Poglej enojno objavo
Staro 28.08.2008, 12:58
Barak Uporabnik Barak ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Barak
Član od: Feb 2006
Sporočila: 326
Privzeto Re: "Zeitgeist Exposed"

Citat:
Objavil-a Allegra Prikaži sporočila
1. Dokaza za obstoj boga ni in ga nikoli ne bo - ampak to večini vernikov ne pomeni nič, pa če se človek postavi na glavo. Pa pri nas še zadeve niti niso tako globoko zakoreninjene - ko pa bereš ameriške forume ipd., te pa vrže na rit, kako so ti ljudje obsedeni z Jezusom in kako se razburijo, če jim kdo hoče pokazati še kako drugo perspektivo.

Čist odvisno kaj jemlješ kot dokaz, zelo podobna zgodba je z večno mističnimi NLP-ji. Kar se tiče "obsedenosti z Jezusom" v brisanem postu sem govoru, da bistvo Zeitgeista temelji na interpretaciji,..isto se je zgodilo z biblijo, zaradi mnogih interpretacij imaš nekaj ločin ter nekaj sto sekt. Skratka vse je v interpretaciji z katero lahko dokažete tako rekoč vse!
Z samo religijo pa ni nič narobe če prispeva k temu da se ljudje obnašajo "bolj normalno", problem postaja takrat ko postajaj razlog za slabo oz. preko nje se reflektira t.i. verski fanatizem. Čeprav lahko enako nevarnost prišetvamo tudi k "ateizmu" v imenu katerega se je rodilo posredno in neposredno mnogo, mnogo zla. Torej ne vero jemati kot zlo oz. po načelu partijskih veljakov vera je opij za ljudstvo (vse dokler ne gre za zemeljska božanstva ala stalin, tito, mao, kim,.. ) ampak kot dobro.
Torej če za trenutek pustimo ob strani kaj v bibliji je res kaj ni kaj je prispodoba in kaj so dejstva, vsa destruktivnost zahoda se kaže v tem, da ruši Jezusova načela ala ljubi svojega bljižnega, kot samega sebe,....na drugi strani v duhu multikulturizma favorizira edino še preostalo "bojno religijo", vse v smislu sovražnik mojega sovražnika je moj prijatel!! Ta bumerang bo ene še zelo bolel oz. naši potomci nas bodo zelo prekleli.