Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Oskarji 2006

Strani : [1] 2

zigamilek
14.01.2006, 10:18
hehe vse vec predvidevanj kdo bo dobil kateri kipec se pojavlja.

ena takih na VideoEta (http://videoeta.com/news/2009). hehe iri poglej kdo je na prvem mestu pr best actor:wink:. ampak sej pravjo da to prva mesta ne pomenjo da bojo najvrjetneje zmagal ampak da majo najvec moznosti da bodo nominirani:)

Filmfreak
14.01.2006, 10:46
Zanimivo!

iri
14.01.2006, 13:01
Malo sem preimenovala temo, da bodo oskarjevske zadevice skupi...

Nominacije bodo torej znane zadnji dan januarja.

zigamilek
14.01.2006, 13:24
cez 2 dni naj bi blo ze vec jasno. globusi naj bi bli namrec znanilci oskarjev..bomo vidl.

iri
14.01.2006, 18:15
Jp, in jst v ponedeljek lih po naključju delam nočno, tko da bo poročanje v živo :clapping: :D

:blush:

castor
14.01.2006, 18:23
Jp, in jst v ponedeljek lih po naključju delam nočno, tko da bo poročanje v živo :clapping: :D

:blush:

:shy:

Bo zanimivo. Upam, da bo vse skupi bolj nepredvidljivo kot lani oz. zadnja leta.

iri
14.01.2006, 18:27
jst pa globusov še nikoli nisem gledala v živo :shy: oskarje pa že kar nekajkrat zapored :blush:

Drugač pa - predvidljivo bo itak. Za igralca v drami po kasiral Hoffman, za igralca v muzikalu ali komediji pa Phoenix.

castor
14.01.2006, 18:29
oskarje odkar imamo kabelsko doma, torej od leta 99 vedno v živo.

globuse pa mislim, da zadnja leta na htvju postrežejo.

zigamilek
14.01.2006, 18:30
jst pa globusov še nikoli nisem gledala v živo :shy: oskarje pa že kar nekajkrat zapored :blush:

Drugač pa - predvidljivo bo itak. Za igralca v drami po kasiral Hoffman, za igralca v muzikalu ali komediji pa Phoenix.

kje bos pa zdej gledala?

iri
14.01.2006, 18:30
oskarje odkar imamo kabelsko doma, torej od leta 99 vedno v živo.

globuse pa mislim, da zadnja leta na htvju postrežejo.

posnetek, misliš? glede globusov.
Važno, da obstaja Pro 7, kjer vse to prenašajo brez čvekanja čez, vsaj do sedaj so (knock-knock). :approve:

iri
14.01.2006, 18:31
kje bos pa zdej gledala? Kot rečeno - Pro 7 je ta pravi naslov :approve:

zigamilek
14.01.2006, 18:34
Kot rečeno - Pro 7 je ta pravi naslov :approve:
hehe a tega pa nimajo sinhronizeranga ;)
no kul, tnx

iri
14.01.2006, 18:36
ne, do sedaj so bili hudo dobri in so prenašali brez čvekanja zraven - enkrat vem, da je komentator samo povzel zadeve med reklamami.
to je tko idealno, da je skoraj nevideno na tvju :D

Filmfreak
15.01.2006, 11:24
Jaz tudi vsako leto pojem hvalnice Pro7 ker omogočijo prenos v živo brez komentiranja.

Drgač pa tudi jaz že par let gledam prenos oskarjev v živo, globuse pa ponavad kakšen skrajšan posnetek kje ujamem.

Se pa strinjam z iri, da bosta globuse dobila Hoffman in Phoenix. Druge so pa po moje bolj odprte kategorije.

iri
29.01.2006, 13:57
Ang Lee je pokasiral še nagrado združenja režiserjev, tko da ma "gejevski" film kr dobre predispozicije za pohod na oskarje.

WRC555
29.01.2006, 15:13
Fajn...mam namen dans pogledat...bomo vidl, ce si zasluz vse te nagrade:big:

grantica
29.01.2006, 16:38
ampak me pa res zanima če bi bil drug režiser pri king kongu (in ne jackson), če bi kdo omenjal ta film na oskarjih. NOT...... sem za las ušla gledanju tega filma (isti dan sem po naključju ugotovila, potem ko sem že kupla karto za opico, da vrtijo history of violence - nisem ga poznala po slo prevodu, šele ko sem vidla viggota so mi začeli delat klikerji).... tisti, ki niso ušli so ga tako popljuvali (pa so jim navadno všeč take bedarije)

Filmfreak
29.01.2006, 18:38
King Kong je čist cool film!

castor
29.01.2006, 18:52
King Kong je čist cool film!

in kaj zdj?

grantica
29.01.2006, 19:07
in kaj zdj?

zdej pa mu dejmo vse nagrade :2thumbs: ... tako da mu nagradimo originalno idejo o dinozavrih :dead: :dead:

castor
29.01.2006, 19:35
ne, ne. važn, da je kul.

iri
29.01.2006, 21:11
Hm, nekak ne razumem, kaj ma King Kong veze z Angom Leejem. :dontknow: sem pa zaspana, pa mogoče mal počasna zdele... :shy:

grantica
29.01.2006, 21:22
tema so oskarji, ne ang lee....

iri
30.01.2006, 07:45
to vem, sem pa mislila, da se posti navezujejo na mojega prej :shy: se mi vidi, da sem brala bolj z enim učom :blush:

grantica
30.01.2006, 07:48
nova vrsta nočne ptice: iri :D

iri
30.01.2006, 07:49
Ang Lee je pokasiral še nagrado združenja režiserjev, tko da ma "gejevski" film kr dobre predispozicije za pohod na oskarje. še link - klik (http://trendi.siol.net/default.aspx?site_id=155&page_id=428&article_id=15542806013004530340&cid=428&pgn=1)

iri
30.01.2006, 07:50
nova vrsta nočne ptice: iri :D če sem pa včeri zgodi vstala...:blush:

:wink: :D

grantica
30.01.2006, 07:55
ja pol si pa pred dolgo v ta mali ekranček strmela :D

iri
30.01.2006, 07:58
to pa itak redno vsak dan :shy: :D

Filmfreak
30.01.2006, 11:23
zdej pa mu dejmo vse nagrade :2thumbs: ... tako da mu nagradimo originalno idejo o dinozavrih :dead: :dead:

Nisem to reku. Definitivno ni material za oskarje, globuse...ni pa zanič film.

Filmfreak
30.01.2006, 11:24
ne, ne. važn, da je kul.

Ja, men je cool film!

iri
30.01.2006, 11:38
Btw, podelili so tudi nagrade SAG (nagrade igralskega ceha, po domače), kjer je triumfirala (končno enkrat) ekipa Crasha.

Za naj igralca je drugače zopet kasiral Hoffman :approve: za igralko Reese, kot stranska igralca sta bila pa za najboljša izbrana Paul Giamatti (Cindarella Man) in Rachel Weisz.

castor
31.01.2006, 08:37
kdaj so znane nominacije?

grantica
31.01.2006, 08:44
tonight ;)

iri
31.01.2006, 08:54
jp, čakamo :approve: ;)

castor
31.01.2006, 09:02
se mi je zdelo.

iri
31.01.2006, 09:03
pro7 nič ne prenaša, očitno ni dovolj zanimivo ;)
moram najti točno uro, da vidim, če se splača čakat :) :blush:

castor
31.01.2006, 09:03
a ni vseeno, če se zjutraj na net obesimo?

iri
31.01.2006, 09:05
eni smo tkooooo neučakani... :shy: it's a disease, i know :shy: :blush:

castor
31.01.2006, 09:07
v glavnem hoffman je v capoteju car.:approve: in zasluženo bo med nominiranci/zmagovalci.

grantica
31.01.2006, 09:12
jst sem ga začela gledat (capote)... ampak ugotavljam, da ga bom morala sigurno še parkrat pogledat, ker ma ta poseben način govora in mu je izredno težko sledit

castor
31.01.2006, 09:18
jp, čakam na subtitle. ker je hoffmana res težko razumeti.

iri
31.01.2006, 09:21
če je pa u nulo izpilil tanek glasič od Capoteja :approve:

enivej... nominacije bodo ob 5:30am PST, zdej je treba to samo še spremenit v naš čas. :)

castor
31.01.2006, 09:22
a boš ti kr v živo na forum pisala:shy:

iri
31.01.2006, 09:23
heh, ne :D
če bi delala nočno, potem ja, tko se mi pa ne bo dalo ne čakati, ne viseti na kompjuterju :shy:

castor
31.01.2006, 09:32
škoda.

iri
31.01.2006, 09:34
čaki, na netu sem dala preračunat timezone in mi je prišlo, da bodo nominacije po našem času ob 14:30, če so tam ob 5:30 AM! :shock:

Tam je zdej ura pol dveh zjutraj.

grantica
31.01.2006, 10:37
ma ob kakšnih urah se zbujajo v tej kaliforniji sej niso normalni :D :D.... mega vsaj ne bo treba čakat do večera da zvemo ....

iri
31.01.2006, 13:45
caaaarsko, prav po hitrem postopku opravijo s temi nominacijami... :)

Sem zelo vesela, da so nominirali Felicity Huffman, Hoffmana itak, Phoenixa in Reese tudi, Walk the Line pa sicer ni dobil nominacije za scenarij ali film, jo je pa zato dobil Munich, tudi Spielberg za režijo.

V dvorani so bili čisto srečni, ko so nominirali Keiro Knightley, očitno bom res morala pogledati ta Pride and Prejudice z zgrešenim gospodom Darcyjem. :evil:

Fiennes pa seveda ni nič dobil, Rachel pa spet.

foco
31.01.2006, 13:50
kje si ti to gledala?

iri
31.01.2006, 13:51
CNN, BBC World, Sky News, vsi so prenašali

iri
31.01.2006, 13:55
tole sem skopirala kar sem, da bo v pravi temi ;)
Ralph Fiennes je res ful dober igralec... sam kaj ki očitno se ne vrti v ta pravih krogih-nima pravih lobijev za sabo... prevečkrat so oskarji "usmerjeni" v določeno smer... al se pa odločijo da bo večer črncev oz. (morda letos) gay filmov itd in dajo kar enim levim nagrado sam iz principa.... (nepozaben primer: ko nicole ni dobila oskarja za moulin rouge in the others... meni so šle kar kocine pokonci) Prej sem poslušala chit chatanje voditeljev na Sky News in so to, da Fiennesa ne nagrajujejo dovolj za Constant Gardenerja, za razliko od Rachel, krivili na to, da je ona vsa nasmejana in družabna, on pa tak težak človek za intervju delat z njim :D

Glede usmerjenosti oskarjev po določenih letih bi se dalo debatirati... Oskarji nasploh imajo navado nagrajevati "velike" in "epske" filme (globusi so npr. precej ignorirali Munich, ki je narjen direkt za oskarje), glede usmerjenosti v gejevske letos pa v bistvu nimajo izbire, ker je dosti takih sedaj zunaj in še dobri so, očitno.

Glede Nicole - akademija ima tudi v navadi popravljati svoje napake, hudo radi dajejo oskarja nekomu, ki si ga ni zaslužil samo z eno vlogo, ampak že s kakšnimi od prej.

foco
31.01.2006, 14:05
dej, a veš kdo jih ima največ, pa kolk, ker se mi ne da štet :)

iri
31.01.2006, 14:06
V prenosu so povedali samo za glavne kategorije - igralci, režiserji, scenariji, tujejezični filmi in animirani.

foco
31.01.2006, 14:09
aha, največ jiha ma gora brokeback (8), potem ka crush in good night and good luck (6)

iri
31.01.2006, 14:11
Crash, ne Crush. :sleepy:

Sej res, fino je, da so se spomnili tudi na ta film. :approve:

foco
31.01.2006, 14:15
kako pa da so letos samo tri pesmi nominirane?

