Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Dodatno zavarovanje- Vzajemna

Sliva
22.11.2005, 11:10
Kaj komentirate na oglaševanje Vzajemne za pridobitev,
certifikata. Jaz sem ga dobila včeraj
in moj delež premore vsega skupaj 0,00004392???

Rada bi slišala kaj si še vi mislite o tem?
Baje da ma Triglav zajamčeno najnižjo premijo + 3% popusta???

SloCop
22.11.2005, 11:48
Jst bom od vzajemne pobral denar, ker certifikata ne maram in šel h konkurenci.
Do septembra 2007 morajo vrnit denar če sem prav zastopil.

Certifikat ki ga ne morem vnovčit, ki ni prenosljiv in ki se ga ne da dedovat pa naj kar imajo.

Davor
22.11.2005, 12:05
quote:Originalna objava SloCop

Jst bom od vzajemne pobral denar, ker certifikata ne maram in šel h konkurenci.
Do septembra 2007 morajo vrnit denar če sem prav zastopil.

Certifikat ki ga ne morem vnovčit, ki ni prenosljiv in ki se ga ne da dedovat pa naj kar imajo.

Vrnjene ti bodo matematične rezervacije, certifikat je pa trženjska natega.

***, tis mymoon!

Davor
22.11.2005, 12:07
quote:Originalna objava Sliva

v pismu imaš tudi brezplačno številko za dodatne informacije. Pokliči na tisto številko in vpršaj kje ta certifikat lahko prodaš. Tako boš ugotovil/a , da je le - to ničvredne papir s čimer soglaša tudi urad za varstvo potrošnikov.

Skratka, vzajemna deluje v principu, da se zaslužek vzajemne družbe razdlei zavarovancem, kar se v praxi kaže v znižanju premij če ima Vzajemna dobiček. Se je to kdaj v preteklosti zgodilo? No samo za info. Vzajemna ima sedaj veliko izgube. Bodo dvignili premijo sovjim zavarovancem?

***, tis mymoon!

silence
22.11.2005, 16:26
:veryevil:

Sliva
23.11.2005, 08:59
Pol pa je se mi zdi še najboljši Triglav,
ki ima baje klavzulo s katero jamči najnižjo premijo?

Vzajemna pa bo ob izgubi baje takoj zvišala svoje premije
tak da grem jaz tud k konkurenci, na vzajemni pa še sami
ne vejo od katerega zneska se računa ta procent ki je
napisan na certifikatu:hammer:

Davor
23.11.2005, 09:04

Pol pa je se mi zdi še najboljši Triglav,
ki ima baje klavzulo s katero jamči najnižjo premijo?

Vzajemna pa bo ob izgubi baje takoj zvišala svoje premije
tak da grem jaz tud k konkurenci, na vzajemni pa še sami
ne vejo od katerega zneska se računa ta procent ki je
napisan na certifikatu:hammer:

Triglav ima klavzulo, da bo vedno izenačil najnižjo premijo na trgu. V to ga bo silila možnost odpovedi pogodbe pri Triglavu (vsako leto s trimesečnim odpovednim rokom).

***, tis mymoon!

maglasvuda
23.11.2005, 10:48
quote:Originalna objava Davor

Triglav ima klavzulo, da bo vedno izenačil najnižjo premijo na trgu. V to ga bo silila možnost odpovedi pogodbe pri Triglavu (vsako leto s trimesečnim odpovednim rokom).

***, tis mymoon!

Vedno ne. Klavzula velja samo za premijo ob začetku 1.3.2006.

Pol mu načeloma ni treba več, vsaj zarad klavzule ne...

...magla oko nas...

Sacha
23.11.2005, 10:51

Uuuuu jest mam enkrat večji delež od tebe:D

pa se mi zdi, da si lohka s tem sam rit obrišem

Jest grem tud h konkurenci, že tko dražijo premije ne da bi me o tem obvestil:veryevil:

Davor
23.11.2005, 10:52
quote:Originalna objava maglasvuda

***, tis mymoon!

Vedno ne. Klavzula velja samo za premijo ob začetku 1.3.2006.

Pol mu načeloma ni treba več, vsaj zarad klavzule ne...

...magla oko nas...

Vsako leto bodo zavarovanci lahko prekinili zavarovanje pri Triglavu, torej si Triglav sploh ne bo mogel privoščiti višje premije. Namreč upoštevati moraš, da Triglav zdravstvena zavarovalnica še nima portfelja zavarovancev in da ga mora najprej dobit potem pa tudi obdržati. Z višjo premijo jim to ne bo uspelo in tega se šefi tudi zavedajo.

***, tis mymoon!

bush
23.11.2005, 11:27
Vzajemna mi gre na živce že kar nekaj časa. Prvič so me razkurili, ko sem moral ob odhodu v vojsko še vedno plačati premijo, v drugo s tisto nategancijo za petnajst let.
Zdaj me pa pošteno jezijo z blesavimi reklamami o nekem certifikatu. Dokončno mi je pa počil film, ko sem prejel ta slavni certifikat, kjer piše, da sem solastnik 0.0000blabla% zavarovalnice. BULŠIT Da si dovoljo tkole zapravlat naš denar.

Sem človek, ki se mu ne da ukvarjat s papirologijo privat, ker je mam v službi vrh glave, se mi niti nebi dalo bekslat zavarovalnic. Zdaj po prejemu certifikata grem pa samo zaradi tega k Triglavu. Pa kaj mislijo, da smo vsi ovce al kaj.

maglasvuda
23.11.2005, 11:35
Vsako leto bodo zavarovanci lahko prekinili zavarovanje pri Triglavu, torej si Triglav sploh ne bo mogel privoščiti višje premije. Namreč upoštevati moraš, da Triglav zdravstvena zavarovalnica še nima portfelja zavarovancev in da ga mora najprej dobit potem pa tudi obdržati. Z višjo premijo jim to ne bo uspelo in tega se šefi tudi zavedajo.
***, tis mymoon!

Seveda, to pa je druga stvar in čisto mogoče da bo res tako.

...magla oko nas...

rozca
23.11.2005, 11:50
Men so pa dokončno dopi_z_dil s tistim stavkom, da bom zgubila delež, če grem drugam. Grem, zanalašč. V rit naj si vtaknejo tiste stotinke!:(

Davor
23.11.2005, 11:53
quote:Originalna objava rozca

Men so pa dokončno dopi_z_dil s tistim stavkom, da bom zgubila delež, če grem drugam. Grem, zanalašč. V rit naj si vtaknejo tiste stotinke!:(

Tisto niso stotinke ampak navaden počečkan papir. Lahko jih pokličeš na njihovo telefonsko številko in jih vpršaš kje lahko ta certifikat prodas. Al pa klices na urad za varstvo potrosnikov in isto vprasas. Mi smo to nekoc v firmi delali, da smo se jim lahko režali.

:blush:

***, tis mymoon!

rozca
23.11.2005, 12:19
Tisto niso stotinke ampak navaden počečkan papir. Lahko jih pokličeš na njihovo telefonsko številko in jih vpršaš kje lahko ta certifikat prodas. Al pa klices na urad za varstvo potrosnikov in isto vprasas. Mi smo to nekoc v firmi delali, da smo se jim lahko režali.

***, tis mymoon!

Dobr nasvet, sam se mi ne da ubadat več z njimi, sploh. Itak da vem, da tist papir še za rit obrisat ni dober, čeprav bi ga rabla, ko sem brala tisto njihovo budalaščino, ker me je nekam prjel...:dead:

maglasvuda
23.11.2005, 12:48

quote:Originalna objava rozca

***, tis mymoon!

No, men osebno se zdi ubadanje s tem mal nepotrebno.

Če ne potegneš kakšnih hudih koristi na račun kakšnega premoženjskega paketa je po mojem vseen klinac, kje maš tole ZZ.

Naekako tako, kot se tud ne razburjam, ker moji punci nivea ne naredi 39% lepše kože (kor recimo pravi reklama) ampak recmo samo 22%. Pa zato mogoče ne bo kupla konkurenčne kreme. Torej: visi mi dol.

Pa tud, če izzivajo z reklamami do onemoglosti (njihove, ne moje).

...magla oko nas...

aston
23.11.2005, 15:54
citiram njihov oglas : "....nam zaupa že 1,1 mio ljudi..."

pa prevedimo to: "... nam NE zaupa že 1,1 mio ljudi..."

Arc
23.11.2005, 19:00
[brTisto niso stotinke ampak navaden počečkan papir. Lahko jih pokličeš na njihovo telefonsko številko in jih vpršaš kje lahko ta certifikat prodas. Al pa klices na urad za varstvo potrosnikov in isto vprasas.
Ko smo leta nazaj dobili certifikate iz privatizacije je tudi zgledalo tako - ampak kasneje so pa tisti, ki so vedeli kam z njimi, lahko tudi dobro pokasirali...
Ne vem, ker nisem spremljal, pa me zanima: Davor, a ni možnosti da bi bil ta papir kasneje tudi kaj vreden? Kdo so -poleg certifikacijskih- lastniki Vzajemne? Na borzi se ne bo pojavila?

Davor
23.11.2005, 21:36
quote:Originalna objava Arc

[brTisto niso stotinke ampak navaden počečkan papir. Lahko jih pokličeš na njihovo telefonsko številko in jih vpršaš kje lahko ta certifikat prodas. Al pa klices na urad za varstvo potrosnikov in isto vprasas.
Ko smo leta nazaj dobili certifikate iz privatizacije je tudi zgledalo tako - ampak kasneje so pa tisti, ki so vedeli kam z njimi, lahko tudi dobro pokasirali...
Ne vem, ker nisem spremljal, pa me zanima: Davor, a ni možnosti da bi bil ta papir kasneje tudi kaj vreden? Kdo so -poleg certifikacijskih- lastniki Vzajemne? Na borzi se ne bo pojavila?

Točno to je namen te kampanije, da takole zmedejo zavarovance. Brezveze da ti karkoli odgovorim, podlje koliko je vredno podjetje (imaš podatke na njihovi spletni strani) in pomnoži vrednost s tvojim odstotkom na njihovem certifikatu in dobil boš vrednost med 60 in 90SIT. Za nameček pa tega certifikata nikjer ne moreš prodati. Torej kaj boš z njim?

***, tis mymoon!

GROF
24.11.2005, 11:46
Kako pa grem od njih stran? A moram kakšno vlogo napisat, al sam položnic ne plačujem več?
Da me ne bodo na koncu še kej tožil, da nisem plačeval premije....

Davor
24.11.2005, 11:57
quote:Originalna objava GROF

Kako pa grem od njih stran? A moram kakšno vlogo napisat, al sam položnic ne plačujem več?
Da me ne bodo na koncu še kej tožil, da nisem plačeval premije....

Pri pristopnici k drugi zavarovalnici boš podpisal tudi en mali listek, ki ga potem zavarovalnica pošlje na vzajemno. Na malem listeku piše ODPOVED ZAVAROVANJA.

Dodatno ti bo verjetno vzajemna poslala eno obvestilo, ki ga boš lahko vrnil in v njem boš napisal le - ODPOVEDUJEM. Če ga bodo sploh poslali.

***, tis mymoon!

Arc
24.11.2005, 15:46

quote:Originalna objava Arc

Točno to je namen te kampanije, da takole zmedejo zavarovance. Brezveze da ti karkoli odgovorim, podlje koliko je vredno podjetje (imaš podatke na njihovi spletni strani) in pomnoži vrednost s tvojim odstotkom na njihovem certifikatu in dobil boš vrednost med 60 in 90SIT. Za nameček pa tega certifikata nikjer ne moreš prodati. Torej kaj boš z njim?

Sem že včeraj pobrskal po njihovi spletni strani in mi je bilo marskaj protislovno, danes pa še bolj.
Prva nelogičnost:
Na vprašanje zakaj certifikati pravijo na spletni strani da "z namenom, da bi lastništvo Vzajemne postalo bolj jasno ... in da bi vsak član Vzajemne poznal višino svojega deleža, s katerim bo lahko razpolagal v primeru preoblikovanja družbe." Hkrati pa tudi navajajo da "Vzajemna trenutno ne razmišlja o preoblikovanju v delniško družbo". Kaj torej???
Danes pa berem v Delu: Vzajemna bi se preoblikovala v d.d. Največja privatizacija po lastninskem preoblikovanju podjetij...

