Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Ali ima EU sploh še smisel?

Knez
04.10.2005, 18:36
Meni se vedno bolj zdi, da ta EU služi predvsem kot sama sebi namen,da evropski davkoplačevalci podpirajo dodatno vojsko birokratov, ki sprejema lepe plače, da skrbi za "evropski videz" in splošno "evropskost" tega našega kontinenta.

Imamo npr. neke Angleže, ki so EU, hkrati pa niti niso čisto, ker niso v monetarni uniji.

Imamo države, emd katere spadamo tudi mi, ki so de iure v EU, de facto pa še ne čisto, ni še eura in še vedno kažemo osebno, ko gremo v Avstrijo.

Imamo delitev na "novo" in "staro" Evropo in državljani pridruženih članic "nove" Evrope delajo v državah "stare" Evrope z delovnimi dovoljenji, isto kot prej.

Potem so birokrati skušali spravit skoz neko evropsko ustavo, pa so Francozi in Nizozemci rekli stop in končali komedijo.

Meni je ta EU vedno bolj smešna, zdi se mi sama sebi namen in če se bo še naprej oddaljevala od ljudi (kot pri poskusu spraviti evropsko ustavo skoz mimo volje množic), bo po moje doživela usodo bivše Jugoslavije.

Meje med državami bodo vedno, pametne države bodo vedno čuvale svoje, bedaki bodo svoje razprodali, pa EU gor ali dol.

Pa še to mešetarjenje, kuhinje..Najprej kao Hrvaška ne more not, ker ni dala Gotovine, potem naenkrat Gotovina več ni pogoj...Turčija je kandidatka že tam nekje od konca WW2. Ma farsa.:D

Sacha
04.10.2005, 18:41
Sej se mi ne da vsega brati kar si napisal ampak že sam naslov mi poraja misel, da itak je EU ena umetna tvorba za nastajanje magnatorjev[}:)]:cool:

mgolob
04.10.2005, 18:50
quote:Originalna objava Knez

Meni se vedno bolj zdi, da ta EU služi predvsem kot sama sebi namen,da evropski davkoplačevalci podpirajo dodatno vojsko birokratov, ki sprejema lepe plače, da skrbi za "evropski videz" in splošno "evropskost" tega našega kontinenta.

Imamo npr. neke Angleže, ki so EU, hkrati pa niti niso čisto, ker niso v monetarni uniji.

Imamo države, emd katere spadamo tudi mi, ki so de iure v EU, de facto pa še ne čisto, ni še eura in še vedno kažemo osebno, ko gremo v Avstrijo.

Imamo delitev na "novo" in "staro" Evropo in državljani pridruženih članic "nove" Evrope delajo v državah "stare" Evrope z delovnimi dovoljenji, isto kot prej.

Potem so birokrati skušali spravit skoz neko evropsko ustavo, pa so Francozi in Nizozemci rekli stop in končali komedijo.

Meni je ta EU vedno bolj smešna, zdi se mi sama sebi namen in če se bo še naprej oddaljevala od ljudi (kot pri poskusu spraviti evropsko ustavo skoz mimo volje množic), bo po moje doživela usodo bivše Jugoslavije.

Meje med državami bodo vedno, pametne države bodo vedno čuvale svoje, bedaki bodo svoje razprodali, pa EU gor ali dol.

Pa še to mešetarjenje, kuhinje..Najprej kao Hrvaška ne more not, ker ni dala Gotovine, potem naenkrat Gotovina več ni pogoj...Turčija je kandidatka že tam nekje od konca WW2. Ma farsa.:D
:D--ali bo EU sploh se imela krscanske temelje -- osebno sem bil na referendumu -- eden redkih --proti .. samo kaj, ko pa ovcke tako rade sanjajo nedosanjane pravljice...;)

angel
05.10.2005, 10:37
EU ima velik smisel.Zgodovinsko gledano so vedno nastajale neke skupnosti,demokratične ali nedemokratične. Pač osebno podpiram EU,raje pa bi videl dve evropi,na eni strani z mejami bivše austroogrske z nemčijo,na drugi strani pa naj ostanejo skupaj anglija,francija ,španija,........Imeli bi veliko boljši standard!

ARMEDhodzic
05.10.2005, 10:46
quote:Originalna objava angel

EU ima velik smisel.Zgodovinsko gledano so vedno nastajale neke skupnosti,demokratične ali nedemokratične. Pač osebno podpiram EU,raje pa bi videl dve evropi,na eni strani z mejami bivše austroogrske z nemčijo,na drugi strani pa naj ostanejo skupaj anglija,francija ,španija,........Imeli bi veliko boljši standard!

Ker?

[}:)]

When you go down, you go down with me!

massive
05.10.2005, 12:22
samo da smo Slovenci zraven. včasih smo delali za Srbe, zdaj pa za Portugalce in Grke, po novem bomo pa še za Turke in nam tako ljube Hrvate. enkrat hlapec, vedno hlapec.

seveda ste zdaj vsi lahko pametni, ko je bil pa referendum ste pa vsi(90%) pridno obkrožali za.

rogi69si
05.10.2005, 14:04
V globalnem svetu se moramo povezovati, če želimo biti konkurenčni. Ne more ZDA in Kitajski konkurirati npr. Avstrija, ker je enostavno premajhna. Zato, da bi bili uspešni v vedno bolj globalnem svetu, potrebujemo EU.

Potrebujemo močno federativno državo EU. S skupno denarno enoto, skupno zunanjo politiko, skupno vojsko. To je vizija in to je prihodnost.

Glede birokratizma pa velja naslednje: Vsaka država ima birokracijo in vsaka država se vedno sooča s problemom, kako birokracijo zajeziti. Ta problem je seveda prisoten tudi v EU in prav je, da se ga rešuje, vendar pa gledati EU in videti samo birokracijo, je neumnost.

angel
05.10.2005, 14:38
quote:Originalna objava ARMEDhodzic

Ker?

[}:)]

When you go down, you go down with me!

Mislim,da francija,anglija,italija španija ne sodijo v isti klub kot mi.Malo čudno bo zvenelo vendar si upam trdit,da se bolj ujemamo z hrvati kot francozi ,angleži,.........
Nove članice kljub problemom,ki imajo so bolj zanesljive kot nekatere stare članice.Francozi in angleži radi komandirajo,vlečejo v svoje,od njih pa ni kruha.Italijani kot italijani,saj vemo vsi.Španci,portugalci bolj lačni kot siti,grki prav tako.
Nove članice so srednjeevropske države,z svojo kulturo in duhom.V času AO bile izjemno razvite,zanesljive,....
Kot taka EU bi se tudi pri nas hitro cedilo med in mleko.
Kolonijalisti pa naj se ukvarjajo z marokom,irakom,bananami,afriko in komamandiranjem.:veryevil:

MWhite
05.10.2005, 14:54
EU ima smisel in bo imela smisel, dokler bo tistih nekaj sto tisoč uradnikov v Beogradu, pardon Bruslju, imelo kaj od tega.
Po mojih izkušnjah Belgijci razen čokoladne pene, nekakšne kurje župe in tu pa tam kakšnega pirčka, kaj hudo koristnega niti ne znajo narediti. Najbrž bi Belgijci brez EU in NATO denarja danes tenko piskali in zato ima vsaj za njih EU veeelik smisel!!

angel
05.10.2005, 15:20
quote:Originalna objava MWhite

EU ima smisel in bo imela smisel, dokler bo tistih nekaj sto tisoč uradnikov v Beogradu, pardon Bruslju, imelo kaj od tega.
Po mojih izkušnjah Belgijci razen čokoladne pene, nekakšne kurje župe in tu pa tam kakšnega pirčka, kaj hudo koristnega niti ne znajo narediti. Najbrž bi Belgijci brez EU in NATO denarja danes tenko piskali in zato ima vsaj za njih EU veeelik smisel!!