D' Andre
31.01.2006, 14:16
Evo jih, nominirance:

Film:
Brokeback Mountain
Capote
Crash
Good Night, And Good Luck
Munich

Režija:
Paul Haggis (Crash)
Ang Lee (Brokeback Mountain)
Bennett Miller (Capote)
George Clooney (Good Night and Good Luck)
Steven Spielberg (Munich)

Igralec:
Phillip Seymour Hoffman (Capote)
Heath Ledger (Brokeback Mountain)
Joaqiun Phoenix (Walk the Line)
David Strathairn (Good Night, And Good Luck)
Terrence Howard (Hustle & Flow)

Igralka:
Felicity Huffman (Transamerica)
Reese Witherspoon (Walk the Line)
Charlize Theron (North Country)
Judi Dench (Mrs.Henderson Presents)
Keira Knightley (Pride & Prejudice)

Stranski igralec:
George Clooney (Syriana)
Matt Dillon (Crash)
Paul Giamatti (Cinderella Man)
Jake Gyllenhaal (Brokeback Mountain)
William Hurt (History of Violence)

Stranska igralka:
Amy Adams (Junebug)
Catherine Keener (Capote)
Frances McDormand (North Country)
Rachel Weisz (Constant Gardener)
Michelle Williams (Brokeback Mountain)

Originalni scenarij:
Crash
Good Night, And Good Luck
Match Point
The Squid and the Whale
Syriana

Adaptirani scenarij:
Brokeback Mountain
Capote
The Constant Gardener
History of Violence
Munich

(mal sem moderirala, da je bolj pregledno ;))

iri
31.01.2006, 14:22
V glavnem, hudo fino, da so nominirali tudi Williama Hurta, res je bil dober v History of Violence :D

3nity
31.01.2006, 14:22
caaaarsko, prav po hitrem postopku opravijo s temi nominacijami... :)

Sem zelo vesela, da so nominirali Felicity Huffman, Hoffmana itak, Phoenixa in Reese tudi, Walk the Line pa sicer ni dobil nominacije za scenarij ali film, jo je pa zato dobil Munich, tudi Spielberg za režijo.

V dvorani so bili čisto srečni, ko so nominirali Keiro Knightley, očitno bom res morala pogledati ta Pride and Prejudice z zgrešenim gospodom Darcyjem. :evil:

Fiennes pa seveda ni nič dobil, Rachel pa spet.
:clapping: :clapping: :clapping:

čeprav je ona še zmeri prelepa za vlogo Lizzy ;)
svaka čast igralcu, da se je odločil sprejeti vlogo Darcyja, ker ga bodo itak vsi primerjali s Colinom, kar pa mu za moje pojme ne seže do kolen. mogoče mu delam krivico, ker filma še nisem gledala, ampak res sm prepričana, da Darcyja ne more nihče tako odlično odigrati kot Colin Firth. :approve:
So pa zadeli z Brendo Blethyn.

iri, ma da poveš kakšen je film.

kako jim rata nejga zmeri spregledat:nonono::nonono::nonono:

iri
31.01.2006, 14:23
čeprav je ona še zmeri prelepa za vlogo Lizzy ;).

iri, ma da poveš kakšen je film. prelepa je itak! Lizzy sploh ne more izgledat tko :nonono:

a ti ne boš gledala?

3nity
31.01.2006, 14:23
tole sem skopirala kar sem, da bo v pravi temi ;)
Prej sem poslušala chit chatanje voditeljev na Sky News in so to, da Fiennesa ne nagrajujejo dovolj za Constant Gardenerja, za razliko od Rachel, krivili na to, da je ona vsa nasmejana in družabna, on pa tak težak človek za intervju delat z njim :D

Glede usmerjenosti oskarjev po določenih letih bi se dalo debatirati... Oskarji nasploh imajo navado nagrajevati "velike" in "epske" filme (globusi so npr. precej ignorirali Munich, ki je narjen direkt za oskarje), glede usmerjenosti v gejevske letos pa v bistvu nimajo izbire, ker je dosti takih sedaj zunaj in še dobri so, očitno.

Glede Nicole - akademija ima tudi v navadi popravljati svoje napake, hudo radi dajejo oskarja nekomu, ki si ga ni zaslužil samo z eno vlogo, ampak že s kakšnimi od prej.

:dead::dead::dead::dead: kok lame izgovor

iri
31.01.2006, 14:24
ja, jst nisem mogla verjet, da se jim dejansko zdi to na tvju omembe vreden izgovor :nonono:

3nity
31.01.2006, 14:24
prelepa je itak! Lizzy sploh ne more izgledat tko :nonono:

a ti ne boš gledala?

ne vem še. mogoče bo mula zapela, ker dvomim, da ga bom šla gledat v kino. preveč boljših filmov trenutno igra in mi še te ne bo uspelo pogledat

3nity
31.01.2006, 14:27
kje so pa nominacije za glasbo?

grantica
31.01.2006, 14:41
čaki da jih sploh objavijo :D

3nity
31.01.2006, 14:41
sm mislila, da je že vse znano :shy:

D' Andre
31.01.2006, 14:48
Evo, še najboljši song:
In the Deep (Crash)
It's Hard Out Here for a Pimp (Hustle&Flow)
Travelin' Thru (Transamerica)

Glasba:
Brokeback Mountain
The Constant Gardener
Memoirs of a Geisha
Munich
Pride&Prejudice

iri
31.01.2006, 14:50
sm mislila, da je že vse znano :shy:

sej je vse znano, samo v živem prenosu samo glavne kategorije povedo.

drugače je pa takole:

Music
Gustavo Santaolalla (Brokeback mountain)
Alberto Iglesias (The Constant Gardener)
John Williams (Memoirs of a Geisha)
John Williams (Munich)
Dario Marianelli (Pride & Prejudice)

iri
31.01.2006, 14:53
Ostale nekatere bolj zanimive kategorije...

Visual Effects
The Chronicles of Narnia
King Kong
War of the Worlds

Best Animated
Corpse Bride
Hauru no ugoku shiro (Howl's Moving Castle)
Wallace & Gromit in The Curse of the Were-Rabbit

Best Foreign Lanuage Film
La bestia nel cuore (Italy)
Joyeux Noël (France)
Paradise Now (Palestine)
Sophie Scholl - Die letzten Tage (Germany
Tsotsi (South Africa)

Best Documentary
Darwin's Nightmare
Enron: The Smartest Guys in the Room
La merche de l'empereur
Murderball
Street Fight

Costume Design
Memoirs of a Geisha
Walk the Line
Charlie and the Chocolate Factory
Mrs. Henderson Presents
Pride & Prejudice

D' Andre
31.01.2006, 14:54
John Williams udaril n-tič...

3nity
31.01.2006, 14:55
sej je vse znano, samo v živem prenosu samo glavne kategorije povedo.

drugače je pa takole:

Music
Gustavo Santaolalla (Brokeback mountain)
Alberto Iglesias (The Constant Gardener)
John Williams (Memoirs of a Geisha)
John Williams (Munich)
Dario Marianelli (Pride & Prejudice)

John Williams kr 2x

drugače pa navijam za Alberta Iglesias:shy:

iri
31.01.2006, 14:57
Jst tudi! :approve: glasba je bila v Gardenerju res super...

iri
31.01.2006, 14:57
Pri animiranih pa definitivno navijam za Burtona, čeprav bosta dobila Wallace in Gromit verjetno...

3nity
31.01.2006, 14:58
Jst tudi! :approve: glasba je bila v Gardenerju res super...

pa itak ne bo dobil,ker nikoi ne dobi oskarja po mojem okusu..
ej iri, a mogoče veš. a cd pri nas že obstaja?:shy:

iri
31.01.2006, 15:01
pa itak ne bo dobil,ker nikoi ne dobi oskarja po mojem okusu..
ej iri, a mogoče veš. a cd pri nas že obstaja?:shy: a misliš, da sploh bo? :shy:

3nity
31.01.2006, 15:01
a misliš, da sploh bo? :shy:

upam, če ne bo pa spet amazon.com padel :D

grantica
31.01.2006, 15:04
Best Foreign Lanuage Film
La bestia nel cuore (Italy)
Joyeux Noël (France)
Paradise Now (Palestine)
Sophie Scholl - Die letzten Tage (Germany
Tsotsi (South Africa)

tega sem celo poleti gledala v kinu... zares lep film

iri
31.01.2006, 15:06
Jst mislim, da jih bojo takole potalali:

Režija:
Paul Haggis (Crash)
Ang Lee (Brokeback Mountain) - preveč nagrad je že pobral, da ne bi še te...
Bennett Miller (Capote)
George Clooney (Good Night and Good Luck)
Steven Spielberg (Munich)

Igralec:
Phillip Seymour Hoffman (Capote) - there is no other way, čeprav bi, če ne bi bilo njega, navijala za Strathairna
Heath Ledger (Brokeback Mountain)
Joaqiun Phoenix (Walk the Line)
David Strathairn (Good Night, And Good Luck)
Terrence Howard (Hustle & Flow)

Igralka:
Felicity Huffman (Transamerica)
Reese Witherspoon (Walk the Line) - velika favoritka kljub Felicity (ipak je slednja igrala moškega, obe sta pa odlični)
Charlize Theron (North Country)
Judi Dench (Mrs.Henderson Presents)
Keira Knightley (Pride & Prejudice)

Stranski igralec:
George Clooney (Syriana)
Matt Dillon (Crash)
Paul Giamatti (Cinderella Man) - dolžni so mu še za Sideways ;) čeprav bi ga raje dala Hurtu ali Dillonu
Jake Gyllenhaal (Brokeback Mountain)
William Hurt (History of Violence)

Stranska igralka:
Amy Adams (Junebug)
Catherine Keener (Capote)
Frances McDormand (North Country)
Rachel Weisz (Constant Gardener)
Michelle Williams (Brokeback Mountain)

Za film je pa težko rečt... a bojo dali "gejevskemu" filmu (Brokeback Mountain) ali "epskemu" (Munich)? Crashu pomoje ne bodo dali, isto ne Capoteju. Jst navijam za Good Night, And Good Luck, ampak najprej moram videti še kavboje in Izraelce.

Sem pa jezna, da so nominirali Spielberga namesto Cronenberga :evil:
In Broken Flowers ni nič dobil, vsaj za glasbo bi ga nominirali namesto enega Johna Williamsa :disapp:

iri
31.01.2006, 15:17
Kot že omenjeno, po številu nominacij vodi Brokeback Mountain z osmimi, Crash in Good Night And Good Luck s šestimi, Capote, Walk the Line in Munich s petimi, The Constant Gardener ima štiri... Celo King Kong ima štiri nominacije, ampak nobena ni v ta res pomembni kategoriji.

D' Andre
31.01.2006, 15:28
Hvalabogu, Akademija letos ne rine ne v glavo lunatičnih genijev, ne v zgodovino (vsaj ne tako daljno) in ne v neke sanjske paralelne svetove, temveč se v glavnem spopada s aktualnimi in sodobnimi temami. No ja, še vedno trza na boks, Jane Austen in na Judi Dench, ki je kot peteršilj v vsaki župi - vsakič, ko obleče kak kostum iz angleške zgodovine, se znajde med nominiranci. Akademija namerava popraviti tudi kako krivico (lani Paul Giamatti ni bil niti nominiran za Sideways, letos pa je v igri z povprečno Cinderello). Poleg favorita Brokeback Mountain so kandidati za nagrade še političnih trilerji (Good Night, And Good Luck, Syriana in Munich) ter biografiji Capote ter Walk the Line. Vedno pa sem vesel dobre stare Francke McDormandove, ki z redkimi izjemami vedno blesti v svojih vlogah. Letos je letina presenetljivo kakovostna.

D' Andre
31.01.2006, 15:54
Letošnje nominacije niso kljub vsemu nič pretresljivega: Akademija v kategoriji glavne vloge pri moških in pri ženskah ni nominirala niti enega, ki ne bil bil nominiran že za zlati globus, v stranski kategoriji (M+Ž) pa so le 4 nova imena od desetih. Strinjam se z Iri glede dobitnikov: zlati globusi kažejo, da je najbolj nepredvidljiva kategorija na oskarjih moška stranska vloga - če pogledamo zadnjih 10 let, so le 4 igralci dobili tako globus kot oskarja. Ženske epizodne vloge, torej po kopitu globus + oskar so se malo bolje odrezale: 5/10. Pri glavnih vlogah si Felicity Huffmann lahko obeta jackpot, saj je 7 dobitnic zlatega globusa v zadnjih 10 letih domov odkorakalo z oskarjem (5 za dramo, 2 za komedijo), pri moških je to povprečje 5/10. Pri režiji je to razmerje 6/10, pri najboljšem filmu pa kar 8/10 v prid drame, ki je zmagala šestkrat. Huh, malo statistike ne škodi.

