu ne na koroskem. pa mam tule par kolegov ko so iz celovca in jih skoz zezam, da zivijo v slovenskem mestu.lopovi......

dlx
04.01.2006, 17:46
prav delajo. vsaj ne bodo take *****rije, kot so pri nas

Nincha II.
04.01.2006, 18:19
Fuzbalerji skrbijo za ohranjanje "prave originalne" slovenščine brez "novih pritiklin". :cool:

Se strinjam. Verjetno je Cimetu stara slovenscina zelo blizu in jo zato tako intenzivno uporablja. :sleepy:

Nincha II.
04.01.2006, 18:25

V Nemciji je enako.
Se ne vem, a zato, ker ne vejo kje je Slovenija al ker jih res ne moti dejstvo, da sm Slovenka :big:

Turki naprimer zivijo sicer po celem mestu, so pa predeli, kjer je prav turski geto in tja ne gres, ce res ni nujno. :shy: So zelo nagnjeni h kupckanju in se ne druzijo prevec z ostalimi, ampak rajs s svojimi. Potem, ko se je treba pa v druzbo vkljucit, je pa problem, ko hoces v tuji drzavi furat enako kot doma, pa te kdo zacne mal postrani gledat.... in so prec spori :dontknow:
Zaenkrat so tuki razmere cist ok, ker se da dobit sluzbo, imajo spodobne place za prezivetje vecinoma in cedalje vec se jih izobrazuje. Zato mislim, da se v Nemciji se nekaj casa ne bo zgodilo tako kot v Franciji... Vsaj upam, da ne.

Jelengar
04.01.2006, 19:16
V Nemciji je enako. Se ne vem, a zato, ker ne vejo kje je Slovenija al ker jih res ne moti dejstvo, da sm Slovenka :big:

Po moje zato, ker mislijo, da si iz Slovaske. :big:

V Nemciji je enako.
Turki naprimer zivijo sicer po celem mestu, so pa predeli, kjer je prav turski geto in tja ne gres, ce res ni nujno. :shy: So zelo nagnjeni h kupckanju in se ne druzijo prevec z ostalimi, ampak rajs s svojimi. Potem, ko se je treba pa v druzbo vkljucit, je pa problem, ko hoces v tuji drzavi furat enako kot doma, pa te kdo zacne mal postrani gledat.... in so prec spori :dontknow:
Zaenkrat so tuki razmere cist ok, ker se da dobit sluzbo, imajo spodobne place za prezivetje vecinoma in cedalje vec se jih izobrazuje. Zato mislim, da se v Nemciji se nekaj casa ne bo zgodilo tako kot v Franciji... Vsaj upam, da ne.
Se mi zdi, da je isti (podoben) shmoren vsepovsod po celi EU. Ceprav se strinjam z vsem kar si napisala, jaz vseeno nisem preprican, da se ne more Nemcij "zgoditi" Francija . Tam je se najvec muslijev v celi EU. Tudi za Nizozemsko nisem preprican, ceprav so se tam koncno zbudili iz stoletnega tolerantnega spanja. Ze kar nekaj muslijskih imamov (tiste, ki kurijo folk proti Nizozemski) so izgnali iz dezele, se nekaj pa jih imajo v paci. Vse vecim Nizozemcem postaja jasno, da ce ne bodo dali muslijev na spagco, bodo musliji dali na spagco njih. :dontknow: V bistvu je zalostno, da postanes ogrozen od tujcev v lastni dezeli. :dontknow:

Nincha II.
04.01.2006, 19:57
Po moje zato, ker mislijo, da si iz Slovaske. :big:

Se mi zdi, da je isti (podoben) shmoren vsepovsod po celi EU. Ceprav se strinjam z vsem kar si napisala, jaz vseeno nisem preprican, da se ne more Nemcij "zgoditi" Francija . Tam je se najvec muslijev v celi EU. Tudi za Nizozemsko nisem preprican, ceprav so se tam koncno zbudili iz stoletnega tolerantnega spanja. Ze kar nekaj muslijskih imamov (tiste, ki kurijo folk proti Nizozemski) so izgnali iz dezele, se nekaj pa jih imajo v paci. Vse vecim Nizozemcem postaja jasno, da ce ne bodo dali muslijev na spagco, bodo musliji dali na spagco njih. :dontknow: V bistvu je zalostno, da postanes ogrozen od tujcev v lastni dezeli. :dontknow:

