Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : čajčki

zvezdica zaspanka
30.11.2005, 10:06
pa da čujemo kaj radi pijete

sama obožujem čaj imam okol 20 različnih čajev in od tega je okoli 10 različic roiboosa:tongue::tongue::tongue:

lady_lucifer
30.11.2005, 10:15
sadne, zeliščne, rooibos čaje, nism izbirčna:approve: črne pa ponavad sam tiste aromatizirane, zelenih pa raj ne, ker mi je vcas kr mal slabo, ceprou sm zanc u japonski pila sencho med jedjo, pa je blo kul...tako da bom to se doma probala:approve:

Sköt dig själv och skit i andra.
http://www.cosgan.de/images/midi/teufel/d030.gif

silence
30.11.2005, 10:31
zeliščne :tongue::tongue::tongue:
najrajš domače :tongue::approve:

rooibos, zelene in črne prave :approve:

castor
30.11.2005, 10:38
Meta z limono in medom trga gate.

klaudija
30.11.2005, 11:39
U, uuuu!!! Tema zame! :clapping:
Sem jih ravno zadnjic stela in jih mam trenutno 31. :D
Jaz sem si jih iz Anglije privlekla en kup, najboljsi mi je Moroccan mint - zeleni caj z okusom mete. BOZANSKO!

Drugace sem pa iz razlicnih krajev privlekla razlicne caje in najboljsi so mi naslednji:

- Kamaya Tea (sladki koren, oranza)
- Durga Tea (jecmen, cimet)
- Shakti Tea (limonska trava, crn poper)
- Manana Tea (limonska trava, melisa)
- Keltski caj (verbena, limona)

Mislim da se mi trenutno lusta English Rose! :blush:

kvaka
30.11.2005, 11:39
quote:Originalna objava zvezdica zaspanka

pa da čujemo kaj radi pijete

#1: Pai mu tan
#2: china gunpowder
#3: golden nepal
#4: kup zeliščnih (recimo meta, lipa, trpotec mix, pljučnik od mogote) pa kaki rooibush (recimo bushranger)

shema
30.11.2005, 11:53
twinings - green with mint:tongue:

pa domači čaji so dobri, nč posebnga

pa na lubniku majo dobrga:cool:

Fear can hold you prisoner, hope can set you free.

strela
30.11.2005, 12:04
Obožujem zeleni čaj razen tistih aromatiziranih(vanilij,češnja...).Včasih ga zmešam z meto.Pa vedno brez cukra in mleka.

Pa rooibos organic mi je še kar.Sadne čaje pijem samo ko zbolim.

iri
30.11.2005, 13:07
Jst mam najraje koprivo. :approve: Pravih čajev tako ali tako ne morem piti, ker sem potem ostanek dneva na wcju. :shy: Sadni mi pa tudi ne potegnejo preveč. Zeliščni so najboljši. :approve:

http://smiley.onegreatguy.net/bunny.gif

Gravity makes the heart grow fonder.

Cvetlični deček
30.11.2005, 13:11
quote:Originalna objava klaudija

- Kamaya
- Durga
- Shakti

to se men precej indijsko vse sliš ;)

"Ecosystem failing. Need ride off this rock. Pick up at Long 14e3365, Lat 46n2425, Earth."

"White alert. White alert! White alert!! The mercenaries are here, our patrols have spotted 'em in the jungle. Quick, drink the potion, they've come to kill us! Quick! Drink the wine.. Drink the wine! They'll be here with flamethrowers! Drink, drink! In a few seconds you'll feel drowsy.. You'll lie down and go to sleep, sleep forever.." ~ Guyana Tragedy: The Story of Jim Jones
http://boinc.mundayweb.com/seti2/stats.php/userID:1602/.png

Morena
30.11.2005, 16:39
Japonska češnja nad vsemi. :approve:

Pa seveda kamilični ali pa metin z dosti cukra in predvsem ruma.

I don't believe in love. I belive in ****ing. It's honest. It's efficient.
You get in and out with a maximum of pleasure and a minimum of bullshit.

3nity
01.12.2005, 07:21
zjutraj pijem črne čaje: Darjeeling F.F. FTGFOP 1, English Breakfast, Irish Breakfest, Earl Grey Superior...

popoldne mi bolj pašejo kakšni aromatizirani črni čaji, kot npr. After Eight.

zvečer pa imam najraje zelene. Japonska češnja je meni :tongue:. Lahko pa tudi zvečer pijem črne aromatizirane čaje. Čist odvisno od počutja.

