Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Vesolje...kje

Štrudl
25.09.2005, 13:46
Kje se po vašem nahaja vesolje, torej naše vesolje, torej kam pridemo ko se naše vesolje konča...oziroma, kje je vesolje pozicionirano...seveda velja samo za tiste, ki veste, da vesolje ni neskončno...:)

BMD
25.09.2005, 15:43
To se tudi jaz že ful dolg sprašujem, kje je konec vesolja, kaj je za koncem, za koncem konca itd. Ker neskončno pač ne more biti.:clapping::clapping::clapping:

Tace, si vis vivere in pace!

Bober
25.09.2005, 16:08
lepo štrudl, sm mislu da vsi milijo da je neskončno vesolje.

po vsem kar sem razmiščju pa sem prišel do zaključka, ki hm.. sem ga že objavu nekje na forumu enkrat, v bistvu, da vesolja sploh ni, oz. je, vendar je njegova velikost=0. isto Zemlja, Sonce, rastline, živali, vsi mi ...
zdj se sam še sprašujem kaj je to nič

13 est numéro mystérieux.

kekez
25.09.2005, 16:47
A ni filozofija v drugem sklopu?

Še odgovor na vprašanje:
Za koncem vesolja je spet začetek. Podobno kot pri površini zemlje.
Vesolje je pač ukrivljen prostor v 4. dimenziji podobno kot površina zemlje v 3.

Štrudl
25.09.2005, 20:17
seveda je za koncem vesolja spet začetek, spet enega drugega lai pa tud našega,...vendar pa se postavi vpr. kje se vse to sploh dogaja...nekej pač mora biti vse skupaj...

...teorija o niču je kar primerna...vse je nič, amapak spet mora biti nekaj še okrog ničle.....no..ne vem...:)

kekez
25.09.2005, 20:42
quote:Originalna objava Štrudl

seveda je za koncem vesolja spet začetek, spet enega drugega lai pa tud našega,...vendar pa se postavi vpr. kje se vse to sploh dogaja...nekej pač mora biti vse skupaj...

...teorija o niču je kar primerna...vse je nič, amapak spet mora biti nekaj še okrog ničle.....no..ne vem...:)

Ni nujno, da je res nekje.
Mogoče in tudi verjetno je, da prostor izven našega vesolja sploh ni definiran (ni nujno, da sploh obstaja).

Štrudl
25.09.2005, 20:52
quote:Originalna objava kekez

Ni nujno, da je res nekje.
Mogoče in tudi verjetno je, da prostor izven našega vesolja sploh ni definiran (ni nujno, da sploh obstaja).

da en obstaja, in kako naj bi potem to izgledalo...oziroma kako je potem prišlo do nastanka vesolja...bistveno vprašanje je seveda kje je prišlo do nastanka, če ni bilo nikjer nič :)

Unlimited
25.09.2005, 20:55

Kje se po vašem nahaja vesolje, torej naše vesolje, torej kam pridemo ko se naše vesolje konča...oziroma, kje je vesolje pozicionirano...seveda velja samo za tiste, ki veste, da vesolje ni neskončno...:)
Vesolje je v kotu ene temne košare. Tam kjer se konča vesolje, pa je že bolj mehko postlano in manj zamaka...

_____

Dovoljeno je nepooblaščeno presnemavati in objavljati!

Teo
25.09.2005, 20:55
D'ooh! A ni noben gledu Man In Black?? tm je vse razloženo:approve::D

kekez
25.09.2005, 21:15

da en obstaja, in kako naj bi potem to izgledalo...

Čisto neumestno vprašanje. Če nekaj ne obstaja, niti ne izgleda. ;):D
Podobno kot bi vprašal, kako izgleda rešitev take enačbe, ki nima rešitve.

Štrudl
25.09.2005, 21:16
ja no itak...haha,,,eh sej...ni konca :D

pk
25.09.2005, 21:39
Za koncem vesolja je spet začetek.

Sve počinje od početka, kao beži Jun od Maja, kao Subota od Petka:)

Don't worry, be happy !