??? Špekulacija da bi se vzbudila upanja (in preprečil odliv zavarovancev), ali je morda res kaj na tem?

Druga nelogičnost:
na njihovi spletni strani navajajo: "V primeru prenehanja članstva v Vzajemni se osebni račun člana zapre, delež na osebnem računu člana ob prenehanju članstva pa se z dnem prenehanja članstva prenese na osebni račun Vzajemne." ??? Če sem danes postal lastnik, kako mi lahko jutri vzamejo to lastnino?
Danes v delu tiskovna predstavnica pravi da bi zavarovanca, ki se odloči za zamenjavo zdravstvene zavarovalnice "njegov lastniški certifikat čakal še 18 mesecev po prekinitvi zavarovanja".

Kaj je zdaj res???

Davor
24.11.2005, 17:36
Skratka fino pridobivajo čas, dokler se ne bodo iztekle ugodne ponudbe konkurentov;)

***, tis mymoon!

maglasvuda
25.11.2005, 07:12

Skratka fino pridobivajo čas, dokler se ne bodo iztekle ugodne ponudbe konkurentov;)

***, tis mymoon!

Neuradno premija Vzajemne 4.837 SIT (časopis Finance).
Adriatic 4751
Triglav 4781 (z jamstvom najnižje premije)

...magla oko nas...

GROF
25.11.2005, 08:19
Čaki a to je sam tolk mal razlike????!!!!???
Ja sorry ampak pol se mi pa niti ne splača hodt do drugih zavarovalnic, pa zgublat čas.
Za tak mejnh dnar se pa res ne bom preganjal okrog.:disapp:

maglasvuda
25.11.2005, 09:11
quote:Originalna objava GROF

Čaki a to je sam tolk mal razlike????!!!!???
Ja sorry ampak pol se mi pa niti ne splača hodt do drugih zavarovalnic, pa zgublat čas.
Za tak mejnh dnar se pa res ne bom preganjal okrog.:disapp:

Ja, saj pravim, zaradi tega sigurno ne.
Zaradi dodatnih ugodnosti posamezne zav. pa mogoče. Odvisno od potreb.

...magla oko nas...

Davor
25.11.2005, 09:56
Kakšne dodatne ugodnosti ponuja Adriatic?

***, tis mymoon!

ARMEDhodzic
25.11.2005, 09:57

***, tis mymoon!

Očitno najnižjo ceno.

[}:)]

When you go down, you go down with me!

maglasvuda
25.11.2005, 10:05

***, tis mymoon!

O dodatnih ugodnostih, tole je sicer mičkeno staro (20.10.):
http://www.finance-on.net/show.php?id=134948

Pri Triglavu je potrebno dodat še vrednostne bone ter nezgodno zav. za primer smrti.

Za drugi dve pa ne vem, če je od takrat še kaj novega.

...magla oko nas...

Sliva
25.11.2005, 10:41
Evo prednosti Triglava v tem primeru če cene ostanejo
take kot so objavlene bo premija n aTriglavu s popustom
4.609,00 SIT

pa evo še neke dodatne prednosti:
1. ZAGOTOVLJENA NAJUGODNEJŠA PREMIJA.
TRIGLAV, ZDRAVSTVENA ZAVAROVALNICA, D.D., VAM JAMČI, DA BO NA DAN ZAČETKA TRAJANJA ZAVAROVANJA PREMIJO, DOLOČENO NA PRISTOPNICI, ZNIŽALA NAJMANJ NA VIŠINO PREMIJE, KOT JO PONUJAJO KONKURENČNE ZAVAROVALNICE.

2. 3 % POPUST ZA TRIGLAVOVE ZAVAROVANCE.
ZAVAROVANCI ZAVAROVALNICE TRIGLAV, D.D, IMATE OB SKLENITVI DOPOLNILNEGA ZDRAVSTVENEGA ZAVAROVANJA PRI TRIGLAV, ZDRAVSTVENI ZAVAROVALNICI, D.D., ZAGOTOVLJEN ZAKONSKO NAJVIŠJI DOVOLJENI 3 % POPUST NA PREMIJO.

3. PAKETNI POPUST PRI PREMOŽENJSKIH ZAVAROVANJIH ZAVAROVALNICE TRIGLAV.
DOPOLNILNO ZDRAVSTVENO ZAVAROVANJE JE VKLJUČENO V PAKET PREMOŽENJSKIH ZAVAROVANJ ZAVAROVALNICE TRIGLAV, D.D., IN SE UPOŠTEVA PRI VIŠINI PAKETNEGA POPUSTA PRI PREMOŽENJSKIH ZAVAROVANJIH. ZADOSTUJE PODPISANA PRISTOPNICA DOPOLNILNEGA ZDRAVSTVENEGA ZAVAROVANJA TRIGLAV, ZDRAVSTVENE ZAVAROVALNICE, D.D.

4. BREZPLAČNO NEZGODNO ZAVAROVANJE V VIŠINI 3.000.000,00 SIT.
VSI ZAVAROVANCI DOPOLNILNEGA ZDRAVSTVENEGA ZAVAROVANJA PRI TRIGLAV, ZDRAVSTVENI ZAVAROVALNICI, D.D., BOSTE DVE LETI BREZPLAČNO NEZGODNO ZAVAROVANI PRI ZAVAROVALNICI TRIGLAV, D.D., IN SICER ZA PRIMER NEZGODNE SMRTI Z ZAVAROVALNO VSOTO V VIŠINI 3.000.000, 00 SIT. VAŠE NEZGODNO ZAVAROVANJE ZAČNE VELJATI 1. 3. 2006.

5. BON ZAUPANJA IN ZVESTOBE: 5.000 SIT.
Z BONOM NAGRAJUJEMO NAJBOLJŠE ZAVAROVANCE ZAVAROVALNICE TRIGLAV, D.D. TO SO GOSPODINJSTVA Z VELIKIM PREMOŽENJSKIM PAKETOM IN VSAJ ENIM ŽIVLJENJSKIM ZAVAROVANJEM, KI V OKVIRU DRUŽINE SKLENEJO TUDI DOPOLNILNA ZDRAVSTVENA ZAVAROVANJA. BON "ZAUPANJA IN ZVESTOBE" LAHKO UVELJAVITE PRI SKLENITVI ALI OBNOVI KATEREGA KOLI ZAVAROVANJA ZAVAROVALNICE TRIGLAV, D.D., OD 1. 3. 2006 DO 1. 7. 2007.

6. BREZPLAČNO »PRVO MNENJE« ZDRAVNIKA.
KO SE POJAVIJO TEŽAVE ALI SPREMEMBE V VAŠEM ZDRAVSTVENEM STANJU, LAHKO KOT ZAVAROVANEC TRIGLAV, ZDRAVSTVENE ZAVAROVALNICE, D.D., PRIDOBITE STROKOVEN NASVET IN NAPOTKE ZDRAVNIKA PO TELEFONU. STORITEV LAHKO UPORABITE 3X LETNO, IZVAJALA PA SE BO OD 1. 3. 2006 DALJE.

7. BON 4.500 SIT ZA SKLENITEV ŽIVLJENJSKIH ZAVAROVANJ.
BON V VIŠINI 4.500 SIT LAHKO UVELJAVIJO VSI SKLENITELJI DOPOLNILNEGA ZDRAVSTVENEGA ZAVAROVANJA V LETU 2006 OB SKLENITVI ENEGA OD ŽIVLJENJSKIH ZAVAROVANJ ZAVAROVALNICE TRIGLAV, D.D., Z MESEČNO PREMIJO V VIŠINI VSAJ 10.000 SIT.

8. 50 % POPUST PRI VSTOPNI PROVIZIJI V MEŠANI VZAJEMNI SKLAD TRIGLAV EVROPA.
POPUST UVELJAVLJATE PRI DRUŽBI TRIGLAV DZU V OBLIKI VPLAČILA ENOT PREMOŽENJA. NAVEDENI POPUST VELJA V PRIMERU, DA PRVO PLAČILO V ZNESKU NAJMANJ 100.000 SIT VPLAČATE V SKLAD DO 28. 2. 2006.

9. 5 % POPUST PRI NADSTANDARDNIH ZDRAVSTVENIH ZAVAROVANJIH.
Z VELJAVNIM DOPOLNILNIM ZDRAVSTVENIM ZAVAROVANJEM LAHKO UVELJAVITE POPUST PRI NADSTANDARDNIH ZDRAVSTVENIH ZAVAROVANJIH, KI JIH BOSTE V PRIHODNJE SKLEPALI PRI TRIGLAV, ZDRAVSTVENI ZAVAROVALNICI, D.D.

10. DODATNO ZDRAVSTVENO ZAVAROVANJE ZDRAVILIŠKEGA ZDRAVLJENJA.
NAŠIM ZAVAROVANCEM BOMO V LETU 2006 PONUDILI DODATNO ZDRAVSTVENO ZAVAROVANJE ZDRAVILIŠKEGA ZDRAVLJENJA. V PRVEM LETU ZAVAROVANJA BOSTE DELEŽNI 50 % PROMOCIJSKEGA POPUSTA.

ZA ZDRAVJE VSEH
OB SKLENITVI VAŠEGA DOPOLNILNEGA ZDRAVSTVENEGA ZAVAROVANJA BOMO V TRIGLAV, ZDRAVSTVENI ZAVAROVALNICI, D.D, PRISPEVALI 100 SIT ZA NAKUP NUJNE MEDICINSKE OPREME. ZA APARATURE, KI OHRANJAJO ŽIVLJENJA, BOMO NAMENILI 15.000.000 SIT.

ando
25.11.2005, 13:54
Sliva ti si pa sigurno njihov terenski zastopnik!;)

Lep pozdrav vsem ljudem dobre volje!

Sliva
28.11.2005, 06:22
Jaz ne je pa moja kolegica,
pa mi skoz kaj materiala pošlje.
Do zdaj nisem vedela kaj naj, sam me
je pa ta vikend prepričala tak da
dem šla k Triglavu :rolling:

Davor
28.11.2005, 08:15
1) Zavod za zdravstveno zavarovanje Slovenije (ZZZS) je na tiskovni konferenci v četrtek, 24.10.2005, obvestil javnost, da lahko zavarovanci Vzajemne pričakujejo težave pri uporabi kartice zdravstvenega zavarovanja (KZZ), saj Vzajemna ni poravnala svojega dolga iz naslova uporabnine KZZ. Ali TRIGLAV, Zdravstvena zavarovalnica redno plačuje svoje obveznosti in je verodostojen ponudnik dopolnilnega zavarovanja?
TRIGLAV, Zdravstvena zavarovalnica redno plačuje svoje obveznosti, tako do ZZZS iz naslova uporabe KZZ kot do izvajalcev zdravstvenih storitev za obračunana doplačila ter ostale obveznosti iz poslovanja. Zato zavarovanci TRIGLAV, zdravstvene zavarovalnice nimajo nobenih težav pri uveljavljanju pravi iz svojega prostovoljenga zdravstvenega zavarovanja in jih tudi v prihodnosti ne bodo imeli.

Na tiskovni konferenci ZZZS je bilo sporočeno, da Vzajemna ni poravnala svojega dolga. V primeru, da bi tako stanje obveljalo še nekaj časa, bi bilo možno pričakovati, da bi ZZZS do plačila izključil Vzajemno iz sistema KZZ. Za njene zavarovance bi to pomenilo, da bi morali sami z gotovino poravnati doplačila za zdravstvene storitve (ponekod tudi več deset tisoč tolarjev) in zahtevati povračilo od Vzajemne, kar bi za zavarovance nedvomno pomenilo silne zaplete. Po informacijah iz medijev (Dnevnik) je Vzajemna poravnala račun pol ure po tiskovni konferenci ZZZS.