Popolnoma se strinjam,in ne samo to,bruselj ,pariz,london,madrid,rim,...za pobiranje denarja so pravi mački bili in bojo!Glede dela delajo njihovi jezički,saj so dobro strenirani.
Glede na italijanski fašizem,angleški,španski in francoski kolonijalizem nikoli niso odgovarjali.
Za zločine med prvo svetovno vojno,ko so odprli fronto tudi na slovenskih tleh,po vojni pa odvzeli večji del slovenske zemlje in jo podarili italiji (računi brez krčmarja),svaka čast angležem:veryevil: za glupo dejanje:hammer:.
Kolonialisti nikoli niso znali delat,so znali le komandirati z trdo roko!!!!!!!!!!

mgolob
05.10.2005, 15:25

quote:Originalna objava MWhite

Popolnoma se strinjam,in ne samo to,bruselj ,pariz,london,madrid,rim,...za pobiranje denarja so pravi mački bili in bojo!Glede dela delajo njihovi jezički,saj so dobro strenirani.
Glede na italijanski fašizem,angleški,španski in francoski kolonijalizem nikoli niso odgovarjali.
Za zločine med prvo svetovno vojno,ko so odprli fronto tudi na slovenskih tleh,po vojni pa odvzeli večji del slovenske zemlje in jo podarili italiji (računi brez krčmarja),svaka čast angležem:veryevil: za glupo dejanje:hammer:.
Kolonialisti nikoli niso znali delat,so znali le komandirati z trdo roko!!!!!!!!!!
eh angel - tokrat me pa presenecas ---:2thumbs:

pikacu
11.12.2005, 10:06
Potrebujemo močno federativno državo EU. S skupno denarno enoto, skupno zunanjo politiko, skupno vojsko. To je vizija in to je prihodnost.

Rogi sory, res sem se mal pozen priklopu v to debato. Vseeno pa te sprašujem, če veš čigave so to besede, katere navajaš sicer v lepši obliki v originalu, grejo takole ( en gospodar, ena valuta, ena vojska, vsi ostali narodi so manj vredni od nemcev). Poglej Nemčija je podpirala razdružitev vseh držav oz. v vsaki večji državi je prva dala podporo za razdružitev med njimi tudi bivšo yugo. sama pa se je združila in postala velka Nemčija. Novodobnejši politiki so to speljali bolj fino in skoraj brez prelivanja krvi, natačneje tokrat si posredno niso mazali rok z prelivanjem krvi, zažigali jude oz. vse ostale kateri niso hoteli poklekniti pred "veliko Nemčijo". Moti me le to če pogledam obstoj Slovenije, da smo vedno hlabci in kakor kaže bomo še naprej. Slovenija je pomebna za EU samo zaradi lege iz katere izhaja, da je to najboljša in najkrajša trzitna pot iz enega konca na drug konec. Drugače pa se ostalim državam j**e za Slovenijo in njihove prebivalce.
Dejstvo je, da so SLO politiki zagovarjali tezo, da je prej ves denar odšel v Beograd. Verjami, da ni bilo tako. Vprašanje, kam gre denar danes? Ljudje smo naivni in varjamemo politikom kateri pred izvolitvijo obljubljao gradove v oblakih, ko pa so na vrhu pa nam odprejo vrata v pekel, žal pa se bojim, da smo že tik pred vrati pekla.

Jelengar
26.01.2006, 19:59
V cem se pa mi lahko primerjamo z Belgijci?

nejc
26.01.2006, 21:36

Rogi sory, res sem se mal pozen priklopu v to debato. Vseeno pa te sprašujem, če veš čigave so to besede, katere navajaš sicer v lepši obliki v originalu, grejo takole ( en gospodar, ena valuta, ena vojska, vsi ostali narodi so manj vredni od nemcev). Poglej Nemčija je podpirala razdružitev vseh držav oz. v vsaki večji državi je prva dala podporo za razdružitev med njimi tudi bivšo yugo. sama pa se je združila in postala velka Nemčija. Novodobnejši politiki so to speljali bolj fino in skoraj brez prelivanja krvi, natačneje tokrat si posredno niso mazali rok z prelivanjem krvi, zažigali jude oz. vse ostale kateri niso hoteli poklekniti pred "veliko Nemčijo". Moti me le to če pogledam obstoj Slovenije, da smo vedno hlabci in kakor kaže bomo še naprej. Slovenija je pomebna za EU samo zaradi lege iz katere izhaja, da je to najboljša in najkrajša trzitna pot iz enega konca na drug konec. Drugače pa se ostalim državam j**e za Slovenijo in njihove prebivalce.
Dejstvo je, da so SLO politiki zagovarjali tezo, da je prej ves denar odšel v Beograd. Verjami, da ni bilo tako. Vprašanje, kam gre denar danes? Ljudje smo naivni in varjamemo politikom kateri pred izvolitvijo obljubljao gradove v oblakih, ko pa so na vrhu pa nam odprejo vrata v pekel, žal pa se bojim, da smo že tik pred vrati pekla.
Slovenija je vsa leta jugoslavija filala cca 30% proračuna. Pa samo 10% nas je bolo. Še manj.

Slovenija je enostavno premala, da bi lahko sama konkurirala v času globalizacije. Torej potrebujemo povezovanje. Nekateri radi govorijo o primerjavi ZDA == ZDE. ZDA recimo štejejo že 231 let. EU šele dobrih 50. Tam nekje. Poleg tega je v EU precej svojevrtsna situacija, saj vsaka nova članica zveze pomeni tudi nov narod s svojim jezikom, kulturo, nacionalnim ponosom itd. Temu se nihče noče odreči. Meni se zdi ideja o EU povsem vredu. Samo mora priti do ureditve, kjer bomo imeli skupno finančno, zunanje politično ter obrambeno politiko. Zunaj tega pa lahko vsak narod fura svoje nacionalne značilnosti. Zato pa bo ptrebo še kar nekaj časa. Samo poglejmo, kolikšen del prebivalstva EU se je sploh rodil v EU. Majhen. Čez 50 let bo drugače. Bodo vladale generacije, ki bodo imele EU v zavesti. itd.

Jelengar
27.01.2006, 10:29
Slovenija je vsa leta jugoslavija filala cca 30% proračuna. Pa samo 10% nas je bolo. Še manj.

Slovenija je enostavno premala, da bi lahko sama konkurirala v času globalizacije. Torej potrebujemo povezovanje. Nekateri radi govorijo o primerjavi ZDA == ZDE. ZDA recimo štejejo že 231 let. EU šele dobrih 50. Tam nekje. Poleg tega je v EU precej svojevrtsna situacija, saj vsaka nova članica zveze pomeni tudi nov narod s svojim jezikom, kulturo, nacionalnim ponosom itd. Temu se nihče noče odreči. Meni se zdi ideja o EU povsem vredu. Samo mora priti do ureditve, kjer bomo imeli skupno finančno, zunanje politično ter obrambeno politiko. Zunaj tega pa lahko vsak narod fura svoje nacionalne značilnosti. Zato pa bo ptrebo še kar nekaj časa. Samo poglejmo, kolikšen del prebivalstva EU se je sploh rodil v EU. Majhen. Čez 50 let bo drugače. Bodo vladale generacije, ki bodo imele EU v zavesti. itd.
Bravo Nejc, tudi jaz se pridruzujem Nimdovim cestitkam in pozdravom. :kmet: :2thumbs:
Edino tisto Jugoslovansko razmerje je bilo mislim da 23% ----- 8%. Ampak nic ne de. Se kako prav imas. :smile:

ozayrus
28.01.2006, 08:34
Zame EU nikol ni bila smiselna

Jelengar
28.01.2006, 10:24
Zame EU nikol ni bila smiselna
Kje pa potem ti vidis smisel?

