Poglej enojno objavo
Staro 07.01.2009, 18:29
Vernik Uporabnik Vernik ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jan 2008
Sporočila: 304
Privzeto Re: Razlaga Razodetja, zadnje biblijske knjige

Končno sporočilo iz knjige Razodetja bi lahko strnili v nekaj točk:

17. poglavje nam pokaže skrivnost velikega Babilona, ki je religiozna vlačuga:
Angel pa mi je rekel: »Zakaj si se začudil? Razložil ti bom skrivnost ženske in zveri, ki jo nosi in ima sedem glav in deset rogov

18. poglavje kliče k ločitvi od velikega Babilona:
»Pojdi iz njega, ljudstvo moje, da ne boš soudeleženo pri njegovih grehih in da te ne prizadenejo njegove nadloge.«

19. poglavje opisuje Jagnjetovo gostijo tistih, ki so izšli iz velikega Babilona:
»Veselimo se in radujmo ter mu izkažimo čast, zakaj prišla je Jagnjetova svatba in njegova nevesta se je pripravila. Dana ji je bila obleka iz čiste in bleščeče tančice.«
Tančica so namreč pravična dela svetih. In rekel mi je: »Zapiši: Blagor njim, ki so povabljeni na Jagnjetovo poročno gostijo.«

20. poglavje opisuje kraljevanje Neveste z Jezusom Kristusom, torej tistih ki so odšli iz Babilona:
»To je prvo vstajenje. Blažen in svet, kdor ima delež pri prvem vstajenju! Nad takimi druga smrt nima nobene oblasti, ampak bodo postali Božji in Kristusovi duhovniki ter bodo kraljevali z njim tisoč let

21. poglavje prikaže Jagnjetovo Nevesto:
»Pridi, da ti pokažem zaročenko, Jagnjetovo nevesto

22. poglavje prikazuje novi Jeruzalem, novo nebo in novo zemljo. Vse je novo.
»Noči ne bo več in ne bodo potrebovali ne luči svetilke ne sončne luči, kajti razsvetljeval jih bo Gospod Bog in kraljevali bodo na veke vekov