WRC555
31.01.2006, 16:25
Konkurenca za mosko stransko vlogo je ohoho...prav vsi si zasluzijo oskarja....se Clooney me je preprical:big:

Glasba je v Brokeback Mountain odlicna...kej vec bom pa komentiral, ko bom vse filme pogledal, ce mi bo ratal do podelitve.

iri
31.01.2006, 16:51
Hvalabogu, Akademija letos ne rine ne v glavo lunatičnih genijev, ne v zgodovino (vsaj ne tako daljno) in ne v neke sanjske paralelne svetove, temveč se v glavnem spopada s aktualnimi in sodobnimi temami.
Sej glede na bero letošnjih filmov niti niso imeli kakšne izbire.

Sem pa čedalje bolj razočarana, da so tako spregledali Cronenberga. :disapp: No ja, vsaj Crashu so namenili nekaj pozornosti, ker ta film je bil tudi kar spregledan, po krivici.

iri
31.01.2006, 16:52
Huh, malo statistike ne škodi. Jst vseeno mislim, da bo Reese dobila za glavno žensko, ne Felicity, čeprav bi bila hudo vesela, če bi oskarčka odnesla Huffmanova.
Reese je taka all american girl, vsi jo majo radi, njene romantične komedije so noro uspešne, zdej je pa odigrala eno izmed ameriških junakinj countryja in to še zelo dobro, tko da jo bojo pomoje še dodatno pocrkljali pri oskarjih... Sicer je pa tudi ona odnesla zlatega globusa, le da muzikali pač padejo v drugo kategorijo (skupaj s komedijo :sleepy:).

castor
01.02.2006, 08:59
Nikjer nisem presenečen. Morda sem več pričakoval le od Cronnenberga in kar malo pogrešam Billa Murraya. Sicer pa res nič presenetljivega.

iri
01.02.2006, 09:09
Niti Munich te ni presenetil? :shy: Al pa Crash?

je pa res, da so oskarji od nekdaj obsedeni s Spielbergom :evil:

castor
01.02.2006, 09:13
Niti Munich te ni presenetil? :shy: Al pa Crash?

je pa res, da so oskarji od nekdaj obsedeni s Spielbergom :evil:

Če misliš za nominacije pri najboljšemu filmu, potem me ni presenetilo. Za Spielberga je jasno, da če je v tem obdobju naredil film, da bo zraven. In Munich si nominacijo verjetno zasluži. Povsem enako pa se mi zdi s Crashom. Bi dal pa jst glas verjetno za Good night and good luck. :approve:

iri
01.02.2006, 09:16
Jst tud. :approve: greva vodit kampanjo za Clooneya? :shy: :D

castor
01.02.2006, 09:18
Za tale film z lahkoto. :approve:

3nity
kaj bi dala, da bi imela čas gledat vse te filme :(

iri
Za tale film z lahkoto. :approve:
deal. :approve:

3nity, sej bomo mi poročal, kaj se DEJANSKO splača gledat ;)

castor
01.02.2006, 09:19
kaj bi dala, da bi imela čas gledat vse te filme :(

cvet?

sej če vsak dan enega pogledaš prov fino skoz prideš...

3nity
01.02.2006, 09:21
deal. :approve:

3nity, sej bomo mi poročal, kaj se DEJANSKO splača gledat ;)

sej vem, ampak vsaj enkrat bi rada gledala filme, ki so nominirani, ker letos se mi zdi da se res fajn filmi.

ej iri, a mogoče veš, kdo bo letos povezovalec na oskarjih?

3nity
01.02.2006, 09:22
cvet?

sej če vsak dan enega pogledaš prov fino skoz prideš...

ni časa. :nonono::nonono::nonono:

jst ko pridem domov, se moram učit. kje imam čas dve uri, da bi pogledala kakšen fajn film. meni vsi uidejo iz kina.:dead:

iri
01.02.2006, 09:23
ej iri, a mogoče veš, kdo bo letos povezovalec na oskarjih? Jon Stewart :approve:

castor
ah dej no. dve uri si pa morš kdaj tud časa zase vzet, no. kje je potem šele čas za sex itd...

iri
ni časa. :nonono::nonono::nonono:

jst ko pridem domov, se moram učit. kje imam čas dve uri, da bi pogledala kakšen fajn film. meni vsi uidejo iz kina.:dead: sej v bistvu si hudo bolj pridna kot nekateri :shy:

aan
01.02.2006, 09:24
sej vem, ampak vsaj enkrat bi rada gledala filme, ki so nominirani, ker letos se mi zdi da se res fajn filmi.

ej iri, a mogoče veš, kdo bo letos povezovalec na oskarjih?

Jon Stewart

voditelj najboljše oddaje v zda - Daily Show

verjetno najinteligentnejši voditelj oskarjev v zadnjih 30 letih (če ne več)

3nity
01.02.2006, 09:25
ah dej no. dve uri si pa morš kdaj tud časa zase vzet, no. kje je potem šele čas za sex itd...

to mi pravijo, pa ne gre, ker se potem krivo počutim. se bom popravila in šla naslednji teden v kino, samo ne vem še kaj gledat, ker so vsaj 4 filmi, ki bi jih gledala

aja, za sex pa sploh ni časa

castor
sej v bistvu si hudo bolj pridna kot nekateri :shy:

heh, če si na teden ne more vzeti 2h prosto potem ni nič bolj pridna. :wink:

iri
verjetno najinteligentnejši voditelj oskarjev v zadnjih 30 letih (če ne več)

kdo jim je pa vsem meril iq? :evil:

3nity
01.02.2006, 09:26
sej v bistvu si hudo bolj pridna kot nekateri :shy:

ja no, ampak koj e castro rekel si bi lahko vzela kakšen night off in gledala filme:blush:

castor
01.02.2006, 09:27
ja no, ampak koj e castro rekel si bi lahko vzela kakšen night off in gledala filme:blush:

tako je. :kmet:

iri
01.02.2006, 09:27
heh, če si na teden ne more vzeti 2h prosto potem ni nič bolj pridna. :wink:
sigurno bolj kot jst, ki imam vedno 2h prosto :shy: :shy: :blush:

castor
01.02.2006, 09:29
sigurno bolj kot jst, ki imam vedno 2h prosto :shy: :shy: :blush:

i know what you mean. :big:

no vseeno. mislim, da je slaba organizatorka, če si med službo in šolo ne more vzeti nekaj uric zase. :angel:

3nity
01.02.2006, 09:29
tako je. :kmet:

se bom popravla:shy:

3nity
01.02.2006, 09:31
no, pol mi pa predlagajte:

memories of geisha
brokeback mountain
derailed
good night & good luck
munchen
kiss, kiss, bang, bang
p&p bo pa kar mula zapela (po vsej verjetnosti)

:D

iri
01.02.2006, 09:32
Jst sem za št. 2, 4 in potem po lastni izbiri 5 ali 6. :) :D

3nity
01.02.2006, 09:34
mislim, da bo kr brokeback padel. no ja, vse je odvisno še od sestre:D

WRC555
01.02.2006, 09:36
Pametno...Ang Lee je ustvaril mojstrovino...se mene mika, da bi ga sel u kino gledat, ceprav sm ga ravno vceraj doma.

castor
01.02.2006, 09:40
2.,4.,5. pa je.

iri
01.02.2006, 17:20
Oookej, še en oskarjevski film je padel - Junebug. Amy Adams nominirana za stransko igralko. Dobra je, pač, oskarja pa po vsej verjetnosti ne bo odnesla.

D' Andre
07.02.2006, 11:57
Do oskarjev se bodo še trikrat premislili, tako da najbolje, da napovemo dobitnike dan pred podelitvijo - zvezdniki bodo še nabirali glasove akademikov, jih vabili na naključne večerjice itd.

castor
07.02.2006, 12:09
v tem naj bi blestela zakonca Douglas - Zeta Jones, a ne.

D' Andre
07.02.2006, 14:00
Je tako res - zato pa je Catherine kot vesela nosečnica pokasirala oskarja za Chicago.

castor
07.02.2006, 14:01
Ki si ga ni zaslužila?

D' Andre
07.02.2006, 14:52
Mogoče bi mi bilo vseeno, če tisto leto ne bi bila v igri tudi Julianne Moore z filmom The Hours - Moorejeva mi je tako fantastična igralka, ki je preizkusila že resnično vse tipe vlog - tako pa sem lahko samo z dolgim nosom gledal, kako je Zeta dobila zlatega dečka, čeprav ne bi zgrešili če bi ga še enkrat dali Kathy Bates ali Meryl Streep. Sej ni slaba igralka, dobra mi je recimo bila v Trafficu, ampak za oskarja... Dobro, Akademija že ve. Pa tisti solzavi govori... Prvakinja tega je Gwyneth Paltrow, Hilary Swank je bila lani ekstremno patetična, okej Halle Berry lahko še nekako štekamo, saj je orala ledino za črnke pri glavnih vlogah, največja svinjarija v zgodovini podelitev pa je oskar Julie Roberts, ko sem bil že ziher, da ga bo dobila legendarna Ellen Burstyn. Julia ni naredila drugega, kot oblekla push-up modrc! Kot Kidmanca, ki si je nataknila umetni nos - takoj oskar! Okej, Kidmanca je vsaj drugje dobro igrala, medtem ko o Robertsovi ne bi zgubljal besed. Skarsira 20 mio USD za movie in še jošk ne pokaže. Haloo? Se ima za kaj več? Pravzaprav, če dobro pomislim, niti ne želim videti jošk Julie Roberts. Sem si oddahnil, ko je napovedala penzijo, a baje kani priti nazaj. Okej, če ji dajo vlogo invalidne, slepe, neme in gluhe bejbe, sem za.

iri
07.02.2006, 15:55
Mah, Julia je ljubljenka Holywooda in cele Amerike, v bistvu, tko da so verjetno komaj čakali priložnost, da ji stisnejo enega oskarja. Sej je bila prav luštno srečna, ampak vseeno je bilo prav predvidljivo vse skupaj...

iri
07.02.2006, 15:56
aja, pri govorih pa pri meni osebno še vedno vodi Adrien Brody, ker sem si res želela, da bi fasal tistega oskarja in ker RES nisem verjela, da ga bo dejansko dobil, pa ga je in je bil čist paf, kušnil Halle, povedal par protivojnih in bil na sploh tko lepo šokiran. :)

D' Andre
07.02.2006, 16:09
Skoraj zalizal jo je... Eric Bennett ni bil ravno vesel... pa naslednje leto, ko si je Brody pipsnil osvežilec v usta, preden je siknil magične besede: 'And the Oscar goes to...' No, do Charlize je bil bolj prizanesljiv.

iri
07.02.2006, 16:10
Itak :D ampak ko je bil tako lepo iskreno vzhičen...res, taki so mi najboljši, ki sploh ne pričakujejo, ne vodijo na nobenih stavnicah, ampak vseeno zasluženo dobijo oskarja. :approve:

D' Andre
07.02.2006, 16:33
Al pa kako je bila Berryeva šokirana, ko je Russel Crowe izustil: 'Halle Berry for Monster's Ball!' Najprej je ene stokrat rekla 'Oh my God!', potem se je v tisti čudoviti sexy zlato-čokoladni oblekci odjokala proti odru in se zahvalila Angeli Bassett, Leni Horne, Dorothy Dandridge, Diahan Carroll. Je pa pozabila na Diano Ross, Hattie McDaniel in Whoopi Goldberg. Ja, pomoje je kr za***an, če nimaš govora pripravljenega.

iri
07.02.2006, 17:18
mja, samo Halle je bila že prej favourite to win, famozno je bilo le zato, ker je prva črnka v zgodovini in si nihče, še najmanj pa sama, ni upala preveč upat.
S tem, da je ona avtomatično črnka in ne mulatka si v bistvu še vedno nisem čisto na jasnem, ker je Halle ravno toliko črna kot Mariah Carey - torej na pol. Ampak je vseeno ena črnka, ena pa belka. Go figure.

galaxy
07.02.2006, 17:22
Vsak ima govor pripravljen, še tisti tam, ki sploh niso nominirani:wink:

WRC555
07.02.2006, 17:50
mja, samo Halle je bila že prej favourite to win, famozno je bilo le zato, ker je prva črnka v zgodovini in si nihče, še najmanj pa sama, ni upala preveč upat.
S tem, da je ona avtomatično črnka in ne mulatka si v bistvu še vedno nisem čisto na jasnem, ker je Halle ravno toliko črna kot Mariah Carey - torej na pol. Ampak je vseeno ena črnka, ena pa belka. Go figure.

