Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Zabavne igre na žurki

patty
01.12.2005, 10:48
Ima kdo kakšno dobro igro, ki bi jo lahko izvedla na naslednji žurki?
Pa lahko je s kakšnimi "rekviziti"....

:veryevil:

Alneo
01.12.2005, 10:52
am moja bi bla naslednja:
glej nastavita se dve kupici vodke ane pa ker pvi spije zmaga gdo pa zgubi pa mora narest eno nalogo.Al pa se dol slečti..no to sem že delal pa ti povem neboš ostal dolgo trezen..

ich bin deutscher#1.....#1
http://www.shrani.si/pics/tn_deutc158493.gif

d_streets
01.12.2005, 22:46
Pozna kdo "Limone"?

Zakon pivska igra, samo težko pisno razložiti.

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

A lesson lived is a lesson learned

Pancho
02.12.2005, 07:06
quote:Originalna objava d_streets

Pozna kdo "Limone"?

Zakon pivska igra, samo težko pisno razložiti.

Jaaaa, ena boljših... še jezik si polomiš :cool::D

:approve:

Po zabavnosti primerljiva z "dlan udarec" (tud težko pisno razložit, krožna igra za mizo sicer).

OK, ali ni ga čez (strip) poker (sam pravi ljudje morajo bit zraven, še boljš ga je pa jit v dvoje :blush:) :approve::2thumbs:

Style

patty
03.12.2005, 12:30
Limonce so full dobre...to je tisto ena limona, pol limone, dve limoni, pol limone.... pol pa pridejo ven že melone, lemone...itd... dobra igra.:2thumbs:

Šah? Ne hvala... to je full nevaren šport... si lahko čeljust izpahneš...;)

matt, kaj je to zaena igra?

kaj pa gang-bang??:D

:angel:

Kaj pa če je vse res....

patty
03.12.2005, 12:32
Sem pričakovala vsaj eno originalno/izvirno/smešno/zabavno/ne tak poznano igro, pa me niste ravno "zadovoljili"....

Še kaka ideja mogoče?

Kaj pa če je vse res....

iri
03.12.2005, 14:26
še vedno je najbolje igrati twister takrat, ko si pijan :D:blush:

http://smiley.onegreatguy.net/bunny.gif

Gravity makes the heart grow fonder.

snežko
03.12.2005, 18:04
:) kameno lice, kockice, gnila jajčka, ...

veselimo se skupaj!

Jakec
03.12.2005, 18:21
kaj če bi kdo še kak opis dal zraven?:shy:
se ravno odpravljam na eno privat žurkico pa bi blo fino če mi kdo prej kot v pol ure opiše kero igro:blush::tongue::)

I finally found ANY key....

iri
03.12.2005, 19:07
drugač je pivskih igric polhno na netu, samo google je treba vprašat ;)

http://smiley.onegreatguy.net/bunny.gif

Gravity makes the heart grow fonder.

patty
04.12.2005, 10:50
Ej, igre na čagah so super, folk se razživi, napije...
saj se ne rabiš celo noč nekaj trudit z igrami... ena, dve igri je dovolj...
Pa še nasmejiš se...

Kaj pa če je vse res....

patty
04.12.2005, 10:57
Mi smo se enkrat šli kočijaža... to je taka igra, da dol padeš... se lahko kr fajn napiješ zraven.

Sodelujejo: kočijaž, kralj, kraljica, dva konja in štiri kolesa- 9 oseb.
Vsak sedi na svojem stolu- stoli se postavijo tako, kot je kočija- ob straneh kolesa, spredaj 2 konja, za njima kočijaš in za kočijažem kralj in kraljica.

Potem je pa tu še bralec, ki bere zgodbico, ki jo lahko sam napišeš, mora pa vsebovat čimveč besed: kočija, kočijaš, kralj, kraljica, konja, kolo...

Bralec bere besedilo, ostali pa poslušajo...npr... "[u]Kralj</u> se vsede na [u]kočijo</u>"... kralj se mora vstat in dvakrat laufat okrog svojega stola... Ko se izgovori beseda KOČIJA, vsi laufajo okrog svojega stola, drugače pa vsak laufa, ko sliši svojo vlogo...

Seveda, če se zmoti in premalokrat ali prevečkrat obkroži svoj stol, pije...