Tanatie
25.09.2005, 22:48
glede na to da nic ze po definiciji ne more obstajat, verjetn na robu vesolja ni enga (magari nevidnega) zidu in tko pridemo do zakljucka da je vesolje neskoncno (in po velikosti in glede na cas)...ker iz nica ne more nastat nekaj...edina stvar ki pri tej teoriji ne klapa je ta da naj bi se vesolje vecalo...

-----------------------------------------
Come to the dark side! We have cookies...

kekez
25.09.2005, 22:59
quote:Originalna objava Tanatie

glede na to da nic ze po definiciji ne more obstajat, ...

Sicer gre tu za besedno igro, ampak tole definicijo bi pa vseeno rad slišal :angel:

Tale obstoj/neobstoj nič me spominja na en zelo znan softver velike multinacionalke.
Če hočemo vpisati datum z letom 0, javi napako, da leto nič ne obstaja (kar je načeloma prav). Če pa rečemo, naj izračuna razliko med 1.1.0001 in 31.12.-0001, pa "izračuna" 367 dni :hammer::hammer:

BMD
26.09.2005, 18:19
Ja ampak če ni konca,je vesolje neskončno, ker pa vesolje ni neskončno...:clown::clown::clown:

Tace, si vis vivere in pace!

pk
26.09.2005, 19:05
vakuum:veryevil::veryevil::veryevil:

Don't worry, be happy !

kekez
26.09.2005, 19:47
quote:Originalna objava BMD

Ja ampak če ni konca,je vesolje neskončno, ker pa vesolje ni neskončno...:clown::clown::clown:

To seveda ni res.
Krožnica npr. nima konca, pa ni neskončna.

quote:Originalna objava Twarlock

če nič ne obstaja...
kaj je v kubičnem metru vakuuma v katerem ni niti enga atoma? :veryevil:

Prostor!
Mogoče pa bi bilo, da ne bi bilo niti prostora. Potem ne bi bilo niti vakuma, niti dimenzij ... NIČ! :approve:

Tanatie
26.09.2005, 20:28
evo kekez tle se pa celo strinjam...razlika je med nic in vakumom...za vakum rabis en prostor kamor ga vtaknes...nic pa bi moral obstajati brez vsake omejitve, kar pa glede na to, da vesolje obstaja, ni mogoce...

pa od kje ti ideja da vesolje ni neskoncno? glih tok dokazov mas za to kot da bog obstaja...

kekez
26.09.2005, 21:43
Mogoče bi bilo slovnično bolj pravilno, da vakum iztakneš in ne vtakneš. :D

Glede drugega vprašanja.
V fiziki (in realnem svetu) ni neskončnih stvari. Enostavno, nekako ni logično, da bi se naredile, oz. jih logično gledano ni mogoče ustvariti.
Na tehničnih faksih je to po eni strani prav fino. Nastaviš sistem enačb in takoj eliminiraš vse rešitve, ki so nič, neskončne ali trivialne, ker niso v skladu z realnim svetom. Matematiki se morajo pa še naprej matrati :disapp::approve:.

Bober
26.09.2005, 21:46

quote:Originalna objava BMD

To seveda ni res.
Krožnica npr. nima konca, pa ni neskončna.

če nič ne obstaja...

Prostor!
Mogoče pa bi bilo, da ne bi bilo niti prostora. Potem ne bi bilo niti vakuma, niti dimenzij ... NIČ! :approve:

res je, obstaja pa prostor izven krožnice...:veryevil:

no to sm jes mislu, da ni niti prostora. sam kaj je nič:D

13 est numéro mystérieux.

Tanatie
26.09.2005, 22:07
sam to je point, sej ne ves...kaj pa ce so stvari ki so neskoncne in/ali vecne? sej vem da je nepredstavljivo ampak jst lazje dojamem da je vesolje neskoncno kot pa da se nekje konca, ker ce se konca, se ti odpre se cel kup enih vprasanj...kaj je pa za koncem? rajsi si reci da je neskoncno...al pa vsaj kompromis: na koncu je zacetek...

p.s.
ko smo ze pri slovnicni pravilnosti, napise se vakuum...