Am...a jec prov vidm...Mariah Carey ravn tolk crna kot Halle?

galaxy
07.02.2006, 18:02

advice for you....run like hell:big:

WRC555
07.02.2006, 18:06
Run Forest ruuun:big:

TuNina
07.02.2006, 18:09

mariah je mulatka lih tako kot halle:

Mariah says of herself, "My mother is Irish, my father is black and Venezuelan, and me- I'm tan, I guess."

iri
08.02.2006, 09:36
i'm tan? :D :D

WRC555
08.02.2006, 11:22
mariah je mulatka lih tako kot halle:

Mariah says of herself, "My mother is Irish, my father is black and Venezuelan, and me- I'm tan, I guess."

Svasta.

iri
15.02.2006, 14:55
No, zdej sem si pogledala že več filmov in prišla do spoznanja, da so z nominacijo za Keiro čisto sfalili in tudi ne vem, zakaj so nominirali Catherine Keener za stransko vlogo v Capoteju. Sej je dobra kot vedno, ampak vloga tako ali tako ni bila lih neki izziv, sploh pa ne zanjo. Za stransko vlogo v tem filmu bi morali nominirati kvečjemu Cliftona Collinsa Jr., ki igra Perryja - ker je iz majhne vloge pač naredil zelo veliko.

Videla sem tudi vse filme, nominirane za best picture in se ne morem odločiti, ali navijam za Good Night, and Good Luck ali Brokeback Mountain. Verjetno bi bila bolj vesela, če bi zmagal prvi, ker je bolj nepričakovano. Za režijo naj pa kar dobi Ang. ;)

WRC555
15.02.2006, 15:07
Za Keenerjevo tud men ni jasno.

grantica
16.02.2006, 08:24
to za keenerjevo se tudi jst strinjam.... pa tudi nominacija za najboljši flim za capoteje je po mojem mnenju sporna... moč filma je v glavnem igralcu... razen hoffmana, v tem filmu, nič ne izstopa...... noben ni slab... nihče pa razen prej omenjenega ne prekorači meje povprečja...
jst bi namesto capoteju dala nominacijo match pointu in seveda posledično nominacijo woody allenu namesto millerja..
se strinjam z nominacijami za glavno moško vlogo... nisem vidla nič boljšega od nominiranega trenutno na terenu, tudi nominacije za stranske vloge so ble po mojem mnenju pošteno dodeljene.... pri obeh ženskih vlogah mi manjkata še dva filma, tako da se bom vrnila sem kasneje....

iri
16.02.2006, 11:23
Pogledala sem še Walk the Line. Reese je res krasna, a kljub vsemu pri oskarjih navijam za Felicity, vendar pa ne bom razočarana, če ga odnese Reese. ;) Sicer pa ne vem, kakšni so kriteriji za delitev vlog na glavne in stranske, ker kljub temu, da je največji del filma ljubezenska zgodba med June in Johnnyjem, je kamera vseeno na Johnnyjevi strani in gre za njegovo zgodbo, torej bi lahko Reese nominirali za stransko vlogo (?). To bi čudovito rešilo dilemo med njo in Felicitiy. :D ;)

Bomo videli, kaj bodo imeli glasovalci raje - ameriško ljubljenko, ki igra ameriško junakinjo (beri: popularno pevko), ali ameriško gospodinjo, ki igra žensko s penisom. :wink:

castor
16.02.2006, 11:38
Tu mislim, da ne bo dileme. Reese je verjetno že zmagovalka in tudi razlog si že zadela. All american girl vs. ženska s penisom. Mislim, da je jasno. :wink: :big:

Drgač pa jst navijam za gospodinjo.:shy:

WRC555
16.02.2006, 11:46
Nekaj zanimivosti:
-vseh 5 filmov je istocasno nominiranih za najboljsi film in rezijo, prvic po 24 letih.
-Clooney nominiran v dveh razlicnih filmih, prvic nasploh.
-v vseh stirih igralskih kategorijah, je 14 igralcev prvic nominiranih, najvisje stevilo v zadnjih devetih letih. Stirje od ostalih sestih so prejeli okarje.
-Matt Dillon, David Strathairn, Philip Seymour Hoffman in George Cloone, so koncno doziveli prve nominacije, po stevilnih odlicnih predstavah.
-trije nominiranci za najboljse glavne moske vloge, so igrali biografske vloge. Ostala dva pa geya...sicer zelo razlicni vlogi.

Ne zdi se mi pa fer, da je Jake Gyllenhaal nominiran za stransko vlogo v BBM, ko prakticno igra cel film...medtem ko William Hurt slabih 10 minut.

WRC555
16.02.2006, 11:50
Pa Terrence Howard edini temnopolti nominiranec letos.

iri
16.02.2006, 12:43
Nekaj zanimivosti:
-trije nominiranci za najboljse glavne moske vloge, so igrali biografske vloge. Ostala dva pa geya...sicer zelo razlicni vlogi. A je Terrence Howard igral biografsko vlogo? Drugače pa tudi Philip Seymour Hoffman najprej igra biografsko vlogo, šele potem geja. :wink:

grantica
16.02.2006, 13:27
ne hustle & flow ni biografski, tako da terrence ni igral biografske vloge

castor
16.02.2006, 15:32
kva da ne!?

Po filmu je cel svet raparjev na veliko razlagal, da so imeli oni enako težko pot do uspeha... :big: :big: :sleepy:

D' Andre
16.02.2006, 15:38
Ful bi bla fora, če se napovedi ne bi uresničile in bi oskarje pobrali Terrence, Heath, Charlize ali Keira, hehe. Pri Heathu ali Charlize sploh ne bi brcnili v temo. Bi bilo pa vsaj zanimivo, če bi zmagal kdo tretji, ker je žalostno da pridejo 3 nominiranci v vsaki kategoriji tja le statirat - v štartu vedo, da nimajo šans... Občasno pa se zgodi, da oskarji malo zabluzijo: oskarji Marise Tomei, Mercedes Ruehl ali Kim Basinger za vlogo cipe so mi popolna neznanka - sploh slednji, saj je bila Julianne Moore tisto leto fantastična v vlogi porno zvezde Amber Waves... Akademija ****am da oskarja (še MIra Sorvino), porno zvezdam pa ne. Eh...

grantica
16.02.2006, 17:42
fajn teorija d'andre

castor: lol... sej ni nobenga rapperja trenutno na sceni ki bi pri teh letih začel svojo rapersko kariero :D :D.... sicer pa to ni glih občni "jo jo... am bed madafaka film"... ta se precej razlikuje od tistega kar vedno ostane pod sivim povprečjem

castor
16.02.2006, 18:12
fajn teorija d'andre

castro: lol... sej ni nobenga rapperja trenutno na sceni ki bi pri teh letih začel svojo rapersko kariero :D :D.... sicer pa to ni glih občni "jo jo... am bed madafaka film"... ta se precej razlikuje od tistega kar vedno ostane pod sivim povprečjem

spet sem castro:nonono: :big:

ja, jarule vem, da se je čist identificiral s tem filmom... :sleepy:

WRC555
16.02.2006, 21:38
A je Terrence Howard igral biografsko vlogo? Drugače pa tudi Philip Seymour Hoffman najprej igra biografsko vlogo, šele potem geja. :wink:

Tako je...zato sem dodal SICER ZELO RAZLICNI VLOGI:wink:

Prebral sem, da je biografska vloga....mogoce se motijo:dontknow:

WRC555
16.02.2006, 21:42
Ful bi bla fora, če se napovedi ne bi uresničile in bi oskarje pobrali Terrence, Heath, Charlize ali Keira, hehe. Pri Heathu ali Charlize sploh ne bi brcnili v temo. Bi bilo pa vsaj zanimivo, če bi zmagal kdo tretji, ker je žalostno da pridejo 3 nominiranci v vsaki kategoriji tja le statirat - v štartu vedo, da nimajo šans... Občasno pa se zgodi, da oskarji malo zabluzijo: oskarji Marise Tomei, Mercedes Ruehl ali Kim Basinger za vlogo cipe so mi popolna neznanka - sploh slednji, saj je bila Julianne Moore tisto leto fantastična v vlogi porno zvezde Amber Waves... Akademija ****am da oskarja (še MIra Sorvino), porno zvezdam pa ne. Eh...

Letos se zna marsikaj zgodit, ne vem zakaj mam tak obcutek...ze to, da imajo najvec nominacij filmi, ki niso pretirano polnili blagajne, je nekaksen uspeh.

iri
17.02.2006, 07:28
Letos se zna marsikaj zgodit, ne vem zakaj mam tak obcutek...ze to, da imajo najvec nominacij filmi, ki niso pretirano polnili blagajne, je nekaksen uspeh. in da se enkrat za spremembno nominirani filmi delijo na enega, ki se" ukvarja z gejevstvom" (Brokeback Mountain), enega, ki se ukvarja z nasiljem (Capote), enega, ki se ukvarja z rasizmom (Crash) in dva politično nastrojena (Munich in Good Night, and Good Luck).

Lahko pa seveda deliš tudi bolj oscar-friendly - na biografije, zgodovinske drame, ljubezenske drame, Crash pa nikamor ne paše. Recimo samo drama. :D :wink:

iri
17.02.2006, 07:29
Prebral sem, da je biografska vloga....mogoce se motijo:dontknow: Sem počekirala na ene dveh straneh, a nič ne izgleda, kot da kaj vejo o tem.

iri
17.02.2006, 07:30
ja, jarule vem, da se je čist identificiral s tem filmom... :sleepy: Itak, tip v filmu je pimp in reper, to so mokre sanje vsakega hiphoperja :D :D

iri
17.02.2006, 07:34
Občasno pa se zgodi, da oskarji malo zabluzijo: oskarji Marise Tomei, Mercedes Ruehl ali Kim Basinger za vlogo cipe so mi popolna neznanka - sploh slednji, saj je bila Julianne Moore tisto leto fantastična v vlogi porno zvezde Amber Waves... Akademija ****am da oskarja (še MIra Sorvino), porno zvezdam pa ne. Eh... Kim Basinger je pomoje taka kategorija kot Julia Roberts (glede oskarjev, seveda) - ob prvi priliki ji dajo oskarja zato, ker jo imajo na splošno radi.
Julianne Moore mi gre občasno sicer na živce v kakšnih vlogah, ampak nihče ne more zanikat, da je dobra igralka in me prav čudi, da še ni dobila oskarja. Za kakšne njene vloge me čudi že to, da ni dobila nominacije (Magnolia).

grantica
17.02.2006, 09:13
spet sem castro:nonono: :big:

ja, jarule vem, da se je čist identificiral s tem filmom... :sleepy:

popravla nejm :wink:

ja rule... bo čez 10 let star tolko kot je ta tip v filmu ...... večina današnjih rapperjev al so bli že prej v glasbi al so prišli s preprodaje mamil... pimpov ni... to so samo sterotipi ki jih priplepijo ljudje, ki ne vedo veliko oziroma nič o hip hop kulturi razen tega kar vidijo na mtvju... :wink: :wink:

WRC555
17.02.2006, 10:23
Kim Basinger je pomoje taka kategorija kot Julia Roberts (glede oskarjev, seveda) - ob prvi priliki ji dajo oskarja zato, ker jo imajo na splošno radi.
Julianne Moore mi gre občasno sicer na živce v kakšnih vlogah, ampak nihče ne more zanikat, da je dobra igralka in me prav čudi, da še ni dobila oskarja. Za kakšne njene vloge me čudi že to, da ni dobila nominacije (Magnolia).

Pa takih primerov ni malo...Tim Burton, si je letos prisluzil svojo PRVO nominacijo, in to za animirani film Corpse Bride...njegovi filmi pa vsi po vrsti prezrti...da jih ni sram :dead:

grantica
17.02.2006, 10:46
Pa takih primerov ni malo...Tim Burton, si je letos prisluzil svojo PRVO nominacijo, in to za animirani film Corpse Bride...njegovi filmi pa vsi po vrsti prezrti...da jih ni sram :dead:

WRC - a nisva že neki debatirala okrog tega :d :d eh ja... če bi v zgodovini iskali krivice na oskarjih bi na koncu ugotovili da so najslabši pokazatelj tega kar je zares dobro :))))

tko čist off topic: meni je zelo moteče to konstantno preziranje komedij... zdi se da se vsi od kritikov do akademije obnašajo izredno vzvišeno/snobovsko do česarkoli kar spominja na smeh.... dvomim (zaradi slabega spomina se ne spomnem) da je tako malo komedij... sidewalks, american beauty, forrest gump sicer majo tiste komične trenutke ampak so po večini to drame... mislim, predvsem na tiste lemmon/matthau in podobno... a res se ne delajo več dobre komedije?

