Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : DJ-ji

Madbringer
26.09.2005, 23:01
Skratka poskušal bom biti čimbolj strpen, miren in predstaviti realno in ne a priori sovražno nastrojeno vprašanje.

Poleg tega, da je ta totalno škodljiva, na vseh področjih nesposobna, gluha, debilna golazen od ljudi še plačana, globoko spoštovana, neumno pričakovano obvezna me zanima kaj dejansko dela.

Nepristanski opazovalec, ki ni totalno gluh in ima toliko okusa, da ga neokus moti, ki bi v določenem klubu pri vsej svoji strpnosti in čepkih v ušesih (pri povprečju 130dB glasnosti) zdržal bi stvar videl takole: nek globoko zamišljen tip, v svoji trdnjavi stoji, miga z glavo kot golob med hojo non stop nekaj pritiska, obrača, si neko napravo daje na uho, občasno v mikrofon zakriči nek debilizem (še bolj kot konjederec, ki zavpije konju hijašimel). To je to. Drugega ni za opaziti, da bi delal, razen ko mu kolega pride kak nasvet/željo/nekajpač dati. Opazovalec drugega efekta ne opazi, ker je cele pol ure, ko to opazuje identični tuc tuc.

Sedaj me pa zanima. Kaj hudiča to bitje dejansko dela in zakaj je za to delo plačan, zakaj je za to delo tako spoštovan in zakaj mora imeti pri napisu svojega imena predpono DJ. A je to dejansko kak poklic ali kaj? Kakšna znanja mora tako bitje imeti (poleg znanja opice, da cd nekam zatlači in pritisne play)? Kakšno znanje tak človek ne sme imeti? Mogoče kake druge sposobnosti ali pomanjkljivosti (kaka huda telesna ali in morda duševna hiba)
Morda je to človek, ki je nekako dobil cd, ki preskakuje in želi cel večer ta preskakujoči cd uštimati, da ne bi preskakoval?

Bi prosil, če bi mi kdo, ki je bolj seznanjen s tem, orisal celotno sliko tega početja (namenoma nisem uporabil besede "delo", ker vsako početje pač še ni delo).

Hvala za morebitne odgovore in še pripis, da bom vse nestrpne in žaljive odgovore brezkompromisno brisal.

Še podvprašanje: ljudje, ki hodijo v take klube in lahko celo noč zdržijo ob tistem veliko preglasnem hrupu in ekstazično poskakujejo kot čreda primatov ob obrednem ognju. Kaj je narobe z njimi?! Pomanjkanje kisika ob porodu in sedaj po dolgih letih prizadetega življenja nostalgija po otroštvu? Kaka druga prizadetost? Gluhost? Namreč samo pomanjkanje okusa to ne more biti. Stvar je zares resna, namreč kar velika epidemija tega je nastala v zadnjih 25 letih.

In še nekaj...nisem mislil s tem, na neke izrecno ozke zadeve, kjer je stvar omejena na neko "zvrst", če lahko temu tako rečemo. To se dogaja vsepovsod. V lokalih, diskačih, na koncertih, avtobusih, vsepovsod... Dobro če je nek zbor debilov na neki tehno zabavi, še razumem, ampak da se to dogaja na npr. rock koncertih mi pa ni jasno.

__________________________________________________ ___________________
A MAN IS THE LESS LIKELY TO BECOME GREAT THE MORE HE IS DOMINATED BY REASON: FEW CAN ACHIEVE GREATNESS, AND NONE IN ART, IF THEY ARE NOT DOMINATED BY ILLUSION

Cvetlični deček
26.09.2005, 23:16
madbringer, priporočam ti, da ne hodiš več v Lipo [}:)], saj tisto niso pravi dji ampak bolj selektorji muzike. pravi dj mora ujeti tempo in še izbrati dobro nadaljevanje muzike, po možnosti glede na odziv publike. če greš kdaj na kak normalen drumnbass ali techno ali goatrance boš videl, da ti ljudje trdo delajo, da lahko mi plešemo na tistih ~100 bpm in ne opazimo razlike med komadi, ali pa nam je ta tako všečna, da ponorimo še bolj.

"Ecosystem failing. Need ride off this rock. Pick up at Long 14e3365, Lat 46n2425, Earth."
http://boinc.mundayweb.com/seti2/stats.php/userID:1602/.png

Madbringer
26.09.2005, 23:19
Hm...kot prvo, nisem bil (še, niti ne bom) v Lipi. Kot drugo, na vprašanje mi dejansko nisi odgovoril.

V bistvu bi moral pa jaz dodati še podvprašanje...bom uredil prvi post.

A MAN IS THE LESS LIKELY TO BECOME GREAT THE MORE HE IS DOMINATED BY REASON: FEW CAN ACHIEVE GREATNESS, AND NONE IN ART, IF THEY ARE NOT DOMINATED BY ILLUSION

Cvetlični deček
26.09.2005, 23:38
kot prvo, potrudi se, da tudi ti ne boš žaljiv, ker s svojim postanjem se meni zdiš.
kot drugo, na katero vprašanje ti nisem odgovoril? Če misliš na potrebna znanja DJov, se mi zdi, da sem ti. Če nočeš verjeti, potem si si sam kriv, res pa je, da si DJ lahko da pred ime vsakdo.

Na podvprašanje pa naj ti odgovorim z magično besedo "ples". Tudi primitivna bitja zapadejo v trans ob določenih ritmih, in zakaj bi bilo drugače danes, tu, v klubu, kjer poleg temačnega vzdušja, alkohola ter drugih drog, vizualnih umetnin človeka v trans spravljajo tudi enakomerni ali sinkopirani ritmi. Pa še miganje slečenih telesc te spravlja v ekstazo.

"Ecosystem failing. Need ride off this rock. Pick up at Long 14e3365, Lat 46n2425, Earth."

Madbringer
26.09.2005, 23:59
Napisal sem kar se da prijazno in ne žaljivo kar sem lahko, ker če bi spustil vse zavore ne bi bilo več v merah dobrega okusa in bi se lahko kdo kaj pritoževal.

Hm, če si mi odgovoril, se opravičujem, ker nisem razumel...po drugi strani pa potemtakem mora biti stvar zelo enostavna, tako da bi to lahko bil kdorkoli bi želel...no in to stvari doda še bolj slabšalni priokus, kot sem ga že sam želel pristavit in je v nasprotju z priznanostjo tega početja.

Še vseeno me bolj obširno zanima...ampak to pričakujem, da bo vedel odgovorit kdo, ki ne hodi na take zadeve, ker kdor hodi tja itak na to ne more odgovoriti.

Cvetlični deček
27.09.2005, 00:01
verjetno je to res nekaj takega, kot cerkev, ja :D kdor veruje, je težko objektiven :shy:

tolstoyed
27.09.2005, 10:45
posploševati je seveda neumno. tko kot pri vsaki stvari imas tudi tukaj dobre in slabe dj-e. dobri so tisti ki znajo zacutit kaj publika hoce slabi pa tisti ki vrtijo kar je tisti trenutek trend in se ne ukvarjajo prevec z samo vsebino. kar zadeva 'delo' je pa tako - lahko le vrti plosce in se ne ubada prevec z lovljenjem ritma, lahko pa se nekolk bolj potrudi in skladbe med sabo 'beatmatch-a', kar je spet dvorezen mec saj takrat ponavadi set lahko zapade v nek tak dolgocasen tok. osebno imam rajsi vsebino kot perfektno izvedbo kar se tice lovljenja ritma. vecina dj-ev dela tudi napako pri stopnjevanju intenzivnosti seta, saj ze kamlu zacnejo vrteti udarne skladbe in se publika iztroši.
torej najslabsi so tisti dj-i brez domislljije in poznavanja glasbe (in njene zgodovine), ki se obadajo samo s tem da bo set brezhiben v tehnicnem smislu. ce te bolj podrobno zanima sama tehnika pa lahko tudi o tem kaksno napisem.

kar se občinstva tiče pa je tukej spet več ciljnih skupin. verjetno ti tu mislis na 'rejverje', torej predvsem obiskovalce techno in house eventov - o njih tudi sam nimam najboljsega mnenja saj se zdi da je pri njih pomembno vse kaj drugega kot sama glasba. imas pa tudi alternativo temu in tam najdes ljudi ki dejansko pridejo poslusat glasbo, ce pa te ob tem prime da bi se plesal/norel pa je to samo dobro za sproščanje :)
ce nisi ravno ljubitelj glasbe je to verjetno tezko razumet.
mene bi pa naprimer zanimalo katere dj si ze slisal, oziroma katerih partijev si udelezil da se ti je tako zamerilo?

Daysleeper
27.09.2005, 12:36
A mi govorimo o ljudeh, ki pridejo v klub in vrtijo CD-je, ali o tistih, ki vsak komad posebej "sestavijo" s pomočjo vinilk ali samplov na lap topih?

Lejte, pesniki pa pisatnli majo doma za svoje rokopise skrbno urejene arhive, jst mam pa namst tega skdn za pokvarjen papir... No in tam notr sm zadnč staknu svojo ta prvo popevko, k sm jo biu kdaj napisou... Hjooj, koko zdavni, zdavni je že to blo - tko sem zdi, k dj blo hmal po stvarenju sveta, mal po tistem, kj bog reku: "Bodi luč.", poj pa elektrika crknla. Pesem se imenuje Ajatutu, ali po slovensko: Ajatutu...

mrjerry
27.09.2005, 18:10
Ce ne ves/vidis/slisis kaj pocnejo, to se ne pomeni, da je vse to kar delajo, brez veze. Tudi to, da so zabarikadirani v dj boothu, ni nujno res. So DJji, ki imajo blazen kontakt s publiko (David Morales, Chris Liebing, Roberto Q. Ingram...), so taksni, ki ustrezajo tvojemu opisu (recimo Dojaja), mnogo pa jih bolj ali manj nepremicno dela svoj job (Richie Hawtin, Toni Rios, Rush...). Odvisno je pac od pristopa posameznika. Isto bi se lahko vprasal, ali je za kitarista res nujno, da v raztrgani spodnji majici in preozkih hlacah ter presvican kot tarzan razgraja po odru. Ali enako s poljubnim drugim instrumentom.

To, kar bom povedal zdaj, je divja osnova DJjanja. Danes je stvar ze mocno napredovala, zato prosim, da tisti, ki mi zelite replyjati, vsaj preberete do konca.

Osnovni namen DJ-a je vrtenje glasbe in skrb za njen kontinuiran potek. Zato sta potrebna vsaj dva vira zvoka, za kar so se najbolj prakticni izkazali analogni gramofoni (iz vec razlogov) in dvokanalna mesalna miza, ki omogoca superponiranje zvokov z obeh virov (kar pac pomeni, da lahko vrtis z obeh virov hkrati in obenem prilagajas glasnost).

Dokler se vrti en sam komad, DJ nima kaj dosti za poceti. S prilagajanjem visoko-, srednje- in nizkopasovnih filtrov lahko prilagaja jakost posameznih frekvencnih obmocij, najveckrat zato, da zvok ustreza akusticnim lastnostim prostora, kjer se vrti. Ko pa je potrebno vkljuciti se drugi komad, pa je najprej treba ujeti ritem. To se naredi tako, da zvok z druge plosce predvajas samo na slusalke (ne pa v prostor), obenem pa premikas hitrostni drsnik na gramofonih, dokler pac ne zadanes ritma (izkusnje tukaj BLAZNO pomagajo). Nato je treba poskrbeti za tekoc prehod, ki se ga obicajno izvede tako, da se zadusi tisti del frekvenc, kjer se komada slabse ujemata. Razlicni glasbeni slogi imajo tukaj razlicna pravila, pri technu se najveckrat miksa na visoke tone (kar pomeni, da zadusis base).

V osnovi je to vse, kar je treba vedeti. Obracanje knofov, ki niso namenjeni zgoraj opisanim funkcijam, lahko sluzi trenutnemu poudarjanju posameznih delov komada (podobno, kot na koncertu kitarist podaljsa solo, ali pa pevec ne zapoje refrena, zato, da ga lahko zapoje mnozica), lahko pa to sploh niso gumbi z equalizerja, ampak z raznih analognih ali digitalnih efekt masin (nekako tako, kot vklapljanje distortiona ali vaha (upam, da sem prav napisal) pri elektricni kitari).

Povzemam: obracanje gumbov je namenjeno dvojemu: eksperimentiranju DJja, preden spusti komad v prostor (tega poslusalci ne slisijo) in popravljanju zvoka med vrtenjem (to se slisi, ni pa nujno, da bos vedno lahko povedal, kateri gumb je bil pravkar obrnjen).

Koliko pa so ti ljudje nesposobni, gluhi, debilni in golaznjeni, je pa pac prepusceno v presojo vsakemu posamezniku.

Madbringer
27.09.2005, 19:07
quote:Originalna objava tolstoyed

posploševati je seveda neumno.

Posplošitve pridejo z izkušnjami, ko se neka stvar venomer ponavlja, vedno enako, na različnih prostorih.

quote:
tko kot pri vsaki stvari imas tudi tukaj dobre in slabe dj-e.

Hm...bi prosil še za kako razlago, ker v naslednjih stavkih pride do zmede...

quote:
dobri so tisti ki znajo zacutit kaj publika hoce

Publika vedno hoče štanc in trenutne hite.

quote:
slabi pa tisti ki vrtijo kar je tisti trenutek trend in se ne ukvarjajo prevec z samo vsebino.

Isto torej kot dobri :tongue::D.

quote:
kar zadeva 'delo' je pa tako - lahko le vrti plosce in se ne ubada prevec z lovljenjem ritma, lahko pa se nekolk bolj potrudi in skladbe med sabo 'beatmatch-a', kar je spet dvorezen mec saj takrat ponavadi set lahko zapade v nek tak dolgocasen tok. osebno imam rajsi vsebino kot perfektno izvedbo kar se tice lovljenja ritma. vecina dj-ev dela tudi napako pri stopnjevanju intenzivnosti seta, saj ze kamlu zacnejo vrteti udarne skladbe in se publika iztroši.

Nekaj v pomislek...o vsakem komadu je bilo precej razmišljanja in peglanja in štimanja, itd...da je tak kot je. In to od ljudi, ki so si komad zamislili in naredili...vsako nadaljno packanje od DJja torej obvezno pokvari komad.
No, ampak okej, nekaj potrebnih stvari, ki jih mora dj obvladati si naštel.

quote:
torej najslabsi so tisti dj-i brez domislljije in poznavanja glasbe (in njene zgodovine),

Kaj ni to ravno najbolj nujna stvar za dj-ja? Da nima pojma o glasbi.

quote:
ki se obadajo samo s tem da bo set brezhiben v tehnicnem smislu. ce te bolj podrobno zanima sama tehnika pa lahko tudi o tem kaksno napisem.

Prosim. Je sicer spodaj mrjerry že nekaj napisal, pa me zanimajo še drugi načini in razlike...

quote:
kar se občinstva tiče pa je tukej spet več ciljnih skupin. verjetno ti tu mislis na 'rejverje', torej predvsem obiskovalce techno in house eventov - o njih tudi sam nimam najboljsega mnenja saj se zdi da je pri njih pomembno vse kaj drugega kot sama glasba. imas pa tudi alternativo temu in tam najdes ljudi ki dejansko pridejo poslusat glasbo, ce pa te ob tem prime da bi se plesal/norel pa je to samo dobro za sproščanje :)

Sploh nisem mislil ozko samo na rejvarje...mislil sem bolj širše...nasploh na ljudi, ki hodijo po diskačih plesat na karkoli pač že je not.

quote:
ce nisi ravno ljubitelj glasbe je to verjetno tezko razumet.

Vidiš, ravno v tem se pa najbolj ne strinjam. Če si ljubitelj glasbe, potem ne moreš tega razumeti.

quote:
mene bi pa naprimer zanimalo katere dj si ze slisal, oziroma katerih partijev si udelezil da se ti je tako zamerilo?

Nimam pojma o imenih...udeležil se nisem še nobenega partija, vendar sem se tekom okoliščin za kratek čas pojavil v takih luknjah...As, Bachus, Global, itd...

massive
27.09.2005, 19:13
madbringer nimam časa, samo dve besedi zate : JOHN PEEL.

nekateri z malce daljšo kilometrino na tem forumu vemo da si zelo ozek v svojem poznavanju glasbe, predvsem pa da si že večkrat napisal da elektronika zate ni glasba, zato je vsakršna debata s teboj o djjih brezpredmetna. lahko pa se pogovarjava o djjih ki vrtijo ne-elektronsko glasbo (karkoli to že pomeni), zgoraj je primer. v vsakem primeru hvala za odprto zanimivo temo, se še oglasim.

http://www.bbc.co.uk/radio1/alt/johnpeel/

Madbringer
27.09.2005, 19:25
Hvala za odgovor...bom še malo kompliciral...
quote:Originalna objava mrjerry

Ce ne ves/vidis/slisis kaj pocnejo, to se ne pomeni, da je vse to kar delajo, brez veze.

Vem, vidim, a ne slišim...in nisem gluh. Pa recimo da imaš prav, ni brez veze.

quote:
Tudi to, da so zabarikadirani v dj boothu, ni nujno res. So DJji, ki imajo blazen kontakt s publiko (David Morales, Chris Liebing, Roberto Q. Ingram...), so taksni, ki ustrezajo tvojemu opisu (recimo Dojaja), mnogo pa jih bolj ali manj nepremicno dela svoj job (Richie Hawtin, Toni Rios, Rush...). Odvisno je pac od pristopa posameznika. Isto bi se lahko vprasal, ali je za kitarista res nujno, da v raztrgani spodnji majici in preozkih hlacah ter presvican kot tarzan razgraja po odru. Ali enako s poljubnim drugim instrumentom.

To v bistvu ni prav nič pomembno, vsaj glede mojih vprašanj. Sam sem zgolj slabšalno opisal viden večinski pristop.

quote:
To, kar bom povedal zdaj, je divja osnova DJjanja. Danes je stvar ze mocno napredovala, zato prosim, da tisti, ki mi zelite replyjati, vsaj preberete do konca.

Osnovni namen DJ-a je vrtenje glasbe in skrb za njen kontinuiran potek. Zato sta potrebna vsaj dva vira zvoka, za kar so se najbolj prakticni izkazali analogni gramofoni (iz vec razlogov) in dvokanalna mesalna miza, ki omogoca superponiranje zvokov z obeh virov (kar pac pomeni, da lahko vrtis z obeh virov hkrati in obenem prilagajas glasnost).

Ok. Torej neprekinjeno predvajanje "glasbe".
Mogoče če bi še kaj napisal zakaj konkretno naj bi bili gramofoni najbolj praktični.

quote:
Dokler se vrti en sam komad, DJ nima kaj dosti za poceti.

Kaj torej dela ob 10minutnem komadu če nima kaj dosti za početi?

quote:
S prilagajanjem visoko-, srednje- in nizkopasovnih filtrov lahko prilagaja jakost posameznih frekvencnih obmocij, najveckrat zato, da zvok ustreza akusticnim lastnostim prostora, kjer se vrti.

No to je ena izmed velikih napak in nepoznavanja sistema, tehnike, glasbe... za prilagajanje akustiki prostora je (skoraj) vedno v sistemo grafični ekvalizer, ki se ga v bistvu nastavi in pusti pri miru...parametriki na mizi so pa bolj za barvanje...in to posameznih delov glasbe...za prilagajanje barve npr.vokalov,bobnov,basov,česarkoli že in ne nekega celega miksa, ki ga pa sicer vrti in hoče barvati...pa ok, naj bo, čeprav se v praksi s tem vedno pokvari (želena barva je že posneta, vsaka sprememba je torej na slabše) barvo vira, ki se ga predvaja.

quote:
Ko pa je potrebno vkljuciti se drugi komad, pa je najprej treba ujeti ritem.

Razlog za to? Vsak komad ima nek svoj tempo, zakaj torej ujemati in prilagajati, da je vse podobno? To je skregano z osnovno logiko glasbe.

quote:
To se naredi tako, da zvok z druge plosce predvajas samo na slusalke (ne pa v prostor), obenem pa premikas hitrostni drsnik na gramofonih, dokler pac ne zadanes ritma (izkusnje tukaj BLAZNO pomagajo). Nato je treba poskrbeti za tekoc prehod, ki se ga obicajno izvede tako, da se zadusi tisti del frekvenc, kjer se komada slabse ujemata. Razlicni glasbeni slogi imajo tukaj razlicna pravila, pri technu se najveckrat miksa na visoke tone (kar pomeni, da zadusis base).

Ok. Od tod torej vtikanje slušalke na uho...tukaj tudi v tem kontekstu razumem uporabo ton blende...
Kaj pa pri vrtenju cdjev in raznoraznih miljonkrat slišanih hitov? Zakaj predposlušanje?

quote:
V osnovi je to vse, kar je treba vedeti. Obracanje knofov, ki niso namenjeni zgoraj opisanim funkcijam, lahko sluzi trenutnemu poudarjanju posameznih delov komada (podobno, kot na koncertu kitarist podaljsa solo, ali pa pevec ne zapoje refrena, zato, da ga lahko zapoje mnozica), lahko pa to sploh niso gumbi z equalizerja, ampak z raznih analognih ali digitalnih efekt masin (nekako tako, kot vklapljanje distortiona ali vaha (upam, da sem prav napisal) pri elektricni kitari).

Povzemam: obracanje gumbov je namenjeno dvojemu: eksperimentiranju DJja, preden spusti komad v prostor (tega poslusalci ne slisijo) in popravljanju zvoka med vrtenjem (to se slisi, ni pa nujno, da bos vedno lahko povedal, kateri gumb je bil pravkar obrnjen).

