Poglej enojno objavo
Staro 04.11.2012, 18:50
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780
Privzeto Re: Novi vs obstoječi naročniki ??

Bom rekel kar sem že ob podobnih temah. No vmes se je zgodil pozitivni VDSL2b.
Od naročnine na podatkovni prenos od leta ¨97 (se mi zdi v našem primeru) bi Telekom lahko odtegnil toliko soldov, da bi potegnil optiko.
Z drugimi besedami. Naročnine so pomoje tako visoke, da bi neglede na muhe EU politike morali vlagiti tudi v TOP nadgradnjo sistema - FTTH. Saj tole z FTTH in VDSL na obstoječih centralah je pozitivno. Vkolker pridejo centrale na več lokacij bo tudi napredek. Ampak to ni tisto kar je v skladu s časom in potrebami in ni končna rešitrv za soseske. Kanalizacije in podobno se bo zaključilo. Optike pa ne bo zraven.

Kar se pa sistema naročanja tiče bi pa pasal poleg trojčka četverček in sicer sisem za več UMTS dostopov s skupno kvoto. V smislu 25 GB prenosa z limitom hitrosti po prekoračitvi + 1500MIN pogovorov+ 500 SMS (ti so pomoje počasi ven, a vztrajajo ker je podatkovni promet drag in jih nekateri še veliko uporabljajo) za neke znosne €. Vsaj pri nas 10 mesecev kvote ostajajo krepko neizkoriščene. Nižji paket pa je premalo. Prek Telekoma pa se mi UMTS po trenutnem ceniku sploh ne izide neglede na pokritost, ki je velka prednost. Ja saj vem tudi od teh neizkoriščenih kvot živite UMTS ponudniki...

Sicer pa sem antiakciski. Zanima me le koliko dejansko plačam za tisto kar koristim in ne koliko popusta dobim skupaj z stvarmi, ki jih ne rabim.
Odgovorite s citatom