Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Cerkev, Jezus, Bog,...

Sadus
30.09.2005, 16:52
Odpiram novo temo.... :D

Insicer imam en kup vprasanj za "vernike"... in ostale..

V kaj vernik sploh verjame?
Je ze kdo videl to,.. v kaj verjame?
Kako lahko nekdo verjame v neka o cem se samo govori, ni pa nekih trdnih dokazov o obstoju?
Kako si razlagate Marijo DEVICO, ceprav je rodila?
Je Jezus res obstajal? Gdo mu je oce, ce je Marija DEVICA?
Se steje, da je devica se naprej (mislim po tem ko je rodila)?
.
.
.

Govorice so le del resnicnosti !!

anarchy
30.09.2005, 18:47
quote:Originalna objava Sadus

Kako lahko nekdo verjame v neka o cem se samo govori, ni pa nekih trdnih dokazov o obstoju?
.
.
.

Ja jaz tudi ne vem, kaj pomeni tocno krscanska vera.

Verovati v jezusa, v boga, hoditi v cerkev, k masi, se redno spovedovati, ziveti po navodilih cerkve, moliti vsak dan, vse nasteto skupaj ali samo neki od tega, ali neki druzga.

matt
30.09.2005, 18:54
Tole je pa mal mem ... mislm sklepanje.

(k, ne g, prosim lepo)

Sadus
30.09.2005, 20:42
Je Cerkev ena velka laz?

matt: ni ti treba nic prosit, mislim pa, da vecina ljudi na forumu pise tako kot govori... :D

matt
30.09.2005, 21:00

Je Cerkev ena velka laz?Laz glede cesa? Sama po sebi ni laz - prekleto realna trdno stojeca firma.
Ce pa mislis na to, kaj prodajajo, potem je pa stvar itak jasna.

quote:matt: ni ti treba nic prosit, mislim pa, da vecina ljudi na forumu pise tako kot govori... :DVem. Sam take drobnarije mi gredo na zivce ;)

Tanatie
30.09.2005, 22:47
se strinjam glede pravopisa...sej vsi pisemo zlo grdo na forumih, sam se gre vecinoma za to da prsparas par crk in neki napises hitrejs...ce mas pa na izbiro kdo al pa gdo, pa ni pointa pisat narobe...pa se grdo zgleda...g je grda crka:dontknow:...

mene pa drgac zanima kolk folka hodi v cerkev in dela vse kar pase zraven, obenem pa so trdno prepricani da bog obstaja...

-----------------------------------------
Come to the dark side! We have cookies...

pk
01.10.2005, 08:53
quote:Originalna objava Tanatie
mene pa drgac zanima kolk folka hodi v cerkev in dela vse kar pase zraven, obenem pa so trdno prepricani da bog obstaja...

točne cifre zelo verjetno ne boš nikoli zvedel:D
sicer pa ima skoraj vsak svoje tako ali drugačno psihično berglo, zakaj to ne bi bil Bog, če tako hoče?:dontknow:

Don't worry, be happy !

lunica
01.10.2005, 17:27

.
.
.

Krščanstvo je v bistvu vera, ki je veliko stvari pobrala od drugih starejših ver. Npr. zelo veliko vzporednosti je pri staro egipčanski veri, čeprav je bila večino časa politeistična. In v bistvu se muslimanstvo in krščanstvo v nekaj stvareh prepletata. Tak, da če mene kdo vpraša je to vse isto, samo da se je razvilo pri drugačnih narodih.

Sem pa drugače verna, ampak ne tako zelo.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~
Sem del Sonca, kot je oko del mene. To, da sem del Zemlje moje noge povsem dobro vedo in moja kri je del morja.

mgolob
01.10.2005, 17:44
quote:Originalna objava lunica

.
.
.

Krščanstvo je v bistvu vera, ki je veliko stvari pobrala od drugih starejših ver. Npr. zelo veliko vzporednosti je pri staro egipčanski veri, čeprav je bila večino časa politeistična. In v bistvu se muslimanstvo in krščanstvo v nekaj stvareh prepletata. Tak, da če mene kdo vpraša je to vse isto, samo da se je razvilo pri drugačnih narodih.

Sem pa drugače verna, ampak ne tako zelo.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~
Sem del Sonca, kot je oko del mene. To, da sem del Zemlje moje noge povsem dobro vedo in moja kri je del morja.
eh lunca -- tole je pa slampast -- sem pa drugacse noseca, ampak ne tako zelo...;)

Štrudl
01.10.2005, 17:50
a mgolob je golobica :blush:

mgolob
01.10.2005, 17:58
quote:Originalna objava Štrudl

a mgolob je golobica :blush:
bog ne daj...;)

Štrudl
01.10.2005, 18:05
bog ni dal

aja potem si sam noseča

drgač pa ne :D

mgolob
01.10.2005, 18:10
quote:Originalna objava Štrudl

bog ni dal

aja potem si sam noseča

drgač pa ne :D
no no--dragi buhtelcek -- kadarkoli grem na wc se pocutim kot bi nosil veliko breme -- ampak verjemi mi , da ze cez nekaj trenutkov odleze...:D

kirika
01.10.2005, 19:22
mi lahko kdo, prosim, razjasni, kaj naj bi to pomenilo: Blagor ubogim na duhu, kajti njih je nebesko kraljevstvo...:dontknow:

mgolob
01.10.2005, 19:30
quote:Originalna objava kirika

mi lahko kdo, prosim, razjasni, kaj naj bi to pomenilo: Blagor ubogim na duhu, kajti njih je nebesko kraljevstvo...:dontknow:
"ubogi" na duhu nimajo zelja in so ze v nebeskem kraljestvu...;)

matt
01.10.2005, 21:29
quote:Originalna objava kirika

Narobe - "V duhu", ne pa "NA duhu".

Se pravi, blagor skromnim, NE-arogantnim.

mataj
02.10.2005, 20:00

V kaj vernik sploh verjame?Kolikor lako presodim, verniki ne verjamejo v nič. Se samo delajo kot da verjamejo, zato da jih sosedje ne bi opravljali.

Religija je kool aid za množice

Ana Borut
02.10.2005, 23:16
oprosti, tole pa sploh ne razumem "Verniki ne verjamejo vnič" kako jim lahko rečeš verniki, vernik namreč rečejo tistemu ,ki v nekaj verjame se ti ne zdi?kako se pa lahko delaš , da sosed vidi, oz. verjame ,da ti verjameš? jao, jao, jao...
:dontknow::dontknow::dontknow:
:hammer::hammer::hammer:

PER ASPERA AD ASTRA

matt
02.10.2005, 23:32
Khm ... verniki VERUJEJO, ne pa VERJAMEJO.

Tle je majckena razlika, ves ...

mataj
02.10.2005, 23:36
quote:Originalna objava matt

Khm ... verniki VERUJEJO, ne pa VERJAMEJO.

