Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : smučanje v Franciji

sasolina
26.11.2005, 17:49
A bi šou kdo smučat v francijo en teden v Francijo?
smo že 3 (1M, 2Ž - študenti) in bi rabli še enga, da najameno app za 4!!

za vse info me kotaktirajte na e-mail:clapping:

snežko
26.11.2005, 19:17
:) datum in kraj???

veselimo se skupaj!

budy
28.11.2005, 15:04
če še nimaš ponudbe je na tej strani ful zbrane smučarije
http://lastminute.raca.si/smucanje

lp

snežko
29.11.2005, 19:50
:) sta ble v prejšnji reviji fhm ... men datum ne ustreza

veselimo se skupaj!

Goody
22.02.2006, 12:12
http://trendi.siol.net/default.aspx?site_id=155&page_id=420&article_id=155420060111082351111&cid=420&pgn=1 - Smučanje v Franciji

sadie_007
22.02.2006, 12:23
mene pa resno zanima, kaj je glede smučarije v Franciji tolk dobrega, da se splača tolk cjazit tja za en teden

kaj Francija ima, česar eno drugo smučišče (na pamet rečem recimo Saalbach) nima?

k jst sem se sam enkrat v lajfu vozila 9 ur na smučanje (italijansko-švicarska meja), pa moram priznat, da ni blo vredno

Goody
22.02.2006, 12:38
k bi bli saj fantje lušni, pol bi se pa splačal, anede lepotička :D :blush: :clown:

Ma mene dolga vožnja tko ne mot, sploh če je taprava družba na busu :D sicer pa ne morem rečt kje je boljš, sm bla sam enkrat v tujini na smučanju (slučajno) v Franciji, pa mi je blo kr všeč tm na ledeniku, neki druzga je blo zato :D pa svizce sem v živo vidla, že to je neki. Pa vodiči so bli tut luštni :blush: :D

sadie_007
22.02.2006, 13:42
Ej, moja draga Sadie, boš pa res morala še enkrat malo dalje od Saalbacha. Verjetno ti je tisto smučarijo pokvarilo vreme, slaba družba ali pa .... Sicer pa lahko v tvojem stilu nadaljuješ: ... kaj Saalbach ima, česar Črni vrh nima.

Jaz sem bil večkrat na smučanju v Avstriji (tudi v Hinterglemu), pa žal samo enkrat v Franciji. In vsako leto, ko se odločam, kje rezervirati počitnice, preklinjam, da je Francija 900km daleč.

vreme je blo res bolj švoh, ja ... februarja na ledeniku ... pa tud proge so neverjetno položne (Cervinia)

drugač pa ... nisem mislila nč slabega, sam zanima me, kaj ima Francija takega ... pa tud ti nisi nič povedal, kaj bi jo delalo tko posebnega ... povej mi, dej :shy: ... proge? na kakšen način so boljše? žičnice? kaj je lohk boljšga od pink oblazinjene osemsedežnice al pa fajn hitre gondole?

rada bi sam vedla, razsvetli me :shy:

slavko
22.02.2006, 14:41
Mislim da ni bistvenih razlik, seveda je super, če priletis po hribu navzdol in ti ni treba čakat v vrsti in si recimo 123 spet gor.
Dejstvo je da se na smučiščih v tujini nasmučaš. Če si res tok zagret smučar. Drgac je pa tud v rodni slo fajn...

sadie_007
22.02.2006, 16:50
Poglej! V moji "smučarski karieri" sem prevozil dvoje smučišč v Franciji: tista v okolici Chamonix-a in Tignes. V obeh primerih so prevladovale srednje in težke proge, manj zahtevnih - takih za popoldne - je celo "primanjkovalo". Nekateri deli prog so bili celo tako strmi, da jih s teptalci sploh niso obdelali.

Žičnice so bolj ali manj enake v Italiji, Avstriji in Franciji - udobne in hitre. Izstopa mogoče podzemna železnica v Tignes-u, ki je zame eno od čudes moderne tehnologije. Verjamem pa, da te je fasciniralo, če si se lahko v pink kombinezonu slikala na pink oblazinjeni sedežnici!:kisses:

Pa še za konec - glede na moje poznavanje geografije Cervinia še vedno leži v Italiji.:veryevil:
http://www.internet-esq.com/ski/italy/map.jpg

no ... glede prog si mi lepo povedal, hvala ... čeprov klele http://www.adriatica.net/ski/ski_resort_slo__4ji3m3g3o3l3ph5ji3ph__.htm v kilometrih mal drugač piše, kolk je 'težkih' prog :veryevil: ... je pa res, da majo, kar se teže tiče, vsake oči svojga malarja :wink:

glede žičnic ... maš prov ... sam kombinazona pa nimam pink :blush:

Cervinia je pa (kot sem napisala mal višje) na meji in se da krasno prismučat dol v Zermatt v Švico ... pa še mal za tvoje poznavanje geografije :cool: (pa tud kilometre težkih in ostalih prog lohk prečekiraš :shy: )

http://www.globtour.si/destinacije_destinacija.asp?IDDrz=25&IDDest=633

http://www.globtour.si/destinacije_destinacija.asp?IDPodr=762&IDDrz=15&IDDest=500