2) Kaj naj napravim s certifikatom, če še predsednik uprave Vzajemne ne zna pojasniti, koliko je vreden? Kaj je sploh v ozadju?
Vzajemna je v oktobru letos s sklepom skupščine spremenila nekatere določbe svojega statuta ter vnesla nove določbe o osebnih računih članov.

Vzajemna sicer trdi, da so spremembe statuta opravili na pobudo sindikatov, da bi s tem napravili »lastništvo« Vzajemne bolj transparentno. To je zavajajoča in enostranska informacija: isti sindikati so namreč zahtevali tudi, da statut družbe uredi ustrezno izplačilo članu ob prenehanju (odpovedi) zavarovanja, pa Vzajemna te želje ni upoštevala.

Seveda gre pri »certifikatski« zgodbi za veliko dvigovanje prahu z namenom prestrašiti lastne zavarovalce in zavarovance pred zamenjavo zavarovalnice. Temu ustrezno je Vzajemna izbrala obliko, barvo in ton Posebnega obvestila (osmrtnica). Prav tako Vzajemna govori o vsebini in vrednosti certifikata zgolj na neoprijemljivi ravni nekih morebitnih bodočih statusnih sprememb v družbi (preoblikovanje v delniško družbo, ...).

Temeljno vprašanje je torej: ali predstavlja certifikat potrdilo o lastništvu? Odgovor je NE. Lastnino je možno podariti, dedovati, z njo razpolagati, kar v primeru certifikatskega deleža v Vzajemni ni mogoče.

Delež v varnostnih rezervah družbe, kar predstavlja osebni račun člana in ki je zapisan na certifikatu, je v tem trenutku povsem neuporabna informacija iz več razlogov, od katerih je mogoče najpomembnejši ta, da za statusno preoblikovanje družbe potrebuje Vzajemna soglasje Agencije za zavarovalni nadzor (AZN). Glede na to, da Vzajemna ni pridobila niti predhodnega soglasja AZN za spremembo statuta glede osebnih računov članov, je utemeljeno dvomiti, da bi statusno preoblikovanje bilo sprejeto s simpatijami pri nadzorniku.

Prof. dr. Šime Ivanjko (Univerza v Mariboru) v Financah, 25.11.2005: »Nobene zakonske in siceršnje potrebe ni, da bi se moral Vzajemna preoblikovati v delniško družbo«. Tudi sicer je preoblikovanje v delniško družbo nevarnost oziroma »možnost, da neka ozka elita to dobi v svoje roke«.

***, tis mymoon!

maglasvuda
29.11.2005, 07:12

Ej, Davor, poglej tole:
http://www.finance-on.net/show.php?id=138447

Tole je pomembno:
"Kdor sklene tako pogodbo, mora seveda ostati Vzajemnin zavarovanec do preoblikovanja v delniško družbo."

So certifikati res kaj vredni?
Se splača prodat?
Se splača ostat pri vzajemni?

...magla oko nas...

Davor
29.11.2005, 07:17

Ej, Davor, poglej tole:
http://www.finance-on.net/show.php?id=138447

Tole je pomembno:
"Kdor sklene tako pogodbo, mora seveda ostati Vzajemnin zavarovanec do preoblikovanja v delniško družbo."

So certifikati res kaj vredni?
Se splača prodat?
Se splača ostat pri vzajemni?

...magla oko nas...

Jup, sem prebral. Glej, če osnovni kapital deliš s številom certifikatov ("bodočih delnic") dobiš vrednost delnice, ki je manjša od 1000 SIT! Če pa k osnovnemu kapitalu prišteješ še vse vplačane premije pa se vrednost delnice ustrezno zviša, vendar je to v nasprotju z zakonom.

Če pri MP nimajo kakih informacij, ki jih navadna raja nima bi lahko sklepali, da je Pušnik postal neke vrste tržnik prostovoljnih zdravstvenih zavarovanj Vzajemne. Saj bo na ta način dosegu, da ljudje ne bodo šli drugam. Ampak še zdaleč mi ni jasno od kod je potegnil 15000 SIT???????? Draga je tale kampanija vzajemne....bogi delničarji:shy:

***, tis mymoon!

maglasvuda
29.11.2005, 07:24
Če pa k osnovnemu kapitalu prišteješ še vse vplačane premije pa se vrednost delnice ustrezno zviša, vendar je to v nasprotju z zakonom.

Sori, najbrž sem nekje spustil, a lohk še enkrat napšišeš, zakaj je to v nasprotju z zakonom.
Tisto o osnovnem kap. pa je jasno.

quote:
Če pri MP nimajo kakih informacij, ki jih navadna raja nima bi lahko sklepali, da je Pušnik postal neke vrste tržnik prostovoljnih zdravstvenih zavarovanj Vzajemne. Saj bo na ta način dosegu, da ljudje ne bodo šli drugam. Ampak še zdaleč mi ni jasno od kod je potegnil 15000 SIT???????? Draga je tale kampanija vzajemne....bogi delničarji:shy:

Ne vem.... ne izklučujem tega, vseeno pa se mi tudi druga možnost ne zdi ne nemogoča (torej: da je (bo) zadeva po preoblikovanju (če do tega pride) res nekaj vredna).

Aja, še to:
Če bi se za prodajo certifikata odločila polovica obstoječih zavarovancev vzajemne, bi (po teoriji o kampanji Vzajemne) to vzajemno stalo 7,5 miljarde SIT. To pa je mnogo preveč, da da bi bilo to smiselno.

...magla oko nas...

Davor
29.11.2005, 07:37

Če pa k osnovnemu kapitalu prišteješ še vse vplačane premije pa se vrednost delnice ustrezno zviša, vendar je to v nasprotju z zakonom.

Sori, najbrž sem nekje spustil, a lohk še enkrat napšišeš, zakaj je to v nasprotju z zakonom.
Tisto o osnovnem kap. pa je jasno.

quote:

Ne vem.... ne izklučujem tega, vseeno pa se mi tudi druga možnost ne zdi ne nemogoča (torej: da je (bo) zadeva po preoblikovanju (če do tega pride) res nekaj vredna).

Aja, še to:
Če bi se za prodajo certifikata odločila polovica obstoječih zavarovancev vzajemne, bi (po teoriji o kampanji Vzajemne) to vzajemno stalo 7,5 miljarde SIT. To pa je mnogo preveč, da da bi bilo to smiselno.

...magla oko nas...

Trenutno ti nisem sposoben ponovit zakaj ni v skladu z zakonom. Pred kako uro so bila na Valu 202 objavljenja mnenja pravnikov. Bom prilimal, ko najdem kaj lepega v elektronski obliki.

btw: Koliko bo vreden certifikat podjetja z izgubo? Vrednost delnice se ne določa na podlagi preteklih dobičkov ampak na podlagi pričakovanj o prihodnjih dobičkih.

To bo še zanimivo:approve:

***, tis mymoon!

maglasvuda
29.11.2005, 08:19
Še en članek o trgovanju s certifikati:
http://poslovni.dnevnik.si/clanek.asp?id=153679

Neimenovani "poznavalec" je povedal, da je Vzajemna vredna 100mio. EUR.

Torej takole zelo pavšalno (in odvisno od "staža") 100EUR na člana (bodočega delničarja?).
Seveda če odpade prej omenjena prepoved pripisa vrednosti k osnovnemu kapitalu.

Vsekakor to vse skup pomeni težave za tržnike konkurenčnih zavarovalnic. Ne glede na morebitno vrednost certifikatov tega trenutno živa duša ne zna korektno razložit potencialnemu zavarovancu.

...magla oko nas...

Sliva
29.11.2005, 09:12
se pravi da lahko svoj certifikat prodam
MP za 15.000?

Zdaj mi pa več nič ni jasno :dontknow:

maglasvuda
29.11.2005, 09:25

se pravi da lahko svoj certifikat prodam
MP za 15.000?

Zdaj mi pa več nič ni jasno :dontknow:

Vpraš na MP!

Jaz se sicer naslednje sprašujem:

Če prodaš tale certifikat, moraš ostat pri vzajemni do preoblikovanja.
A če se pa ne preoblikuje pa do kdaj? Do smrti?

Brez možnosti prestopa, tudi če nabijejo premijo navzgor?

Torej previdno, dokler ne bo jasno, kdo pije in kdo plača.

...magla oko nas...

Ksenja
30.11.2005, 17:27
Vzajemna: 4.737,00
Adriatic: 4.754,00
Triglav: 4.781,00

Premija od Vzajemne je objavljena na teletekstu RTVSLO.

Davor
30.11.2005, 17:40
quote:Originalna objava Ksenja

Vzajemna: 4.737,00
Adriatic: 4.754,00
Triglav: 4.781,00

Torej bo tudi premija Triglava 4737 na kar dajo še 3% popusta.

***, tis mymoon!

Ksenja
30.11.2005, 17:42
Vzajemna: 4.737,00, s popustom 4.595,00
Adriatic: 4.754,00, ampak obračuna avtomatsko popust: 4.611,00
Triglav: 4.781,00, garantira popust: 4.638

Zdaj pa mene neki zanima? Zavarovalnica naj bi dala popust tistim, s katerimi naj bi imeli nizke adminstrativne stroške... Kako bosta adriati in triglav to dokazovala po zakonu, da kar vsem odobrijo 3%popust na adminstrativne stroške? No, za vzajemno ne vem kaj bojo tam počeli...

Davor
30.11.2005, 17:49

Vzajemna: 4.737,00, s popustom 4.595,00
Adriatic: 4.754,00, ampak obračuna avtomatsko popust: 4.611,00
Triglav: 4.781,00, garantira popust: 4.638

Zdaj pa mene neki zanima? Zavarovalnica naj bi dala popust tistim, s katerimi naj bi imeli nizke adminstrativne stroške... Kako bosta adriati in triglav to dokazovala po zakonu, da kar vsem odobrijo 3%popust na adminstrativne stroške? No, za vzajemno ne vem kaj bojo tam počeli...

Napačno navajaš. Triglav se je obvezal, da bo izenačil najnižjo ponudbo na slovenskem trgu. Torej bo izenačil ponudbo vzajemne in ponudil 4.737 SIT!

Triglav deli popuste po naslednjih ključih:
Dinamika plačevanja = 1 leto - 3%
Če plačuješ s trajnikom ali z direktno obremenitvijo plače - 1%
če skleneš zavarovanje za 10 let - 1%
Obstoječi zavarovanci Triglava - 3%
krvodajalci (5x daruje kri) - 3%

Vsota popustov ne more biti višja od 3%, kako je pa z ostalimi zavarovalnicami pa ne vem - zaenkrat!

***, tis mymoon!

Ksenja
30.11.2005, 18:19
Prav imaš triglav ima ono klavzulo za izenačenje z najnižjo premijo...

Ampak tole s popusti mi je kr neki?!?!?! Kako ma triglav pri krvodajalcih, nizke administrativne stroške ali pa pri obstoječih zavarovancih ali pa pri načinu plačila s trajnikom? Aja pa zakaj ne da potem še ZPIZovcem (tisti, ki se jim odteguje od ZPIZa), aja saj jih nima!!! Ker je mel katastrofalne premije za starejše prej... no, malo me je zaneslo. Kako bodo pokazali, da imajo s krvodajalcem nizke administrativne stroške in da mu popust pripada?

Davor
30.11.2005, 18:44

Prav imaš triglav ima ono klavzulo za izenačenje z najnižjo premijo...

Ampak tole s popusti mi je kr neki?!?!?! Kako ma triglav pri krvodajalcih, nizke administrativne stroške ali pa pri obstoječih zavarovancih ali pa pri načinu plačila s trajnikom? Aja pa zakaj ne da potem še ZPIZovcem (tisti, ki se jim odteguje od ZPIZa), aja saj jih nima!!! Ker je mel katastrofalne premije za starejše prej... no, malo me je zaneslo. Kako bodo pokazali, da imajo s krvodajalcem nizke administrativne stroške in da mu popust pripada?

