Tema: 4% inflacija
Poglej enojno objavo
Staro 28.08.2007, 21:09
Irina Uporabnik Irina ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Irina
Član od: Feb 2007
Sporočila: 2.292
Privzeto Re: 4% inflacija

Citat:
Objavil-a Davor Prikaži sporočila
Hm...bom še jst malo zloben. Po načelih minimalne države, ki so mi zelo blizu, je krivda kako živiš povsem tvoja. Tvoje naivno pričakovanje, da mora država poskrbeti za boljšo kvaliteto tvojega življenja ob pretpostavki, da si popolnoma delovno sposobna pa je naravnost smešna in za moje pojme popolnoma nesprejemljiva! Država ni tvoja varuška, naloga države je le zagotaljanje nekaterih redkih dobrin (v katere ne štejem dela zdravstva, telekomunikacij, gradbeništva, zagotavljanje varstva...) vse ostalo pa je na tebi.
Najprej me je zmotila beseda krivda. Kako živim ni moja krivda ampak kvečjemu način. Seveda je le-ta odvisen od mene same in mojih sposobnosti ali danih možnosti, ki sem ali jih nisem izkoristila. Od države - ljudi, ki jo vodijo pričakujem, da me ne bodo ropali, oziroma tako vehementno zapravljali denar, ki ga prejemajo od vseh nas. Se bom ponovila, če bi mi (mislim družino) tako nespametno ravnala s sredstvi, ki jih imamo na razpolago, bi verjetno že stegovala roki za vbogajme. Otroka pa bi bila najverjetneje že kje v reji.

Mogoče se kot prostovoljka velikokrat srečujem z ljudmi, ki v tej "blaginji in velikih možnosti", kljub trudu živijo na robu družbe. Ne vidimo jih, so skriti za stenami svojim domov in večina nima na razpolago interneta, da bi tudi sami kaj povedali.

Nisem in ne pričakujem, da bi bila "država" moja varuška. Poskrbi naj za tisto za kar je dobila mandat.

Nazadnje uredil Irina : 29.08.2007 ob 08:22.