Poglej enojno objavo
Staro 17.12.2008, 21:45
king16 Uporabnik king16 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Mar 2007
Sporočila: 1.215
Privzeto Re: Slovenija, pravna država?

Citat:
Objavil-a Dalmatinec Prikaži sporočila
Jaz pa se strinjam s tem, da gre v veliko primerov tudi za slabo delovanje policije, predvsem pa za ohlapno zakonodajo in za zgrešeno v tem smislu, da so vedno pravice kriminalcev daleč nad pravicami žrtev! Policija namreč ne opravlja več svojega temeljnega poslanstva, temveč se ukvarja predvsem še s pridobitnimi dejavnostmi ,s polnjenjem državne malhe na račun tistih ki včasih peljemo 55 ali 60, namesto 50 na uro.Ko jih rabiš pa jih nikoli ni! In tudi to je narobe, da so se policaji preselili iz ulic v avtomobile; okolico podnevi in ponoči nadzorujejo namreč le še iz avtomobilov! Kar seveda pomeni da so bolj ali manj prisotni samo na cestah, kot sem že zapisal. V vasi kjer živijo moji starši -navajam kot primer nerazumnega delovanja policije- živi en problematik, ki ustrahuje domala vso vas in vsi se ga bojijo, saj vsakomur grozi s fizičnim obračunom, če se mu kdo drzne karkoli rečt pri njegovih raznoraznih podvigih (od divjanja po cesti pa do rednega kaljenja nočnega miru). Če pa kdo pokliče policijo, pa tam rečejo, da pač z njim nočejo imeti nobenega opravka, da je baje tudi za njihovo varnost tako bolje. Naj omenim še to, da je tip že pred par leti bil obsojen na 7 let zapora zaradi uboja, pa še dandanes ne sedi, ker je kao zdravstveno nesposoben za prestajajnje kazni. In kaj pri vsem skupaj počneta država in tako tudi policija???
Ravno iz tvojega prispevka je razvidno, da je policija naredila svoje, saj je bil na koncu ta nasilnež obsojen. Da pa ni šel v rest, je pa kriv sistem in ne policaji, ker polacaji potem, ko so napisali zoper njega ovadbo, z njim nimajo v tej zadevi nič več.
Vem pa iz prakse v svoji vasi, da za šankom vemo vsi vse, ko pa se menimo, kdo bo poklical policijo zaradi enega tečnega soseda, ki cele noči vrti na ves glas muziko, se mu nihče noče zamerit in nobeden ne pokliče policije.

In kot si še napisal, samo 7 let za uboj? A so tudi krivi policisti, ali sodnik, ki bi ga lahko obsodil tudi na 15 let, pa bi bil v vasi mir.