Poglej enojno objavo
Staro 14.02.2010, 13:43
moat Uporabnik moat ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce moat
Član od: Dec 2006
Sporočila: 19
Privzeto TV (STB) mi ne pošlje signala IPTV na TV!

Pozdravljeni!

Naj razložim. Prejšnja povezava mi je delala brezhibno. Imel sem VHS predvajalnik Aiwa in DVD predvajalik Xoro (AV1, AV2), oba s scart priključki povezana s STB na TV (starejši Evelux). Vmes je bil scart razdelilnik, da je bilo dovolj scart povezav. Na TV sem preko koaxialnega kabla sprejemal tudi signal kabelskega operaterja. Torej IPTV in kabelska.
Dodatno sem imel iz Sagema v domače omrežje (imam 3 računalnike v mreži, eden pa je direktno povezan s Sagemom) preko routerja v mrežo napeljan IPTV signal, da se ga je dalo spremjati preko računalnikov s pomočjo vmesnika Aditeya TV. Vse je delovalo, nekaj težav sem imel le na začetku in to pri sprejemanju IPTV na TV, ker mi nekako ni hotelo "povleči" IPTV signala v TV (tako sem probal razne povezave preko VHS, DVD, STB, scart Razdelilcem in TV, da je signal "prijel".

V načrtu imam namen odjaviti kabelsko, VHS sistema pa tako že neka časa nisem uporabljal in sem ga sedaj izvrgel iz sistema. Torej mi je ostala tako rekoč samo ena naprava, t.j. predvajalnik DVD Xoro. Razdelilca scart tako ne potrebujem več. Torej, TV sem priklopil s scart priključkom na STB, na za to določen scart priključek na vrhu naprave. Na spodnjega pa s scart priključkom povezal DVD Xoro. Nikakor mi ne uspe speljati IPTV signala v TV (zvok dela, slika pa leti). Poskušal sem razne kombinacije, tudi sam IPTV signal ali sam DVD preko STB, pa mi ni uspelo. Drugače pa lahko preko računalnikov v mreži normalno spremljam IPTV. Sem poskušal tudi s tem, da sem prekinil s pošiljanjem signala v domačo mrežo, pošiljanjem signala samo preko STB na TV, pa ni bilo nič boljše. Pri vsaki nastavitvi sem resetiral sistem, pa še vedno ne dobil signala na TV. Začel sem že študirati, da je morda scart v okvari, pa da je televizor prestar, vendar ne more biti ne eno ne drugo. Saj mi je v prejšnji postavitvi sistema delovalo vse tako kot mora.

Kakšna ideja, morda nakazana rešitev, praksa s podobnimi primeri in morebiti celo rešitev s srečnim koncem? LP, moat.

Nazadnje uredil moat : 14.02.2010 ob 13:47.
Odgovorite s citatom