A je važno? Naštetim bodo dali popust in konec debate. Po mojih info. v te skupine padejo skoraj vsi!!! Tako da že težko najdeš nekoga, ki nima 3% popusta. Vem le za enega, ki ima 2%:blush:.

***, tis mymoon!

Ksenja
30.11.2005, 18:53
Seveda je važno... se bom zavarovala pri triglavu, zaradi popusta seveda in potem se jim bo nekdo obesil za vrat... in ne bodo znali pokazati kako imajo z mano administrativne stroške, ker dajem kri?

To da se jim nekdo obesi za vrat je pa čisto možno, ker se že sedaj drk**** v glavo za vsako drobtino.

In potem bom plačevala višjo premijo in mela bedne ugodnosti... mislim, manj koristne kot jih ponujata druge dve zavarovalnici.

A ne? Meni se zdi, da nekateri popusti niso upravičeni in se talajo kar tako... tako kot vzajemna certifikate :D

Davor
30.11.2005, 18:57

Seveda je važno... se bom zavarovala pri triglavu, zaradi popusta seveda in potem se jim bo nekdo obesil za vrat... in ne bodo znali pokazati kako imajo z mano administrativne stroške, ker dajem kri?

To da se jim nekdo obesi za vrat je pa čisto možno, ker se že sedaj drk**** v glavo za vsako drobtino.

In potem bom plačevala višjo premijo in mela bedne ugodnosti... mislim, manj koristne kot jih ponujata druge dve zavarovalnici.

A ne? Meni se zdi, da nekateri popusti niso upravičeni in se talajo kar tako... tako kot vzajemna certifikate :D

Če se ti bo kdo obesil za vrat, lahko vsako leto, s tri mesečnim odpovednim rokom, odpoveš zavarovanje pri Triglavu in greš drugam. Nič te ne zavezuje da si pri njih, tudi če imaš pogodbo sklenjeno za 10 let.

Drugače pa...zavarovalnice imajo manj stroškov s tistimi, ki imajo manj zdravstvenih težav, torej veva pa da krvodajalci (pogo je da dajo vsaj 5x kri) nimajo AIDSa, ebole,... get it? Sploh pa ne vem zakaj bi se zaradi tega kdo nanje obešal?????

***, tis mymoon!

Ksenja
30.11.2005, 19:08
To bi moralo biti točno določeno... krvodajalci povzročajo manj stroškov, zaradi dobrega zdravstvenega stanja - 3%, trajnik zagotavlja redno plačilo, nižji stroški recimo pri opominih... - 3%,...

Notri je napisano, da zavarovalnica odobri tisti osebi 3% popusta, pri kateri ima nižje ADMINISTRATIVNE stroške. A ne?

in jaz misli, da se bodo še malo/veliko dajali čez to.

Davor
30.11.2005, 19:18

To bi moralo biti točno določeno... krvodajalci povzročajo manj stroškov, zaradi dobrega zdravstvenega stanja - 3%, trajnik zagotavlja redno plačilo, nižji stroški recimo pri opominih... - 3%,...

Notri je napisano, da zavarovalnica odobri tisti osebi 3% popusta, pri kateri ima nižje ADMINISTRATIVNE stroške. A ne?

in jaz misli, da se bodo še malo/veliko dajali čez to.

Ni res, notri piše:
Zavarovancu se lahko podeli naslednje popuste, ki skupaj ne smejo presegati 3%:
Dinamika plačevanja = 1 leto - 3%
Če plačuješ s trajnikom ali z direktno obremenitvijo plače - 1%
če skleneš zavarovanje za 10 let - 1%
Obstoječi zavarovanci Triglava - 3%
krvodajalci (5x daruje kri) - 3%

:shy:

***, tis mymoon!

Ksenja
30.11.2005, 19:29
Davor!? Kje to piše? Na triglavovi ponudbi, ali v ZZVZZju? Med tema dvema je razlika, a ne?

Če pa je tako, se mi zdi malo čudno, da potem še vzajemna ne da 3% obstoječim zavarovancem, ali pa titim, ki plačujejo preko trajnika, ali pa tistim, ki se jim odtegujeje od ZPIZa,... ampak samo celoletnim plačnikom in skupinskim policam.

Tako glupih pravnikov pa ja nimajo, da tega nebi opazil... a ne?

Zakaj misliš, da je temu tako?
Neki je čudno...

Davor
30.11.2005, 20:15

Davor!? Kje to piše? Na triglavovi ponudbi, ali v ZZVZZju? Med tema dvema je razlika, a ne?

Če pa je tako, se mi zdi malo čudno, da potem še vzajemna ne da 3% obstoječim zavarovancem, ali pa titim, ki plačujejo preko trajnika, ali pa tistim, ki se jim odtegujeje od ZPIZa,... ampak samo celoletnim plačnikom in skupinskim policam.

Tako glupih pravnikov pa ja nimajo, da tega nebi opazil... a ne?

Zakaj misliš, da je temu tako?
Neki je čudno...

A vzajemna ne ponuja 3%? A joj....kera bedna firma:dead:

Dne 1.9.2005 je pričel veljati Zakon o zdravstvenem varstvu in zdravstvenem zavarovanju (ZZVZZ-H), na podlagi katerega je mogoče obstoječe pogodbe za dopolnilno zdravstveno zavarovanje (v nadaljevanju DPZZ) odpovedati in skleniti novo pogodbo pri katerikoli zavarovalnici, ki izpolnjuje z zakonom predpisane pogoje (vsi zavarovanci, ki bodo želeli ostati pri obstoječem ponudniku DPZZ, bodo morali prav tako skleniti nova zavarovanja). S tem razlogom bodo z dnem 1.3.2006 dopolnilna zdravstvena zavarovanja urejena na novo (vsak zavarovanec dobi novo polico, nove pogoje in novo ceno pri izbrani zavarovalnici).

Nov zakon predstavlja tudi določene novosti na področju same zavarovalne vrste, in sicer:

- DPZZ zgubljajo obliko kolektivnih oziroma skupinskih zavarovanj. Vsak zavarovanec se individualno odloča (ne glede na delodajalca), kje bo imel sklenjeno dopolnilno zdravstveno zavarovanje;
- Zakon uvaja enotno premijo znotraj posamezne zavarovalnice, ne glede na spol, starost in zdravstveno stanje zavarovanca. S tem se odraža medgeneracijska solidarnost (izravnalne sheme);
- Zakon določa največji možni popust na zavarovalno premijo v višini 3% (prej neomejeni popusti na podlagi poslovnih odločitev zavarovalnic);
- Prestop med zavarovalnicami je možen po poteku enega leta od začetka veljavnosti zavarovanja s 3 mesečnim odpovednim rokom. Pred tem rokom je odpoved pogodbe možna v primerih prenehanja obveznosti iz obveznega zavarovanja (ponovna pridobitev statusa študenta, dijaka, pridobitev pravic iz naslova žrtve vojnega nasilja, ipd.);
- Zakon ukinja davek od prometa zavarovalnih poslov za DPZZ (6,5%);
- Po novem bo premija za posameznika, ki se ne bo vključil v DPZZ potem, ko je postal zavezanec za doplačila, povišala za 3 % z vsakim polnim nezavarovanim letom. Skupno povišanje premije zaradi nevključitve v DPZZ lahko znaša največ 80 % enotne premije. Povišanje je trajno. (npr. oseba, ki dve leti ni bila vključena v DPZZ, ima premijo zavarovanja 6% višjo);
- Vsi izvajalci zdravstvenih storitev, ki so vključeni v mrežo javne zdravstvene službe, so po spremenjenem zakonu dolžni poslovno sodelovati z vsemi zavarovalnicami, ki izvajajo DPZZ, ne glede na to, ali imajo z zdravstveno zavarovalnico sklenjeno pogodbo, ali ne.

***, tis mymoon!

maglasvuda
01.12.2005, 08:16

Teli popusti so v praksi precej prosto po Prešernu.

Natančneje:
Če pri agentu skleneš DPZZ (ali prestopiš), mu lahko takoj kar naravnost poveš, da želiš 3% popusta. Če ti ga na pristopnici dodeli, boš plačevala 3% manj, in to ne glede na pravila, ki so za popuste v veljavi.

In agentu je v interesu, da te zavaruje (pobere dobrih 5 čukov).
In zarad tega ga v firmi ne bodo zaj.bavali. Zato ti jih bo priznal.

Tako pravijo agenti, ki zadevo prakticirajo.

In ja, tako ali tako kar precej ljudi sodi v kategorijo 3% že po pravilih. Precej je takšnih, ki so krvodajalci (ker je dovolj, da to izjavijo, potrebno ni nobeno potrdilo!). Ta zadnji odstavek velja za Triglav.

...magla oko nas...

Davor
01.12.2005, 08:21

Teli popusti so v praksi precej prosto po Prešernu.

Natančneje:
Če pri agentu skleneš DPZZ (ali prestopiš), mu lahko takoj kar naravnost poveš, da želiš 3% popusta. Če ti ga na pristopnici dodeli, boš plačevala 3% manj, in to ne glede na pravila, ki so za popuste v veljavi.

In agentu je v interesu, da te zavaruje (pobere dobrih 5 čukov).
In zarad tega ga v firmi ne bodo zaj.bavali. Zato ti jih bo priznal.

Tako pravijo agenti, ki zadevo prakticirajo.

In ja, tako ali tako kar precej ljudi sodi v kategorijo 3% že po pravilih. Precej je takšnih, ki so krvodajalci (ker je dovolj, da to izjavijo, potrebno ni nobeno potrdilo!). Ta zadnji odstavek velja za Triglav.

...magla oko nas...

No, za triglav ti lahko povem, da pregleduje vsakega zavarovanca posebaj, če izpolnjuje navedene pogoje za popuste. V primeru, da posameznik večkrat zafrkne popuste sledi disciplinski ukrep. Ne vem pa kako bodo te disciplinske ukrepe izvajali nad tistimi ki niso neposredno zaposleniv v Triglavu. Zato pa že od vsega začetka trdim, da so akcijo s tržniki zastavili preširoko in si mnogokrat le kvarijo ime!

***, tis mymoon!

maglasvuda
01.12.2005, 08:24

Ne vem, sem slišal mal drugače...

Kolkor jaz vem, se npr. krvodajalstvo ne preverja. Ni res?

...magla oko nas...

Davor
01.12.2005, 08:42

Ne vem, sem slišal mal drugače...

Kolkor jaz vem, se npr. krvodajalstvo ne preverja. Ni res?

...magla oko nas...

Krvodajalec mora kri darovat vsaj 5x da je deležen 3% popusta, ki ga dobi le, če izkaže ustrezno dokazilo o popustu. Tako se mora izvajati, kako se pa dejansko na terenu izvaja pa jst ne vem. Povedal sem, da sledijo disciplinski ukrepi, v primeru dajanja popustov na lepa oka, ne vem pa kakšni bodo ti ukrepi za tiste, ki niso direktno zaposleni v podjetju.

***, tis mymoon!

porota2
01.12.2005, 12:23
Kdo je lastnik vzajemne???
A ni fora da si lastnik, zaradi dobička???

A ma smisel za lastnika...da pokloni premoženje ljudem, da pridobi zavarovance???

Sam se mi zdi da bodo sponzorji študentskih in športnih zadev...Nikol pa ne bodo propagiral v upokojenskih domovih...

Davor
01.12.2005, 13:05
quote:Originalna objava porota2

Kdo je lastnik vzajemne???
A ni fora da si lastnik, zaradi dobička???

A ma smisel za lastnika...da pokloni premoženje ljudem, da pridobi zavarovance???

Sam se mi zdi da bodo sponzorji študentskih in športnih zadev...Nikol pa ne bodo propagiral v upokojenskih domovih...

A pa si prepričan da Vzajemna trenutno kuje dobiček? Kaj bo s premijo v primeru izgube?

No, lahko prodaš certifikat vzajemne MP in se obvežeš da 10 let ne greš od vzajemne, potem pa pride izguba....

***, tis mymoon!

porota2
01.12.2005, 21:59
Zlo slabo drugač poznam natančne podatke od teh certifikatov, kaj to sploh je. A so to lastninski. Ali kaj je to.