No hvala za izčrpen odgovor in upam na še kaka pojasnila.

tolstoyed
27.09.2005, 19:28
aha, ok, zdej vidim na katere 'dj-e' ciljas. jaz teh ljudi ne poznam oziroma ne vem kaj pocnejo, zato bi se vzdrzal vseh nadaljnih komentarjev.

ko pa se bomo pogovarjali o djih ki si to ime zasluzijo se bom pa spet oglasil!

Madbringer
27.09.2005, 19:28
quote:Originalna objava massive

madbringer nimam časa, samo dve besedi zate : JOHN PEEL.

nekateri z malce daljšo kilometrino na tem forumu vemo da si zelo ozek v svojem poznavanju glasbe, predvsem pa da si že večkrat napisal da elektronika zate ni glasba, zato je vsakršna debata s teboj o djjih brezpredmetna. lahko pa se pogovarjava o djjih ki vrtijo ne-elektronsko glasbo (karkoli to že pomeni), zgoraj je primer. v vsakem primeru hvala za odprto zanimivo temo, se še oglasim.

http://www.bbc.co.uk/radio1/alt/johnpeel/

Pusti staro šolo...in določeni se verjetno obračajo v grobu...
sprašujem o sedanjih...

...ja in skorajda bolj se moja vprašanja nanašajo na vrtenje glasbe iz cdjev, ki je pač popularnah na zabavah...tako da vsekakor pričakujem tudi kak tvoj odgovor.

O ozkosti in dojemanju širine pa ne bi...

Madbringer
27.09.2005, 19:29
quote:Originalna objava Filistejka

A mi govorimo o ljudeh, ki pridejo v klub in vrtijo CD-je, ali o tistih, ki vsak komad posebej "sestavijo" s pomočjo vinilk ali samplov na lap topih?

O obojih...

...no in to me je napeljalo še na neko vprašanje...škodljivost katerih je večja.

Cvetlični deček
27.09.2005, 20:40
Se strinjam z duhom, da ne vidiš dlje od svojega nosu, saj se s tabo ne morem strinjati. Če si izpostavljen ljudem, ki si ne zaslužijo imena DJ, pač ne moreš soditi o delu DJ-ev in je bolje, da ne bluziš tjavendan. :hammer:

Zaenkrat odgovorim samo na tri tvoje traparije:
quote:Originalna objava Madbringer

posploševati je seveda neumno.

Posplošitve pridejo z izkušnjami, ko se neka stvar venomer ponavlja, vedno enako, na različnih prostorih.

Če si bil v treh ljubljanskih žurirnicah ne moreš vedeti, kaj je DJ. Mimogrede, sam še nisem bil v nobeni od omenjenih.

quote:
quote:
dobri so tisti ki znajo zacutit kaj publika hoce

Publika vedno hoče štanc in trenutne hite.

Niti slučajno. Velikokrat izvrstno zažgejo stari komadi, npr Out of Space (seveda remiksi, ali vzporedno vrtenje). Če hodiš tja, kjer se posluša Colonia, ti priporočam, da nehaš hoditi tja.

quote:
.o vsakem komadu je bilo precej razmišljanja in peglanja in štimanja, itd...da je tak kot je. In to od ljudi, ki so si komad zamislili in naredili...vsako nadaljno packanje od DJja torej obvezno pokvari komad.

Dober DJ lahko naredi dober komad še boljši, ali celo iz večih komadov še boljši komad. Ni original, je pa dober ali boljši.

Duh
27.09.2005, 20:44

Skratka poskušal bom biti čimbolj strpen, miren in predstaviti realno in ne a priori sovražno nastrojeno vprašanje.

... nesposobna, gluha, debilna golazen od ljudi še plačana, globoko spoštovana, ...

...Nepristanski opazovalec, ki ni totalno gluh

... Kakšna znanja mora tako bitje imeti (poleg znanja opice...(kaka huda telesna ali in morda duševna hiba)...

...Kaj je narobe z njimi?! Pomanjkanje kisika ob porodu...
...Kaka druga prizadetost? Gluhost?...

...Hvala za morebitne odgovore in še pripis, da bom vse nestrpne in žaljive odgovore brezkompromisno brisal...

saj ne vem kje naj začnem, pri kulturi, sptrpnosti, poznavanju glasbe al pri "širini"?

Glede na tvoj pripis, da boš vse nestrpne odgovore izbrical, lahko začneš brisat prvo pri svojih postih, ki so primer nestrpnosti...če tega ne bi napisal v svoj post, se jaz verjetno tud ne bi oglašal na način, kot sem...

že tvoj prvi post ni bil ne kulturen in ne strpen, kar dokazujejo tvoji citati v mojem odgovoru in iz tvojega posta lahko ugotovimo, da nisi sposoben pogledati dalje od svojega nosu al bi rajši to slišal še s svojimi lastni besedami?

Da boš mogoče razumel, kako to sliši ali razume "druga" stran se je očitno potrebno spustit na tvoj moderatorski nivo in uporabit tvoje besede, da boš razumel kako mnenje lahko imamo ostali o tebi in tvojem moderatorstvu v tej temi in še enkrat...sestavljeno izključno iz tvojih besed:

...nesposobna, gluha, debilna golazen od ljudi <s>še plačana</s>, globoko spoštovana...

...Kakšna znanja mora tako bitje imeti (poleg znanja opice...(kaka huda telesna ali in morda duševna hiba)...

Na koncu pa še enkrat preveri direktive, ki si jih dal in poglej, kje boš začel prvo brisat...Saj si ti moderator in imaš to moč!

...Hvala za morebitne odgovore in še pripis, da bom vse nestrpne in žaljive odgovore brezkompromisno brisal...

in na koncu...nisem dj...in moj favorite band ever so floydi...in na njih se tresem, kot meni paše..al migam z glavo ritjo, boki, ušesi ali čem drugim, me be briga, važno da uživam in s tem ne žalim nikogar drugega!!!

massive
27.09.2005, 22:57

Pusti staro šolo...in določeni se verjetno obračajo v grobu...
sprašujem o sedanjih...

...ja in skorajda bolj se moja vprašanja nanašajo na vrtenje glasbe iz cdjev, ki je pač popularnah na zabavah...tako da vsekakor pričakujem tudi kak tvoj odgovor.

O ozkosti in dojemanju širine pa ne bi...

v prvi vrsti je potrebno ločiti med djjem, ki na vaški veselici vrti trenutne hite in tistim ki v klubu izvede skrbno izdelan set glasbe.

takih radio-djjev kot je bil john peel je še malo morje. njihova naloga je da iščejo novo glasbo in jo predstavljajo poslušalcem. na ta način je npr. omenjeni dj odkril celo vrsto danes legendarnih bendov. v idealnem primeru vrtijo samo tisto kar je njim všeč, če je všeč tudi poslušalcem (oz. če poslušanost raste) je to znak da so dobri. v idealnem primeru, brez vmešavanja denarja, ob zadostni prisotnosti potencialne publike.

seveda te na nek način razumem, bil si v nekaj klubih, kjer so mogoče ravno takrat vrteli povprečni fatje in ni ti bilo všeč. čeprav mislim da je bistvo tvojega problema v tem da ti ta glasba že v osnovi ne leži in ga potem ni djja ki bi te lahko zadovoljil.

po drugi strani si bil mogoče še na kakem študentskem žuru, kjer je večina ljudi najbolj zadovoljnih če jim zavrti dj atomik harmonik pa še kakšno tajči za povrh. vendar tudi teh fantov ne gre obsojati kar tako. verjemi da so marsikdaj prisiljeni vrteti te komade, ker to hoče publika. publika pa je danes neizobražena predvsem zaradi medijev, ki vrtijo enovrstno glasbo in posledice so vidne tudi na teh zabavah. zavedati se je potrebno da povprečnemu obiskovalcu takih in drugačnih zabav glasba ne pomeni ravno vsega na svetu. posluša jo na avtobusu, v lokalih... in ni pripravljen narediti veliko da bi jo spoznaval. torej mu je všeč tisto kar sliši pogosto, pač navadil se je in to glasbo hoče potem tudi od djja. seveda govorim o slovenskih razmerah, malo potencialnih obiskovalcev, nismo v londonu.

mogoče poznaš maota o katerem smo že veliko govorili in velja za velikega poznavalca glasbe, ki se nekajkrat letno odloči tudi za djjanje. ko je imel na trnfestu folk rock večer je bil na koncu prisiljen zaradi zaplankanosti in pijanosti publike zavrteti še acdc.

še enkrat nazaj na tisto drugo vrsto djjev. zadnjič sem poslušal na tv set svena vaetha na rockpalastu letos. zdel se mi je precej dolgočasen. vendar poslušanje pred tvjem nemogoče primerjati z udeležbo na takih zabavah. sicer se tudi meni počasi z leti dozdeva, da je težko najti dober elektro žur. po mojem zato ker večina ljudi preferira komercialnejši tip elektronike z veliko beata (s tem ne mislim na deejay time:D) kakovostnejša elektronika pa redko privabi večje mase. tudi zato že od začetka novega tisočletja vlada v klubskem dogajanju precejšnje zatišje.

še nekaj odgovorov.

komadi so sicer dolgi deset minut, vendar je ta dolžina narejena izključno zaradi djjev oziroma miksanja. na začetku in koncu je prirejena miksanju. torej ni noben greh če dj komad skrajša, ravno nasprotno, mora ga in to je avtor tudi hotel.

z uporabo tonskih kontrol je mogoče vplivati na publiko saj komade po potrebi spreminjaš, jih narediš zanimivejše, jim dodaš svojo noto.

skratka ne obsojaj djjev. oni so po eni strani vez med ustvarjalcem in poslušalcem, ki je zaradi hitrosti današnjega življenja (beri ljudje nimajo časa cel dan iskat glasbe ki jim bo všeč, zato gredo v za to namenjene prostore, postaje itd., da bi jim jo predstavil nekdo, ki ta čas ima oziroma to dela) zaenkrat zelo pomembna.

Madbringer
27.09.2005, 23:19
quote:Originalna objava Cvetlični deček
Če si bil v treh ljubljanskih žurirnicah ne moreš vedeti, kaj je DJ. Mimogrede, sam še nisem bil v nobeni od omenjenih.

Saj dejansko ne vem. Pišem o dogodkih, ki sem jih videl. Tisti tam naj bi bili DJji, velecenjeni in plačani, zato o njih tudi pišem.

In nisem bil prostovoljno tam, no vsaj ne z namenom se zabavati...delovne obveznosti pač.

quote:
Niti slučajno. Velikokrat izvrstno zažgejo stari komadi, npr Out of Space (seveda remiksi, ali vzporedno vrtenje).

To sem opazil. Po eni strani je fajn, da vrtijo stare komade...konec koncev so večinoma boljši od novodobne konkurence...je pa žalostno, da ne morejo vrteti originalnega komada, ampak vedno z dodano štanco.

quote:
Če hodiš tja, kjer se posluša Colonia, ti priporočam, da nehaš hoditi tja.

Tega se pa ni za bati. Če bi lahko, bi prepovedal vrtenje le tega.

quote:
Dober DJ lahko naredi dober komad še boljši, ali celo iz večih komadov še boljši komad. Ni original, je pa dober ali boljši.

DJ ne dela komadov. Komade delajo glasbeniki. S tem ko DJ spremeni komad izvajalcu vzame vso verodostojnost, spoštovanje, znanje...skratka ukrade in pokvari... Taka stvar nikoli ne more biti boljša od originala. To je skregano z vso logiko. V popularnosti tega se zgolj kaže neokus poslušalcev.

Madbringer
27.09.2005, 23:27
quote:Originalna objava Duh
saj ne vem kje naj začnem, pri kulturi, sptrpnosti, poznavanju glasbe al pri "širini"?

Glede na tvoj pripis, da boš vse nestrpne odgovore izbrical, lahko začneš brisat prvo pri svojih postih, ki so primer nestrpnosti...če tega ne bi napisal v svoj post, se jaz verjetno tud ne bi oglašal na način, kot sem...

že tvoj prvi post ni bil ne kulturen in ne strpen, kar dokazujejo tvoji citati v mojem odgovoru in iz tvojega posta lahko ugotovimo, da nisi sposoben pogledati dalje od svojega nosu al bi rajši to slišal še s svojimi lastni besedami?

Da boš mogoče razumel, kako to sliši ali razume "druga" stran se je očitno potrebno spustit na tvoj moderatorski nivo in uporabit tvoje besede, da boš razumel kako mnenje lahko imamo ostali o tebi in tvojem moderatorstvu v tej temi in še enkrat...sestavljeno izključno iz tvojih besed:

...nesposobna, gluha, debilna golazen od ljudi <s>še plačana</s>, globoko spoštovana...

...Kakšna znanja mora tako bitje imeti (poleg znanja opice...(kaka huda telesna ali in morda duševna hiba)...

Na koncu pa še enkrat preveri direktive, ki si jih dal in poglej, kje boš začel prvo brisat...Saj si ti moderator in imaš to moč!

in na koncu...nisem dj...in moj favorite band ever so floydi...in na njih se tresem, kot meni paše..al migam z glavo ritjo, boki, ušesi ali čem drugim, me be briga, važno da uživam in s tem ne žalim nikogar drugega!!!

Naredil sem zgolj eno napako. Posplošil sem na vse...kar ne bi smel, ker vsi (najbrš) niso taki. V uvodnem postu sem kar se da nazorno in kar se da strpno izrazil svoje mnenje do tega "poklica", oziroma do določenih ljudi s tem "poklicem". Nisem pa na nikogar direkt se naslavljal...svoje mnenje pa vendar lahko izrazim kakor hočem. Razlika bi bila, če bi se na koga konkretno spravil, kot si se ti in še nekaj drugih...
...če si se pa našel v mojem (kar se da blago) žaljivem opisu ljudi na teh dogodkih je pa to tvoj problem.

In še to...nadvse vesel bi bil, če bi še kdo kdaj izrazil kako mnenje...kar se da točno in brez zavor...stvar ne bi bila brisana, dokler ne bi bila žaljiva konkretno na koga in to brez utemeljitev, pa če bi bilo mnenje še tako ekstremno. (Le zakaj se lahko ekstremni v pocukranosti non stop pojavljajo, v sovražnosti pa ne? Je sovražnost prepovedana?).

Pa to ni za na to temo, zato bom to jutri vse skup brisal.

Duh
27.09.2005, 23:28
Madbringer, še enkrat...ne briši mojih postov...

kot moderator, bi moral bit bolj objektiven...in če se že spraviš k brisanju postov in če praviš da moji posti ne sodijo v temo...pobriši še prej svoje poste, ki so nestrpni in bodi dosleden pravilom, ki si jih postavil sam!!!!

massive
27.09.2005, 23:29
madbringer umiri se s tem brisanjem. pusti vse tako kot je.

Daysleeper
27.09.2005, 23:37
mogoče poznaš maota o katerem smo že veliko govorili in velja za velikega poznavalca glasbe, ki se nekajkrat letno odloči tudi za djjanje. ko je imel na trnfestu folk rock večer je bil na koncu prisiljen zaradi zaplankanosti in pijanosti publike zavrteti še acdc.

Ni res. O točno tej izjavi sem govorila z njim, in on sam pravi, da so AC/DC pri njegovem DJ-anju obvezni, saj so po njegovem najbolj ritmični band. Folk v KUD-u torej s tem nima veze.
Bila sem v dvorani in tudi približno nisem imela občutka, da bi bil Mao v vrtenje katerega koli komada prisiljen.

Seveda (na mojo veliko žalost, ko gre za "slabe" komade in na moje veliko veselje, ko gre za "dobre") pa se prepogosto dogaja, da je DJ zaradi splošne nekritičnosti ljudi v klubu prisiljen vrteti kup plehkega, sluzastega, "trendovskega" sranja. :dead:

In skrajni čas je, da se potegne črto med DJ-i, ki v klubu, lokalu, diskoteki vrtijo CD-je ali mp3-je (vrtijo originalne komade) ter tiste, ki ne samo vrtijo komade, temveč jih tudi soustvarjajo (ali po-ustvarjajo).

Lejte, pesniki pa pisatnli majo doma za svoje rokopise skrbno urejene arhive, jst mam pa namst tega skdn za pokvarjen papir... No in tam notr sm zadnč staknu svojo ta prvo popevko, k sm jo biu kdaj napisou... Hjooj, koko zdavni, zdavni je že to blo - tko sem zdi, k dj blo hmal po stvarenju sveta, mal po tistem, kj bog reku: "Bodi luč.", poj pa elektrika crknla. Pesem se imenuje Ajatutu, ali po slovensko: Ajatutu...

Daysleeper
27.09.2005, 23:42
In Madbringer, dejansko (v tej temi) precej prednjačiš v žaljivosti. Mislim, da tu ni nikogar, ki bi si želel dejanske "politične korektnosti", ampak že nekajkrat si šel krepko čez mejo zdrave in konstruktivne kritike.

Madbringer
27.09.2005, 23:55
v prvi vrsti je potrebno ločiti med djjem, ki na vaški veselici vrti trenutne hite in tistim ki v klubu izvede skrbno izdelan set glasbe.

Ja...

...ampak! Če "izvede" skrbno izdelan set glasbe, zakaj tega enostavno ne bi kelnar zavrtel v winampu, ki bi mu prej ta velecenjeni gospod dj pripravil. Njegova stalna prisotnost in beseda "izvedba" s tem malo izgubi pomen.

quote:
seveda te na nek način razumem, bil si v nekaj klubih, kjer so mogoče ravno takrat vrteli povprečni fatje in ni ti bilo všeč. čeprav mislim da je bistvo tvojega problema v tem da ti ta glasba že v osnovi ne leži in ga potem ni djja ki bi te lahko zadovoljil.

Ne, ne, drugje je finta. Ni problem samo v muziki, ki naj bi jo vrteli. Moj gnev do djjev je drugje. Stvar se venomer ponavlja, kamorkoli pridem. V vseh lokalih, kjer sem imel srečanje z djji sem opazil slednje: nimajo pojma o sami tehniki na kateri delajo..., vrtijo neprimerno glasbo za tisti prostor in čas, so brezobzirni in glavni tam v svojem prestolu za ograjo. Če (premočni) fršterkerji celo noč clip-ajo, da tam kjer ne bi smelo hrešči, bas pumpa, visoki toni enkrat neslišni, drugič hreščijo, vpitje djja nerazločno, je v samem prostoru povprečno 130dB hrupa, v pripravi rokerskega koncerta notri neka diđejtajm muzika, potem je z nekom nekaj narobe. Kajne? In tudi ko recimo bend pride na oder, hoče začet igrat, folk žvižga, ker si želi začetka, pa diđej noče ugasnit svojega štancanja...hm...in to sem v zadnjem letu doživel vsaj desetkrat. Na različnih krajih.

quote:
po drugi strani si bil mogoče še na kakem študentskem žuru, kjer je večina ljudi najbolj zadovoljnih če jim zavrti dj atomik harmonik pa še kakšno tajči za povrh. vendar tudi teh fantov ne gre obsojati kar tako. verjemi da so marsikdaj prisiljeni vrteti te komade, ker to hoče publika. publika pa je danes neizobražena predvsem zaradi medijev, ki vrtijo enovrstno glasbo in posledice so vidne tudi na teh zabavah. zavedati se je potrebno da povprečnemu obiskovalcu takih in drugačnih zabav glasba ne pomeni ravno vsega na svetu. posluša jo na avtobusu, v lokalih... in ni pripravljen narediti veliko da bi jo spoznaval. torej mu je všeč tisto kar sliši pogosto, pač navadil se je in to glasbo hoče potem tudi od djja. seveda govorim o slovenskih razmerah, malo potencialnih obiskovalcev, nismo v londonu.

Jah...verjamem, da je težko to...ampak profesionalec (ki je povrhu vsega tudi plačan za to) mora profesionalno delati. Tako kot je plačan in se od njega pričakuje. On je tam da dela in ima izbor in ne ljudstvo. Ker vedno se po ljudstvu ravnat ponavadi ne prinese nič dobrega.

quote:
še enkrat nazaj na tisto drugo vrsto djjev. zadnjič sem poslušal na tv set svena vaetha na rockpalastu letos. zdel se mi je precej dolgočasen. vendar poslušanje pred tvjem nemogoče primerjati z udeležbo na takih zabavah. sicer se tudi meni počasi z leti dozdeva, da je težko najti dober elektro žur. po mojem zato ker večina ljudi preferira komercialnejši tip elektronike z veliko beata (s tem ne mislim na deejay time:D) kakovostnejša elektronika pa redko privabi večje mase. tudi zato že od začetka novega tisočletja vlada v klubskem dogajanju precejšnje zatišje.

Že posnetek koncerta je neskončno bolj dolgočasen od koncerta v živo...si le mislim kakšna razlika mora biti šele pri elektroniki.

quote:
še nekaj odgovorov.

komadi so sicer dolgi deset minut, vendar je ta dolžina narejena izključno zaradi djjev oziroma miksanja. na začetku in koncu je prirejena miksanju. torej ni noben greh če dj komad skrajša, ravno nasprotno, mora ga in to je avtor tudi hotel.

Ja v primeru elektronike. V vseh drugih primerih to ne drži. Komad ima smisel le kot celota, vsako spreminjanje mu pokvari kontekst.

quote:
z uporabo tonskih kontrol je mogoče vplivati na publiko saj komade po potrebi spreminjaš, jih narediš zanimivejše, jim dodaš svojo noto.

Se ne strinjam, pa naj bo.

quote:
skratka ne obsojaj djjev. oni so po eni strani vez med ustvarjalcem in poslušalcem, ki je zaradi hitrosti današnjega življenja (beri ljudje nimajo časa cel dan iskat glasbe ki jim bo všeč, zato gredo v za to namenjene prostore, postaje itd., da bi jim jo predstavil nekdo, ki ta čas ima oziroma to dela) zaenkrat zelo pomembna.