Jelengar
28.01.2006, 10:36
V Evropi sindikatov ne zatirajo ampak jih bolj spoštujejo kot pri nas.
Verjetno imajo tudi vzrok za spostovanje, kajneda! Pri njih ni bilo 50 letne diskontinuitete resnicne vloge sindikatov. Na Zahodu sindikati resnicno stoje na strani delavcev. Kako je bilo pri nas pa vemo vsi, mar ne? Sindikat je bil farsa. In samo bedaku lahko vliva zaupanje bivsi partijski aparatchik Semolic. :disapp: Ampak, zdaj se ze oddaljujemo od teme.

Gorman
28.01.2006, 22:25
Ja dragi moji, v Jugoslaviji smo kleli Beograd, sedaj v Severoslaviji se lahko lotimo Bruslja!

Ampak Juga je kot ne ravno bogata večnacionalna skupnost imela vsaj suvereno lastno vojsko. Iz EU pa se za razliko od ruskih še vedno niso umaknile ameriške okupacijske sile, ki čepijo v svojih bazah že od konca druge svetovne vojne in nas še ta trenutek najbrž branijo pred ptičjo gripo. Švica je kot najbolj miroljubna večnacionalna skupnost svojo varnost najprej gradila s prav pregovorno učinkovito vojsko, preden so skrb za varnost prevzeli bančni trezorji! EU vojske pa od nikoder, ker ZDA niti v sanjah ne bodo dovolile, da jim razpade NATO!

Švicarje zaenkrat prav malo briga, da bi se včlanili v EU, o kakšnih kneževinicah pa niti da ne govorimo. Ker s svojimi plemiškimi nazivi niso prišle še niti do vrednot francoske revolucije, ki naj bi bile temelj današnje EU, Britanci pa, zaljubljeni v stare dobre čase, prav tako radi vidijo svojo monarhofamilijo kot nekakšen patriotski spomin na dobre čase, ko so si demokratično lastili ves svet, ki so ga lahko zavzeli, in uspešno turistično ponudbo. Tisti trenutek, ko izgubijo svoje privilegije v EU, bojo odkorakali ven!

In ko birokratki zapakirajo poglede EGS iz začetka 80tih v EU ustavo začetka 3. tisočletja, se potem čudijo, zakaj tako ustavo Francozi in Nizozemci scefrajo na koščke. In birokratki tuhtajo dalje, kako na novo prepričati večino ljudi, namesto da bi popravili besedilo!

Izraz "balkansko" že vsi poznamo, "evropsko" pa se še ni udomačil! :wink:

Jelengar
28.01.2006, 22:48
Ampak Juga je kot ne ravno bogata večnacionalna skupnost imela vsaj suvereno lastno vojsko.
Ja tako vojsko, ki je je bil primarni cilj krotenje bratstva in enotnosti, ki je kulminiralo Junija 1991. Sicer pa, Gorman, natresel si kopico zanimivih misli, vrednih premisleka.

Jelengar
28.01.2006, 22:51
Kaj je že Dolfi rekel? Ein raich ein wolk. Pa je to ratalo brez vojne. Lahko smo se dali.
Bico, nehi kozle streljat. Pravilno je : Ein Reich, ein Volk. :wink: Pa nic se nismo dali. EU stoji na popolnoma drugih temeljih. Nihce noce iztrebiti Slovencev kot jih je hotel Hitler. Primerjava enostavno ne vzdrzi. :wink:

Gorman
29.01.2006, 01:02
Ja tako vojsko, ki je je bil primarni cilj krotenje bratstva in enotnosti, ki je kulminiralo Junija 1991.
Primarni cilj?
Držala je partijo na oblasti, utrjevala neodvisnost med dvema blokoma, in med tekanjem s štafeto in kopanjem tras za avtoceste se je šla tudi pridiganje komunhipijevskih pravljic o miru in ljubezni med narodi in ljudmi tega sveta itd. Ni čudno, Tito je bil v Indiji zdavnaj pred Beatli! :cool2: '91 je razpadla natanko zaradi tega, ker so ji ukazali, naj se temu izneveri.

Niso 1953-55 ZDA pošiljale Ratnom vazduhoplovstvu F-86G-jev za krotenje balkanskih plemen, no! Pa tudi, če bi bil to res primarni cilj - še vedno bolje kot tisto, kar je sledilo. Jaz bi vsekakor raje videl, da slovenski vojaki nadaljujejo tradicijo bratstva in enotnosti z evropskimi vojaki, kot pa z ameriškimi! :shy:

Gorman
29.01.2006, 01:11
Nihce noce iztrebiti Sklovencev kot jih je hotel Hitler.
Saj nikomur tudi ni treba več zavzeti cele Evrope, po demografiji sodeč se bomo Slovenci iztrebili še celo nekoliko prej kot ostali! :big:

almir16
30.01.2006, 21:38
Seveda ni smisla za nubeno drzavo v EU nm evropejcem je pac od nekdaj usojeno da se imamo nekaj več kod druga država, verjamem da se ima čist vsaka država za nekaj več kot ostali sosedje.

Medved Pu
11.03.2006, 23:07
Ja dragi moji, v Jugoslaviji smo kleli Beograd, sedaj v Severoslaviji se lahko lotimo Bruslja!

Ampak Juga je kot ne ravno bogata večnacionalna skupnost imela vsaj suvereno lastno vojsko. Iz EU pa se za razliko od ruskih še vedno niso umaknile ameriške okupacijske sile, ki čepijo v svojih bazah že od konca druge svetovne vojne in nas še ta trenutek najbrž branijo pred ptičjo gripo. Švica je kot najbolj miroljubna večnacionalna skupnost svojo varnost najprej gradila s prav pregovorno učinkovito vojsko, preden so skrb za varnost prevzeli bančni trezorji! EU vojske pa od nikoder, ker ZDA niti v sanjah ne bodo dovolile, da jim razpade NATO!

Švicarje zaenkrat prav malo briga, da bi se včlanili v EU, o kakšnih kneževinicah pa niti da ne govorimo. Ker s svojimi plemiškimi nazivi niso prišle še niti do vrednot francoske revolucije, ki naj bi bile temelj današnje EU, Britanci pa, zaljubljeni v stare dobre čase, prav tako radi vidijo svojo monarhofamilijo kot nekakšen patriotski spomin na dobre čase, ko so si demokratično lastili ves svet, ki so ga lahko zavzeli, in uspešno turistično ponudbo. Tisti trenutek, ko izgubijo svoje privilegije v EU, bojo odkorakali ven!

In ko birokratki zapakirajo poglede EGS iz začetka 80tih v EU ustavo začetka 3. tisočletja, se potem čudijo, zakaj tako ustavo Francozi in Nizozemci scefrajo na koščke. In birokratki tuhtajo dalje, kako na novo prepričati večino ljudi, namesto da bi popravili besedilo!

Izraz "balkansko" že vsi poznamo, "evropsko" pa se še ni udomačil! :wink:

Švicarska vojska temelji na srednjeveški doktrini teritorialne obrambe, zato imajo orožje doma(kot so ga imeli naši pradedje). Spreminjali niso praktično nič, ker je delovalo zanje!
Švicarska država temelji na srednjeveških lastniških srenjskih občinah(kot občine naših pradedov!), ki so nespremenljive, saj se za vsak meter ve čigav je že stotine let..Tudi to očitno še kar deluje, pa poglej naše balinanje z občinami, ki traja od 1866 in bo trajalo še stoletja. Zaostali švicarski srednji vek, ha?:rolling: .