Samo dolgoročno ima namen lastnik imeti čim večji dobiček, oziroma čim manjšo izgubo....Če lastnik ni država (+delovna mesta +politični izpad).

Ne vem pa kaj sploh so ti certifikati in kaj notri piše.

Mogoče se pa splača prodat certifikate in se zavezat za 10 let?:dontknow: Premal poznam to stvar.

porota2
01.12.2005, 22:08
Drugač mi gre na živce, če se konkurenčnost igra na tak način.

Davor
02.12.2005, 06:34
quote:Originalna objava porota2

Zlo slabo drugač poznam natančne podatke od teh certifikatov, kaj to sploh je. A so to lastninski. Ali kaj je to.

Samo dolgoročno ima namen lastnik imeti čim večji dobiček, oziroma čim manjšo izgubo....Če lastnik ni država (+delovna mesta +politični izpad).

Ne vem pa kaj sploh so ti certifikati in kaj notri piše.

Mogoče se pa splača prodat certifikate in se zavezat za 10 let?:dontknow: Premal poznam to stvar.

Mogoče, če boš prišev v krog izbrancev, od katerih bo MP odkupil certifikat. Govori se da bo odkupil v oglaševalske namene okoli 100 certifikatov in to je to.

***, tis mymoon!

rozca
02.12.2005, 12:30
Dobila ljubezensko pismo od Vzajemne. Poleg vseh blablabla kako bom zgubila lastništvo tistga deleža 0,00000xy v moji lasti, če bom šla drugam, so "kao po pomoti" napisali še en traktat o tem, da sem seznanjena s tem, da bom mogla ful več plačevat, če bom kdaj hotla nazaj na Vzajemno in podoben bullshit, ki pa je "kao naknadno" prečrtan! Beda od bede pa tak odnos. Očitno res hočjo, da grem drugam... No, sicer razmišljam o Adriaticu (tistih par tolarjev razlike me sploh ne moti), ker mam do enga agenta od Triglava ene zamere... no, sej mam še čas... skratka, Vzajemna sucks!:music:

Ksenja
03.12.2005, 19:56
veliko lajate cez Vzjemno... to, da ima najvecji portfelj zavarovancev in eno ornk tradicijo za sabo pa nihce ne pove.

Jaz vem, da nobenih problemov nisem mela z njimi...

zaupati Triglavu? koliko problemov sem imela pri uveljavljanju kasko, ko mi niso hoteli kriti stroskov, ker mi je nekdo na avtu prasko pustil... skodni primer, ampak so zakomplicirali v tri ****.

Kako naj jim zaupam pri zdravstvenem zavarovanju? Avto je neki drugega, ampak jaz sem pa zase najbolj pomembna!

Davor
03.12.2005, 20:12

veliko lajate cez Vzjemno... to, da ima najvecji portfelj zavarovancev in eno ornk tradicijo za sabo pa nihce ne pove.

zaupati Triglavu? koliko problemov sem imela pri uveljavljanju kasko, ko mi niso hoteli kriti stroskov, ker mi je nekdo na avtu prasko pustil... skodni primer, ampak so zakomplicirali v tri ****.

Kako naj jim zaupam pri zdravstvenem zavarovanju? Avto je neki drugega, ampak jaz sem pa zase najbolj pomembna!

Vzajemna je bila prva zavarovalnica, ki je ponujala prostovoljno dodatno zavarovanje v Sloveniji. Celotno infrastrukturo je dobila od ZZZS, prav tako je od njih dobila tudi bazo podatkov o potencialnih zavarovancih. Torej, vse kar je morala Vzajemna narediti je bilo pobrati premijo od zavarovancev. Ob takih pogojih je res težko biti prvi na vasi, kajne? Težave z Vzajemno so se pojavile takoj ko je na trg prostovoljnih dodatnih zdravstvenih zavarovanj vstopil Adriatic, ki je z mamljivimi ponudbami (cenejšimi premijami za mlade), začel konkurirati Vzajemni......

Kako ni nobenih težav z Vajemno?

Predstavniki ZZZS so namreč na novinarski konferenci, ki je potekala pred tem, potrdili, da Vzajemna avgustovskega računa v višini 23 milijonov tolarjev ni plačala. Zavodu za zdravstveno zavarovanje Slovenije (ZZZS) niso poravnali računa za uporabnino sistema kartice zdravstvenega zavarovanja.

Plačali so naknadno:
http://24ur.com/bin/article.php?article_id=3064982

Kriminalisti so ovadili predsednika uprave Vzajemna Marka Jakliča, ker naj bi zlorabil svoj položaj.
http://24ur.com/bin/article.php?article_id=3060949

Certifikati, ki jih je izdala Vzajemna, ne dokazujejo nič drugega kot članstvo v Vzajemni in so zgolj tržna poteza za pridobivanje zavarovancev. To je mnenje ministrstva za zdravje, ki bo agenciji za zavarovalni nadzor predlagalo, naj vzame Vzajemno pod drobnogled.

Ker Vzajemna zavarovancem v svojem klicnem centru pojasnjuje, da se bo morala preoblikovati v delniško družbo, zato bi zavarovanci izgubili lastniški delež in bodoče delnice, če bi zavarovalnico zapustili, nas je že v četrtek zanimalo, kaj o teh načrtih in izdanih certifikatih menijo na ministrstvu za zdravje. Odgovore smo dobili v petek.
http://www.finance-on.net/show.php?id=138311

Vzajemna bi morala zavarovancem vrniti za dobrih 14 milijard SIT starostnih rezervacij

Kaj je lahko razlog, da Vzajemna noče razkriti vrednosti rezervacij, ki bi jih morala razdeliti svojim zavarovancem, smo se pozanimali na zavarovalnem trgu
http://www.finance-on.net/show.php?id=138770

Ne da se mi več, tega je še mali milijon....

***, tis mymoon!

Ksenja
04.12.2005, 02:28

Vzajemna je bila prva zavarovalnica, ki je ponujala prostovoljno dodatno zavarovanje v Sloveniji. Celotno infrastrukturo je dobila od ZZZS, prav tako je od njih dobila tudi bazo podatkov o potencialnih zavarovancih. Torej, vse kar je morala Vzajemna narediti je bilo pobrati premijo od zavarovancev. Ob takih pogojih je res težko biti prvi na vasi, kajne? Težave z Vzajemno so se pojavile takoj ko je na trg prostovoljnih dodatnih zdravstvenih zavarovanj vstopil Adriatic, ki je z mamljivimi ponudbami (cenejšimi premijami za mlade), začel konkurirati Vzajemni......

Kako ni nobenih težav z Vajemno?

Predstavniki ZZZS so namreč na novinarski konferenci, ki je potekala pred tem, potrdili, da Vzajemna avgustovskega računa v višini 23 milijonov tolarjev ni plačala. Zavodu za zdravstveno zavarovanje Slovenije (ZZZS) niso poravnali računa za uporabnino sistema kartice zdravstvenega zavarovanja.

Plačali so naknadno:
http://24ur.com/bin/article.php?article_id=3064982

Kriminalisti so ovadili predsednika uprave Vzajemna Marka Jakliča, ker naj bi zlorabil svoj položaj.
http://24ur.com/bin/article.php?article_id=3060949

Certifikati, ki jih je izdala Vzajemna, ne dokazujejo nič drugega kot članstvo v Vzajemni in so zgolj tržna poteza za pridobivanje zavarovancev. To je mnenje ministrstva za zdravje, ki bo agenciji za zavarovalni nadzor predlagalo, naj vzame Vzajemno pod drobnogled.

Ker Vzajemna zavarovancem v svojem klicnem centru pojasnjuje, da se bo morala preoblikovati v delniško družbo, zato bi zavarovanci izgubili lastniški delež in bodoče delnice, če bi zavarovalnico zapustili, nas je že v četrtek zanimalo, kaj o teh načrtih in izdanih certifikatih menijo na ministrstvu za zdravje. Odgovore smo dobili v petek.
http://www.finance-on.net/show.php?id=138311

Vzajemna bi morala zavarovancem vrniti za dobrih 14 milijard SIT starostnih rezervacij

Kaj je lahko razlog, da Vzajemna noče razkriti vrednosti rezervacij, ki bi jih morala razdeliti svojim zavarovancem, smo se pozanimali na zavarovalnem trgu
http://www.finance-on.net/show.php?id=138770

Ne da se mi več, tega je še mali milijon....

***, tis mymoon!

Vse kar si mislim na to kar si rekel je:
http://membres.lycos.fr/armsdump/censured.JPG

:D

Davor
04.12.2005, 09:26

Vse kar si mislim na to kar si rekel je:
http://membres.lycos.fr/armsdump/censured.JPG

:D

Verjamem, da nimaš več kaj povedati, saj tudi mešaš osnovne pojme. Recimo, non stop predpostavljaš, da je prostovoljno dodatno zdravstveno zavaorovanje produkt Zavarovalnice Triglav d.d. Pa temu ni čisto tako. Tukaj imaš ime in sedež Zdravstvene zavarovalnice Triglav TRIGLAV, Zdravstvena zavarovalnica, d.d., Koper, Ferrarska 10, 6000 Koper, ki ponuja le dodatno zdravstveno zavarovanje. Njena lastnica, vendar povsem druga družba pa je kompozitna zavarovalnica z imenom in sedežem: Zavarovalnica Triglav, d.d., Miklošičeva cesta 19, 1000 Ljubljana.

In prva ne ponuja nobenih kasko zavarovanj kakor ti namiguješ v enem izmed svojih postov.

ČE imaš še kaj za vprašati pa kar vprašaj, ti bom z veseljem odgovoril:clown:

***, tis mymoon!

siolovec
04.12.2005, 09:53
Vzajemna ima okrog 1.100.000 zavarovancev, a ne?
Adriatic okrog 200.000, a ne?

Ponudba pa skor identična...

*urc gleda vzajemno, monopolisti!

Davor
04.12.2005, 13:32
quote:Originalna objava siolovec

Vzajemna ima okrog 1.100.000 zavarovancev, a ne?
Adriatic okrog 200.000, a ne?

Ponudba pa skor identična...

*urc gleda vzajemno, monopolisti!

Vzajemna je bila prva zavarovalnica, ki je ponujala prostovoljno dodatno zavarovanje v Sloveniji. Celotno infrastrukturo je dobila od ZZZS, prav tako je od njih dobila tudi bazo podatkov o potencialnih zavarovancih. Torej, vse kar je morala Vzajemna narediti je bilo pobrati premijo od zavarovancev. Ob takih pogojih je res težko biti prvi na vasi, kajne?

***, tis mymoon!

maglasvuda
05.12.2005, 07:19

Nadzorni svet vzajemne sprejel sklep o preoblikovanju.

http://poslovni.dnevnik.si/clanek.asp?id=154625

25.1. - skupščina bo odločala o poreoblikovanju, potrebna bo 3/4 večina.
Preoblikovanje mora potrdit še agencija.

Kaj bo iz tega?
Ja teorija o kampanji z odkupom certifikatov vendarle zgrešena?
Se bo k vrednosti delnice (če do tega seveda pride) prištela vrednost iz naslova vplačanih premij?

Vsekakor je Vzajemna lansirala argument proti zamenjavi zavarovalnice vsaj dokler zadeve ne bodo jasne... Argument je slab, vendar pa za marsikoga zadosten, da ostane pri Vzajemni.

...magla oko nas...