Štrudl
26.09.2005, 22:26
seveda je najlažja razlaga, da je vesolje neskončno...ampak ta razlaga je seveda za tiste osnovnošolce....je pa res zanimivo vprašanje....milslim...:)

kekez
26.09.2005, 22:29
quote:Originalna objava Bober

res je, obstaja pa prostor izven krožnice...:veryevil:

Ja obstaja v drugih dimenzijah v osnovni eni, ki jo definira ta krožnica, pa ne.
Krožnica ima namreč le eno dimenzijo (razsežnost) in zato le dolžino, površine ali volumna pa ne.

Obstaja podobnost.
Prostor ima tri dimenzije, v četrti (in nadaljnih) pa lahko obstaja tudi zadeva izven našega tridimenzionalnega prostora.

Matematično so te stvari zelo jasne in dobro raziskane. Priporočam malo pošpegati v kakšne osnove funkcionalne analize (teorija abstraktnih prostorov).

Mogwai
29.09.2005, 15:17
...
če nič ne obstaja...

[left]http://staregate.com/banners/sg.png (http://staregate.com)</div id="left">

Podtlak! :clown: Torej bi moralo vesolje "sk'p letet"! :blush: Čud'n, čud'n...:clown::nonono::angel:

Mogwai
29.09.2005, 15:55
quote:Originalna objava Navadni Nimda

Podtlak je samo "relativno na tisto, kjer je tlak".:D
Zato se pa Vesolje širi, ker hoče biti povsod!;)

A to zato ker je firbč'n? :clown::shy::blush:

Pikado
29.09.2005, 16:17
Kaj pa neskončnost v obratni smeri...ali obstaja najmanši možni delec in kako veš da manjši ne more obstajat...in če obstaja najmanši delec, kako bi le ta, seveda teoretično, vidno zaznaval, recimo naš zemljo...

http://img227.exs.cx/img227/659/sun2t3vj.gif
To LoL or not to LoL

Štrudl
29.09.2005, 16:32
ssamo eno vpršanje...pač kakorkoli že je, kje je vesolje, to je vse, pa če je nič, oziorma gre v nič, ali obratno, kakorkoli že...nekje skor mora biti :)

marmar
29.09.2005, 17:48
Neskončnost vesolja (prostora) je samo polovica vprašanja. Kaj pa neskončnost časa (večnost)?

O tem je znanih "neskončno" teorij. Ena od njih je, da se prostor in čas združita in da ne gre za dve ločeni stvari. Ena od Einsteinovih teorij je, da vsi trenutki časa bivajo istočasno, vendar na različnih nivojih. Potem so teorije o različnih dimenzijah, četrti, peti, šesti itd. Tega si niti približno ne znamo predstavljati, saj si še za četrto dimenzijo pomagamo s časom, kar pa je zelo vprašljivo.

Ko je že bil govor o vakuumu. Vakuum še zdaleč ni NIČ. V vakuumu so zelo živahne dejavnosti. Neprestano se pojavljajo subatomski delci materije in antimaterije in seveda tudi takoj izginejo. O vsem tem lahko na internetu dobiš obširne razlage, veliko v slovenščini, če znaš angleško pa sploh.

castor
30.09.2005, 06:51

Mah, mislim, da smo mi le del vesoljnega Trumanovega Showa. Ko prideš do konca je loputa, kjer splezaš ven iz tega "neskončnega" vesolja...

pk
30.09.2005, 12:27
quote:Originalna objava castor
...splezaš ven iz tega "neskončnega" vesolja...

direkt v drugo neskončno vesolje:clown:

Don't worry, be happy !

Pikado
30.09.2005, 18:06
Ah ta človek...komaj si zmoči noge v vesoljsko morje, pa si že misli da lahko ve vse o vseh oceanih...

http://img227.exs.cx/img227/659/sun2t3vj.gif
To LoL or not to LoL

Štrudl
30.09.2005, 18:29
samo je res zanimivo...edino vprašanje, ki me matra na tem svetu :cool:

_pravoslavec_
30.09.2005, 18:32
Hehe prav nasmejal sem se, ko sem vas bral. Škoda, da noben ni prešel na razlaganje v luči psihoanalize in predvsem (post)strukturalizma, problem konstrukcije realnosti binarnih opozicij, preko katere je človek edino zmožen konstruirat si realnost... V teh stvareh se namreč skriva odgovor zakaj je vesolje neskončno in kako je neskončno...