Slowenien, Slowakei.... irgendwas... :dontknow: :big:

No, pa sej tut jaz nisem v svojem prejsnjem postu izrazila prepricanja, da se Nemciji NE more zgoditi Francija... Seveda, da se nikoli ne ve. Res je tut to, da je tu najvec musilmanov v celi EU, samo je socialni mir malo bolj trden kot v Franciji. Vsaj tako se zdi navzven. Seveda nikoli ne bo ugojeno vsem ljudem, tako da 100% zagotovila, da se Francija ne more zgoditi, ni.

Ko se je Nizozemska "zbudila", jih je veliko porocalo o nizozemskem nacionalizmu, tako da je clovek zlahka dobil vtis, da so Dutchiji "tagrdi" v tej storiji...
So spregledali razloge za to al´ kako? :dontknow:

Mighty
04.01.2006, 20:43
ninča a si v berlinu?
mi je sestrična rekla, da majo svoje gete. po drug strani so pa pocen fleti tam :rolling: sam ko noben noče it tja od ostalih.
ma musliči so povsod v kupčkih:big:

Nincha II.
04.01.2006, 20:59
ninča a si v berlinu?
mi je sestrična rekla, da majo svoje gete. po drug strani so pa pocen fleti tam :rolling: sam ko noben noče it tja od ostalih.
ma musliči so povsod v kupčkih:big:

Ne, ne .. bolj far West Germany sem :wink:

Drugac pa nimajo samo muslimani te tendence h "kupckanju"...
Je tukaj tut velika ruska manjsina, pa se ravno tako raje druzijo med sabo (mladi in stari) kot pa z drugimi.

Pac, nacelo "enako z enakim" drzi... :wink:

matt
04.01.2006, 22:24
ninča a si v berlinu?
ma musliči so povsod v kupčkih:big:Jest sem tam zivel do 2003. Zihr en tabl kjut mest .. ja, flati so pocen .. ne, ne verjem prevec to okol getov. Folk je kul. Mas sicer grde konce, kot je xberg in neukoeln (kao turski geto - ceprav imas tam tud ultranobl konce), ampak je lichtenberg z ossijevskimi naciji desetkrat hujsi drek. Ce se drzis mitte, p'berga, treptowa, friedrichsheina, tempelhoffa (nord) al pa steglitza, je cist kul. Charlottenburg je mal svinjsk, spandau skozlan, pankow uredu, daljni vzhhod je pa dolgcajt.

Btw, berlin bi bil obupen brez turcinov in njihovih kebabdjinic ...

matt
04.01.2006, 22:27
Ma jasno .. zihr te povsod lepse sprejemajo kot slovenclni taspodne ...

Jelengar
05.01.2006, 00:10
Ma jasno .. zihr te povsod lepse sprejemajo kot slovenclni taspodne ...
Prvic slisim, da imajo Slovenclni kaj proti Avstralcem. :nonono: Kje si pa to staknu? :dontknow:

matt
05.01.2006, 00:23
Prvic slisim, da imajo Slovenclni kaj proti Avstralcem. :nonono: Kje si pa to staknu? :dontknow:Dobr ves koga mislm.

Jelengar
05.01.2006, 00:25
Ne ves dobr, da ne vem. :dontknow: Prosim, bodi bolj dolocen.

Mighty
05.01.2006, 09:43
ej matt kako je na skotskem? kako si sploh zajadral tja- sluzba? a po anglesk glih tko zavijas kot oni? kak je lajf tam?

matt
05.01.2006, 10:34
ej matt kako je na skotskem? kako si sploh zajadral tja- sluzba? a po anglesk glih tko zavijas kot oni? kak je lajf tam?Jah, sluzba, qwa pa .. Tle je vecino casa dez, ostali del pa slabo vreme ;) Drgac je cist uredu, samo drago k svina (v primerjavi z nemcijo). Folk je v ibr skuliran, babe neznansko grde (dobr da mam svojo sabo). Za zavijat po njihov sem najbrz prestar. Sicer obvladam tiste osnovne, kot so "nae boter", "aye", "wee", itd .. in locim weegije od buggerjev .. Tamau bl obvlada naglas tle.

To, kar sem v tej temi hotel povedat je, da se niti za trenutek nisem pocutil "cefurja". Folk je normaln. No, tud v berlinu ne, samo povedat jim je blo treba, da nisem poljak, pa je blo vse koj dobr...:D

Kaj pa ti pones pr hozntregarjih?

Mighty
05.01.2006, 11:10
verjeme, da je drago. ko sm bil v londonu sm to iskusil. tut za babe verjamem sej zakaj pa majo tako dobr whiskey :wink:

isto mal delamo mal studiramo. pa mal se mamo fajn. sej zelja je bil uk al pa spanija. se najrajs Oz. sam cudna so pota gospodova.......drgac mi je kul tu. vse postimano v nulo. zadovoljen z delom. aja pa babe mi tut ne delujejo v totalu kaj prida :cool2:

sam suma sumarum mi je kul, da sm tle.

pa glih sm tale vikend spet gledo trainspotting. a si v edinburghu? pa v ozu sm spoznal enga modela k zgleda tko kot model iz filma - pozabo zdej ime on fighter z brki. pa zavijo je isto.....res kot dvojcka...hehehehe.....

in kako dolgo si ze gor? bos kr ostal?

Knez
05.01.2006, 11:21
Jah, sluzba, qwa pa .. Tle je vecino casa dez, ostali del pa slabo vreme ;) Drgac je cist uredu, samo drago k svina (v primerjavi z nemcijo). Folk je v ibr skuliran, babe neznansko grde (dobr da mam svojo sabo). Za zavijat po njihov sem najbrz prestar. Sicer obvladam tiste osnovne, kot so "nae boter", "aye", "wee", itd .. in locim weegije od buggerjev .. Tamau bl obvlada naglas tle.

To, kar sem v tej temi hotel povedat je, da se niti za trenutek nisem pocutil "cefurja". Folk je normaln. No, tud v berlinu ne, samo povedat jim je blo treba, da nisem poljak, pa je blo vse koj dobr...:D

Kaj pa ti pones pr hozntregarjih?

Se pravi, če te prav razumem, običajni Škoti so čist kul, samo "nedi", o katerih si zadnjič razlagal, mečejo slabo luč?

matt
05.01.2006, 11:27
Se pravi, če te prav razumem, običajni Škoti so čist kul, samo "nedi", o katerih si zadnjič razlagal, mečejo slabo luč?Ma ja .. verjetno tako kot povsod .. mas del mlade populacije, k dela sranje. Ponekod je opazen povecan delez dolocene rase ali narodnosti (iz bogvedi katerih razlogov), tule pa to vlogo spilajo skoraj izkljucno domacini ...

matt
05.01.2006, 11:33
verjeme, da je drago. ko sm bil v londonu sm to iskusil. tut za babe verjamem sej zakaj pa majo tako dobr whiskey :wink:

isto mal delamo mal studiramo. pa mal se mamo fajn. sej zelja je bil uk al pa spanija. se najrajs Oz. sam cudna so pota gospodova.......drgac mi je kul tu. vse postimano v nulo. zadovoljen z delom. aja pa babe mi tut ne delujejo v totalu kaj prida :cool2:

sam suma sumarum mi je kul, da sm tle.

pa glih sm tale vikend spet gledo trainspotting. a si v edinburghu? pa v ozu sm spoznal enga modela k zgleda tko kot model iz filma - pozabo zdej ime on fighter z brki. pa zavijo je isto.....res kot dvojcka...hehehehe.....

in kako dolgo si ze gor? bos kr ostal?No, jest sm tko prblizbn na sred poti med edinburghom in glasgowom. Edi je itak naloudan z drogo .. ceprav veliko manj nevarn kot glasgow (vecja verjetnost da te stihnejo tam kot v miamiju). Mimogrede, folk tle pije bl vodko. Viski je za pjance & turiste. Tle sem pribl. 3 leta .. verjetno bom ostal (ce bo sluzba laufala seveda) - vsaj dokler tamauga ne spravim do kruha (zdej je na srednji soli)

Jelengar
05.01.2006, 13:03
Ko se je Nizozemska "zbudila", jih je veliko porocalo o nizozemskem nacionalizmu, tako da je clovek zlahka dobil vtis, da so Dutchiji "tagrdi" v tej storiji...
So spregledali razloge za to al´ kako? :dontknow:
Ne poznam vseh podrobnosti. Se mi pa zdi malat Coklarje za tagrde - zelo krivicno. Zato, ker se podoben shmoren dogaja vsepovsod po svetu, skupni imenovalec pa so vedno fundamentalni militantni musliji. Ze pred leti so prikazali na TV zelo militantne pridige imamov v mosejah na Nizozemskem. Kar nekaj militantnih imamov so izganali iz dezele po tistem. To je bila svojevrstna streznitev. Kapljo cez rob pa je zvrnil zares zverinski umor reziserja Thea van Gogha pred dobrim letom, ki je tradicionalno tolerantne, mirne in pohlevne Coklarje pognal v poziganje mosej. Ce mene vprasas, Coklarji niso niti slucajno gldi gldi. :dontknow:

Nincha II.
05.01.2006, 16:58
Ne poznam vseh podrobnosti. Se mi pa zdi malat Coklarje za tagrde - zelo krivicno. Zato, ker se podoben shmoren dogaja vsepovsod po svetu, skupni imenovalec pa so vedno fundamentalni militantni musliji. Ze pred leti so prikazali na TV zelo militantne pridige imamov v mosejah na Nizozemskem. Kar nekaj militantnih imamov so izganali iz dezele po tistem. To je bila svojevrstna streznitev. Kapljo cez rob pa je zvrnil zares zverinski umor reziserja Thea van Gogha pred dobrim letom, ki je tradicionalno tolerantne, mirne in pohlevne Coklarje pognal v poziganje mosej. Ce mene vprasas, Coklarji niso niti slucajno gldi gldi. :dontknow:

Ja, se strinjam.

Sej konc koncev so Nizozemci znani po svoji liberalnosti in napredni miselnosti dalec naokrog.
Zato mi je blo se tolk bolj cudno, ker se je to dogajalo prav na Nizozemskem. Vem, da so ubili politika Fortuyna in potem se T. Van Gogha in da se je potem zacela "stala"...
Zato pa bi rekla, da me se tok bolj skrbi za prihodnost, ker Nizozemcev ni tako lahko "razkajfat", pa je blo vseeno kar vroce tisti cas.

Sem pa bla tam lani poleti in moram rect, da mi je blo super :blush:

Jelengar
05.01.2006, 19:05
Ma ja, vse drzi kot pravis. Pima Furtuyna so spet vsi tujci papagajsko opisovali kot enega zarukanega populisticnega desnicarja, kar vsekakor ni bil. :nonono: No, vsaj ne tako enakoznacno kot so ga malali (ce mene vprasas). Oziroma povedano drugace, vsakega, ki zacne izstopati iz dolgocasne zasmrajene mlake zdrizastih politikov je na ta nacin se najlazje etiketirati (stigmatizirati). Ta clovek je imel ogromno bazo volivcev ravno v delavskem Rotterdamu kjer je najmanj 40% previlstva alohtonega. (alohton = nasprotje od avtohton) Njegovi privrzenci so bili zacuda tudi alohtonci. :veryevil:

slehernik
06.01.2006, 17:38
Se strinjam. Verjetno je Cimetu stara slovenscina zelo blizu in jo zato tako intenzivno uporablja. :sleepy:
No, tisto iz Krpana je bilo bolj za šalo. Sicer ni čudno, da je tudi Brdavs zmagoval nasprotnike, saj je bil tudi sam Bosenc... :wink:

Nincha II.
06.01.2006, 19:08
No, tisto iz Krpana je bilo bolj za šalo. Sicer ni čudno, da je tudi Brdavs zmagoval nasprotnike, saj je bil tudi sam Bosenc... :wink:

A Bosanc da je bil? Ne vem, sem pozabla, najbrz nisem bla cist v tej zgodbi, ko smo (so nam) jo brali... :sleepy:

Jelengar
06.01.2006, 22:57
Tale je dobra. http://www.delo.si/index.php?sv_path=41,396,110596
Angela Merkel :2thumbs: :2thumbs: :2thumbs: , pa komentar Anonimnega :2thumbs: :2thumbs: :2thumbs:
Deutschland :2thumbs: :2thumbs: :2thumbs:

Nincha II.
08.01.2006, 17:10
Tale je dobra. http://www.delo.si/index.php?sv_path=41,396,110596
Angela Merkel :2thumbs: :2thumbs: :2thumbs: , pa komentar Anonimnega :2thumbs: :2thumbs: :2thumbs:
Deutschland :2thumbs: :2thumbs: :2thumbs:

Ti, Jelengar...

Kaj bi pa naredil, ko bi ti zaceli tile ljudje obkrozat na vprasalnikih tisto kar je prav (torej, npr. "...da se zene ne pretepa" :wink: ), dobili drzavljanstvo in potem se vedno delali tako, kot so jih naucili doma?

kekez
08.01.2006, 18:00
A teroristov je le 0,7%, ženske bi pa doma večina pretepala? :dontknow:
A pretepanje pa ni teror? :nonono:

Nincha II.
08.01.2006, 18:15
A teroristov je le 0,7%, ženske bi pa doma večina pretepala? :dontknow:
A pretepanje pa ni teror? :nonono:

Replika na kaj tocno je bla tale objava...? :dontknow:

kekez
08.01.2006, 18:36
Najbrž na članek, ki se skriva za linkom :wink:
Piše, da raziskave kažejo, da je le 0,7% muslimanov ekstremistov.
Po drugi strani pa se jim očitno ne zdi prav, da doma ne smejo pretepati "neposlušnih" žena, oz. se o tej temi nočejo izjasniti.

Za moje pojme je tudi nasilje doma teror in ekstremizem.

Nincha II.
08.01.2006, 18:57
Najbrž na članek, ki se skriva za linkom :wink:
Piše, da raziskave kažejo, da je le 0,7% muslimanov ekstremistov.
Po drugi strani pa se jim očitno ne zdi prav, da doma ne smejo pretepati "neposlušnih" žena, oz. se o tej temi nočejo izjasniti.

Za moje pojme je tudi nasilje doma teror in ekstremizem.

Aja, to si mislu. Oprost za dolgo lajtungo :big:

Ekstremisti...
Kako so v tej raziskavi sploh definirali "muslimane ekstremiste" mene bolj zanima?
Sicer pa "uspesno resevanje" tega vprasalnika prav nic ne pomeni o tvojem obnasanju. Obkrozit je lahko, delat tako, kot si obkrozil pa ne vedno. Sploh, ce prihajas iz kulture, kjer so te tako vzgojili in ti dali drugacne vrednote od teh, ki so v drzavi, kamor si se odselil.

Je pa tudi to res, da ni nujno, da so teroristi nevarni le drzavi, v kateri zivijo...
Se mi v primerjavi z Al-Kaido zdijo "teroristi za domacimi stirimi zidovi" precej vecja groznja, pa tut veliko vec jih je...
Problem jih je odkrit, pa noben si nic ne upa naredit. :disapp:

Jelengar
09.01.2006, 03:07
Ti, Jelengar...

Kaj bi pa naredil, ko bi ti zaceli tile ljudje obkrozat na vprasalnikih tisto kar je prav (torej, npr. "...da se zene ne pretepa" :wink: ), dobili drzavljanstvo in potem se vedno delali tako, kot so jih naucili doma?