Davor
05.12.2005, 08:20
Država mora poskrbeti za zdravstveno varstvo vojnih veteranov, žrtev vojnega nasilja in vojnih invalidov. Kot so nam sporočili nekateri, ki imajo enega izmed omenjenih statusov, certifikata o lastništvu Vzajemne niso dobili. Prav tako pa certifikata ni dobila država. Marko Štrovs, direktor direktorata za delo in pravice iz dela pri ministrstvu za delo, družino in socialne zadeve, nam je povedal, da o tem, da bi država, ki Vzajemni plačuje zavarovanje za te ljudi, dobila potrdilo o lastništvu, ne ve nič. Če bi borzne hiše, ki že odkupujejo certifikate Vzajemne, odkupile delež, denimo, za 71.000 ljudi, ki jih pri Vzajemni zavaruje država, bi to državno blagajno napolnilo kar z 1,42 milijarde tolarjev. Marko Štrovs je zatrdil, da se bodo pri Vzajemni pozanimali, kako je s to zadevo, in da niso najbolj prepričani o dobronamernosti ravnanja Vzajemne.
Pri certifikatih Vzajemne je največji problem ta, da nihče ne ve, koliko so v resnici vredni, to pa omogoča manipulacije. Če na certifikatu piše, da ste lastnik 0,000356 odstotka Vzajemne, ni pa objavljen znesek, od katerega je ta odstotek izračunan, je to enačba z dvema neznankama. Na Vzajemni sicer trdijo, da je to pregleden način ugotavljanja lastništva. Pravo vrednost certifikata naj bi ugotovili ob preoblikovanju Vzajemne v delniško družbo. Šime Ivanjko z mariborske pravne fakultete, ki je tudi strokovnjak za zavarovalniško pravo, je za Finance že prejšnji teden povedal, da ni nobene potrebe po preoblikovanju Vzajemne v delniško družbo: »Članskih pravic v vzajemni družbi ni mogoče kupiti in prodati. Edina možnost, da neka ozka elita to dobi v svoje roke, je preoblikovanje in izdaja delnic, ki jih je mogoče poceni kupiti. Po mojem mnenju bi morali biti člani Vzajemne odločno proti preoblikovanju. Ta zavarovalnica bi morala biti bistveno cenejša, nespolitizirana in stvar zavarovancev.« Tudi predsednik senata agencije za zavarovalni nadzor Dušan Kidrič je že julija 2004 rekel: »Upam, da ni tihega pristanka politike za preoblikovanje Vzajemne v delniško družbo. Možno je, ampak ni prav!«
Sicer pa je še popolnoma odprto, kaj se zgodi z deležem zavarovalcev, ki so, denimo, po 12 letih članstva v Vzajemni iz nje izstopili. Kakor kaže zdaj, jim Vzajemna ne namerava priznati solastniškega deleža. Vendar so nas poznavalci opozorili, da so tudi ti člani prispevali svoj delež h kapitalski ustreznosti Vzajemne. Tako je vsak član v določenem deležu v bistvu tudi lastnik stavb, opreme in vrednostnih papirjev družbe, in te lastnine mu ni mogoče odvzeti samo zato, ker se je izpisal iz članstva.

***, tis mymoon!

Davor
06.12.2005, 16:12
Prejšni teden nam je bilo v službi malo dolgčas in smo malo telefonirali v MP, če lahko prodamo certifikat pri njemu. No, rezultati so sledeči, MP je res odkupoval certifikate za 19000 oz. 22000 SIT s pogojem, da zavarovanci ostanejo pri vzajemni do preoblikovanja. Torej, v terminu naivnežev, prodaš delnice (ki izhajajo iz vplačanih premij) in moraš še naprej ostati pri Vzajemni??? Logično kajne. Vendarle smo vrtali dalje. Dejansko zakon navaja, da lahko vsak zavarovanec po enem letu odstopi od zavarovalnice s trimesečnim odpovednim rokom in ko smo to povedali osebni na drugi strani žice, nas je le ta imela dovolj in nas je vezala k Bogdanu. Ko je tip videl, da vemo, da so njihove pogodbe neveljavne, saj kršijo ta del, je rekel, da za nas lahko sestavi posebne pogodbe, ki bodo vključevale ta odpovedni rok. Torej, koliko od zavarovancev Vzajemne, ki so prodali certivikat MP, ima ta člen v pogodbi?

Sicer se je fond, ki ga je MP dobil od Vzajemne, že izpraznil in ne odkupuje več certifikatov!

Kot drugo, vsi ki ste bili do decembra zavarovanci Vzajemne boste verjetno dobili na dom še položnice, da boste krili izgubo iz poslovanja, ki jo prideluje, no, tisti, ki ste pa še vedno pri Vzajemni pa ne boste samo enkrat dobili te položnice. Namreč, to je načelo vzajemnosti in lastništva in ne dividende in dobički, če podjetje pridela izgubo. Zavarovalnica z največjim deležem na trgu dopolnilnih zdravstvenih zavarovanj pa že dlje časa tone v izgubah:cool: . No, pa ne boste pokrivali samo izgube, pokrivali boste še stroške oglaševanja in MPjev (10 mio:p )

Sliva
07.12.2005, 07:23
čakaj malo kak to misliš, da bomo tisti ki smo
odšli z Vzajemne plačevali za njeno izgubo?:eek:
Kdo ti je to povedal?

Davor
07.12.2005, 07:39
čakaj malo kak to misliš, da bomo tisti ki smo
odšli z Vzajemne plačevali za njeno izgubo?:eek:
Kdo ti je to povedal?

Em...a ni to načelo vzajemništva in lastništva? Dobiček vzajemne družbe se kaže v nižjih premijah (no vsaj v teoriji, v praxi pa do tega nikoli ni prišlo, kljub visokim dobičkom vzajemne), izguba pa se odraža v višjih premijah, ki jih plačujejo obstoječi zavarovanci in tisti, ki so bili zavarovani v obdobju, ko je izguba nastala, ne glede na to, ali so še zavarovanci Vzajemne ali ne:cool: .

A tega vam pa niso povedali?

Sliva
07.12.2005, 07:44
Ne nikoli ni nišče nič takega omenil, mislim
svašta.

Davor
07.12.2005, 07:46
Ne nikoli ni nišče nič takega omenil, mislim
svašta.

Verjamem ja....boš imela pa še certfikat podjetja, ki dela izgubo:cool: . A si kaj vesela?

Sliva
07.12.2005, 08:23
Kaj pa če položnice ne plačam?
Mislim da tega vsi tisti ki so šli iz
Vzajemne sploh ne vejo.

maglasvuda
07.12.2005, 08:37
Kot drugo, vsi ki ste bili do decembra zavarovanci Vzajemne boste verjetno dobili na dom še položnice, da boste krili izgubo iz poslovanja, ki jo prideluje, no, tisti, ki ste pa še vedno pri Vzajemni pa ne boste samo enkrat dobili te položnice. Namreč, to je načelo vzajemnosti in lastništva in ne dividende in dobički, če podjetje pridela izgubo. Zavarovalnica z največjim deležem na trgu dopolnilnih zdravstvenih zavarovanj pa že dlje časa tone v izgubah:cool: . No, pa ne boste pokrivali samo izgube, pokrivali boste še stroške oglaševanja in MPjev (10 mio:p )

Ja mene tudi zanima, kako b s temle.
Če se bo uresničilo, bodo obljube Vzajemne neposredno postavljene na laž. Ker oni so trdili ravno nasprotno.

Kar malo dvomim, da si bodo privoščili tole. Zavarovanci ob vseh ostalih stvareh tega vendarle ne bodo pozabili.:blackeye:

Ja, kolko zavarovancev pa bo kar tako iz prve poravnalo takšno položnico?

Davor
07.12.2005, 08:52
Ja mene tudi zanima, kako b s temle.
Če se bo uresničilo, bodo obljube Vzajemne neposredno postavljene na laž. Ker oni so trdili ravno nasprotno.

Kar malo dvomim, da si bodo privoščili tole. Zavarovanci ob vseh ostalih stvareh tega vendarle ne bodo pozabili.:blackeye:

Ja, kolko zavarovancev pa bo kar tako iz prve poravnalo takšno položnico?

Ma namen vzajemne je v ljudeh vzpodbuditi dvom, da do novega leta ne bodo šli h konkurenci. Po novem letu se bodo iztekle ugodne ponudbe pri konkurenci Vzajemna bo pa lahko furala po starem naprej in nategovala zavarovance tako kot do sedaj.....

Sliva
07.12.2005, 09:27
Mislim to je čist noro, kdo jim
bo pa sloh hotel plačati to položnico?
Saj če grem od njih mi tak zaprejo račun
certifikat pa itak ni nič vreden, v teh letih sem jim
splačevala toliko premije in v tem času nisem bila
niti enkrat pri zdravniku, od mene tega denarja ne dobijo :mad:

Bluebabe
08.12.2005, 06:45
:confused: Dnevnik: Četrtek, 8.12.2005

Vzajemno osumili nezakonitosti pri certifikatih

Agencija za zavarovalni nadzor ugotavlja hude kršitve v zvezi z odprtjem osebnih računov
Tadeja Lampret

LJUBLJANA - Agencija za zavarovalni nadzor je v ponedeljek začela postopek proti Vzajemni zdravstveni zavarovalnici, ki naj bi s spremembo statuta - oktobra je za vse svoje člane odprla osebne račune z lastniškimi deleži v Vzajemni - kršila zakon o zavarovalništvu. Neuradno smo izvedeli, da Agencija za zavarovalni nadzor ugotavlja pet sklopov hudih kršitev, ki se nanašajo na tako imenovane certifikate o lastništvu, o katerih je zavarovalnica pred kratkim izčrpno in pisno obvestila svoje člane.
Zagotavljanje deleža v certifikatih naj bi bilo namreč nezakonito, saj so sredstva na osebnih računih članov varnostne rezerve zavarovalnice, ki se ne morejo deliti med člane oziroma tiste, ki imajo pri Vzajemni sklenjeno dopolnilno zdravstveno zavarovanje. Vzajemna mora zdaj v osmih dneh od prejema pošiljke Agenciji za zavarovalni nadzor posredovati odgovore.

RAZVELJAVITEV OSEBNIH RAČUNOV

Agencija med drugim zahteva, naj Vzajemna razveljavi spremembe statuta, ki se nanašajo na odprtje osebnih računov, in obvesti svoje člane o ukinitvi ali spremembah pri osebnih računih tako, kot jih je obveščala o odprtju računov oziroma o certifikatih.
Kaj se bo zgodilo, je težko napovedati, saj gre za večfazni postopek, ki se lahko vleče od štiri do pet mesecev, neuradno pa smo izvedeli, da je mogoče tudi to, da se takšen postopek konča z zamenjavo sedanje uprave (predsednik je Marko Jaklič) ali uvedbo prisilne uprave.

SPORNI CERTIFIKATI

Certifikati Vzajemne so v javnosti sporni že vse od oktobra, ko je zavarovalnica tistim, ki imajo z njo sklenjeno pogodbo o dopolnilnem zdravstvenem zavarovanju, začela izdajati obvestila o odprtju osebnih računov oziroma o certifikatih. Tako je tržni inšpektorat novembra izdal začasno prepoved oglaševanja o certifikatih. Kot so ves čas poudarjali v Vzajemni, so osebne račune uvedli zato, da bi vsak član zavarovalnice poznal višino deleža, s katerim bi razpolagal, če bi se Vzajemna preoblikovala v delniško družbo. V petek je nadzorni svet Vzajemne sprejel odločitev o preoblikovanju, ki pa bi jo morala potrditi še skupščina, v delnice pa naj bi bili preoblikovani prav zdaj očitno sporni certifikati. Ves čas so se pojavljali tudi očitki, da je bila izdaja certifikatov marketinška akcija, s katero bi Vzajemna v času, ko je omogočena menjava zavarovalnic, zadržala svoje člane. Obvestilo o certifikatu namreč navaja, da tisti, ki prekine pogodbo z Vzajemno, izgubi pravico do lastniškega deleža.

Davor
08.12.2005, 06:53
No, naj dodam še, da so se tudi zaposleni pri Vzajemni začeli zavarovati pri konkurenci:eek:. Torej, če zaposleni ne zaupajo vzajemni, zakaj bi kdo drug?

:sleepy:

Davor
08.12.2005, 06:56
Jaz sem še vedno tam. Res ne vidim razloga, za tako frko za une 4 jurje na mesec.

Saj se boš, ko boš plačeval za izgubo iz poslovanja Vzajemne:p

zvezdica zaspanka
08.12.2005, 08:06
No, naj dodam še, da so se tudi zaposleni pri Vzajemni začeli zavarovati pri konkurenci:eek:. Torej, če zaposleni ne zaupajo vzajemni, zakaj bi kdo drug?