Kaj pa če je vse res....

patty
04.12.2005, 11:00
Ponavadi najbolj nastrada kočijaž... vsaj pri nas je... poglejte ta stavek: Kralj stopi iz [u]kočije</u> in pokliče [u]kočijaža</u>: "[u]kočijaž, kočijaž, kočijaž, alo, kočijaž." Kočijaž </u>se oglasi...

7 krogov za kočijaža!!!:rolling::rolling::rolling:

Kaj pa če je vse res....

zana
24.04.2006, 06:19
Živjo vsem

Čez dober mesec praznujem in da ne bom dougovezla, rada bi iz navadnega piknika nardila kej zabavnga....ej pa makar na svoj račun :P

Torej, če ima kdo kake igrice (zapisano) ali dobro opisano...recimo skeče, kar koli...

Smo družba cca 25 ljudi in prjatlu za sodelovanje mi ne bo manjkalo....če kdo pozna igro KOČIJAŽ oz. če ima kdo zapisano.
Skratka karkoli bi mi predlagali za vzdržvat formo in pravo vzdušje...se vam lepo zahvaljujem

Pa lep dan še naprej:)

zana
24.04.2006, 08:45
štrudl...a to tiste limonce k so za popit pred štrudlom??? al je to kaka igrca?

Limonce :2thumbs: :angel:

Štrudl
24.04.2006, 09:00
štrudl...a to tiste limonce k so za popit pred štrudlom??? al je to kaka igrca?

to je igrca, seveda pije tisti ki izgublja :approve:

pol limonce - dve limonci
..........itd :angel:

MyWay_SI
24.04.2006, 10:46
Živjo vsem

...

Pa lep dan še naprej:)
najemi si animatorja (lahko ti izvaja tudi kakšno glasbo v živo) ....

zana
24.04.2006, 10:55
ja kje pa ga lohk dobim...mislm primernga...pa da ga lohk kej prašam??..pa kolk to pride?

najemi si animatorja (lahko ti izvaja tudi kakšno glasbo v živo) ....

MyWay_SI
24.04.2006, 11:43
ja kje pa ga lohk dobim...mislm primernga...pa da ga lohk kej prašam??..pa kolk to pride?
za koliko staro populacijo pa?

popka
24.04.2006, 11:48
pantomima?:dontknow:

če rabš pjanske igrce pa kr povej:D

zana
24.04.2006, 11:51
od 30 do 45

za koliko staro populacijo pa?

zana
25.04.2006, 08:07
no nekaj sem že uspela dobit na drugem forumu...in če bo kdaj kdo rabu....posredujem...lep dan še naprej, če pa bo kje kdo kaj primernega najdu....nej le napiše bay

Igrica je primerna za večjo družbo, s katero lahko zaposlimo 6 do 12 udeležencev. Stole postavimo v tlorisu kočije in nanje posadimo udeležence igrice.

Razložimo pravila igre:, vsak udeleženec ima svojo vlogo, ki jih glasno, s komentarji in pojasnili razdelimo (konj ali več konjev, sprednje levo kolo, sprednje desno kolo, kočijaž, kralj, kraljica, zadnje levo kolo, zadnje desno kolo, zavora,…) ob pripovedovanju zgodbice teksta mora vsak udeleženec, ko zasliši svoje ime , steči okrog svojega stola in zopet sesti nanj; v kolikor se kdo zmoti in pozabi steči, ali steče po nepotrebnem, dobi kazen ( spiti kozarec pijače , dobi negativno točko, …)

Potem je pa tu še bralec, ki bere zgodbico, ki jo lahko sam napišeš, mora pa vsebovat čimveč besed: kočija, kočijaš, kralj, kraljica, konja, kolo...

Primer zgodbice...
Nekoč sta živela kralj in kraljica. ‡(pauza-udeleženci tečejo) Kralju ‡ je bilo ime JANEZ, kraljici ‡ pa MICKA. Kralj ‡ in kraljica ‡ sta imela lepo kočijo. ‡ Kljub lepoti in udobnosti kočije ‡ pa sta se rada sprehajala in hodila v gore. Nekega lepega dne je kralj ‡ povabil kraljico ‡ na izlet do bližnje planine s kočijo ‡. Naročil je kočijažu ‡, da pripravi kočijo ‡ in zapreže konja ‡. Ko je bila kočija ‡ pripravljena, je kočijaž ‡ poklical kralja ‡ in kraljico ‡ ter ju povabil naj vstopita v kočijo. ‡ Konjiček ‡ je zarezgetal, kralj ‡ je kraljici ‡ podal roko in ji pomagal vstopiti v kočijo. ‡ Kočijaž ‡ je preveril prvo levo kolo ‡, prvo desno kolo ‡, zadnje … ‡, ter udaril konjička, ‡ da je le ta potegnil. Med potjo je kralj ‡ kraljici ‡ trdneje zavezal planinske čevlje, kraljica ‡ pa je dahnila: Kralj, ‡ o preljubi kralj, ‡ kako si prijazen v tej najini kočiji ‡.