Tanatie
30.09.2005, 22:54
sam je ena izmed vecjih *** tole vprasanje...ce mas par elementov ki leta po luftu je ze dokazano da se da svasta narest, tud zivljenje konec koncev...sam ok kje so se narisal te prvi atomi? ce pravis da ni neskoncno, pol je moglo met nekje zacetek, in je moralo nastati iz nic, kar je pa nemogoce...

p.s.
adams pravi da ce ves ultimativno vprasanje in ultimativen odgovor, se vesolje v hipu razblini in ga nadomesti nekaj se bolj cudnega...pa pol je napisal se drugo teorijo po kateri se je to ze zgodilo...

Štrudl
01.10.2005, 08:18
saj potem ko enkrat začne nekaj po zraku letat, potem je logično da se da marsikaj narest :cool:3

samo...kje se je vse skupaj začelo...če ni bilo nikjer nič :D

neverending story, nanana :veryevil:

lunica
01.10.2005, 17:30
Zanimiva je teorija Velikega poka, kjer se na začetku od ničesar pojavi vse. Tako kot opisujejo v knjigah. Na začetku ni bilo ničesar, ni bilo ne prostora ne časa......

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~
Sem del Sonca, kot je oko del mene. To, da sem del Zemlje moje noge povsem dobro vedo in moja kri je del morja.

Štrudl
01.10.2005, 17:48
se pravi...zaključek je...

na začetku ni bilo popolnoma nič nič od nič...nankrat se je pa zaćelo dogajat :D

lunica
01.10.2005, 17:50

se pravi...zaključek je...

na začetku ni bilo popolnoma nič nič od nič...nankrat se je pa zaćelo dogajat :D

Točno tak!!:D

Sem del Sonca, kot je oko del mene. To, da sem del Zemlje moje noge povsem dobro vedo in moja kri je del morja.

Štrudl
01.10.2005, 17:52
ja, najtežje uganke ali vprašanja imajo vbedno zelo enostavna vprašanja...pa teb verjamemo lunca, si bližje ...no al pa ne :veryevil:

Bober
02.10.2005, 09:58
ne ni nastal iz nč, ker prej tut nč blo ni

z bigbangom je nastal tko čas kot prostor (pravjo tko), tko da naj ne bi blo prej tut nč-a ne, tut časa ne.

krneki no.
:clown:

bigbang je pa kako nastal? kako da je do njega prišlo sploh???

Nothing Else Matters.

lunica
02.10.2005, 14:12

ne ni nastal iz nč, ker prej tut nč blo ni

z bigbangom je nastal tko čas kot prostor (pravjo tko), tko da naj ne bi blo prej tut nč-a ne, tut časa ne.

krneki no.
:clown:

bigbang je pa kako nastal? kako da je do njega prišlo sploh???

Nothing Else Matters.

No, to se jaz sprašujem kako je prišlo do big banga ali velika poka po domače.

matt
02.10.2005, 14:48

Levo spodaj ... mejhn postran, odvisno od vlage.

Štrudl
02.10.2005, 14:53
levo...zadnč je en reku desno..zdaj se spet nč ne ve :nonono::D

najbolš da se en dan dobimo, seveda tisti, ki nas to zanima, naredimo par sendvičev, se usedemo v en avto al pa dva (odvisno kolk nas bo), pa gremo do konca vesolja pogledat, kaj je zdaj tam :blush:

aja, pa če ima kdo, naj vzame digitalca, pa ene par filmov :D

lunica
02.10.2005, 15:13

najbolš da se en dan dobimo, seveda tisti, ki nas to zanima, naredimo par sendvičev, se usedemo v en avto al pa dva (odvisno kolk nas bo), pa gremo do konca vesolja pogledat, kaj je zdaj tam :blush:

Zmnejeno!!!!:rolling::D:D

Bober
02.10.2005, 16:48
digitalc ni na filme:nonono:

Nothing Else Matters.