:sleepy:
js pridem h vam......in če ne bo vredu vem da bom prvo tebe pretepla:tongue: :rolling: :D

Davor
09.12.2005, 08:09
Kako je Vzajemna "priredila" Večerovo anketo

Igra zavarovalnic postaja vse bolj umazana, v četrtek popoldan pa se je zgodil tudi poskus prikrajanja rezultata Večerove spletne ankete Vox populi.

Dogodek bi končal v arhivu, če s prikrojenim rezultatom ne bi v četrtkovi oddaji Trenja operiral Marko Jaklič, predstavnik Vzajemne. V četrtek popoldan smo pri Večeru ugotovili nepravilnosti pri oddajanju glasov in pri analizi ugotovili neobičajno visok odstotek glasov iz naslova IP 193.77.163.28. Podrobnejši pregled je pokazal, da izjemno aktiven uporabnik prihaja iz Vzajemne (podrobno o uporabniku). Sporno vprašanje je bilo "Je prav, da se Vzajemna preoblikuje v delniško družbo?", iz Vzajemninih strežnikov pa smo prejeli več kot 1200 klikov. Seveda bi bil tak rezultat v prid vodstu Vzajemne (80 odstotkov podpore), žal pa je realna slika precej drugačna. Ko smo blokirali klike iz Vzajemne, preoblikovanje podpira zgolj 48 odstotkov obiskovalcev.

http://www.finance-on.net/forums.php?mode=zoom&id=303254

Sliva
09.12.2005, 09:35
Mislim svašta, kaj vse še Vzajemna nebi naredila
sam da bi na izi povedano še bolj nategnila ljudstvo,
pa folk pa ji verjame to je še žalostno:nonono:

sVčeraj je Jaklič samo kao z nekim uradnim listom
mahal na Trenjih povedal pa spet ni nič bistvenega glede
certifikatov kolk je vreden temu vprašanju se je še
posebej izmikal , drugač pa svaka mu čast na vse je mel
pripombe ostali so pa kar sam tam sedeli saj kdo bi
se pa sploh lahko kaj pogovoril z njim če je na vse kontriro

vladimirp
11.12.2005, 16:11

Počakaj v Vzajemni, prestop h konkurenci lahko narediš tudi pozneje.
Vladimir

Davor
11.12.2005, 17:09
Počakaj v Vzajemni, prestop h konkurenci lahko narediš tudi pozneje.
Vladimir

Lažeš kradeš bolhe ješ. No, ne čisto dobesedno, ampak zavajaš pa.

Zakon pravi, da lahko do konca decembra(31.12) VSAK, tudi če je do sedaj imel dolgoročno oz. dosmrtno dodatno zdravstveno zavarovanje podpiše prestopno izjavo in preide k drugi zavarovalnici......potem pa lahko vsako leto prestopi k drugi zavarovalnici s trimesečnim odpovednim rokom. Zavarovalnice tudi ponujajo določene ugodnosti, recimo dve leti zastnoj zavarovanja nezgodne smrti do višine 3 mio. kar po novem letu ne bodo več ponujale.

.....

Davor
11.12.2005, 17:25
Ker vidim, da nekakteri preradi odtavate nekam v tri krasne, vam tukaj dodajam še en kratek povzetek novega zakona. Upam, da zadnjič.

V mesecu septembru je bil sprejet nov zakon od Dopolnilnem zdravstvenem zavarovanju(oz. Dodatnem - je enako).

Ki govori o tem, da morajo zavarovalnice, ki so do sedaj imele ta zavarovanja, do konca novembra obvestit zavarovance(1.400.000 zavarovancev), o novostih
in o novih premijah, ki bodo veljale.

Do konca decembra(31.12) pa lahko VSAK, tudi če je do sedaj imel dolgoročno oz. dosmrtno dodatno zdravstveno zavarovanje podpiše
prestopno izjavo in preide k drugi zavarovalnici(kar prej ni bilo mogoče saj so bili odpovedni roki 6 mesecev oz. kar 5 let). Zakon začne veljat 31.3.2006
in do takrat ste zavarovani pri vaši obstoječi zavarovalnici.

Če do 31.12. 2005 ne podpišete nobene prestopne izjave se bo smatralo kot da ostajate pri obstoječi zavarovalnici še naprej.

Po novem zakonu lahko tudi vsako leto(oz. tudi med letom - 3 mesečni odpovedni rok) menjamo zavarovalnico, kar je vsekakor bolj prijazno do zavarovancev.

Premije se bodo po novem zakonu povečale, saj ta ne predvideva več različne premije za različne starosti ampak znotraj ene zavarovalnice
enotno premijo za vse zavarovance.

Prav tako po novem ni več možno skupinsko zavarovanje kot smo nekateri imeli na firmah. Še naprej ti lahko firma(če se tako odloči) plačuje,
vendar MORA biti sklenitelj vsak sam(nekatere večje firme so dosegale nenormalne popuste z Vzajemno - do 60%).

Sedaj je po zakonu možen največ 3 % popust.

Dodatna novost je PRIBITEK NA POZNO VKLJUČITEV, ki predvideva za vsako napolnjeno leto ko nismo zavarovani in bi to morali biti(od konca statusa naprej)
3% višjo vsako mesečno premijo do konca življenja.

Trenutno so 3je ponudniki teh zavarovanj v Sloveniji in sicer Vzajemna, Adriatic in Triglav.

Arc
11.12.2005, 17:50
js pridem h vam......in če ne bo vredu vem da bom prvo tebe pretepla:tongue: :rolling: :D
Davor, tole je zvezdica napisala v odgovoru na tvoj post. A to pomeni da si ti v službi pri Triglavu ali Adriaticu?

Davor
12.12.2005, 06:08
Davor, tole je zvezdica napisala v odgovoru na tvoj post. A to pomeni da si ti v službi pri Triglavu ali Adriaticu?

Nisem zastopnik pri nobeni zavarovalnici. Ne delam pri Adriaticu in tudi pri Triglav zdravstveni zavarovalnici nisem zaposlen.

Torej, kaj bi rad povedal?

maglasvuda
12.12.2005, 08:20
Do konca decembra(31.12) pa lahko VSAK, tudi če je do sedaj imel dolgoročno oz. dosmrtno dodatno zdravstveno zavarovanje podpiše
prestopno izjavo in preide k drugi zavarovalnici(kar prej ni bilo mogoče saj so bili odpovedni roki 6 mesecev oz. kar 5 let). Zakon začne veljat 31.3.2006
in do takrat ste zavarovani pri vaši obstoječi zavarovalnici.

Če do 31.12. 2005 ne podpišete nobene prestopne izjave se bo smatralo kot da ostajate pri obstoječi zavarovalnici še naprej.

Vsak dan pride kakšna nova informacija...

Do prestopa se lahko počaka do 30.3.2006. Pazi, to pa ne velja za odstopno izjavo obstoječi zavarovalnici (rok za to ostaja 31.12.).

Smiselno za zavarovanca Vzajemne je torej naslednje:

1. Do 31.12.05 napisat odstopno izjavo za Vzajemno. (za primer, če se kasneje odločiš, da res prestopiš drugam)

2. Do 30.3.06 napisat pristopnico za izbrano zavarovalnico (lahko tudi nazaj za Vzajemno, če kdo pričakuje kakšno hudo korist od ceritfikatov).

Rok za odločitev je tako dejansko 30.3.2006.

Davor
12.12.2005, 08:24
Vsak dan pride kakšna nova informacija...

Do prestopa se lahko počaka do 30.3.2006. Pazi, to pa ne velja za odstopno izjavo obstoječi zavarovalnici (rok za to ostaja 31.12.).

Smiselno za zavarovanca Vzajemne je torej naslednje:

1. Do 31.12.05 napisat odstopno izjavo za Vzajemno. (za primer, če se kasneje odločiš, da res prestopiš drugam)

2. Do 30.3.06 napisat pristopnico za izbrano zavarovalnico (lahko tudi nazaj za Vzajemno, če kdo pričakuje kakšno hudo korist od ceritfikatov).

Rok za odločitev je tako dejansko 30.3.2006.

V bistvu so to že stare informacije, vendar jih zavarovalnice premalo poudarjajo in zavarovanci premalo spremljajo zadevo.

Arc
12.12.2005, 17:43
Nisem zastopnik pri nobeni zavarovalnici. Ne delam pri Adriaticu in tudi pri Triglav zdravstveni zavarovalnici nisem zaposlen.

Torej, kaj bi rad povedal?
Nič ne bi rad povedal, ampak sem vprašal kaj je pomenilo tisto "jaz pridem k vam". Jaz to razumem "tja kjer si ti zaposlen", da pa ne bi ugibal, sem vprašal. Veš pa tudi ti da s tem odgovorm nisi odgovoril na moje vprašanje, saj nisem spraševal ali si zavarovalni zastopnik niti ali si zaposlen pri Triglav zdravstveni zavarovalnici (se pravi če si npr. pravnik pri Triglavu d.d. se resda nisi zlagal, ampak...).
Sej bom v vsakem primeru tvoje poste še vedno rad prebral. Imam pa tudi rad če so stvari lepo pospravljene na svojem mestu.

Jaqen
13.12.2005, 11:04
Kot prvo naj vam povem, da sem študent, ki pogodbeno dela kot zastopnik za Zavarovalnico Triglav (za dopolnilna zdravstvena zavarovanja).
Nobenega ne bom silil ali prepričeval v to ali pa ono. Ker pa vem, da bi nekateri radi zamenjali zavarovalnico in se jim iz takšnih ali drugačnih razlogov ne da s tem ukvarjati, me lahko kontaktirate in lahko pridem k vam na dom (po možnosti iz LJ in bližnje okolice ter okolica Kranja, Tržiča), da opravimo vse formalnosti.

To bo moj edini post tukaj na to temo, edino če imate kakšna vprašanja glede Zdravstvene Zavarovalnice Triglav.
O drugih zavarovalnicah ne bi nič komentiral.

Glede na to da vas bombardirajo z reklamami povsod, se opravičujem vsem, ki bi se jim to sporočilo zdelo "vsiljivo". Morate pa razumeti, da mi kot študent pride vsak tolar prav, ki bi ga zaslužil preko tega dela.

LP
andrej

kontakt: andrej7@gmail.com (za vsa vprašanja ali informacije, ki bi vas zanimale)

Davor
13.12.2005, 12:28
Protikorupcijska komisija ovadila Vzajemno
STA
finance@finance-on.net

objavljeno 13.12.05 12:07

Komisija za preprečevanje korupcije, ki jo vodi Drago Kos, je kazensko ovadila zdravstveno zavarovalnico Vzajemna. Očitajo ji, da je svojim zavarovancem s preoblikovanjem doživljenjskih zavarovalnih pogodb v dvanajstletne povzročila za več kot 5,7 milijarde tolarjev škode.

Predsednik protikorupcijske komisije Drago Kos je na okrožnem državnem tožilstvu kazensko ovadila zdravstveno zavarovalnico Vzajemna, ki naj bi svojim zavarovancem povzročila za več kot 5,7 milijarde tolarjev škode.

Komisija za preprečevanje korupcije je 1. decembra na okrožnem državnem tožilstvu v Ljubljani kazensko ovadila zdravstveno zavarovalnico Vzajemna in odgovorne osebe, zaposlene v Vzajemni, zaradi suma kaznivega dejanja goljufije. Sumijo, da je Vzajemna svojim zavarovancem s preoblikovanjem doživljenjskih zavarovalnih pogodb v dvanajstletne povzročila za več kot 5,7 milijarde tolarjev škode, je danes pojasnil predsednik komisije Drago Kos in dodal, da število oškodovancev in višino škode le ocenjujejo.