Medved Pu
11.03.2006, 23:17
Monarhofamilije so sestavile evropske države iz kneževin. Zato jih ohranjajo kot simbole svoje starodavne državnosti, ker so ti kralji prvi začrtali prostor in meje njihove države..
Zato so jih v Jugi divje razglašali kot anahronizem. Zato nam še vedno ne prebije, da imajo ti monarhi kot simbol tudi danes zanje izreden državotvoren pomen.
Država, to sem jaz(avtor, kardinal Richelieu je bil le samo kardinal), se bere drugače kot so nam nakladali pri zgodovini.
Le Francozi(kot vedno) prisegajo obratno. Republika naj bi ustvarila Francijo..:2thumbs:

Gorman
12.03.2006, 02:09
Švicarska vojska temelji na srednjeveški doktrini teritorialne obrambe, zato imajo orožje doma(kot so ga imeli naši pradedje).
Američani ga imajo doma še bistveno več! Pa dvomim glede srednjeveških doktrin! :wink:
Spreminjali niso praktično nič, ker je delovalo zanje!
Ko imajo vse sosednje države naložen denar v tvojih trezorjih, bi delovale tudi lesene gorjače!
Monarhofamilije so sestavile evropske države iz kneževin.
Kar so sestavile, je bilo v srednjem veku, nekaj je bilo osnovano prej, nekaj kasneje, ne moreš tega prenesti na vse današnje evropske države. Jaz se ne bi tako skliceval na čase, ko je bila zemlja z ljudmi, ki so na njej živeli, last ene osebe!
Republika naj bi ustvarila Francijo
Sodobno Francijo, ja. Sicer bi lahko tudi začetek ZDA iskali v britanski monarhiji.
Katera monarhofamilija pa je sestavila Slovenijo? Sovjetska? :dontknow:

Medved Pu
12.03.2006, 11:20
Formalna last ene institucije-kralja, saj državne strukture kot j poznamo od 1866 niso poznali. Država je delovala ročno-sproti in razdrobljeno.! Oseba kralj je druga pesem. Osebo kralja je v imenu institucije kralja angleški parlament vrgel s prestola. Ker je škodil kralju instituciji!
Zemljiško knjigo dobivamo spet šele sedaj.. Prva je začela nastajati po 1866.
Seveda imajo Amerji še veloko komponent sredjeveške zakonodaje... Zakaj imamo mi rimsko pravo, amerji pa angleško srednjeveško? Ker smo oboji zaostali? Če bi vsak Slovenc znal jasno povedat(kot vsak Francoz), da smo republika, nastala 1991, bi tudi mi zgledali malo bolj pošlihtani ke:wink: v bučo.

Jelengar
14.03.2006, 15:18
Primarni cilj?
Držala je partijo na oblasti, utrjevala neodvisnost med dvema blokoma, in med tekanjem s štafeto in kopanjem tras za avtoceste se je šla tudi pridiganje komunhipijevskih pravljic o miru in ljubezni med narodi in ljudmi tega sveta itd. Ni čudno, Tito je bil v Indiji zdavnaj pred Beatli! :cool2: '91 je razpadla natanko zaradi tega, ker so ji ukazali, naj se temu izneveri.

Niso 1953-55 ZDA pošiljale Ratnom vazduhoplovstvu F-86G-jev za krotenje balkanskih plemen, no! Pa tudi, če bi bil to res primarni cilj - še vedno bolje kot tisto, kar je sledilo. Jaz bi vsekakor raje videl, da slovenski vojaki nadaljujejo tradicijo bratstva in enotnosti z evropskimi vojaki, kot pa z ameriškimi! :shy:
Se popolnoma strinjam. Sem bil prekratek, da bi bil dovolj jasen. Pa kljub vsemu bom navrgel vlogo JLA v gasenju drugega vala kosovske kontrarevolucije leta 1981. Za tistega prvega v 70'h pa se sploh slisali nismo.

Gorman
14.03.2006, 22:15
Treba bo začeti zbirati suhljad in postavljati grmade na vrhove, Turki prihajajo!

http://novice.siol.net/default.aspx?site_id=1&page_id=3&article_id=13060314113626108

Glede na to, da je v Nemčiji več Turkov, kot šteje slovensko prebivalstvo, bi mogoče lahko razpisali referendum še o suspenzu Nemčije iz EU, dokler ne reši turškega vprašanja! :veryevil:

Jelengar
14.03.2006, 22:38
Uhhhhh, jaz Nemcev ne bi vmesaval v tole. Kadar oni zacnejo resevati kako (na primer zidovsko vprasanje) potem pride do vojne. :dontknow:

Nincha II.
15.03.2006, 13:31
Uhhhhh, jaz Nemcev ne bi vmesaval v tole. Kadar oni zacnejo resevati kako (na primer zidovsko vprasanje) potem pride do vojne. :dontknow:

Mislm, da Nemčija kar dolg ne bo spet začela kake vojne... :shy:

kekez
15.03.2006, 14:37
Mislm, da Nemčija kar dolg ne bo spet začela kake vojne... :shy:
Še dobro, v tretje gre rado in bi jim še uspelo :angel:

strelecx
16.03.2006, 21:43
EU kot je sedaj nima smisla. Brez perspektiv, szminimalnim uresničevanjem lizbonske perspektive in ogromno birokracijo prej zavira določene države kot pa podpira. Koristi so predvsem v črpanju sredstev kjer pa Slovenija ne bo dolgo.

Potrebna je močna razvojno naravnana EU. Da se bo zgodilo lahko le upamo. A upanje umre zadnje.

kekez
16.03.2006, 21:50
Klinc, EU res ni ne tič ne miš. Na vprašanje, če smem skleniti zavarovanje za avtomobil v kakšni drugi članici EU, registrirati pa pri nas, sem dobil tak odgovor:

Zakon o zavarovalništvu v 1. členu določa, da je zavarovalnica pravna oseba s sedežem v Republiki Sloveniji, ki je pridobila dovoljenje Agencije za zavarovalni nadzor za opravljanje zavarovalnih poslov.

Pa vedno dobim še butasto pojasnilo, da so zavarovalne premije v EU precej višje kot pri nas.
Ne verjamem! V EU so tudi Slovaška, Poljska, ... Tam ljudje nimajo denarja za drage zavarovalniške storitve :wink: .
EU niso samo Nemčija, Italija, Belgija ...

Medved Pu
17.03.2006, 21:54
Ima. Skupni trg. Še nobeni članici ni šlo po vstopu vanjo slabše, vsem gre boljše kot prej..Če bomo nespretni bomo neto plačniki, a to je vprašanje naše nesposobnosti, ne Eu ja.
Eu je drag klub za neumne in presneto dober za iznajdljive...
Eu rulezzzz...:angel:

Medved Pu
17.03.2006, 21:58
Klinc, EU res ni ne tič ne miš. Na vprašanje, če smem skleniti zavarovanje za avtomobil v kakšni drugi članici EU, registrirati pa pri nas, sem dobil tak odgovor:

Zakon o zavarovalništvu v 1. členu določa, da je zavarovalnica pravna oseba s sedežem v Republiki Sloveniji, ki je pridobila dovoljenje Agencije za zavarovalni nadzor za opravljanje zavarovalnih poslov.