WRC555
17.02.2006, 11:10
WRC - a nisva že neki debatirala okrog tega :d :d eh ja... če bi v zgodovini iskali krivice na oskarjih bi na koncu ugotovili da so najslabši pokazatelj tega kar je zares dobro :))))

tko čist off topic: meni je zelo moteče to konstantno preziranje komedij... zdi se da se vsi od kritikov do akademije obnašajo izredno vzvišeno/snobovsko do česarkoli kar spominja na smeh.... dvomim (zaradi slabega spomina se ne spomnem) da je tako malo komedij... sidewalks, american beauty, forrest gump sicer majo tiste komične trenutke ampak so po večini to drame... mislim, predvsem na tiste lemmon/matthau in podobno... a res se ne delajo več dobre komedije?

Sva sva...sam na Tima sm pa custveno navezan:blush:

Zadnja komedija, ki je prejela oskarje in ki mi pade na pamet je As good as it get...nagrajenca se pa ve kdo sta:approve:

iri
17.02.2006, 11:20
:shock: Tim je MOJ! :approve: :cool:

grantica
17.02.2006, 11:31

Zadnja komedija, ki je prejela oskarje in ki mi pade na pamet je As good as it get...nagrajenca se pa ve kdo sta:approve:

ti jst bi bila zadovoljna že s kakšno nominacijo :D

castor
17.02.2006, 12:26

Zame največji car komedije Billy Wilder ni prezrt.

iri
17.02.2006, 14:00
Pogledala sem še Hustle and Flow in moram rečt, da bi lahko namesto Keenerjeve v Capoteju mirno nominirali Shug iz Hustle & Flowa ali Thandie Newton iz Crasha. Če gledamo pač to, kaj sta pokazali slednji dve v primerjavi s Keenerjevo.

Drugače pa ne vem, če so se mi že kdaj vsi glavni moški igralci zdeli tako dobri v svojih vlogah, kot letos... Ampak še vedno navijam za Hoffmana, bi bilo pa fajn pasti s stola od presenečenja, če bi še enemu črncu (tudi zasluženo) dali oskarja. :)

D' Andre
17.02.2006, 14:25
Mogoče se bo pa Hilary Swank zlagala, ko bo odprla ovojnico... Če bi se ga prej malo napila ali pa navlekla. Sej ne bi nihče vedel! Razen Akademije seveda. Si predstavljaš, da bi se recimo Terrence Howard ves objokan že zahvaljeval publiki in vsem črncem pod tem soncem, ko bi na oder prišel kak Akademik in ga skenslal...

grantica
17.02.2006, 14:34
Mogoče se bo pa Hilary Swank zlagala, ko bo odprla ovojnico... Če bi se ga prej malo napila ali pa navlekla. Sej ne bi nihče vedel! Razen Akademije seveda. Si predstavljaš, da bi se recimo Terrence Howard ves objokan že zahvaljeval publiki in vsem črncem pod tem soncem, ko bi na oder prišel kak Akademik in ga skenslal...

ti si tudi lisica andre :big: :big: :big: :big: :big: :big:

oprosti castor, sem tela rečt v zadnjih letih :blush: ... v preteklosti so nagrajevali komedije... zadnji 20 let se mi zdi da razen as good as it gets res ni blo nekih filmov, ki bi ble komedije (mislim nagrajene tudi z nominacijami) :angel:

grantica
17.02.2006, 14:35
Pogledala sem še Hustle and Flow in moram rečt, da bi lahko namesto Keenerjeve v Capoteju mirno nominirali Shug iz Hustle & Flowa ali Thandie Newton iz Crasha. Če gledamo pač to, kaj sta pokazali slednji dve v primerjavi s Keenerjevo.

Drugače pa ne vem, če so se mi že kdaj vsi glavni moški igralci zdeli tako dobri v svojih vlogah, kot letos... Ampak še vedno navijam za Hoffmana, bi bilo pa fajn pasti s stola od presenečenja, če bi še enemu črncu (tudi zasluženo) dali oskarja. :)

pod to se pa definitvno podpišem! :2thumbs:

D' Andre
17.02.2006, 14:48
Je ene par nominiranih komedij v zadnjih 15 letih (Štiri poroke in pogreb, Full Monty, As Good As It Gets, medtem ko bi La Vita e Bella, American Beauty in Fargo raje uvrstil med drame, čeprav se vmes dost narežiš). Sploh v Fargu, hehe...

iri
18.02.2006, 11:46
Še bolj smešno je, kako komedije pri zlatih globusih uvrščajo skupaj z muzikali...

grantica
18.02.2006, 15:43
ful zanimivo je današnje dnevno glasovanje na imdb.....

In honor of tomorrow's BAFTA awards, I would have liked to see this BAFTA nominee up for an Academy Award as well....

Ralph Fiennes for The Constant Gardener (Best Actor)
Ziyi Zhang for Memoirs of a Geisha (Best Actress)
Don Cheadle for Crash (Best Supporting Actor)
George Clooney for Good Night, and Good Luck (Best Supporting Actor)
Brenda Blethyn for Pride & Prejudice (Best Supporting Actress)
Thandie Newton for Crash (Buest Supporting Actress)
Fernando Meirelles for The Constant Gardener (Best Director)
The Constant Gardener (Best Picture)

Brenda Blethyn ali Thandie Newton za stransko žensko vlogo namesto Keenerjeve. Kljub temu, da mi je film Constant Gardener bolj všeč od Capoteja, bi raje na mestu slednjega med nominiranci videla Match Point.:wink:

grantica
18.02.2006, 16:14
a si bi kdo mislil? pa tako pritkan mi zgleda :D

Hoffman Reveals Drug Past
Capote star Philip Seymour Hoffman nearly fell into a life of substance abuse, after battling a severe alcohol and drug problem early in his career. The now-sober actor is the favorite to take home the Best Actor Oscar at next month's Academy Awards ceremony, for his performance as legendary author Truman Capote. The Talented Mr. Ripley star tells CBS show 60 Minutes, which airs in the US on Sunday, about his descent into substance abuse following his graduation from New York University's drama school. Hoffman says, "It was all that (drugs and alcohol). It was anything I could get my hands on... I liked it all. You get panicked...and I got panicked for my life." The star decided he needed to change his ways and sought treatment for his problem. He says, "I went (to rehab), I got sober when I was 22-years-old." The actor is grateful that he didn't achieve fame until he had cleaned himself up. He adds, "I have so much empathy for these young actors that are 19 and all of a sudden they're beautiful and famous and rich. I'm like, 'Oh my God, I'd be dead.'"

iri
18.02.2006, 21:47
Brenda Blethyn ali Thandie Newton za stransko žensko vlogo namesto Keenerjeve. Kljub temu, da mi je film Constant Gardener bolj všeč od Capoteja, bi raje na mestu slednjega med nominiranci videla Match Point.:wink: Ma...Brende jst ne bi, sem jo že v veliko boljših vlogah videla. Tudi Ziyi Zhang mi ni lih novega sveta odprla s svojo vlogo. Edino glede Thandie se strinjam, Don je pa tudi vedno super.

WRC555
19.02.2006, 09:33
ti jst bi bila zadovoljna že s kakšno nominacijo :D

Roko na srce, je bla lansko leto kaka dobra komedija?

Edina, dokaj na nivoju je bla 40 year old virgin.

WRC555
19.02.2006, 09:40

Ful fajn se mi je zdela, ko je pela...ko sm ze mislu, da je to to, je vsakic odpela boljse, bolj doziveto, bolj eroticno, bolj sexy :big: Se sama ni dojela :big:

Za zensko stransko vlogo sem se vedno za Roberto Maxwell iz BBM...velik vtis je pustila za seboj.

iri
19.02.2006, 14:21
Meni je bila Roberta enakovredna tisti blondi, ki jo je imel Ennis potem po ženi. Obe sta super odigrali svoji mali vlogi.

WRC555
19.02.2006, 14:41
Aja...meni se zdalec ne.

galaxy
19.02.2006, 14:53
Men je najbolj ostala v spominu tamala, hčerka od Ennisa .http://www2.shrani.si/pics/vlcsnapqya75.png

WRC555
19.02.2006, 14:57
Jeeeeeej, kok ma lepo pluzno :big:

iri
19.02.2006, 16:05
Ma, vsi so bili dobri v svojih vlogah, velikih ali malih. :approve: ;)

D' Andre
27.02.2006, 15:46
Oscarji se bližajo... Zvezde opravljajo še zadnje šopinge, merijo toalete in hodijo na mini liftinge, hehe. Ste kej živčni? Js držim pesti za oba Hoffmanna, McDormandovo in Dillona, čeprov se mi zdi, da slednja niti nimata šans. Film: Brokeback Mountain ali Trčenje. Bi blo fajn enkrat videti Alfreda Molino med nominiranci - on je tiste sorte igralec, ki ga Hollywood ne ceni dovolj.

iri
27.02.2006, 16:02
Oscarji se bližajo... Zvezde opravljajo še zadnje šopinge, merijo toalete in hodijo na mini liftinge, hehe. Ste kej živčni? Js držim pesti za oba Hoffmanna, McDormandovo in Dillona, čeprov se mi zdi, da slednja niti nimata šans. Film: Brokeback Mountain ali Trčenje. Bi blo fajn enkrat videti Alfreda Molino med nominiranci - on je tiste sorte igralec, ki ga Hollywood ne ceni dovolj.
Ona ni Hoffman, ona je Huffman. :wink: Drugače se pa pridružujem navijanju zanju, ampak še vedno mislim, da ga bo Reese odnesla.

Strinjam se tudi glede Moline!

Super Intelligent Dolphin
27.02.2006, 16:14
Kako se je Trčenje aka Usodna Nesreča aka Crash sploh znašel med nominiranci za Najboljši film. Film je totalna polomija. Se popolnoma strinjam, kar je napisal Matt Welch v LA Times:
"Crash" has about as much to do with the real L.A. as Woody Allen.

Sicer pa si njegovo mnenje o filmu, kot preberite http://www.latimes.com/news/opinion/commentary/la-op-oscarcritics26feb26,0,6567802.story?page=2&coll=la-news-comment-opinions. (med drugim tudi zelo kritična mnenja o ostalih nominirancih.

Sicer pa jaz stavim na Brokeback za film (čeprav si filma še vedno nisem ogledal, kriza!), Ang Lee za režijo, Hoffman za igralca, Witherspoon za igralko, Clooney za stranskega igralca ter Weisz za stransko igralko.
Pri scenarijih pa bosta zmagovalca takointako oba velika 'favorita', torej Brokeback in Crash.

WRC555
27.02.2006, 16:57
Tako, pogledal sm vse glavne filme...hu d man :cool:

Oskarje bi podelil takole...kdo najvisje kotira, pa se itak ze ve, ampak se ne bom oziral na to.

Best Movie: Crash ali BBM
Best Actor: Heath Ledger
Best Actress: Felicity Huffman
Best stranski igralec: William Hurt ali Matt Dillon
Best stranska igralka: mi je vseeno, mogoce mi je Williamsova se najvecji vtis pustila
Best Directing:Ang Lee
Best Music: BBM
Kostumografija: Memoirs Of A Geisha

iri
27.02.2006, 17:49
:shock: Heretic!

:D

A si sploh gledal Capoteja?

WRC555
27.02.2006, 19:45
Sem sem:wink:

Proti Hoffmanu ima majhne moznosti, ampak moj glas gre njemu.

grantica
28.02.2006, 00:21
Tako, pogledal sm vse glavne filme...hu d man :cool:

Oskarje bi podelil takole...kdo najvisje kotira, pa se itak ze ve, ampak se ne bom oziral na to.

