Poglej enojno objavo
Staro 06.06.2008, 13:18
zvizdi Uporabnik zvizdi ni prijavljen
Novinec
Član od: Jun 2008
Sporočila: 1
Privzeto Re: Trombotična trombocitopenična purpura-TTP ter trombocitopenija

pozdravljeni!

sem nova tukaj in sem našla prispevek od freye na googlu.
najlepša hvala za te podatke, ker sem še "novinka" na področju trombocitopenije. pri sinu (15 let)so slučajno ugotovili to bolezen. na vrazovega so ga pripeljali zaradi PSVT (dvojnega impulza-utrip 230/min), nakar so me skoz spraševali za purpure po nogah...
da skrajšam... imel je le 2 trombocita . po tednu zdravljenja na kardio in po pregledih na hemo, naju pošljejo domov, da se bo pač telo samo začelo zdraviti, kajti za to ni zdravila. hecno, ko berem vse forume, se pojavljajo krvavitve iz nosa, dlesni že pri 20 tromocitih... njemu ni bilo nič, do srede, ko je imel malce krvave dlesni, s tem, da ni dobesedno krvavel, le zelo poordečene in purpure po ustni sluznici. sprejet na oddelek. dobival je dva dni, vsak dan po liter imunoglobulinov (približno deset ur infuzije). oba dneva se je počutil super, danes, ko so ga odpustili, pa nonstop glavoboli. na to sva bila opozorjena.

kaj ga čaka sedaj? tri do štiri dni porast trombocitov, nato ponoven upad. čez 3 tedne spet pregled na hematologiji in... kako naprej??? bo na tri tedne dva dni v bolnici na filanju, pa spet jovo na novo??

še enkrat hvala za vse info, ki sem jih našla tukaj.

lp zvizdi