:kisses: tud teb ... k me ful zabavaš :blush:

snežko
26.02.2006, 11:43
:smile: še mal in francija bo tu...na splošno so francoska smučišča širša od avstrijskih in višje ležeča, kar pomeni brez rastja, kar da sami pokrajini drugačen, ne toliko slovesnski izgled. in ker imamo vsi radi nekaj drugačnosti nam to ustreza. poleg tega je seveda zelo pomembna družba in vreme.

ponavadi res pičimo zavtom ampak sem se vozil z busom v val thorens enkrat in sem pričakoval bolj težavno vožnjo kot se je kasneje izkazalo. minilo mi je hitro - noč, filmi, spoznavanje ljudi, ...

tko da fajn - kdor enkrat gre... ne gre edinkrat...

snežko
04.04.2006, 19:02
:) zima se poslavlja in počasi se bom stopil. a se mi kdo pridruži v zadnjem iskanju snega - francoski prvomajski smuki??

Teo
04.04.2006, 21:36
povsod je še:)

sam jst bi šel tako visoko, da bi na svežega naletu:P

snežko
05.04.2006, 13:45
:) včeri ga je blo na voglu 10 novga - super.

drgač pa promajska je tko - nikol ne veš kaj bo - lahko je cel teden sonček in te zapeće bolj kot na katerikolem morju - lahko imaš pa vsak dan sneg in powder. lahko pa v enem dnevu vse - sonce, sneg, dž, meglo, veter - v vsakem slučaju pa dober žur!

solsikke
05.04.2006, 20:27
Dons je bil na Rogli ful pršič, je vrglo 15 cm na novo, prava januarska smuka :)

Za prvomajske bi pa šla, ampak šele naslednje leto.
Letos bi lahko šla samo za družbo zraven. ;)

tayaoo
07.04.2006, 07:15
aja, to je pa druga:D

če greš turno smuko po kaninu se tut pomoje še kej najde (če niso bovški fantje že vse ponucal:angel: ):dontknow:

Kaninu je še polno snega tako da se obeta ljubiteljem čudovita smuka za prvomajske! Če so ga pa domači fantje ponucal pa ni lepo :nonono: da ne pustijo še mal za druge:nonono

:2thumbs: :2thumbs: :)

snežko
07.04.2006, 15:57
:) dons + 25 cm novega snega na voglu. pravkar nazaj. pršič ko decembra. idealno, pravljica - nič folka , sonce, nč vetra, ... skorej mi je pršlo.... ne moreš verjet kaj nam letos dela zima ...

Z750
07.04.2006, 17:55
ja danes je blo :approve: bil na Krvavcu, drgač pa skor tko k na Voglu, sam mal je pihal, jo jutr pičim spet:P :approve:

Z750
08.04.2006, 16:34
danes idila :2thumbs: skor neb mogl bit bolš:P

je blo pa mal gužve :veryevil:

snežko
08.04.2006, 19:58
:) tut na voglu - ampak nova gondola kar hitro gor zvozi - večji problem zaradi nakupa karte - ker samo 2 blagajni. sneg fajn pomrznejn, še ob 13 lepo vozen - na samem smučišču ni blo hude gneče - znosno! in krasno okolje.

romc111
11.04.2006, 14:05
Ne vem, al kdo sploh bere kej druge forume, jest sem ponuju Cervinijo u apartmaju za 7 po osebi za 20k, pa se ni noben javu. Navsezadnje bi dal tud zastonj, ker je blo placa res neomejeno. Pol sva se pa z našo iskala po štukih..jejejej... Smuka je bila hujš k huda. Hotel ob smučišču, sneg na 2010m je bil res čisto ob hotelu prov ta stoplen putr, 200m višje pa skijaška nebesa. Da ne govorim na 3800m. Vse dni od 1.4.šajba, razen v sredo je padal sneg cel dan in sicer 45cm novga. Izven smučišča pršič za po****it. Proge odlične, samo na Švicarski strani pod vsemogočnim Materhornom so me pa proge kr mal razočarale. Predvsem polikanost le teh. Res je, kar pravijo nekateri, da jih vzdrževalci pustijo, da jih smučarji zvozijo. Označenost nikakva. Nema tabli sploh. Sam za lokal stojijo 200m prej (da se lahk taprav cajt ustavš) Praktično si prepuščen svoji orentaciji.Tle jim vsa graja, drgač pa naprave v stilu švicarske ure. Točne in nove. Drgač pa me predrag Zermatt ne bo vidu več, je itaq Cervinija dol spodi čist ockay.

Skratka, jest mam snega čez ušesa. Krvavc, Kanin, Vogu, Star vrh, Pohorje, Kobla,Madonna, Cervinija...

Ma nej že enkrat pride poletje, pa da se napijem slane vode. U stilu Baywatcha se pustim rešit kšni...:rolling:

Pameli seveda...hehehe:2thumbs: