Tema: primerjava
Poglej enojno objavo
Staro 27.08.2006, 17:27
Arc Uporabnik Arc ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Arc
Član od: Mar 2005
Sporočila: 467
Privzeto Re: primerjava

Citat:
Objavil-a nattka
a veš... nekaj me je prešinilo ...

saj ni morda toliko pomembno kako se ta trenutek počuti skoraj cela slovenija, podatki kažejo da nas dolgoročno čaka revščina ...
se spomniš ( morda si premlad) bivše države ... niko nam nije bio ravan ... udri brigu na veselje ... denarja kolikor hočeš, krediti, splošno zadovoljstvo ...
ampak takrat so resni ekonomisti opozarjali na podlagi ( tudi takih podatkov) kaj nas čaka čez desetletje, dve ...

verjamem da razumeš point ...
sicer pa, če imamo stanovanje, službo in nov avto živimo dobro ane ... to je naša filozofija kvalitetnega življenja ...

če bi teh istih 90 % vprašali, kdaj so nazadnje bili v operi, drami, filharmoniji ali na večerji v restavraciji, bi se slika spremenila ...
če bi bilo vprašanje ali ste obiskali opero, dramo, koncert in večerjo v istem mesecu ... potem bi se kmalu pokazalo, da je avto na puf naš veliki domet s katerem je velika večina zelo zadovoljna ...

sicer pa ... živim v tej državi in vem kako je to ...
pa se mi ni standard nič bistveno poslabšal ... le v roza celofan se nisem ovila ...
Če je to veljalo tistemu kar sem jaz prilepu:

Se mi zdi da sva si kar blizu po letih... In dobro vem kako so zgledala osemdeseta leta. V tistih časih sem diplomiral. Službe nikjer če se ubiješ. Na misel mi ni moglo prit da bi ostal v Ljubljani, pa če bi si še tako želel. Tudi v domačem mestu so štipendijo ki si ti jo dajali cel faks mimogrede odpisali samo da jim ni bilo treba te vzet na pripravnitvo. Sva si tedaj rihtala stanovanje na svoje, bila hvaležna staršem ker so imeli prostor za to, in veš kaj: ker o pohištvu nisva mogla niti sanjat, sva se ga lotila sama naredit...
To naj prebere še Lilika, ko je pisala kje dobit po stanovanju še denar za opremo...
Še danes ko se sprehajam po Bauhausu in Baumaxu se spominjava kako sva v Metalki, kjer edino se je dobilo raznorazne vijake in spone in... zbirala stvari za pohištvo, kot bi šlo za malodane zaklad - danes ti pa morje boljših polizdelkov in tudi poceni pohištvo mečejo za vsakim vogalom...

Vem da so časi in pričakovanja danes drugačni. Ampak da pri tem ne gre za veliko mero jamranja me pa vseeno ne boš prepričala.