Eh...kdor si nima časa poiskati všečne muzike, je tudi nima časa poslušati...in mu tudi glasba nič ne pomeni. V vseh teh primerih je DJ brezsmiselen, v vseh drugih primerih pa DJ nepotreben.

Madbringer
27.09.2005, 23:59
En post vsem, kar se tiče brisanja.

Tudi v nadaljnje bom brisal vse poste, ki se ne bodo nanašali točno na temo. Pa nima veze kakšni bodo.

In še enkrat...do nikogar tu nisem bil žaljiv...žaljiv sem bil do poklica DJ in izrazil sem samo svoj gnev do njih in ne do neke osebe konkretno.

Daysleeper
28.09.2005, 00:05
Se pravi, da če bom jaz žaljiva do VSEH moderatorjev (seveda, prej jih še vse v isti koš z isto nalepko vržem) in ne do enega konkretno, bo to OK?

Madbringer
28.09.2005, 00:07

Se pravi, da če bom jaz žaljiva do VSEH moderatorjev (seveda, prej jih še vse v isti koš z isto nalepko vržem) in ne do enega konkretno, bo to OK?

Če se boš opredelila do moderatorjev kot do nekega "poklica" in jih sšmentala, ni to kar se mene tiče nič spornega. Če pa boš na nekoga konkretno pa ni ok, če ne bo utemeljeno.

Daysleeper
28.09.2005, 00:10
Yes, of course... :nonono:

Madbringer
28.09.2005, 00:39
Kot sem rekel, opisal sem osnove DJjanja, zato bi bil v tem kontekstu odgovor: nic. Pomisli drugace. Imas 10 minutni komad za zarolat. Z drugimi besedami: 10 minut imas casa, da se spomnis, kaj vse LAHKO pocnes. Obicajno ne rolajo 10 minutnih komadov, ampak jih menjajo pogosteje, namiksavajo druge komade, ali pa si preprosto privoscijo nekaj minut pavze.

Ja...sama logika da tudi meni podoben odgovor. Vendar nisem tega odgovora iskal. Namreč kar sem dosedaj videl DJjev (pa čeprav zgolj vrtilcev CDjev) te ljudje skos nekaj pritiskajo, šraufajo, se zamišljajo, poslušajo, itd... tudi ko je konec komada je pavza, nato pa drug komad...miljonkrat slišani že, pa vseeno deset minut prej predposlušani...
...na nek način bi rad opravičitev tega početja, oziroma vsaj pojasnilo...zgolj opis realnega početja...četudi je na to kaj slabšalnega za povedati.

quote:
Pri elektroniki to ni tako. Poleg tega so spremembe majhne (sploh tam, kjer je zraven kaj vokalov), a vseeno nujno potrebne, sicer ti zadeva preprosto preskoci. Konstantnost ritma, oziroma pocasnost prehodov brzine je nujna. Ta glasba je v prvi vrsti plesna, ne toliko za avdiofilsko uzitkarjenje.

Razumem...pa vseeno mi še nekaj ne gre v glavo. S prilagajanjem tempa se spreminja tudi intonacija (pitch). Mimogrede je z rahlo pohitritvijo tempa stvar za pol tona ali ton više npr. To pa lahko že čisto spremeni kontekst nasnete stvari...različni (tudi elektronski) inštrumenti in sploh vokali že z najmanjšo razliko višine dobijo čisto drug, nov karakter... ali pa morda to ni pomembno?

quote:
Zato, da zadanes komada. Nekaterim sicer uspeva tudi brez. Ampak teh je malo. Zadnji, ki je to znal, je bil Carl Cox, pa se to na Love Paradeu, kjer ima na voljo 20 minut, za katere se je brzkone pripravljal nekaj mesecev in zadevo zarola takorekoc v mize. Ujeti ritem naceloma niti ni tako tezko, je pa tezje ujeti takt, sploh tako, da se ti ujamejejo taktnice (da pri 4/4 taktu zadanes obe prvi poudarjeni, ne pa npr. prvo in tretjo... sorry mojemu izrazoslovju, od glasbene teorije je minilo ze 11 let).

Stvar se mi zdi preprosta za vsakega povprečnega glasbenika, ki zna pritisnit "pavzo". No DJji niso glasbeniki.

ps.
mrjerry,
se opravičujem, nekaj sem zamuštral, tako je tvoj originalni odgovor šel v nič. Tu je zgolj moj odgovor.
Še enkrat, ni bilo namerno, oziroma, da bi karkoli cenzuriral...

Madbringer
28.09.2005, 00:43
quote:Originalna objava Duh

Madbringer, še enkrat...ne briši mojih postov...

kot moderator, bi moral bit bolj objektiven...in če se že spraviš k brisanju postov in če praviš da moji posti ne sodijo v temo...pobriši še prej svoje poste, ki so nestrpni in bodi dosleden pravilom, ki si jih postavil sam!!!!

Kot sem rekel...brisal bom vse kar ni v zvezi s temo.

In kot sem napisal...moje mnenje o DJjih je tako, kot sem napisal v uvodnem postu. Če komu to ne paše, njegov problem. Če se nekaj lahko hvali, se lahko tudi kritizira. Na kakršenkoli način. Vse kar pa ni o tej temi, pa bo brisano! Tega se držim.

Madbringer
28.09.2005, 00:46

In Madbringer, dejansko (v tej temi) precej prednjačiš v žaljivosti. Mislim, da tu ni nikogar, ki bi si želel dejanske "politične korektnosti", ampak že nekajkrat si šel krepko čez mejo zdrave in konstruktivne kritike.

Moje mnenje je nestrpno in zelo sovražno nastrojeno...in tako mnenje pač imam in ga izražam. Zakaj bi moral to mnenje zavijati v celofan, da bi ustrezalo večini?
Žaljiv nisem bil do nikogar, razen do DJjev, nasprotno so se pojavljale žaljive stvari do mene od oseb, ki jih nisem nič omenjal. Normalno da sem to zbrisal.

Cvetlični deček
28.09.2005, 00:50
Pomojem res najbolje da zbrišeš celo temo. Zaradi svojega ugleda, če že ne zaradi nestrpnosti in žaljenja :dead:

Daysleeper
28.09.2005, 00:58
Agreed.

tolstoyed
28.09.2005, 01:32
precej smesno, res, ce se se v zivljenju nisi slisal kaj je sposoben naredit dober dj, da jih dajes tako v nic. mogoce ce bos enkrat za spremembo obiskal party ali pa klub kjer imas priloznost videti dje ki vedo kako se stvari streze, da bos spremenil mnenje - za kar je po mojem mnenju 100% verjetnost, razen v primeru da nisi ljubitelj glasbe. do takrat pa res bolje ce vsaj ne posplosujes.

kar se pa tice ljudi ki vrtijo glasbo v teh lokalih - ne vem pri kom so spostovani ampak z glasbo nimajo kaj dosti skupnega. oni so pac tam zato da vrtijo glasbo ki je ljudem ki zahajajo v te lokale vsec.
tudi dj-i za njih ni ravno primeren izraz, tukaj gre bolj za selektorje glasbe.

massive
28.09.2005, 04:26

Ni res. O točno tej izjavi sem govorila z njim, in on sam pravi, da so AC/DC pri njegovem DJ-anju obvezni, saj so po njegovem najbolj ritmični band. Folk v KUD-u torej s tem nima veze.
Bila sem v dvorani in tudi približno nisem imela občutka, da bi bil Mao v vrtenje katerega koli komada prisiljen.

Seveda (na mojo veliko žalost, ko gre za "slabe" komade in na moje veliko veselje, ko gre za "dobre") pa se prepogosto dogaja, da je DJ zaradi splošne nekritičnosti ljudi v klubu prisiljen vrteti kup plehkega, sluzastega, "trendovskega" sranja. :dead:

In skrajni čas je, da se potegne črto med DJ-i, ki v klubu, lokalu, diskoteki vrtijo CD-je ali mp3-je (vrtijo originalne komade) ter tiste, ki ne samo vrtijo komade, temveč jih tudi soustvarjajo (ali po-ustvarjajo).

če so bili acdc njegov izbor dolgujem opravičilo publiki. lahko da je pač to njegov zaščitni znak, o tem koliko spadajo na folkrock večer pa naj presodi vsak zase. saj nisem govoril o prisili, ne mislim da so mu ravno grozili...

potem jih lahko ločiva kar na elektro in ne-elektro djje., saj je soustvarjanje oz. poustvarjanje omejeno na elektro glasbo. jazz ali pa rock dj bo težko kaj spreminjal pri komadih...

najprimernješa pa bi bila delitev na tiste ki imajo povsem proste roke pri izbiri glasbe in na tiste ki skušajo ugoditi željam publike.
med prvimi imamo tako lahko še delitev na dobre in slabe, med drugimi pa te delitve ni ker so le človeški jukebox.

res pa mi ni jasno zakaj bi brisali kar celo temo. je po dolgem času ena na katero odgovarjamo večinoma poglobljeno. meni vse te teme od najpevec do najinstrument že pošteno presedajo. sploh mi pa ni jasno kako nekateri pišejo v trenutno poslušam neke komade, ki jih potem ko jim jih omenim niti ne poznajo. a ne cvetlični?

mrjerry
28.09.2005, 07:52
Ja...sama logika da tudi meni podoben odgovor. Vendar nisem tega odgovora iskal. Namreč kar sem dosedaj videl DJjev (pa čeprav zgolj vrtilcev CDjev) te ljudje skos nekaj pritiskajo, šraufajo, se zamišljajo, poslušajo, itd... tudi ko je konec komada je pavza, nato pa drug komad...miljonkrat slišani že, pa vseeno deset minut prej predposlušani...
...na nek način bi rad opravičitev tega početja, oziroma vsaj pojasnilo...zgolj opis realnega početja...četudi je na to kaj slabšalnega za povedati.

Jaz hodim (no... sem hodil, ker se niti ne spomnim vec, kdaj sem bil nazadnje na kaksni tehnjazi) samo na kvalitetne DJje, kjer se zgoraj opisane stvari ne dogajajo. Spet bom dal eno analogijo na kitaro: nekdo, ki pri narodnozabavnem bendu vztrajno nadrkava tri akorde, desnica mu pa v matematicno natancnem, a nezivljenjskem ritmu udriha gori-doli, pac ni primerljiv z Zoranom Predinom, pri katerem zgleda, da mu vsak prst leti po svoje. Pa sta oba muskontarja, oba zivita od glasbe (drugi sicer bolj, kot prvi) in tako dalje.

quote:
Razumem...pa vseeno mi še nekaj ne gre v glavo. S prilagajanjem tempa se spreminja tudi intonacija (pitch). Mimogrede je z rahlo pohitritvijo tempa stvar za pol tona ali ton više npr. To pa lahko že čisto spremeni kontekst nasnete stvari...različni (tudi elektronski) inštrumenti in sploh vokali že z najmanjšo razliko višine dobijo čisto drug, nov karakter... ali pa morda to ni pomembno?

Tako je, ravno zaradi pitcha ne mores kaj bistveno vplivati na hitrost. Govorim o tistih nekaj rpm-jih, ki jih rabis, da zadanes takt. Komadi v elektroniki se obicajno delajo med 120 in 140, vecina pa jih je nekje tu vmes. Poleg tega lahko problematiko pitcha delno resis z barvanjem. Slisal sem ze sete, ko dejansko nisi vedel, kje se zacne en in kje se zacne drug komad.

quote:
Stvar se mi zdi preprosta za vsakega povprečnega glasbenika, ki zna pritisnit "pavzo". No DJji niso glasbeniki.

Gramofoni je nimajo ;). Poleg tega pritisk pavze ni dosti zanesljiv. Ti moras biti preprican, da sta se komada ujela, preden jih spustis na floor. To pa lahko storis samo tako, da ti laufata oba hkrati, ti pa jih cekiras na slusalkah. Verjemi, ni tako enostavno. V trgovini Dallas Records na Rimski imajo 2 gramofona za poslusanje plosc. Oba prodajalca sta faci, zato po mojem ne bosta imela nic proti, ce ju prosis, ce lahko pri dveh izbranih ploscah poskusis ujeti beat. Ni tako enostavno, kot se slisi. Seveda pa tudi ni primerljivo z juzno steno Nanga Parbata.

quote:
mrjerry,
se opravičujem, nekaj sem zamuštral, tako je tvoj originalni odgovor šel v nič. Tu je zgolj moj odgovor.
Še enkrat, ni bilo namerno, oziroma, da bi karkoli cenzuriral...

Ni blema, sej je vse v tvojem quoteu

tolstoyed
28.09.2005, 08:35
elektro in elektronska glasba sta dva razlicna pojma.

kar zadeva loveljenje ritma je pa stvar okusa. osebno, mi ne pomeni veliko, saj lahko set zaradi tega izzveni zelo dolgocasno..dve uri poslusat glasbo z nekje enakim bpm ni vsem enako zanimivo. sam imam raje razgibane sete, ki pa jih zmorejon le res najvecji mojstri.

Daysleeper
28.09.2005, 12:00
lahko da je pač to njegov zaščitni znak, o tem koliko spadajo na folkrock večer pa naj presodi vsak zase.
Hm, glasbeni program v dvorani večinoma ni bil vezan na koncert, saj se je na Trnfestu <s>zgodilo</s> dogajalo tudi, da je bil koncert <s>taotalno</s> totalno rockerski, notri pa se je potem vrtel house, ali pa metal po etno koncertu... Se mi zdi, da je bilo tako tudi tokrat.
Kar se teme tiče, boš pa težko prepričal že prepričanega, še posebej, če on vseeno ne bo toliko "pogumen", da bi si kakšno stvar poslušal.

Cvetlični deček
28.09.2005, 13:56

res pa mi ni jasno zakaj bi brisali kar celo temo. je po dolgem času ena na katero odgovarjamo večinoma poglobljeno. meni vse te teme od najpevec do najinstrument že pošteno presedajo.
Saj tale tema je pa eno samo bljuvanje po drugačni kulturi. Kot bi lahko kdo storil z npr. Heleno Blagne, ali Atomiki.
sploh mi pa ni jasno kako nekateri pišejo v trenutno poslušam neke komade, ki jih potem ko jim jih omenim niti ne poznajo. a ne cvetlični?
:blush: A me boš spomnil, za kater komad gre... Priznam, da odkar poslušam glasbo na shuffle ne memoriziram dobro komadov.. uf pa tole je čist off-topic

Luka2k
28.09.2005, 14:52
maddy :D:D:D

zakaj si želiš razumet stvari, ki jih, ne da samo nočeš, ampak se tudi ne potrudiš razumeti? Al pa maš samo malo preveč časa in malo provociraš.

Lahko bi si vzel čas in ti poskusil razložit, a izkušnje kažejo, da tudi če greva v najbolj osnovne detajle, ne bova prišla skup.

LP :kisses:

Oh My God! It's Full Of Stars...

Pikado
28.09.2005, 16:05
Opa...
Ali se na podn forumu, imenovana glasba, spet nekaj dogaja...
...ali so to samo prazne domneve...ali sledi nevihta ali pa sledi turobno zatišje...
In kam hudiča je izginil Mr.Doctor, se sprašuje glasbena podraja...pa ne da so ga ugrabili DJ_jske pošasti...bo sploh preživel...in kaj sploh je iskal v tisti grozoviti zvočni divjini, porkaflik...

Odgovori so na sledi...ali pa tudi ne...:kmet:

http://img227.exs.cx/img227/659/sun2t3vj.gif
To LoL or not to LoL

massive
28.09.2005, 19:11

elektro in elektronska glasba sta dva razlicna pojma.

kar zadeva loveljenje ritma je pa stvar okusa. osebno, mi ne pomeni veliko, saj lahko set zaradi tega izzveni zelo dolgocasno..dve uri poslusat glasbo z nekje enakim bpm ni vsem enako zanimivo. sam imam raje razgibane sete, ki pa jih zmorejon le res najvecji mojstri.

mislim da je precej jasno da sem govoril o elektronski glasbi.

massive
28.09.2005, 19:20
Ja...

...ampak! Če "izvede" skrbno izdelan set glasbe, zakaj tega enostavno ne bi kelnar zavrtel v winampu, ki bi mu prej ta velecenjeni gospod dj pripravil. Njegova stalna prisotnost in beseda "izvedba" s tem malo izgubi pomen.

skrbno izdelan set ne pomeni da je doma do potankosti naštudiran oz. vnaprej narejen. pomeni le, da dj dobro pozna komade ki jih vrti, nikakor pa se ni že doma odločil točno kaj bo vrtel. prilagaja se odzivom publike. ne boš verjel med djjjem in publiko poteka svojevrstna komunikacija.
[/quote]

Ne, ne, drugje je finta. Ni problem samo v muziki, ki naj bi jo vrteli. Moj gnev do djjev je drugje. Stvar se venomer ponavlja, kamorkoli pridem. V vseh lokalih, kjer sem imel srečanje z djji sem opazil slednje: nimajo pojma o sami tehniki na kateri delajo..., vrtijo neprimerno glasbo za tisti prostor in čas, so brezobzirni in glavni tam v svojem prestolu za ograjo. Če (premočni) fršterkerji celo noč clip-ajo, da tam kjer ne bi smelo hrešči, bas pumpa, visoki toni enkrat neslišni, drugič hreščijo, vpitje djja nerazločno, je v samem prostoru povprečno 130dB hrupa, v pripravi rokerskega koncerta notri neka diđejtajm muzika, potem je z nekom nekaj narobe. Kajne? In tudi ko recimo bend pride na oder, hoče začet igrat, folk žvižga, ker si želi začetka, pa diđej noče ugasnit svojega štancanja...hm...in to sem v zadnjem letu doživel vsaj desetkrat. Na različnih krajih.

to so djji na študentskih žurih. kot že rečeno, človeški jukeboxi,ki tudi plačani niso bistveno bolje od kelnerc.

[/quote]

Madbringer
28.09.2005, 19:55
Jaz hodim (no... sem hodil, ker se niti ne spomnim vec, kdaj sem bil nazadnje na kaksni tehnjazi) samo na kvalitetne DJje, kjer se zgoraj opisane stvari ne dogajajo. Spet bom dal eno analogijo na kitaro: nekdo, ki pri narodnozabavnem bendu vztrajno nadrkava tri akorde, desnica mu pa v matematicno natancnem, a nezivljenjskem ritmu udriha gori-doli, pac ni primerljiv z Zoranom Predinom, pri katerem zgleda, da mu vsak prst leti po svoje. Pa sta oba muskontarja, oba zivita od glasbe (drugi sicer bolj, kot prvi) in tako dalje.

Ok no, slaba primerjava, pa sem razumel poanto.
No sicer konkretnega odgovora na vprašanje nisem dobil, no pa saj ni potreben, oba veva za kaj se gre...samo bolj direktno potrditev sem želel, ne samo tako posredno.

quote:
Ni tako enostavno, kot se slisi. Seveda pa tudi ni primerljivo z juzno steno Nanga Parbata.

Niti ni primerljivo z zelo povrpečnim igranjem na katerikoli inštrument :D. Sej nima veze s tem no, ampak sem moral napisat.

Madbringer
28.09.2005, 20:00
Hm, glasbeni program v dvorani večinoma ni bil vezan na koncert, saj se je na Trnfestu <s>zgodilo</s> dogajalo tudi, da je bil koncert <s>taotalno</s> totalno rockerski, notri pa se je potem vrtel house, ali pa metal po etno koncertu... Se mi zdi, da je bilo tako tudi tokrat.

Ampak te stvari se ne bi smele dogajati...vprašanje je čigava je krivda...šef lokala-prireditve, ali neumen dj.

quote:
Kar se teme tiče, boš pa težko prepričal že prepričanega, še posebej, če on vseeno ne bo toliko "pogumen", da bi si kakšno stvar poslušal.

Tema se ne gre o prepričevanju, niti o končnih izdelkih. Gre se o pojasnjevanju početja...Tokrat se namreč ne spravljam na neko zvrst muzike, ampak na poklic DJ...

Mislm, če bi si folk kdaj vsaj prebral o čem se gre, če je že pameten potem...

Madbringer
28.09.2005, 20:02
Saj tale tema je pa eno samo bljuvanje po drugačni kulturi. Kot bi lahko kdo storil z npr. Heleno Blagne, ali Atomiki.

1. Ne gre se o nikakršni kulturi!

2. (in ne v skladu z temo) Čisto vsaka bedarija še ni kultura.

Madbringer
28.09.2005, 20:07
quote:Originalna objava Luka2k

maddy :D:D:D

zakaj si želiš razumet stvari, ki jih, ne da samo nočeš, ampak se tudi ne potrudiš razumeti?

Saj razumem stvari...vendar sprašujem o nečem drugem, česar pa res ne razumem. Tehnične stvari na nek način.

quote:
Al pa maš samo malo preveč časa in malo provociraš.

Hehe, oboje...izpiti so ta teden.

quote:
Lahko bi si vzel čas in ti poskusil razložit, a izkušnje kažejo, da tudi če greva v najbolj osnovne detajle, ne bova prišla skup.

LP :kisses:

Daj si ga vzemi no...saj prideva skupaj kdaj pa kdaj...pri tej temi pa sem prepričan da bi...samo da uštekaš kaj sem hotel s temo.

Madbringer
28.09.2005, 20:08
quote:Originalna objava Pikado

Opa...
Ali se na podn forumu, imenovana glasba, spet nekaj dogaja...
...ali so to samo prazne domneve...ali sledi nevihta ali pa sledi turobno zatišje...
In kam hudiča je izginil Mr.Doctor, se sprašuje glasbena podraja...pa ne da so ga ugrabili DJ_jske pošasti...bo sploh preživel...in kaj sploh je iskal v tisti grozoviti zvočni divjini, porkaflik...