Rooibos so mi tudi včeš, Cool lemon mi je najboljši.

http://freeweb.siol.net/kompar78/Avatar/Crta.gifhttp://freeweb.siol.net/kompar78/Avatar/Crta.gif
Where do we go nobody knows
I've gotta say I'm on my way, down
God give me style and give me grace
God put a smile upon my face

GiGi
01.12.2005, 07:42
Zdaj, draga jara gospoda, če se želite nehat delat norca iz sebe ko prehvaljujete neke industrijske variante narejene iz soruvin najcenejših ponudnikov in umetnih arom bolje da nehate...

Osebno sem na kitajskem videl kako izgleda 1. klasni zeleni, oolong, jasmin itd. Kar se tiče zelenih je brez pretiravanja najboljši ki se dobi pri nas ekvivelenten eni 5. klasi ki jo dobiš od kakega specializiranega trgovca v Pekingu. Ko preliješ čez vodo se dejansko odvijejo listki in ne kr nek zmlet prah v s klorom beljeni vrečki. Okus je 100:1.

Še nekaj kitajski obred pitja čaja s večkratnim prelivanjem doda posebne užitke in doživetje v pitju čaja.
Treba je vedet da kitajce kr zmrazi ob misli da bi čaj pajsali v vrečkah in potem v ložkih X minut.

Je še kdo tukaj pil čaj al ste vsi na nekih toplih napitkih eno generacijo nad Cedevito?:dontknow:

Nekateri ne razumejo, ne vedo ali pa preprosto nočejo vedeti ali razumeti !

3nity
01.12.2005, 08:03
GiGi, a mi daš denar, da grem na kitajsko probat čaj.

do takrat se pač moram zadovoljiti s tem, kar dobimo pri nas.

http://freeweb.siol.net/kompar78/Avatar/Crta.gifhttp://freeweb.siol.net/kompar78/Avatar/Crta.gif

kvaka
01.12.2005, 09:14
quote:Originalna objava GiGi

Zdaj, draga jara gospoda, če se želite nehat delat norca iz sebe ko prehvaljujete neke industrijske variante narejene iz soruvin najcenejših ponudnikov in umetnih arom bolje da nehate...

Kaj pa vem, jari gospod. :D Res je ogromna razlika med čmigo, ki jo kupiš v trgovini pod imenom raznih Sirov in podobno ali pa čajem, ki ti ga odmerijo v solidni čajnici. Ti slednji se mi zdijo prav dobri in dvomim da so petoklasni v primerjavi s tistimi v Pekingu, če pa je to slučajno res, no, pa tudi prav.
Tudi dvomim, da imajo v Pekingu boljšo meto, meliso ali kamilico, kot jo naberem doma na robu vrta.

Aja, še nekaj. O tistem odvijanju listkov... Kakšen gunpowder torej kupuješ pri nas, da se mu listki lepo ne odvijejo? ;)

3nity
01.12.2005, 09:39

Ko preliješ čez vodo se dejansko odvijejo listki in ne kr nek zmlet prah v s klorom beljeni vrečki.

vrečki?
jst kupujem čaje v čajni hiši.

GiGi
01.12.2005, 13:06
Sem poživil temo, ne da sem! Lahko bi rekli da sem kot odličen čaj!:cool:

:clown:

strela
01.12.2005, 17:04
meni pa se listki lepo odvijejo:D

kupujem pa vedno v čajni hiši

klaudija
01.12.2005, 17:46

Osebno sem na kitajskem videl kako izgleda 1. klasni zeleni, oolong, jasmin itd. Kar se tiče zelenih je brez pretiravanja najboljši ki se dobi pri nas ekvivelenten eni 5. klasi ki jo dobiš od kakega specializiranega trgovca v Pekingu. Ko preliješ čez vodo se dejansko odvijejo listki in ne kr nek zmlet prah v s klorom beljeni vrečki. Okus je 100:1.

Še nekaj kitajski obred pitja čaja s večkratnim prelivanjem doda posebne užitke in doživetje v pitju čaja.
Treba je vedet da kitajce kr zmrazi ob misli da bi čaj pajsali v vrečkah in potem v ložkih X minut.

Je še kdo tukaj pil čaj al ste vsi na nekih toplih napitkih eno generacijo nad Cedevito?:dontknow:

Madonca smo naduti.
Da, tud ta caj smo in ga se vedno radi pijemo. Pa se ne delamo potem, kot da smo znanje o caju z veliko zlico zajemali in vemo vec kot pa kdorkoli drug.
Kitajski caji so eni izmed mnogih in ce si ti zdi da si boga za jajca prijel, ker si ga pac pil, se motis. Dober caj? Seveda. Edini dober? Dream on!
Aja, pa sorry ce sem ti zdaj vso hisico iz kart porusla in si nimas svoje samozavesti kje drugje nabirat, kot pa na tistem bogem trenutku, ko si orgazmiral pri caju. Sej se lahk se dalje delas da si ta glavni Jack. Pa se naprej obilo uzitkov!