Tle je majckena razlika, ves ...
OK, verujejo. Hvala za opozorilo. Že popravljam.

quote:Originalna objava Ana Borut

oprosti, tole pa sploh ne razumem "Verniki ne verjamejo vnič" kako jim lahko rečeš verniki, . . . Verniki ne verujejo, ampak se delajo kot da verujejo. Verniki jim rečemo zato, ker se delajo kot da verujejo v to, kar se njihova okolica in širša družba dela da veruje. Edino taka vera je prava vera, kajti če se delaš kot da veruješ v nekaj drugega kot drugi, potem to ni prava vera.

Ana Borut
03.10.2005, 01:23
ne vem, al sm res tok butasta, sam jest te prou nč ne zastopm...
:dontknow::hammer:

PER ASPERA AD ASTRA

mataj
03.10.2005, 08:11
quote:Originalna objava Ana Borut

ne vem, al sm res tok butasta, sam jest te prou nč ne zastopm...
:dontknow::hammer:

PER ASPERA AD ASTRA
Hm... Poskusimo malo drugače.

Zagotovo vemo samo to, kaj vernik razglaša okoli da veruje, ne vemo pa v kaj resnici veruje. Tega brez 100% zanesljivega detektorja laži pač ni mogoče izvedeti. Česa takega pa še niso izumili in tudi ni verjetno, da kdaj bodo. In zakaj bi ljudje izgubljali čas in energijo z razglašanjem in prakticiranjem vere ter z nestrpnostjo do tistih, ki tega ne počnejo? Malo iz navade, malo zaradi ljubega miru, ker to pač počnejo vsi ostali, malo pa tudi iz strahu, nekako takole: "kaj pa če bog res obstaja in me bo živega scvrl potem ko bom umrl če bom kaj narobe zinil ali pomislil... Ojoj, sem že! Ježeštana, kaj pa zdaj? Auč, že spet! Hitro kupit odpustek, pa na spoved in duhovne vaje, da ne bo kaj narobe!"

No, naj bodo razlogi kakršnikoli, opazne razlike med vero in hlinjenjem vere ni. Če torej kdo razglaša naokoli, da verjame v nekaj neverjetnega, v marsovce, pošast iz Loch Nessa, brezmadežno spočetje, ali pa neko veliko plinasto bitje, ki da je ustvarilo svet in vesolje, lahko mirno predpostavimo, da tega v resnici, sam pri sebi, ne verjame in da samo nekaj čveka brez veze.

bico
03.10.2005, 08:57
Verujem v to kar vidim, ne vidim pa tistega v kar verjamem.
PER ASPERA AD ASTRA, LAPSUS MEMORIAS!:2thumbs:

------------------------
ROCK'NROLL!

Ana Borut
03.10.2005, 09:47
leta, leta, to tud tebe čaka...:kmet:

PER ASPERA AD ASTRA

prot
06.10.2005, 15:38
quote:Originalna objava mataj

V kaj vernik sploh verjame?Kolikor lako presodim, verniki ne verjamejo v nič. Se samo delajo kot da verjamejo, zato da jih sosedje ne bi opravljali.

:DKaj pa, če jih sosedje opravljajo zaradi vere? :hammer:

mataj
06.10.2005, 19:42
quote:Originalna objava prot

Taki situaciji se strokovno reče "zločinski komunizem".

prot
07.10.2005, 08:23

Taki situaciji se strokovno reče "zločinski komunizem".

:nonono:Kruto.

mataj
07.10.2005, 11:46

:nonono:Kruto.Ja, skoraj tako kruto, kot če te sosedje ne morejo svobodno ožirat če ne greš k maši. Temu se reče "zatiranje vere", oziroma "kršenje svobode veroizpovedi".

Jody
07.10.2005, 13:51

Za nekatere to res velja, ampak ne za vse.
Drugače bi bilo čudno, da danes, pri vsem pljuvanju po vernikih, po nenehnem izkopavanju starih zločinov (inkvizicija,...) sploh še kdo verjame.

Jody
07.10.2005, 13:52
quote:Originalna objava bico

Verujem v to kar vidim, ne vidim pa tistega v kar verjamem.
PER ASPERA AD ASTRA, LAPSUS MEMORIAS!:2thumbs:

------------------------
ROCK'NROLL!
C.V. = Credendo vides!

mataj
07.10.2005, 15:46
quote:Originalna objava Jody

Za nekatere to res velja, ampak ne za vse. Opazne razlike med tistimi, za katere to velja in ostalimi ni.

Vsemogočni
06.06.2006, 07:23
V Kijevu levi zmrcvarili moškega
Kijev - V živalskem vrtu v Kijevu so levi do smrti zmrcvarili moškega, ki se je splazil v njihovo ogrado in kričal, da ga bo Bog varoval.

Moški se je med kričanjem "Če Bog obstaja, me bo rešil" s pomočjo vrvi povzpel čez ograjo, se sezul in šel naravnost k kraljem živali. Levi pa so šli takoj nadenj, ga pobili na tla in ga zmrcvarili.

Incident se je zgodil v nedeljo zvečer, ko je bil živalski vrt poln obiskovalcev. Levi in tigri sicer živijo na posebnem "otoku", ki je obkoljen z visokimi zidovi. (SiOL/Foto Reuters) :rolling: :angel: :veryevil:

Prispevek je skopiran (razen slike) iz Siolovega portala.

Kahla
06.06.2006, 09:21
Eno je vera, cerkev, njena pravila ipd. pa drugo.

buba
06.06.2006, 10:10
Eno je vera, cerkev, njena pravila ipd. pa drugo.in tretje je vera v cerkev in njena pravila --- le kaj bi ovčice brez pastirja...:veryevil:

Kahla
06.06.2006, 13:39
Cerkev je pač ustanova, k se mal preveč meša v politiko. Veruješ lahk pa tud v kozarc v vitrini.

anarchy
06.06.2006, 15:04

.
.
.

Jaz verjamem v pravico in boljse zivljenje, ceprav se to verjetno ne bo se dolgo zgodilo, torej verjamem v prazno, ceprav po drugi strani sem ateist, kot mi je kdaj volja. Karkoli pac verjamem ali bi verjel, se nisem vidu, ker ce bi vidu, potem bi vedu in mi ne bi bilo potrebno verovati. Glede Marije mi je se najbolj logicno, da so jo nezemljani oplodili. Ali je Jezus obstajal ali ne, sploh ni pomembno toliko, bolj je pomembno to, ali je bil ta clovek res to, kar pravijo o njemu, ali samo preprostii clvoek. Vprasanje, kaj pomeni biti devica, kaj devica je, ce ima se uno devisko kozico, ali kako, torej, ce rodi in se deviska kozica pretrga, potem ni vec devica, ce pa mislite v smisli ce ga je kdaj dobila tam, potem pa ja, je se devica, sajse zmeraj caka na unega ta pravega, da se ji ga vtakne in, da dozivi orgazem ona in on. Saj, ce si vtika dildota notri, je se zmeraj devica, zato potrebuje unega ta pravega.