Pa vedno dobim še butasto pojasnilo, da so zavarovalne premije v EU precej višje kot pri nas.
Ne verjamem! V EU so tudi Slovaška, Poljska, ... Tam ljudje nimajo denarja za drage zavarovalniške storitve :wink: .
EU niso samo Nemčija, Italija, Belgija ...In avto bi vozil popravljat na Poljsko? Tudi tam so premije vezane na ceno storitev v servish. Vsaka zavarovalnica prilagodi premije ceni storitev v državi, kjer posluje.:wink:

kekez
17.03.2006, 22:01
In avto bi vozil popravljat na Poljsko? Tudi tam so premije vezane na ceno storitev v servish. Vsaka zavarovalnica prilagodi premije ceni storitev v državi, kjer posluje.:wink:
Obvezno zavarovanje krije škodo drugim, ne sebi. Če te poči Poljak, ti njihova zavarovalnica plača popravilo tukaj, ni ga treba voziti k njim :wink: .

Medved Pu
31.03.2006, 09:49
Obvezno zavarovanje krije škodo drugim, ne sebi. Če te poči Poljak, ti njihova zavarovalnica plača popravilo tukaj, ni ga treba voziti k njim :wink: .Seveda. Tudi zato plačamo zeleno karto. Če bi Nemci lahko zavarovali avte na Češkem, bi tam cene premij hitro poskočile.
Ko se je ob priključitvi Honk Konga v Avstralijo vsulo cel kup Kitajcev z novci, so cene nepremečnin poskočile za nekajkrat čez noč. Je pa lepo, da zagovarjaš Skupni trg. :P

Medved Pu
31.03.2006, 09:55
EU kot je sedaj nima smisla. Brez perspektiv, szminimalnim uresničevanjem lizbonske perspektive in ogromno birokracijo prej zavira določene države kot pa podpira. Koristi so predvsem v črpanju sredstev kjer pa Slovenija ne bo dolgo.

Potrebna je močna razvojno naravnana EU. Da se bo zgodilo lahko le upamo. A upanje umre zadnje.Sredstva bomo črpali ves čas članstva, če jih bomo znali in hoteli, tistih za "nerazvite"(recimo bobu bob) jasno ne ves čas.
LDS tega ni delala, tako da smo bili že ob vstopu v EU neto plačniki. SDS trdi, da jih črpajo maksimalno. Pravi. Še podatke bi želel videti.
Eu je drag klub, če samo plačuješ članarino, črpat pa nočeš.:rolling:

zverina
31.03.2006, 10:18
Samo nekdo mora biti plačnik in kdo je to?

Medved Pu
31.03.2006, 10:37
Samo nekdo mora biti plačnik in kdo je to?Vsi. Razvitejši plačajo več. Kaj ti pomaga, če greš v oštarijo tipa "plačaj 1000 sit in se nažri do sitega", če plačaš, potem pa se ne moreš odločit kaj bi jedel in greš lačen ven.

roxa
31.03.2006, 10:43

hvala bogu, za en pameten post:2thumbs:

se strinjam z vsem:nonono:

miss K.Ritika
31.03.2006, 14:13
Upam, da bo slej ko prej EU propadla. Dvomim, da bodo prvotne razvite članice tako velikodušne in financirale razvoj na novo sprjetih, manj razvitih članic. Še nikoli se ni zgodilo, da bi bogataš financiral reveža v nedogled...ponavadi samo tako dolgo, dokler je imel od njega določene koristi.

Jelengar
31.03.2006, 18:01
Salmonelič je imel v mislih posledice EDS, tovaris Navadni. Sicer mi gre tip na jetra, ker je **********, ampak treba je bit posten, a ne? ;)

zverina
31.03.2006, 19:18
Tole o črpanju je čisto zavajanje. Zdrava pamet ti mora povedat, da je tisto prečrpavanje sredstev malega pomena v primerjavi s tistim, ko te pohodi velekapital. Pred dvema dnevoma sem govoril z enimi tipi iz Mercatorja in so čisto obupani, tako jih Spar stiska, pa Hofer po novem. Prečrpavanje je tolažba za kmete, sredstva v kohezijskih in strukturnih skladih pa so kaplja v morju proti ekonomskim učinkom velekapitala. Zato bi bil čas, da se neha demagogija s črpanji, kdo pa bo od razvitih tako nor, da bo dajal za nerazvite?

jah nič...kupovat slovensko robo v slovenskih trgovinah.

Medved Pu
31.03.2006, 23:11
Tole o črpanju je čisto zavajanje. Zdrava pamet ti mora povedat, da je tisto prečrpavanje sredstev malega pomena v primerjavi s tistim, ko te pohodi velekapital. Pred dvema dnevoma sem govoril z enimi tipi iz Mercatorja in so čisto obupani, tako jih Spar stiska, pa Hofer po novem. Prečrpavanje je tolažba za kmete, sredstva v kohezijskih in strukturnih skladih pa so kaplja v morju proti ekonomskim učinkom velekapitala. Zato bi bil čas, da se neha demagogija s črpanji, kdo pa bo od razvitih tako nor, da bo dajal za nerazvite?Te maram razočarat. Bazična pravila o skladih sem popapal od Nizozemcev pred 20 leti in zadeva se ni nič spremenila do danes. Mehanizmi so enaki. Moraš pa subvencije znati investirati v domačem okolju, saj več kot eno, dve tranši ne boš dobil, pa tudi lastna sredstva moraš prispevati seveda. To ni juga, da bi te z njimi stalno krmili kot lenega prašiča. Razen pri subvencijah za kmetijstvo seveda, ki se bodo zmanjšale 2013, ko se bodo povečale subvencije za gozdove!(biomasssssa, Kyoto protokol).
Velekapital? Danes, ko Preventov velekapital beži s subvencijami, ki jih je dobil vred ven iz države, bi bilo skrajno Ok, če bi kakšen TUJ velekapital pribežal v SLO in dal odpuščenim Preventovcem kruh. Pa ga ni!
Litostroj so pokradli, državne subvencije zanj tudi. Švedi, ki so hoteli Litostroj spremeniti v svetovni center za proizvodnjo in raziskave turbin so bili zavrnjeni. Šli so v eno vzhodnih držav, njihov novi center je danes superuspešen!
Danfoss Metlika, nekdanja propadla Beltova livarna. Poznaš? Velekapital, kje si?:rolling: :rolling: :rolling: :2thumbs:Cagav fant še ni pri punci spal..:rolling:

roxa
03.04.2006, 06:19

tudi jaz tako mislim...to bi rešilo marsikateri problem:2thumbs:

kekez
03.04.2006, 10:07
To je čisto neevropsko :nonono: Kratkoročno koristno in dolgoročno škodljivo (zapiranje za okope).

Si predstavljate, da bi mr. iz Los Angelesa pomislil, da bo kupoval samo v kalifornijskih (lastniško) trgovinah in le kalifornijsko robo.

roxa
03.04.2006, 10:39
govorimo o Sloveniji in ne o L.A-ju:dontknow:

kekez
03.04.2006, 10:44
govorimo o Sloveniji in ne o L.A-ju:dontknow:
In to naj razmem kot: "Cel svet naj se globalizira, Slovenija bo pa ostala Robinzonov otok, oz. Galapagos (po Darwinu)."

Če mi kupujemo le slovensko (in torej nočemo uvoza), s kakšno pravico potem zahtevamo izvoz (od tujcev, da kupujejo slovensko in ne njihovo)?
Saj smo hoteli v EU, torej se obnajšajmo v skladu s tem:veryevil:

roxa
03.04.2006, 10:51
In to naj razmem kot: "Cel svet naj se globalizira, Slovenija bo pa ostala Robinzonov otok, oz. Galapagos (po Darwinu)."

Če mi kupujemo le slovensko (in torej nočemo uvoza), s kakšno pravico potem zahtevamo izvoz (od tujcev, da kupujejo slovensko in ne njihovo)?

