Poglej enojno objavo
Staro 11.01.2009, 06:56
king16 Uporabnik king16 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Mar 2007
Sporočila: 1.215
Privzeto Re: Pahorjeva Vlada

Citat:
Objavil-a Milton Friedman Prikaži sporočila
King16, z vsemi mogočimi razlagami sem tvojo lenobo dovolj podpiral, tako da se tokrat kar sam malo potrudi.

Je pa očitno, da bomo tudi v Sloveniji gledali nadaljevanje Borata.

Nekaj dejstev:
- naročila v Gorenju padejo skoraj za 50 % v zelo kratkem obdobju,
- Revoz zaprosi za državno pomoč,
- naročila znatno upadejo v Merkurju
- zaostreni kreditni pogoji pripeljejo na rob obstoja vrsto podjetij (tudi nekatere banke)
- podjetja ukinjajo proizvodne linije in skrajšujejo delovni čas,
...

Borut Pahor pa je v odgovor na te težave znižal stroške rož in malenkost popucal pri plačah svojih kolegov. No, pa razsipnež Turk je obljubil, da ne bo več počitnikoval v BIH za 40k EUR. Je že res, da je naše življenje bolj odvisno od stanja nemške ekonomije kot pa od samih dejanj naše vlade (posplošeno napisano), pa vendarle, kaj Pahorju ni jasno? Tip se bo raje pogovarjal toliko časa, da bodo vsi njegovi sogovorniki pomrli.

in še zadnja Pahorjeva cvetka. Pahor je predvčerajšnim za Žurnal izjavil: Sem za džamijo, vendar tako, ki ji nasprotniki ne bodo nasprotovali?

Kakšna je potem Pahorjeva džamija? Nevidna?

Res, spet smo šli iz dežja pod kap in res mi ni jasno s čim smo si zaslužili take nesposobneže v državnem vrhu?
Točna Pahorjeva izjava se glasi takole:
premier Borut Pahor. Izgradnjo verskega centra podpira, vendar meni, da "ne more biti tak, da bi s svojo podobo izzival nestrpnost tistih, ki mu nasprotujejo".
Taka pa ima drugačen pomen, kot si ga napisal ti.

revoz ima toliko naročil za vozila, da delajo s polno paro.
Merkur naj malo spusti cene izdelkov, pa bo imel dovolj kupcev.

V Gorenju so vnovič zatrdili, da odpuščanja ne načrtujejo. Imajo namreč približno dva odstotka fleksibilne delovne sile, ki ji ne bodo podaljšali pogodb o zaposlitvi za določen čas, delavcev, ki bodo šli v pokoj, pa ne bodo nadomestili z novimi zaposlitvami.

Kaj pa Bajuku ni bilo jasno:
Dol pri Ljubljani, 29. avgusta (STA) - Minister za finance Andrej Bajuk je glede najnovejših podatkov o deflaciji v mesecu avgustu optimist. "Stvari se umirjajo, kot smo načrtovali," je povedal in ponovno opozoril, da so na dosedanjo inflacijo najbolj vplivale cene hrane ter nafte in naftnih derivatov. Prav tako je Bajuk zavrnil govorice o možni recesiji slovenskega gospodarstva.

Pa Janši:
»Slovenija se je izognila finančni krizi, propadla ni še nobena komercialna finančna institucija,« je poudaril odhajajoči premier Janez Janša, ki novi vladi očita, da z njo prihaja do koncentracije oblasti ene same politične opcije.