Best Movie: Crash ali BBM
Best Actress: Felicity Huffman
Best stranski igralec: William Hurt ali Matt Dillon
Best stranska igralka: mi je vseeno, mogoce mi je Williamsova se najvecji vtis pustila
Best Directing:Ang Lee
Best Music: BBM
Kostumografija: Memoirs Of A Geisha

hoffman brez oskarja.... BOGOKLETNO :veryevil: :veryevil: :veryevil: :veryevil:

iri
28.02.2006, 07:42
čist. :nonono: ampak nej mu bo, samo da se zaveda brezplodnosti svojega glasu :veryevil: :D

foco
28.02.2006, 10:23
Za Hoffmana je tko ziher da ga bo dobu, kot je blo lani za Foxxa. Ful držim pesti za Felicity, čeprav verjetno nima šans prot Reese, drgač mi je bla pa tud Charlize ful všeč. Film in režija mislim, da nista vprašljiva... malo me že dolgočasijo ti oskarji, ker so zadnja leta tako predvidljivi... no, mogoče je blo lani malo negotovisti al bo martin al clint, pa še to samo zaradi tega, ker bi ga scorseseju moral dat bl za nazaj...

WRC555
28.02.2006, 13:24
Reese niti do kolen ne seze Huffmanovi...mislm, ce ga bojo pa njej dali, pol pa tud zalost...razocaran bom.

iri
28.02.2006, 14:09
Ne moreš sploh primerjat teh dveh vlog, ampak se je pa tudi Reese odrezala zelo dobro.

28.02.2006, 14:37
Seveda bo zmagala Reese. Zadnja leta zmagujejo samo bejbe mlajše od 40 let. zmagovalka (in njena starost v času zmage) proti glavni konkurentki, ki je seveda bila v času nominacije seveda že preko 40:
2004 - Hilary Swank 31 let- Imeldi Staunton 49 let
2003 - Charlize Theron 29 let - Diane Keaton 58 let
2002 - Nicole Kidman 36 let - Julianne Moore 43 let
2001 - Halle Berry 36 let - Sissy Spacek 43 let
2000 - Julia Roberts 34 let - Ellen Burstyn 79 let
1999 - Hilary Swank 26 let - Annette Bening 41 let
1998 - Gweneth Paltrow 27 let - (Cate Blanchett sicer ne sodi v ta okvir, vendar bi si Oskarja nedvomno bolj zaslužila!!!, pa čeprav bi ga jaz prisodil Fernandi Montenegro (70 let), ki bi potemtakem pasala v ta okvir, ;))
1997 - Helen Hunt 35 let- Judi Dench 64 let

Frances McDormand je bila 1996 stara 39 let, ko je zmagala za Fargo. Susan Sarandon pa leto prej 49, ko je slavila za Dead Man Walking.

Torej, kaj nam to pove? Akademija pali na mlade ženske.

Reese je stara 29 let. Felicity Huffman je stara 43 let. Torej... adijo Oskar, Felicity.

D' Andre
28.02.2006, 14:47
Mene zanima samo, kera se bo najbolj cmizdrila in se zahvaljevala vsem od šolskega hišnika naprej... Moja prva kandidatka je vsekakor Reese...

D' Andre
28.02.2006, 14:57
Ej stari, Ellen jih ma 75. Drgač pa se strinjam - stare mame so tud meni boljše v vseh teh dvobojih. Nimamo kej, Akademija je očitno nora na razvrvane, mlade, živčne, frustrirane babe. Večina nagrad se mi ne zdi spornih, le oskarja Robertsove in Paltrowove se mi še vedno obračata v drobovju.

28.02.2006, 15:17
Ej stari, Ellen jih ma 75. Drgač pa se strinjam - stare mame so tud meni boljše v vseh teh dvobojih. Nimamo kej, Akademija je očitno nora na razvrvane, mlade, živčne, frustrirane babe. Večina nagrad se mi ne zdi spornih, le oskarja Robertsove in Paltrowove se mi še vedno obračata v drobovju.

Ups, maš prav. Ellen je bila stara 69 let.
V Rekvijemu pa je takointako zgledala, kot da je že 132. ;)

Je pa en faktor na strani Felicity ---> de-glam. Nicole je zmagala s fake nosom, Halle brez make-upa, Hilary Swank v prvo kot punca oblečena v fanta, v drugo pa kot robustna boksarka, Charlize je bila pošast! Vse te prelepe ženske so se morale kar konkretno 'pogršati', kar se je tudi Felicity.

Drugi faktor, ki ne gre v prid Felicity - je televizijska igralka, ne toliko filmska. Kdaj je nazadnje zmagala igralka, ki smo jo bolj poznali s TVja kot filma? Ja, Helen Hunt, ki je za nameček premagala 4 Britanke.

foco
28.02.2006, 15:34
je pa tudi res, da akadmija rada nagradi "drugačnost". npr. Tom Hanks v Philadelphiji in Hilary Swank v Boys don't cry, pa Nicole je bila biseksualka v The Huors, tako da s tega stališča ima Huffmanova več možnosti; konec koncev se mi njena vloga zdi bistveno težja...
privoščim ji ga pa tudi zato, da ne mi ne bo treba poslušat reese-inega cviljenja, ker brez tega sprejemnega govora ne bo znala izpeljat...

iri
28.02.2006, 15:44
je pa tudi res, da akadmija rada nagradi "drugačnost". npr. Tom Hanks v Philadelphiji in Hilary Swank v Boys don't cry, pa Nicole je bila biseksualka v The Huors... Kolikor vem, je bila biseksualka v The Hours Julianne Moore.

D' Andre
28.02.2006, 15:57
Vse so se žvalile z bejbami v The Hours - Nicole Kidman z Mirando Richardson, Julianne Moore z Toni Colette, partnerka Meryl Streep pa je bila Allison Janney. Zanimivo bi bilo vprašat kako lezbijko, kaj si misli o tem filmu. Drgač pa mislm da je vsaka resna debata o dvoboju Witherspoon vs Huffmann odveč, saj je argumentov tako ZA kot PROTI več kot dovolj, in ob zmagi katerekoli izmed njih bodo pametovali privrženci zmagovalke. Naj zmaga najboljša! Pa magar Keira...

Luka2k
28.02.2006, 15:58
Sem sem:wink:

Proti Hoffmanu ima majhne moznosti, ampak moj glas gre njemu.
že nabiram dračja, ga vežem v butarice in pripravljam grmado...

castor
28.02.2006, 17:12

a jst šibice prnesem?

28.02.2006, 17:17
Vse so se žvalile z bejbami v The Hours - Nicole Kidman z Mirando Richardson, Julianne Moore z Toni Colette, partnerka Meryl Streep pa je bila Allison Janney. Zanimivo bi bilo vprašat kako lezbijko, kaj si misli o tem filmu.

LOL

Ampak kljub temu je film izredno, izredno depresiven. ;)

D' Andre
28.02.2006, 17:30
Sej pomojem tud ni bil point, da bi se krohotali in zabavali, ali celo naslajali nad bejbikami v akciji... Za to pa so porniči...

iri
28.02.2006, 17:38
Vse so se žvalile z bejbami v The Hours - Nicole Kidman z Mirando Richardson, Julianne Moore z Toni Colette, partnerka Meryl Streep pa je bila Allison Janney... uuu, sej res, čisto sem pozabila na Mirando...

28.02.2006, 18:16
Sej pomojem tud ni bil point, da bi se krohotali in zabavali, ali celo naslajali nad bejbikami v akciji... Za to pa so porniči...

Moj point pa je bil sarkazem. ;)

Sicer pa je moje mnenje o teh poljubih, da so bili za lase privlečeni. Sestrska ljubezen med Mirando in Nicole na takšni ravni; povsem nepotrebno. Toni in Julianne - tako statično, tako plastično. Tudi nepotrebno (sploh ne v tako razvlečeni sekvenci), čeprav ta poljub ima pomen za nadalen potek filma.

Da se razumemo, The Hours je dober film, ampak nic 'za dol past'.

WRC555
28.02.2006, 19:45
Ne moreš sploh primerjat teh dveh vlog, ampak se je pa tudi Reese odrezala zelo dobro.

Tako kot ne mores Heatha in Hoffmana...ampak, ce tekmujejo v isti kategoriji, jih je zal treba primerjat.

WRC555
28.02.2006, 19:47

Pohit, today is your lucky day...pustni torek.

grantica
01.03.2006, 08:35
zmagovalka (in njena starost v času zmage) proti glavni konkurentki, ki je seveda bila v času nominacije seveda že preko 40:

2001 - Halle Berry 36 let - Sissy Spacek 43 let

oprosti ma leta 2001 je bila glavna kandidatinja in glavna konkurentka za oskarja nicole kidman, in ni zmagala samo zaradi tega, ker je želel holivud bit oblečen v črno tisto leto... kaka sissy spacak no :wink: :wink:

iri
01.03.2006, 08:36
Tako kot ne mores Heatha in Hoffmana...ampak, ce tekmujejo v isti kategoriji, jih je zal treba primerjat. ja, samo nekak težko rečeš, da en ne seže niti do kolen drugemu. Oba sta odlična (tako kot sta odlični tako Felicity kot Reese), le da se ti zdi, da je en nudil malo več presežka, kot drugi in te s svojo igro pač malo bolj osupnil/prevzel. Ne moreš pa reči, da mu zdej ta drugi igralec ne seže niti do kolen, kot da bi prmerjal tretjerazredno igralko iz neke reklame. :wink: That's all i'm trying to say. :kisses:

01.03.2006, 09:53
oprosti ma leta 2001 je bila glavna kandidatinja in glavna konkurentka za oskarja nicole kidman, in ni zmagala samo zaradi tega, ker je želel holivud bit oblečen v črno tisto leto... kaka sissy spacak no :wink: :wink:

Niti ne. Sissy Spacek je bila glavna favoritinja, glede na predhodne nagrade, ki jih podeljujejo ameriški kritiki in ostala združenja. Pa poglejmo, razglašena je bila za najboljšo igralko pri American Film Institute (AFI), Broadcast Film Critics Association (BFCA), Independent Spirit Awards, dobila je Zlati Globus za dramsko igralko, in še druge, med drugim pa še prejela priznanja Los Angeleških in New Yorkških kritikov, ki takointako veljajo za najpomembnejše kritike v ZDA.

Nicole Kidman pa je dobila zgolj Globus za glavno igralko v muzikalu/komediji. Nominirana ni bila niti od Igralskega združenja (SAG)!!

Sissy je bila nedvomno v prvi vrsti za zmago.

Nicole pa je takointako bila nominirana za napačen film. VSILJIVCI :2thumbs:

WRC555
01.03.2006, 10:01
ja, samo nekak težko rečeš, da en ne seže niti do kolen drugemu. Oba sta odlična (tako kot sta odlični tako Felicity kot Reese), le da se ti zdi, da je en nudil malo več presežka, kot drugi in te s svojo igro pač malo bolj osupnil/prevzel. Ne moreš pa reči, da mu zdej ta drugi igralec ne seže niti do kolen, kot da bi prmerjal tretjerazredno igralko iz neke reklame. :wink: That's all i'm trying to say. :kisses:

Glede Reese in Felicitiy ne morm bit povsem objektiven, ker mi je prva antipaticna, ze v Blondinki iz Harvarda je nism mogu vidt...druga je imela tako mocno vlogo kot npr. Hoffman...bomo vidl, ce bo to zadostovalo.

grantica
01.03.2006, 10:19
ni bila nominirana za vsiljivce ampak za Moulin Rouge....

drugače pa to prvič čujem da je bla tisto leto Sissy Spacek glavna favoritinja.. ne glede na osvojene nagrade.... Jst sem sama tisto leto navijala za nikolco (tisto leto mi je bla prvič všeč ker je imela kar 3 neverjetne filme - moulin rouge, birthday girl in othersi) tako da se dobro spomnem besed raznoraznih komentatorjev na ita tv... Spomnem se tudi naše Premiere, glasovanj na IMDB (kjer jo je za najboljšo imenovalo 85% glasovalcev) in nje kot zmagovalke na Golden Globe,... v glavnem se je 2 meseca pred oskarji govorilo samo o Nicole Kidman in o njeni vrhunski interpretaciji v Moulin Rouge.... tudi potem ko se je končalo so kritiki v raznih časopisih izjavljali da je bila nagarad nikolic vzeta iz rok...zdej pa naj me kdo drug popravi... ko mi je nekdo v neki vlogi zares všeč si stvari kar zapomnem, ampak to pa še ne pomeni da sem slepa in ne vidim če je nekdo drug bolj favoriziran :dontknow: :dontknow: :dontknow: :dontknow: :dontknow: :dontknow:
tudi letos recimo navijam za felicity... ampak če zmaga reese vem da je zasluženo in da je v tem trenutku precej favorizirana ;);)