Zakoni morajo veljati za vse enako! Nespostovanje zakonov pa je treba sankcionirati, a ne? :dontknow:

Nincha II.
11.01.2006, 09:25
Zakoni morajo veljati za vse enako! Nespostovanje zakonov pa je treba sankcionirati, a ne? :dontknow:

Zakoni bi morali veljati za vse enako, pa ne.
Nespostovanje zakonov bi bilo treba ze sedaj sankcionirati, pa se to ne zgodi vedno.
Zato ne verjamem, da bi Nemci kaj blazno veliko dosegli s tem vprasalnikom.
Naj pa se povem, da v tukajsnjih medijih do sedaj se nisem zasledila kakrsnegakoli clanka na to temo v podanem linku. :dontknow:

Nincha II.
12.01.2006, 08:46
Naj pa se povem, da v tukajsnjih medijih do sedaj se nisem zasledila kakrsnegakoli clanka na to temo v podanem linku. :dontknow:

OK, rekla sem buco - vceraj sem kupila novo izdajo Der Spiegla in v njem je bil celostranski prispevek o tej tematiki. Delo je naredilo cisto spodoben prispevek, tko da tiste moje zgornje vrstice ne drzijo.

Mogoce je zanimivo se to (cesar ni v delovem prispevku, je pa v Der Spieglu), da so za mnenje o tem vprasalniku v Baden-Württembergu vprasali tudi predsednika judovske skupnosti v Nemciji, Paula Spiegla in tudi on je pritrdil, da bi bil tak vprasalnik kontraproduktiven. Tudi do sedaj so imel v tej nemski zvezni dezeli dokaj stroga merila za pridobitev drzavljanstva - preverjali so ze prej znanje jezika in osnovne nemske zakone. Pa ni bilo zadosti, dobili so ukaz, da morajo postavljati taka vprasanja, s katerimi bi lahko zaslutili "notranjo usmerjenost" prosilca za drzavljanstvo. Bivsi zvezni ustavni sodnik Ernst G. Mahrenholz se s takimi metodami ne strinja in pravi, da bi morale bolj ustrezati evropskim anti-diskriminacijskim standardom.

V Spieglovem clanku sem tudi dobila odgovor na svoje vprasanje, kako bi postopali s krsilci, ki bi "pravilno" izpolnili vprasalnik, v resnicnem zivljenju po pridobitvi drzavljanstva pa bi delali drugace...
Odg. : Tudi po pridobitvi drzavljanstva je se leta mogoc odvzem drzavljanstva tistim, za katere se izkaze, da so postopali drugace od obkrozenega.

matt
12.01.2006, 10:08
Matr babnce .. zdej bojo tipi se bl zatirani .. prej je blo tko, da ce je prsla na sodisce s sljivo, je tip letu na cesto (s kufrom) pa se placvat je moral .. Po ta novem ga bojo pa deportiral! Se prav, ce bo mujotu baba najedala, pa mu piskre v glavo metala, bo moral lepo z repkom migat pa cakat da jo mine .. drgac pa enosmerna v istambul .. mislm svasta.

Khm, Nincha2, der spiegel, lepo te prosm, nooo .. tako komunajzarsko trobilo!

Nincha II.
12.01.2006, 11:50
Matr babnce .. zdej bojo tipi se bl zatirani .. prej je blo tko, da ce je prsla na sodisce s sljivo, je tip letu na cesto (s kufrom) pa se placvat je moral .. Po ta novem ga bojo pa deportiral! Se prav, ce bo mujotu baba najedala, pa mu piskre v glavo metala, bo moral lepo z repkom migat pa cakat da jo mine .. drgac pa enosmerna v istambul .. mislm svasta.

Khm, Nincha2, der spiegel, lepo te prosm, nooo .. tako komunajzarsko trobilo!

Kaj, Matko, a misls, da bojo ta vprasalnik sam "decom" dal za izpolnjevat?
Mislim, da ga bodo delezne tut "babnce", tko da tut njo lahko sterajo nazaj, od kjer je prsla, ce bo tiranijo zganjala. Enakopravnost se rece temu :big:

Kok vas pa babnce zatiramo in kok oh in sploh ste bogi, pa ne bi na tem mestu - lahko odpres novo temo v sklopu "Ljubezen in spolnost", ce bi se rad mal potozil :veryevil:

Pa sej Der Spiegel ne pise samo o politiki, sej ti to ves menda... :dontknow:
Kok je to "komunajzarsko trobilo", se pa ne obremenjujem, ker prebiram tut se kaj drugega. Ne da se mi non-stop jajcat s temi "komunajzarji" in zganjat lova na carovnice, to je v Sloveniji bl aktualna tema in to prepuscam tistim, ki imajo (imate?) veselje do tega.