Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Koline

55
23.11.2005, 15:06
Na žalost je prišel spet ta grozen čas, no marsikje pa se dogaja vsak dan, čez celo leto.
http://www.prijatelji-zivotinja.hr/
Škoda, da ne prepovejo, tudi pri nas in še marsikje je na žalost tako.Ali pri nas v Slo. kakšno društvo razmišlja tudi o tem in če kdo ve ali vet. inšpekcija preverja kako to poteka v Slo. (naj bi bila baje obvezna uporaba pištole, da se žival onesvesti- ne vem točno) Samo kdo jo pa uporablja?
Bolj uživajo ljudje, če se živali preden jim pride na krožnik še dodatno muči.

55

Sacha
23.11.2005, 15:08
pa sej končni proizvod je dober:dontknow:

hekerca
23.11.2005, 16:10
in kua naj bi če ne bi blu kulin meso pa ja mormo met sej ne d bi suvražla pršiče al pa kej sam ud enga mesa pa tud mormo žvet

Lintvern
23.11.2005, 16:14
quote:Originalna objava hekerca

in kua naj bi če ne bi blu kulin meso pa ja mormo met sej ne d bi suvražla pršiče al pa kej sam ud enga mesa pa tud mormo žvet

Tole je pa eno najbolj debilnih sporočil, kar sem jih prebral na forumih v vseh teh letih. Imaš popolnoma skisane možgane, žal. Bojim se, da takim res ni več pomoči!

Miha Jenštrle je danes napisal :

Egoist vidi sočloveka kot sovražnika ali partnerja v ropu, žival kot zrezek in vse ostalo kot 'zlato/drek'. Vse je njegova 'last'. Vzame vse, kar si upa, in posiljuje vse šibkejše. Zemlja mu je bojno polje.

Humanist vidi zablodo in brezsrčje egoizma, zato sočuti sočloveka kot enakovrednega in ga demokratično soupošteva. Toda sonaravo še vedno vidi kot 'posest' in jo poskuša, kot 'dober gospodar' izkoristiti 'do konca'.

Ekolog vidi norost egoizma in zablodo humanizma, ki še vedno trpinči in mori živali in uničuje planet in posredno sebe, človeštvo. Zato ekologija 'blagoslov življenja' dovoljuje tudi 'škodljivim' pticam na nebu in 'nekoristni' cvetlici na polju.

http://www.ekorega.net/news.php?a=single&id=477

Več kot vem, manj razumem ?

Jakec
23.11.2005, 20:34
komaj čakam:approve:mater se bomo mastili:D

I finally found ANY key....

biba
23.11.2005, 22:07
..mesožderi :dead::(,..

..simpl štala

kekez
23.11.2005, 22:57
pršut, pi špeh, panceta an umjes pa še kak šalam,
an še klobase v reštah vse prvpravljeno za zimo,
ma taku kot grozdje pred vandimo je viselo dol, tako po čres.

:tongue::music:

Lintvern
24.11.2005, 00:28
Še 2 brezbrižna mastožera s skisanimi možgani in zamaščenimi kapilarami :dead:. Pol jih bo pa infarkt, bo pa jok i stok in dieta do smrti. Že videno, samo "pametnjakovičem" nič ne pomaga.:nonono:

Davor
24.11.2005, 07:08
quote:Originalna objava Lintvern

Še 2 brezbrižna mastožera s skisanimi možgani in zamaščenimi kapilarami :dead:. Pol jih bo pa infarkt, bo pa jok i stok in dieta do smrti. Že videno, samo "pametnjakovičem" nič ne pomaga.:nonono:

sicer sem vesel, da imaš mišljenje in prepričanje takšno. Podobno so razmišljali neandrtalci in jedli same korenince in zelenjavo. Pa so izumrli. Pa še živo se spomnim, da je nek zdravnik dejal pred kamerami, da če človek premalo uživa rdeče meso postane neumen, spomin pa mu postane kot rešeto s kilometrskimi luknjami. Vedno ko te berem, dobim občutek, da ima tip prav. Btw: krvavic skorajda nikoli ne jem, ker mi niso dobre. ampak ostalo pa:tongue:

***, tis mymoon!

Lintvern
24.11.2005, 08:42
quote:Originalna objava Davor

sicer sem vesel, da imaš mišljenje in prepričanje takšno. Podobno so razmišljali neandrtalci in jedli same korenince in zelenjavo. Pa so izumrli. Pa še živo se spomnim, da je nek zdravnik dejal pred kamerami, da če človek premalo uživa rdeče meso postane neumen, spomin pa mu postane kot rešeto s kilometrskimi luknjami. Vedno ko te berem, dobim občutek, da ima tip prav. Btw: krvavic skorajda nikoli ne jem, ker mi niso dobre. ampak ostalo pa:tongue:

***, tis mymoon!

Ježeš, koliko predsodkov na kupu :hammer: Neandertalci niso izumri zato, kot navajaš, tisto o uživanju rdečega mesa je pa sploh ena hujših! Žal so zdravniki v preteklosti (in žal še danes) govorili neverjetne neumnosti : nekaj časa je bilo bolj zdravo belo vino, sedaj je zopet bolj zdravo rdeče vino - ne verjemi zdravnikom (ker te zna pokopati !). Recimo Albert Einstein je bil vegetarijanec in ni jedel človeškemu zdravju škodljivega rdečega mesa, in je ugotovil tole : "samo 2 stvari sta neskončni: vesolje in človeška neumnost ( za tisto prvo nisem povsem prepričan)!" :angel:
P.s. rdeče meso je znanstveno klinično dokazano škodljivo člveškemu zdravju ! (da o beli živalski masti ne govorimo):nonono::dead:

Davor
24.11.2005, 09:51

Ježeš, koliko predsodkov na kupu :hammer: Neandertalci niso izumri zato, kot navajaš, tisto o uživanju rdečega mesa je pa sploh ena hujših! Žal so zdravniki v preteklosti (in žal še danes) govorili neverjetne neumnosti : nekaj časa je bilo bolj zdravo belo vino, sedaj je zopet bolj zdravo rdeče vino - ne verjemi zdravnikom (ker te zna pokopati !). Recimo Albert Einstein je bil vegetarijanec in ni jedel človeškemu zdravju škodljivega rdečega mesa, in je ugotovil tole : "samo 2 stvari sta neskončni: vesolje in človeška neumnost ( za tisto prvo nisem povsem prepričan)!" :angel:
P.s. rdeče meso je znanstveno klinično dokazano škodljivo člveškemu zdravju ! (da o beli živalski masti ne govorimo):nonono::dead:

Predragi, v prevelikih količinah je vse škodljivo, v zmernih količinah je pa še pivo zdravilno. Vprašanje je le kaj je za posameznika zmerna količina. Drugače pa je Einstein v svoji mladosti kar lepo jedel meso in je postal vegi šele kasneje. Če ga ne bi jedel v mladosti bi bil pa verjetno neumen kot partidripec.

Sedaj pa ti meni nekaj povej. Ali bi lahko naredil psa vegeterijanca?

Pa še neki, jst imam v svoji sobi en lep fikus. Temu fikusu vsak dan pripovedujem zgodbice in mu vrtim klasično glasbo. Verjetno mu vrtim vsak dan okoli 2-3 ure Mozarta in Bacha. In moj fikus res lepo uspeva. Kako naj temu lepotcu razložim, da so na svetu ljudje, ki bi vse naredili da bi samo njegove bratrance in sestrične jedli? Mislim...kako moreš biti tak?

***, tis mymoon!

bico
27.11.2005, 13:20
Ni lajfa brez mesa.:approve: Tako pač je.

------------------------
ROCK'NROLL!

doody
03.12.2005, 22:02
To je tako,kot če bi ženo najprej fajn premlatu,pol pa okol govoru kolk je dobra,da brez nje ne moreš živet.:nonono:

http://www.shrani.si/pics/zvoncrde159393.gifhttp://www.shrani.si/pics/metulj159407.gifhttp://www.shrani.si/pics/zvoncrde159393.gif
http://www-kobra.kjesi.com/6.html
Tak je zakon in ne odstopam od tega.Bljak

mgolob
04.12.2005, 15:07
kot - pri vseh stvareh -- zmernost in skromnost...:approve:

Safir
12.12.2005, 19:34
Klinc pa koline.

estrogen
14.12.2005, 23:35
Zakol živali brez omamljena je prepovedano in tudi zelo težko izvedljiv. Poznam veliko kmetov in niti eden ne ubija brez omamljenja. Če te kaj več zanima poglej na www.gov.si/vurs/zakonodaja.

mr cina
15.12.2005, 07:04
Ej, če je žival že v osnovi bila rojena na svet z namenom da jo bomo pojedli, v čem je problem.
Vegiji naj jejo rastline (tu je le drugače, ker se ne derejo ko jih posekaš, utrgaš,...), jaz pa bom jedel rastline in živali. Ne rabim pa, da mi nekdo govori kako sem nehuman (živali niso ljudje :) ) zaradi tega, tako kot jaz ne bom dal vegiju zrezka na krožnik.

estrogen
15.12.2005, 22:49
Ljudje smo po naravi vsejedi (tako je narejen naš prebavni trakt), kar pomeni, da jemo tudi meso. S tem ni nič narobe.

partibrejker
16.12.2005, 12:00
Ljudje smo po naravi vsejedi (tako je narejen naš prebavni trakt), kar pomeni, da jemo tudi meso. S tem ni nič narobe.

seveda ni nič narobe če ti je vsen za vse.samo da ti veselo papaš mrhovino in se zgovarjaš na svoj prebavni trakt

egoisti