:rolling: :D no pa se obnašajmo po evropsko torej...:approve:

Jelengar
03.04.2006, 14:10
Nic bat Kekez. ;) Tukaj mogim sploh ni jasno, da Slovenci ne proizvedemo nic kaj dosti take robe, ki bi jo tujci sploh hoteli kupovati od nas. ;) Druga stvar bi bila, ce bi lahko izvazali fousijo in neumnost, ampak kdo to sploh hoce? :veryevil:

buba
14.08.2006, 15:33
Da, da nas potegne ven iz Balkanskega dreka. Takrat (in šele takrat :approve:), pa bo spet cajt za reevaluacijo!:cool:-- balkan, je tako rekoc ze na vratih EU-ja -- in ocigledno bo pravljica trajala, zelo malo casa -- kar smo pred leti dajali v Beograd, bomo kmalu v Bruselj...:veryevil:

buba
14.08.2006, 16:13
Med "skoraj" in "zajca ujeti", je več kot zgolj formalnost, Buba.:approve:--sploh ce nimas Stanetove soli, da bi mu jo na rep natresel ..:rolling: -hja -- potem ti trdis, da se EU ne bo sirila...:O

buba
14.08.2006, 16:59
Ne, saj bodo tudi oni na vrsto prišli. Ampak pot do Civilizacije, ki si jo vsi tako želimo, je dolga in zahteva precej samodiscipline. Torej se nam ne bodo pridružili tako zelo kmalu, kot si namigoval zgoraj...:dontknow:--sicer pa imas prav -- saj je vseeno -- saj tako ne znamo pokurit suficit, med vplacevanjem v EU proracun in izplacevanjem -- tako, da smo verjetno ze sedaj neto placnik...:veryevil:

Arabella
19.08.2006, 08:41

Povedal si točno to, kar že ves čas mislim. :2thumbs:

Arabella
19.08.2006, 08:46
Ima. Skupni trg. Še nobeni članici ni šlo po vstopu vanjo slabše, vsem gre boljše kot prej..Če bomo nespretni bomo neto plačniki, a to je vprašanje naše nesposobnosti, ne Eu ja.
Eu je drag klub za neumne in presneto dober za iznajdljive...
Eu rulezzzz...:angel:

A si ti to vprašal ljudi v drugih državah ali sam presojaš? Meni so določeni ljudje iz GB, D in A dali drugačno mnenje :dontknow:

*carpe_diem*
19.08.2006, 13:14
nima smisla

zverina
21.08.2006, 18:51
A si ti to vprašal ljudi v drugih državah ali sam presojaš? Meni so določeni ljudje iz GB, D in A dali drugačno mnenje :dontknow:

zaniimivo res-jodlarji in Britanci živijo veliko bolje po vstopu v EU, kot pred vstopom, kar pa za Nemčijo ne moremo trditi, čeprav sklepam, da je njihova wirtšafts kriza nastala iz združitve z NDR.

kekez
21.08.2006, 20:10
Hm. Ljudje iz Avstrije, s katerimi sem jaz imel opravka, so kar precej jamrali čez EU, da je bilo prej bolje.

zverina
21.08.2006, 20:20
ekonomski kazalci kažejo drugače.

tavgusti
22.08.2006, 14:30
eu pelje v pogubo to se že dolgo ve !!!!

zverina
22.08.2006, 19:33
utemelji, zakaj.

NaceM
23.08.2006, 15:44
EU se še pri enem konfliktu, kamor so nos pomolili ni izkazala. :)

zverina
23.08.2006, 22:11
konflikti me ne zanimajo, glavno je gospodarstvo in blaginja(Irska je pred 15leti bila na repu gospodarske razvitosti v EU):

zverina
23.08.2006, 22:17
EU se še pri enem konfliktu, kamor so nos pomolili ni izkazala. :)

EU je nastala zaradi ekonomskih koristi ne zaradi oblikovanja nove države na stari celini(ki je nikoli ne bo.)

Jelengar
24.08.2006, 06:23
konflikti me ne zanimajo, glavno je gospodarstvo in blaginja(Irska je pred 15leti bila na repu gospodarske razvitosti v EU):
:2thumbs: Se pred desetimi leti je bila na repu. Irska je zares prava zgodba o uspehu. Po njej bi se lahko zgledovali.

zverina
24.08.2006, 19:23
kako jim je to res uspelo?

Jelengar
24.08.2006, 20:13
Celtic Tiger (http://www.finfacts.com/irecon.htm)klikni na Why Ireland Boomed (http://www.finfacts.ie/irelandeconomy/irelandeconomicboom.htm)

Zelo na kratko: Spremenili so zakonodajo, "zrihtali" razne domace monopoliste ala Telekom, spustili na trg tuje investitorje in zaceli besno crpati denar od EU za stevilne projekte. Skratka, ze 15 let delajo vse tisto, kar mi ne delamo. :rolling: Zato pa imajo 10% gospodarsko rast ze 14 let... :rolling:

nofear2009
30.08.2006, 21:18
EU je prepovedala preskuse na živalih za kozmetične proizvode in določila pravila za označevanje vseh potrošniških izdelkov, tako da vedno točno veste, kaj kupujete.
Kot potrošnik ste zaščiteni z nekaterimi temeljnimi zakoni, ki veljajo ne glede na državo EU, v kateri ste. Na primer: zakoni EU pravijo, da morajo biti vse sestavine proizvoda, ki ga kupite, navedene na etiketi. Leta 2003 so se evropski voditelji odločili, da bodo ustavili preskuse na živalih za kozmetične proizvode .

EU je pomagala več kot dvema milijonoma mladih, da so študirali v drugi državi.
Študij v tujini je priljubljen. Programi EU za izmenjave v izobraževanju in čezmejna partnerstva npr. Erasmus, Leonardo in Socrates so dobro poznana imena. Preberite več.

EU je iz Evrope naredila vodilno svetovno silo pri uporabi in izdelavi mobilnih telefonov, zahvaljujoč enotnim tehničnim standardom.
EU aktivno pomaga raziskovalcem iz različnih držav pri skupnem delu. Med rezultati so zračno plovilo Airbus in številni evropski mobilni telefoni, ki so uspeli v industriji in med uporabniki, zahvaljujoč skupnemu evropskemu tehničnemu standardu, imenovanemu GSM.

EU je največji donator pomoči za razvoj po celem svetu.
EU nameni več za razvojno pomoč in človekoljubno pomoč kot druge bogate države. EU si prizadeva tudi za pravila trgovanja, ki so pravična za revnejše države.

EU je zagotovila, da med njenimi članicami ni bilo vojne že zadnjih 60 let.
EU se je dvignila iz pepela druge svetovne vojne. Ustanovljena je bila, da bi končala stare sovražnosti, ki so vodile do vojn, in da bi preko sodelovanja med vsemi Evropejci ustvarila blaginjo. Več o namenu in zgodovini EU preberite v „Evropi v 12 poglavjih“.

Regionalna pomoč EU je dvignila življenjski standard v revnih regijah Evrope.
Ena tretjina proračuna EU, ki znaša 100 milijard EUR na leto, je namenjena spodbujanju gospodarstva, ustvarjanju delovnih mest v regijah, ki so v neugodnem položaju, in zagotavljanju usposabljanja za nezaposlene ali premalo usposobljene ljudi. Ljudje v regijah na Irskem in in v Španiji so na primer v mnogo boljšem položaju kot pred 20 leti. Preberite več.

EU vam omogoča, da potujete, živite in delate v kateri koli državi EU, v večini primerov brez mejnih kontrol in upravnih postopkov.
EU si neprestano prizadeva, da bi se znebila nepotrebnih meja in pregrad. Preberite več o svojih pravicah do življenja in dela v tujini – ali samo do potovanja in nakupovanja za zabavo.