Odgovori so na sledi...ali pa tudi ne...:kmet:

To LoL or not to LoL

Lepo pozdravljen tudi ti po dolgem času. :kmet:

Madbringer
28.09.2005, 20:15
to so djji na študentskih žurih. kot že rečeno, človeški jukeboxi,ki tudi plačani niso bistveno bolje od kelnerc.

Hudiča...kelnarce vsaj delajo!!!

Torej je predpona DJ razvrednotena? Kaj potemtakem sploh pomeni (poleg dobesednega smisla)?

No pa recimo, da odslej naprej govorimo o njih. Konkretno za njih bi želel imeti odgovore na moja vprašanja.

U in še to...zelo me zanima kak okviren cenik teh najbolj cenjenih človeških juboxov.

In namesto novega posta dodajam še to: po razmisleku sem se odločil da globoko cenim voljo teh DJjev...ker celo noč, dan za dnem delati to mora pa res biti močna volja da zdržiš. (Ali pa morda samo v širšem smislu natančno držijo moje besede iz prvega posta).

mrjerry
28.09.2005, 21:26
Niti ni primerljivo z zelo povrpečnim igranjem na katerikoli inštrument :D. Sej nima veze s tem no, ampak sem moral napisat.

O tem lahko debatiramo do nezavesti, odvisno je pa pac tudi od kriterijev. Zato recimo ostajam hladen tam, kjer bi kaksna izbircna obozevalka z znanjem in posluhom na oder zacela metati svoje spodnje perilo, kar pa se ne pomeni, da mi bo padla krona z glave, ce verjamem, da je rec pac kvalitetna. Ljubitelj bordojcev bo sicer priznal, da je burgundec vrhunski, a se bo obenem zavedal, da njegovo priznanje se ne pomeni, da ga bo zdaj naprej pil samo njega. Sicer preprosto ni pravi ljubitelj, ampak fanatik. Razumes point? ;)

Madbringer
28.09.2005, 21:38
Saj se razumema...pa to niso stvari za na to temo...če lahko vseeno samo k temu dodam še nekaj...ne moreš primerjat piva (ki je lahko zelo kvalitetno ali pa navadna scavnica) z vinom (s katerim je isto).

Cvetlični deček
29.09.2005, 00:11

1. Ne gre se o nikakršni kulturi!

2. (in ne v skladu z temo) Čisto vsaka bedarija še ni kultura.

Gre se o kulturi. Če tebi ni všeč, še ne pomeni da ne obstaja. Se bom odmaknil od te teme, saj nočeš poslušati.

Daysleeper
29.09.2005, 00:16
Ampak te stvari se ne bi smele dogajati...vprašanje je čigava je krivda...šef lokala-prireditve, ali neumen dj.

Krivda? Recimo, da se program za Trnfest dela kar nekaj mesecev, vse dogovarjanje z bandi, DJ-i, izbor neuveljavljenih bandov, ki jim je prav posebej večer namenjen, pa dogovarjanje z gledališčniki, plesalci, filmarji... In recimo, da je želja organizatorjev taka, da se ustreže čimvečim ljudem (na določenem nivoju oz. z določeno kvaliteto) - pač, za vsakogar nekaj, kar je najbrž tudi fora vseh raznih multikulturnih projektov, kar Trnfest po mojem je. Ko je program enkrat določen in vsi potrdijo svojo udeležbo, gre v tisk brošura, v kateri je program tudi naveden. In tam je napisano tudi, kateri koncert se dogaja zunaj in kaj se po koncertu dogaja v dvorani. Če ti katera od stvari ne ustreza, se na podlagi tega lahko odločiš, da je pač ne obiščeš, oz. odideš prej, ali pa namensko prideš kasneje.
Če greš na katero koli prireditev, koncert, festival - whatever - na blef, moraš pač vzeti v zakup, da se lahko tudi zaje*beš.

Pikado
29.09.2005, 15:54
Vidim da se je Mr.Doctor vrnil...gleda pa še bolj grdo kot prej...je pa moral res doživeti strašen šok...:clown:

No mogoče je problem v tem da se glasba, oz. ustvarjanja ali proizvajanje zvokov, preveč omejuje na osebno dojemanje oz. bolje rečeno osebno uporabo, porabo glasbe...proizvodnja zvokov ni patentirana, niti ni ekskluzivna pravica enega kroga porabnikov ali ustvarjalcev...to je preprosto dejstvo...kdorkoli karkoli počne z zvokom, tebi nič ne vzame...

In ker človeška družba večinoma še vedno deluje na osnovi krdela, se tudi glasba uporablja za osnovo krdela, pa naj gre za krdelo bogatega sloja ali pa krdelo delavskega obrobja...in kjer so krdela se takoj pojavi medsebojno tekmovanje v moči, pri glasbi pač to pomeni, da vsak forsira svoj način uporabe zvokov...

Namesto da bi glasbo jemali brez predsodkov, samo na osnovi svobodne izbire enega ali več od vseh možnih načinov ustvarjanja glasbe, nam to ni dovolj...hočemo na vsak način odstranit nam neljubo glasbo...kot da bi potem bilo kaj drugače, boljše...

To LoL or not to LoL

Daysleeper
01.10.2005, 00:27
A moraš biti tako pameten? :nonono: :cool: :D
Vso debato si zadušil... ;)

Madbringer
01.10.2005, 01:46

Gre se o kulturi. Če tebi ni všeč, še ne pomeni da ne obstaja. Se bom odmaknil od te teme, saj nočeš poslušati.

Prosim če me razsvetliš o kateri kulturi je že govora na tej temi?

Madbringer
01.10.2005, 01:48
Krivda? Recimo, da se program za Trnfest dela kar nekaj mesecev, vse dogovarjanje z bandi, DJ-i, izbor neuveljavljenih bandov, ki jim je prav posebej večer namenjen, pa dogovarjanje z gledališčniki, plesalci, filmarji... In recimo, da je želja organizatorjev taka, da se ustreže čimvečim ljudem (na določenem nivoju oz. z določeno kvaliteto) - pač, za vsakogar nekaj, kar je najbrž tudi fora vseh raznih multikulturnih projektov, kar Trnfest po mojem je. Ko je program enkrat določen in vsi potrdijo svojo udeležbo, gre v tisk brošura, v kateri je program tudi naveden. In tam je napisano tudi, kateri koncert se dogaja zunaj in kaj se po koncertu dogaja v dvorani. Če ti katera od stvari ne ustreza, se na podlagi tega lahko odločiš, da je pač ne obiščeš, oz. odideš prej, ali pa namensko prideš kasneje.
Če greš na katero koli prireditev, koncert, festival - whatever - na blef, moraš pač vzeti v zakup, da se lahko tudi zaje*beš.

Eh program gor ali pa dol...nekako pri snovanju programa je treba misliti že na širok spekter ljudi, ne pa skupaj tlačiti res popolnoma nezdružljive stvari.

Madbringer
01.10.2005, 01:52

Vidim da se je Mr.Doctor vrnil...gleda pa še bolj grdo kot prej...je pa moral res doživeti strašen šok...:clown:

Ah...ni bilo šoka, dolgo trajajoče travme so... (to je hujše)

quote:
No mogoče je problem v tem da se glasba, oz. ustvarjanja ali proizvajanje zvokov, preveč omejuje na osebno dojemanje oz. bolje rečeno osebno uporabo, porabo glasbe...proizvodnja zvokov ni patentirana, niti ni ekskluzivna pravica enega kroga porabnikov ali ustvarjalcev...to je preprosto dejstvo...kdorkoli karkoli počne z zvokom, tebi nič ne vzame...

In ker človeška družba večinoma še vedno deluje na osnovi krdela, se tudi glasba uporablja za osnovo krdela, pa naj gre za krdelo bogatega sloja ali pa krdelo delavskega obrobja...in kjer so krdela se takoj pojavi medsebojno tekmovanje v moči, pri glasbi pač to pomeni, da vsak forsira svoj način uporabe zvokov...

Namesto da bi glasbo jemali brez predsodkov, samo na osnovi svobodne izbire enega ali več od vseh možnih načinov ustvarjanja glasbe, nam to ni dovolj...hočemo na vsak način odstranit nam neljubo glasbo...kot da bi potem bilo kaj drugače, boljše...

In kaj ima to veze s to temo? Prosim sledi dogajanju, oziroma odpri drugo temo, če hočeš o tem govoriti. Tu se gre o DJjih in ne o muzki, ki jo kdorkoli vrti/posluša/izvaja/abc/čde/f.

Daysleeper
01.10.2005, 15:28
Eh program gor ali pa dol...nekako pri snovanju programa je treba misliti že na širok spekter ljudi, ne pa skupaj tlačiti res popolnoma nezdružljive stvari.
That's what they did.

Pikado
01.10.2005, 18:03
quote:In kaj ima to veze s to temo? Prosim sledi dogajanju, oziroma odpri drugo temo, če hočeš o tem govoriti. Tu se gre o DJjih in ne o muzki, ki jo kdorkoli vrti/posluša/izvaja/abc/čde/f.

Ah...kaj zdaj, te motijo DJ-ji ali njihova dejavnost...v prvem primeru potem nisi odprl teme pod pravim forumom...mogoče bi moral odpreti v forumu zdravje ( travme pa to...) ali pa pod forumom živalski svet ( opice pa to...)...

Sem pa namerno uporabil besede: uporabo, porabo, proizvodnjo zvokov...eden od neskončno možnih načinov igranja z zvoki je tudi POČETJE DJ-jev...to pa je bilo tvoje vprašanje kajne...

To LoL or not to LoL

Teo
01.10.2005, 19:07
Vsak mozoljast najstnik, ki je prepričan, da zna zmešati dve pesmi in dobi priložnost vrteti glasbo v lokalni beznici, se slavnostno okliče za DJa. seveda upravičeno:clown: niti približno se mi ne sanja, zakaj so plačani cca. 15k sit na večer.

Te zvezde so pa druga zgodba, več al manj so vsi tudi producenti. Enkrat v življenju sem bil v gavioliju in kar se je tam dogajalo se niti približno ne more primerjati z vzdušjem v nekem lokalnem diskaču.

Madbringer, če greš na mulo in vpišeš en popularen komad, boš videl da je več izvedb. Radio edit, ki je za normalne ali pa extended version ki ima na začetku in koncu ene 1.5min mix timea, zato so tako dolgi. DJ se pa odloči koliko ga bo uporabil za svoj set

Madbringer
02.10.2005, 22:21
Ah...kaj zdaj, te motijo DJ-ji ali njihova dejavnost...v prvem primeru potem nisi odprl teme pod pravim forumom...mogoče bi moral odpreti v forumu zdravje ( travme pa to...) ali pa pod forumom živalski svet ( opice pa to...)...

Ah oboje... imaš pa prav, bi moral prestaviti, še najbolj bi tema spadala pod "kar tako"...samo ne bom zdaj spreminjal...

quote:
Sem pa namerno uporabil besede: uporabo, porabo, proizvodnjo zvokov...eden od neskončno možnih načinov igranja z zvoki je tudi POČETJE DJ-jev...to pa je bilo tvoje vprašanje kajne...

Ja...samo ne zanimajo me filozofski odgovori, temveč bolj konkretno tehnični.

Madbringer
02.10.2005, 22:27
quote:Originalna objava Teo

Vsak mozoljast najstnik, ki je prepričan, da zna zmešati dve pesmi in dobi priložnost vrteti glasbo v lokalni beznici, se slavnostno okliče za DJa. seveda upravičeno:clown: niti približno se mi ne sanja, zakaj so plačani cca. 15k sit na večer.

Ja, samo to je zelo zanimiv pojav. Predvsem sprejemanje publike teh "lokalnih petelinov" z vzdevkom DJ. Bi se lahko v novo temo ta pojav razširil...samo končni odgovor bi bil zelo podoben drugim odgovorom zakaj je tako kot je glede popularne glasbe.

quote:
Madbringer, če greš na mulo in vpišeš en popularen komad, boš videl da je več izvedb. Radio edit, ki je za normalne ali pa extended version ki ima na začetku in koncu ene 1.5min mix timea, zato so tako dolgi. DJ se pa odloči koliko ga bo uporabil za svoj set

Hja...če uporabi normalno verzijo in jo nič ne spremeni...ne naredi niti fade outa...preprosto počaka, da se začne drugi na plejlisti...kaj v tem primeru dela ta "strokovnjak" skozi cel komad, ko se vrti?

Pikado
03.10.2005, 19:43
quote:Ja...samo ne zanimajo me filozofski odgovori, temveč bolj konkretno tehnični.
Davno nazaj se je glasba poslušala samo na koncertih, potem je prišel radio, pa vinilke, kasete, nato cd-ji, pa mp3...
Vsaka tehnična novost je glasbo razširila na širši krog poslušalcev in s tem tudi na nivo njihove pripravljenosti oz. sposobnosti uporabe glasbe...čim bolj bo šla tehnika naprej, več preproste glasbe bo nastajalo...in DJ-ji so večinoma samo podaljšana roka tehnike, v bodočnosti bodo še oni odpadli...verjemi mi, bodoči hit bo muzka, ki jo bo v celoti ustvarjal računalnik...torej tehnično rečeno so Dj-ji začasni nadomestki čisto računalniške muzke...

To LoL or not to LoL

mrjerry
04.10.2005, 07:04
in DJ-ji so večinoma samo podaljšana roka tehnike, v bodočnosti bodo še oni odpadli...verjemi mi, bodoči hit bo muzka, ki jo bo v celoti ustvarjal računalnik...torej tehnično rečeno so Dj-ji začasni nadomestki čisto računalniške muzke...

Samo dopolnil bi te :shy:

Glasba sama po sebi je oblika komunikacije. Vsak single predstavlja komunikacijo med avtorjem in poslusalci. Zanimivo pa je, da sporocilo ni nujno isto, ce single poslusas s CDja ali na koncertu v zivo.
Se bolj zanimivo je, da sosledje singlov da se vec informacije, kot vsak izmed singlov posebej. Smiselno zlozeni komadi lahko povedo bistveno vec, kot ce bi te komade poslusal enega tukaj, drugega tam. In DJjanje je razumeti v tem smislu - dodajanje informacije med komade.

In ravno zaradi tega se tudi meni obrne zelodec, ko poslusam ljubljanske obracalce CDjev po barihklubihdiskotekah, ki mislijo, da je point v tem, da pac zarolas neko uspesnico (nalasc ne bom rekel `dober komad'). Ja v redu, se strinjam, fajn se se miljardodvanajstic slisat `get up now', ampak, kaj pa potem? Potem bo nastopila tisina, razen, ce ne najdes novega komada. Kateri komad bos zaigral? Kdaj ga bos spustil? Ga bos zamiksal? To so odlocitve, ki padejo na DJja. Teh odlocitev pa slabsi DJji ne sprejemajo oz. o njih ne razmisljajo. Za stvari, kot je glasba, pa je pac znacilna piramidalna struktura kvalitete. Spodaj, v podnu, jih je najvec, z visanjem kvalitete pa pac vse manj.

Ko si ze omenil racunalnik... Po pravici povedano, dvomim, da bo cloveka vsaj v bliznji prihodnosti nadomestil racunalnik. Razen seveda, ce ti zadostuje funkcija `shuffle' v winampovi playlisti. DJ komunicira s publiko, za taksno komunikacijo pa potrebuje vid, sluh in interpretor. Ce bi hoteli, da bi DJja efektivno nadomestil racunalnik, bi morali imeti plesisce pod kamerami, z mikrofoni bi zajemali odziv publike, nato bi moral v ozadju potekati en bajno hud image recognition, ocena pocutja ljudstva in ustrezna reakcija z rolanjem komadov (oz. generiranjem zvoka), ki pa je z vidika tehnicne zahtevnosti v primerjavi s prvim navedenim prava sala.

bassti
15.10.2005, 10:55
Ojoj kam ste vi zabredli! Vi imate za DJa že vsakega, ki stopi v prostor namenjen DJu in, ki se nekaj afna. Lepo vas prosim :nonono:

Se pa tako začne ja. Ko je npr. Umek vrtel v Palmi, preden se je le ta odprla so ga vsi kritizirali. Kakšna muska sploh je to? To je sranje! Ugasni to! Etc... Look at him now :clapping:

torej tehnično rečeno so Dj-ji začasni nadomestki čisto računalniške muzke...

Ja, če imaš v mislih "lokalne peteline" potem že, če pa imaš v mislih kakšnega DJa, ki je že kdaj vrtel npr. v tujini ali pa vsaj na kakšnem večjem partiju pa se močno motiš. Že samo to, da ti uspe priti na kaj takega mora biti velik uspeh. Za to je absolutno potrebno veliko znanja ter izkušenjm, ki pa si jih nabiraš s "petelinjenjem". Dejstvo v Sloveniji je, da smo na področju odnosa do DJa ena iz med bolj "gnilih" držav. Zakaj? Če prideš v lokal in ti glasba, ki jo DJ vrti npr. ni všeč, potem boš skritiziral DJa. HALO!!!

Kdo je kriv? Glasba ali DJ? Mislim, da ti ker tebi ni glasba všeč... Vsak klub, diskoteka ima narejen koledarček z "eventi" , ki sporoča obiskovalcu kdaj je na sporedu glasba zanj. Kako torej ustreči tisočim ljudem naenkrat, ki poslušajo 1000 različnih vrst elektronske glasbe. Nemogoče, zato pa več ali manj poznamo DJe (vsaj tisti, ki spremljamo slo sceno) in vemo kaj vrtijo in kako vrtijo. Za tiste, ki ne vedo pa je to napisano na flyerju, plakatu oz. kjer koli pač že... Če pa prideš na zabavo ne da bi se prej pozanimal kaj je, kdo je,... je pa krivda na tebi :clown:

mrjerry :2thumbs:

To je dejstvo, da če bi Madbringer oz kdor koli drug obiskal kakšnega izmed boljših partijev kot jih npr. naredijo Junior Jack & Kid Cream, Roger Sanchez ali pa kakšen iz med ostalih DJev (KI ZNAJO KOMUNICIRATI S PUBLIKO!!!), bi absolutno spremenil mnenje. Spominja me na "zabavokvarca" (upam, da ne zameriš izrazu), ki pride na zabavo in ne zna drugega kot kritizirati. To spravi v slabo voljo njegove bljižne oz. ljudi v njegovi okolici, pa je lahko na sporedu boljši ali slabši DJ, vedno bo našel napako, vedno samo skritiziral. Ljudje smo zmotljivi... Nismo računalniki ali roboti. To je dejstvo. Sprijazni se s tem, ne išči več napak ali pa preprosto ostani doma :tongue:

http://www.slo-dj.com/banner_slo-dj.gif
http://www.slo-dj.com

mrjerry
15.10.2005, 11:36
quote:Originalna objava bassti
Kdo je kriv? Glasba ali DJ?

Glede na to, da je DJ tisti, ki vrti glasbo, je vsekakor kriv on. Pod pogojem seveda, da ves, kateri stil si prisel poslusat. Ce pride rocker na techno party, potem je seveda za pricakovati, da bo muzko skritiziral, ampak taksno mnenje je irelevantno.
quote:
mrjerry :2thumbs:

Hvala :blush:

quote:
To je dejstvo, da če bi Madbringer oz kdor koli drug obiskal kakšnega izmed boljših partijev kot jih npr. naredijo Junior Jack & Kid Cream, Roger Sanchez ali pa kakšen iz med ostalih DJev (KI ZNAJO KOMUNICIRATI S PUBLIKO!!!), bi absolutno spremenil mnenje. Spominja me na "zabavokvarca" (upam, da ne zameriš izrazu), ki pride na zabavo in ne zna drugega kot kritizirati. To spravi v slabo voljo njegove bljižne oz. ljudi v njegovi okolici, pa je lahko na sporedu boljši ali slabši DJ, vedno bo našel napako, vedno samo skritiziral. Ljudje smo zmotljivi... Nismo računalniki ali roboti. To je dejstvo. Sprijazni se s tem, ne išči več napak ali pa preprosto ostani doma :tongue:

Samo v opombo (predvsem tebi). Preden se sploh zacnemo pogovarjati o DJjih, je treba dedicated evente, kot so tehnjaze v Lipi, festivali elektronske glasbe, Ambasado Gavioli (ce ne danasnjo pa vsaj tisto izpred sestih let) in podobno lociti od lokalov, kot so Global, Bachus, Emonska itd. Prvi so namenjeni tocno doloceni zvrsti glasbe. Tisti, ki zeli slisati, kaj je danes techno (ali pa kaj drugega), mora definitivno obiskati taksen tip festivala. V ljubljanskih bardiskacih pa se vedno naguzva mesanica vseh moznih okusov, zato po mojem mnenju prevladuje glasba, na katero plese vsak, ki je dovolj pijan. In ce v Bachusu slisis kaksen trenutno popularen trance komad, se ne pomeni, da si zaobjel celotno bistvo trancea. Na primer.

P.S.: Iz dovolj zanesljivega vira sem slisal (na primer), da so house veceri v globalu (bili) porazni (sploh ne vem, ali so se na programu). Tukaj je bil definitivno kriv DJ. Pravzaprav podobno, kot sta Timo Kretschman in Paolo Barbato zasrala kompletno slovensko house sceno. Predvsem po zaslugi organizatorjev.

Bedaki imajo vedno prav, ker so v večini. Žarko Petan.

bassti
15.10.2005, 13:29
quote:Bedaki imajo vedno prav, ker so v večini. Žarko Petan.

Ja LooooooooL! Tako je, prav imaš.

quote:V ljubljanskih bardiskacih pa se vedno naguzva mesanica vseh moznih okusov, zato po mojem mnenju prevladuje glasba, na katero plese vsak, ki je dovolj pijan.

