Tema: 4% inflacija
Poglej enojno objavo
Staro 28.08.2007, 21:16
Davor Uporabnik Davor ni prijavljen
Maratonec
Član od: Aug 2004
Sporočila: 39.083
Privzeto Re: 4% inflacija

Citat:
Objavil-a Irina Prikaži sporočila
Najprej me je zmotila beseda krivda. Kako živim ni moja krivda ampak kvečjemu način. Seveda je le-ta odvisen od mene same in mojih sposobnosti ali danih možnosti, ki sem ali jih nisem izkoristila. Od države - ljudi, ki jo vodijo pričakujem, da me ne bodo ropali, oziroma tako vehementno zapravljali denar, ki ga prejemajo od vseh nas. Se bom ponovila, če bi mi (mislim družino) tako nespametno ravnala s sredstvi, ki jih imamo na razpolago, bi verjetno že stegovala roki za vbogajme. Otraka pa bi bila najverjetneje že kje v reji.

Mogoče se kot prostovoljka velikokrat srečujem z ljudmi, ki v tej "blaginji in velikih možnosti", kljub trudu živijo na robu družbe. Ne vidimo jih, so skriti za stenami svojim domov in večina nima na razpolago interneta, da bi tudi sami kaj povedali.

Nisem in ne pričakujem, da bi bila "država" moja varuška. Poskrbi naj za tisto za kar je dobila mandat.
S tvojim pisanjem in zavzemanjem za razne oblike pomoči in za razne participacije države v raznih ustanovah, organizacija in podjetjih posredno in neposredno podpiraš veliko javno upravo in veliko kapitalsko udeleženost države v ustanovah, organizacijah in podjetjih kjer država nima kaj iskati. Na ta način spodbujaš državo k ohranjanju visoka davčne obremenitve, ki te neposrdno udari po žepo pri vsakem nakupu, plači, rekreaciji... V primeru liberlanih načel in zavezmanju za minimalno državo, bi bilo logično manj proračunskih izdatkov in posledično bi se tudi davki znižali in na ta način bi ti imela največ koristi. torej potrebna je privatizacija vseh podjetij na borzi, dela netržnih podjetij in do neke mere tudi zdravstva, šolstva, športa (zadnje tri v minimalni meri). Vse ostalo kar tukaj pametujete je brezpredmetno.