No zdaj sem pa zafilozofiral. Malo na kruto bolj.

spartan
15.06.2006, 10:31

.
.
.

Če verjameš, potem obstaja; če ne verjameš, ni resnično.

spartan
15.06.2006, 10:32
Jaz verjamem v pravico in boljse zivljenje, ceprav se to verjetno ne bo se dolgo zgodilo, torej verjamem v prazno, ceprav po drugi strani sem ateist, kot mi je kdaj volja. Karkoli pac verjamem ali bi verjel, se nisem vidu, ker ce bi vidu, potem bi vedu in mi ne bi bilo potrebno verovati. Glede Marije mi je se najbolj logicno, da so jo nezemljani oplodili. Ali je Jezus obstajal ali ne, sploh ni pomembno toliko, bolj je pomembno to, ali je bil ta clovek res to, kar pravijo o njemu, ali samo preprostii clvoek. Vprasanje, kaj pomeni biti devica, kaj devica je, ce ima se uno devisko kozico, ali kako, torej, ce rodi in se deviska kozica pretrga, potem ni vec devica, ce pa mislite v smisli ce ga je kdaj dobila tam, potem pa ja, je se devica, sajse zmeraj caka na unega ta pravega, da se ji ga vtakne in, da dozivi orgazem ona in on. Saj, ce si vtika dildota notri, je se zmeraj devica, zato potrebuje unega ta pravega.

No zdaj sem pa zafilozofiral. Malo na kruto bolj.

Anarchy:rolling::rolling:

mrjerry
15.06.2006, 12:03

.
.
.

Prebrskaj arhiv foruma. To so ze tisockrat premelete debate. In zelo klisejska vprasanja, ce smem dodat.

schkrga
15.06.2006, 12:52
se strinjam glede pravopisa...sej vsi pisemo zlo grdo na forumih, sam se gre vecinoma za to da prsparas par crk in neki napises hitrejs...ce mas pa na izbiro kdo al pa gdo, pa ni pointa pisat narobe...pa se grdo zgleda...g je grda crka:dontknow:...

-----------------------------------------
Come to the dark side! We have cookies...si mogoče s tem mislu, če sekssajo ne da bi pri tem otroke delal:veryevil::nonono:

legenda
29.06.2006, 21:26
hm zanimljiva tema.
Sem bil ateist ali drugače povedano evolucijonist.
Toda sem zdaj v cerkvi, imam pa razloge da sem začel "verjeti".
Gledam na en vic ki mi ga je povedal prijatelj.
1) Ali ti veruješ da Bog obstaja
2) da verujem
1) pa si ga slučajno videl, dotaknil, povohal...
2) ne to ravno nisem
1) Vidiš potem Bog ne obstaja!
2) pa ti veruješ da imaš možgane?
1) da seveda
2) pa si jih gdaj videl
1) ne nisem
2)si jih dotaknil ali povohal?
1) ne nisem
2) torej ti nimaš možganov!
Šalo na stran, toda razlog da sem začel verjeti v Boga je vbiti dokaj preprost.
Evolucija ima pomankljive dokaze za samo sebe.Npšr. ni dokazano prehod od opice na človeka,
Manjkajoča karika.Pa kaj je prej nastalo kokoš ali jajce?
Glavni razlog da sem začel verjeti je eden dogodek. Je pa povezano z molitvijo ( molil sem se da mi Bog pokaže da res obstaja) eden od prijateljev me je prosil da se molim vase v sebi brez izgovorjene besede.
Prosil sem za ženo kako naj izgleda, kaj naj spregovori, da se mi zgodi težka avtomobilska nesreča in da meni ni nič.Skozi nekaj časa sem spoznal svojo drago ženo ( zdaj sva že 12 let v srečnem zakonu) zgledala je ravno tako kot sem prosil ter je spregovorila ravno besede ki sem jih prosil v molitvi.
Slučajnost? Ne, ne verujem!
Zgodila se mi je tudi nesreča. Avto je bil totalka na avto cesti (sem malo zadremal), zruval sem 5 bankin dve od tega iz temeljev, ko so policaji pregledali nesrečo so mi povedali da je čudež da sem sploh živ, ker začetek pa do konca bankibe ( zavorna pot) se je merila ne več ni manj kot 170 km/h
Živ, ja toda z vero v Boga.

:angel:

mungo
29.06.2006, 21:42
1. To da ne verjameš v evolucijo je posledica tvojega nerazumevanja tega procesa. Ko boš prebral knjigo Richarda Dawkinsa "The Blind Watchmaker" se lahko naprej pogovarjava... :clown:

2. Celo katoliška cerkev prizanava evolucijo, čeprav se dela da ne verjame čisto v "kombinatoriko": :clown:

3. Tisti tvoj "ontološki dokaz:clown: " je pa res nekaj posebnega. :rolling: Po tem konceptu lahko tudi jaz trdim da verjamem da obstajajo samorogi in zobne vile, pa mi ti ne moreš dokazati nasprotnega. :clown:

4. Kaj je bilo prej - kokoš ali jajce?
Vprašanje je ŽE razrešeno: Prvo je bilo jajce, saj se genetski material ne spreminja med življenjem posamezne vrste
http://www.cnn.com/2006/TECH/science/05/26/chicken.egg/index.html

5. Katere besede pa je spregovorila? "Sem tako srečna, da si živ???" :shy: :rolling:

6. Glede izbire žene pa - a si že slišal kdaj za samo-uresničljivo prerokbo? :clown: :rolling:

legenda
30.06.2006, 14:17
Bom prebral knjigo če jo bodo imeli v knjižnici.Se bova pogovarjala.
Nekaj pa ti jaz tudi priporočam da prebereš eno knjigo, sicer je št.1 bestseler
Sveto Pismo.
Potem se bova tudi pogovarjala v tej smeri, ok.

legenda
30.06.2006, 14:19
[QUOTE=mungo]1. To da ne verjameš v evolucijo je posledica tvojega nerazumevanja tega procesa. Ko boš 2. Celo katoliška cerkev prizanava evolucijo, čeprav se dela da ne verjame čisto v "kombinatoriko": :clown:

Kdo pa pravi da ima RKC prav? Saj se ne držijo Svetopisemskega nauka.
:nonono:

legenda
30.06.2006, 14:23
[

Vprašanje je ŽE razrešeno: Prvo je bilo jajce, saj se genetski material ne spreminja med življenjem posamezne vrste

Prebral, toda zastavil bi jim vprašanje kdo pa je "naredil" jajce?
Od zraka?:rolling:

legenda
30.06.2006, 14:26
Mungo res cenim tvojo mišljenje, toda poskusi kaj sem jaz naredil.
Vprašaj da se nekaj zgodi prosi za dokaz od Boga?
Mogoče boš presenečen.
Za evolucijo je potrebna velika vera da veruješ v to.:2thumbs:

legenda
30.06.2006, 14:28
[. Glede izbire žene pa - a si že slišal kdaj za samo-uresničljivo prerokbo? :clown: :rolling:[/QUOTE]

Ne nisem, prosim te da mi poveš.

mungo
30.06.2006, 15:31
Jaz sem jo že večkrat prebral. ;) Če hočeš te lahko opozorim tudi na nasprotja ki se pojavljajo v tekstu itd... :veryevil:

Bom prebral knjigo če jo bodo imeli v knjižnici.Se bova pogovarjala.
Nekaj pa ti jaz tudi priporočam da prebereš eno knjigo, sicer je št.1 bestseler
Sveto Pismo.
Potem se bova tudi pogovarjala v tej smeri, ok.

mungo
30.06.2006, 15:34
:O A res? :clown: Kateri denominaciji pa ti potem pripadaš?

Teorija z nago žensko in kačo je veliko bolj verjetna. :rolling: Mene samo zanima kje sta Kajn in Abel dobila ženske, kajti drugače gre za incest. :clown:

[QUOTE=mungo]1. To da ne verjameš v evolucijo je posledica tvojega nerazumevanja tega procesa. Ko boš 2. Celo katoliška cerkev prizanava evolucijo, čeprav se dela da ne verjame čisto v "kombinatoriko": :clown:

Kdo pa pravi da ima RKC prav? Saj se ne držijo Svetopisemskega nauka.
:nonono:

mungo
30.06.2006, 15:41
A si prebral članek? Sploh znaš angleško? :clown:

Če ne bi napisal da imaš ženo, bi mislil da si star 7 let. :evil:

Odgovor je preprost. A mogoče veš s čim se ribe razmnožujejo? :shy: Ko so ribe v procesu evolucije šle na kopno, so jajca razvila lupino, tako da je bilo mogoče razmnoževanje izven vode. Nastali so plazilci. :approve:

[

Prebral, toda zastavil bi jim vprašanje kdo pa je "naredil" jajce?
Od zraka?:rolling:

mungo
30.06.2006, 15:48
Za evolucijo ni potrebna vera, ampak ZNANJE osnov biologije. Jaz ne potrebujem nobenega dokaza od Boga. Če bi držalo kar praviš, potem bi tisti ki molijo (ali je za njih molijo drugi) imeli recimo večje možnosti da preživijo operacijo v bolnici. Raziskovalci so pred kratkim naredili statistično študijo in ugotovili da molitev NE pomaga. :clown: :rolling:
http://www.nytimes.com/2006/03/31/health/31pray.html?ex=1301461200&en=4acf338be4900000&ei=5088&partner=rssnyt&emc=rss

Mungo res cenim tvojo mišljenje, toda poskusi kaj sem jaz naredil.
Vprašaj da se nekaj zgodi prosi za dokaz od Boga?
Mogoče boš presenečen.
Za evolucijo je potrebna velika vera da veruješ v to.:2thumbs:

pk
30.06.2006, 22:10
Za evolucijo ni potrebna vera, ampak ZNANJE osnov biologije. Jaz ne potrebujem nobenega dokaza od Boga. Če bi držalo kar praviš, potem bi tisti ki molijo (ali je za njih molijo drugi) imeli recimo večje možnosti da preživijo operacijo v bolnici. Raziskovalci so pred kratkim naredili statistično študijo in ugotovili da molitev NE pomaga. :clown: :rolling:
http://www.nytimes.com/2006/03/31/health/31pray.html?ex=1301461200&en=4acf338be4900000&ei=5088&partner=rssnyt&emc=rss

A ti verjameš vse, kar dokaže statistika?:clown:
Si že slišal, da je statistika ****a (sorry, grd izraz, ampak je star toliko kot veda). o selekciji podatkov za statistično uporabo ne bi.
Nekaj je tudi na avtosugestiji. Če nekdo trdno verjame, pa čeprav z molitvijo, da mu bo to pomagalo, je gotovo v boljši psihični in nemara celo fizični kondiciji kot drugi, ki je v obeh ozirih na tleh. Zakaj pa misliš, da je prišlo do "vera lahko gore premika":dontknow: THIINK +!!;)

mungo
01.07.2006, 09:09
Verjamem v statistiko, ja. :approve: In ravno to kar si napisal je ta študija ovrgla. :clown: :rolling:

A ti verjameš vse, kar dokaže statistika?:clown:
Si že slišal, da je statistika ****a (sorry, grd izraz, ampak je star toliko kot veda). o selekciji podatkov za statistično uporabo ne bi.
Nekaj je tudi na avtosugestiji. Če nekdo trdno verjame, pa čeprav z molitvijo, da mu bo to pomagalo, je gotovo v boljši psihični in nemara celo fizični kondiciji kot drugi, ki je v obeh ozirih na tleh. Zakaj pa misliš, da je prišlo do "vera lahko gore premika":dontknow: THIINK +!!;)

anarchy
01.07.2006, 10:06

Sej ne rabi biti raziskovalec, da se ve, da molitev nic ne pomaga in, da ti bog itak ne pomaga, saj, ce bi bili verniki zares prepricani, da jim bo bog pomagal in ozdravu, potem se sploh ne bi rabili iti cepiti in k zdravniku na preglede, ce so bolani, oziroma sploh ne bi smeli nikoli biti bolani. Pa ne bi jim bilo potrebno delati, ker denar bi jim sam prihajal od boga, ter oni bi k vecjemu lahko dajali denar drugim, ki so bolj potrebni, saj itak ze tako in tako dajajo prevec prostovoljnih prispevkov cerkvi.

Lintvern
01.07.2006, 14:39
Ena od klasičnih manipulacij nasprotnikov evolucije je, da se ne da zanesljivo določiti starosti določenih fosilov. Kaj bolj neresnega si ni mogoče zamisliti ! Ena od znanstvenih disciplin, ki je več kot prepričljivo dokazala evolucijo in starost posameznih fosilov je Paleontologija oz. Mikropaleontologija. Ravno včeraj sem bral po naključju en tak zanimiv članek v reviji Gea :

Fosilni plankton - Paleontologija

http://www.gea-on.net/clanek.asp?ID=751&Poglavje=3

Planktonski organizmi so se v svojem razvoju močno spreminjali, mnoge vrste so živele le kratek čas in zamenjale so jih nove. Hitro menjavanje vrst planktona pride danes prav mikropaleontologom, ki se ukvarjajo z izumrlimi vrstami planktona, saj jim prav to omogoča, da na osnovi določenih fosilnih vrst ugotovijo relativno starost geoloških plasti.
Čim hitreje so vrste izumirale, podrobneje se da ugotoviti starost posameznih plasti.
Plankton je s svojo velikostjo zelo uporaben za datacijo plasti posebno tam, kjer pridemo do njih z vrtanjem. Saj lahko iz majhnega vzorca izvrtane kamnine določimo več vrst planktona s številnimi primerki, ki omogočajo zanesljivo določitev.
Danes datacija mlajših mezozojskih in terciarnih plasti sloni pretežno na razvoju planktonskih organizmov, ki so živeli tako v oceanih kakor tudi v priobrežnih morjih in so se razmeroma hitro razširili po vsem svetu. Zato lahko med seboj primerjamo plasti iz različnih, tudi zelo oddaljenih nahajališč. V Sloveniji smo s pomočjo fosilnih planktonskih foraminifer, kokolitov, diatomej, silikoflagelatov razrešili že marsikateri problem starosti krednih in terciarnih plasti.
Besedilo: Jernej Pavšič
Junij 2006