Dzizs! :nonono:

veska
01.12.2005, 17:55
Planinski caj je men ta buls.:kisses:

--------------------------------------------------
So dnevi ko je treba z glavo skozi zid!!

Veska

GiGi
01.12.2005, 19:23
quote:Originalna objava klaudija

Madonca smo naduti.
Da, tud ta caj smo in ga se vedno radi pijemo. Pa se ne delamo potem, kot da smo znanje o caju z veliko zlico zajemali in vemo vec kot pa kdorkoli drug.
Kitajski caji so eni izmed mnogih in ce si ti zdi da si boga za jajca prijel, ker si ga pac pil, se motis. Dober caj? Seveda. Edini dober? Dream on!
Aja, pa sorry ce sem ti zdaj vso hisico iz kart porusla in si nimas svoje samozavesti kje drugje nabirat, kot pa na tistem bogem trenutku, ko si orgazmiral pri caju. Sej se lahk se dalje delas da si ta glavni Jack. Pa se naprej obilo uzitkov!

Dzizs! :nonono:

Smo nataknjeni...:nonono:

Dej malo baldrijana po kapljicah:veryevil:

Se človek malo poheca pa eni kr v luft skočjo! Džizs!:rolling:

tin@
01.12.2005, 19:26
jaz pa obožujem ledeni čaj:veryevil:

tin@

Xtmprszntwlfd
01.12.2005, 19:31
English Breakfast in Earl Grey... Pač, tak okus imam.

Mene sakkhet ur-seveh.

kvaka
01.12.2005, 20:08

Ne moreš se hecat z zadevo, ki loči aristokratske plebse od tanavadnih. :D

zvezdica zaspanka
02.12.2005, 07:00
ta teden sem si nabavla roiboos z armomo mandeljev:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:

božansko:approve:

GiGi
03.12.2005, 13:16
quote:Originalna objava kvaka

Ne moreš se hecat z zadevo, ki loči aristokratske plebse od tanavadnih. :D

Očitno...:D

Torej khm khm:

EARL GREY, PA REBOIS IN PODOBNO AROMATIZIRANO SRA... eemm JE ZAKON ODLIČNA ROBA!!!

:clapping::rolling:

Cvetlični deček
03.12.2005, 21:06
velecenjeni poznavalec gigi, kaj pa vi pijete :shy::question:

"Ecosystem failing. Need ride off this rock. Pick up at Long 14e3365, Lat 46n2425, Earth."

"White alert. White alert! White alert!! The mercenaries are here, our patrols have spotted 'em in the jungle. Quick, drink the potion, they've come to kill us! Quick! Drink the wine.. Drink the wine! They'll be here with flamethrowers! Drink, drink! In a few seconds you'll feel drowsy.. You'll lie down and go to sleep, sleep forever.." ~ Guyana Tragedy: The Story of Jim Jones

GiGi
03.12.2005, 21:13
quote:Originalna objava Cvetlični deček

velecenjeni poznavalec gigi, kaj pa vi pijete :shy::question:

Kavo, z mlekom prosim :clown::D:rolling:

Načeloma pijem te ko so razsuti. Drugače od čajev so mi črni strast(eni najboljših po moje so šrilanški sam ne čist vsi). Zeleni na splošno navadni je OK. Od bolj posebnih pa včasih prav paše kak oolong. Če pa je mood tapravi pa sede tudi jasmin ampak je vonj preosladen sploh če zelo kakovosten je po moje prehud!

Drugače prosim lepo jaz se malo pohecam od časa do časa tak da...ne?

Cvetlični deček
03.12.2005, 21:45
jaz pa med moje najljubše trenutno štejem (oz te imam doma in jih dokaj redno uživam :)
mate lemon grass (za osvežitev... ko me prime ga spijem na litre )
assam fop (skoraj tako nemogoče ime, kot tisti od 3nity, črni)
rooitea božični čaj (s poprom :p)
babičin vrt sadni čaj ( z rdečo peso, lol)

gigi, ti se le hecaj, samo ne zaničuj drugih. raje jih izobražuj ;)

d_streets
02.01.2006, 20:12
Twinings Earl Grey tea

_lunica_
02.01.2006, 20:35
ne pijem čajev...