Tanatie
02.10.2005, 16:50
baje da je big bang (po pratchettu) ko se dve zelvi (ki seveda vsaka nosi na svojem hrbtu 4 slone, ki nosijo svet) srecata...in se data dol ozirama mata big bang...ce se sreca vec zelv rata gang bang...

Štrudl
02.10.2005, 16:52

digitalc ni na filme:nonono:

Nothing Else Matters.

:clapping:

mgolob
02.10.2005, 16:52

baje da je big bang (po pratchettu) ko se dve zelvi (ki seveda vsaka nosi na svojem hrbtu 4 slone, ki nosijo svet) srecata...in se data dol ozirama mata big bang...ce se sreca vec zelv rata gang bang...

:D:2thumbs:

Xtmprszntwlfd
02.10.2005, 17:13

Ne moremo definirati kje se vesolje nahaja saj prostor je vesolje v katerem se vse nahaja. (IMHO)

Mene sakkhet ur-seveh.

matt
02.10.2005, 18:00

Ja sevede, jest ga z druge strani gledam, to je to.

Drgac pa ... kksna curver posoda makaronove solate b se tud za sabo prlegla ... pa pingo sok v tetrapaku ne pozabt

mgolob
02.10.2005, 18:02
quote:Originalna objava matt

Ja sevede, jest ga z druge strani gledam, to je to.

Drgac pa ... kksna curver posoda makaronove solate b se tud za sabo prlegla ... pa pingo sok v tetrapaku ne pozabt
pingo sok je reku -- :rolling::rolling: --

Štrudl
02.10.2005, 18:46
pingo, pa še za vsakega po enega indijančka :veryevil:

pk
02.10.2005, 19:29

big bang... ni nujno napihovanje...
... ni nujno rečeno, da čas ni obstajal ...
"čas" ni nujno "čas" ...
...dalje sploh ni nujno, da je čas 4. dimenzija, ...
...gravitacija ni nujno atribut 3D prostora...
...ni nujno, da je vsa materija samo del 3D vesolja, ...
...potovanje skoz čas ne pomeni nujo nekaj kar bi pomenilo potovati skozi čas...
...potovati hitreje od svetlobe ne pomeni nujno kršiti terijo relativnosti...
& so on... ni nujno, da s kako takole postavko kršiš karkoli ... lahko nadgradiš...

Ni nujno, da sploh sem, lahko si samo mislim, da obstajam:rolling::rolling::rolling:

Don't worry, be happy !

Bober
02.10.2005, 19:31

big bang... napihovanje vesolja ni nujno napihovanje... lahko je samo drsenje galaxij skozi 3D prostor v direktni odvisnosti od globalnega zemljevida gravitacije, ki pa se verjetno spreminja.

big bang bi načeloma lahko pomenil interakcijo dveh višjih dimenzij (razpoka v meddimenzionalnem "zidu")... pri čemer je bla posledica nastanek nove dimenzije (v samem meddimenzionalnem "zidu") + materije. ni nujno rečeno, da čas ni obstajal pred nastankom tega vesolja. lahko, da pred nastankom vesolja ne, da tu ni blo ničesar ampak ni bilo ničesar na tem "nivoju" oz. tega nivoja (dimenzije) sploh ni bilo. Nikakor pa to ne pomeni, da pred nastankom tega vesolja sploh ni bilo ničesar nikjer.

3D je lahko samo atribut materije - spremeniš neko lastnost in hopla...

časovne koordinate so lahko samo koordinate v prostoru...

"čas" ni nujno "čas" ampak prostor.

