Poglej enojno objavo
Staro 07.09.2006, 17:18
rplevel Uporabnik rplevel ni prijavljen
Novinec
Član od: Jul 2006
Sporočila: 16
Privzeto Re: Nova hiša-kako do priključka ADSL?

Ja, nove hiše so pa problematične. Kot se mi vse skupaj zdi, tile telekomovci uporabljajo neko čarunalniško aplikacijo, v katero se vtipka naslov, potem pa se vidi oddaljenost od centrale. Najdi.si zemljevid je že en podoben klon te aplikacije, pa PISO ... Pa ni problem samo pri hišah brez številke. Baze, ki so tam uporabljene, so pač prastare sem imel podobne težave tudi sam, pa čeprav naša hišica že celo leto ponosno nosi hišno številko.
Po približno desetih vlogah sem dobil približno deset različnih odgovorov, ki jim je bilo skupno le to, da SiOL TV ni možen. Pa sem manj kot 1 km od centrale na popolnoma novi parici, ki jo je Telekom zgradil takoj - ob gradnji plinovoda so vse drote iz lufta položili v zemljo in do vseh hiš napeljali CaTV in nove parice.
No, pa sem reskiral in naročil neuporabni POTS. Ko je bil v treh tednih po montaži delovni nalog zaključen in vnesen v bazo, je bil naenkrat možen tudi SiOL TV. Ob podpisu pogodbe sem bil pa opozorjen, da sem na mejni oddaljenosti in da je možno, da mi TV ne bo deloval. Modem pa ima SNR margin 17, za HEC in CRC napake pa ne sliši po cel teden niti za eno samo.
Sedaj pa sem izvedel, da imata dve sosednji hiši brez težav po dve TV. Torej sem naročil še enega, pazaenkrat (po 10 dneh) še nisem dobil odgovora. Ko pa mi to rešijo, se bom dal pa še razvezat in vrnil Telekomu številko, na katero me nihče ne kliče.
Skratka - Saj SiOL deluje - ampak precej je tam nesposobnosti.
Sam sem pač plačal deset jurjev več, kot če bi mi takoj dali razvezan dostop - ampak vsaj nismo več v kameni dobi.
T2? ja, ti so vsaj takoj povedali, da se ne grejo z mano.

Potrpljenje, pa hišo prijavit - tisti davek bodo tako ali drugače pobrali, pa tudi ni vredeno, da zaradi tega pošto dobivate na drugi naslov.
Odgovorite s citatom