EU vodi „kyotsko“ pobudo, da bi se zmanjšalo onesnaženje zraka, ki povzroča globalno segrevanje.
Ljudje v Evropi so izjemno okoljsko zavedni. Tako je EU na čelu svetovnih prizadevanj za ohranitev okolja in pospeševanje trajnostnega razvoja. V nedavnih letih je bilo pomembno pridobiti čim več držav na svetu, ki bi ukrepale, da bi se preprečile podnebne spremembe , tako kot je dogovorjeno v „Kjotskem protokolu“ – kot Evropejci delajo sami.

EU je začela izvajati nedvoumno pravilo, da morajo moški in ženske prejemati enako plačilo za enako delo.
Že v 50. letih 20. stoletja so prve pogodbe EU vsebovale jasno pravilo, da morajo moški in ženske za enako delo prejemati enako plačilo. To je prineslo EU pionirsko vlogo v boju za pravice žensk , ki so sedaj sestavni del vseh politik EU.

EU je zmanjšala cene telefonskih klicev in letalskih vozovnic, ker enotni trg in skupna valuta znižujeta cene in povečujeta izbiro.
EU je „enotni trg“, na katerem se zaradi konkurence znižujejo cene in izboljšuje kakovost. EU je ustvarila evro, ki se uporablja v dvanajstih državah. Evro daje gospodarstvu stabilnost in poenostavlja primerjavo cen.

porota3
09.09.2006, 16:11
Uničijo pa konkuriranje Evropskih držav med sabo, kar je v manjši meri dobro v večji pa slabo.

Vedno bolj omejijo svobodo trgovanja, itd. (z nemogočo birokracijo).

Podobno kot ZDA hoče ustvarit svet po svojih zakonih in si ga podredit.

Vse za to da bi igrali pomembno vlogo v svetu, kar je menda glavni namen Evropske Unije in bi postali svetovni policaj in drugim kazali kaj je prav in kaj ne.

kekez
09.09.2006, 16:42
EU ne nudi pravnega varstva prebivalcev drugih članic proti tretjim državam. Primer: Avstrija izroči slovenskega državljana Hrvaški, svojega državljana ne bi.

EU si prizadeva tudi za pravila trgovanja, ki so pravična za revnejše države.
EU s pretiranimi subvencijami ščiti svojo neperspektivno proizvodnjo, da prebivalci tretjih držav nimajo nikakršnih konkurenčnih možnosti. Primer: kmetijstvo

EU je zagotovila, da med njenimi članicami ni bilo vojne že zadnjih 60 let.
... kar ne velja za vojne članic EU proti tretjim državam. Primer: Britanija proti Argentini na Falklandskem otočju.

EU je začela izvajati nedvoumno pravilo, da morajo moški in ženske prejemati enako plačilo za enako delo.

... kar je Sovjetska zveza naredila že nekaj let prej. EU sicer na papirju bolj pošlihtano, SZ pa v praksi.

EU je iz Evrope naredila vodilno svetovno silo pri uporabi in izdelavi mobilnih telefonov, zahvaljujoč enotnim tehničnim standardom.
Enotni tehnični standardi z EU nimajo dosti veze. V zadnjem času enotne standarde diktira trg in globalizacija. Primer: naprave v informatiki: DVD, telekomunikacijski protokoli, Wi-Fi ...
EU se dejansko ne more dogovoriti niti o enotnih električnih vtičnicah :veryevil:

Enotni trg v EU je še daleč od dejanske enotnosti. Kar poizkusite registrirati avtomobil z zavarovanjem pri zavarovalnici druge članice, ki nima lokalne izpostave. Za delovanje enotnega trga EU na mnogih področjih zahteva vzpostavitev izpostav podjetij v vsaki članici.
EU nima enotne zaščite intelektualne lastnine. Evropski patent v praksi še ne deluje in ni samoumeven (avtomatičen) ob prijavi patenta v posamezni članici.
Vseh teh pomankljivost enotnega trga v ZDA (ki je tudi zveza držav) ne poznajo.

EU ne pozna splošno univerzalne volilne pravice v skupne organe (npr. evropski parlament). Pred volitvami sem vprašal, na kakšen način bi lahko jaz dal svoj glas eni nemški stranki, ki se je zavzemala za eno (bolj high-tech) zadevo, ki se je meni zdela pomembna. Odgovor: nikakor! Voli lokalne vole, ki se spoznajo samo na traktorje in govedo. High-tech? Še niso jemali v šoli, bodo pač odločali drugi še za nas. :(

smehljajček
02.06.2007, 18:23
:dontknow: ne vem. Američani menijo, da ga ima, zaradi trgovine. Komaj čakam, da se bojo še oni združili z mehiko in kanado in, da ne bojo imeli več mej. Prosti prehod blaga, ljudi in zanimivih idej.

Aja, pa izguba delovnih mest, povečanje kriminala in znižanje plač.

nofear2009
02.06.2007, 22:54

Lej, sam mal pocaki pa bodo meje tudi za Slovenijo odprte. To ni kriva zdej cela EVROPSKA UNIJA, ampak birokracija in modernizacija schengenskega sistem (namrec prihaja sistem II kakor ze morda ves), tako da ne bo vec treba potnega lista kazat konec tega leta (31 december 2007) na zemlji in morju in na letaliscih 28 marca 2008. ;)

nofear2009
02.06.2007, 22:57

To je del pristopnega postopka, ki traja 7 let za vsako novo clanico (iz pogodbe v Amsterdamu 1999) in kaj kmalu bodo mogle stare clanice popolnoma odpreti svoj delovni trg za delavce iz novih clanic. Vsi vemo, da se v politiki zadeve ne zgodijo takoj in obljube niso uresnicene ze naslednji dan....to traja, sam bomo docakal:p .

nofear2009
02.06.2007, 23:05

A zato ker so Francozi in Nizozemci zavrnili evropsko ustavo na referendumu, Evropska unija vsiljuje neki proti volji mnozic??? To so ble sam dve drzave. So pa tudi drzave, kot npr. Luksemburg in Spanija, ki sta ratificirali evropsko ustavo z DA na referedumu. Je pa res, da jo je vecina drugih drzav ratificirala v parlamentih.

sch0ll7
05.06.2007, 11:00
samo da smo Slovenci zraven. včasih smo delali za Srbe, zdaj pa za Portugalce in Grke, po novem bomo pa še za Turke in nam tako ljube Hrvate. enkrat hlapec, vedno hlapec.

seveda ste zdaj vsi lahko pametni, ko je bil pa referendum ste pa vsi(90%) pridno obkrožali za.

Nevem zakaj mate vsi toliko proti vstopu Hrvaske in drugih drzav v EU....jz vidm v tem samo dobro....ker bomo pac lahko sirili proizvodnjo, sirili trg, investicije in prodajo na ozemlja novih clanic ker v razvitejse drzave nemoremo ker so prepolne vsega......to pomeni boljsi razvoj Slovenije s tem tudi vecje place...vecji BDP in kaj jes vem kaj se.....Namesto da jim pomagamo v EU za nase dobro! jim zapiramo vrata samo zato ker so "juznaki" in ker se pocutimo bolj vredni od nasih sosedov....medtem ko smo mi lizali rit zahodu....imajo oni vsaj nekaj dostojanstva in nam ne lizejo riti!

shem_me_zion
07.06.2007, 08:19
Evropska ustava je blila namenjena ravno za resitev problemov, nad katerimi se evro-skeptiki najbolj pritozujete:

* zmanjsanje birokracije
* povecanje vpliva drzavljanov na delovanje unije
* vecja integracija
* vecja fleksibilnost
* dejanja navzven in ne "ukvarjanje s samo seboj"

Francozi in Nizozemci so zanikali ravno to, kar je bil najboljsi pozitiven odgovor na njihove pomisleke. EU so napravili to, nad cimer se lahko pritozujejo - podobno, kot Levicarji, ki ustvarjajo revscino, da lahko proti njej protestirajo.