Vzajemna je bila ovadena že prej

Fizična in pravna oseba sta spomladi prijavili ravnanje Vzajemne kot potencialno korupcijo. Komisija je na podlagi javno dostopnih podatkov ugotovila, da so neznane odgovorne osebe Vzajemne utemeljeno osumljene, da so med novembrom 2004 in januarjem letos z lažnim prikazovanjem pri ponujanju preoblikovanja sklenjenih pogodb o doživljenjskem dopolnilnem zdravstvenem zavarovanju v nove, dvanajstletne pogodbe, svojim 130 tisoč zavarovancem zamolčale dejstvo, da s takšnim preoblikovanjem izgubijo pravico do povračila matematičnih rezervacij iz že sklenjenih pogodb. S tem so v Vzajemni spravili v zmoto okrog 65 tisoč zavarovancev, povzročena škoda pa naj bi znašala najmanj 5,7 milijarde tolarjev.

maglasvuda
14.12.2005, 08:09
Dobro je to, da škoda zavarovancem dejansko ni bila povzročena, saj je situacijo popravil novi zakon, po katerem se bodo rezervacije vseeno izplačale.

To seveda ne odpravlja razlogov za kazensko ovadbo.

Nasprotujoče je sicer naslednje:

Imamo dve plati o interesu vodstva (in posledično skupščine) Vzajemne.

1. Interes ZA preoblikovanje v d.d., pričemer obstaja nevarnost, da se vodstvo pri lastninjenju okoristi (kar seveda pri nas ni nič novega).

2. Domnevni interes PROTI preoblikovanju v d.d., ki bi Vzajemni omogočil, da na račun certifikatov na silo obdrži del zavarovancev. (to je teorija o kampanji z odkupom certifikatov, MP ...itd.., ki se pojavlja v javnosti)

Kar se mene tiče, prvi interes močnejši, saj AZN, Kos in dejansko ne dohajata dogajanja. Poleg tega, pa bi se drga varjanta vzajemni vrnila kot bumerang.

Seveda pa bi bilo zmotno mišljenje, da sta ostala igralca na trgu brezmadežna (saj ne moreta bit), in možno je, da je ovadba vsaj deloma posledica z njima povezanih lobijev (od spornega preoblikovanja pogodb je namreč že eno leto):
http://www.finance-on.net/show.php?id=139778

alex1
14.12.2005, 21:49
Zelo mi je žal, ker ni obveljalo določilo v "Keberjevi" beli knjigi, ki naj bi dodatno zdravstveno zavarovanje ukinilo in bi se ti zneski obračunavali pri obveznem zavarovanju, ker moramo biti tako vsi zavarovani.

V razmislek, koliko več zdravstvenih storitev bi bilo lahko opravljenih, če ne bi bilo potrebno plačevati stroškov poslovanja, prepiranja, oglaševanja zavarovalnic, kar vse plačujemo zavarovanci in kakšna je to vzajemnost in solidarnost, če se Vzajemna okvarja z "dobičkonosnimi" posli. Predstavljajte si tudi, koliko je denarja 7 - 10 %, ki ga porabi Vzajemna za svoje poslovanje, to je od milijon vplačil mesečno? L.P.

lynxx
15.12.2005, 09:57
Ne nasedajte Vzajemni, kajti slogan Vzajemne se glasi JAZ ZASE, TI ZAME!!! :rolling: :rolling: :rolling:

Mighty
15.12.2005, 13:14
mene pa nekaj zanima pa ce mi lahko na tole odgovori.

torej mel sem (in ga se vedno imam) sklenjeno zavarovanje pri vzajemni, katerega sem pa zamrznil zaradi odhoda v tujino. kaj narediti v primeru, da odpovem zavarovanje? sam se mi ne splaca sklenit novo zavarovanje ker me se kaki 2 leti ne bo v sloveniji. kaj potem ko pridem nazaj? ali je potem takem bolje pustiti, da mam zavarovanje pri vzajemni in imam pac zamrznjeno dokler ne pridem nazaj?

hvala za odgovore

Jaqen
15.12.2005, 18:48
Čisto točen odgovor ti lahko dam jutri, se bom pozanimal kako je glede te zmrznitve.

Vsekakor je bolje, da si zavarovan ali pri eni ali pri drugi zavarovalnici. To pa zato, ker se premija poviša glede na nezavarovana leta:
" Po novem bo premija za posameznika, ki se ne bo vključil v dopolnilno z.z. potem, ko je postal zavezanec za doplačila, povišala za 3% z vsakim polnim nezavarovanim letom . Skupno povišanje premije zaradi nevključitve v DPZZ lahko znaša največ 80% enotne premije. Povišanje je trajno. (npr. Oseba, ki 2 leti ni bila vključena v DPZZ, ima premijo zavarovanja 6% višjo)."

Torej ne vem točno kako je s temi zamrznitvami po novem zakonu. Bom jutri malo vprašal in bom povedal, kako je s tem pri Zavarovalnici Triglav.

alex1
15.12.2005, 21:22
Če mora pa zavarovalnica Vzajemna že najemati odvetniško družbo ČEFERIN ( za naš denar), pol je pa res nekaj zelo narobe !!!!!!

Mighty
16.12.2005, 10:53
Čisto točen odgovor ti lahko dam jutri, se bom pozanimal kako je glede te zmrznitve.

Vsekakor je bolje, da si zavarovan ali pri eni ali pri drugi zavarovalnici. To pa zato, ker se premija poviša glede na nezavarovana leta:
" Po novem bo premija za posameznika, ki se ne bo vključil v dopolnilno z.z. potem, ko je postal zavezanec za doplačila, povišala za 3% z vsakim polnim nezavarovanim letom . Skupno povišanje premije zaradi nevključitve v DPZZ lahko znaša največ 80% enotne premije. Povišanje je trajno. (npr. Oseba, ki 2 leti ni bila vključena v DPZZ, ima premijo zavarovanja 6% višjo)."

Torej ne vem točno kako je s temi zamrznitvami po novem zakonu. Bom jutri malo vprašal in bom povedal, kako je s tem pri Zavarovalnici Triglav.

no hvala za pomoc. ja sej to je to. pol sm na slabsem ce nism nikjer pr nas zavarovan. sam matr kaj je pa z ostalmu folku ko je v tujini in bojo pol enkrat prisli nazaj? se ja pol nobenmu ne bo splacal zavarovat.:dead:
sploh pa ne morem sklenit novo pogodbo in kr rect no pa takoj mi jo zamrznte :big:

Jaqen
16.12.2005, 12:17
No sem vprašal kako je s tvojim primerom. Glede višanje premije za nezavarovana leta - to ne velja za osebe, ki prebivajo v tujini. Tako, da ti ni treba glede tega skrbeti.
Torej imaš opcije:
1. Da prekineš pogodbo z obstoječo zavarovalnico do konca leta 2005. Potem ko prideš v Slovenijo, se lahko takoj pri katerikoli zavarovalnici zavaruješ (ali pri Triglavu, Vzajemni, Adriaticu...). Premija se ti nič ne zviša.
2. Da ne prekineš pogodbe do konca tega leta. Če bi po 2 letih, ko prideš nazaj v Slovenijo, hotel zamenjat tvojo dosedanjo zavarovalnico to ne bi mogel storiti takoj, ampak bi bil vsaj za eno leto še zavarovan pri tvoji zavarovalnici (Vzajemna) in šele po tem letu bi imel opcijo zamenjati zavarovalnico z upoštevanim 3-mesečnim odpovednim rokom.
3. Da ostaneš pri obstoječi zavarovalnici, kjer imaš zamrznjen status, in ko prideš nazaj v Slo. plačuješ( v tvojem primeru Vzajemni) od takrat naprej.

Menim, da bi ti najbolj odgovarjala prva opcija, saj bi imel ob prihodu v Slovenijo proste roke pri izbiri zavarovalnice in najmanj komplikacij.

JstSama
17.12.2005, 07:46
Pismo, skor vse sem prebrala. Edina rešitev je, da nis nikol bolan. :sleepy:

jodl
31.12.2005, 17:28
Če umreš je ta boljš. Ni treba več plačevat premije. :kmet:

Davor
19.05.2006, 12:10
Ok, Triglav zdravstvena zavarovalnica je ocenila, da potrebuje manj kot 100.000 zavarovancev, da bo poslovala profitabilno. Vzajemna ima zavarovancev okoli 1 mio in 2,6 milijarde sit izgube. Ja, res učinkovito poslovanje....

Letno poročilo za lani bodo člani skupščine Vzajemne obravnavali na seji, ki je sklicana za 21. junij

Izgubo v višini 2,6 milijarde tolarjev v letu 2005 v Vzajemni pojasnjujejo z naraščanjem stroškov za zdravstvene storitve in s poznim sprejemom zakonodaje ter pozno uvedbo izravnalnih shem pri dopolnilnem zdravstvenem zavarovanju. Zaradi tega Vzajemna lani »ni zadostno usklajevala premij, da bi zagotovila pokrivanje odhodkov za škode«. Negativen rezultat bodo pokrili iz rezerv.

Za revizorja je predlagana hiša Deloitte & Touche revizija

Na skupščini zavarovalnice, sklicani za 21. junij, bodo poleg letnega poročila obravnavali še poročilo o notranjem revidiranju v letu 2005, za novega revizorja pa je predlagana hiša Deloitte & Touche revizija. Spet bodo popravljali statut - tokrat ga bodo usklajevali z novim zakonom o gospodarskih družbah.

Nadzorni svet je že minuli ponedeljek, kot so sporočili iz Vzajemne, pozitivno ocenil delo zaposlenih in uprave, češ da je Vzajemni kljub spremenjeni zakonodaji in agresivnem trženju ponudnikov na trgu uspelo zadržati več kot 60-odstotni tržni delež po številu zavarovancev. Ob tem naj spomnimo, da je bil njen tržni delež pred spremembami pri tem zavarovanju več kot 70-odstoten po številu zavarovancev in več kot 80-odstoten po zbrani premiji.

http://www.finance-on.net/?MOD=show&id=153277

Davor
19.05.2006, 13:36
no zavarovanci Vzajemne, vprašanje za 5 pik: kdo bo poravnal to izgubo:evil:

Davor
20.05.2006, 08:45
Proračun, kot smo vajeni. Tole početje je treba razfykat od temeljev navzgor. :evil:

Ne Nimda, ti boš to luknjo krpal - z višjo premijo.....

Davor
20.05.2006, 08:46
Pa kratkotičja pič-ka, ki mi je dala rdeč ugled----razsvetli me, če že pljuvaš ti izrodek človeški....

zverina
20.05.2006, 17:48
je to že mogoče?

zverina
20.05.2006, 18:30
kam? Za Evropo sprašujem.

nattka
20.05.2006, 19:08
Pa kratkotičja pič-ka, ki mi je dala rdeč ugled----razsvetli me, če že pljuvaš ti izrodek človeški....

moj ni ... jaz se zmeri podpišem ...:approve:

ARMEDhodzic
21.05.2006, 10:02
Nimda spet sanja o koruzi.

:evil:

ingvarl
21.05.2006, 17:27
no zavarovanci Vzajemne, vprašanje za 5 pik: kdo bo poravnal to izgubo:evil:

Izravnalne sheme. :rolling:

Davor
22.05.2006, 06:14
Če bo nekje nižja premija, se bo pač selilo tja. Tudi v drugo državo Unije, če bo potrebno. :evil:

Verjetno boš res to storil. To potrjuje tudi tvoje vztrajanje pri najdražji slovenski zdravstveni zavarovalnici....

Davor
22.05.2006, 11:44
Vzajemna že brez dveh članov nadzornega sveta

http://www.finance-on.net/?MOD=show&id=153378

Podgane še odhajajo s potapljajoče se ladje.....

Davor
23.05.2006, 12:29
Nisem ta pravi, da ti pamet solim pri ekonomskih pogledih na svet, a v razmislek: morebiti je cena večja, vendar ima tudi precej več komitentov. Pri "vzajemnosti" je to tudi precej pomemben faktor. (Tolk, da ne bom lih stoprocentni Lipe izpadu!:approve:)

In to razmišljanje ustvarjena izguba res potrjuje.....:rolling:

jolbe
23.05.2006, 13:01
Natega,kaj drugega pa mlahko pričakujemo od Vzajemne.