4. dimenzija recimo ni dobesedno nadgradnja 3. s "časom" ampak nadgradnja s prostorom...

dalje sploh ni nujno, da je čas 4. dimenzija, lahko je nekaj kar se razteza skozi vse dimenzije in je 4. dimenzija preprosto prostorska nadgradnja 3. ne pa čas kot tak.

gravitacija ni nujno atribut 3D prostora pravtako se lahko razteza skozi vse dimenzije.

ni nujno, da je vsa materija samo del 3D vesolja, lahko obstaja tudi materija, ki je sočasno del višje dimenzije.

potovanje skoz čas ne pomeni nujo nekaj kar bi pomenilo potovati skozi čas... za prebivalca višje dimeznije bi to lahko pomenilo potovanje skozi prostor...

potovati hitreje od svetlobe ne pomeni nujno kršiti terijo relativnosti... na enem koncu skočiš v 4D in iz nje prideš ven na drugi točki v 3D... za opazovalca v 3D si potoval trenutno in hitreje od svetlobe... zase si potoval v 4D in zato porabil sicer nekaj trenutkov a iz svojega zornega kota nisi potoval hitreje od svetlobe, samo pomaknil si se skozi 4D nazaj v 3D. teorija relativnosti s tem ostane taka kot je.

& so on... ni nujno, da s kako takole postavko kršiš karkoli kar pravi tradicionalna fizika... lahko nadgradiš...

[left]http://staregate.com/banners/sg.png (http://staregate.com)</div id="left">

Whenever I find my self in the warmth of your arms,
I realise I found that perfect moment...

aaaaa
to bi blo pa že bl logično.

čeprav sm od enga forumaša kle slišu (bral), da naj bi vse, prostor, dimenzije tko, čas in vse nastal z velikim pokom.:hammer:

Nothing Else Matters.

lunica
03.10.2005, 15:38
Očitno je, da bi moral Einstein še malo živet. Mogoče bi nam pa on razložil bolj razumljivo teorijo nastanka vesolja.

Štrudl
03.10.2005, 16:32
ne bio pomagalo, ker človek ne ve...pa če je še tako pameten

pk
03.10.2005, 16:34
sej je Twarova čist razumljiva:rolling:

Don't worry, be happy !

Štrudl
03.10.2005, 16:37
quote:Originalna objava pk

sej je Twarova čist razumljiva:rolling:

Don't worry, be happy !

:cool:

simpl kot pasulj na deževen dan :D

Tanatie
03.10.2005, 20:02
twarlocku se vedno manjka zacetek...ok mogoce je nasel zacetek nasega vesolja, kaj pa zacetek prejsnjega v tisti drugi dimenziji ki je pocila?

Štrudl
04.10.2005, 08:32
ja, manjka nam samo začetek, drguo imamo že vse...

tud pri kršansko usmerjneih

če je Bog ustvaril vse skup...kdo ej ustvaril Boga...oče Bog...ali kako :cool:

lunica
04.10.2005, 15:26

Vprašaj ga. (Boga mislim) :veryevil:

Štrudl
04.10.2005, 16:31
quote:Originalna objava lunica

a maš tanovo telefonsko, staro mam pa ne obstaja več :disapp: :D

mgolob
04.10.2005, 16:48

quote:Originalna objava lunica

a maš tanovo telefonsko, staro mam pa ne obstaja več :disapp: :D
nima vec noberne -- zdej samo se email-a ...;)

tanca
04.10.2005, 20:18
samo neskončno izmenjevane reda in kaosa -- niča in vsega...:)

MP3CE
05.10.2005, 20:52

glede na to da nic ze po definiciji ne more obstajat, verjetn na robu vesolja ni enga (magari nevidnega) zidu in tko pridemo do zakljucka da je vesolje neskoncno (in po velikosti in glede na cas)...ker iz nica ne more nastat nekaj...edina stvar ki pri tej teoriji ne klapa je ta da naj bi se vesolje vecalo...

če nič ne obstaja...

Neskončno atomov, ki obstajajo le kratek čas...

Juhej, pa slovenska zaplankanost... pa da vsem sosedom crknejo vse krave

Kaos
05.10.2005, 23:52

kaj vam ne znese d'začetka nikol ni blo in da konca nikol nebo?
(...)

a niste bral nič napisanga po letu 1973?

("naše") vesolje ma začetek. takrat se je začel tud čas. vprašanje, kaj je bilo 'prej' je lih tolk smiselno, kot vprašanje kaj je na zemlji južneje od južnega tečaja (da uporabim danes že staro in znucano analogijo).