In potem se vprašaš komu sploh vrtiš oz. ali je sploh opazna razlika, če daš na spored winamp listo ali pa če miksaš sam... Če boš prišel recimo v diskoteko Oxigen (pa je nič ne hvalim ali kaj podobnega) na Gigi-a pa boš vidu ko se bo folk tepu za karte pa bo takoj opazu a je bil DJ zbran pri določenem prehodu skladbe ali ne...

That´s the point!

Poslušalci se na grobo delijo na:
- music fan-e, ki sicer poslušajo tako glasbo in "dihajo z njo"
- pijance in ostale, ki jim "dol visi" za to glasbo in so prišli do spoznanja, da vendarle dobrih žurov brez take glasbe žal ni :dontknow:

Druga skupina je tukaj problematična. Če je premalo obiskovalcev, bojo kritizirali, če jih natakar ne bo postregel dovolj hitro bodo kritizirali,...

Prva (razume glasbo, razume DJa) pa bo premislila preden poda komentar. To mi je všeč!

Glede Globala sem pa prava oseba, ki bi lahko razglabljala o tem kakšne posle oni sklepajo (oz. hočejo sklepati) pa mislim, da za to še ni pravi čas... O tem kdaj drugič.

tolstoyed
16.10.2005, 14:54
en odlomek kako je vidt ko dj zna navdusit ljudi;
http://s37.yousendit.com/d.aspx?id=2J1GWYUT4PMWB2D3XXZEROIU57

posnetk sm nardil z digitalcem, tko da zvok ni najboljsi :)

mrjerry
16.10.2005, 22:11
bassti, you a DJ? :shy:

bassti
17.10.2005, 19:07
Nop, not yet, I am very close to become a DJ but I want choose this way :P

Je mogoče tukaj kakšen DJ? Zakaj me to sprašuješ? Glede na to, da sem se odloču, da ustanovim portal (med drugim namenjen tudi DJ-em in da lahko rečem, da že kar nekaj vem iz tega področja, da sem delal med drugim tudi kot tehinik na Valu, imam oddajo na lokalnem radiu, imam portal SLO-DJ, sem v stalnem kontaktu z kar velikim številom DJev - dobrih in tistih, ki bodo to še postali etc, etc,...) Hja no...

Nekej malga mam pojma. Ne bi se pa rad v zvezde koval. Pač nisem tak :dontknow: Žal pa ne morem prenašat ljudi, ki mislijo, da so večvredni in posledično vsiljujejo drugim svoje mišlenje... Drugače se nisem imel nobenega namena registrirat na tale forum pa me je Madbringer preveč zjezil :) Huuuuh. Človek, ki najvrjetneje ne pozna te scene si drzne sodt!

Če dam primer. Kaj delajo v Nasi? Je res, da je bil človek na Luni? Imamo kakšen dokaz? NEEE!!! Zadnjič sem gledal dokumentarec, ki pravi, da so odkrili hangr kjer naj bi snemali "luno od blizu"

Ja pa kaj še... Pesek iz puščave. LOL :) Ampak ne bom presojal in se spuščal v podrobnosti ker nimam pojma o tem :)

Ne sodimo tistega, česar ozadja ne poznamo!

tolstoyed
17.10.2005, 22:55
"Se pa tako začne ja. Ko je npr. Umek vrtel v Palmi, preden se je le ta odprla so ga vsi kritizirali. Kakšna muska sploh je to? To je sranje! Ugasni to! Etc... Look at him now "

gledam. a je nardil kaksen bistveni preobrat? razen da je zaplul v nekolk bolj komercialne vode..

Cvetlični deček
17.10.2005, 23:26
ke smo lih mal offtopic bi še jst povedov, da umek na začetku men ni bil kul, je bil pa on moj prvi pravi dj, ke sm ga šu poslušat, sam tist kar je vrtev tm pred 10 leti je blo dost brezveze

bassti
18.10.2005, 16:36
Hjoj sej vsak je na začetku wannabeDJ :rolling:

Teo glede na to, da pravš kakšn crap je Umek... Dej nared mi uslugo pa pojdi na stran http://www.thedjlist.com/ pa si poglej njegov opis pa še rank - kater je na svetovni lestvici DJev... (če se ne motim je okrog 60 mesta!!!)

Think twice before you say something stupid!

LP, Bassti :2thumbs:

Madbringer
18.10.2005, 17:43
Ah khm khem khem... ah nič. :approve:

No samo to... da uporabim besede večine, ki mi je vedno to metala pod nos: od kdaj se že glasba ocenjuje po lestvicah "kdo je boljši" itd...? :D 61 na SVETOVNI lestvici didžejev, uaaau!!! Kaj moraš za to naredit? Sedaj sem pa res fasciniran.

Pismo rosno...potem se pa iz Fredy Milerja norčujete. [}:)]

tolstoyed
18.10.2005, 20:03
haha, te lestvice so smesna stvar, da :D
pop charts scena.

sej ti cloveki tehniko nedvomno imajo ampak izbor skladb zs njihovo obcinstvo je tako dolgocasen da ni potrebno prav veliko domisljije pri miksanju dveh skladb..ponavadi so kar vse v nekem zlo podobnem ritmu - najveckrat kar identicnem. meni je to tehnicno preseravanje povsem postranskega pomena in mam veliko raje slabse tehnicno izveden set z zanimivo glasbo kot pa neko briljiranje v tehniki pa nic od muzike - samo kasen tup tup tup tuptuptup tup tup tup tuptuptup. no ja ampak vsakemu svoje :)

massive
18.10.2005, 21:21
napisano je le moje osebno mnenje.

zdi se mi da je klubska scena že nekaj let precej v zatonu. spominjam se časa na prehodu tisočletja ko so bili partyi povsod po svetu izredno obiskani oz. so veljali za neko novo hipi gibanje oz. nadomestek tega. danes sicer vsega skupaj ne spremljam tako intenzivno, ampak zdi se mi da se je glasba na t.i. elektronskih žurih močno skomercializirala kar je mogoče tudi en izmed razlogov upadanja. stvar se mi zdi sicer zelo logična. nihče ne bo žural na partyu kjer vrtijo 'autechre-aphextwin-glasbo'. skratka kvalitetno elektroniko jaz (kaj šele današnja mladina) bolj poslušam kot pa da bi plesal nanjo.

mogoče sem se pa samo postaral. vsekakor pa lahko trdim da od mojih sovrstnikov ki smo elektronsko klubsko sceno okoli leta 2000 intenzivno spremljali, praktično nihče več tega ne počne. večina nas je ugotovila da obstaja veliko boljše glasbe kot pa je tista na partyih. pa naj vrti umek ali pa boards of canada.

Cvetlični deček
18.10.2005, 21:36

zdi se mi da je klubska scena že nekaj let precej v zatonu. spominjam se časa na prehodu tisočletja ko so bili partyi povsod po svetu izredno obiskani oz. so veljali za neko novo hipi gibanje oz. nadomestek tega. danes sicer vsega skupaj ne spremljam tako intenzivno, ampak zdi se mi da se je glasba na t.i. elektronskih žurih močno skomercializirala kar je mogoče tudi en izmed razlogov upadanja. stvar se mi zdi sicer zelo logična. nihče ne bo žural na partyu kjer vrtijo 'autechre-aphextwin-glasbo'. skratka kvalitetno elektroniko jaz (kaj šele današnja mladina) bolj poslušam kot pa da bi plesal nanjo.

mogoče sem se pa samo postaral. vsekakor pa lahko trdim da od mojih sovrstnikov ki smo elektronsko klubsko sceno okoli leta 2000 intenzivno spremljali, praktično nihče več tega ne počne. večina nas je ugotovila da obstaja veliko boljše glasbe kot pa je tista na partyih. pa naj vrti umek ali pa boards of canada.

Maybe you should try the underground shi+ from Iran ;)? Potem lahko plešeš na Bonobo, Crystal Method, Kid Koala, etc..

Teo
18.10.2005, 22:35

Hjoj sej vsak je na začetku wannabeDJ :rolling:

Teo glede na to, da pravš kakšn crap je Umek... Dej nared mi uslugo pa pojdi na stran http://www.thedjlist.com/ pa si poglej njegov opis pa še rank - kater je na svetovni lestvici DJev... (če se ne motim je okrog 60 mesta!!!)

Think twice before you say something stupid!

LP, Bassti :2thumbs:

emm.. nikjer nisem skritiziral umeka, verjetno si me zamenjal s kom. Spoštujem ga kot fotra slo klubske scene. Njegova produkcija pa je po mojem okusu bila boljša pred leti. Veliko DJjev se je potem pomehkužilo in čisti techno se je mal umaknil tech-houseu (umek je začel bedarije delat). tudi d'n'b scena je zatonila.
Zdaj pa je baje shranz in, to je pa skor HC. Folk se spreminja

Kar se pa tiče svetovne scene, se da elektroniko primerjat s kakim grungeom. Doživel je svoj vrhunec, potem pa se je nekako usidral na normalno raven.
Včasih sem se že bal, da sploh ne bo več kvalitetne kitarske glasbe, ko so po radiih vrteli samo še elektronsko glasbo.

Madbringer
18.10.2005, 23:27
Heh, ta primerjava z grungom mi je zelo všeč. Bila je muzika, se razvijala in nato je prišel grunge in uničil muziko...kar naenkrat so postali popularni pobalini z kitarami, ki jih niso znali igrati, pevci, ki niso znali peti, itd...in bili nekaj let v vrhu in onemogočili vsaki drugi pravi muski, da bi bila popularna...no nepoznavanje in kritičnost večine in mediji so pripomogli k temu...

...potem pa še hujše...zgodi se tole... :D

...no stvari grejo spet nazaj... dark side of the force bo prejkoslej spet močnejša in se bo pojavilo ravnovesje...samo kako dolgo še???

mrjerry
19.10.2005, 09:14

ke smo lih mal offtopic bi še jst povedov, da umek na začetku men ni bil kul, je bil pa on moj prvi pravi dj, ke sm ga šu poslušat, sam tist kar je vrtev tm pred 10 leti je blo dost brezveze

Ej... ce hoces resno debato o umeku, ti odsvetujem take izjave, ker se samo blamiras z njimi.

tolstoyed
19.10.2005, 09:57

hmm hmm, smem vprasat kolkokrat si imel priloznost vidt aphex twina? ker ce ti lahko samo stojis in gledas je verjetno s teboj nekaj narobe :D zares, tako plesnih setov kot jih uspe njemu skupej spravit se ne da slisat nikjer drugje!! autechre je drugacna stvar, pa boards of canada tud (ta dva tako ali tako samo enkrat na 5 let kje vrtita, pa se takrat je to bolj live act).
z veseljem bi enkrat v klub postavil aphex twina in umeka, jima dal lap top, dva decksa in nekaj cim bolj raznovrstne glasbe in poslusal kaj imata za pokazat..to bi blo res krasno.

sicer pa da, zdi se da se je v elektroniko usmerlo dosti ljudi ki so v casu nirvane pac poslusali punk rock. tudi sam sem med njimi, ceprav sem vedno poslusal vse. tudi elektroniko se predno so nirvana sploh postali znani tudi pri nas.
dandanes je se vedno dovolj zanimivih stvari, tko v elektroniki (ceprav se zdi da so najbolj popularni producenti dosegli svoj vrhunec) kot v rock glasbi.

madbringer, naj ugibam, zate je prav gotovo visek kvalitete dream teather?

Daysleeper
19.10.2005, 11:08

Heh, ta primerjava z grungom mi je zelo všeč. Bila je muzika, se razvijala in nato je prišel grunge in uničil muziko...kar naenkrat so postali popularni pobalini z kitarami, ki jih niso znali igrati, pevci, ki niso znali peti, itd...in bili nekaj let v vrhu in onemogočili vsaki drugi pravi muski, da bi bila popularna...no nepoznavanje in kritičnost večine in mediji so pripomogli k temu...
Svašta, krivit fante, "ki ne znajo igrati kitare in peti" za prodor grunge-a in ne glasbene industrije, ki jih je plasirala na MTV (in posledično na vrhove lestvic), je pa res poznavalsko... Sicer pa scena takrat ni bila kdo ve kako dobra (po mojem mnenju) - Madonna, NKOTB, Michael Jackson, na drugi strani pa Metallica, Gunsi in Aerosmith. Vau.

mrjerry
19.10.2005, 13:11
Ja no, ampak vseeno... grunge... :nonono:

Daysleeper
19.10.2005, 13:43

Ja no, ampak vseeno... grunge... :nonono:
Kar se mene tiče, veliko bolje od pop scene, ki je bila pred tem na udaru.
To, da se je pa po Nirvani razvilo še cel kup bandov, ki so "šli v isto smer", pa tudi meni ni bilo ravno super fajn.

tolstoyed
19.10.2005, 13:55
jaz bi sicer madonno in jacksona izvzel ker sta naredila kar nekaj dobre glasbe.

sicer pa na rock sceni res ni bilo nicesar zanimivega. nirvana pa so tako ali tako ustvarjali najboljso glasbo pred 'nevermind' albumom, ko so bili se bolj surovi in pristni. punk rock v pravem pomenu besede.

Daysleeper
19.10.2005, 14:00
Glede Nirvane se strinjam, Bleach in Incesticide sta way above the rest of their stuff...

tolstoyed
19.10.2005, 14:44
ce morda se nimas, si nabavi with the lights out! (lahko ti tudi jaz to prepecem). res zelo zelo priporocljiva zadeva za vse ljubitelje rock glasbe. odlicne 'surove' verzije vecine skladba, pa tudi kr nekej takih prej se neslisanih. ti da vpogled v to kako so se spremenili ko jih je produciral butch vig.

Daysleeper
19.10.2005, 14:51
Tolstoyed, imaš OS.

Teo
19.10.2005, 15:39
zašli ste.

Lahko pa dodam, da je grunge pustil odličen priokus pri nekaterih današnjih meni najljubših bendih.

Madbringer
19.10.2005, 15:59
sicer pa da, zdi se da se je v elektroniko usmerlo dosti ljudi ki so v casu nirvane pac poslusali punk rock.

A je sploh treba še kaj dodati :tongue::cool::D.

quote:
madbringer, naj ugibam, zate je prav gotovo visek kvalitete dream teather?

En izmed viškov moderne glasbe vsekakor.

tolstoyed
19.10.2005, 16:00
i rest my case.

Madbringer
19.10.2005, 16:01
Svašta, krivit fante, "ki ne znajo igrati kitare in peti" za prodor grunge-a in ne glasbene industrije, ki jih je plasirala na MTV (in posledično na vrhove lestvic), je pa res poznavalsko... Sicer pa scena takrat ni bila kdo ve kako dobra (po mojem mnenju) - Madonna, NKOTB, Michael Jackson, na drugi strani pa Metallica, Gunsi in Aerosmith. Vau.

Ja kaj se je pa potem zgodilo če ne ravno to kar sem napisal.

In če ne vidiš dlje od nosa, še ne pomeni, da takrat ni bilo nič drugega.

Madbringer
19.10.2005, 16:03
Kar se mene tiče, veliko bolje od pop scene, ki je bila pred tem na udaru.

Mi je povsem jasno, zakaj tako meniš.

Sicer pa je bil takrat tudi tisti najbolj primitivni pop ala david haselhof ultra simfonija v primerjavi z grungom.

Teo
19.10.2005, 16:07
Madbringer, dej preberi prosim kaj si napisal in se prec polij z žegnano vodo.

Cela osemdeseta so bila napaka, ki bi jo bilo treba izbrisati iz zgodovine. Hvala bogu, da se je pojavil grunge in je lahko zdrava mladina glasbo poslušala, ne pa jodlanje

Madbringer
19.10.2005, 16:14
U ježeš...

...glede mladine...npr. samo mali primer...hard rock in heavy metal sta bila na udaru...zvrsti, kjer moraš znati igrati in kjer imaš kaj za poslušati...potem se je pa pojavil grunge, kjer ni treba znati igrati, kjer je vse razmazano...pač pa bolj primerno za slaboumne množice brez okusa. Pri hrupu res ni nič pametnega za slišati.

Zdrava mladina, ojej...kaj ti to resno misliš... in nimam pojma o kakem jodlanju govoriš (ki pa bi tudi bilo boljše in vsekakor bolj zdravo od grunga).

Madbringer
19.10.2005, 16:17
ROKO U OGENJ DAM ZA DIĐEJ TAJM!!!

Daysleeper
19.10.2005, 16:26
:shock: :shock: :shock:
Svašta. :rolling:

Daysleeper
19.10.2005, 16:29

Madbringer, dej preberi prosim kaj si napisal in se prec polij z žegnano vodo.

Cela osemdeseta so bila napaka, ki bi jo bilo treba izbrisati iz zgodovine. Hvala bogu, da se je pojavil grunge in je lahko zdrava mladina glasbo poslušala, ne pa jodlanje

Oh, saj se najde kar nekaj pametne glasbe iz 80-ih, ki pa takrat ni bila popularna...
Maddy, še dobro, da je grunge izpodrinil samo tiste bande, ki so do njegovega prodora viseli na vrhovih glasbenih lestvic, komur grunge ni dišal, je še vedno lahko poslušal svašta "harmonij, simfonij in ostale kvalitetnejše glasbe", a ne?

Madbringer
19.10.2005, 16:59
Oh, saj se najde kar nekaj pametne glasbe iz 80-ih, ki pa takrat ni bila popularna...

Sej finta je ravno v tem, da je vse kar je bilo takrat popularno bistveno boljše potem od grunga in večinoma drugih kasnejših popularnih stvari.

quote:
Maddy, še dobro, da je grunge izpodrinil samo tiste bande, ki so do njegovega prodora viseli na vrhovih glasbenih lestvic, komur grunge ni dišal, je še vedno lahko poslušal svašta "harmonij, simfonij in ostale kvalitetnejše glasbe", a ne?

Ma ni čist tko...težje se je potem dobilo vse kar ni bilo grunge...ni bilo tako enostavno priti do muzike, kot je sedaj.

Cvetlični deček
19.10.2005, 17:11

Ej... ce hoces resno debato o umeku, ti odsvetujem take izjave, ker se samo blamiras z njimi.

nocem resne debate, ker je ne morem imet. sam mnenje o tisti muziki ki jo je takrat vrtel. timewarp kompilacija je zlo dobr narjena. kaj pa si ti hotu rečt ?

"White alert. White alert! White alert!! The mercenaries are here, our patrols have spotted 'em in the jungle. Quick, drink the potion, they've come to kill us! Quick! Drink the wine.. Drink the wine! They'll be here with flamethrowers! Drink, drink! In a few seconds you'll feel drowsy.. You'll lie down and go to sleep, sleep forever.." ~ Guyana Tragedy: The Story of Jim Jones

bassti
19.10.2005, 19:37
LooooL kakšn OFF TOPIC je ratu iz tega! Kr neke Nirvane pa neke druge zvrsti :nonono:

A ni tole debata o DJih? Kaj naj bi bilo narobe z lestvicami? Stran DJ list je pomoje 20x bolj obiskana kot katerakol slovenska stran ;) Odlična ideja :approve: Če bi bil ti avtor strani bi sigurno zagovarjal to idejo. OK, pustmo zdej to. Teo sorry, res sem se malo zmotu. V mislih sem imel Cvetličnega lončka. Sam še neki bi vam rad položu na srce preden nadaljujete svojo debato. Najprej probajte DJat, potem pa presojate kdo je wannabe, kdo pa še tega ni vreden. Umek je cel svoj lajf posvetu DJanju in tej glasbi in če dodamo temu še rank na lestvici mislim, da ne morem veliko zgrešit če rečem, da smo LAHKO PONOSNI NANJ!!!

Amen, time to go to bad :)

bassti
19.10.2005, 19:48
LooooL kakšn OFF TOPIC je ratu iz tega! Kr neke Nirvane pa neke druge zvrsti :nonono:

A ni tole debata o DJih? Kaj naj bi bilo narobe z lestvicami? Stran DJ list je pomoje 20x bolj obiskana kot katerakol slovenska stran ;) Odlična ideja :approve: Če bi bil ti avtor strani bi sigurno zagovarjal to idejo. OK, pustmo zdej to. Teo sorry, res sem se malo zmotu. V mislih sem imel Cvetličnega lončka. Sam še neki bi vam rad položu na srce preden nadaljujete svojo debato. Najprej probajte DJat, potem pa presojate kdo je wannabe, kdo pa še tega ni vreden. Umek je cel svoj lajf posvetu DJanju in tej glasbi in če dodamo temu še rank na lestvici mislim, da ne morem veliko zgrešit če rečem, da smo LAHKO PONOSNI NANJ!!!

TuNina
19.10.2005, 19:55

http://freeweb.siol.net/tvogrin1/malta1.gif

http://freeweb.siol.net/tvogrin1/raspa.gif

mrjerry
20.10.2005, 09:24
nocem resne debate, ker je ne morem imet. sam mnenje o tisti muziki ki jo je takrat vrtel. timewarp kompilacija je zlo dobr narjena. kaj pa si ti hotu rečt ?

Da je Torture Chambre 2 boljsa ;)

Tisto, kar je vrtel takrat, pa tezko primerjas s tem, kaj vrti zdaj. Ker gre pac za drug stil. Ce ti stil ni vsec, lahko model dela vem kaj na decksih, pa bos ostal hladen, zato se ni smiselno pogovarjati na tak nacin. In takrat je vrtel kvalitetno, se posebej, ce upostevas, kako tezko je bilo v zacetku 90-ih priti do vinilk.

tolstoyed
20.10.2005, 09:27
quote:"A ni tole debata o DJih? Kaj naj bi bilo narobe z lestvicami? Stran DJ list je pomoje 20x bolj obiskana kot katerakol slovenska stran"

kdo pa pripravlja te lestvice? in na podlagi cesa razvrscajo ljudi v te lestvice? pa mimogrede, umek je bil ze med prvimi 10, ce ne celo med prvimi 5 nekaj let nazaj.

in kaj ima obiskanost strani opravit s tem?
saj je verjetno koncert fredya tudi bolj obiskan kot pa na primer koncert iztoka mlakarja pa to še ne pomeni da je fredy zato kaj več vreden.

mrjerry
20.10.2005, 09:43
Ena stran je taksna, da lahko kdorkoli preko interneta glasuje. Glasovanje traja kar precej casa in proti koncu leta so rezultati. Umek je bil predlani nekje okrog 60. mesta, lani pa okrog 45.

Seveda lestvica ni 100% relevantna. Predlani je na primer zmagal Tiesto, katerega seti so proti koncu ze mocno smrdeli po komerciali imal pa je en blazno dolg euro tour (ali morda celo world... ne spomnim se), kjer je valda skrbel za svojo promocijo. Da vsakotedenskega razbijanja na Ibizi in udelezbe na vseh vecjih angleskih festivalih sploh ne omenjamo. Visoko je bil tudi Nick Warren, ki ga marsikdo sploh ne pozna (ceprav ima odlicne sete in vsake toliko let popolnoma spremeni stil vrtenja). Vsekakor ti pa da dober kvalitativen obcutek, kje priblizno so DJji. Pa tudi to, katera podzvrst je trenutno popularna. Ce je med top 10 na lestvici kar 7 trance DJje, potem je jasno, da je folk celo leto tripal na trance.

Glede DJjev je pa tako, da so vsi, ki so na lestvici, definitivno vredni poslusanja, ce si pac ljubitelj elektronike.

tolstoyed
20.10.2005, 10:04
elektronika je moj najljubsi zanr, ampak na tisti lestvici ni niti enega producenta ki bi ga poslusal. za 98% jit tudi slisal se nisem :)

tolstoyed
20.10.2005, 10:10
se popravljama. hawtin in mills sta cool in od njiju nabavljama bolj ali manj vse. pri hawtinu sicer bolj cenim njegovo delo pod aliasom plastikman. za millsa bi pa rad videl da se vrne v glasbo kakrsno je delal pred priblizno 7 leti. pa upam da se bo kmalu navelical te tech house dolgocasnosti pa spet trsi techno vrtel.

mrjerry
20.10.2005, 10:22
Evo ti lansko lestvico. Boldane DJje sem slisal v zivo, zelene pa poznam.

1 Tiësto
2 Paul Van Dyk
3 Armin Van Buuren :question:
4 Sasha
5 Ferry Corsten
6 Hernan Cattaneo :question:
7 Christopher Lawrence
8 John Digweed
9 Paul Oakenfold
10 Deep Dish
11 Carl Cox
12 Sander Kleinenberg
13 ATB
14 Judge Jules
15 James Zabiela
16 Marco V
17 Roger Sanchez
18 Benny Benassi :question:
19 Tall Paul
20 Danny Howells
21 Steve Lawler
22 Erick Morillo
23 Chris Liebing
24 DJ Dan
25 Eddie Halliwell :question:
26 Andy C :question:
27 Mauro Picotto
28 Johan Gielen
29 Lady Dana :question:
30 Lisa Lashes :question:
31 Adam Freeland :question:
32 Markus Schultz :question:
33 Yoji Biomehanika
34 Sven Väth
35 Bad Boy Bill :question:
36 James Holden
37 Dave Clarke
38 Blank & Jones
39 Above & Beyond :question:
40 Danny Tenaglia
41 Gabriel & Dresden
42 Marco Corola
43 Nick Warren
44 Richie Hawtin
45 Laurent Garnier
46 Pete Tong
47 Jeff Mills
48 Satoshi Tomiie
49 Mistress Barbara
50 Adam Beyer
51 Fatboy Slim
52 John '00' Fleming :question:
53 Plump DJs :question:
54 David Morales
55 Umek
56 Lee Burridge
57 Dave Seaman
58 Fergie
59 Matt Hardwick :question:
60 Slacker
61 DJ Luna :question:
62 M.I.K.E. (Push) :question:
63 DJ Rush
64 Max Graham :question:
65 Michel de Hey :question:
66 Victor Calderone :question:
67 2ManyDJs :question:
68 DJ Hercio :question:
69 Kai Tracid
70 Junior Jack :question:
71 Flash Brothers :question:
72 Aphrodite :question:
73 Felix da Housecat
74 The Tidy Boys :question:
75 BK
76 Miss Kittin
77 Benjamin Bates :question:
78 Dave Pearce
79 Anne Savage :question:
80 DJ Vibe :question:
81 Cosmic Gate :question:
82 Derrick Carter :question:
83 Ronski Speed :question:
84 Armand van Helden
85 Chris Fortier
86 Remy :question:
87 Seb Fontaine
88 Nic Fanciulli :question:
89 James Lavelle
90 Proteus :question:
91 Rank :question:
92 BT
93 DJ Shadow
94 Zinc :question:
95 Lisa Pin-Up :question:
96 Marco Bailey
97 Darude
98 Andy Farley :question:
99 Ronald van Gelderen :question:
100 Mark Farina :question:

mrjerry
20.10.2005, 10:23

se popravljama. hawtin in mills sta cool in od njiju nabavljama bolj ali manj vse. pri hawtinu sicer bolj cenim njegovo delo pod aliasom plastikman. za millsa bi pa rad videl da se vrne v glasbo kakrsno je delal pred priblizno 7 leti. pa upam da se bo kmalu navelical te tech house dolgocasnosti pa spet trsi techno vrtel.

:approve::approve::approve:

tolstoyed
20.10.2005, 10:35
Benny Benassi je nardil tisti dost zanimiv komad satisfaction..pa se bolj zanimiv video :)

bassti
20.10.2005, 14:27

elektronika je moj najljubsi zanr, ampak na tisti lestvici ni niti enega producenta ki bi ga poslusal. za 98% jit tudi slisal se nisem :)

Dost bad zate, da ti je taka glasba všeč pa ne veš nič o 98%producentov, ki so na lestvici in so med najbolj popularnimi ;)

Lestvica je pač tako narejena, da je mesto odvisno od glasov ;) Tako pač je...

tolstoyed
20.10.2005, 14:38
jaz pac poslusam stvari ki jih ti 'precenjeni' producenti z teh lestvic poslusajo zasebno. stvari ki za sirse mnozice pac niso zanimive.
kar zadeva lestvice pa samo to; glasba ni nobeno tekmovanje.

Teo
20.10.2005, 15:05
Van buuren je fajn, sam na njegovo uvrščenost verjetno precej vpliva njegova tedenska oddaja na bbcju. In the mix, ter newest toon selection (al neki takega)

mrjerry
20.10.2005, 15:18
Teo, ja, en kup jih je na lestvici, ki se slinijo na Radio 1 in na Ibizi. Pa se par takih, ki se slepajo na stari slavi, pa se nekaj takih, ki so nizje, kot si zasluzijo, ker pac rolajo tudi kje drugje, kot v UK. Ampak vseeno, na pocez lestvica kar stoji. Ne morem se nobenga na hitro spomnit, ki bi moral biti gor, pa ga ni.

Kenny Larkin in Stacey Pullen, mogoce... Ceprav sta ze mal zarustana :clown:

Pikado
20.10.2005, 15:26
Kdo pravi da je miss slovenije res najlepša Slovenka...v resnici naj bi bila kao najlepša izmed nekaj deset primerkov...isto velja za vse lestvice in izbore...nimajo nikakršnega realnega ozadja za svoj obstoj, razen za polnenje praznine nekaterih...

To LoL or not to LoL

mrjerry
20.10.2005, 15:29
Pikado, ni nujno. Prvi na lestvici definitivno ni najboljsi, morda sploh ni boljsi od drugega. Gre zgolj za statisticno oceno, ki pa vseeno nekaj pove. Zame so bile nekatere lestvice vedno zanimiv potencialen vir novih stvari - producentov, DJjev, komadov...

Tako da cisto brezveze niso, samo interpretirati jih moras znati.

Pri miss se mi pa zdi, da jo imamo zato, ker se eno pac spodobi poslat [}:)]

Pikado
20.10.2005, 15:31
Potem bi bilo dovolj navesti samo ime in ostale informacije brez predštevilke...

To LoL or not to LoL

mrjerry
20.10.2005, 15:33
To je pa res. Morda so stevilke kot varnostni mehanizem za tiste, ki itak niso sposobni pravilne intepretacije, tudi ce bi bila zraven napisana.

massive
20.10.2005, 16:27

Van buuren je fajn, sam na njegovo uvrščenost verjetno precej vpliva njegova tedenska oddaja na bbcju. In the mix, ter newest toon selection (al neki takega)

a essential mix ob sobotah (nedeljah) se vrtijo? tam sem si jaz ustvarjal mnenje o djjih. david holmes rules.

bassti
20.10.2005, 19:15
Hmm... http://www.slo-dj.com/modules.php?name=Internet_Radio3 Tukajle imaš kar množico radiov, med katerimi verjamem, da boš našel tudi kakšnega zase :D Mogoče pa si boš potem glede na kakšnega iz med njih ustvarjal svoje mnenje...

You never know :dontknow:

Teo
20.10.2005, 19:46

a essential mix ob sobotah (nedeljah) se vrtijo? tam sem si jaz ustvarjal mnenje o djjih. david holmes rules.

ej pojma nimam. Sam vsake toliko opazim med torrenti kak radio rip. V zadnjem polletju je bilo ogromno od AvB. Včasih sede trance, takrat van buuren prav sede. Drugač pa se ne spoznam dosti na to sceno.

twister
15.11.2005, 08:28

Umek je na slovenski sceni naredu lih tok kolikor nardim jst doma v cca. 10 - 15 minutah.....so UMEK sucks a big one.....Sploh pa ko vidim populacijo DJ-ev v Sloveniji mi gre na kozlanje..talenta je za dva polža lazarja...kr vsi so dj-i, ki imajo doma več kot 5 plat...Folk nabavte si sinte, samlperje, sekvencerje in efekte pa bo live elektronika....Do takrat pa ta scena mene ne bo vidla, čeprav sem velik ljubitelj elektronske glasbe, ki pa moram poudarit pri nas NE OBSTAJA (je ni)....Temu kar vi pravite eletronska glasba je tu v sloveniji tako zaostala kultura, da bi še Grunge spadal v razvitejšo zvrst (ob Mozartu in Musorgskyju).......V glavnem poden od podna....

twister
15.11.2005, 08:43

Ce ne ves/vidis/slisis kaj pocnejo, to se ne pomeni, da je vse to kar delajo, brez veze. Tudi to, da so zabarikadirani v dj boothu, ni nujno res. So DJji, ki imajo blazen kontakt s publiko (David Morales, Chris Liebing, Roberto Q. Ingram...), so taksni, ki ustrezajo tvojemu opisu (recimo Dojaja), mnogo pa jih bolj ali manj nepremicno dela svoj job (Richie Hawtin, Toni Rios, Rush...). Odvisno je pac od pristopa posameznika. Isto bi se lahko vprasal, ali je za kitarista res nujno, da v raztrgani spodnji majici in preozkih hlacah ter presvican kot tarzan razgraja po odru. Ali enako s poljubnim drugim instrumentom.

Dokler se vrti en sam komad, DJ nima kaj dosti za poceti. S prilagajanjem visoko-, srednje- in nizkopasovnih filtrov lahko prilagaja jakost posameznih frekvencnih obmocij, najveckrat zato, da zvok ustreza akusticnim lastnostim prostora, kjer se vrti. Ko pa je potrebno vkljuciti se drugi komad, pa je najprej treba ujeti ritem. To se naredi tako, da zvok z druge plosce predvajas samo na slusalke (ne pa v prostor), obenem pa premikas hitrostni drsnik na gramofonih, dokler pac ne zadanes ritma (izkusnje tukaj BLAZNO pomagajo). Nato je treba poskrbeti za tekoc prehod, ki se ga obicajno izvede tako, da se zadusi tisti del frekvenc, kjer se komada slabse ujemata. Razlicni glasbeni slogi imajo tukaj razlicna pravila, pri technu se najveckrat miksa na visoke tone (kar pomeni, da zadusis base).

Koliko pa so ti ljudje nesposobni, gluhi, debilni in golaznjeni, je pa pac prepusceno v presojo vsakemu posamezniku.

HAHAHA....Ko tako razlagaš se zdi še bolj neumno....
Please spare us the bullshit....DJ-i so debili, ki hočejo bit slavni.....

mrjerry
15.11.2005, 08:54
Sej res, kaj bi komplicirali, ce vedno obstaja tribesedna enostavcna poved, ki pove vse :sleepy:

Luka2k
15.11.2005, 14:31
http://news.bbc.co.uk/media/images/38150000/jpg/_38150417_python300bbc.jpg

mrjerry
15.11.2005, 14:34
ofakofak :rolling::rolling:
:kisses::kisses::kisses::kisses::kisses::kisses::k isses:

Madbringer
15.11.2005, 18:30
quote:Originalna objava Luka2k

http://news.bbc.co.uk/media/images/38150000/jpg/_38150417_python300bbc.jpg

O, glej jih no glej, DJ Fish, DJ Križko, MC Leopold, DJ Murko in DJ FREDDY... sama smetana. Murko je čist notr padu, pa še začel ni :clapping:. (ali pa je to nemara njegova naravna drža)

Taj
15.11.2005, 20:37
jz sem prebral samo začetni post in par ostalih tko, da mi ne zamert če ne bom ujel glavne niti debate.

Tvoj pogleda razmišljanja, razumem kot pomanjkanje znanja o vsem skupaj. Ustvaril si, si svoj pogled na stvar sedaj pa prosiš naj ti predstavimo dejstva?

Pač ne razumejo vsi glasbe in ne razlikujejo med tem, če nekdo v media playerju preklopi komad na naslednjega po možnosti kakšen rap na tehno al pa kej podobnega, ali pa če nekdo poskuša združiti dva komada in to na tak način, da je ljudem všeč.

Veliko dj-ev je tudi producentov, kar pomeni, da izdajo tudi kakšen svoj komad.

Ena večjih komedij mi je tista, da dj pokvari komad s tem ko ga zmixa...si se morda kdaj vprašal, da nekateri komadi sploh ne bi prišli na sceno brez mixa, lahko da zato, ker je mix dejansko boljši in se obdrži, ali pa samo, ker ga je remixiralo neko veliko ime na sceni.
Kot trenuten primer, bom dal Leona - Argumenty ...komad je prava pop pocukranka, Flashrider (človek, ki ga je zmixal) pa ga je odprl tudi za dance publiko, ki ga je sprejela izjemno dobro.

Se pa sam pri sebi vprašam, če si dejansko kdaj videl dance, komercialni, tehno vzemi si kakor želiš - singl, ki ni vključeval vsaj parih remixov. Večina jih ima nekje 3-4 mixe + original...ponavadi pa se obdrži ena od verzij in največkrat je to zmixana.

Na ostale provokacije sploh ne mislim pogovarjat, ker pustim ljudem, da imajo svoje mnenje, četudi zmotno, ampak ne mislim pa razlagat nekaj človeku, ki ni niti najmanj zainteriseran, da bi izvedel kaj novega...veliko ego jogurta predvidevam.

Taj
15.11.2005, 20:39

Evo ti lansko lestvico. Boldane DJje sem slisal v zivo, zelene pa poznam.

1 Tiësto
2 Paul Van Dyk
3 Armin Van Buuren :question:
4 Sasha
5 Ferry Corsten
6 Hernan Cattaneo :question:
7 Christopher Lawrence
8 John Digweed
9 Paul Oakenfold
10 Deep Dish
11 Carl Cox
12 Sander Kleinenberg
13 ATB
14 Judge Jules
15 James Zabiela
16 Marco V
17 Roger Sanchez
18 Benny Benassi :question:
19 Tall Paul
20 Danny Howells
21 Steve Lawler
22 Erick Morillo
23 Chris Liebing
24 DJ Dan
25 Eddie Halliwell :question:
26 Andy C :question:
27 Mauro Picotto
28 Johan Gielen
29 Lady Dana :question:
30 Lisa Lashes :question:
31 Adam Freeland :question:
32 Markus Schultz :question:
33 Yoji Biomehanika
34 Sven Väth
35 Bad Boy Bill :question:
36 James Holden
37 Dave Clarke
38 Blank & Jones
39 Above & Beyond :question:
40 Danny Tenaglia
41 Gabriel & Dresden
42 Marco Corola
43 Nick Warren
44 Richie Hawtin
45 Laurent Garnier
46 Pete Tong
47 Jeff Mills
48 Satoshi Tomiie
49 Mistress Barbara
50 Adam Beyer
51 Fatboy Slim
52 John '00' Fleming :question:
53 Plump DJs :question:
54 David Morales
55 Umek
56 Lee Burridge
57 Dave Seaman
58 Fergie
59 Matt Hardwick :question:
60 Slacker
61 DJ Luna :question:
62 M.I.K.E. (Push) :question:
63 DJ Rush
64 Max Graham :question:
65 Michel de Hey :question:
66 Victor Calderone :question:
67 2ManyDJs :question:
68 DJ Hercio :question:
69 Kai Tracid
70 Junior Jack :question:
71 Flash Brothers :question:
72 Aphrodite :question:
73 Felix da Housecat
74 The Tidy Boys :question:
75 BK
76 Miss Kittin
77 Benjamin Bates :question:
78 Dave Pearce
79 Anne Savage :question:
80 DJ Vibe :question:
81 Cosmic Gate :question:
82 Derrick Carter :question:
83 Ronski Speed :question:
84 Armand van Helden
85 Chris Fortier
86 Remy :question:
87 Seb Fontaine
88 Nic Fanciulli :question:
89 James Lavelle
90 Proteus :question:
91 Rank :question:
92 BT
93 DJ Shadow
94 Zinc :question:
95 Lisa Pin-Up :question:
96 Marco Bailey
97 Darude
98 Andy Farley :question:
99 Ronald van Gelderen :question:
100 Mark Farina :question:

evo letošnjih top 10, z ozirom na Dj Mag

Top 10 list:
01 Paul van Dyk
02 Tiesto
03 Armin van Buuren
04 Sasha
05 Ferry Corsten
06 John Digweed
07 Hernan Catteneo
08 Deep Dish
09 ATB
10 Carl Cox

Madbringer
15.11.2005, 20:41
http://www.theclownmuseum.org/pics/ckyM80s.jpg

Morena
15.11.2005, 20:43
Pobralo me bo... :D:D:D

I don't believe in love. I belive in ****ing. It's honest. It's efficient.
You get in and out with a maximum of pleasure and a minimum of bullshit.

Madbringer
15.11.2005, 20:44
...sem se zadnji čas zadržal, da nisem uporabil Jona Lovitza...

tolstoyed
16.11.2005, 10:22
quote:Originalna objava twister

Umek je na slovenski sceni naredu lih tok kolikor nardim jst doma v cca. 10 - 15 minutah.....so UMEK sucks a big one.....Sploh pa ko vidim populacijo DJ-ev v Sloveniji mi gre na kozlanje..talenta je za dva polža lazarja...kr vsi so dj-i, ki imajo doma več kot 5 plat...Folk nabavte si sinte, samlperje, sekvencerje in efekte pa bo live elektronika....Do takrat pa ta scena mene ne bo vidla, čeprav sem velik ljubitelj elektronske glasbe, ki pa moram poudarit pri nas NE OBSTAJA (je ni)....Temu kar vi pravite eletronska glasba je tu v sloveniji tako zaostala kultura, da bi še Grunge spadal v razvitejšo zvrst (ob Mozartu in Musorgskyju).......V glavnem poden od podna....

"Umek je na slovenski sceni naredu lih tok kolikor nardim jst doma v cca. 10 - 15 minutah"
maksimalno pretenciozno. dejstvo je da je nardil veliko za slovensko sceno..je pa res da ne dela neke zahtevnejse elektronike, ampak elektronika ter house, techno in trance nimajo kaj dosti skupnega. dela pac kar se v sceni v kateri je dela..jest scene sicer ne poznam ampak kolkr vem ga ljudje zlo obrajtajo, torej verjetno dela dobro znotraj okvirov ki jih ta scena postavlja.

"Temu kar vi pravite eletronska glasba je tu v sloveniji tako zaostala kultura"

s tem se pa zelo strinjam..elektronska glasba v sloveniji, razen med posamezniki ni poznana. ljudje sploh ne vedo kaj elektronika pravzaprav je in noter uvrscajo vse mogoce bedarije ki z elektroniko nimajo kaj dosti skupnega.

nedolgo nazaj sem za pokusino zavrtel neki acida ker je blo vidt da kej bolj ostrega folk tko ne prenese..nakar pride do mene neka punca im prosi ce lahko zavrtim kaj bolj plesnega!?!? kaj bolj organskega, ker da to zveni prevec industrijsko..meh..dvomim da bo elektronika v sloveniji kdaj zazivela. sej neki se dogaja ampak meni osebno je to precej dolgocasno - nekej privrzencev ima elektronika tipa chain reaction pa nekej take bolj nafankirane zadeve tipa cock rock disco, za kar koli malo bolj zahtevnega pa ni niti najmanjsega zanimanja. bo treba pac se naprej v tujino hodit kjer se tudi na takih eventih lahko zbere 10.000 ljudi.

mrjerry
16.11.2005, 14:11
Chris Liebing je mel enkrat majco z napisom "I don't take requests!"

twister
16.11.2005, 17:25
tolstoyed je oseba, ki razume bistvo....Res je da se danes pod pojem elektronike šteje že vse mogoče sranje.....Cock Rock disco seka, smo bli v Gradcu na Donna Summer in ti povem da je neverjeten-zelo vreden ogleda...drugače pa da ne naštevam Autechre in Richard Devine sta cara...
Kar se tiče pa napredka pa že dva dni šmentam tiste bebčke na slovenskem dnb portalu ker očitno ne vedo kaj poslušajo...Če se ti da ubadat se logiraj...
Končno oseba, ki razume ...

bassman
16.11.2005, 23:06
Res je bedna scena v elektronki tle pr nas! mater smo lejmerji! Dejmo se povezat true elektronka zanesenjaki! :)

Notranjsak je obljubljena dežela naša

tolstoyed
17.11.2005, 16:38
sej donna summer (mimogrede, zdej ne sme vec uporabljat tega nicka tko da zdej dela kar pod rojstnim imenom jason forrest) skorej vsak mesec v ljubljani spila :) meni je to prevec zabavljaska elektronika, sej je lustno ampak precej povrsno za moj okus).