Konjiček ‡ je peketal po gladki cesti, kočija ‡ se je pozibavala, kar ti kraljica ‡ vpraša kralja ‡: Ali se ti ne zdi da prednje levo kolo ‡ škriplje? Kralj ‡ napne ušesa, prisluhne kočiji ‡ in vpraša kočijaža ‡: Ali je vse v redu z našo kočijo ‡? Kočijaž ‡ se zresni, konjička ‡ umiri, prisluhne kočiji ‡, zategne zavoro ‡, in kočija ‡ se ustavi. Kočijaž ‡ pogleda prednje levo kolo ‡, nato prednje desno kolo ‡, zatem še zadnje levo kolo ‡ in zadnje desno kolo ‡. Spoštovana Kralj ‡ in kraljica ‡, kočija ‡ je v okvari, konje ‡ bom izpregel in jo bom moral popraviti. Kralju ‡ in kraljici ‡ pa priporočam, da pot nadaljujeta peš.

Kralj ‡ in kraljica ‡ sta v roke vzela pohodni palici in kočijaža ‡ le grdo pogledala ter se na pot odpravila peš. Od takrat sta kralj ‡ JANEZ in kraljica MICKA ‡ vneta pohodnika in če boste dosti hodili po planinskih poteh, ju boste zanesljivo srečali, ali pa videli le kočijo ‡ v okvari.

ta-mala
12.06.2006, 15:12
A mi loh kdo napiše pravila igre mexico.
Js sm vem da se igra s kockam, da je ful zabavna, pa da se more ful pit če za***eš

Arabella
25.07.2006, 17:15
Vidim, da nihče ni razložil igre Limona, pa naj jaz poskusim, meni se zdi zabavna.

Najmanj trije igralci morajo bit, fajn je, da jih je čim več. Vsak igralec ima svojo številko (torej, če je 10 igralcev, so številke od ena do deset), ki je ne sme pozabit. Igro začne številka ena in reče:
" Ena ( to je on-a sam-a) limona, pol limone (tukaj ploskne z rokama) in npr. pet limon" (pet limon je igralec št. pet), sedaj se mora oglasit igralec št. 5 in reče: "pet limon, pol limone (ob tem ploskne z rokama), in npr. sedem limon", sledi torej igralec, ki ima št. 7, ta reče:" sedem limon, pol limone, tri limone", sledi igralec, št. 3 itd.
Ponavadi iz limon nastanejo miljoni, lomone itd. ali pa kdo pozabi, da mora nadaljevati, ko zasliši svojo številko (igralec ena- ena limona, igralec dva-dve limoni,...), v tem primeru za kazen pije, lahko pa si izmislite tudi druge kazni.
Vsak igralec torej najprej pove svoje število, to je število limon, nato reče pol limone in ob tem ploskne in nato si izbere katerokoli število limon- drugega igralca, nikakor pa ne sme reči sebe ali izpustiti pol limone ali pozabit plosknit ali napačno izgovorit limone ali kaj takega, vsak igralec bi naj tudi prišel na vrsto.

Na kratko:
ena limona- pol limone, pet limon
pet limon- pol limone- devet limon
devet limon, pol limone- šest melon (melona namesto limone je kazen)
.
.
.
Obilo zabave!

mala_14
10.09.2006, 20:37
mene pa sam neki zanima v soboto mam rojstn dan in morm nardit eno dobro žurko a ma kdo kakšno idejo koko se lotit tega in kake dobre igre bi se šli stari bojo od 12-15let.pa če ma kdo kako spletno stran glede kakiga rojstnega dneva al pa igr kakih za najstnike neki malga že mam sestavlenga kok se lotit tega sam še vseen niam dost.upam,da mi na to čimprej odgovorte,da če še kj nucam grem kupt in da vse zrihtam tk ku more bit!!!!!:rolling: :) ;) :D :2thumbs: :shy: usi se mejte fajn pa uživite