:2thumbs:

legenda
02.07.2006, 15:41

Lahko ti poiščem tudi jaz kakšno "raziskavo" ki potrjuje moč molitve.
Kaj je potem prev, Mungo?

legenda
02.07.2006, 15:48
Mungo, si prebral S.Pismo?
Nebeni ločini ne pripadam, rad berem to pa je res.Toda uporabljam zdrav razum.
Nekaj časa me ne bo ker grem na dopoust, toda se bom potrudil dokaze o evoluciji in o
dokazljivosti evolucije.
Lep dan ti želim:angel:

mungo
02.07.2006, 20:37
Lahko jo že najdeš, samo potem navedi zraven tudi kdo jo je financiral. :clown: :rolling: Tole je namreč financirala Harvardska univerza. :clown:

Lahko ti poiščem tudi jaz kakšno "raziskavo" ki potrjuje moč molitve.
Kaj je potem prev, Mungo?

mungo
02.07.2006, 20:42
Bravo Lintvern. :2thumbs:

Neki znanstvenik je nekoč rekel, da bi evolucijo najlažje zavrnili tako, če bi pri izkopavanjih našli fosile zajca v plasti predkambrija. :D Z drugimi besedami - do sedaj niso našli še ničesar, kar se ne bi ujemalo z časovnim potekom evolucije. :clown:

Ena od klasičnih manipulacij nasprotnikov evolucije je, da se ne da zanesljivo določiti starosti določenih fosilov. Kaj bolj neresnega si ni mogoče zamisliti ! Ena od znanstvenih disciplin, ki je več kot prepričljivo dokazala evolucijo in starost posameznih fosilov je Paleontologija oz. Mikropaleontologija. Ravno včeraj sem bral po naključju en tak zanimiv članek v reviji Gea :

Fosilni plankton - Paleontologija

http://www.gea-on.net/clanek.asp?ID=751&Poglavje=3

Planktonski organizmi so se v svojem razvoju močno spreminjali, mnoge vrste so živele le kratek čas in zamenjale so jih nove. Hitro menjavanje vrst planktona pride danes prav mikropaleontologom, ki se ukvarjajo z izumrlimi vrstami planktona, saj jim prav to omogoča, da na osnovi določenih fosilnih vrst ugotovijo relativno starost geoloških plasti.
Čim hitreje so vrste izumirale, podrobneje se da ugotoviti starost posameznih plasti.
Plankton je s svojo velikostjo zelo uporaben za datacijo plasti posebno tam, kjer pridemo do njih z vrtanjem. Saj lahko iz majhnega vzorca izvrtane kamnine določimo več vrst planktona s številnimi primerki, ki omogočajo zanesljivo določitev.
Danes datacija mlajših mezozojskih in terciarnih plasti sloni pretežno na razvoju planktonskih organizmov, ki so živeli tako v oceanih kakor tudi v priobrežnih morjih in so se razmeroma hitro razširili po vsem svetu. Zato lahko med seboj primerjamo plasti iz različnih, tudi zelo oddaljenih nahajališč. V Sloveniji smo s pomočjo fosilnih planktonskih foraminifer, kokolitov, diatomej, silikoflagelatov razrešili že marsikateri problem starosti krednih in terciarnih plasti.
Besedilo: Jernej Pavšič
Junij 2006

:2thumbs:

buba
02.07.2006, 21:18
in seveda, je tu še Bog-družba --- na tega je verjetno mislil bradatež na gori Sinaj, ko je v potu svojega obraza, klesal tistih 10 družbenih zapovedi...;)

Medved Pu
03.07.2006, 11:28
Štuhec je izjavil, da je erozija EU in naše družbe tudi zato, ker se ljudje zanimajo za duhovnost zahoda in ne za avtohtoni katolicizem. Se ne strinjam, gre za nesmisel.
Evropski prostor je panteističen že od nekdaj. Grki, Germani, Slovani, Rimljani, Kelti in kot kaže tudi še starejše religije. Vsi so častili Paneteon-večboštvo.
Nato je sledil vdor religije z vzhoda, ki je navidezno pomedel z panteizmom.
Krščanstvo je ravno tako duhovni produkt vzhoda kot budizem, hinduizem in islam, ki je nastal iz krščanstva, potem pa šel po svoje. .
Z pešanjem vpliva krščanstva, se je iskanje Evropejcev začelo ravnati po svojem starodavnem duhovnem kompasu.
Pestrost ritualov, energije okolice, lastne energije, ne bom našteval naprej, sami poskusite. Gre za popolnoma panteistično matrico, ki je prek arhetipov in dediščine ostala v nas!
In še zadnji dokaz.
Južna Amerika. Identično dogajanje. Že takrat so Indiosi sprejeli krščanstvo kot nekak del prejšnjih verovanj, Njegov primat je bil kot pri nas, le zasilno navidezen.
Drnovšek med inkovskimi rituali, remember?
Naš duhovni kompas ravna enako, kot je ravnal tisočletja pred krščanstvom.
Stonehenge je znova povsod okoli nas.
Le zakaj so nemočno prepovedali obrede v Stonehengeju in nato umaknili prepoved?
Pan je živ!:2thumbs:
Pa če je to Štuhecu všeč ali ne...:disco: :pinky: :cry:

legenda
03.07.2006, 22:40
Mungo nisi mi odg. na vpr. ali si prebral Sveto Pismo?

legenda
03.07.2006, 22:42

Ali si vedel da je to eden od imen za Hudiča?:evil:

mungo
03.07.2006, 22:47
Sem odgovoril. :approve:

http://forumi.siol.net/showpost.php?p=854945&postcount=48

Mungo nisi mi odg. na vpr. ali si prebral Sveto Pismo?

mungo
03.07.2006, 22:49
Peter Pan je hudič? :O :rolling:

Medved Pu
04.07.2006, 00:24

Ali si vedel, da je katolicizem pojem hudiča uvedel šele v 14 stoletju, prej ga nekako niso rabili?

In zakaj so ga uvedli ravno takrat? Ker je Flamec Hieronymus Bosch malal tako popolne slike pekla in peklenščkov, da ti še danes zastane dih.( v bistvu je upodabljal človeško podzavest)!
Po Hieronymusu svet ni bil več isti....Prvega fiction slikarja, najboljšega vseh časov, nepreseglljivega, so katoliki tako vzljubili, da so njegovi demoni postali obvezen katoliški rekvizit. Vse kasnejše upodobitve hudiča so le bleda senca Hieronymusovih.