LJUBEZEN JE KAOS! www.kaos.si

paradox
06.10.2005, 02:05

Za moje pojme je, zaenkrat, nastanek tega al' pa ker kol druzga vesolja lih tok nepomembno vprašanje kakor npr.: kdo je dedku mrazu dedek mraz?

:rolling::rolling:...tega pa se nisem slisala:cool:

Kaos
06.10.2005, 08:53
quote:Originalna objava Navadni Nimda

Kaos, dej popravi me, ker sem bolj ta butaste sorte, ampak a ni glih to povedal Twarlock?:dontknow:

a ni twar reku, da začetka ni blo?
kaj vam ne znese d'začetka nikol ni blo in da konca nikol nebo?

a ni twar prašu, kaj je blo prej?
Tud' če je bog ustvaru... kako je pa ta nastal...

:question:

LJUBEZEN JE KAOS! www.kaos.si

lunica
07.10.2005, 16:31
Tako kot mi

kekez
09.10.2005, 19:57
Ko bodo tudi fiziki odkrili rekurzijo, bodo stvari bolj jasne :angel:

vilivolcini
15.10.2005, 09:47
vesolje je kot vesolje no vesolje=kozmos
vesolje je vesolje,ima okus po vesolju,je velik kot vesolje
ima težo kot vesolje

vam je zdej kej bol jasno?

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~
prosimo počakajte,v pričakovanu odgovora...loading...program je nared...visual basic
loading...se opravičujemo , ker je sredi dela program crknu...loading...nothing...

Ana Borut
15.10.2005, 09:54

če nič ne obstaja...

nevmesno, spominja me na prazno glavo...Ana ;)

PER ASPERA AD ASTRA

Ana Borut
15.10.2005, 10:26
nisem preveč načitana , pa tud nobene visoke izobrazbe nimam, pa se mi zdi ,da mi je marsikaj ,bolj jasno kot drugim , žal ,če imaš "dobrega učitelja", ki ti zna dokaj enostavno razložit stvari ,ki so ti nerazumljive...ma brez veze, tako ali tako ,a je sploh važn ,kaj jest vem...? pa vkaj verjamem in...mejte se...
LP Ana :kmet: (zakaj pa obstajajo knjige??? )

PER ASPERA AD ASTRA

CJamie
03.03.2006, 18:36
A ni filozofija v drugem sklopu?

Še odgovor na vprašanje:
Za koncem vesolja je spet začetek. Podobno kot pri površini zemlje.
Vesolje je pač ukrivljen prostor v 4. dimenziji podobno kot površina zemlje v 3.

4 dimenzija je čas

anarchy
04.03.2006, 11:32
Saj nihce ne ve, kje je vesolje inkako lahko spoh obstaja, ali je neke vrste matrix ali kaj, toda nekje mora bostajati in nekdo ga je mogu narediti.