"Autechre in Richard Devine sta cara"

upam da je bla tole samo slovnicna napaka :)

autechre sta tko legendi, devine pa mi je zadnje case kr nekolk zbledel..ceprav sta mi bla oba zadnja albuma od zacetka zelo vsec. je pa odlicen v zivo, eden boljših live actov ki sem jih videl.

Madbringer
19.11.2005, 17:13
Opa, ta tema ni za druženje častilcev elektronike in vzpodbujanju po ukrepih za še večjo popularizacijo tega, šlo se je zgolj o DJjih. In ker se nič ne dogaja več v zvezi s tem, se tema s tem trenutkom zaklepa.

Madbringer
19.11.2005, 19:00
Na posebne želje, je tema zopet odprta.

massive
20.11.2005, 19:23
:2thumbs:ne se sekirat če zaidemo na elektroniko, stvari so pač povezane. hvala.

Cvetlični deček
20.11.2005, 20:39
quote:Originalna objava twister

Umek je na slovenski sceni naredu lih tok kolikor nardim jst doma v cca. 10 - 15 minutah...

Lažeš. Zdaj pa daj na splet mp3je, da me spraviš v zmoto :D

"White alert. White alert! White alert!! The mercenaries are here, our patrols have spotted 'em in the jungle. Quick, drink the potion, they've come to kill us! Quick! Drink the wine.. Drink the wine! They'll be here with flamethrowers! Drink, drink! In a few seconds you'll feel drowsy.. You'll lie down and go to sleep, sleep forever.." ~ Guyana Tragedy: The Story of Jim Jones

Yakuza
23.11.2005, 23:41
quote:Originalna objava b4rby

:2thumbs:helou folk!
zanima me če je biu kdo mogoče 19.11. ob 16ih na prešercu k je dj rocco rocca vrteu promocijski mix na svoj rojstni dan? mudel je biu res dobr :2thumbs: pa zaston šampanc talu in per res je blo hudo pa čeprou je blo mrzlo.:2thumbs:

Ja jst sm bil in je blo noro. Res pa je d je blo mrzlo k svina. :hammer: Žal

http://www.shrani.si/pics/bad_day_147258_thumb.gif

Madbringer
24.11.2005, 00:19
http://www.clicksmilies.com/s0105/sehrgrosse/large-smiley-030.gif

massive
24.11.2005, 00:36
saj počasi se bova še razumela.:D

Madbringer
24.11.2005, 00:51
Me počasi začenjaš razumet ja... :D:D:D

JellyButt
25.11.2005, 22:03
Fantje stvar okusa!

Maš Dj ki so, pa maš pa tud une ki hočjo bit, pa tud tiste ki nikol ne bojo!

Velik jih poznam ki to so! In tisti so mi zakon!(Desyn Masiello, Luke Fair, Steve Porter, Danny Howells, Frachesco Farffa....
Vsi so tud producenti ki poleg svojih stvari naredijo še ogromno remixo in editov.
Fantje so predvsem poznani po ElectoFunkyHouse soundu ki meni osebno najbolj ustreza!
In tipčki majo res smisu, in glede na to so tud plačani!
Zneski pa so OK!

Čeprow noben ne gleda na to kok časa ljudje porabjo na netu in v studijih, kok $ zmečejo za opremo in mašine itd...

Res pa je da dan danes bi radi bli vsi DJ!
Ni pa dost da si greš kupt dva playerja in mešalko!
No zarad takih pa pol pada luč na vse!
NO GO!

Nice Butts & Lubrikant is all I Need!

mrjerry
28.11.2005, 12:03
Vidim, da tripas na progressive house.

Na seznamu pogresam Kleinenberga :shy:;)

JellyButt
03.12.2005, 19:26
Ja!
Res je!
U bistvu mi najbolj sede neki med ProgHousom in Funky Electrom
Sander mi je bil zlo fajn, 2-3 leta nazaj!
Sploh "Everybody" album je en boljših!
Sam zdej zadnje čase pa fant ne pokaže nč novga!
Pa še nekak ga na nek TrancySound vleče!

Tko no! Will c!

Nice Butts & Lubrikant is all I Need!

mrjerry
05.12.2005, 08:10
Mislis album "This is everybody too"?

Zanimivo, meni pa ni vsec. Mogoce zato, ker ni trance vlozkov (ki so meni zelo vsec). Kr eno cingljanje... Preferiram njegov NuBreed CD (Global Undergroundova serija, zal odlocno prekratka) in pa live mikse, tam nekje v obdobju okrog 2003.

Psi lajajo na tiste, katerih ne poznajo. Herodot.

DJ Burka
07.12.2005, 12:21

Poleg tega, da je ta totalno škodljiva, na vseh področjih nesposobna, gluha, debilna golazen od ljudi še plačana, globoko spoštovana, neumno pričakovano obvezna me zanima kaj dejansko dela.

Nepristanski opazovalec, ki ni totalno gluh in ima toliko okusa, da ga neokus moti, ki bi v določenem klubu pri vsej svoji strpnosti in čepkih v ušesih (pri povprečju 130dB glasnosti) zdržal bi stvar videl takole: nek globoko zamišljen tip, v svoji trdnjavi stoji, miga z glavo kot golob med hojo non stop nekaj pritiska, obrača, si neko napravo daje na uho, občasno v mikrofon zakriči nek debilizem (še bolj kot konjederec, ki zavpije konju hijašimel). To je to. Drugega ni za opaziti, da bi delal, razen ko mu kolega pride kak nasvet/željo/nekajpač dati. Opazovalec drugega efekta ne opazi, ker je cele pol ure, ko to opazuje identični tuc tuc.

Sedaj me pa zanima. Kaj hudiča to bitje dejansko dela in zakaj je za to delo plačan, zakaj je za to delo tako spoštovan in zakaj mora imeti pri napisu svojega imena predpono DJ. A je to dejansko kak poklic ali kaj? Kakšna znanja mora tako bitje imeti (poleg znanja opice, da cd nekam zatlači in pritisne play)? Kakšno znanje tak človek ne sme imeti? Mogoče kake druge sposobnosti ali pomanjkljivosti (kaka huda telesna ali in morda duševna hiba)
Morda je to človek, ki je nekako dobil cd, ki preskakuje in želi cel večer ta preskakujoči cd uštimati, da ne bi preskakoval?

Bi prosil, če bi mi kdo, ki je bolj seznanjen s tem, orisal celotno sliko tega početja (namenoma nisem uporabil besede "delo", ker vsako početje pač še ni delo).

Hvala za morebitne odgovore in še pripis, da bom vse nestrpne in žaljive odgovore brezkompromisno brisal.

Še podvprašanje: ljudje, ki hodijo v take klube in lahko celo noč zdržijo ob tistem veliko preglasnem hrupu in ekstazično poskakujejo kot čreda primatov ob obrednem ognju. Kaj je narobe z njimi?! Pomanjkanje kisika ob porodu in sedaj po dolgih letih prizadetega življenja nostalgija po otroštvu? Kaka druga prizadetost? Gluhost? Namreč samo pomanjkanje okusa to ne more biti. Stvar je zares resna, namreč kar velika epidemija tega je nastala v zadnjih 25 letih.

In še nekaj...nisem mislil s tem, na neke izrecno ozke zadeve, kjer je stvar omejena na neko "zvrst", če lahko temu tako rečemo. To se dogaja vsepovsod. V lokalih, diskačih, na koncertih, avtobusih, vsepovsod... Dobro če je nek zbor debilov na neki tehno zabavi, še razumem, ampak da se to dogaja na npr. rock koncertih mi pa ni jasno.

no kot vidiš je tudi pred mojim nickom napisano DJ. morda se kdo vpraša zakaj? morda zato ker hočem po spletu šminkirat kot neki wannabe DJ, ki jih je čedalje več. zalomi se, ko takšnega človeka začneš spraševati osnovne stvari ki naj bi jih DJ poznal (bpm, zvrsti glasbe, dj-oprema, izvajalci, softwersko, hardwersko miksanje....). Jaz osebno si pred svoj nick tega ne bi pisal če se s tem ne bi resno oziroma aktivno ukvarjal, sicer to počnem že dve leti...omenil si tudi neko enolično razbijanje "tuc tuc tuc", glasba je raznolika in melodična, je pa res da jo vsakdo noče poslušat, tudi sam ne poslušam kakšnega hard techna (npr: Rush, Mauro Piccoto, Felix Krocher...), ker tisto pa je res enolično nabijanje ki ga lahko preživiš le z pomočjo konzumiranja kakšnih trdih substanc...no toliko iz moje strani, na tem forumu sem najbrž edini....moram malo prebrskat še ostale strani, ki so bile napisani v tej temi.

EDIT: glede folka ki hodi v takšen diskoteke: to je čisto njihova odločitev, tako kot je npr. tvoja da poslušaš pač svojo glasbo po svojem okusu, saj si verjetno slišal priljubljeni balkanski rek: "100 ljudi 100 čudi"....

mrjerry
07.12.2005, 15:55
omenil si tudi neko enolično razbijanje "tuc tuc tuc", glasba je raznolika in melodična, je pa res da jo vsakdo noče poslušat, tudi sam ne poslušam kakšnega hard techna (npr: Rush, Mauro Piccoto, Felix Krocher...), ker tisto pa je res enolično nabijanje ki ga lahko preživiš le z pomočjo konzumiranja kakšnih trdih substanc..
Samo dodal bi, da tole drzi PRAVILOMA, ne pa vedno.

Rusha nikoli nisem maral zaradi zatezenih komadov (tisti njegovi nigga vokali utrujajo za po*****it), ostale nastete in se mnoge druge (Liebing, Rios, Amok, Ruskin to name a few) pa se da cisto lepo predzuskati tudi v voznem stanju. Vsaj z moje strani.

DJ Burka
07.12.2005, 18:21
Samo dodal bi, da tole drzi PRAVILOMA, ne pa vedno.

Rusha nikoli nisem maral zaradi zatezenih komadov (tisti njegovi nigga vokali utrujajo za po*****it), ostale nastete in se mnoge druge (Liebing, Rios, Amok, Ruskin to name a few) pa se da cisto lepo predzuskati tudi v voznem stanju. Vsaj z moje strani.

da se tako iz tvoje, moje pa še marsikatere strani, na žalost pa tega niso zmožni vsi....:dead:

snežko
07.12.2005, 19:03
:) phu - evo prikopal sem se skozi 16 strani in ugotovil da noben ni razložil madbringerju kaj sploh kratica dj pomeni. on sigurno misli da to pomeni debilni janez al pa dvoriščni joža in je temo tko zastavil ... ne mu zamerit

Morena
07.12.2005, 20:32
:D:D:evil:

Madbringer
07.12.2005, 22:48
:) phu - evo prikopal sem se skozi 16 strani in ugotovil da noben ni razložil madbringerju kaj sploh kratica dj pomeni.

Aleluja!

on sigurno misli da to pomeni debilni janez al pa dvoriščni joža in je temo tko zastavil ... ne mu zamerit

Končno en, ki me razume! :D

DJ Burka
08.12.2005, 11:46
Aleluja!

Končno en, ki me razume! :D

DJ - disko jockey:wink: sem najbrž eden redkih mladih dj-ev ki ve kaj to pomeni...LP

rockstar1707
08.12.2005, 12:19
DJ - disko jockey:wink: sem najbrž eden redkih mladih dj-ev ki ve kaj to pomeni...LP

Hmm, kako dobro se morajo(mo) pocutiti sele tisti, ki niso(mo) DJ-i pa vejo(mo) kaj to pomeni. :rolling:

DJ Burka
08.12.2005, 12:35
Hmm, kako dobro se morajo(mo) pocutiti sele tisti, ki niso(mo) DJ-i pa vejo(mo) kaj to pomeni. :rolling:
pomoje naravnost izvrstno:smile:

Madbringer
08.12.2005, 15:53
u ježeš... :rolleyes:

JellyButt333
09.12.2005, 08:40
Mislis album "This is everybody too"?

Zanimivo, meni pa ni vsec. Mogoce zato, ker ni trance vlozkov (ki so meni zelo vsec). Kr eno cingljanje... Preferiram njegov NuBreed CD (Global Undergroundova serija, zal odlocno prekratka) in pa live mikse, tam nekje v obdobju okrog 2003.

Psi lajajo na tiste, katerih ne poznajo. Herodot.

Ja, u bistvu sta dva albuma: "This is Everybody" in "This is everybody too"!
Prvi mi je nekak boljši!
Za GU NuBreed 004 pa se strinjam s tabo! Definitivno je en boljših njegovih!

Zdej pa tip piči po Electru ampak takmu da mi kr mal mori!

Bl trance sound prwaš, poznaš mogoče V-Sag al pa Ingo Vogelman???
Sicer ni klasičn Trance je pa very Good!
Vogelman ma tud stran kjer lohk DL ene par njegovih setov!
Tip je full pridn! 3urni set, pa čist vsi komadi so editirani po njegovo!
Check it up!
www.ingovogelmann.com
Pod tabom Goodies so mixi - vsi so ok!

JellyButt333
09.12.2005, 08:48

Čist!
Zakon!

No Burka mislm da malenkost pretiravaš z svojim dj znanjem!
Sej je ql da si mlad pa nadebudn, sam......

Nism glih podrobno sledi zadnjim postom pa ne bodi jezn če te vprašam kar si mogoče že povedu, zanima me kaj vrtiš? In kje?

massive
09.12.2005, 18:02
burka izraz dj je kratica za disc jockey in ne disco jockey:rolling:sicer pa so ravno tvoji posti lep primer razloga za določene stereotipe o djih kakršnim je nasedel recimo tudi madbringer.

DJ Burka
12.12.2005, 16:14
burka izraz dj je kratica za disc jockey in ne disco jockey:rolling:sicer pa so ravno tvoji posti lep primer razloga za določene stereotipe o djih kakršnim je nasedel recimo tudi madbringer.

tko so men drugi povedal oz je blo na strani enga kluba napisano.....sej bom kopiru če najdm stran...LP

NeBo
12.12.2005, 19:36
Kaj ma pa to veze? Google da 1810000 zadetkov za "disc jockey" in 1270 za "disco jockey"?

hmm, morda pa ni isto, morda pa eno leti na disk, drugo pa na disko :big:

Madbringer
13.12.2005, 00:57
Zdej bom pa napisal nekaj, kar nikoli ne napišem: "LOL!"

No, nekako o takih diđejih sem govoril...čeprav mislim da tudi oni druge vrste niso kaj prida drugačni... :) samo malo je bilo treba počakat, pa so se sami javili :)

JellyButt333
15.12.2005, 12:17
Ja!
Maš prow!

In taki pol luč na celotno sceno mečejo!

tko so men drugi povedal oz je blo na strani enga kluba napisano.....

Tem Drugim res ni za verjet!

Madbringer
15.12.2005, 21:38
:big: :big: :big: :big: :big: :rolling: :rolling: :rolling: :rolling:

:veryevil: :veryevil: :veryevil:

mrjerry
16.12.2005, 11:42
Bl trance sound prwaš, poznaš mogoče V-Sag al pa Ingo Vogelman???
Sicer ni klasičn Trance je pa very Good!
Vogelman ma tud stran kjer lohk DL ene par njegovih setov!
Tip je full pridn! 3urni set, pa čist vsi komadi so editirani po njegovo!
Check it up!
www.ingovogelmann.com
Pod tabom Goodies so mixi - vsi so ok!

Od Vogelmana imam nek miks nekje... Ni se mi zdel slab, se pa nekako ni prebil med tistih nekaj setov, ki so me cisto obnoreli. Vsekakor pa kvalitetno. V-Sag mi je pa cisto neznan.

V zadnjem letu sem zelo malo novih stvari potegnil... U bistvu ugotavljam, da me zacenja elektronika dolgocasit, ker kaj bistveno ne napreduje vec... Ali pa je v napredku prisla na nivo, ki mi generalno gledano ne pase. Tko da se vracam nazaj na basicse elektronike nasploh (Jean Michel Jarre, Vangelis, Aphex Twin, Ritchie Hawtin, Jeff Mills, Kevin Saunderson in tko naprej), pa tud drugi stili so me zacel zanimat...

JellyButt333
20.12.2005, 08:20
Ja, full je enih novih stvari, in s kvantiteto jasno pada kvaliteta!
Ta zadnja plata od Jarre-a oz. dvojna je, je res huda, no sej je vse kar je izdal, sploh za tist čas!
Vangelis,... ja njih pa že res dolg nism slišov, vse od Chariots of Fire naprej...to pa je...hm..ene 10-12 let če ne še več!
Ritchie mi je bil pa zmeri nekak pretrd, čeprow zdej bl nek downtempo vrti, ne??? Je pa majstor za gramofoni in če mu daš še EFX konzolo zravn - Real Pro!
Mills in Saunderson pa žal ne! Sem si pa oba live ogledu že kar neki let nazaj!
135 bpm is my limit! I'm gettin old:dontknow:

mrjerry
20.12.2005, 08:30
Mills in Saunderson ostajata zgolj s starimi miksi... Nekje na enih prvih mp3 kompilacij imam DEMF (Detroit Electronic Music Festival) iz zacetka devetdesetih... To so bili casi, ko so modeli vrteli po 10 ur skupaj in ko je bilo plat tako malo, da so bili celo primorani priklapljati ritem masine, da so sploh prisli do minutaze. Tam sta se kalila Stacey Pullen in Kenny Larkin, ki je dosti kasneje zavrtel fantasticen set na Valkana Beachu in se s tem v mojih oceh izkazal kot edina stara legenda, ki je se sposobna dobro vrtet. Stacey je zavil v nekoliko komercialnejse vode, Derricka Maya ima pa zel cel Jadran poln kufr, podobno kot smo pri nas 10 let prepozno precitali Paola Barbata. Kar se tice pa Ritchieja... Od njega dobis svega i svasta miksov, od postenih razbijancij, pa do zelo umirjenih miksov. Kot eno odlicno ravnovesje si preposlusaj Ritchie Hawtin & John Aquaviva - Live@Motor Lounge (ne spomnim se letnice).

tolstoyed
20.12.2005, 09:30
jav, kako lahk jarra pa vangelis tukej not dajete :)

mrjerry
20.12.2005, 09:34
In zakaj ne? Debata ze davno ni vec od DJjih, ampak govorimo o elektronski glasbi na splosno. In sem notri tako Jarre kot Vangelis se kako paseta. Za moj okus prvi bolj kot drugi...

BTW: na Love Paradeu 1999 ali 2000 je Carl Cox v setu zarolal Jarreov komad s CDja Music for the supermarkets, ki je izsel leta 1983.

tolstoyed
20.12.2005, 10:00
krasn, ampak jarre pa vangelis pa se vedn nimajo kej dosti z elektronsko glasbo opravit :) no ja..

mrjerry
20.12.2005, 14:53
Res me zanima, zakaj tako mislis :)

massive
20.12.2005, 17:47
acquavivo sem ravno vceraj gledal oz .poslušal na 'clubnight' na nekem nemškem satelitskem programu. mogoče se staram oziroma mi elektronika ni več všeč ampak to kar sem slišal je bil živ dolgčas.

17.12.2005 - John Acquaviva

21:00 / 2:40 Uhr The Last Unicorn - Allan Banford (Definitive - DEFVIN0502)
21:06 / 2:46 Uhr No Cream 2 - Maximadrid (Definitive - Promo)
21:10 / 2:50 Uhr Let's Be Young (Ashley Beedle Edit) - Quentin Harris (NRK - 19)
21:14 / 2:54 Uhr Soul Power (Mike Monday Mix) - Mark Flash (Promo)
21:19 / 2:59 Uhr Breaking Up (Einmusik Club Mix) - Jake Fairley (Promo)
21:23 / 3:03 Uhr The Tunnel - Richie Hawtin (M_nus - 33)
21:28 / 3:08 Uhr The Concept - DJ Fex (Robotronic - 3)
21:33 / 3:13 Uhr I'm a Disco Dancer - Christopher Just (International Deejay Gigolos - GIGOLO 156)
21:38 / 3:18 Uhr In Your Car - Huntemann / Winter (Confused - CON 051-6)
21:43 / 3:23 Uhr True Colours - Zoo Brazil (Deleted - 3)
21:46 / 3:26 Uhr Cheap & Fat - John Acquaviva & Ramon Zenker (Blufin - BF 006)
21:51 / 3:31 Uhr Aftermath - Eric Prydz (Pryda - 4)
21:56 / 3:36 Uhr Is Killing Me - Nick & Danny Chatelain (Ovum - OVU 173)
22:01 / 3:41 Uhr Re-Match - Cirres D (Promo)
22:06 / 3:46 Uhr No More Conversations (Mylo Rmx) - Freeform Five (Fine - Promo)
22:12 / 3:52 Uhr Showtime - Blendbrank (Bugeyed - Promo)
22:18 / 3:58 Uhr Seven Hours - D-Nox (Electribe - 23)
22:26 / 4:06 Uhr Superfreak - Josh Wink (Ovum - Promo)
22:32 / 4:12 Uhr Sundowner - Lars Sommerfield (Fumakilla - FK 16)
22:36 / 4:16 Uhr Ring Of Beans - Tigerskins (Promo)
22:42 / 4:22 Uhr The Sun (Daymix) - Shlavens (Slanted House - Promo)
22:47 / 4:27 Uhr Tell Me - Grooveland (Lowered - Promo)
22:53 / 4:33 Uhr Got Inspiration - FC Nond Project (UC Entertainment - Promo)
22:56 / 4:36 Uhr Automatic - Richard Humpty Vision feat. Stranger Days (System - SYS 1067)

Madbringer
20.12.2005, 23:22
Če se komu da prebirati, par težkih in smešnih debat glede djjevstva.

