Poglej enojno objavo
Staro 01.05.2007, 00:16
Vsemogočni Uporabnik Vsemogočni ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Vsemogočni
Član od: Dec 2005
Naslov: v Kranju
Sporočila: 3.139
Privzeto Re: 1.maj - danes ali bo tudi jutri ?

Imeti možnost, da s svojim delom sebi in ostalim domačim omogočiš spodobno preživitev tistih par deset let, ki jih imamo na voljo. Ne s tem, da bi denar metal na čim večji kup, nato pa brez da bi si kaj privoščil umrl, ampak tolko, da si občasno kaj privoščiš za dušo, telo in um.

1. maj, praznik, kot praznik. Prav kakega posebnega spoštovanja do praznikov ne čutim, ker v glavnem vse delam. Ne s težavo, ampak z voljo. Sam si praznik naredim sredi tedna, sredi meseca, ko sedem na kavč, dam noge na mizo in si rečem: fant, danes pa ne boš nič delal, naj bo prost dan. Ali se odločim in grem za cel dan v naravo. In to pač, ko začutim potrebo po prostem dnevu. Pa še dopusta mi ni treba vzeti zato.

Delo "drugih" danes ni vredno počenega groša. Važen je le dobiček, kupe denarja, pa če pol z valjanjem po denarju tud umrejo od lakote ali pa od sreče. Seveda so tudi izjeme vendar malokdo spoštuje ljudi, kateri jim pomagajo pri bogatenju in za bogatenje drugih, vlagajo svoj napor. Vendar v glavnem šteje samo dobiček.
Ko sem zadnjič bral, da je Microsoft samo v zadnjem (prvem) četrtletju imel 4 miljarde dolarjev in še malo dobička, me kar spreletava srh. Ali ne bi blo vseeno, če bi recimo znižal cene svojih izdelkov recimo OS s svojih cca 126 EUR na 50 EUR, pa bi pri tem še vedno imel dobička več kot dovolj. Tako bi lahko za zmerno ceno kupovali te in podobne izdelke. Aja, že mal zašel s teme, ampak svet bi bil lepši, če le ne bi bli nekateri tako prekleto požrešni

Pa da se ne bi našel še kak butel, ki govori, da je praznikov preveč, ker zaradi njih, bogatinom izpada dobiček