Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Jamajka

Oja
06.10.2005, 10:45
No, pa pejmo s Kube še malo naokrog po Karibih - vsaj jaz imam za drugo zimo tak plan. Torej, je že kdo bil med Rastami? Se da hodit naokrog kot popotnik ali so varianta samo kakšni turistični aranžmaji? Je res ful nevarno? In kam se najbolj izplača it?

Hvala kot vedno!

ata hrast
06.10.2005, 11:39
ja... na jamajki so itak sam "Raste":hammer::hammer::hammer::hammer: in drgač je blazn grozn nevarn tam.... lahk te požrejo:hammer:

Oja
06.10.2005, 12:38
Mislim, sori, sem čisto dobronamerna, no! Z rastami nisem mislila nič slabšalnega, da je pa dosti kriminala, sem pa tudi večkrat prebrala. Pač, zanima me, če ima kdo osebno izkušnjo, po možnosti s popotništvom, ker me poležavanje na plaži ne zanima.

Snowblind
06.10.2005, 12:46
se ti splača it k je res fuuuul hudo
bl mal je tega 'popotništva' in je vse bl tko turisticno
glede nevarnosti pa ni glih priporočljivo ponoč hodt okol
drgač pa je kr varno
ponavad se leti z Air France do miamija al pa z alitalijo al pa Lufthanso do amerike pol pa z american airlines (757-200)
http://www.flug-revue.rotor.com/FRheft/FRH0210/FR0210e1.JPG
prejšnji trije operaterji pa 747 pa 340
http://bts.boeing.com/commercial/747family/images/400_4.jpg
http://www.jenskleemann.de/wissen/bildung/media/3/33/a340_600.jpg

In Flight Lies Freedom

Oja
06.10.2005, 13:05
Hvala, ful koristno! Letela bom kar s Kube, no, verjetno potem z Jamajke direktno v Evropo. Kaj pa cene, je primerljivo z nami ali kaj dražje?

Snowblind
06.10.2005, 13:48
ponavad so najdražje so kr avionske karte
hoteli so pa malce dražje kot pri nas
P.S. Potovanje z alitalijo ti odsvetujem ker se je nakaj govorilo glede njih pa črne liste letalskih prevoznikov
najbolje da greš kar z Lufthanso ali Air France ali British Airways
obstaja še ena jamajška firma z 340-kami ampak je občutno dražja
:D:cool::shy:

In Flight Lies Freedom

pero1954
12.10.2005, 19:01

nisem še bil na jamajki in me zanima če je kaj posebnega za pogledat[:dontknow:!Ham:]

Snowblind
24.10.2005, 13:01
ja velik stvari:
-grob boba marleya
-reka marta brae
-travca
-...
;):cool::D

Phantom se je preimenoval...

partibrejker
28.12.2005, 15:02
pa sej raste no:dontknow: nevem no sej je tle tud en rasta ucasih v maxju k reklamira kavo zamorcka on je iz đamejke.nevem kva bi ti :dontknow: če pa mislš it v geto zna bit pa nevarno ja ukr sm slisu
loh splezas tm na ksn kucl zihr bo ksn rasta gor.tam ne bo nevarno:D
lohk pa rasta johna poiščeš:D

JAH

PoisonIvy
05.01.2006, 11:24
No, pa pejmo s Kube še malo naokrog po Karibih - vsaj jaz imam za drugo zimo tak plan. Torej, je že kdo bil med Rastami? Se da hodit naokrog kot popotnik ali so varianta samo kakšni turistični aranžmaji? Je res ful nevarno? In kam se najbolj izplača it?

Hvala kot vedno!

poznam dva para k sta šla na đamajko

prvi par so napadli v kingston townu, ju oropali in njega zabodli z nožem, tko da je podaljšal bivanje za 1 teden v bolnici

drugi par mi je povedu, de so ju domačini skos nekej zmerjal z "hey you whity, do you think you are better then me?" al pa "you white mother****ers!"

use tole se je dogajal v kingston townu, tko da najbrže je treba tm res mal pazt, drugač je pa baje jamajka čudovita!

jst nism še bla, merbit kdaj kasnej, zdej študiram de b šla na kubo/mehiko/barbados/al pa kr še enkrat na mauricijus kjer mi je itak najlepš na svetu :-)

D' Andre
12.01.2006, 16:38
Kolegica bila parkrat na Jamajki - turisti živijo v svojih komfortnih getih, ki so strogo varovani, izven zidov pa tvegaš, da te bodo najmanj oropali. Si pač bel turist in vsem je jasno, da nisi od tam ter da imaš s cekine iin fotoaparat. Zelo je nevarno, vsako leto izgine par turistov, ki si upajo sami naokoli. Jamajka je izjemno lepa, vendar izlete po otoku priporočajo le v zaključenih skupinah. Je pa ful drago, ker so hoteli v glavnem višjega ranga, prilagojeni zahodnim turistom, ki imajo seveda višjo kupno moč.