Soleil
02.01.2006, 20:39
Jst sem pa bolj preprosta duša ... meni najbolj sede šipkov čaj brez sladkorja ... dve filter vrečki v 3 dl vroče vode.

ponga
02.01.2006, 20:58
Tud jz sodim med preproste duše. Čist navadni sadni čaji v vrečkah, pa kak gorski al pa planinski čaj... čist nič druzga ne rabim. :dontknow: :shy:

St.Silda
02.01.2006, 21:05
jasmin, bebe, meta

TuNina
02.01.2006, 21:07
meta.
pa sadni z medom in limono, ko boleham. divlja trešnja rox.

orchid
02.01.2006, 21:10
se pridružujem preprostim dušam.....odvisno od dneva in počutja, ampak čez domač bezgov čaj ga ni, pa kamilice z limono tud dobr sedejo, večkrat pa mi paše bebe čaj, k ma tolk krasen okus po janežu....al pa meta, pa lipa tud dobro deneta, pa planinski čaj....skratka, čez domače čajčke jih ni....kr pobožajo po želodčku...:wink:

Soleil
02.01.2006, 21:13
Janež ja ... bi ga kar zdaj.

ponga
03.01.2006, 15:55
Kamilčn čaj sm tud jz včasih rada mela, ne samo, ko je trebušček bolel. :cool2:
Potem sem pa enkrat zarad tega istga čaja na urgenci pristala - čez noč se mi je pojavila alergija in me je kar dušilo. In ga ne pijem več.
Kdo bi si mislil, da tako nežna rožica sploh lahko povzroča alergije...:nonono:

melancholy
04.01.2006, 10:45
:approve: najraje tapravi čaj z mlekom in medom :approve:

snežko
04.01.2006, 18:47
:smile: pravi čaj (earl grey) z mlekom in piškotkom zraven. doma pa ponavadi meto.

drugač pa sem pil že pravi kitajski čaj, ki ga pripravljajo obredno in mi ni bil ne vem kaj. predvsem ker je okus drugačen, kot si navajen. ko smo ga začel zalivat z viskijem je bil pa zlo dobr. tut kitajčki so bli zmerej bl navdušeni nad to nadgrajeno verzijo.

Soleil
04.01.2006, 18:49
torej kitajski čaj V.1.1

BMX
08.01.2006, 11:10
Na dan popijem cca. 1l čaja. Pijem ga nesladkanega. Najljubši mi je hibiskus. Dober je tud metin, samo z njim ne gre pretiravat.:cool2: :cool2:

TuNina
08.01.2006, 14:58
Dober je tud metin, samo z njim ne gre pretiravat.

zakaj pa ne? :shy:

ponga
08.01.2006, 15:28
zakaj pa ne? :shy:

preveč pomirja??? :big: :big: :big:

orchid
08.01.2006, 21:29
sej z nobeno stvarjo ni dobro pretiravat.....:wink:
tudi domači čajčki imajo v preveliki količini lahko kakšne stranske učinke

Njuška Trap
11.01.2006, 00:54
Obožujem čaj, največkrat pijem črni ali zeleni (po večini pijem aromatizirane različice, po možnosti v lističih, ne v filter vrečkah) čaj, rada pa imam tudi zeliščne in sadne (še posebej, če gre za kakšno zanimivo mešanico).

Robert
11.01.2006, 10:51
Ugotovil sem, da jabolcni caj s cimetom niti ni tak slabi :shy:

Sacha
11.01.2006, 10:56
ravnokar pijem Božični čaj iz čajne hiše .....mmmmmmmmm je dober

sadie_007
11.01.2006, 11:28
dober čaj je čaj z rumom :approve:

Sacha
11.01.2006, 11:36
dober čaj je čaj z rumom :approve:pa obvezno mora bit planinski:big:

sadie_007
11.01.2006, 11:37
pa obvezno mora bit planinski:big:

ok ... al pa da je na Krvavcu :big:

Sacha
11.01.2006, 11:38
ok ... al pa da je na Krvavcu :big:

na Krvavcu mora bit pa obvezno rum s čajem:rolling:

TuNina
11.01.2006, 11:59

morš kdaj probat z ron mielom s kanarskih.. to je rum z medom.. in pol piješ čaj z rumom in medom :approve:

Verbal
11.01.2006, 12:29

Še boljši pa je brez čaja. :cool2:

sadie_007
11.01.2006, 13:53
morš kdaj probat z ron mielom s kanarskih.. to je rum z medom.. in pol piješ čaj z rumom in medom :approve:

pol bi rajš kr sam rum in med :cool:

TuNina
11.01.2006, 13:54
prava izbira :approve:

vea
11.01.2006, 15:28
twinings earl grey tea

kopriva od mogote

božični čaj

razni sadni...