Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Umrl je Dane Zajc

Zverinica
21.10.2005, 09:07
http://www.siol.net/novice/default.asp?site_id=1&page_id=7&article_id=1705102110050996

http://www.handykult.de/plaudersmilies.de/tiere/catmilk.gif

iri
21.10.2005, 09:34
:disapp:

http://smiley.onegreatguy.net/bunny.gif

Gravity makes the heart grow fonder.

Oja
21.10.2005, 09:36
Sem ravno napisala na Literarnem kotičku - se opravičujem!

eisenhower
21.10.2005, 10:10
:shock::disapp::disapp:

Silent enim leges inter arma

namgyal
21.10.2005, 11:27
Nedolgo nazaj je izjavil, kako se včasih počuti čudno, ker je ostal sam, ker ni več nikogar od njegovih. Je bila ta njegova samota peza, sprijaznjenost, spokojnost?

kuenzang
21.10.2005, 11:47
quote:Originalna objava namgyal

Nedolgo nazaj je izjavil, kako se včasih počuti čudno, ker je ostal sam, ker ni več nikogar od njegovih. Je bila ta njegova samota peza, sprijaznjenost, spokojnost?

Ja, no, verjetno so taka ugibanja glede tega, kako je umrl, nesmiselna. Po mojem spokojnost tisti občutek čudnosti že ni mogel biti. Prej osamljenost, samotnost. Kar pa gre vstric z njegovo poezijo, da je clovek sam na svetu in da mu niti stvari, ki si jih skusa prilastiti, ne pripadajo... In mracno padanje dol, dol, ki nagovarja mracnost in temacnost, neraziskanost v vsakem od nas. Ali pa je prav ta temacnost samo posledica notranjega odziva... Katera je vasa najljubsa Zajceva pesem?

Oja
21.10.2005, 11:51
Kar nekaj jih je... zdajle mi, trenutku primerno, pade na pamet Za vse boš plačal.

namgyal
21.10.2005, 12:10
quote:Originalna objava Oja

Kar nekaj jih je... zdajle mi, trenutku primerno, pade na pamet Za vse boš plačal.

definitivno

Daysleeper
21.10.2005, 13:54
Izvedela malo prej... :disapp: Z Edičko sva kar ostrmela...
Bil je eden izmed mojih najljubših literatov, kar se pa poezije tiče, pa eden izmed tistih redkih, ki sem jih brala v krču, s cmokom v grlu... Nihče do zdaj svojih pesmi ni artikuliral na tak način...
Res, slava mu.

Lejte, pesniki pa pisatnli majo doma za svoje rokopise skrbno urejene arhive, jst mam pa namst tega skdn za pokvarjen papir... No in tam notr sm zadnč staknu svojo ta prvo popevko, k sm jo biu kdaj napisou... Hjooj, koko zdavni, zdavni je že to blo - tko sem zdi, k dj blo hmal po stvarenju sveta, mal po tistem, kj bog reku: "Bodi luč.", poj pa elektrika crknla. Pesem se imenuje Ajatutu, ali po slovensko: Ajatutu...

Pikado
21.10.2005, 19:38
Prva pesem, ki mi je ostala v spominu zaradi nje same in ne zaradi šolskega programa, je bila Veliki črni bik...

http://img227.exs.cx/img227/659/sun2t3vj.gif
To LoL or not to LoL

Vladimir Gajšek
22.10.2005, 10:15
quote:Originalna objava namgyal

Vse to in nič od tega: Zajc je neulovljiv celo po smrti.

Ko so mi sporočili, da je umrl prijatelj, sem bil kakor pijan, opotekel sem se - in sedel. Potem sem prišel le k sebi. Prej Rudl, zdaj Dane. In vsi drugi v tem mandatu Društva slovenskih pisateljev...

Vladimir Gajšek, slovenski književnik, urednik spletne postaje resnice INTELY WAY

paradox
23.10.2005, 02:18
quote:Originalna objava Vladimir Gajšek

Ko so mi sporočili, da je umrl prijatelj, sem bil kakor pijan, opotekel sem se - in sedel. Potem sem prišel le k sebi....

Moje iskreno sozalje.

Verbal
23.10.2005, 10:54
quote:Originalna objava kuenzang
Katera je vasa najljubsa Zajceva pesem?

Tista, ki smo jo brali v gimnaziji, mislim da gre o Dečku s pticami....temačna res. :disapp:

Psychology rips out your soul, boredom kills your mind.

Daysleeper
23.10.2005, 15:44
Črni deček.

Močna je, res.

Tukaj domuje voda.
Moker sem od tebe.
Jaz sem tvoja ženska.
Ti si svoja ženska
Morava se ločiti.
(To je koristen izum)