Poglej enojno objavo
Staro 22.08.2008, 12:15
Barak Uporabnik Barak ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Barak
Član od: Feb 2006
Sporočila: 326
Privzeto "Zeitgeist Exposed"

Ker opažam da je Zeitgeist (v nadaljevanju bo govora samo o prvem delu!!!) zelo pritegnil ljudi oz. so postali celo njegovi verniki, kljub temu da ne podaja nikakršnih dokazov, virov, analiz, ampak podaja samo nepreverjena, zavajajoča (podajanje konstelacije zvezd, ki sploh ni mogoča), dejstva ob hipnotičnem ozadju ,...skratka zanima me reakcija na dejstva, ki so podana spodaj. Dejstva, ki so podana spodaj razlagajo nekateri strokovnjaki, razloženo je bolj obširno vendar v vsakem pogledu (spet premalo podanih virov, dokazov,..) ne moremo z sigurnostjo trdit, da je to tisto pravo .
Torej kam se nagibamo,.. ob "nikakvih" dokazih se nagibati na katero koli stran je očitno zgolj zavzemanje pozicije dosedanjega pojmovanja te problematike. Torej če verjamem v rek:"religija je opij za ljudstvo" bom temu takoj verjel, ker potrjuje dosedanja moja prepričanja, ...če sem verski fanatik bom spet v vsaki točki zagreto nasprotoval, ker moja religija je edina prava in vse prej in kasneje se opirajo na mojo religijo,...če sem razumnež bom na vse skup gledal z skepticizmom ter iz strani možnih virov, dejstev, dokazov,..pa tudi prepričanj.

-Zeitgeist Part One Exposed: The Film 2/8
-Zeitgeist Part One Exposed: The Film 1/8
-Zeitgeist Part One Exposed: The Film 3/8
-Zeitgeist Part One Exposed: The Film 4/8
-Zeitgeist Part One Exposed: The Film (5 of 8)
-Zeitgeist Part One Exposed: The Film 6/8
-Zeitgeist Part One Exposed: The Film 7/8
-Zeitgeist Part One Exposed: The Film 8/8

Nazadnje uredil Barak : 22.08.2008 ob 12:41.