Pan je dosti, dosti starejši od krščanstva, od katolicizma pa sploh.

Tokrat je le moja metafora za Panteizem.:veryevil:

felix69
05.07.2006, 16:06
Štuhec je izjavil, da je erozija EU in naše družbe tudi zato, ker se ljudje zanimajo za duhovnost zahoda in ne za avtohtoni katolicizem. Se ne strinjam, gre za nesmisel.
Evropski prostor je panteističen že od nekdaj. Grki, Germani, Slovani, Rimljani, Kelti in kot kaže tudi še starejše religije. Vsi so častili Paneteon-večboštvo.
Nato je sledil vdor religije z vzhoda, ki je navidezno pomedel z panteizmom.
Krščanstvo je ravno tako duhovni produkt vzhoda kot budizem, hinduizem in islam, ki je nastal iz krščanstva, potem pa šel po svoje. .
Z pešanjem vpliva krščanstva, se je iskanje Evropejcev začelo ravnati po svojem starodavnem duhovnem kompasu.
Pestrost ritualov, energije okolice, lastne energije, ne bom našteval naprej, sami poskusite. Gre za popolnoma panteistično matrico, ki je prek arhetipov in dediščine ostala v nas!
In še zadnji dokaz.
Južna Amerika. Identično dogajanje. Že takrat so Indiosi sprejeli krščanstvo kot nekak del prejšnjih verovanj, Njegov primat je bil kot pri nas, le zasilno navidezen.
Drnovšek med inkovskimi rituali, remember?
Naš duhovni kompas ravna enako, kot je ravnal tisočletja pred krščanstvom.
Stonehenge je znova povsod okoli nas.
Le zakaj so nemočno prepovedali obrede v Stonehengeju in nato umaknili prepoved?
Pa če je to Štuhecu všeč ali ne...:disco: :pinky: :cry:
Vpraši Štuhca,če mu škriplje firma,da take stresa?

legenda
06.07.2006, 20:09
Jaz sem jo že večkrat prebral. ;) Če hočeš te lahko opozorim tudi na nasprotja ki se pojavljajo v tekstu itd... :veryevil:

Mi lahko citiraš prosim Mungo, kateri teksti? Mogoče mi daš "novo" spoznanje!

legenda
06.07.2006, 20:14
Bil sem ministrant, toda videl sem da RKC veroizpoved na veliko razhaja z Svetopisemskim naukom ki ga podaja.Tu je eden od razlogov da sem odšel, pri mei je uveljavnjeno pravilo Sola scriptura,, res pa je da ne verujem vsem neumnostim ki so zapisane.
Verujem pa da Bog obstaja.Ne verujem v veliki BUM.
Ne verujem ker nič od nič je nič.

Medved Pu
06.07.2006, 23:51
Vpraši Štuhca,če mu škriplje firma,da take stresa?
Izjava je bila v časopisu. Mogoče bi si jo Štuhec prej na glas prebrat, da bi sprevidel, da riše ljudi, ki iščejo boga izven katolištva, kot barbare.
Tega pa nihče ne sliši rad.

mungo
07.07.2006, 08:37
Saj Veliki Pok ne pomeni da je vesolje nastalo iz nič. :hammer:

Kaj pa če na začetku ni bilo nič? :shy: Nič je namreč nek abstrakten pojem ki si ga je izmislil človek. ;)

Bil sem ministrant, toda videl sem da RKC veroizpoved na veliko razhaja z Svetopisemskim naukom ki ga podaja.Tu je eden od razlogov da sem odšel, pri mei je uveljavnjeno pravilo Sola scriptura,, res pa je da ne verujem vsem neumnostim ki so zapisane.
Verujem pa da Bog obstaja.Ne verujem v veliki BUM.
Ne verujem ker nič od nič je nič.

mungo
07.07.2006, 09:06
Na strani http://www.evilbible.com/Biblical%20Contradictions.htm imaš dosleden opis nasprotij ki se pojavljajo v Svetem Pismu. ;)

Posebno zanimivo se mi zdi da Bog v Svetem Pismu zapoveduje tudi genocid in posilstvo devic. :clown:

Genocid Izraelcev nad Benjaminovci

Izraelci so postavili okrog Gíbee zasedo. 30 Tretji dan pa so Izraelovi sinovi šli nad Benjaminove sinove. Razvrstili so se pred Gíbeo, kakor vsakokrat prej. 31 Benjaminovi sinovi pa so prišli ljudstvu nasproti. Zvabili so jih iz mesta, ti pa so začeli pobijati med ljudstvom. Bilo je pobitih, kakor vsakokrat na cestah, od katerih pelje ena v Betel, druga pa v Gíbeo, in po polju med Izraelci kakih trideset mož. 32 Benjaminovi sinovi so pač rekli: »Poraženi bodo pred nami kakor prvikrat.« Izraelovi sinovi pa so rekli: »Bežimo, da jih zvabimo iz mesta na ceste.« 33 Tako so vsi Izraelci vstali s svojega kraja in se razvrstili pri Báal Tamari. Potem je Izraelova zaseda planila s svojega mesta zahodno od Gíbee. 34 In deset tisoč izbranih mož iz vsega Izraela je odšlo nad Gíbeo. Boj je bil hud, oni pa niso vedeli, da jih bo zadela nesreča.
35 GOSPOD je potolkel Benjamina pred Izraelom in tisti dan so Izraelovi sinovi pobili v Benjaminu petindvajset tisoč in sto mož, med katerimi je bil vsak oborožen z mečem.
36 Tedaj so Benjaminovi sinovi videli, da so poraženi. Izraelci so namreč prepustili prostor Benjaminu, kajti zanesli so se na zasedo, ki so jo postavili pred Gíbeo. 37 Ti, ki so bili v zasedi, so namreč odhiteli in hitro naskočili Gíbeo. Zaseda je drvela naprej in udarila vse mesto z ostrim mečem. 38 Bil pa je dogovor med Izraelci in zasedo; ko vstopijo, naj storijo, da se bo dvigal dim iz mesta. 39 Izraelci v boju so se tedaj obrnili, Benjamin pa je začel pobijati in pobil kakih trideset mož izmed Izraelcev; kajti rekli so: »Poraženi so pred nami kakor v prvi bitki.« 40 Ko pa se je vzdignilo znamenje in je iz mesta prihajal steber dima, se je Benjamin obrnil nazaj – in iz mesta je vstajal plamen proti nebu. 41 Tedaj so se Izraelci spet obrnili, Benjaminovci pa so se prestrašili, ker so videli, da jih je zadela nesreča. 42 Obrnili so se pred Izraelci proti puščavi. Toda boj jih je vseeno zajel. Tudi te, ki so bežali iz mest, so pomorili v svoji sredi. 43 Obkolili so namreč Benjaminovce, jih zasledovali brez počitka; spodili so jih na nasprotno stran od Gíbee, kjer vzhaja sonce. 44 Takrat je padlo med Benjaminovci osemnajst tisoč mož; vsi ti so bili vojaki. 45 Obrnili so se in bežali proti puščavi k Rimónski skali. Na cestah so Izraelci zadeli še na pet tisoč mož in se pognali za njimi do Gidóma. Od teh so jih pobili dva tisoč. 46 Tako je tisti dan med Benjaminovci padlo petindvajset tisoč mož, vsi oboroženi z mečem; in vsi ti so bili vojaki. 47 Šeststo mož pa se je umaknilo in zbežalo v puščavo, k Rimónski skali. Pri Rimónski skali so bivali štiri mesece. 48 Nato so se Izraelci vrnili k Benjaminovim sinovom in pobili z ostrim mečem v mestih ljudi, živino in vse, kar koli se je našlo. Vsako mesto pa, na katero so naleteli, so požgali z ognjem.

Posilstvo (Sodniki 21,1-25)

Naročili so Benjaminovim sinovom in rekli: »Pojdite in prežite v vinogradih! 21 Ko vidite, da prihajajo hčere iz Šila v korih na rajanje, pojdite iz vinogradov in ugrabite si vsak zase svojo ženo izmed hčera v Šilu. Potem pojdite v Benjaminovo deželo. 22 Če pridejo njihovi očetje ali njihovi bratje k nam, da bi se prerekali, jim porečemo: ›Pustite jih, kajti nismo vzeli vsak svoje žene v boju; vi pa jim jih tudi niste dali. Zdaj ste vi krivi!‹« 23 Benjaminovi sinovi so tako storili in vzeli žene po njihovem številu izmed plesalk, ki so jih ugrabili. Potem so odšli in se vrnili vsak v svojo dediščino. Pozidali so si mesta in v njih prebivali. 24 Izraelovi sinovi so se v tistem času razšli od tam, vsak v svoj rod ali k svoji rodbini. Odšli so od tam, vsak v svojo dediščino.
25 Tiste dni ni bilo kralja v Izraelu; vsak je delal, kakor je bilo prav v njegovih očeh.

Mi lahko citiraš prosim Mungo, kateri teksti? Mogoče mi daš "novo" spoznanje!

pk
07.07.2006, 19:56
Na strani http://www.evilbible.com/Biblical%20Contradictions.htm imaš dosleden opis nasprotij ki se pojavljajo v Svetem Pismu. ;)

Posebno zanimivo se mi zdi da Bog v Svetem Pismu zapoveduje tudi genocid in posilstvo devic. :clown:

...; vsak je delal, kakor je bilo prav v njegovih očeh.

Obup:shy:
Pravzaprav bi si cerkev naredila največjo uslugo, če bi prepovedala branje svetega pisma:dontknow:

mungo
07.07.2006, 20:10
Saj to hočejo že tisočletja, zakaj pa misliš da Luther in njegova Biblija papežu nista bila najbolj všeč? :clown:

Kane
08.07.2006, 20:25
Res mi je žal ljudi, ki trdno verjamejo v Boga in druge stvari. Še posebej fanatiki, ki na koncu delajo samomore.
Zakaj ljudje verjamejo v nekaj višjega? Največ zato, ker jih je strah pred smrtjo. Z mislijo o življenju po smrti jim lajša bolečine pred koncem in tudi tesnobo. Zato, da bi bolje živeli tudi v današnjem času. Ok, če bi bilo tako preprosto, bi še potrpel. Ne morem pa biti nepotrpežljiv, ko ljudje tako trdno verjamejo v te stvari, da začnejo že halucinirati, to izkoriščati za svoj zaslužek (še posebej Cerkev) ter tudi ateiste in druge zaničevati (Cerkev spet največ). Kar poglejte Rodeta npr., on tako neumno verjame v to, druge zaničuje, si povečuje moč in denar, po njegovem prepričanju za nas ateiste sploh ni prostora na svetu (in verniki govorijo nam o nepotrpežljivosti).
Jezus in njegovi pristaši so imeli v preteklosti misel o tem, da bi ljudje nehali z rasizmom (to se tudi jaz strinjam), da bi vladala ljubezen, ter stavim da je imel misel o cerkvi tako, da bi samo verovala, ne pa imela profit od tega. Bil je malo "soft" ampak naj mu bo.
Mene ne bo nihče učil, kaj šele kakšen vernik kaj naj delam, ali karkoli že. Skozi vsa stoletja je Cerkev, ki je svojo vse višjo moč izkoriščala le za to, da bi imela še več denarja in moči pobijala nedolžne ljudi, ljudi drugih ver ter drugače misleče ljudi, ki so celo sami imeli nekaj več IQ-ja. Da ne omenjam njene trgovine z sužnji. Zakaj ji tega v današnjem času nihče ne očita. Vsak zločinec tudi ko je že 90 let star mora iti v zapor ali karkoli. Ok, mogoče ni več odgovornih ljudi, ki so te zločine v srednjem veku počeli. Toda, če lahko račune plačuje (denar mišljen) naslednik starša, bi lahko tudi Cerkev kaj "plačala".. ali ne?
Poglejte tudi ko so se preselili v Ameriko. Vsaka druga rasa s svojo vero je umirala v imenu boga, ker niso hoteli verjeti. Dosti besed o tem zdaj.
Očitno je zdaj njihova moč prevelika, da bi lahko svet kaj ukrenil dokler še ima čas. In dokler se ne bo našel ateist z močjo, denarjem, inteligenco - pač neko višjo pametjo, da se nekaj ukrene, bo Cerkev premagovala.

Kot je nekdo na tem forumu že nekje napisal, če je Bog ustvaril nas, kdo je ustvaril njega?
In zakaj je Bog kar naenkrat iz sovraštva do človeka spet prijazen do nas?
Zakaj se kristjani in Cerkev ter papež sam nikoli ne vpraša zakaj se ni rodil kot Ink, Maj, Aztek in umrl v hudih bolečinah v srednjem veku zaradi Cerkve?

Za zaključek pa lahko napišem tole:
Če bi vsi ljudje ubogali in verjeli v Boga tako kot jih je večina v srednjem veku, se svet ne bi nikoli premaknil. Še zdaj bi se mečevali, smrdeli huje kot kanalizacija, bilo bi nas pa samo še kakih 100+ milijonov, vsi kristjani. Lahko sem in ste lahko srečni, da so se rodili posamezniki, ki so preoblikovali svet, spremenili mišljenje, dokazali največje zmote Cerkve in omogočili razvoj. Tudi če nas bo ta na koncu uničil, raje umrem pod kamni v Iraku čez par let, kot pa da verujem v kakršno koli vero, ki tako neverjetno izkorišča ta planet.

