Poglej enojno objavo
Staro 03.02.2010, 08:10
iri Uporabnik iri ni prijavljen
Moderator
Prikazne slike uporabnika/ce iri
Član od: Mar 2004
Naslov: barrel of a gun
Sporočila: 14.338
Privzeto Re: oskarji & filmske nagrade 2010

u, pridna grantica! :D

Let me just say ... 9 nominacij za Avatar - okej, je bilo za pričakovati, itak jih je večina (razen picture of the year & director) tehničnih.
9 nominacij za The Hurt Locker - okej, saj je dober film.
6 nominacij za Up in the Air - sirijusli? Saj je lušten filmčič, ampak c'mon! Resno ne razumem, zakaj si trije igralci iz tega filma zaslužijo nominacijo za igro. George je kul, ne pa spektakularen, Vera in Anna sta dobri, pika, no more than that. Sploh je kategorija za naj stransko igralko najbolj kr neki.
Komedija potem ni prišla med top 10, ampak animirani film.

Deset naj filmov bi mirno skrčila na pet, čeprav ne po hollywoodski logiki. Oskarja bi dala Inglourious Basterds, drugi v vrsti je An Education, potem The Hurt Locker. Basterdsi predvsem zato, ker so zelo avtorski, samosvoji, ničemur podobni. Da ti na globusih nagrado za scenarij dobi tip za Up in the Air in ne npr. Tarantino mi je čist neverjetno.

btw, zakaj imajo Visual Effects in Makeup samo po tri nominirance? komot bi razširili na pet.

zakaj je Matt Damon nominiran za Invictus mi je tudi popolna uganka. Ostali štirje v kategoriji naj stranskega igralca so bili vsi res dobri, stavim pa itak na Waltza. Upam, da to ne bo edini oskar za Basterdse, čeprav verjetno bo. Razen mogoče še kaj bolj nepomembnega.

Glavna oskarja bosta šla itak Bridgesu in Bullockovi. Pri slednji so tako ali tako samo čakali, da zaigra eno Erin Brokovich type vlogo, da še njej dajo oskarja in osmislijo njihovo kariero na nekaj več kot samo na box office candy, tako kot pri Julii Roberts.
Oskarja za stransko žensko bo itak dobila Mo'Nique, vse ostalo razen Gyllenhaalove mi je itak brezveze.

Sicer sem pa presenetljivo gledala devet filmov od desetih, nominiranih za naj film. Avatarja se mi ne ljubi gledati, sori, res ne. Dol mi visi za za množični hype. Presenetljivo je tudi to, da bomo imeli (oz. smo imeli) pred podelitvijo v SLO kinih kar 8 od desetih filmov.