Duko
20.07.2007, 07:31

Kolikor vem, je Slovenija še vedno neto prejemnik denarja - po slovensko to pomeni, da iz EU več dobimo, kot tja plačamo. Torej zaenkrat še vedno Evropejci delajo za nas in ne obratno. Portugalci, Turki...res ne, tudi oni prejemajo denar, Nemci, Francozi, Belgijci,...pa kar krepko prispevajo v skupno blagajno. Je pač treba videti preko svojega plota in tega ni vsak sposoben.
Spodnji citat je iz enega od prispevkov. Kaj naj rečem? Človeška zaslepljenost je res brezmejna.

"EU ima smisel in bo imela smisel, dokler bo tistih nekaj sto tisoč uradnikov v Beogradu, pardon Bruslju, imelo kaj od tega.
Po mojih izkušnjah Belgijci razen čokoladne pene, nekakšne kurje župe in tu pa tam kakšnega pirčka, kaj hudo koristnega niti ne znajo narediti. Najbrž bi Belgijci brez EU in NATO denarja danes tenko piskali in zato ima vsaj za njih EU veeelik smisel!![/I]"

Winglet1
04.08.2007, 16:12

Jaz nevem, kakšen pravljičen svet si ti pričakoval ob vstopu v EU ampak po tvojem pisanju sodeč nimaš ravno veliko znanja o EU.

1.) Primarni pomen EU je gospodarstvo in ne ukinjanje kazanja osebnih dokumentov na mejah. Prosti pretok kapitala omogoča podjetjem lažje poslovanje v drugih evropskih državah in to je zelo pomembno sploh glede na globalno konkurenco.

2.) Je edini možen odgovor na velesile kot so ZDA, v prihodnosti pa tudi Kitajska in Indija. Vsaka država zase v Evropi je premajhna, da bi lahko konkurirala

3.) Še enkrat ponavljam-pomembno je gospodarstvo. Zakaj pa misliš sta Romunija in Bolgarija članici EU? V primerjavi s Slovenijo sta daleč zadaj in niti slučajno ne ustrezata vsem kriterijem za vstop vendar je interes kapitala omogočil zgodnje članstvo. Enako bo v prihodnosti z balkanom.

4.) Statistično gledano pa velja-čim nižja izobrazba, čim nižji dohodki tem večje je "jamranje" proti EU. Saj nič presenetljivega-kritiziranje je najlažje.....

5.) Vsaka pametna država pa čuva svoje meje, tako je bilo in vedno bo. EU ni obljubljala nič drugače. Pomemben je pa prosti pretok kapitala ne pa če boš ti moral vzet osebno na meji.

jegla
22.09.2007, 10:58

Če pa komedije z neko skupno ustavo EU ne bi končali Francozi in Nizozemci, pa bi jo seveda v vsakem primeru Angleži. Slovenci pa so seveda zmeraj prvi pri poklekanju. Tako je bilo po prvi svetovni vojni, tako je bilo po drugi svetovni vojni. Zakaj bi troej napravili izjemo pri ustavi, ki bi nas tudi v celoti zadrgnila?

nofear2009
24.09.2007, 20:16
Slovenci nismo nic pokleknili. To, da nismo problematicni in ne oviramo postopek nastajanja in ratifikacije evropske listine (in ni pogodba, ker ta beseda bo popolnoma izkljucena iz te listine), se ne pomeni, da se vdamo vsaki zahtevi neke skupnosti. Problematicni so trenutno Poljaki, ki hocejo pridobiti pravico veta na zakonodaje/direktive, ki jim ne bodo po godu in s katerim bi lahko zaustavili sprejtje le-tega za nedolocen cas (ostale clanice so ji dale moznost, da se zamrzne za par let, sam oni hocejo se vec!). Anglezi pa se nocejo ravnati po evropski zakonodaji za sodstvo in pravice, ker drugace ne bi mogli nemoteno izvajati svoje politike vojne proti terorizmu. Kakorkoli, ta pogodba bo samo se utrdila stalisce EU v mednarodni skupnosti in ji dala vecji glas (visoki predstavnik za skupno zunanjo in varnostno politiko aka "zunanji minister EU"). Pa povrh tega, Anglezi ne bi zaustavili procesa ratifikacije bivse EU pogodbe, ker je bila Blairova vlada proti referendumu (za tega so konservativci, ki so v opoziciji) in isto velja za trenutno Brownovo vlado.
Pogodba EU mora bit sprejeta cimprej (pred EU parlamentarnimi volitvami 2009), ker ce ne bo sla EU v razsul.

Ali ima EU sploh se smisel?
A, ko pa EU nameni denar za razvoj infrastrukture in podezeljskih obmocij ali pa denar za Zeleznike in zrtve nedavnega neurja/poplav so pa vsi tiho??!! Ce se slucajno kaj poslabsa, pa vsi: EU je kriva!!!, kaj pa nasa slovenska vlada???

Ne pravim, da je EU perfektna; veliko bo treba se dopolniti in izboljsati v tej skupnosti, samo s to pogodbo smo na pravi poti. Vsaka stvar ma dobro in slabo stran, to tud vemo vsi, sam prosim ne se ozirati samo na slabe, ampak tudi na dobre stvari ;).

prelude
25.09.2007, 07:24
Nevem zakaj mate vsi toliko proti vstopu Hrvaske in drugih drzav v EU....jz vidm v tem samo dobro....ker bomo pac lahko sirili proizvodnjo, sirili trg, investicije in prodajo na ozemlja novih clanic ker v razvitejse drzave nemoremo ker so prepolne vsega......to pomeni boljsi razvoj Slovenije s tem tudi vecje place...vecji BDP in kaj jes vem kaj se.....Namesto da jim pomagamo v EU za nase dobro! jim zapiramo vrata samo zato ker so "juznaki" in ker se pocutimo bolj vredni od nasih sosedov....medtem ko smo mi lizali rit zahodu....imajo oni vsaj nekaj dostojanstva in nam ne lizejo riti!

To je pa problem butastih slovencev hočemo samo dobre plače pa pljuvamo.Kako se z biznisom streže nas pa nič ne briga.

Boni Red Star
26.09.2007, 19:13
Tukaj se postavlja vprašanje, če ima EU še sploh smisel. Seveda ga ima, mar naj se države zapirajo v svoje meje? Nasprotno, menim, da bi EU morala delovati kot država, oziroma npr. Združene države Evrope (ZDE). Takšna Evropa bi bila krasna protiutež tistim drugim združenim državam preko atlantika, ki se imajo za najbolj demokratične, čeprav je to Evropa.
:2thumbs: :o :2thumbs:

rođe
06.01.2008, 02:10
samo skupaj se lahko upiramo pritiskom kitajske, zda in rusije. če ne bomo skp držal nas bodo velesile pohodile...

Tone
09.01.2008, 14:35
Malo pa le pokažimo, da se ne pustimo kar tako voziti, čeprav se itak pustimo preveč. G. Rupel bi le moral spoznati, da bo njegovo ime v zgodovini, če sploh bo zapisano, dobilo predznak navadnega cincarja in človeka, ki nas je prodal samo zato, da je sebe obdržal pri koritu.

snežko
09.01.2008, 19:31
:) in to mu zameriš?? to je normalno, saj je politik!!