Tole sem napisal prvič in zadnjič, upam da bo kdo odprl oči, tisti ki pa to že veste, ali pa vsaj tretjino, ter na splošno vsem ateistom --> R E S P E C T
Tudi če niste ravno hoteli vse tole napisano in ste hoteli kaj drugega, tudi o znanosti itd., tema o Cerkvi, Bogu, Jezusu je pač bila, pa sem si vzel čas za tole.

Lahko bi rekel le še tole, verjamem da je nekaj izven tega sveta, nekaj mora biti, ker nesmiselno je tudi, da je vesolje nastalo kar tako, kot bi eden prdnil..vsekakor pa ni to Bog ali Alah ali karkoli takega. Raje verjamem v stare grške in nordijske bogove, čeprav v to tudi ne :evil:
Upam le, da bo človek dočakal dan, ko bodo vsa vprašanja odgovorjena.

Lep pozdrav.

sonce987
08.07.2006, 21:08
Res mi je žal ljudi, ki trdno verjamejo v Boga in druge stvari
Še posebej fanatiki, ki na koncu delajo samomore.
Zakaj ljudje verjamejo v nekaj višjega? Največ zato, ker jih je strah pred smrtjo. Z mislijo o življenju po smrti jim lajša bolečine pred koncem in tudi tesnobo. Zato, da bi bolje živeli tudi v današnjem času. Ok, če bi bilo tako preprosto, bi še potrpel. Ne morem pa biti nepotrpežljiv, ko ljudje tako trdno verjamejo v te stvari, da začnejo že halucinirati, to izkoriščati za svoj zaslužek (še posebej Cerkev) ter tudi ateiste in druge zaničevati (Cerkev spet največ). Kar poglejte Rodeta npr., on tako neumno verjame v to, druge zaničuje, si povečuje moč in denar, po njegovem prepričanju za nas ateiste sploh ni prostora na svetu (in verniki govorijo nam o nepotrpežljivosti).
Jezus in njegovi pristaši so imeli v preteklosti misel o tem, da bi ljudje nehali z rasizmom (to se tudi jaz strinjam), da bi vladala ljubezen, ter stavim da je imel misel o cerkvi tako, da bi samo verovala, ne pa imela profit od tega. Bil je malo "soft" ampak naj mu bo.
Mene ne bo nihče učil, kaj šele kakšen vernik kaj naj delam, ali karkoli že. Skozi vsa stoletja je Cerkev, ki je svojo vse višjo moč izkoriščala le za to, da bi imela še več denarja in moči pobijala nedolžne ljudi, ljudi drugih ver ter drugače misleče ljudi, ki so celo sami imeli nekaj več IQ-ja. Da ne omenjam njene trgovine z sužnji. Zakaj ji tega v današnjem času nihče ne očita. Vsak zločinec tudi ko je že 90 let star mora iti v zapor ali karkoli. Ok, mogoče ni več odgovornih ljudi, ki so te zločine v srednjem veku počeli. Toda, če lahko račune plačuje (denar mišljen) naslednik starša, bi lahko tudi Cerkev kaj "plačala".. ali ne?
Poglejte tudi ko so se preselili v Ameriko. Vsaka druga rasa s svojo vero je umirala v imenu boga, ker niso hoteli verjeti. Dosti besed o tem zdaj.
Očitno je zdaj njihova moč prevelika, da bi lahko svet kaj ukrenil dokler še ima čas. In dokler se ne bo našel ateist z močjo, denarjem, inteligenco - pač neko višjo pametjo, da se nekaj ukrene, bo Cerkev premagovala.

Kot je nekdo na tem forumu že nekje napisal, če je Bog ustvaril nas, kdo je ustvaril njega?
In zakaj je Bog kar naenkrat iz sovraštva do človeka spet prijazen do nas?
Zakaj se kristjani in Cerkev ter papež sam nikoli ne vpraša zakaj se ni rodil kot Ink, Maj, Aztek in umrl v hudih bolečinah v srednjem veku zaradi Cerkve?

Za zaključek pa lahko napišem tole:
Če bi vsi ljudje ubogali in verjeli v Boga tako kot jih je večina v srednjem veku, se svet ne bi nikoli premaknil. Še zdaj bi se mečevali, smrdeli huje kot kanalizacija, bilo bi nas pa samo še kakih 100+ milijonov, vsi kristjani. Lahko sem in ste lahko srečni, da so se rodili posamezniki, ki so preoblikovali svet, spremenili mišljenje, dokazali največje zmote Cerkve in omogočili razvoj. Tudi če nas bo ta na koncu uničil, raje umrem pod kamni v Iraku čez par let, kot pa da verujem v kakršno koli vero, ki tako neverjetno izkorišča ta planet.

Tole sem napisal prvič in zadnjič, upam da bo kdo odprl oči, tisti ki pa to že veste, ali pa vsaj tretjino, ter na splošno vsem ateistom --> R E S P E C T
Tudi če niste ravno hoteli vse tole napisano in ste hoteli kaj drugega, tudi o znanosti itd., tema o Cerkvi, Bogu, Jezusu je pač bila, pa sem si vzel čas za tole.

Lahko bi rekel le še tole, verjamem da je nekaj izven tega sveta, nekaj mora biti, ker nesmiselno je tudi, da je vesolje nastalo kar tako, kot bi eden prdnil..vsekakor pa ni to Bog ali Alah ali karkoli takega. Raje verjamem v stare grške in nordijske bogove, čeprav v to tudi ne :evil:
Upam le, da bo človek dočakal dan, ko bodo vsa vprašanja odgovorjena.

Lep pozdrav.

ufff! So te pa zagrenili kaj?:)
Verjamem, mene so tudi in prav žalostno je kako uspe človeku uničiti nekaj tako vzvišenega kot je vera in celo ubijati v njenem imenu (za vas ne vem, mene je najbolj šokirala uporaba mučilnih rekvizitov v srednjem veku:npr na žarečo razgreto majhno piramido so posadili golo žensko, da se ji je zarila ....bolano!!!) in ta aroganca, da se po tem takem še opravičijo ne... sedaj se bom pa še jaz razburila...

Kakorkoli, Jezus tega ni učil, Budha tega ni učil, Krishna tega ni učil, to je zagotovo, toda zaradi napak človeka še ne bi smeli vsega metati v isti koš.

Beri Vede, notri je vse. Kdo smo mi, kdo je Bog, Kako izgleda, Kaj počne (večnost je le dolga:)), zakaj bi GA morali spoznati...Predvsem pa kdo so kvalificirani, da poučujejo Vedanto, kako jih spoznati...

Če koga zanima (da ne bom težila) lahko to bolj podrobno opišem, rabim pa feedback...
Drugače pa se strinjam, spoštovanje bi morali izkazati vsakomur, ne glede na prepričanje(saj smo vsi delci Boga (:) nisem si mogla pomagat, da tega ne bi napisala)

lp