DJs - why do you think you are musicians? (http://acapella.harmony-central.com/forums/showthread.php?threadid=7927)

Why do you guys HATE DJs so much??? (http://acapella.harmony-central.com/forums/showthread.php?threadid=996297)

So how do I become a DJ virtuoso (http://acapella.harmony-central.com/forums/showthread.php?threadid=996808)

:veryevil:

mrjerry
21.12.2005, 11:42
Hehe.

JellyButt333
06.01.2006, 07:36
krasn, ampak jarre pa vangelis pa se vedn nimajo kej dosti z elektronsko glasbo opravit :) no ja..

Ne????

Kaj pa?
Pa ja ne boš reku da je Jarre - Oxygen na akustično kitaro in bobne odšpilov?

Al je???:dontknow:

JellyButt333
06.01.2006, 07:42
Aja!

Za NYE 06 sem se odloču it Sahso še zadnjič pogledat! V Bukarešto!
Pa ni bil kaj prida! Od kar na Abeltona vrti se mi zdi da so mu efekti mal preveč v glavo stopl!
Na 2 min glasbe je 3 min brejke spušču in jih z efekti prvijov do maximuma! Not good!

Vse pohvale pa Kristall Clubu in organizaciji!
Tok hudga sounda že dolg nisem slišov!

p.s. .......deleč je ta Romunija!

tolstoyed
09.01.2006, 12:10
Ne????

Kaj pa?
Pa ja ne boš reku da je Jarre - Oxygen na akustično kitaro in bobne odšpilov?

Al je???:dontknow:

po tej tvoji logiki je potem 99% glasbe elektronske.

massive
09.01.2006, 17:52
hja tolstoyed po tvoji logiki je pa elektronska glasba sam tista ki je bila narejena v zadnjih letih, pa po možnosti se mora vrtet na radiu študent. v bistvu je debata zanimiva ker res vsa starejša elektronika tudi meni zveni nekako starodobno. kaki kraftwerki so meni dobri le še za podlago videostrani. in to je tud glavna slabost elektronike. kitare namreč po desetletjih zvenijo enako pristno medtem ko elektronika zaradi razvoja novih mašin nekako zastara. meni prvi album od prodigy ne potegne več, čeprav mi je bil ob izidu super, enako je s futuresoundoflondon, nick cave iz tistega časa pa še vedno sede.

JellyButt333
10.01.2006, 11:21
To je to!
Electronika napreduje v vseh pogledih! Konstantno!
Zato je tu veliko več možnosti kot pri klasični struni!

Po tej moji logiki pa ni 99% glasbe elektronske!
Sam tista glasba ki je narejena v večini z raznimi mašinami in synth-i in v kateri so Electro zvoki pa je!
(Jasno da sm ne spada tip ki ti poleti na terasi hotela na synth špila zimzelene Sinatrine melodije!)
Tud če ji dodamo kako struno zravn al pa vokal je to v osnovi še vedno elektronska!
Res pa je da dan danes skoraj ni Banda al pa muzičarja ki nebi uporablov kakršnkol elekronski device
za svojo glasbo!

...sicer pa...Tolstoyed...kam bi pa ti uvrstil Jarre-a pa Vangelis, pa Oldfield-a, pa KraftWerk-e ....

....pod EtnoPop????:dontknow:

mrjerry
10.01.2006, 14:37
hja tolstoyed po tvoji logiki je pa elektronska glasba sam tista ki je bila narejena v zadnjih letih, pa po možnosti se mora vrtet na radiu študent. v bistvu je debata zanimiva ker res vsa starejša elektronika tudi meni zveni nekako starodobno. kaki kraftwerki so meni dobri le še za podlago videostrani. in to je tud glavna slabost elektronike. kitare namreč po desetletjih zvenijo enako pristno medtem ko elektronika zaradi razvoja novih mašin nekako zastara. meni prvi album od prodigy ne potegne več, čeprav mi je bil ob izidu super, enako je s futuresoundoflondon, nick cave iz tistega časa pa še vedno sede.

No ja... Z istim argumentom bi lahko rekel, da so beach boysi primerni samo se za klisejske najstniske ameriske filme, ki so dogajajo na kalifornijski plazi, kjer je enemu izmed mulcev ime Michael in kjer bo tricetrt filma govora o seksu :D

Glih zdele poslusam Billy Idola iz 1982... Z izjemo komadov, ki so se prijeli zaradi teksta, bi vsemu skupej lahko rekel dolgcas, ali pa neuspeli poskusi glasbe.

Madbringer
10.01.2006, 22:46
Hm, o naprednosti in obenem zastarelosti elektronske glasbe, ter zimzelenosti kitarske glasbe je pravzaprav težko govort, ker to absolutno nič ne pove... ker obe sta zgolj sredstvo za izvajanje neke vsebine, ki je ravno najbolj važna.

Po eni strani bi se strinjal z massivom, po drugi pa ravno zato ne, ker ni vpeljal zraven faktorja vsebine. Ravno vsebina je najbolj pomanjkljiv faktor elektronske glasbe, zato hitreje zastari... naprednost torej ni v zvoku, ampak v kompozicijah in idejah kako te zvoke uporabit v določene fraze, ki naprej tvorijo nekaj...

massive
11.01.2006, 01:38
mogoče je produkcija na področju elektronske glasbe pomembnejši del celote kot pri rnrolu. nekdo bo rekel da se edino elektonska glasba danes še razvija, spet drugi bomo rekli da ima kitarska glasba dolgoročnejši vpliv. kaj je vsebina glasbe, madbringer? to kar ti zvočno zaznavaš ali samo kar razumeš iz besedil? vsebina je občutek ki mi ga glasba pričara? vem ja, spet sem preveč kadil.

tolstoyed
11.01.2006, 11:02
massive, kraftwerk še zdaleč ni prvi bend ki je ustvarjal elektronsko glasbo.

"kam bi pa ti uvrstil Jarre-a pa Vangelis, pa Oldfield-a, pa KraftWerk-e"

pod pop..dober pop. ne pop v smislu popularnosi ampak pop kod zaner.

mnja, pa zelo me zanima kolk oz. kam se je razvila elektronska glasba od l.2000 naprej? od takrat naprej jaz osebno nisem slišal nič takega kar nebi že pred to letnico. se pa v zadnjem času spet pojavlja analogna produkcija in s tem stvari ki jih prej se nismo slisali.

ps; na radiu student ni kej dosti vrhunske elektronike za slisat..je prevec neprebavljiva za sirse mnozice in tako nezazeljena v opremah kolikor jaz vem.

mrjerry
11.01.2006, 11:04
Sicer si vprasal madbringerja, pa dovoli se meni odgovor.

Osebno dajem prednost glasbi, ceprav so na piedestalu mojih komadov vseeno komadi z besedili. Samo zelo zelo tezko je povedat kaj, kar je meni vsec. Custvenih izlivov praviloma ne prenesem, rad imam kaksne dobre misli ali zgodbe, predvsem pa odbita vsebina. Torej tekst, pri katerem na koncu komada par dni razmisljas, ko ga pa dojames, pa izustis samo se WOW.

Drgac se pa razvija marsikej. Ne gre se zgolj za glasbo samo, gre se tudi za tehnike ustvarjanja. In s tega vidika se razvija vse, razen narodnjakov :clown:

tolstoyed
11.01.2006, 11:07
"Ravno vsebina je najbolj pomanjkljiv faktor elektronske glasbe, zato hitreje zastari."

mnja, v tej bolj popularni striktno klubsko orientirani glasbi je o kaksni vsebini res tezko govorit. pri bolj avantgardni elektroniki pa temu se zdalec ni tako. tam notri se skriva vec idej in filozofije kot v marsikateri glasbi z teksti.

mrjerry
11.01.2006, 11:14
tolstoyed, razvoj elektronike po 2000 je sel predvsem v smer predvajanja, torej DJjanja. Kar je, ce mene vprasas, vecini elektronike se vedno osnoven namen. Komadi sami zase (pustmo zdej Aphex Twina in podobne) se dobrih miksih kazejo v veliko boljsi luci, kot pa zaigrani samostojno.

tolstoyed
11.01.2006, 11:23
prvo, jaz razlikujem pojma elektronika in elektronska glasba. ti verjetno mislis na klubsko pogojeno glasbo, torej techno, house ipd..jaz te scene ne poznam tako da tezko komentiram. tudi ločujem djanje in produkcijo. v sceni ki jo spremljam do kaksnih bistvenih razlik ni prislo..se najbolj opazna sprememba je pojavljanje takih bolj show orientiranih 'live actov'.

mrjerry
11.01.2006, 11:27
Razlikujem priblizno tako, kot ti, ampak za potrebe neke sirse debate to vrzem v skupen kos. Ker tudi sam ne locim razlik med speed metalom, death metalom, black metalom, satanic metalom in tko naprej... In predvidevam, da nekomu, ki elektronske glasbe ne pozna tako dobro, tudi dol visi, ali je to zdej progressive house, minimal, trance ali whatever.

In ja, v produkciji razlik kaj dosti ni, so pa velike razlike v tehnikah DJjanja.

tolstoyed
11.01.2006, 11:33
mnja, tukej bova tezko nasla skupni jezik se mi zdi :)
metal po mojem mnenju spada v zanr rock glasbe, oz, je podzanr rock glasbe.
enako kot so progresivni house, minimal ali pa trance podzanri elektronske glasbe.

in tehnika res napreduje vendar pa v sami glasbi tega ni slisati..glasba sama se ne razvija, je zasla v slepo ulico. na sreco se zdi da analogna tehnika se skriva moznosti za nadaljni razvoj in se vedno vec dogaja v tej smeri, kar je zelo zelo dobrodoslo!

D' Andre
11.01.2006, 15:29
Človek, pojma nimaš o clubbingu. Si bolj gostilniški tip žurerja? Kako po tvoje izgleda večer z množico, željne glasbe? Verjetno s Perom Lovšinom na Prešercu. Kakorkoli, praviš da ne veš zakaj bi moral biti DJ spoštovan. No, že kot prvo, če gre za znanega, dobrega DJa, bo njegovo ime na flyerju privabilo ogromno ljudi, torej naredi ogromno biznisa organizatorjem, drugo DJ je prvo zagotovilo za dober žur, odvisno seveda kaj poslušaš. Meni je všeč, da so partiji skoraj kot neka maša, kjer vsi skoraj po božje častimo DJa, ki rola za oltarjem - in prav je tako, saj je prvo ime partija in folk je prišel poslušat njegov set - če je zanič, ga temu primerno skritiziramo. Meni osebno je techno glasba zakon, ker je energična in sexy - in skoraj brez vokala, kar je kul, pomemben je le tempo, drive, katerega surovi basi narekujejo ritem noči... Na partiju splezam na en boks, ker hočem imeti med plesom dovolj prostora, zaprem oči in poslušam čudovit, nabijajoč tehno šranc. DJ Rush in par nemških DJev pa je v sami svetovni eliti trdega, pokajočega, minimalističnega, industrijskega, ubijalskega techna. Čeprav sede kdaj tud kak groovy&funky housič, tudi goa-trance ni slab. Ti me verjetno vidiš kot zadeto opico, hehe, briga me kaj si misliš, važno da jaz uživam v glasbi. Tebi pa svetujem, da se ne poglabljaš preveč v scene, ki jih ne štekaš.

tolstoyed
11.01.2006, 15:31
ne bit tko odkrit..bodo spet temo zaprli al pa poste brisali :)

mrjerry
11.01.2006, 15:43
Z Rushom si ga mal u temo pocil. Njegovi avtorski vokali so pa res neki najbolj bednega, kar sem do zdaj slisal :D

D' Andre
11.01.2006, 15:57
Ne gre za Rushov vokal. Gre za njegov sete, ki so (bili) prava kladiva tehna, nepopustljive industrijske koračnice, čeprav je res, da je njegova ritem mašina v zadnjih dveh letih izgubila precej ostrine. Pač, tip se prilagaja trendom, to popolnoma štekam, pomeni pa tudi to, da bom jaz šel tud na kak drug party. Če pa pogledam nazaj v preteklost, se najbolj spomnim Rushevih setov. Njegov morilski drive z Nature One partya v Nemčiji julija 2004 je še danes legendaren in nepozaben med ljubitelji hard tehnaže. Naraščajoč tempo skozi cel set, brez dolgoveznih prehodov, z nenehnim podlaganjem in hkratno vožnjo je pripeljal nekaj tisoč folka na rob pameti. Nepozaben prizor je bil, ko so se začele ob napovedi nastopa DJ Rusha množice iz vseh gigantskih šotorov zgrinjati proti glavnemu techno flooru. Edini šit je bil to, da je rolal ob 21.uri, tako da je bilo masakra konec že ob 23h.

tolstoyed
11.01.2006, 16:00
se slisi fajn..bo treba dobit ta set. moje poznavanje techno glasbe je sicer precej omejeno..meni se vse konca pri jeffu millsu :)

massive
11.01.2006, 16:25
tolstoyed kraftwerke jaz ne mečem v isti koš kot vangelisa, oldfielda pa če hočeš tud floyde. kdo je bil pred kraftwerki in je delal tako glasbo?

tolstoyed
11.01.2006, 16:33
tisto je bil citat jellybutta..
kraftwerk so bli verjetno prvi ki so ustvarjali tako pop elektroniko, tisto kar je blo pred njimi je blo vse bolj avantgardno, eksperimentalno; Maryanne Amacher, Robert Ashley, Milton Babbitt, Louis and Bebe Barron, François Bayle, David Behrman, John Cage, John Chowning, Alvin Curran, Holger Czukay, Tod Dockstader, Charles Dodge, Herbert Eimert and Robert Beyer, Brian Eno, Luc Ferarri, Jon Hassell, Paul Lansky, Hugh Le Caine, Alvin Lucier, Otto Luening, Richard Maxfield, Olivier Messiaen, Musica Elettronica Viva (MEV), Pauline Oliveros, Bernard Parmegiani, Steve Reich, Terry Riley, Jean-Claude Risset, Clara Rockmore, Oskar Sala, Pierre Schaeffer, Klaus Schulze, Raymond Scott, Laurie Spiegel, Karlheinz Stockhausen, Morton Subotnick, David Tudor, Vladimir Ussachevsky, Edgard Varèse, Iannis Xenakis, La Monte Young, Joji Yuasa.

mrjerry
11.01.2006, 16:38
U madona, ti jih pa mas v rokavu :shock: :shock: :shock:

respect

mrjerry
11.01.2006, 16:41
Ne gre za Rushov vokal. Gre za njegov sete, ki so (bili) prava kladiva tehna, nepopustljive industrijske koračnice, čeprav je res, da je njegova ritem mašina v zadnjih dveh letih izgubila precej ostrine. Pač, tip se prilagaja trendom, to popolnoma štekam, pomeni pa tudi to, da bom jaz šel tud na kak drug party. Če pa pogledam nazaj v preteklost, se najbolj spomnim Rushevih setov. Njegov morilski drive z Nature One partya v Nemčiji julija 2004 je še danes legendaren in nepozaben med ljubitelji hard tehnaže. Naraščajoč tempo skozi cel set, brez dolgoveznih prehodov, z nenehnim podlaganjem in hkratno vožnjo je pripeljal nekaj tisoč folka na rob pameti. Nepozaben prizor je bil, ko so se začele ob napovedi nastopa DJ Rusha množice iz vseh gigantskih šotorov zgrinjati proti glavnemu techno flooru. Edini šit je bil to, da je rolal ob 21.uri, tako da je bilo masakra konec že ob 23h.

Ta set imam, ja, hud je, ni kej (sej je to Nature One, 1.8.2004 v Central Circus?). Ceprav si ga ne rolam kej dost, ker je 100% brezoseben (kar ni tako enostavno spravt skupej). Tip ga dobesedno zge :D

Jaz mam rajsi mal `personal toucha' v setu... Hawtin, Beyer, Umek, Vath...

tolstoyed
11.01.2006, 16:41
niti ne..jim imam na copy/paste :)

ce boste cekirali bi za uvod predlagal; todda dockstaderja, czukaya, cagea, lueninga, reicha, schaefferja, stockhausna, tudorja, ussachevskya in xenakisa .

Parano.ID
13.01.2006, 08:48

Ugh, res sem se trudu in prebral prve 3-4 strani, pa sem obupov.
Lahko rečem le, Madbringer, da če ti neka zvrst glasbe ni všeč in če si asocialno bitje, potem niso debili vsi drugi, ampak si morda debil ti. Tko to pač je, sorry.

Pojma nimaš kaj je glasba, verjetno poslušaš samo radio, kjer se vrti slaba glasba ( no ja, nekaj je dobre, ampak sam za pokušino ). DJ dela res trdo, zato da drugi lahko uživajo in ni samo en pejnovrit tam gor na odru, zato da bi fino zgledal. Tudi tisti DJ-i, ki se morda ne zdijo nevem kako dobri, se še vedno trudijo...pač ne premorejo toliko talenta kot tisti, ki so svetovno znani ( čeprav je večkrat kot ne celo tako, da sceno krojijo slabi DJ-i, vendar pa so pre-vrednosteni, ker so pa super producenti ).

Anyways, sploh nam več nič pisal okol tega, ker sem po temle tvojem prvem poustu dobil napad...in ga nočem še enkrat :kmet:

Parano.ID
13.01.2006, 08:52

Za tale stavek, bi ti jaz, če bi biu na SiOLu, odtrgal jajca in spustil nivo na debilo stopnjo ( verjetno mate kje tudi tako vrsto dostopa do sistema ). Najprej žališ vsevprek, potem pa izkoriščaš moderatorske pravice, zato da brišeš poste, ki se lotevajo tebe ali, ki ti niso pač všeč.

Debilno, ni kaj.

Madbringer
16.01.2006, 21:53
kaj je vsebina glasbe, madbringer? to kar ti zvočno zaznavaš ali samo kar razumeš iz besedil? vsebina je občutek ki mi ga glasba pričara?

Nisem mislil na besedila. Sicer smo pa o tem že mnogo predebatirali pred časom. Analogija s knjigami bi bila čisto prava, črke, ločila, besede, stavki, poglavja, oblika in velikost črk, format papirja, itd... Hm z vsem tem nekaj povedat, ali pa se ukvarjat raje z barvo, velikostjo, umetničnostjo črk in pustit vsebino pri miru, saj se nikomur ne bi dalo brat take pisane zadeve... To se dogaja, zato so neke stvari dolgoročno zanimive, neke pa ne.
Več se mi že ne da pisat, saj najbrš razumeš kaj hočem povedat.

Občutek je druga stvar. Ne mešat stvari.

Madbringer
16.01.2006, 21:55
Ugh, res sem se trudu in prebral prve 3-4 strani, pa sem obupov.
Lahko rečem le, Madbringer, da če ti neka zvrst glasbe ni všeč in če si asocialno bitje, potem niso debili vsi drugi, ampak si morda debil ti. Tko to pač je, sorry.

Pojma nimaš kaj je glasba, verjetno poslušaš samo radio, kjer se vrti slaba glasba ( no ja, nekaj je dobre, ampak sam za pokušino ). DJ dela res trdo, zato da drugi lahko uživajo in ni samo en pejnovrit tam gor na odru, zato da bi fino zgledal. Tudi tisti DJ-i, ki se morda ne zdijo nevem kako dobri, se še vedno trudijo...pač ne premorejo toliko talenta kot tisti, ki so svetovno znani ( čeprav je večkrat kot ne celo tako, da sceno krojijo slabi DJ-i, vendar pa so pre-vrednosteni, ker so pa super producenti ).

Anyways, sploh nam več nič pisal okol tega, ker sem po temle tvojem prvem poustu dobil napad...in ga nočem še enkrat :kmet:

:2thumbs:

Zabavno.

:veryevil:

tolstoyed
17.01.2006, 09:38
Nisem mislil na besedila. Sicer smo pa o tem že mnogo predebatirali pred časom. Analogija s knjigami bi bila čisto prava, črke, ločila, besede, stavki, poglavja, oblika in velikost črk, format papirja, itd... Hm z vsem tem nekaj povedat, ali pa se ukvarjat raje z barvo, velikostjo, umetničnostjo črk in pustit vsebino pri miru, saj se nikomur ne bi dalo brat take pisane zadeve... To se dogaja, zato so neke stvari dolgoročno zanimive, neke pa ne.
Več se mi že ne da pisat, saj najbrš razumeš kaj hočem povedat.

Občutek je druga stvar. Ne mešat stvari.

zakaj dajes knjigo za primerjavo?? z elektronsko glasbo bi npr. lazje primerjal arhitekturo - predstavit dimenzijo zvoka v prostoru, za to gre. (no, vsaj pri tisti malo bolj zahtevni elektroniki).

boomslang
17.01.2006, 23:01

a se to teb zdi konstruktiven in nepristranski začetek neke teme?

tolstoyed
23.04.2006, 16:21
ce morda koga zanima je tukej link http://archive.wpvm.org/cutstream.m3u do ene oddaje za elektronsko glasbo, sicer ne bo slo v zivo hehe je pa od danes zjutraj po nasem casu..vrtel sem predvsem elektronsko glasbo, od vzhodne ameriske obale, juzne amerike, evrope, malo afrike in azije in potem se avstralija in nova zelandija. prvi del je precej trdo elektronski, drugi, azijski del, pa odstopa od ciste elektronike :)