D' Andre
01.03.2006, 10:36
Res se je takrat precej govorilo o Nicole, vendar je bila tudi Sissy resna kandidatka za nagrado, saj je tudi ona dobila zlati globus, le okoli nje ni bilo takega pompa. Je bilo pa veliko folka mnenja (vključno z mano), da bi morala Nicole dobiti nominacijo za Vsiljivce, kjer je briljirala. Vsekakor pa je stegnila surlo, ko je po oscarja odkorakala Halle. Salamonska rešitev, heh. No, Akademija se ji je oddolžila naslednje leto... take paybacke pa itak že poznamo. V glavnem, oscarja privoščim Reese in Felicity, upam samo da, če zmaga prva, ne bo preveč cvilila. Fak, od Blondinke s Harvarda do oskarjevke... Skoraj nepredstavljivo! Al pa od Razočarane gospodinje - do oskarjevke. Oboje je precej bizarno.

iri
01.03.2006, 10:43
Sej, on je verjetno mislil, da je bila nominirana za napačni film in da bi morala biti nominirana za The Others. :wink:

grantica
01.03.2006, 10:46
meni osebno je bila v moulin rouge boljša kot v the others, plesala, pela, komična in dramatična, ... uff... kr ne morem je pozabit.... sam pol pa da zmaga halle sam zato ker je črna je pa tud sranje... mislim, tolko o enakosti pol pa nekdo zmaga oskarja ker je črn.... tudi to je bizarno... raje bi dali komu oskarja na kariero.... tisti paybacki so pa itak bruhajoči :D :D

iri
01.03.2006, 10:50
Zadnje čase pogosto slišim/berem, da bi lahko oskarja za best picture snel kar Crash, preprosto zato, ker nikogar ne moti. Ne znam drugače razložiti, ampak gre pač zato, da nihče nima nekih problemov s tem filmov, kot jih imajo npr. lahko z Brokebackom in Muenchnom.

iri
01.03.2006, 10:53
meni osebno je bila v moulin rouge boljša kot v the others, plesala, pela, komična in dramatična, ... uff... kr ne morem je pozabit.... sam pol pa da zmaga halle sam zato ker je črna je pa tud sranje... mislim, tolko o enakosti pol pa nekdo zmaga oskarja ker je črn.... tudi to je bizarno... raje bi dali komu oskarja na kariero.... tisti paybacki so pa itak bruhajoči :D :D
Pri Halle verjetno ni šlo le za to, da je črna (in več kot primerna za pionirko med temnopoltimi ženskimi igralkami pri oskarjih), ampak tudi za pojav "Julia Roberts" - ko se igralki da oskarja zato, ker je ameriška ljubljenka, dobra igralka, sedaj je treba pa še izkoristit priložnost, ko se pojavi v relativno primerni vlogi za oskarja. :wink:

Nicole mi gre pa na žalost tako ali tako na živce. :shy: Sej vem, da je dobra igralka, ampak raje jo imam, če je ne vidim. :shy:

grantica
01.03.2006, 10:54
iri ... meni osebno je crash izredno všeč.... ampak je blo tolk pompa okoli drugih filmov, da sem mislila, da bo dejansko ta zadnji ki bi lahko dobil oskraja.... nekdo je na forumu nekaj cajta nazaj reku, da BBM ne bo dobil oskarja, ker je preveč sporna tematika... v bistvu so vsi sporni razen crash... ki pa govori o stvareh pred katerimi si američani že dolgo ne zatiskajo več oći....

castor
01.03.2006, 10:56
Zadnje čase pogosto slišim/berem, da bi lahko oskarja za best picture snel kar Crash, preprosto zato, ker nikogar ne moti. Ne znam drugače razložiti, ampak gre pač zato, da nihče nima nekih problemov s tem filmov, kot jih imajo npr. lahko z Brokebackom in Muenchnom.

Povsem možno. Film je dovolj oskarjevega tipa. In mene ne bi nič motilo, če kao preseneti.

iri
01.03.2006, 10:56
iri ... meni osebno je crash izredno všeč.... ampak je blo tolk pompa okoli drugih filmov, da sem mislila, da bo dejansko ta zadnji ki bi lahko dobil oskraja. Ja, sej, lih zato bi lahko zmagal, ker ni toliko pompa o njemu in je nekako nevtralen. Če ne veš, za koga bi glasoval, je Crash idealna rešitev.

Še vedno se pa kujam, ker so nominirali Keenerjevo za stransko vlogo, namesto da bi Thandie. :shy:

iri
01.03.2006, 10:57
Povsem možno. Film je dovolj oskarjevega tipa. In mene ne bi nič motilo, če kao preseneti.
Mene tudi ne :approve: Samo Ang Lee mora vseeno dobiti oskarja za režijo, ampak to je tako ali tako skoraj tako samoumevno, kot oskar za Hoffmana :wink:

grantica
01.03.2006, 10:57
Nicole mi gre pa na žalost tako ali tako na živce. :shy: Sej vem, da je dobra igralka, ampak raje jo imam, če je ne vidim. :shy:

jst mam iste probleme s hillary swank... nanjo sem naravnost alergična... pa čeprav je dobra igralka ampak jo pa tudi jst raje ne vidim :shy: :shy: ... na nicole pa sem bla dobesedno alergična do 2001... naslednje leto sem videla na dvd še eyes wide shut in od takrat sem popolnoma spremenila mnenje o njej... očitno ji je tisto tom obdobje škodlo....

iri
01.03.2006, 11:02
na nicole pa sem bla dobesedno alergična do 2001... naslednje leto sem videla na dvd še eyes wide shut in od takrat sem popolnoma spremenila mnenje o njej... očitno ji je tisto tom obdobje škodlo.... Meni je bila pa lih prej bolj všeč :shy: Ne prenesem tega videza bledolične blond porcelanaste punčke. Najboljša je bila, ko je še imela tiste svoje ognjene (in po možnosti skravžljane) lase (isto velja za Julio Roberts) v Malice in Dead Calm, pa v Practical Magic je tudi še izgledala dobro. :wink:

grantica
01.03.2006, 11:02
Mene tudi ne :approve: Samo Ang Lee mora vseeno dobiti oskarja za režijo, ampak to je tako ali tako skoraj tako samoumevno, kot oskar za Hoffmana :wink:

to sem tudi jst prepričana in se strinjam v nulo za ti dve nagradi....

....ampak se mi zdi pa sporno da nek film dobesedno zaznamuje neko obdobje in ni nagrajen... se mi zdi da se katerikoli masterpiece razlikuje od drugih zelo dobrih filmih ravno po tem, da je nekje edinstveni.... in da si ga vsi nekako zapommeno... konec koncev ostane izredno v spominu tudi tistim kritikom in laikom ki ni všeč....
to pišem čeprav je meni najboljši film med nominiranimi crash :wink:

castor
01.03.2006, 11:03
Swankova tud meni ni najbolj všečna, ampak igra pa dobr.

grantica
01.03.2006, 11:04
Meni je bila pa lih prej bolj všeč :shy: Ne prenesem tega videza bledolične blond porcelanaste punčke. Najboljša je bila, ko je še imela tiste svoje ognjene (in po možnosti skravžljane) lase (isto velja za Julio Roberts) v Malice in Dead Calm, pa v Practical Magic je tudi še izgledala dobro. :wink:

za vse minejo leta... anka za te dve deklice :D

castor
01.03.2006, 11:05
.
to pišem čeprav je meni najboljši film med nominiranimi crash :wink:

Meni pa še vedno Good night and good luck.

iri
01.03.2006, 11:07
Meni pa še vedno Good night and good luck. Ja, meni tudi, čeprav mam rada kar vse tri - Good Night..., Crash in Brokeback, tko da bom vesela v vsakem primeru, ker Muenchen in Capote imata res neznatno možnost za oskarja. :approve:

D' Andre
01.03.2006, 11:07
In nekoč je Hilary igrala v Beverly Hillsu! Ko še Jason Priestley ali Shannen Doherty dobita oskarja, naredim križ čez filmsko industrijo!

castor
01.03.2006, 11:08
mar munchen ne more presenetiti?

iri
01.03.2006, 11:09
In nekoč je Hilary igrala v Beverly Hillsu! Ko še Jason Priestley ali Shannen Doherty dobita oskarja, naredim križ čez filmsko industrijo!
a dej no, teh dveh pa res ne moreš primerjat s Hilary :D sej je mela samo malo vlogo, nekje pa človek mora začeti :wink:

iri
01.03.2006, 11:09
mar munchen ne more presenetiti?
ne kliči hudiča :evil: :wink:

ampak ne, pomoje realne možnosti nima.

castor
01.03.2006, 11:12
ne kliči hudiča :evil: :wink:

ampak ne, pomoje realne možnosti nima.

:big:

ne vem. morda pa spielbergu čestitajo ker je ostal nevtralen:dontknow:

iri
01.03.2006, 11:16
ne vem. morda pa spielbergu čestitajo ker je ostal nevtralen:dontknow:
ma ne, sej on ma že dva oskarja, ne splača se mu dati še enega :D

D' Andre
01.03.2006, 11:16
Boš vidla Iri ko nas bosta presenetila s kako 'težko', 'zahtevno', 'angažirano' vlogo... Všeč mi je način, kako sta se prebili Charlize in Kim - od manekenke do oskarjevke! Pa nej še kdo reče, da so manekenke zabite. Kate Moss si lahko obeta veliko od novega Leejevega filma.

castor
01.03.2006, 11:17
to je res, sej ga bo dobil še za življensko delo.

iri
01.03.2006, 11:19
Boš vidla Iri ko nas bosta presenetila s kako 'težko', 'zahtevno', 'angažirano' vlogo... Všeč mi je način, kako sta se prebili Charlize in Kim - od manekenke do oskarjevke! Pa nej še kdo reče, da so manekenke zabite. Kate Moss si lahko obeta veliko od novega Leejevega filma.
Ma ne moreš posploševati, samo zato, ker je nekdo začel z manekenstvom, to ne pomeni, da ne more biti talentiran za igranje in obratno - zaradi parih igralk, ki so začele z manekenstvom, niso zdej že vse manekenke avtomatično nadarjene igralke.

grantica
01.03.2006, 11:43
ja tudi sindi kroford je bla igralka... samo pustimo stat kakšna :rolling: :rolling: :rolling: :rolling:

D' Andre
01.03.2006, 11:44
Ah dej no, ko se bo na odru Kate Moss s kipcem v roki zahvaljevala kliniki Betty Ford in ostalim, se boš spomnila name.

grantica
01.03.2006, 11:47
Ah dej no, ko se bo na odru Kate Moss s kipcem v roki zahvaljevala kliniki Betty Ford in ostalim, se boš spomnila name.

jst sigurno :rolling: :rolling: :rolling: :rolling: :rolling: :rolling: :rolling: :rolling: :rolling: :rolling: :rolling:

01.03.2006, 13:50

drugače pa to prvič čujem da je bla tisto leto Sissy Spacek glavna favoritinja.. ne glede na osvojene nagrade.... Jst sem sama tisto leto navijala za nikolco (tisto leto mi je bla prvič všeč ker je imela kar 3 neverjetne filme - moulin rouge, birthday girl in othersi) tako da se dobro spomnem besed raznoraznih komentatorjev na ita tv... Spomnem se tudi naše Premiere, glasovanj na IMDB (kjer jo je za najboljšo imenovalo 85% glasovalcev) in nje kot zmagovalke na Golden Globe,... v glavnem se je 2 meseca pred oskarji govorilo samo o Nicole Kidman in o njeni vrhunski interpretaciji v Moulin Rouge.... tudi potem ko se je končalo so kritiki v raznih časopisih izjavljali da je bila nagarad nikolic vzeta iz rok...zdej pa naj me kdo drug popravi... ko mi je nekdo v neki vlogi zares všeč si stvari kar zapomnem, ampak to pa še ne pomeni da sem slepa in ne vidim če je nekdo drug bolj favoriziran :dontknow: :dontknow: :dontknow: :dontknow: :dontknow: :dontknow:
tudi letos recimo navijam za felicity... ampak če zmaga reese vem da je zasluženo in da je v tem trenutku precej favorizirana ;);)

Prvo. Saj sem napisal, da je bila Nicole nominirana za napačen film. Morala bi biti za Vsiljivce. :2thumbs:

Sicer pa je bila Sissy Spacek zagotovo večja favoritinja kot Nicole, vsaj iz tega stališča, da je pobrala kopico nagrad, Nicole pa ne. Da še enkrat ne omenim, da je Sissy bila nominirana od igralskega zdrguženja, Nicole pa ne. In ker igralci predstavljajo VEČINO akademije, ki podeljuje Oskarje, ti je že tukaj lahko jasno, kdo je bil bolj favoriziran. Ja, Halle je pobrala nagrado SAG (torej od igralskega združenja), tako da je bilo njeno zmago na Oskarjih kar krepko slutiti.

