Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : mleko in mlecni izdelki

veska
06.10.2005, 07:57
nekje sm prebrala da so mleko in mlecni izdelki najvecji strup ki ga lahko zauzije clovk, razen kot otrok in ko pije materino mleko. A mislite da je to res?

So dnevi ko je treba z glavo skozi zid!!

Veska

lady_lucifer
06.10.2005, 08:56
to vsak zase ve...jst bi lahk rekla, da je zame skodljiv, ker mam ucas res celo paniko zarad mleka:nonono: tako da se ga izogibam in mi cist nc ne manjka:approve:

Sköt dig själv och skit i andra.
http://www.cosgan.de/images/midi/teufel/d030.gif

unicorn
06.10.2005, 08:56
quote:Originalna objava veska

nekje sm prebrala da so mleko in mlecni izdelki najvecji strup ki ga lahko zauzije clovk, razen kot otrok in ko pije materino mleko. A mislite da je to res?

Veska

A kasneje se pa človeku presnova korenito spremeni.

Veska, malo kritičnega razmišljanja v vsako teorijo, ki jo prebereš. ;) Navsezadnje spadamo v rod sesalcev zaradi mleka.

All that is of Legendry
Beauty, Magic, Mystery
Gentleness and Purity
Dwells in Me

sadie_007
06.10.2005, 08:59
jst spijem vsak dan skor 1 liter mleka, ker ga mam fuuuuul rada ... če smo kje na dopustu, k bolj sam kofetkamo, pol mam včasih tak manjko, da grem v štacuno po 'literco' in ga spijem na dušek ... pa sem še kr živa(hna) :approve:

jogurti mi pa sam občasno zapašejo ... ta oranžen Ego

My name is Bond. Sadie Bond.

iri
06.10.2005, 09:05
Jst živim od mleka in mlečnih izdelkov. :approve:

----------------------------
Gravity makes the heart grow fonder.

partibraker
06.10.2005, 09:37

Veska
res je:approve:še posebaj mlečni izdelki ki jih kupiš v trgovini
sam ***iga mlek je dbest:approve:ga velik spijem

Sacha
06.10.2005, 09:42

Veska

Da je strup se sicer ne strinjam, je pa res, da mlečni izdelki vsebujejo encime in glivice, ki posledično lahko izzovejo razna oboljenja.

BMX
08.01.2006, 11:39
Polnomastno mleko (3,2) res ni pitno, ostalo pa OK.:cool2: :cool2:

solsikke
08.01.2006, 11:45
Da je strup se sicer ne strinjam, je pa res, da mlečni izdelki vsebujejo encime in glivice, ki posledično lahko izzovejo razna oboljenja.

No, no...:rolling:
Pa da nadaljujem v istem duhu, da ne bom preveč "strokovno teoretizirala". Taisti encimi in gljivice (:rolling: ) tudi pozdravijo razna obolenja. :wink:

3nity
08.01.2006, 11:59
mleko. jst bi umrla, če ga ne bi smela piti. jst moram na dan popiti vsaj 2dl mleka, pa pol so tuk še jogurti.
v glavnem, meni mleko nč ne škodje.

ponga
08.01.2006, 12:34
Polnomastno mleko (3,2) res ni pitno, ostalo pa OK.:cool2: :cool2:

Glede maščob v mleku so večne dileme. Še vedno eni trdijo, da je 3,2 mleko še najbolj zdravo. Menda ima najmanj konzervansov?! :dontknow:

BMX
08.01.2006, 12:39
Glede maščob v mleku so večne dileme. Še vedno eni trdijo, da je 3,2 mleko še najbolj zdravo. Menda ima najmanj konzervansov?!
Jaz osebno ga ne morem pit. Lahko ga uporabim za palačinke, puding ipd. Samo pit ga pa res ne morem.:cool2: :cool2:

slončica
13.01.2006, 10:11
Sej, če ima mleko rok trajanja pol leta (domači pa se pokvari v nekaj dneh), pol mora res vsebovati sestavine, da je to mogoče. Če so pa te sestavine zdrave, je pa veliko vprašanje - ponavadi niso, a ne?

kvaka
13.01.2006, 10:33
Sej, če ima mleko rok trajanja pol leta (domači pa se pokvari v nekaj dneh), pol mora res vsebovati sestavine, da je to mogoče. Če so pa te sestavine zdrave, je pa veliko vprašanje - ponavadi niso, a ne?

Ja, no, saj pasteriziranje tudi ni ravno zadnja pogruntavščina, ne?

freya
13.01.2006, 11:22
brez mleka mi živeti ni...pa še zmer sem zelo živa

pk
14.01.2006, 09:25
moja mlajša se je pri 4 mesecih odločila, da mleka ne bo pila (je nisem smela dojit):sad: . tudi puding, maslo, jogurt itd., skratka zavračala je vse, kjer je bilo zraven mleko, z izjemo topljenih sirčkov in čokolade:clown: . in je potemtakem veselo rasla do 7.leta, ko se je spet odločila, da je mleko in vse, kar paše zraven, kul. :2thumbs: :dead: meni pa mleko dejansko škodi zaradi kalcija.