warlord
04.03.2006, 14:17
(nisem bral dlje od 2. strani ...)
Za moje pojme:
vsaka stvar, ki obstaja (oz. je definirana), je definirana v nekem kontekstu (ce ni aksiom). "Nested causality" bi to poimenoval. Analogija je lahko racunalniska simulacija. Elementi (predmeti, (classi)) v njej obstajajo vgnezdeni v prostor (in cas) v simulaciji, ta pa obstaja kot posledica samega obstoja simulacije (ki je za "bitja" v simulaciji aksiomatski, in ga ne morejo preverit dlje kot do tocke, ki jim jo omogoca njihva merilna sposobnost). Vsakrsno razmiljsanje naprej od te tocke je hipoteza, ki ni preverljiva, ker se iz neke tocke v drevesu gnezdenih struktur da izvajati meritve le na podstrukture in ne na nadsturkture; in nepotrjena hipoteza je pac vera. Ce nadaljujem analogijo, za bitja v simulaciji simulacija pac obstaja in vse izven nje je cista spekulacija. Obstoj simulacije je zanje "root event" in dlje od njega ne morejo nic dokazati. Za programerja te simulacije obstoj simulacije ni vec root event in sama simulacija je "gnezdena struktura" v "dogodkovnem prostoru" programerja.
Moj odgovor originalnemu posterju te teme: prostor v simulaciji je lahko N-dimenzionalen in nima s prostorom izven simulacije nic skupnega, cetudi dejansko obstaja "v" njem. Limita prostora v simulaciji je poljubno definirana (zaprt, linearen, odprt prostor) ampak v konekstu zunanjega "prostora" je simulacijski prostor velik 0, zunanji "prostor" pa z mehanizmi v sami simulaciji ni dokazljiv / merljiv - torej spekulacija, hipoteza, vera. Podobno je simulacijski cas "nested struktura" zunanjega casa, s to razliko, da ima zacetek in konec v kontekstu zunanjih dogodkov, lahko se vrti naprej ali nazaj s poljubno hitrostjo, v sami simulaciji pa izpred "zacetka" ni popisljiv oz. zanje ne obstaja. Za prebivalce simulacije njihov cas tudi ni direktno merljiv ampak indirektno po odzivih drugih struktur; efektivno je zanje locevanje med odzivnostjo struktur in "casom" irelevantno.
Po logiki drevesa gnezdenih struktur moras enkrat priti do "root" tocke, ki obstaja po aksiomu in ni merljiva ter se bo vedno izmikala kakrsnemu koli dokazu. Ali je zacetek prostora / casa root tocka ali pa ce ni, je v stvar okusa. Tisti, ki pravi da je, VERJAME tako, ker se mu vzrocnost obstoja izmika in je zanj "pac je" zadostno in konec sprasevanja, ker ni dokazov za obstoj "zunanjosti" in potem takem iz njegovega vidika ni potrebe po "zunanjosti". Enako tudi ni dokazov za neobstoj "zunanjosti" tako, da v keterokoli stran kovanca verjames je, kar se tice pregovarjanja, kdo ima prav) vseeno. Vere pac v root postavljajo "He" (ang.).

raksha
04.03.2006, 17:08
Ana jest mam sam OŠ, kar sem pa bil načitan sem pa tko al tko večno že pozabu... kr pač napišem je moj razmišljanje tko iz glave. pa ni point v tem kar "veš" itaq tkorekoč nč ne vemo - sam mislmo d'vemo - kdor vrjame d've se pa moti že s tem, kaj šele pr ostalem... point je v tem d'mal zadovoljiš firbec, da razmišljaš o čem kar ni lih vsakdanja stvar - d'mal zaposliš možgane k'ponavad laufajo v krogu okol navadnih vsakdanjih stvari (kot bi spali). drgač pa je moj mnenje d'se preveč ozirate v nebo in stvari izven vas... v vas je tolk velik... sam skoz lajf so vas prepričal d'ni not nč, zdej pa še sami temu vrjamete... Najtežja stvar od vseh: "odnaučit" se "kr znaš in veš" in korajžno začet z nečim drugim - drugačnim... stopt na drugačno pot kot je tista, kjer hodjo vsi... ;)

Whenever I find my self in the warmth of your arms,
I realise I found that perfect moment...

:2thumbs:

sicer se jaz ne obremenjujem s takimi vprašanji,a sem vseeno nekoč o tem že razmišljala..moje mnenje:jaz se čist zadovoljim z razlago,da je vse skupaj le iluzija,plod našega prepričanja in podedovane miselnosti...ter živim veselo naprej.:big:

Snowblind
07.03.2006, 20:57
dimenzije so način ki smo si ga izmislili da lahko vsaj probamo razumeti
dimenzije=iluzije
:big:

Snowblind
07.03.2006, 20:58
aja preberte si
A Brief History Of Time
S.Hawking
briljantna knjiga

KRUNCHY
09.03.2006, 13:52
vesolje je ena kugla s katero se žogata dva velikana.

Arnulf
27.03.2006, 12:21
vesolje je ena kugla s katero se žogata dva velikana.

Upam, da se ne špilata kje okoli kakšnih kaktusov...

Drugač pa se mi zdi Warlord-ova teorija razumljiva in do neke mere smiselna. Lahko, da smo vsi mi in vse naše vesolje samo neka simulacija v računalniku nekega tipa, ki je lahko tudi sam simulacija v računalniku nekega tretjega tipa...............in tako naprej...................