O Sissy pa ni bilo narejenega toliko pompa, ker, roko na srce, bolje se prodajajo malda brhka dekleta. Te bolj palijo na naslovnice kot tiste ženske blizu 50. ;) Je pa vse to ena velika oskarjevska kampanja, in gospodična Kidman je ogromno porabila za svoj PR, nedvomno več kot Sissy. Tako kot si pa sama omenila, je imela Nicole leta 2001 3 filme, od katerih sta bila samo dva dovolj odmevna (in dobra!), da sta ji prinesla ogromno medijsko pozornost.

Veš, Akademija ni sestavljena iz piscev Premiere in članov imdb-ja. ;) O imdb in tistemu folku, ki glasuje tam, pa raje ne. Poglej si malo forume tamle, ma saj to ti je lahko slabo zraven. Je pa toliken procent kar pričakovan, glede na to, da je Nicole zvezda, za Sissy pa tak itak ni še skor noben čul (od mlajše generacije), poleg tega pa njen film ni bil tako odmeven (vsaj ne po številu gledalcev), kot Moulin Rouge.

Našo Premiero pa pustimo pri miru. :censored: Bolje bo tako. ;)

Pa saj ne da se pametnega delam, samo sem bil več let moderator na forumih oscarwatch.com (ki se poleg filmskih nagrad kar konkretno loteva filma nasploh).

01.03.2006, 14:04

Ahem, jaz imam izredno velikov problemov s tem filmom. ;) Poleg mene pa tudi
Manohla Dargis (meni osebno najbolj priljubljeno ameriško filmsko kritičarko):

There are a few obvious reasons why “Crash” connected with the Academy. First, Los Angeles, where most of Academy members live, is a profoundly segregated city, so any movie that makes it seem like its white, black, Asian and Latino inhabitants are constantly tripping over one another has appeal. If nothing else it makes Los Angeles seem as cosmopolitan as, well, New York or at least the Upper West Side. Second, no matter how many times the camera picks out Oprah Winfrey on Oscar night, the Academy is super white. Third, the Academy is, at least in general terms, socially liberal. You see where I’m going, right? What could better soothe the troubled brow of the Academy’s collective white conscious than a movie that says sometimes black men really are muggers (so don’t worry if you engage in racial profiling); your Latina maid really, really loves you (so don’t worry about paying her less than minimum wage); even white racists (even white racist cops) can love their black brothers or at least their hot black sisters; and all answers are basically simple, so don’t even think about politics, policy, the lingering effects of Proposition 13 and Governor Arnold. This is a consummate Hollywood fantasy, no matter how nominally independent the financing and release.

http://ask.metafilter.com/mefi/32219

ali pa

Matt Welch, assistant editorial page editor of LA Times

In a perverse way, I'm hoping that "Crash" sweeps the field at the Academy Awards ceremony. Not because it's good — quite the contrary. But I figure that turning up the spotlight on the movie's vision of Los Angeles as a simmering, racist hellbroth might finally stem the flood of Canadians and New Yorkers who keep driving up local real estate prices.

It was a Canadian, Paul Haggis, who conceived this fantasia in which Angelenos are high-strung and shouty. (Dude, those of us living west of Manhattan are a bit more mellow.) And it was New Yorker film critic David Denby who gave the film the East Coast cred and small-type blurb it so nakedly pined for, praising its "breathtakingly intelligent" depiction of "a strange automotive paradise in which people live in separate racial and class enclaves, drive to work, and stick with their own."

As someone who rides the Metro to work, lives in the mixed neighborhood of Silver Lake and is married to a foreigner, maybe I'm just not the target audience. But I'm certainly not alone — more than 1 million of us ride L.A. public transit each weekday. We "crash" into each other at shopping malls, the YMCA and the ballpark. And unlike characters in "Crash," we usually react to fender-benders by at least trading insurance cards before screaming racist insults.

The conceit of "Crash" and the Oscar-nominated L.A.-bashing movies it borrows liberally from ("Magnolia," "Short Cuts," "Grand Canyon") is that they have the guts to portray the real Los Angeles. In truth, they tell us far more about the neuroses of their directors — and the prejudices of academy voters — than about our actual city.

Haggis wrote "Crash" after his Porsche was carjacked. A rich Hollywood progressive, he wanted to understand his attackers (in a similar act of condescension, he cast rapper Chris "Ludacris" Bridges as one of the movie's articulate black thugs because Bridges brought "authenticity, the street").

It's hard to observe street-level race relations from an opulent perch (Haggis' house was used as the district attorney's mansion in the film). And hey, I'd have some racial baggage too if I'd written for "Diff'rent Strokes." But "Crash" has about as much to do with the real L.A. as Woody Allen.

http://www.latimes.com/news/opinion/commentary/la-op-oscarcritics26feb26,0,6567802.story?page=2&coll=la-news-comment-opinions

Ampak resda, film je najresnejši kandidat, ki bi lahko Brokeback ukradel oskarja. To se zavedamo vsi!

grantica
01.03.2006, 14:45
Super Intelligent Dolphin: takrat mislim, da je blo veliko govora zaradi tega ker so mednarodni kritiki izredno negativno in kritično sprejeli odločitev da so ameriški kritiki degradirali moulin rouge ker je bil avstralski, v svojih recenzijah... čeprav je bil po mnenju "ostalega" sveta (na golden globe se je to kasneje tudi izkazalo) ta film čista mojstrovina med modernimi mjuzikli....
verjetno je za moje "pozabljanje" sissy spacek krivo to da jst ne cenim glih ameriških kritikov, je pa res da oni odločajo o zmagovalcih....sledim bolj evropskim, predvsem italijanske in verjetno zaradi tega mi je ostalo bolj v spominu to.... niso me še razočarali...

01.03.2006, 15:02
Saj se tukaj pogovarjamo o ameriški filmski nagradi imenovani Oskar, mar ne?

No, pri ameriških kritikih je bil film resda deležen bolj mlačnega sprejema, vendar ni bil označen kot popolna 'polomija', vsaj konsenz ni bil takšen.
http://www.metacritic.com/video/titles/moulinrouge
http://www.rottentomatoes.com/m/1107863-moulin_rouge/

Film je pristal pač v 'zlati sredini', kar pa je za drzne filme, ki mešajo žanre, tudi značilno - dosti pristašov, in še vsaj toliko nasprotnikov.

Je pa večina filmu očitala, da nima 'prave' zgodbe, da je veliko barve in kostumov, ostalega pompa pa bolj malo. Ja, s tem se popolnoma strinjam, vendar mene ni preveč motilo, saj je glasba iz filma - glasba, ki mi je bila (vsaj) v določenih trenutkih moje mladosti zelo pri srcu, narejena na tako pristen in zanimiv način, da mi je bil film za užitek. Je pa film kljub vsemu izvrsten, ja. :D

iri
01.03.2006, 18:47
En dan pred oskarji bodo podelili tudi Independent Spirit Awards, ki majo tko lušten seznam nominirancev, da je kar škoda, da jim oskarji niso malo bolj podobni. Največ nominacij ima The Squid and the Whale.

Za najboljši film sta tako poleg Brokebacka, Capoteja in Good Nighta nominirana še The Squid and the Whale (http://www.imdb.com/title/tt0367089/)in The Three Burials of Melquiades Estrada (http://www.imdb.com/title/tt0419294/) (izdelek Tommyja Leeja Jonesa, ki je v Cannesu pobral nagrado za igralca in scenarij).

Za najboljšo glavno žensko so nominirane Felicity (ofkors), Dina Korzun (Forty Shades of Blue), Laura Linney (The Squid and the Whale), S. Epatha Merkerson (Lackawanna Blues) in Cyndi Williams (Room).

Najboljša moška glavna: Hoffman (ofkors), Howard, Heath, Strathairn in Jeff Daniels (The Squid and the Whale).

Najboljša ženska stranska: Amy Adams, Michelle Williams, Maggie Gyllenhaal (Happy Endings), Allison Janney (Our Very Own), Robin Wright Penn (Nine Lives).

Najboljša moška stranska: Matt Dillon, Jeffrey Wright (Broken Flowers), Firdous Bamji (The War Within), Jesse Eisenberg (The Squid and the Whale), Barry Pepper (The Three Burials of Melquiades Estrada).

Najboljši režiser: Clooney, Ang Lee, Gregg Araki (Mysterious Skin), Noah Baumbach (The Squid and the Whale), Rodrigo Garcia (Nine Lives).

Najboljši scenarij: Capote, Nine Lives, The Squid and the Whale, The Three Burials of Melquiades Estrada, The War Within.

Mula bo spet delala overtime... :D :blush:

01.03.2006, 19:00
Me prav zanima če bo S. Epatha Merkerson pospravila še eno pomembno nagrado za tale TV film. Prejela je že namreč Emmyja, Zlatega Globusa in SAG (Nagrado zdrtuženja igralcev). Mislim da ima kar precej možnosti, čeprav bo verjetno zmagala prav Felicity.

iri
01.03.2006, 19:11
Ja, na emmyjih je bila čist paf, ker je stara 54 let in je prvič v 20-letni karieri dobila kakšno nagrado :)

01.03.2006, 19:31
Ja, na emmyjih je bila čist paf, ker je stara 54 let in je prvič v 20-letni karieri dobila kakšno nagrado :)

Še več, to je njena prva glavna vloga!!!

iri
01.03.2006, 19:47
ja, tudi to :D

iri
04.03.2006, 23:53
Me prav zanima če bo S. Epatha Merkerson pospravila še eno pomembno nagrado za tale TV film. Prejela je že namreč Emmyja, Zlatega Globusa in SAG (Nagrado zdrtuženja igralcev). Mislim da ima kar precej možnosti, čeprav bo verjetno zmagala prav Felicity.

No, Epatha res ni dobila Independent Spirit Awarda, ampak po pričakovanjih Felicity. Drugače pa za film in režiserja Brokeback ter Ang Lee, za moško vlogo valda Hoffman, za stranski vlogi Amy Adams in Matt Dillon.

stLARA
05.03.2006, 08:19
sicer pa, maline so že podeljene :)

http://www.rtvslo.si/kultura/modload.php?&c_mod=rnews&op=sections&func=read&c_menu=7&c_id=30674

iri
05.03.2006, 09:28
sicer pa, maline so že podeljene :)

Malo bolj pregleden seznam "zmagovalcev" pa tukaj (http://www.razzies.com/history/05winners.asp). ;)

WRC555
05.03.2006, 10:27
Uf uf, today is THE day...upam da nam zaspal.

iri
05.03.2006, 10:34
največja kriza je tam na sredini, ko kakšno urico podeljujejo v samih "nezanimivih" kategorijah ;)

WRC555
05.03.2006, 10:44
Ze sam zacetek me skrbi...red carpet pa to...pa preden bodo vsi v dvorani postrojeni...

iri
05.03.2006, 11:06
Sej, prireditev se dejasnko začne ob 2h zjutraj, pred tem je pa vsaj urica red carpeta, ampak večinoma bodo začeli kar ob polnoči. Letos celo Hrvati prenašajo, jst sem pa še vedno neskončno hvaležna za Pro 7. :approve: Na Kanalu A so spet najeli Virk Žerdinovo, da uničuje prenos. :nonono: Hrvati imajo pa eno prevajalko, pa še tri komentatorje, me zanima, kako bodo to izvedli. Na Pro 7 so imeli enkrat komentatorje samo med reklamami, kar je praktično nadpovprečno inteligentna odločitev. :D

3nity
05.03.2006, 11:41
mislim, da tudi letos ne bom gledala prenosa

iri
05.03.2006, 11:42
sej ti itak nikoli nič ne gledaš :D ;)